Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6051) wierra válasza fausto (#6050) üzenetére


wierra
senior tag

Egyik növény se kedveli a pangó vizet. Lukaszd ki a konténer alját.
A második kérdésedre vonatkozóan palántadőlés tipikus esete áll fenn. Vagy túléli vagy nem.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#6052) CPT.Pirk válasza fausto (#6050) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt a ferdét támaszd ki, kösd hozzá a támaszhoz és adj neki fényt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6053) fausto válasza wierra (#6051) üzenetére


fausto
addikt

Lyukas az alja, de annyit nem szoktam adni, hogy az alján folyjon ki. Akkor kevés vizet kap?

(#6054) Digitalpimp válasza fausto (#6053) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Mint ahogy Wierra is mondja, attól is konyulhat, ha fulladozik a gyökere. Vagy ha valami kártevő van a földben. Nem látsz egyéb rendellenességet? Elvileg ekkora pohárban nem kellene minden nap locsolni. Én a kis joghurtosban locsoltam minden nap, de némelyik már 20+ cm. Tegnap át is ültettem a banda nagyját elvágott PET-be, kb. fél liter. Májusig abban maradnak, utána kiültetéskor mennek 5 L-es bödönökbe.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#6055) fausto válasza Digitalpimp (#6054) üzenetére


fausto
addikt

Nem látok mást és ahogy olvastam, a túlöntözésnek az a "tünete", hogy elkezdenek a levelek a szélen sárgulni. Akkor lehet, hogy mégis csak a vízhiány az oka? Ennyi idősen (hete ültettem őket) gondolom még nem kell neki tápozás. Egyébként ezek 2 decis poharak.
#6052 CPT.Pirk Köszi, megpróbálom megtámasztani, aztán meglátjuk. Fényt kap folyamatosan, napi 12-14 órát)

[ Szerkesztve ]

(#6056) ricsipontaz


ricsipontaz
csendes tag

Sziasztok!

5 nap híján két hónaposak a Habanerok, viszont az egyik jóval magasabb, mint a többi és nem tudom, hogy ez normális-e. Félek, nehogy eldőljön vagy valami. Kb. már 20 centi magas, a többi olyan 12-14 centi körül van és bokrosabbak is. További kérdés: 5 decis poharakban vannak, mikor érdemes nagyobba ültetni, ugyanúgy, ha már teljesen átszőtte a gyökér a poharat?

(#6057) looser válasza ricsipontaz (#6056) üzenetére


looser
addikt

Jó vastag törzse van és szépek a levelei! Látszik, hogy törődsz vele :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#6058) fausto


fausto
addikt

A házunknak van egy előtere, tulajdonképpen egy zárt terasz. Nincs fűtés, de szép nagy (keleti fekvésű) ablakok vannak. Arra gondoltam nap közben kirakom a palántákat és estére behozom. Este azért nem merném kint hagyni, mert szerintem hideg lenne.
Az lenne a kérdésem, hogy reggel, amikor kiraknám őket még 15 fok körül van a hőmérséklet, az mennyire gáz egy 5 hetes palántának? Nyilván 1-2 órán belül kellemes 20-22 fok lenne, pár fokkal melegebb, mint a szabadan. A keleti fekvés mennyi jó fény szempontjából? Olyan délig sütne oda közvetlenül a nap, de egyébként is világos van. Köszi előre is! :R

(#6059) Digitalpimp válasza fausto (#6058) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Kirakhatod nyugodtan, hagy szokják a hőmérséklet változást, meg a levegőt. Ha elég világos is, nem lesz gond.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#6060) TeeJay


TeeJay
félisten

szerintetek jól haladnak a palántáim?

tavaly ilyen méretű és ennyi levelű kb. június végén ha volt
heti 2-3x kapnak tápoldatos vizet 1x meg sima vizet
napi 12-14óra LED izzó és gyönyörű nagy levelekkel rendelkeznek
kell valamit csinálnom még?

[link]
[link]
[link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6061) lev258 válasza TeeJay (#6060) üzenetére


lev258
veterán

Én a helyedben elgondolkodnék egy nagyobb cserépen. Mert a gyökerek nagyon be lehetnek csúfolva. Egyébként tényleg szépek.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#6062) Spoon16


Spoon16
tag

Szépek ! Mennyi idősek és milyen tápoldatos vizet adsz nekik?

