Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Cifu válasza MadKet (#550) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mennyit bír az akksi?

Függően a használati szokásoktól kb. 4-5 óra SOT, én úgy vettem észre, hogy csak egy kicsivel több, mint az 1+3T volt új korában, pedig ugye jóval nagyobb az aksi. A 90Hz-es, nagyobb kijelző meg a sok hozadék (pl. értesítési LED helyett AOD) miatt a nagyobb aksi nem hoz igazán többet a konyhára használati idő terén...

Ebből a szempontból szimpatikusak a Xiaomi telefonjai, de ugye még egy Samu A52 is nagyobb aksival bír, mint a Nord...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#552) MadKet válasza Cifu (#551) üzenetére


MadKet
tag

Bocsi ezt csak most láttam. Hát a 4-5 óra az nem túl vaskos, de ha az 1 nap bőven megvan vele akkor nincs gond azert. Xiaomi az akksi szempontból erősebb lenne ha jól gondolom. Esetleg egy használt 1+8T agyalok még,az elég jól sikerült ahogy nézem.

A Samsung valamiért nem annyira szimpi, mintha a proci is gyengébb lenne abban.

(#553) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

Nagyon szemezek ezzel a telefonnal már egy ideje. Egy időben az Oneplus 8-al szemeztem, de a tesztek alapján ez a készülék is teljesen jó lenne nekem, sőt, árban jobban is járnék vele. Viszont lenne pár kérdésem hozzátok. Az egyik hogy a bootloader zárt e? Ha igen, lehet nyitni hogy a Magisk-ot feltelepítsem rá és rootolni? Esetleg a Viper fx-et használta rajta már valaki, jól működik? Maga a rendszer hibátlan, nincsenek bugok?
Jelenleg egy Xiaomi mi 9 lite készülékem van és elegem van belőle hogy minden romban van valami bug ami pár hét után előjön. Ezért szeretném cserélni erre a készülékre.

#551 Cifu: Ez a 4-5 óra SOT hogy jött ki? Folyamatos játék vagy navigáció?

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#554) Cifu válasza Norby86 (#553) üzenetére


Cifu
nagyúr

#551 Cifu: Ez a 4-5 óra SOT hogy jött ki? Folyamatos játék vagy navigáció?Az egyik hogy a bootloader zárt e?

Alapból az, de felnyitható.

Ha igen, lehet nyitni hogy a Magisk-ot feltelepítsem rá és rootolni?

Igen.

Maga a rendszer hibátlan, nincsenek bugok?

Hibátlan rendszer nincs, de én igazából érzékelhető, zavaró bugokkal nem találkoztam az alap OxygenOS-nél a Nord-on eddig.

Jelenleg egy Xiaomi mi 9 lite készülékem van és elegem van belőle hogy minden romban van valami bug ami pár hét után előjön. Ezért szeretném cserélni erre a készülékre.

A "bug" definiciója nélkül nehéz meghatározni, hogy lenne-e előrelépés. Lehet, hogy ha szétmodolod a rendszeredet (hiszen eleve root, Magisk, ViperFx és társaival jössz), akkor az amúgy stabil és problémamentes OxygenOS is "bugos" lesz.

#551 Cifu: Ez a 4-5 óra SOT hogy jött ki? Folyamatos játék vagy navigáció?

Reggel 6-tól este kb. 8-ig aktív használat, e-mailek, Teams, Waze, Reddit, Firefox, 9Gag, stb.
Játszani nem játszok telefonon...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#555) csakcsak


csakcsak
csendes tag

Üdv. Nemrég vagyok tulaja egy Nord nak, a problémám az 5G. Miért nem tudom használni? Van előfizetésem is meg minden... Köszönöm a segítséget

(#556) zoltan77


zoltan77
aktív tag

Üdv. Jövő héten belépek én is egy kék példánnyal. Samsung s20 fe-t fog váltani. :C
S20 fe egy ipari hulladék, a oneplus-t meg már rég ki akartam próbálni.

[ Szerkesztve ]

Samsung S24 8/256-Honor Tab X9

(#557) Cifu válasza csakcsak (#555) üzenetére


Cifu
nagyúr

Jó kérdés, most megnéztem, nálam se lehet az 5G-t kiválasztani. Mondjuk nekem annyira nem hiányzik...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#558) Cifu válasza zoltan77 (#556) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mi a baj az S20FE-vel? Azt hittem az egy ideális kis telefon (én is szemeztem vele a NORD előtt).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#559) zoltan77 válasza Cifu (#558) üzenetére


zoltan77
aktív tag

Melegszik mintha tüzelnének benne :DD , gyenge akku idő, gyenge kijelző, indokolatlanul elveszi a fényerőt ha kicsit is igénybe veszed a telefont, napon egyszerűen használhatatlan, kijelző érintés érzékenységével is voltak bajok hiába próbálták szoftveresen javítani. Egyszóval nagy csalódás volt.

