Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) KoVee84 válasza novoszath (#600) üzenetére


KoVee84
senior tag

(#602) Cifu válasza novoszath (#600) üzenetére


Cifu
nagyúr

Amiről a topicindító teszt (jobb oldalt felül: Témaindító írás) is szól...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#603) g0dl válasza KoVee84 (#599) üzenetére


g0dl
addikt

Egész pontosan: Update to the OxygenOS Codebase and Software Maintenance Schedule

Most importantly, with this change, we are happy to announce an improved software maintenance schedule for the lifecycle of our open market smartphones:
Flagship product line (including T / R): The OnePlus 8 series and newer devices will receive 3 major Android updates and 4 years of security updates.
Nord / Nord CE: The first OnePlus Nord and newer Nord / Nord CE devices will receive 2 major Android updates and 3 years of security updates.
Nord N series: Starting from N10 and N100, all N series devices will receive 1 major Android update and 3 years of security updates.

(#604) KoVee84 válasza g0dl (#603) üzenetére


KoVee84
senior tag

1 amivel kijött + 2 új verzió :DDD

(#605) novoszath


novoszath
senior tag

erdeklodnek hogy ha a oneplus hivatalos oldalan veszem meg a telot akkor arra is ra csapjak a vamot es az afat? :F

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#606) UberMutant válasza novoszath (#605) üzenetére


UberMutant
őstag

Lengyelországból érkezik. Ha Magyarországon vagy, akkor a pénztárnál fizeted a teljes vételárat szállítással.

(#607) Nagya21


Nagya21
addikt

HAli!
Jött ma frissítés, oxigene updatere jelzett..........
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#608) Drughi válasza Nagya21 (#607) üzenetére


Drughi
addikt

A 12 jöhetne már

(#609) Nagya21 válasza Drughi (#608) üzenetére


Nagya21
addikt

Nekem is az Oppo find x2pró-ra, még android 10 van........
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#610) Wovbagger


Wovbagger
tag

Sziasztok!
Ugye jól gondolom, hogy ez A One Plus Nord topic? Egy kicsit furcsa, hogy két hónapja egyetlen hozzászólás sem érkezett ide :F
Ha ez, akkor szeretném megkérdezni, hogy én vagyok béna, vagy tényleg nem lehet a képernyőn bejövő hívást elutasítani, csak felvenni? Eddig minden telefonomon volt "zöld banán" és "piros banán" lehetőség erre, bár volt, ahol nem nyomkodni, hanem húzogatni kellett ezeket. Itt viszont amikor egész képernyős bejövő hívás fogadás van, akkor felhúzással lehet fogadni a hívást, lehet üzenettel válaszolni, de a hívás elutasításról nem látszik, hogy hogyan kellene csinálni.
Van, amikor csak a kijelző felső kb. hatodában jelenik meg a hívás, ott van egy zöld téglalap a hívás fogadására, meg egy piros a hívás elutasítására. De egész képernyős hívásfogadásnál ilyen nincs.
Nálatok mi a helyzet egész képernyős bejövő hívás esetén?

A telefonomon a rendszer: Oxygen OS 11.1.8.8.AC01BA
Kezdőalkalmazás: OnePlus Launcher
Telefonalkalmazás: Telefon (Rendszer)

(#611) Cifu válasza Wovbagger (#610) üzenetére


Cifu
nagyúr

Egy kicsit furcsa, hogy két hónapja egyetlen hozzászólás sem érkezett ide :F

A telefon nem túl friss, és kvázi nincs vele probléma. Mivel nincs szükség mindenféle hackekre manapság, ha nincs esemény, nincs miért hozzászólni.
Egyszerűen ez egy ilyen jó telefon. :)

Ha ez, akkor szeretném megkérdezni, hogy én vagyok béna, vagy tényleg nem lehet a képernyőn bejövő hívást elutasítani, csak felvenni?

