Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7101) bbubby00 válasza Jaffa75 (#7100) üzenetére


bbubby00
őstag

Ennek mar lottek, megettem kevesebb mint egy ev att :D

Kifogyott az mar, azota rendeltem toluk megint 10g carolina reapert, egy nagy habanero 4X-et stb :D
Magok megvannak, majd jovoheten megkerteszkedem oket.

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#7102) zsiga68 válasza bbubby00 (#7101) üzenetére


zsiga68
senior tag

Egyébként az első magokat egy multiban kapható chili paprika mix nevű csomagból szereztem. Ebben volt pár paprika amit szétvágtam és a magokat kiszárítottam aztán elültettem. A többi részét meg elfogyasztottam. Ha valaki csak pár jó erős paprikára és egy kis tapasztalatra vágyik akkor ilyen forrásból is lehet magokat szerezni. Ha pedig beválik akkor lehet venni garantáltan eredeti magokat is :)

(#7103) kutga válasza gyurica úr (#7095) üzenetére


kutga
nagyúr

Földje milyen?

Let the Zone take me if I am.

(#7104) grizlisandor


grizlisandor
addikt


Ma két hetesek a drágák. :B
Tegnap kerültek a 2 db Tornado(katt) alá.

Sajnos idén is belestem a hibába, hogy pár mag mélyebbre került mint tavaly, pedig figyeltem rá.

(#7105) Digitalpimp válasza grizlisandor (#7104) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Két hete vetettél, vagy két hete vannak kint?

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7106) grizlisandor válasza Digitalpimp (#7105) üzenetére


grizlisandor
addikt

Két hete vetettem, bocsi a nem tökéletes megfogalmazásért.

(#7107) kutga válasza grizlisandor (#7104) üzenetére


kutga
nagyúr

Én is ilyen lámpát használok. Mondjuk én nem ültettem ennyit idén.

Let the Zone take me if I am.

(#7108) gyurica úr válasza kutga (#7103) üzenetére


gyurica úr
tag

Nyáron lett a Compo Sana földbe átültetve amit ilyen növényhez ajánlottak.

Végi ennek a márkának a földjében van/volt.

Dec 30-án így nézett ki a legszebb. Azóta ez is elkezdett féloldalasan (fénytől távolabbi részen) száradni(?).

(#7109) kutga válasza gyurica úr (#7108) üzenetére


kutga
nagyúr

Én ősszel miután behoztam, átültettem és visszavágtam. Télen nem szabadna teremnie, a növénynek is kell a pihenés, szóval lehet érdemes lenne leszüretelni és megmetszeni, aztán jöhet az új föld.

Az enyém mondjuk ennek ellenére is kupurcant, a hideget nem bírta a lépcsőházban. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#7110) Digitalpimp válasza grizlisandor (#7106) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Csak mert két hetesnek igen kicsik. Na majd a jó fény alatt megindulnak szépen. Körbe vannak kerítve valamilyen fényvisszaverővel? Mert kár a sok fénynek szétszóródni. Akár egy alufóliás karton is megteszi, vagy a kocsikhoz kapható fényvisszaverő, amit a szélvédő mögé kell rakni. Én se bonyolítom túl.

Ez 2017-es ültetés, idén még csak a csírázóban vannak a kínaiak.

Gyurica úr 7108: Szedd le a terméseket és vágd vissza a növényt. Ezzel arányosan az öntözést is.

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7111) grizlisandor válasza Digitalpimp (#7110) üzenetére


grizlisandor
addikt

2 évvel ez előtti 4 heteseim így néztek ki: 1(katt) 2(katt) Tavalyról nincs dátumozott fotóm. Jó hogy mondod, mert tavaly is akartam valamit köré, de elmaradt. Tegnap mondják, hogy a macska ráfeküdt az ültető tálcára és aranyosan sütette magát a lámpáknál. Két éve meg ezt(katt) követte el. :DDD

(#7112) vendingo


vendingo
veterán

Egy picit mélyre ültettem. Kifognak így is kelni? Kb 1-1,5cm föld van rajtuk.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7113) kutga válasza vendingo (#7112) üzenetére


kutga
nagyúr

Persze.