Samsung S24 8/256-Honor Tab X9

(#560) Cifu válasza zoltan77 (#559) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Nord is tud melegedni, autóba, szélvédő mögötti tartóban, tűző napon, Waze használata és töltés közben fel tud melegedni annyira, hogy "lefagy", ha beveszed és lehűl, barátságosan közli, hogy most már megfelelő a telefon hőmérséklete. :DDD

A kijelző jó, napon is, az akku idő elfogadható (azért nem a nagy aksis Xiaomi telók szintje), az érintés érzékenységgel igazán gondom nincs, ami zavaró, hogy gépelés közben menetrend szerint megnyomom a középső vagy jobb alsó Android gombot, és emiatt idegesítően akadozós lesz a gépelés...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#561) zoltan77 válasza Cifu (#560) üzenetére


zoltan77
aktív tag

Hétfőn megyek a telefonért, majd meglátjuk milyen lesz, igazából nem akartam másik samsungot, kiváncsi vagyok nagyon az oxygen os-re. Volt régebben nexus telom, gondolom hasonló ez is, pár extrával megspékelve. Most egy huawei p smartot nyúzok mert 1 hónapja már eladtam a fe-t, jó nagy bukóval :O
Egyébként ajánlom olvass bele a samsung s20 fe fórumba, kb az utolsó 500 hsz csak a melegedésről, gyors merülésről és a fényrő csökkenésről szól.

[ Szerkesztve ]

Samsung S24 8/256-Honor Tab X9

(#562) Cifu válasza zoltan77 (#561) üzenetére


Cifu
nagyúr

Alapvetően az OOS egy nagyon jó kis rendszer, de azért nem a "régi" nexus-os kategória, amikor havonta jött ki egy frissítés menetrend szerint. Itt már csak 2-3 havonta várhatunk egy-egy frissítést.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#563) Nagya21


Nagya21
addikt

HAli!
Pénteken rendeltem a Zasszonynak egy ilyen telót.
Redmi note8pró-t fog váltani, remélem nem csalódik,(fényképező-üzemidő az ami számít), prociban az op gyorsabb lesz.
Nekem op7tpró-m van, ismerem a rendszert.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#564) Nagya21


Nagya21
addikt

Naszóva hogyasszongya!!!
A Zasszonynak teccik...(fontos szempont)!!
Nekem is.
Rögtön bekapcsoláskor frissült 11-re, és tegnap is jött frissítés rá.
Fényképező rész kategóriájához mérten jó.
A gép gyors.
Az átköltöztető része fenomenális, mindent átvitt. Ez a xiaomira nem mondható el.
Egyelöre ennyi.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#565) Cifu


Cifu
nagyúr

Kijött az Oxygen OS 11.1.4.4 is Nord-ra, nekem ma reggel frissült le.

Változások:
- Növelt akkumulátor-élettartam.
- Csökkentett fogyasztás bizonyos körülmények mellett
- Javították a késve beérkező üzenet-értesítések problémáját
- Javították a túlmelegedésre való hajlamot bizonyos esetekben
- Android biztonsági frissítés 2021.06

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#566) kisspepe


kisspepe
tag

Sziasztok

Van egy N100-as Nord telefon nálam. Rootolni kellene. Egyszer már megcsináltam, de hiába volt kikapcsolva a fejlesztői eszközöknél az automata frissítés, csak csinált egy szoftverfrissítést a telefon, így elszállt a Magisk root.

Ahhoz hogy rootoljam, kellene a boot.img, amibe a magisk beleírja magát, majd fastboot módban visszateszem a telefonra.

A probléma az, hogy a telefonon lévő jelenlegi verzió Oxygen OS 11BE81AA, a OnePlus support oldaláról viszont jelenleg a 10.5.8.BE81AA verziót lehet letölteni.

Két megoldás van:
1. Downgradelem a telefont a megadott eszközzel, és felfrissítem a weboldalon megtalálható verzióig.