Lefele húzod.
Anno az Android 4-ig piros és zöld ikon volt, amit tapicskolhattál. Aztán jött a jobbra és balra elhúzás. Most a fel és lefele húzás a menő :)
Egyébként pont ma (eddig először) előfordult, hogy nem tudtam egy hívást se felvenni, se lerakni. Újra kellett indítani a telefont...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#612) Wovbagger válasza Cifu (#611) üzenetére


Wovbagger
tag

Köszönöm szépen a gyors reakciót és a megoldást: jelentem működik a lehúzás :K
Két dolog furcsa: egyrészt alig van hely a hívás fogadó/elutasító ikon alatt, így nem csoda, hogy nem jöttem rá magamtól erre a megfejtésre, másrészt tényleg nem jelezték sehol - gondolom követnem kellett volna az Android verziók fejlődését, hogy naprakész legyek az aktuális gesztusokkal kapcsolatban.
A másik gondom a hívások fogadásával kapcsolatban az, hogy nem találtam meg annak a lehetőségét, hogy Névjegycsoportokhoz rendelhessek csengőhangot. A korábbi telefonjaimon ez működött, igaz azokon nem Oxygen OS volt. Rákerestem a topicban erre a témára, és tavaly áprilisban valaki más megkérdezte már ezt, de ő sem kapott választ, úgyhogy remélem nem baj, ha újra felteszem ezt a kérdést. ;)

Egyébként eddig nekem sincs gondom a készülékkel, az Oxygen OS egyszerű és gyors, azonban van néhány olyan megoldás (más gyártók más (módosított) rendszereinél), ami még jobbá tenné a készülék használatát, úgyhogy lehet, hogy egyszer majd megkérdezem, hogy milyen ROM-okból lehet válogatni, és hogyan lehet kinyitni a bootloadert ;]

(#613) Cifu válasza Wovbagger (#612) üzenetére


Cifu
nagyúr

Két dolog furcsa: egyrészt alig van hely a hívás fogadó/elutasító ikon alatt, így nem csoda, hogy nem jöttem rá magamtól erre a megfejtésre, másrészt tényleg nem jelezték sehol

A kínai és az indiai piacra szánt telefonokon évek óta a lefele húzás a "népszerű", a fene tudja miért.
Őszintén szólva ha jól rémlik, talán már a OnePlus 3T-m (az volt az előző telefonom) valamelyik frissítésével is erre tértek át, és mintha ott benne is lett volna a release notes-ban, szóval nekem nem volt új.

Ha nem tetszik, semmi akadálya, hogy felrakj egy másik telefon applikációt, van pár a Google Play-ben.

A másik gondom a hívások fogadásával kapcsolatban az, hogy nem találtam meg annak a lehetőségét, hogy Névjegycsoportokhoz rendelhessek csengőhangot.

Nem találkoztam ilyennel.
A két SIM-nek külön-külön lehet csengőhangot adni, illetve egyéneknek is lehet egyéni csengőhangot adni. Ennyit tudok.

...úgyhogy lehet, hogy egyszer majd megkérdezem, hogy milyen ROM-okból lehet válogatni, és hogyan lehet kinyitni a bootloadert ;]

Hát akkor remélem a topicban lesz valaki, aki ilyen téren tud majd segíteni, mert én már nagyon régen eljutottam oda, hogy nekem tökéletes az OOS, és nem fogok többet mindenféle bootloader nyitással, TWRP-vel, ROM-okkal szórakozni. Túl drága az időm ahhoz, hogy ilyesmire áldozzam... :DDD
Volt hajdan, amikor játszottam effélékkel (Android 2.3 meg 4.x korszak), de hát akkor még az Android is gyerekcipőben járt.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#614) Wovbagger válasza Cifu (#613) üzenetére


Wovbagger
tag

Semmi gond a lefele húzással, másik telefon applikációt nem szeretnék feltenni, amíg lehet szeretném tisztán az OOS-t használni. Ez az első OOS-es telefonom, és nagyon tetszenek benne pl. a gyors gesztusok, amelyeknek a segítségével a záróképernyőről O, S meg M betű rajzolásával elérhetőek alkalmazások :K
A SIM kártyánkénti és az egyénenkénti csengőhang megadását is megtaláltam, azonban az egyik csoportomban viszonylag sok névjegy van, és szerettem volna elkerülni, hogy mindnek külön-külön kelljen ezt beállítanom. Ezek szerint ez itt nem lehetséges, de ezért sem fogok másik applikációt feltenni. Egyelőre ;)
Ami meg az idő drágaságát illeti: nekem megér pár órát az, hogy nagyon kézhezálló telefonom legyen, illetve az, hogy adott esetben ne legyen mindenféle rám erőltetett marhaság telepítve a telefonra. De megértem azt is, aki megunta a mókolást.
Még egyszer köszönöm a segítséget!