Let the Zone take me if I am.

(#7114) gyurica úr válasza kutga (#7109) üzenetére


gyurica úr
tag

Nem csak tavasszal "lehet" átültetni?

Mit jelent a megmetszés pontosan:

Minden szárat?
Mennyit kell levágni?
És honnét?

(#7115) kutga válasza gyurica úr (#7114) üzenetére


kutga
nagyúr

Ha bírja tavaszig akkor persze. Visszavágást érzéssel.

Let the Zone take me if I am.

(#7116) vendingo válasza kutga (#7113) üzenetére


vendingo
veterán

Nem bírtam magammal, pár cserepet feltúrtam. Valamiben volt csíra, valamiben meg még nyoma se volt, hogy egyáltalán lett volna benne valami. Még magot se találtam.

Ma vetettem friss magokat a szerzett tapasztalatok alapján.

Jalapenot mikor érdemes vetni? Március, április?
Most csoki haba, meg scorpió került cserépbe.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7117) kutga válasza vendingo (#7116) üzenetére


kutga
nagyúr

Én január közepén raktam el őket, miután egy hétig csíráztak nedves papírtörlőben.

Szerintem majdnem mindegy mikor ültetsz, inkább a csíráztatás fontos előtte.

Let the Zone take me if I am.

(#7118) vendingo válasza kutga (#7117) üzenetére


vendingo
veterán

Soha nem csíráztatok, mennek egyből a földbe.
Többnyire mindig 3x többet vetek a kelleténél, a szebbeket megtartom, a maradékot elajándékozom.
Ha valami nem kel ki, nem érdekel, mert úgy is több marad a kelleténél.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7119) vendingo


vendingo
veterán

Amúgy kész a boxom, megjött a kínai ledpanel.
Elég durva fénye van, vakít. Box alján 9000 lux körül mértem, a lámpa alatt kicsivel 30k+

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7120) lev258 válasza vendingo (#7119) üzenetére


lev258
veterán

Lefelé fordítsd azt a lámpát, mert még engem is vakít. ;]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7121) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

Bocsi, kicsit off :) Édes paprikákat (pritamin és kápia) is érdemes most ültetni vagy az ráér? Ugyanúgy kell kezelni, mint a chilit? Gondolok itt arra, hogy kell neki lámpa + meleg?
És a paradicsomnak milyen igényei vannak?
Köszi előre is! :R

(#7122) lev258 válasza fausto (#7121) üzenetére


lev258
veterán

Egy kollégám szokott paradicsomot ültetni, panelban. Nem lámpázza, simán neveli. Aztán később kikerül az erkélyre. Gondolom a szokásos paprikafajtákra is alkalmazható, ehhez az éghajlathoz vannak szokva.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7123) Digitalpimp válasza fausto (#7121) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

A paradicsomnak ugyanazok az igényei. Fény, víz, meleg, táp. Ráérsz március közepén-végén paradicsomot ültetni, mert a paprikával ellentétben nagyon nő. Ha április közepén-végén olyan az idő, már ki lehet rakni. Jobban bírja a hűvöst, meg megvan az a jó tulajdonsága, hogy ha véletlenül eltörik, kihajt szárról is.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7124) fausto


fausto
addikt

Köszi a válaszokat!
Akkor ha jól gondolom, elég ha egy hónap múlva ültetem el az édes paprikákat és a paradicsomokat. És ha kibújnak, akkor nem is kell feltétlen lámpázni őket, mert kirakhatom az ablakra/párkányra

(#7125) grizlisandor


grizlisandor
addikt


5 hete vetettem őket, szerintetek költözhetnek 2 dl poharakba, sziklevélig földelve?

