Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7601) Mortein


Mortein
tag

Cayenne Yellow-val van valakinek tapasztalata?

Azt gondoltam, ha szépen besárgul, akkor tekinthető érettnek, de még így is "zöld" íze van, viszont meglepően erős, nem erre számítottam és haraptam 1 nagyobbat a végéből, aztán kb. 1 perc szenvedés után kis tejjel le kellett öblíteni, mert elég combosra sikerült (legalábbis számomra). Azt hittem, hogy a közepesen erőset sem éri majd el. De a jalapeno-val is így jártam, hogy erősebb lett, pedig az aztán gyengébbnek kellene lennie (pont kellemes volt, de gyengébbnek vártam azt is).

[ Szerkesztve ]

(#7602) vince válasza Mortein (#7601) üzenetére


vince
őstag

Két éve volt vagy 10-15 tő golden cayenne-em, hasonlót tapasztaltam: sárgán, éretten is semmilyen íz, az ízlésemhez képest szintén túl csípős, azóta nem ültetek ilyet.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#7603) Mortein válasza vince (#7602) üzenetére


Mortein
tag

Édeskés ízt írnak mindenhol rá éppen ezért vettem. Abban bízok még, hogy ez csak az első beérett paprika volt, most volt pár nap napsütés és egészen sok elkezdett megérni, hátha kicsit jobb lesz a többinek az íze. 11 palántából 6 cayenne yellow, remélem nem fogtam mellé. Színre egyébként olyan amire vágytam, szép élénk sárga.

(#7604) Digitalpimp válasza Mortein (#7601) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Nekem Golden van, az nagyon szép narancssárgára érik. Jó erős, én a Cayenne fajtákat enni nem szoktam, csak fűszernek használom. Nyersen frissen és szárítva is. Szerintem a legjobb fűszerpaprika, szuper íze és illata van.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7605) Teplic


Teplic
tag

Habanero esetén a virág megjelenésétől kb. mennyi idő amíg beérett termés várható?

(#7606) Digitalpimp válasza Teplic (#7605) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Vagy másfél-két hónap. Plusz időjárás függvénye. Mikor elkezd színesedni, a teljes színeződés már egy pár nap alatt lezajlik, utána érdemes még rajtahagyni egy darabig.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7607) Teplic válasza Digitalpimp (#7606) üzenetére


Teplic
tag

Köszönöm! Idén vetettem először habit. Most már szépen növekszik és a virágokat most kezdte el ontani. Kicsit talán későn indult be és virágzik, mert mikir kelt nem kapott mesterséges fényt. Volldünger komploex műtrágyát kap most.

(#7608) fo_di


fo_di
őstag

Sziasztok,
idén először vettem csilit, jalapenot és lila serranot ültettem balkonládába. Egyelőre így néznek ki, miről fogom felismerni, hogy megérnek?
https://imgur.com/a/pDLpXoN
Köszi

(#7609) CPT.Pirk válasza fo_di (#7608) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Éretten puhák lesznek a termések, nyersen még kemények.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7610) lev258 válasza fo_di (#7608) üzenetére


lev258
veterán

Beleharapsz és rögtön szaladsz a csaphoz. ;]
Na jó, azért messze nem ilyen erősek. A serrano-ra azt javasolják, hogy amikor elkezd elszíneződni (már nem zöld), illetve teljesen megváltozott a színe, akkor érett igazán. De zölden is felhasználhatod már.
Ha ki akarod várni az érés legvégét, akkor az a szabály, hogy akkor szedd le, amikor éppen elkezd ráncosodni a csili. Ez tudtommal a legtöbb fajtánál érvényes, de elképzelhető, hogy a húsosabbaknál már kissé túlzás is.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7611) fo_di válasza lev258 (#7610) üzenetére


fo_di
őstag

a serranom már kb 1 centisen lilára vált, szóval gondolom, akkor még nem érik meg :)

de így akkor várok, hogy mikor puhulnak meg kicsit vagy ráncosodnak össze valamennyire, gondolom, a nyár végéig még eltart a dolog úgyis

[ Szerkesztve ]

(#7612) Digitalpimp válasza fo_di (#7608) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

A Jalapeno piros lesz éretten és van esély, hogy a Serrano is. Vannak fajták amelyek kétszer is váltanak színt. Pl. a Naga Jolokia Purple is alapból lila, aztán kizöldül végül pirosra érik.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7613) t72killer válasza lev258 (#7581) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kicsit off-topik, mi paradicsomozásba fogtunk idén, sajna erősen megkésve. Ráadásul egész télen szeretnénk, hogy teremjen, úgyhogy a lámpázás alapkövetelmény.