2. Valahogy lementem a telefonról a boot.img-t

A kérdésem:
Le tudom-e menteni a telefonról fastbootba, vagy valahogy a boot.img-t. Vagy megszerezhetem-e valahonnan az adott verziót?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#567) Drughi


Drughi
addikt

A napokban belépek a csoportba egy 8/128-as kék példánnyal, remélem jó társam lesz.
Igaz, hogy mindegyik telefonon van gyárilag fólia és adnak tokot is mellé?
Ezeket nem rendelek be akkor.

Van amúgy bevált (gyári) tok és fólia?

(#568) Nagya21 válasza Drughi (#567) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Van gyári tok, és fólia.
Mindkettő jól használható, de azért egy üvegfóliát rendelj.
A Zasszonynak teccik.......
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#569) juve600 válasza Cifu (#565) üzenetére


juve600
nagyúr

Javították a késve beérkező üzenet-értesítések problémáját

Ez az N105G-nél jó lenne mert a Gmail-el bármit csinálok ,nem jó

(#570) Cifu válasza juve600 (#569) üzenetére


Cifu
nagyúr

Függetlenül az állítólagos javítástól, továbbra is van, hogy sok perces késéssel jelzi ki a beérkező e-maileket például... :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#571) juve600 válasza Cifu (#570) üzenetére


juve600
nagyúr

Nekem csak akkor ha megnyitom az alkalmazást

(#572) cspeterr


cspeterr
csendes tag

Indiait globalra frissíteni lehetséges ha jól tudom.
Csinált már valaki ilyet? Tudna segíteni valaki ebben, lépésenként leírni, vagy inkább ne próbálkozzak ilyesmivel?

Oxigen updaterrel gondoltam letölteni egy teljes frissítést (jelenleginél magasabb verziószámút), factory reset, és telepítés? Vagy ez nem ilyen egyszerű? :U
Köszönöm előre is, ha valaki megosztja tapasztalatait! :R

(#573) Drughi válasza juve600 (#569) üzenetére


Drughi
addikt

Az gmail f@szság lesz, más rendszeren is panaszkodnak rá.

(#574) juve600 válasza Drughi (#573) üzenetére


juve600
nagyúr

ma megjavult :C

(#575) Sgr_A válasza Drughi (#573) üzenetére


Sgr_A
addikt

Ios-en tökéletesen működik a gmail
azonnal megjönnek az e-mailek

[ Szerkesztve ]

(#576) Cifu válasza Drughi (#573) üzenetére


Cifu
nagyúr

Outlook, Viber, stb. esetén is megvan.
Bár most nézem, hogy az akkumulátor -> akkumulátor optimalizálás menüben ezeknél "Intelligens" van beállítva. Most átállítottam 'Ne optimalizálja' opcióra, meglátjuk segít-e rajta.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#577) NORBl


NORBl
aktív tag

Sziasztok!

Nekem is van egy Nord 5G-m.

Olyan hibajelenséget produkál, hogy a főgomb megnyomására először csak ujjlenyomat olvasó világít, majd ahogy felnyitnám a telefont egy rövid időre előugrik a menü, majd elsötétedik a kijelző, és nem tudok semmit csinálni. Lezárom a telót, megint elölről. Működik a hangerő gomb, csuszka, minden, de a kijelzőt nem tudom megnyomni, ha mondjuk újra szeretném indítani a telefont. Ezt most játsza el 2*-ra. Használtam a telefont egy Kenwood fejegységre dugva Android auto app-al, és úgy vettem észre hogy ez okozhatja talán ezt a problémát.

Van valami billentyűparancs amivel újra lehet indítani a telót, hogy legalább azt megpróbáljam ?
Itthon újra tudom-e úgy rakni a szoftvert, hogy a tárhelyen lévő dolgaim megmaradjanak ? (ezt történt ez első esetnél, csak az szervizben)

(#578) UberMutant válasza NORBl (#577) üzenetére


UberMutant
őstag

vol up + power egyszerre, majd hozzá vol down

(#579) NORBl válasza UberMutant (#578) üzenetére


NORBl
aktív tag

Ez sima restart, vagy valami factory reset ?

(#580) UberMutant válasza NORBl (#579) üzenetére


UberMutant
őstag

sajnos nem tudom, majd írd meg

(#581) NORBl válasza UberMutant (#580) üzenetére


NORBl
aktív tag

Most csak viccezel, ugye ? :DDD

(#582) KoVee84 válasza NORBl (#581) üzenetére


KoVee84
senior tag

(#583) Drughi


Drughi
addikt

Érkezett egy frissítés: 11.1.5.5.AC01BA
423mb

(#584) UberMutant válasza Drughi (#583) üzenetére


UberMutant
őstag

van egy app "oxygen updater" ami azonnal szól , ha van frissítés, és le is tudod tölteni.
mi azt használjuk

(#585) Drughi válasza UberMutant (#584) üzenetére


Drughi
addikt

És ez mivel gyorsabb mint az OTA?

