Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) zsolesz967


zsolesz967
aktív tag

Sziasztok!
Véleményeket szeretnék kérni a Nordról.
Egy Mate 20-ról váltanék, nem, mintha baj lenne vele, csak a Mate 20-at megkapja feleségem.

Ps5,A34 5g,Gear S3 Frontier

(#352) pbalazs09


pbalazs09
csendes tag

Régóta out of stock a Nord, már 3 hete próbálom beszerezni, de nem járok sikerrel :(

(#353) PistiSan válasza pbalazs09 (#352) üzenetére


PistiSan
addikt

Remélem jön a JACK csatlakozóval ellátott új verzió, nem gondolkodnék tovább hogy az op3-mat mi váltaná.

(#354) rodman73


rodman73
aktív tag

Nordhoz tudtok ajánlani jó mágneses tokot? Autós tartóhoz szeretném. ;)

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#355) Rudiaszarvas válasza rodman73 (#354) üzenetére


Rudiaszarvas
tag

[link] én ilyet használok... :R

(#356) rodman73


rodman73
aktív tag

Köszi! :R

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#357) pbalazs09 válasza PistiSan (#353) üzenetére


pbalazs09
csendes tag

Azért mert jön az olcsóbb variáns, ezt nem fogják már gyártani? Akkor nagyon szomorú leszek, ha már nem tudok belőle beszerezni :(

(#358) DrDobos válasza pbalazs09 (#357) üzenetére


DrDobos
őstag

Jon olcsóbb? Linkelni tudtok? :R

Samsung Galaxy A55 5G

(#359) pbalazs09


pbalazs09
csendes tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#360) Micsurin válasza pbalazs09 (#359) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ez azért már nagyon az alja... :DDD :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#361) pbalazs09 válasza Micsurin (#360) üzenetére


pbalazs09
csendes tag

Nekem a Nordra fáj a fogam, szerintem is ez már nagyon az a szint, hogy a szokásos marketing dumájuk itt már érvényét fogja veszíteni, hogy "fast and smooth"

(#362) DrDobos válasza pbalazs09 (#359) üzenetére


DrDobos
őstag

Köszi 🙌 ez mar tenyleg sok szintet ugrott le :(

Samsung Galaxy A55 5G

(#363) ollie válasza pbalazs09 (#357) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csodálkoznék, ha mem gyártanák tovább a Nordot, mert ez az új belépő kategóriás (Snapdragon 460 és 4GB ram, 720p).

[ Szerkesztve ]

***

(#364) r_zsolt


r_zsolt
tag

Milyen naptárat használtok? Én amit eddig használtam a Nokia 7 pluson, az itt nem jeleníti meg a kontaktjaim születésnapját, pedig be van kapcsolva. Az egyéb bemegyzések jók.
Ez az: https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.mildev84.agendareminder.unlockkey

[ Szerkesztve ]

OnePlus Nord

(#365) Timer válasza r_zsolt (#364) üzenetére


Timer
veterán

DigiCal+, évek óta tökéletes. Widgetből pedig a Chronusnak van jó áttekintő nézete.

[ Szerkesztve ]

(#366) r_zsolt válasza Timer (#365) üzenetére


r_zsolt
tag

Kipróbáltam a DigiCal-t. De sasnos itt sem jelennek meg a születésnapok. Nem értem mi a gond...

OnePlus Nord

(#367) Timer válasza r_zsolt (#366) üzenetére


Timer
veterán

Akkor ott valami naptár beállítási probléma lesz, a google fiókban néznék körül.

(#368) yestechno


yestechno
lelkes újonc

Honnan lehet tudni ,hogy magyar nyelvet tartalmaz? 350€ ár elég baráti ár középkategóriában.Selfi stabilzálás kimondottan jó ,hangzása remek tiszta ,a képeknél kompromisszum szükséges.
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3DbsJJDiO4wZQ&ved=2ahUKEwiF6eqFz5rsAhXLCuwKHeMND0gQo7QBMAB6BAgAEAE&usg=AOvVaw3xLfvEj1QMY22R6CuS3sih

[ Szerkesztve ]

(#369) lejbi


lejbi
tag

Hello
Én most vettem:
https://www.mediamarkt.at/de/product/_oneplus-nord-128gb-5g-grauer-onyx-inkl-simkarte-mit-georg-smart-%E2%82%AC9-99-1-monat-gratis-1794021.html
Minden működik rajta. Független, magyar nyelv is van

Üdv: Lejbi

(#370) mongoose66


mongoose66
tag

Mondanál róla véleményt?

I have spooken!

(#371) lejbi válasza mongoose66 (#370) üzenetére


lejbi
tag

Én a Nokia vonalról jövök (7plus, 8.1), úgyhogy nálam szempont volt a sima android.
A kijelző gyönyörű, működik az arcfeloldás is, jó a kijelzőbe épített ujjlenyomat leolvasó is.
Amit már megszoktam (dupla koppintásra feléled, és kikapcsol a kijelző), az simán megy.
2 év garancia, nem szürke import.
5G annyira nem érdekel (nincs ilyen előfizetésem)
8G/128G azt hiszem egy ideig elég lesz.