Hogy ne a topikot szemeteljem tele, csináltam egy lámpás blogposzt-kezdeményt:R, nagyon örülnék a tapasztalataitoknak, kinek milyen spektrum/milyen modell vált be:F? A cél a teljes termésciklus tápolása fénnyel, amolyan "Grönlandi mezőgazdaság" stílusban.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7614) t72killer válasza t72killer (#7613) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ilyen lámpából gondoltam 2-3db-ot.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7615) Digitalpimp válasza t72killer (#7614) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Lehet vele szórakozni egész télen, de kétséges a végeredmény, a behurcolt kártevőkkel való küzdelemről meg nem is beszélve. Most edényben vannak a növények, vagy szabadföldben?
Mert már ott bukhat a dolog, hogy a földből visszaszedett növények ritkán maradnak meg, főleg a paprika. Én ha nagyon ilyesmire adnám a fejem, akkor inkább nyár végén magról indítanék új növényt, aztán az elejétől fogva azokat babusgatni odabent.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7616) t72killer válasza Digitalpimp (#7615) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Edényben + nagyobba átültetés még esedékes, ahogy nőnek a következő 1-2 hónapban.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7617) Mortein válasza Digitalpimp (#7615) üzenetére


Mortein
tag

Szerintem is a legjárhatóbb út az lenne, hogy januárban ültetni és prémium tápokkal trágyázni és lámpa mellé. De ősztől kezdve túl költséges lenne lámpázni. Nem is tudom mi a cél, hobbi vagy megélhetés? Mert hobbinál nem lényeg, hogy visszahozza az árát.

[ Szerkesztve ]

(#7618) fo_di válasza Digitalpimp (#7612) üzenetére


fo_di
őstag

így már világosabb, akkor ettől gondolom, nem kell tartanom és a normális színesedési folyamat része (a jalapeno nap felé mutató oldalán indult):

(#7619) Digitalpimp válasza fo_di (#7618) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ez normális elszíneződés. Olyan szempontból nem normális, hogy a Jalapeno végig sötétzöld, először elkezd repedezni a bőre és majd utána lesz piros. Ez a fajta elszíneződés akkor szokott leginkább jelentkezni, ha már nem tiszta a fajta. Valami keresztbe porzódás volt régebben.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7620) fo_di válasza Digitalpimp (#7619) üzenetére


fo_di
őstag

elvileg talán pirosas jalapenot rendeltem (https://www.premierseedsdirect.com/product/hot-chilli-pepper-jalapeno-m/), de akkor olyan nagyon nem aggódok

(#7621) Weareus


Weareus
addikt


Üdv. Carolina reaper magokat rendeltem. Most így néznek ki a palánták. A hosszú vékony paprikák gyanúsak. Szerintetek?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#7622) Digitalpimp válasza Weareus (#7621) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Tuti nem Reaper. Így ránézésre vagy valami Cayenne szerű, de ha kínai mag, akkor Chi Chien. Amúgy jó paprika, de ha mást vár az ember azért csalódás.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7623) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Ma akartam rendelni a Premier Seeds-ről, de mikor feldobta, hogy a szállítás majd' 10 font, inkább hagytam. :Y
Az a durva, hogy csak hozzánk ennyi, egész Európába 2 font alatt megáll. Vajon mért....
Magyarország, én így szeretlek...ja nem. :((
Olcsó, jó magforrást tudtok? Köszi.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7624) peestike válasza Digitalpimp (#7623) üzenetére


peestike
senior tag

Én már a fataliiseeds-ről is rendeltem. 9 euro a minimum, asszem olyan 3 euro a posta. Szét kell nézni kuponért, - 10%-ot, vagy ingyen postát lehet összehozni talán. Anno 4 féle magot rendeltem, 2 másikat dobott bele még ajándékba. Mindből az lett, amit vettem, meg a bónoszukból is. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#7625) Digitalpimp válasza peestike (#7624) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ismerem, csak elég vegyes velük a tapasztalat. Néztem a Semillast, Pepperseeds-t, Hippy Seeds-t, Pepper Joe-t, de vagy elég húzós árak vannak, vagy nincs amit kinéztem. :(( A Premierbe azt szerettem igazán, hogy sok magot adtak kis pénzért, meg 1 font volt a posta. Ezek meg adnak 10 szem magot, oszt csók, jó drágán. Aztán, ha egy se kell ki, akkor cumi.
Meg emelt árat mindenki, elég szépen. Úgy látom, a Fatalii is. :Y 4 juró, meg vannak őrülve?!
Ez a Premieren 1 font: [link]

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7626) Digitalpimp válasza Digitalpimp (#7625) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Update, az Ebayen a SeeKay-től még lehet 1 fontért rendelni, csak náluk elég szegényes a választék. Viszont, ha valakinek olyan magok kellenek, akkor jó alternatíva.
A többi kiszemeltet megtaláltam a Pepperseeds-en, ha jobbat nem találok onnan lesz.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7627) Digitalpimp válasza Digitalpimp (#7626) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Kinek milyen az idei szezon? Nekem eddig ez a legrosszabb a 9 évből. A bő 1 hónap lemaradásból nem jött vissza semmi, idén összejött minden, a rossz föld, a rossz májusi és június elejei időjárás, meg azért a lisztecskék is betámadtak megint. Na majd jövőre jó lesz!