(#6063) TeeJay


TeeJay
félisten

a zummzumm-os hölgytől vettem március 15.-én így készen a palántát persze akkor fele ekkora volt még
azóta kapnak LED izzót meg Lidl-ös 8-8-8 NPK tápoldatot heti 2x sima vizet heti 1x
még várok picit aztán ültetem át nagyobb edénybe

nem akarom a végső 10 literes cserépbe még berakni mert akkor nem fog nőni csak gyökérre

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6064) lev258


lev258
veterán

A Volldünger Linz használóktól kérdem, hogy mik azok a bordó/barna szemcsék, amik nem oldódnak vízben (nekem legalábbis nem sikerült)? Vagy csak sok idő kell hozzá? Azért kérdem, mert a locsolófejemet pont eldugítja. :U

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#6065) Thrawn válasza lev258 (#6064) üzenetére


Thrawn
félisten

Több idő kell hozzá, amúgy leginkább foszfor és kálium. Szűrd át a tápoldatot, akkor nem dugít majd el semmit.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6066) lev258 válasza Thrawn (#6065) üzenetére


lev258
veterán

Köszönöm, akkor majd jóval hamarabb megcsinálom az oldatot, hogy legyen ideje.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#6067) Digitalpimp válasza TeeJay (#6060) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Szépek, gratula! Ültesd át őket 1/2 L-es poharakba, vagy elvágott PET palackba. Abban már májusig ellesznek, aztán mehet a végleges edénybe.
Én most így állok:

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#6068) ricsipontaz


ricsipontaz
csendes tag

Az egyik Habanero levele elkezdett sárgulni, szerintem semmit nem csinálok másképp, mint eddig. Ötlet, hogy ez mire utalhat? Tápanyag hiány? Vitaflora epret kapnak. Compo Sana minőségi virágföldbe lettek átültetve március 20-adikán. A többinél nem jelentkezik és csak ez az egy levél érintett egyelőre. (Első szezonos vagyok)

[ Szerkesztve ]

(#6069) wierra válasza Digitalpimp (#6067) üzenetére


wierra
senior tag

Lehet, hogy csalóka a kép, de nekem úgy tűnik, mintha megnyúltak volna kissé.

ricsipontaz: ne foglalkozz vele, az alsó leveleknek nem lesz sok szerepük később.

[ Szerkesztve ]

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#6070) TeeJay válasza Digitalpimp (#6067) üzenetére


TeeJay
félisten

rendben azt csinálom akkor
viszont miért van az hogy a Red Moruga egy szinten baromi sok levelet hoz és a törzse nem akar nőni
a te fotódon sokkal magasabb az a sok paprika az enyém meg olyan mint nálad a jobb szélső

vagy az teljesen normális?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6071) ricsipontaz válasza wierra (#6069) üzenetére


ricsipontaz
csendes tag

Az rendben van, de attól függetlenül valamint jelez és változtatni szeretnék. :) Sok víz is lehet?

TeeJay: A tiéd Moruga, az inkább bokrosabb, az Övé meg talán Jalapeno lehet vagy hasonló, az meg inkább ilyen fásabb, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#6072) lev258 válasza ricsipontaz (#6071) üzenetére


lev258
veterán

Az a levél a sziklevél lenne vagy már rendes? Mert nekem most kezdte eldobni a szikleveleket és előtte hasonlóan be is sárgult.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#6073) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

Egy pár napja az erkélyen (fedett) tartom a palántákat és napra bízom a "lámpázást" :) Viszont ma elég gáz idő van, esős/felhős, nem igazán süt a nap, nem éri fény őket. Szerintetek maradhatnak ettől függetlenül vagy ha rossz idő van, akkor inkább kapjanak lámpát? Én úgy gondolom, hogy nem árt, ha megszokják, hogy néha rossz idő is van, mert ha a kertben lesz a végleges helyük, akkor sem lesz minden nap verőfényes napsütés.

(#6074) ricsipontaz válasza lev258 (#6072) üzenetére


ricsipontaz
csendes tag

Rendes levél, a szikleveleket már pár napja-hete eldobta.

(#6075) lev258 válasza ricsipontaz (#6074) üzenetére


lev258
veterán

A poharad alja lyukas? Szerintem nyugodtan visszafoghatod a vizet egy rövid időre. Látni fogod úgyis, ha kevés lenne, mindenféle következmény nélkül. Én a jó idő miatt nappalra ki szoktam rakni és jártam már úgy, hogy szegények kicsit sok meleget kaptak. Azt hittem, oda is vesztek. De egy locsolás után olyanok lettek, mint voltak. Szóval még ha kissé alul is öntözöd, nem lesz bajuk, viszont látni fogod, javul-e a helyzet a levelekkel.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#6076) ricsipontaz válasza lev258 (#6075) üzenetére


ricsipontaz
csendes tag

Persze, lyukas. Kicsit visszaveszek.

