Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7551) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

Már elkezdett 1-2 palánta vigrágozni. Hagyjam vagy csípjem le a virágokat?
A másik, kérdésem, hogy még ugyan a kiültetés messze van, de elég sok vakondtúrást látok a kertben. Vakond ellen hogyan lehet védekezni?
Köszi előre is!

(#7552) lev258 válasza fausto (#7551) üzenetére


lev258
veterán

Még korán van, inkább csipkedd le.
Maga a vakond inkább hasznos (lazítja a talajt, sok kártevőt megeszik), de amennyiben nálad gond a jelenléte, akkor pl. ultrahangos riasztót szoktak javasolni. Én még ilyet nem próbáltam, nálam inkább vendég a kis jószág. Persze van, aki csak a mintakert elcsúfítóját látja benne.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7553) fausto válasza lev258 (#7552) üzenetére


fausto
addikt

Köszi a választ!
Nem a túrás zavar, de nem rágja meg a növények gyökereit?

(#7554) lev258 válasza fausto (#7553) üzenetére


lev258
veterán

Inkább rovarokat és férgeket eszik (amik pl. a gyökeret rágják). A növényeket legfeljebb felborítja, ha pont a gyökér alatt tevékenykedik. Bár nálunk még ilyen se fordult még elő.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7555) fila válasza lev258 (#7554) üzenetére


fila
senior tag

Tavaly nekem kb 10 tő paprikát tett tönkre.
Nem kis kertbe való sajna a vakond pajti.

Egy idő után átment szerencsére nekem a kerítésen túlra.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#7556) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,
Annak mi lehet az oka, hogy ha 1-2 palántának az alsó levele világosabb lesz a többi levélhez képest, majd leesik? Még tápot nem kaptak, hétvégén ültettem át őket, gondoltam van annyi tápanyag az új földben.

(#7557) lev258 válasza fausto (#7556) üzenetére


lev258
veterán

Ha a sziklevélre gondolsz, az normális.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7558) tomazin válasza lev258 (#7552) üzenetére


tomazin
veterán

Vakondriasztorol van valakinek tapasztalata? Nalunk teljesen tonkretette a kertet az elmult par evben.

(#7559) CPT.Pirk válasza tomazin (#7558) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen. Nem érdekelte őket. Amúgy lehet, hogy pockok. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7560) rob2174


rob2174
tag

Kiköltöztek a szabadba a téli túlélők :)

[ Szerkesztve ]

(#7561) Digitalpimp válasza rob2174 (#7560) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Na, itt már lesz valami. :C Képzeljétek, idén megszívtam a Florimo földdel. Nem fejlődnek benne a palánták! Pedig évek óta használom, eddig nem volt semmi gond vele. Most vagy az van, hogy félrezsákolták és nem az van benne aminek lenni kellene, vagy így leromlott, holott már majd 2E HUF az "50" liter. Úgy le vagyok maradva, mint még soha. Próbálom őket egy kis tápos öntözéssel feljavítani, aztán meglátom mi lesz.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7562) vince válasza Digitalpimp (#7561) üzenetére


vince
őstag

Így jártam én is obis virágfölddel, lásd #7550-et. Egy hete átültettem őket palántaföldbe (a régi földet teljesen letisztítottam a gyökerekről, még vízben is megmostam a gyökereket az új földbe ültetés előtt), azóta szépen megindultak:

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#7563) Digitalpimp válasza vince (#7562) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Lehet, hogy egy helyen kutyulják őket, csak más zsákba mennek. Mint a Tescoba kapható (nem jut eszembe a neve) föld, meg a Garri. Most megpróbálom "hidrózni" őket, aztán ha mennek majd nagyobb edénybe nézek valami mást. Pedig a Florimo éveken át megbízható volt, most meg... :(

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7564) vendingo válasza Digitalpimp (#7563) üzenetére


vendingo
veterán

Florimot vettem én is, sorba döglenekem el a palánták, olyan mint a beton. Sok mag ki se tudott kelni benne.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7565) Digitalpimp válasza vendingo (#7564) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Akkor nem egyedi. Mondjuk nekem az állagával nincs baj, csak áll benne minden, nem nőnek semmit. Hogy mit baxtak el, nem tudom. Én az Ördögnyelvvel jártam úgy, hogy papírtörlőben szépen kicsírázott az összes, mikor meg földbe raktam, csak nem akartak előbújni. Mikor feltúrtam a földjüket, az összes olyan volt, hogy nőttek vagy 1,5-2cm-rt, aztán az összes elhalt. :(

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7566) b4zsi- válasza Digitalpimp (#7565) üzenetére


b4zsi-
őstag

Nekem is kalap **** az idei helyzet a Florimos földdel. Szerintem semmi nem lesz belőlük.