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7628) peestike válasza Digitalpimp (#7627) üzenetére


peestike
senior tag

Nekem semmi! Tavalyi szárított megy, egy évet még kihúzok vele. Kertben öregeknél 3 tő valami pirosra érő van, elég vérszegény. miskolcon semmi normális palánta nem volt, nem is erőlködtem. Korona betett... Jövőre, talán...

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#7629) fausto válasza Digitalpimp (#7627) üzenetére


fausto
addikt

A moruga és habanero nem érett be, a cayenne most kezd pirosodni, jalapeno van, de nagyon minik. Amúgy a paradicsom is lassan érik... :(

(#7630) vendingo


vendingo
veterán

Borzalmas. Rossz föld miatt 50-70 magből 10-15 növény lett, mind satnya, csökevényes, többségük beteg, a jég tavasszal elverte a kertet, utána meg a gyerekek labdával. Eddig kb 10 szem paprikát bírtam szüretelni. Ellenben a paradicsom ilyen jó még nem volt soha. 2 tővel ültettem, de annyi van rajtuk, hogy nem bírjuk enni.

Tavalyi jalapeno por az utolsókat rúgja, csoki hababól meg 5-10 évre elegendő van, pedig osztogatom. Valszeg felütöm egy részét csemegepaprikával, hogy ehető legyen.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7631) Digitalpimp válasza fausto (#7629) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

A Habanero és a Jamaicai nekem most kezd érni, máskor már július közepén van érett. A Cayenne viszonylag hozta a papírformát, de az is késett valamennyit.

Vendingo: A föld velem is nagyon kib......tt, voltak komplett fajták amikből egy sem kelt ki! Idén nincs Jalapenom, ilyen még nem volt. Nem sok osztogatni való lesz most. Van egy csomó őrleményem régről, idén lehet, hogy abból lesz szósz főzve.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7632) sonar


sonar
addikt

Én meg úgy jártam, hogy volt egy átteleltetett Cayane-om ami nagyon szépen indult.Fullon volt virággal, levéllel, tehát szép egészséges látványt nyújtott. Aztán meg ledobta a terméseket. Ahogy elkezdtek fejlődni a paprikák egyszer csak elkezdett rohadni és lepotyogott róla a legkisebb hozzáérésre. Most kezdenek beérni, de mintha nem olyan lenne az íze, mint szokott. Full édes volt az első 2 amit leszedtem.
Jalapeno termés is éppen, hogy lesz. 5 tő maradt életben, abból 2-n van normális termés a másik 3-mon meg csak pár darab :(

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#7633) rob2174 válasza Digitalpimp (#7627) üzenetére


rob2174
tag

Alakul ;)

(#7634) Digitalpimp válasza rob2174 (#7633) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Szépek, gratulálok! :C Látom te is ültetsz mindenbe. :D Mi lesz majd belőlük?

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7635) rob2174 válasza Digitalpimp (#7634) üzenetére


rob2174
tag

ilyen/olyan szószok,krémek, rusztikusan vagy krémesítve.
chilliolaj 1-2 markánsabb fajtából
meg ami marad az szárítva

(#7636) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Nekem idén szabadföldben vannak a Trinidad Scorpionok , amik most szépen bokrosodnak és rengeteg paprika van rajtuk. 2x már főztem is szószt. A jalapenot meg idén próbáltam ki és igazatok volt, mert nagyon szapora fajta. Nagymamámnál vannak a paprikák és mentem ki hozzá megnézni, de muszáj volt szüretelni 😊

(#7637) Digitalpimp válasza b4zsi- (#7636) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Az egyik legjobb, legsokoldalúbb paprika. Én is imádom. Idén nincs. :( Egyszer lesz kedved, készíts belőle popperst. Kicsit pepecs, de megéri az élmény! :K
A múltkor vettem chipotlét, hát az valami isteni! Ha még nem próbáltátok, feltétlen vegyetek!