(#615) Wovbagger


Wovbagger
tag

Megjelent a telefonomon egy letölthető szoftverfrissítés:

Nord OxygenOS 11.1.9.9.AC01BA
Frissítés mérete: 100 MB
Gallery:
- [Fixed] freezing issue when sharing pictures in Gallery

(#616) Drughi válasza Wovbagger (#615) üzenetére


Drughi
addikt

sajnos még mindig nem a várva várt 12

(#617) Fityi


Fityi
újonc

Sziasztok, tetszik ez a teló de nem mai, érdemes vajon beruházni még rá? 100e és elhoznám 2-3 éves részletre, de vajon meddig kap még főverzió frissítéseket?

(#618) Cifu válasza Fityi (#617) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szia! 2-3 évre hitelre azért nekem meredek. Még egy főverzió (Android 12) és 2023-ig biztonsági frissítések jönnek. Én inkább Samsung Galaxy A52s 5G-t néznek inkább....

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#619) Fityi válasza Cifu (#618) üzenetére


Fityi
újonc

Köszi, Samukat valahogy mindig elkerültem de most utánajártam és igen, már tölti is le a frissítéseket a vadiúj A52s 5G-m... :DD
Köszi a tippet nagyúr :R

(#620) Mangosztán


Mangosztán
csendes tag

Sziasztok!
Vettem 1 ilyen készüléket, azonban sem a Telekom, sem a Digin nem megy a VOLTE.
Van esély rá hogy működésre bírjam?
:R

(#621) Mangosztán válasza Mangosztán (#620) üzenetére


Mangosztán
csendes tag

Megoldva.

(#622) bandy13


bandy13
aktív tag

Sziasztok!
Találkozott már valaki olyan problémával, hogy wifin minden app folyamatosan szinkronizál azaz egyből megkapom az email-t vagy az otp egyenleg változást, de csak wifin. Amint átmegyek mobilnetre ez megszűnik, ha megnyitom az adott appot és belefrissítek csak abban az esetben jelenik meg a változás pl új mail. Milyen beállítás mellett siklottam el?
Előre is köszönöm az ötleteket!

(#623) Nagya21 válasza bandy13 (#622) üzenetére


Nagya21
addikt

szerintem vmi energiatakarékos beállítás lehet.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#624) sirgeoff


sirgeoff
tag

...és megérkezett az android 12.1

(#625) Nagya21 válasza sirgeoff (#624) üzenetére


Nagya21
addikt

A Zasszonyé még nem jelzett....(o updater)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#626) Wovbagger válasza Nagya21 (#625) üzenetére


Wovbagger
tag

Ide tegnap érkezett frissítés, a neve:
Oxygen OS 11.1.11.11.AC01BA
és kb. egy security update-et tartalmazott.
A OnePlus fóruma alapján az európai (vagy nem_indiai?) modellekre még nem kezdték el kiadni az Android12-es verziót.

(#627) Nagya21 válasza Wovbagger (#626) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Igen ez tegnapelőtt megjött rá nekünk is.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#628) sirgeoff


sirgeoff
tag

Itt az első Android 12 frissítés.

(#629) Nagya21 válasza sirgeoff (#628) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
A Zasszony most nyünyörgött, rányomott a frissítésre, eltüntek a hívók képei, meg minden, du rakhatok rendet a telefonján.....:B:B:B:B
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#630) GGergely


GGergely
újonc

Sziasztok!
Nekem három napja jelzett az oxygen updater, hogy megjött az Android 12.
Le is frissítettem gyorsan a telefont, de bárcsak ne tettem volna...
Itt valami nagyon félrecsúszott, ennyi problémát soha semmilyen telefonon, semmilyen oprendszer frissítés után sem tapasztaltam.
Most keresgélem a neten, hogy lehet visszaállni 11-re, mert a telefon alapfunkciói nem működnek normálisan.
Szóval csak óvatosan ezzel!