[ Szerkesztve ]

(#7567) sonar


sonar
addikt

Nálatok mi a jelenség, hogyan pusztulnak ki?
Nálam a habanerok küzdenek, elvékonyodik a szára és kampec.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#7568) Digitalpimp válasza sonar (#7567) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Nálam csak simán nem nőnek. Bő hónapos "palánták" csak 5cm-esek. Amiről te írsz, az a palántadőlés betegségre hasonlít inkább.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7569) G**@**B**!


G**@**B**!
tag

Sziasztok!

Most ültettem először chillit. Az alábbi 2 fajtát. Kertes házban lakom, viszont a chilliket cserepekbe tervezem ültetni. Nincs még tapasztalatom velük, igyekszem úgy helyezgetni őket, hogy mindig érje a nap. Jelenleg kb 2 centisek a palánták. Mikor számíthatok érett paprikákra?

4K ULTRA beállításokon játtszom, egy GTX 1080 Titaniumot kérnék. Tessék, kettő lett maradhat?

(#7570) vendingo válasza G**@**B**! (#7569) üzenetére


vendingo
veterán

Eléggé meg vagy késve ezekkel a fajtákkal. Mivel cserepekben tervezed, ezért sanszos, hogy majd csak a szobába fognak beérni ősz végén, tél elején.
Ezeket január, február környékén ajánlatos vetni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7571) G**@**B**! válasza vendingo (#7570) üzenetére


G**@**B**!
tag

Tehát ha mondjuk egy részét szabadföldbe ültetem akkor azok hamarabb beérnek?
Van olyan része a kertnek/udvarnak ahol szinte egész nap érné őket napfény. A talaj sajnos eléggé kötött. Eddigi tapasztalatok alapján a paradicsomok jól érzik benne magukat de a paprikák sajnos nem.Perlittel kevert földdel esetleg tudok javítani a talajon. Az ültetőgödröt így csinálnám meg. Jó lesz így?

4K ULTRA beállításokon játtszom, egy GTX 1080 Titaniumot kérnék. Tessék, kettő lett maradhat?

(#7572) lev258 válasza G**@**B**! (#7571) üzenetére


lev258
veterán

Nincs sok különbség. Sőt. Nálam a cserepesek jobban nőttek a szabadföldihez képest, mivel folyamatos tápozást is kaptak.
Ahogy írták, kissé már elkéstél velük. A legjobb, ha cserépbe kerülnek és kirakod majd a napos helyre. Ősszel meg beviszed, ha rosszabbra fordul az idő. Így még lehet termésed.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7573) G**@**B**! válasza lev258 (#7572) üzenetére


G**@**B**!
tag

:R

4K ULTRA beállításokon játtszom, egy GTX 1080 Titaniumot kérnék. Tessék, kettő lett maradhat?

(#7574) vendingo


vendingo
veterán

Mikorra tervezitek a kiültetést? Esetleg valakinek már kint vannak?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7575) sonar válasza vendingo (#7574) üzenetére


sonar
addikt

Én tanulva a tavalyi esetből amikor egy vihar elvitte a palánták 70%-át, még kivárok 1 hetet biztosan.
Hétvégén megnézem az időjárást és annak függvényében még max 1 hetet kapnak.
Még annyi, hogy nálam már estére is garázsban vannak, tehát a külső hőmérsékletet már szokják, de néha felénk durva szél van ami tuti megtépázná őket.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#7576) fila válasza vendingo (#7574) üzenetére


fila
senior tag

Szüleim mindig azt mondták fagyosszentek után kell kiültetni. május 15-20 körül.

Pár éve van kertem, én sosem bírtam kivárni ezt az időpontot.
Volt, hogy megszívtam. :DD

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#7577) Digitalpimp válasza vendingo (#7574) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Lassan ki kellene vinni őket az erkélygazdaságba, a "hidrózásnak" hála egész kipofásodtak. A héten elkezdem a szoktatást, aztán ha éjszaka sem lesz 10 foknál kevesebb, akkor kint maradnak. Mondjuk a talajmenti fagyok az elsőn nem igazán érintenek.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7578) dugynok


dugynok
senior tag

Sziasztok,

Budapest-Pest megyébe keresnék palàntàt, ha valakinek van fölösbe :)

(#7579) Cranium


Cranium
tag

Sziasztok, én 2 hete vetettem el magokat virágcserépbe, virágföldbe, elkezdett kicsírázni, de visszaolvasva ezekszerint ezt későn tettem meg? Nagyon kezdő vagyok a témában