(#7126) lev258 válasza grizlisandor (#7125) üzenetére


lev258
veterán

Mehet nyugodtan. Én az ilyet nagy (4-5 dl-es) poharakba szoktam tenni.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7127) grizlisandor válasza lev258 (#7126) üzenetére


grizlisandor
addikt

Délután átültetem őket, 2 dl-esbe. 5 dl-es pohárból csak pár darabom van itthon.

(#7128) Digitalpimp válasza fausto (#7124) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Az édes paprikát már vetheted, a paradicsommal ráérsz.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7129) kutga válasza lev258 (#7122) üzenetére


kutga
nagyúr

Kb. én is így csinálom. Január közepén vetettem, tavasszal mennek ki kertbe. Annyi, hogy most beszereztem egy lámpát, amíg bent vannak, kapnak fényt.

Let the Zone take me if I am.

(#7130) lev258


lev258
veterán

Úgy néz ki, megint lesz néhány felesleges palántám.
Ha valakit Debrecenben érdekel, majd nyugodtan írjon rám. Cayenne és black royal fajtákról van szó.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7131) grizlisandor válasza grizlisandor (#7127) üzenetére


grizlisandor
addikt

Középső fogpisztákálósok egész jól befonták a gyökereikkel a kis földlabdát, a többinek alig volt.
A mai öntözés után már látom, hogy hétvégén lehet tölteni a poharakat földdel, mert nem tömörítettem.

(#7132) tzimash


tzimash
őstag

Késő már elvetni a magokat?
Nem rendeltem időben, így már letettem róla, aztán eszembe jutott, hogy van szárított egész birds eye-am, az abból kinyert magokat el tudnám vetni, kérdés van-e még értelme.

(#7133) fausto válasza tzimash (#7132) üzenetére


fausto
addikt

Szerintem van, én tavaly elég későn (március vége? április eleje?) ültettem és nyárra szépen lett termés :) Egyébként idén is egy pár napja ültettem

(#7134) Bolber válasza tzimash (#7132) üzenetére


Bolber
csendes újonc

Tavaly pont február 26-án tettem el a Habanero és Moruga magokat, nekem akkor bevált, és az időjárás is kedvezett az őszi szürethez.

(#7135) bbubby00 válasza tzimash (#7132) üzenetére


bbubby00
őstag

Én is a napokban fogok nekilátni. Ültetek Carolinat, Habanerot, Jolokat.
Szárított paprikákból fogom kiszedni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#7136) kutga válasza tzimash (#7132) üzenetére


kutga
nagyúr

Sosem késő. :)

Let the Zone take me if I am.

(#7137) lev258


lev258
veterán

Újabb díjat zsebelt be egy magyar csiliszósz: [link]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7138) vendingo


vendingo
veterán

Cseperednek :)
Ma kaptak tápoldatot, mert amik csak sima palántaföldbe voltak vetve, azok kicsit sárgulnak, amik meg komposzttal lettek keverve, azok meg szép méregzöldek és sokkal jobban fejlődnek.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7139) lakisoft


lakisoft
veterán

Mikor érdemes a ládából különültetni a palántákat? Milyen időnként és mivel tápoldatozzátok? Mennyi időnként locsoljátok?

(#7140) CPT.Pirk válasza lakisoft (#7139) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha már egymásra lógnak a palánták levelei, akkor szedd ki őket. Most nem rég vitatkoztam olyannal, aki már a magoncokat is tápozza... Ettől független én csak onnantól tápoztam, mikor már megjelentek az első virágok. Vollldünger linz táp port a vízbe, azzal mehet, szerintem mindegyik öntözéshez, de csak finoman egy késhegynyit.
Öntözni meg akkor kell, ha a föld felső része már száraz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7141) lakisoft válasza CPT.Pirk (#7140) üzenetére


lakisoft
veterán

Köszi. :R

Kicsit későn kezdtem el lámpázni őket és megnyúlt a szára 4-5-nek de a többi egészen jól fejlődik.
Max újravetem ha nem sikerül :). Van még idő :Y