(#631) Nagya21 válasza GGergely (#630) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
A Zasszonynak idáig mükszik, ezt azt ujra be kellett állítani, egy csomó engedélyt megadni, de mükszik.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#632) UberMutant válasza GGergely (#630) üzenetére


UberMutant
őstag

tényleg szr lett.
csomó hasznos dolog megszűnt

ha megtalálod a downgrade-t légyszi tedd be ide is.

[ Szerkesztve ]

(#633) S.Csaba válasza UberMutant (#632) üzenetére


S.Csaba
csendes tag

Arcfelismerés is megy?

(#634) UberMutant válasza S.Csaba (#633) üzenetére


UberMutant
őstag

az igen

(#635) S.Csaba válasza UberMutant (#634) üzenetére


S.Csaba
csendes tag

Bocs, igazából nem is tőled akartam kérdezni, de köszönöm szépen a választ :) Azóta kiderült, hogy nekem is működik az arcfelismerés, csak itthon voltam, be volt állítva a megbízható hely, ezért nem volt kíváncsi az arcomra.

(#636) Wovbagger válasza GGergely (#630) üzenetére


Wovbagger
tag

Én is feltettem a frissítést, nevesen az AC2003_11_F.12-őt. Alapvetően nincs vele sok bajom, de néhány apróság zavar, ezekre rákérdeznék, hogy Nálatok is így van-e, illetve esetleg tudtok-e segíteni a megoldásukban:
- eddig lezárt képernyőn különböző betűk berajzolásával el lehetett indítani alkalmazásokat, nekem többek közt a böngésző, a mail kliens és a zseblámpa működött így. Ez megszűnt ebben a verzióban, vagy csak én nem találom a beállítást?
- ha a főképernyőn jobbra húzom az ujjamat, akkor előjön a balra levő képernyő (nem tudom értelmesebben leírni, de remélem értitek), amin fent a Google kereső van, alatta valami Discover. Nekem erre nincs szükségem, a Discovert már ki is gyomláltam, de az egész oldal eltüntetésének módját nem találom a menüben. (valójában azt sem tudom, hogy hogyan hívják ezt a képernyőt, a "hír", "segéd", "google" kulcsszavakkal próbálkoztam a keresőben - hiába)
- a frissítésig voltak a főképernyőn gyorshívás ikonjaim (widgetek egy mappában) a legfontosabb névjegyek gyors eléréséhez. Ezeket anno a "Névjegyek" appból csináltam (a Play áruház Google Contactsnak hívja), a névjegy lehetőségeinél lehetett ilyen gyorshívás widgetet gyártani. Most a frissítés után az egész mappa eltűnt, és nem is lehet már ilyen widgetet gyártani, csak olyat, hogy "Hozzáadás a kezdőképernyőhöz" ami kiteszi ugyan a névjegyet widgetbe, de a megnyomása nem indítja el a hívást, mint eddig. Más is küzd ezzel a problémával?
A készülékem teljesen gyári, launchernek is a gyári launchert használom. A segítséget pedig előre is köszönöm!

(#637) UberMutant válasza Wovbagger (#636) üzenetére


UberMutant
őstag

gestures , megvannak , de eldugták, és lecserélték. pl lámpa O helyett most V , settings / special features / gestures and motions / screen off gestures.

(#638) Wovbagger válasza UberMutant (#637) üzenetére


Wovbagger
tag

Köszönöm szépen, így már megtaláltam, be is állítottam. :K

(#639) UberMutant válasza Wovbagger (#636) üzenetére


UberMutant
őstag

2.ra szedd le a playstoreban a google appot és eltűnik. másképp nem lehet kikapcsolni, mert elvették a gombot.

(#640) Wovbagger válasza UberMutant (#639) üzenetére


Wovbagger
tag

Megpróbáltam, de nem vagyok valami nagy mágus - ha a "Google" elnevezésű appról van szó annak csak a frissítéseit tudtam most eltávolítani a Play Store-on keresztül, más opciót nem látok.