(#586) Cifu válasza Drughi (#585) üzenetére


Cifu
nagyúr

A OnePlus általában több hullámra osztja fel a világ országait az OTA frissítési besorolás terén és Magyarország a végefelé van ennek.
Korábban úgy cseleztük ki ezt, hogy felraktunk valamilyen VPN rendszert és például Kanadai IP-vel napokkal előbb megérkezett a gyári felületen a frissítés.

Az Oxygen Updater ennek egy alternatív megoldása.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#587) Drughi


Drughi
addikt

GCam-mel van valakinek tapasztalata?
Jobb képek lőhetőek vele?
A GCam8.2.204_Greatness.210716.1735Release_Cameight.apk gond nélkül felment

[ Szerkesztve ]

(#588) UberMutant válasza Drughi (#587) üzenetére


UberMutant
őstag

mi akadályoz meg benne, hogy kipróbáld?

(#589) Drughi válasza UberMutant (#588) üzenetére


Drughi
addikt

Semmi, de gondoltam ha valakinek van már konkrét tapasztalata, mondjuk 100 kép, akkor megírhatja, hogy jobb-e

(#590) r_zsolt


r_zsolt
tag

Sziasztok!

Én tavaly augusztus óta használom a telót és meg vagyok vele elégedve.
Túlmelegedés miatti fagyásom 2x volt, de ezt túlélem.

Viszont mostanában az a gondom, hogy a FB messenger színei nem jók.
Amit nekem írnak, az világos szürke buborékban jelenik meg fehér karakterekkel.
Sajnos nem találom, hogy hol tudnám ezt átállítani.
Témát, csak minden beszélgetéshez külön-külön tudok váltani, de egyben az összesset nem.
Sötét és világos témánál sem változik a helyzet.

Hol tudnám ezt beállítani?

OnePlus Nord

(#591) Otibi290


Otibi290
csendes újonc

Üdv!
Tudja valaki, hogyan lehet aktiválni a VoLte és a VoWifi-t ??

(#592) Drughi


Drughi
addikt

Jött egy ~400 mb-os frissítés: 11.1.6.6

(#593) brownus


brownus
veterán

köszi, az oxygen updater megtalálta

(#594) novoszath


novoszath
senior tag

megeri erre a telora valtani egy poco x3at? :F

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#595) Drughi válasza novoszath (#594) üzenetére


Drughi
addikt

Amiben jobb a Nord: Amoled panel, hajszállal erősebb cpu és GPU
A Kamera megapixel háborúja kb egál, de szerintem jobb képeket lő a nord.
Egyedül az akkuban van lemaradva az X3-hoz képest.

Továbbá szvsz, hogy a MIUI az elmúlt 2-3 évben használhatatlanná vált én már emiatt meg sem nézem az aktuális xiaomi kínálatot, mert rossz használni még egy amúgy jó telefonjukat is.

(#596) novoszath


novoszath
senior tag

Jelenleg a OnePlus 9 és 9 Pro OBT buildjei már elérhetőek itt. A jövőben más modellekhez (OnePlus 8, OnePlus 9R 5G, OnePlus 8 Pro, OnePlus 8T, OnePlus 7 Pro, OnePlus 7, OnePlus 7T, OnePlus 7T Pro, Nord 2 5G, Nord 1, Nord CE 5G) is megjelenik. frissítéseket. Maradjon velünk!

Android 12 ezekre a telokra lessz elerheto allitolag a Nord1 Nord CE 5G melyik tipusok mert ez nem tiszta szamomra :F

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#597) Drughi válasza novoszath (#596) üzenetére


Drughi
addikt

A Nord CE a sima Nord (vagy Nord 1) butított, de már 5g képes változata

(#598) novoszath válasza Drughi (#597) üzenetére


novoszath
senior tag

ezek szerint varhato a sima nord 5G re is az android 12 ha jol ertem :Y

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#599) KoVee84 válasza novoszath (#598) üzenetére


KoVee84
senior tag

Biztos hogy lesz rá! 3 android mainversion biztosítását ígérérték megjelenéskor.

Drughi: a nord 1 is 5g képes

[ Szerkesztve ]

(#600) novoszath válasza KoVee84 (#599) üzenetére


novoszath
senior tag

a Nord 1 az melyik keszulek esetleg linket kerhetek hozza nem tudom be azonositani :R

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.