(#7142) siti válasza Cranium (#7081) üzenetére


siti
senior tag

neveldfel.hu
Szia!
Ezt néztem én is, karácsony felé, hogy milyen jó ajándék ötlet, neki egy, neki egy, gyerekeknek mimóza és elköltöttem a tavalyi kertészkedésre költött pénzt, pedig kiépítettem csepegtető rendszert is. Úgyhogy loptam az ötletet, vaterán vettem magokat, fa alatt meg már sziklevéllel adtam át őket. Nem kicsit korai, de aki még hobbi szinten se foglalkozik palántázással, annak komplett keltető géppel is felejtős hogy kinevelje. (amúgy meg az ilyen rideg tartású palánták hoznak felém termést, kinőtt a komposzt mellett, hamarabb szüreteltük, mint amit palántáztunk, trágyáztunk, gondoztunk és csepegtetőn lógott) Csak mag is simán drágább, mint amit kéz alatt vettem csili termelőktől. (vagy vaterán azt is)
Mimóza magot is vaterán vettem, már lehet őket simogatással birizgálni. Papirkák sorsáról nem tudok, a saját jalapeno és ghost a héten kerül palánta földbe, majd ki az ablakba. Ha kikerül a kertbe, akkor úgyis sorsára lesz hagyva, paprikát még nem sikerült szüretelnem az elmúlt három évben, de idén se adom fel.

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#7143) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

Idén valamit nagyon elbénáztam :(
Elültettem a magokat egyből földbe, de mivel 1 hét után sem történt semmi, beletúrtam és azt láttam, hogy a magok változatlanul vannak, el sem kezdett csírázni.
Gondoltam, akkor a föld előtt elkezdek csíráztatni, úgyhogy nedves zsebkendőre tettem őket és folyamatosan nedvesen tartottam. Ez volt hétfőn, de még mindig nyomát sem látom csírázásnak. Mennyi idő után kéne megindulniuk? Szerintem 2-3 nap után már kéne valaminek látszani, nem?

(#7144) vince válasza fausto (#7143) üzenetére


vince
őstag

Türelem, 1-4 hét között teljesen normális a csírázási idő.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#7145) lev258 válasza fausto (#7143) üzenetére


lev258
veterán

Eléggé változó. Én ~10 napot szoktam hagyni, ha addig nem, akkor új magokat ültetek. Persze előfordul, hogy a korábbiak is kibújnak még. Ezek az általam használt fajtákra vonatkoznak. Érdemes utánanézni a neten.
2-3 nap alatt szerintem látható változás csak ritkán van. Nálam a zöld fűszerek tudnak ennyi idő alatt produkálni valamit.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#7146) fausto


fausto
addikt

Komolyan? Én a tavalyi tapasztalataimból indultam ki, akkor 1 hét után már a nagy részük a a földből is kibújt.
Ok, akkor várok még. Köszi!

(#7147) kutga válasza fausto (#7146) üzenetére


kutga
nagyúr

A magok fele kb nálam sem csinált semmit pedig egy hétig csíráztattam ahogy te mielőtt elültettem volna őket. Két hétre rá viszont szépen kikeltek és be is előzték azokat amiket sikerült csíráztatni.

Let the Zone take me if I am.

(#7148) fausto válasza kutga (#7147) üzenetére


fausto
addikt

Nálam tavaly úgy volt, ahogy ami 1 hét alatt nem keltek ki, azok úgy is maradtak. Na, mind1, max várok és ha minden jól megy, kétszer annyi palántám lesz, mint amennyit terveztem :D

(#7149) kutga válasza fausto (#7148) üzenetére


kutga
nagyúr

Jaja türelem. Tavaly nem szórakoztam csírázással, ment mind a földbe egyből.

Let the Zone take me if I am.

(#7150) lakisoft


lakisoft
veterán

Világítás ügyében kérném a segítségeteket:
2db 8cm-es virágláda van tele paprikával.
Mennyi lámpa kell a megfelelő fejlődéshez?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.