(#6077) TeeJay válasza ricsipontaz (#6071) üzenetére


TeeJay
félisten

értem már akkor nem aggódok
majd megindul a növésben :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6078) lev258


lev258
veterán

Egy újabb kérdés. Nemrég kezdtem el jobban tápozni és az egyik növény egyik levelén ilyet látok (ahol az ujjam is látszik, világosbarnás-szürkés felület):[kép]
Lehet ez túlzott tápozás eredménye (több növényből ez az egyetlen ilyen levél) vagy valami betegség?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#6079) tzimash


tzimash
őstag

Mikor kell hagyni őket virágozni? csak hozzák a bimbókat a birds eye-ok, nem győzi az asszony lecsipegetni őket.

(#6080) Digitalpimp válasza wierra (#6069) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Egy kicsit igen, meg a hosszúak amúgy is, ezek "közönséges" paprikák. (Pasilla Bajio meg Poblano.) Gyorsabban nőnek mint a kínaiak.

TeeYaj: Mert a képen csak a jobbszélső, meg a hosszúak közt lévő kisebb kínai fajta. (Fatalii és Narancs Habi.) Úgyhogy jók a tieid is. :)

Lev258: Nekem úgy tűnik, mintha megkapta volna kicsit a nap. Ha nem terjed, akkor nincs gáz.

Tzimash: Hagyhatod, a növény ha nem áll még készen, úgyis ledobja őket.

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#6081) n00n


n00n
őstag

Hétvégén vettem 12L-es vödröket. Ti mennyi földdel számoltok egy ilyenhez? Gondolom 12 liter, ha tele van. akkor olyan 10 liter?

(#6082) CPT.Pirk válasza n00n (#6081) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

20 literes edényben hosszában 3 kisebb tő nálam elfért. Viszont most a TS-nek meg úgy néz ki, hogy a 40*40cm-es bödön is kicsi... :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6083) Digitalpimp válasza n00n (#6081) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ja, csak azzal számolj, hogy az 50 l-es zsákban nincs 50 l.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#6084) lev258


lev258
veterán

Mit gondoltok, elég meleg van már éjszaka ahhoz, hogy a chilik kinn maradjanak/kiültetésre kerüljenek?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#6085) CPT.Pirk válasza lev258 (#6084) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az enyémek péntek óta az erkélyen vannak, eddig semmi gondjuk.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6086) szokeherceg válasza lev258 (#6084) üzenetére


szokeherceg
tag

Enyémek is egy hete kint vannak, sokkal jobban érzik magukat.

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#6087) vince válasza szokeherceg (#6086) üzenetére


vince
őstag

Ilyenkor lámpázzátok őket kint?

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#6088) CPT.Pirk válasza vince (#6087) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem. Ott a nap nekik. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6089) vince válasza CPT.Pirk (#6088) üzenetére


vince
őstag

Ilyenkor = két napja nem süt a nap ;]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#6090) CPT.Pirk válasza vince (#6089) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Könnyebben szokják az UV-t. ;)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6091) ricsipontaz


ricsipontaz
csendes tag

Nálam még bent vannak lámpa alatt és csak 1-2 órára rakom ki őket, hogy szokják az UV-t.

(#6092) vince válasza ricsipontaz (#6091) üzenetére


vince
őstag

Nálam is hasonló a helyzet. Délelőtt napsütötte ablakban, délután az erkélyen, verőfényben fürödnek :D

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#6093) tzimash


tzimash
őstag

Mi is kiraktuk ma az erkélyre. Nem tudom a benti 23-25 fok után hogyan reagálnak a hajnali 10 fok körüli hűvösre... szerintetek maradhatnak kint éjszakára?

(#6094) CPT.Pirk válasza tzimash (#6093) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Péntek óta ott vannak kint, semmi bajuk.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6095) tzimash válasza CPT.Pirk (#6094) üzenetére


tzimash
őstag

Akkor csak nem lesz gond itt sem.

(#6096) vince


vince
őstag

Bírom ezeket a paprikákat. Ha a napon vannak és elfelejtem megöntözni őket, olyan látványosan le bírnak kókadni, aztán egy kiadós öntözéstől (szigorúan jó langyos esővízzel) pikk-pakk rendbe jönnek. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#6097) tzimash


tzimash
őstag

A kinti csapat. :)
Habanero-k, Birds Eye-ok és egy kis Carolina reaper jobb oldalt belül.

(#6098) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ma kicsit megégett az UV-től a nagy csilim az erkélyen... :U

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6099) fausto válasza CPT.Pirk (#6098) üzenetére


fausto
addikt

Az hogy néz ki?

(#6100) CPT.Pirk válasza fausto (#6099) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kicsit ronda, itt-ott fehér foltos de túléli.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.