(#7580) sonar válasza Cranium (#7579) üzenetére


sonar
addikt

Igen, ezzel kicsit elcsúsztál.
De ha megtartod szobanövénynek akkor még van esély.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#7581) lev258


lev258
veterán

Hát igen, abból már nem várható termés. Esetleg ősszel bent a lakásban még be tudja fejezni, de nem garantált.
Sokan január/február környékén szoktuk elvetni a magokat, viszont ilyenkor lámpázás (megfelelő mennyiségű fény) is szükséges, hogy tudjon rendesen fejlődni a napsütés hiányában is.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7582) CPT.Pirk válasza Cranium (#7579) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én majd csak valamikor hetek mulva fogom elvetni őket, de szobában lesznek és ugye a paprika évelő, csak fény (mesterséges megvilágítás reggeltől estig) kérdése.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7583) Digitalpimp válasza Cranium (#7579) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Milyen fajtákat ültettél? Mert a gyorsan növő fajták (Cayenne, Jalapeno stb.) szeptemberre már teremhetnek. Onnantól csak jó idő kérdése, volt olyan év, hogy november végén szedtem le az utolsó terméseket. Tavaly is a Csoki Habi meg a Skorpió októberben volt leszedve a rengeteg érett.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7584) Cranium válasza Digitalpimp (#7583) üzenetére


Cranium
tag

Blumenes csoki habanerot vetettem. Nem akarom verkomolyan venni az egeszet, csak ugy hobbikent, legyen valami sikerelmenyem ezekben az idokben. Esetleg erdemes beszerezni ilyen E27 olvasolampat, es bele E27 teljes spektrumu palantanevelo izzot, vagy hulyeseg?

(#7585) vince válasza Cranium (#7584) üzenetére


vince
őstag

Ha a napon tudod tartani a palántáidat, akkor őszig szerintem felesleges, ha nem kapnak megfelelő (=rengeteg :D ) benapozást, akkor szerezz be egyet.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#7586) Cranium válasza vince (#7585) üzenetére


Cranium
tag

Ki tudom rakni hogy érje napfény, bár elég hülye időjárás van erre fele, néha süt a nap néha esik. Mikor nem jó időt mondanak, akkor beszoktam hozni a házba, hogy az eső ne igazán érje. Igen, ősz játékán gondoltam az izzót, hogy akkor érdemes-e telibe tolni.

(#7587) sonar válasza Cranium (#7586) üzenetére


sonar
addikt

Az esőtől nem kell félteni. Inkább a széltől kell óvni.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#7588) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,
Lassan kiültetném a palántákat. Mivel a helyükön tavaly és tavaly előtt is termesztettem, szeretném megtrágyázni. Most felástam, kigazoltam az ágyást, hogyan tovább? Gondolom ráöntöm a trágyát és átforgatom. Után egyből ültethetem a palántákat?

(#7589) sonar válasza fausto (#7588) üzenetére


sonar
addikt

Igen, jól gondolod.

Más: aki szerves trágyát használ, nem szokott nálatok megjelenni lótücsök? Nálam 2 évente megjelenik és akkor eszi a gyökereket. (idén már kettő dögöt fogtam)
Úgy olvastam a szerves/állati trágyázás hozadéka. Más is találkozott már vele?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#7590) vendingo válasza sonar (#7589) üzenetére


vendingo
veterán

Sajnos nálunk nincs, pedig a legjobb csali harcsázni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7591) e=mc² válasza sonar (#7589) üzenetére


e=mc²
őstag

Pont ma botlottam bele ebbe a videóba.

Ambulimax Provider

(#7592) Digitalpimp válasza sonar (#7589) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Azért van a trágyában lótetű, mert ott is telelhet: [link] Aztán kihordják a földekre.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7593) sonar válasza e=mc² (#7591) üzenetére


sonar
addikt

Jó tippet adott az öreg!
Kösz a videót!

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#7594) vendingo válasza sonar (#7593) üzenetére


vendingo
veterán

Facen horgászos, harcsás csoportokban meg szép summáért eltudod adni őket. Pillanatok alatt elkapkodják.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7595) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,
Gondoltam idén veszek egy numex twilight-ot, cserépbe nevelve, dísznek
Lassan alakul a paprika, de így kell kinéznie? Nekem jalapenonak tűnik

[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#7596) Digitalpimp válasza fausto (#7595) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ez tuti, hogy nem Numex. Inkább Jalapeno, vagy Fresno. Ilyesminek kellene lenni:

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7597) sonar válasza vendingo (#7594) üzenetére


sonar
addikt

Ősszel fel is áshatják a kertet és ingyen vihetik :DDD
Másfél hete felástam egy durván 6 négyzetmétert és 5 rohadékot fogtam.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#7598) fausto válasza Digitalpimp (#7596) üzenetére


fausto
addikt

Akkor vagy az eladó nézte be, vagy én kevertem össze :) Köszi!

(#7599) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

A numexnek kapott rejtélyes paprika most így néz ki, szerintetek mi lehet?
[kép]
[kép]

(#7600) vendingo válasza fausto (#7599) üzenetére


vendingo
veterán

Akármi lehet, valszeg valami hibrid.
Hungarian blackre hasonlít egy kicsit.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.