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7638) vendingo válasza Digitalpimp (#7637) üzenetére


vendingo
veterán

Ha már chipotle: 424 szósz. Ennél finomabbat még soha nem ettem. Mindenhez megy, remek az íze, csipős, de bőven tűrhető.
Most füstölt ghost pepper szószt tolok, nagyon gazdaságos. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7639) b4zsi- válasza Digitalpimp (#7637) üzenetére


b4zsi-
őstag

Köszi, jó ötlet. Szószból a sajátot esszük, ami kápia paprika, meg trinidad scorpion, barna cukor, só, worchester szósz, só, almaecet kombó.
A mostani főzéshez tettem bele még folyékony füstöt, amivel szerintem harmonizál.

(#7640) Digitalpimp válasza vendingo (#7638) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Most kezd érni a csoki Joli, ne kísérts. :D Össze kellene ütni valami mini füstölőt, aztán lehetne itthon készíteni mindenféle füstölt paprikát. Kipróbálnám a Cayenne-t is. Ilyen mini füstölőre valakinek ötlet?

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7641) Kergeboci válasza Digitalpimp (#7640) üzenetére


Kergeboci
tag

Facebook "KAPSZAICINFÜGGŐK | a chili szerelmesei" csoportban, az egyik tag mini füstölője:

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#7642) Digitalpimp válasza Kergeboci (#7641) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Nagyon pofás, de valami minibb és egyszerűbb kellene. A szomszédok nem díjaznák, ha az erkélyen nekiállnék füstölni. :D

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7643) peestike válasza Kergeboci (#7641) üzenetére


peestike
senior tag

Ez nagyon jól néz ki! :))
A tartalma is szép. Kíváncsi lennék, hogy mennyi idő alatt lesz kész benne a paprika

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#7644) Digitalpimp válasza Digitalpimp (#7642) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Miért gondoltam, hogy ilyesmi nincs az Alin? [link] Kis mennyiséghez szerintetek ez működhet? Esetleg tapasztalat valakinek?

Peestike 7643: Ha csak füstölni kell, arra 3-4 órát írtak az egyik helyen, kimondottan már szárított paprikára.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7645) fo_di válasza Digitalpimp (#7644) üzenetére


fo_di
őstag

szerintem egy ilyen is jó lehet, csak valami borítás kell fölé (teletöltve kb 7-10 órára elég egyhuzamban):
https://olaszsped.com/index.php?main_page=product_info&cPath=49&products_id=2998&zenid=6af2bdf86cd322a93aac212b1fddaf30

neten láttam olyanokat, hogy kartondobozt vagy agyag virágcserepet húztak fölé, azzal szerintem vállalhatónak kéne, hogy legyen (kínából biztos van olcsóbban is, ha ráér)

[ Szerkesztve ]

(#7646) peestike válasza Digitalpimp (#7644) üzenetére


peestike
senior tag

Az a 3-4 óra azért nem egy kolbász/szalonna füstölési idő. :D
A múltkor vettem füstölt paprikát a sparban, teljesen elégedett vagyok vele.
Ja, ez nem csíp, de őrölt kaszás/skorpió egyébként sem kell bele sok, hogy legyen ereje. :)

[ Szerkesztve ]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#7647) Digitalpimp válasza peestike (#7646) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Nem, az csak paprikának annyi. A húsáruk füstölése akár 1 hét is lehet. Na de az az igazi! Nem a bolti műfüstös cuccok. Bírom, mikor Húsvétkor árulják a mindenféle szuperhagyományosfüstöltsonkákat, aztán rá van írva, hogy 3 hét a szavatossági ideje. :(

Fo_di: Köszi, én is arra jutottam, hogy szerzek fűrészport, vagy pelletet, aztán fölé csinálok valami alkalmatosságot, amibe beaggatom a paprikákat.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7648) peestike válasza Digitalpimp (#7647) üzenetére


peestike
senior tag

persze, értettem hogy a paprikát elég annyi ideig füstölni, azért is írtam, hogy nem egy kolbász/szalonna füstölési szakasz.
alapjáraton falusi gyerek vagyok, emlékszem azért, hogy egy disznóvágás után meddig álltak az "alkatrészek" sóban, utána meg a füstölés akácfával még egy jó kör volt. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#7649) vendingo


vendingo
veterán

Mától az új kedvenc az ancho grande :)
Ma ettem először, nagyon bejött, nagy, finom, mérsékelten csipős.
Grillezve kéne megpróbálnom, állítólag úgy az igazi.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7650) Digitalpimp válasza vendingo (#7649) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ezek nagyon jók, főleg piros éretten. Nekem idén Poblano van, meg Numex Joe E. Parker ezek is finomak. A Pasilla Bajio is nagy kedvencem, az meg barnára érik, szokták ezt is szárítani, füstölni, úgy nagyon szuper lehet.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.