Szerk: viszont nem a play store-on keresztül próbálva, hanem az alkalmazásoknál szerencsére letiltható volt, és ezt meg is tettem. Kösz ezt a tippet is!

[ Szerkesztve ]

(#641) Cifu válasza UberMutant (#639) üzenetére


Cifu
nagyúr

Wow, nagyon szépen köszönöm, hogy Wowbaggernél, nálam is az alkalmazások között kell(ett) kitiltani. Így tűnt el.

A biztonság kedvéért a Play Store-ban egy egy csillagos értékest adtam azért nekik, hogy érezzék a törődést... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#642) S.Csaba


S.Csaba
csendes tag

Sziasztok! Másnál is előfordul, hogy egy csomó alkalmazás frissítése nem sikerül? Mióta Android 12 van, nálam folyamatosan. Jelenleg 13 appnál írja, hogy a frissítés nem sikerült. Lehet ez ellen tenni valamit? A Google ajánlása szerint töröltem a Play szolgáltatás, meg a Play áruház gyorsítótárát, de nem segített.

(#643) Tc_81 válasza S.Csaba (#642) üzenetére


Tc_81
csendes tag

Szia!

Párszor előfordúlt már nálam is. Amint mobilnetre váltottam lefrissült.

A tévedés jogát fentartom!!!

(#644) S.Csaba válasza Tc_81 (#643) üzenetére


S.Csaba
csendes tag

Köszönöm, kipróbáltam. Mobilnetről nálam is jó. Azért ennek nem így kéne működni.

(#645) Csóró™


Csóró™
senior tag

Kedves Urak!

egy kis tanácsot szeretnék kérni... szemezek egy OnePlus Nord-al (12/256-os kivitel), de azok alapján amit eddig olvastam róla (pl. ebben a fórumban is) vegyesek az érzéseim.

Őszinte vélemények érdekelnének, hogy érdemes-e 60.000-et rászánni, vagy inkább másfelé nézelődjek... Illetve, ha van custom ROM-okkal tapasztalata bárkinek azt is szívesen fogadom.

Azt érdemes még tudni, hogy nem sűrűn csaerélem a telefonjaimat, úgy 3 évre terveznék ezzel a OnePlus-al.

Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#646) Nagya21 válasza Csóró™ (#645) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Én mosdt adtam el a Zasszony Nord-ját (12/128), de semmi problem nem volt vele, tette a dolgát rendesen.
1 dolog de az az asszony miatt, idönként lenémította a telót, mert nem tartotta el az arcától, henem nekinyomta, a teló meg érintést érzékelt......
Ezenkívül semmi.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#647) Csóró™ válasza Nagya21 (#646) üzenetére


Csóró™
senior tag

Köszönöm a választ, elég bíztató :K

(#648) UberMutant válasza Csóró™ (#645) üzenetére


UberMutant
őstag

nem biztos hogy az akku kibírja még 3 évig

(#649) Csóró™ válasza UberMutant (#648) üzenetére


Csóró™
senior tag

Igen az kérdéses... mondjuk akitől venném állítólag 1 éve nem használja a telefont.... még alszok rá egyet, kösz a meglátásokat :R

(#650) Cifu válasza Csóró™ (#645) üzenetére


Cifu
nagyúr

A páromnak és nekem is Nord van, és a 11-es Android verzióig semmi probléma nem volt.
Most a 12-es android verzióval viszont akadnak.

-Felhívnak, de nem hallanak, mikor beszélek. Ha visszahívom, hallanak. Korábban sose tapasztaltunk ilyet.
-Az e-mailekről nincs vagy késik az értesítés, a páromnál egyáltalán (pedig már minden akku- és energiaoptimalizációs bisz-basz ki van kapcsolva), nálam van, hogy 15-25 perc késéssel pittyeg.

Nem mondanám ettől függetlenül, hogy rossz telefon lenne, de a céges telefonom most egy Samsung A52s 5G, és hát kb. azzal egy kategória, csak ott nincsenek ilyesmi problémák (cserébe el kell fogadni a samsungos hülyeségeket), bár tény, hogy kb. egy évvel öregebb.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.