Üdv: Lejbi

(#372) mongoose66


mongoose66
tag

Köszönöm. Játszol rajta?

I have spooken!

(#373) lejbi


lejbi
tag

A Forge Of Empire játékkal. De van kifejezett játék mód is rajt. (ez feljavítja a grafika részletességét, meg be lehet kapcsolni, hogy játék közben a hívások ne zavarjanak)

Üdv: Lejbi

(#374) Lazika


Lazika
senior tag

10.5.8 [link]

(#375) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Srácok!

A testvérem vett egy Nordot. Most hív másodszor, hogy elejtette a telefont és az fura dolgokat csinál. Crashelnek az appok, először pedig full gyári visszaállítás történt a leejtés után. Nekem furcsán hangzik, ő meg totál nem ért hozzá csak szerinte a leejtés okozza ezeket az anomáliákat. Nem is tudja értelmesen elmagyarázni, engem meg csak felidegesit! :DDD Ilyen lehetséges? Ha majd haza utazom személyesen is át tudom nézni, vizsgálni, de fura! Frissitesekkel minden rendben? Más is panaszkodott ilyen szoftveres gondokra? Megütődött az akksi?

(#376) UberMutant válasza KD6-3.7 (#375) üzenetére


UberMutant
őstag

nem ejtettem le és rendben működik.

(#377) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Sziasztok.

Kicsit ellaposodott a topik :(
Telefon vásárlás előtt vagyok és OnePlus Nord 8/128GB és iPhone SE 2020 64GB között gondolkodok.

Esetleg valakinek tapasztalata aki iPhone vonalról jött?

[ Szerkesztve ]

(#378) KD6-3.7 válasza Xeon7 (#377) üzenetére


KD6-3.7
őstag

iPhone mellett szól a hosszú támogatási idő és a jó rendszer bár, talán a kompakt méret. Semmi más!

(#379) siege5 válasza zsolesz967 (#351) üzenetére


siege5
aktív tag

Na ez nekem is kérdéses volt, de teszteket nézve visszalépés lenne erőben. Így bizonytalan, hogy végül mi marad.

(#380) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Tudja valaki esetleg, hogy az extreme digital boltjaiban meg lehet tapizni a Nordot? Ok ertekesitik Mo.-on, ezert gondolom hatha.. :D

Samsung Galaxy A55 5G

(#381) Xeon7 válasza DrDobos (#380) üzenetére


Xeon7
aktív tag

Én a Sugárba néztem, de ott nem volt kirakva.

(#382) Rudiaszarvas


Rudiaszarvas
tag

Hello, tudja v.ki hogy hogyan lehet kikapcsni a hangerő le + Powergomb kombinációra ne csináljon képernyő mentést? Nem találom sehol... Eléggé idegesít. Köszi!!

(#383) Decske válasza Rudiaszarvas (#382) üzenetére


Decske
aktív tag

Sehogyan, ez android alapfunkció.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#384) holozis_HUN válasza Rudiaszarvas (#382) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Én is sűrűn úgy zárom le vagy oldom fel a kijelzőt, hogy a hangerő le gombot megnyomom közben és csinál fotót a zárképernőről, jobb lett volna, ha kicsit feljebb teszik a hangerő gombot vagy megcserélik a sliderrel a hangerő gombot...

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#385) Rudiaszarvas válasza holozis_HUN (#384) üzenetére


Rudiaszarvas
tag

:C Így van! Vagy ezt opcióként felkínálni... Tokot cseréltem, így azért kevésbé érzékeny a hangerő gomb, sokkal kevesebbszer nyomok rá véletlen...

(#386) mongoose66


mongoose66
tag

Kettőtöktől kérdezném, hogy milyen az üzemidőtök intenzív használat mellett? Főleg játéknál.

I have spooken!

(#387) Rudiaszarvas válasza mongoose66 (#386) üzenetére


Rudiaszarvas
tag

Hali! Egy napot sztem simán kibír, bár nincs az a tel. amit ne lehetne lemeríteni... Én nem játszom rajt, ebben nem tudok nyilatkozni.. :)

(#388) holozis_HUN válasza mongoose66 (#386) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Hát nagyon sok a panasz, hogy gyorsan merül, fórumokon. Én is tapasztalom. A probléma az, hogy idle gyorsan merül, nem megy deep sleep módba a teló. Látszik is az akkuhasználat görbén, hogy folysmatosan megy le a csík, nincs ilyen vízszintes vonal. Egy èjszaka alatt 15-20% körül merül. Jött már pár update, de egyik sem javított még rajta. Remélem majd az Android 11 patch megoldja, akkor kap új OOS-t is a teló, szóval ott már sokmindenbe bele kell nyúlniuk, remélem rendbehozzák végre. Mert ilyen akksival és hardverrel sokáig kéne bírnia.

Ha nem használod intenzíven el tudsz vele robogni reggel 7-től úgy éjfélig, mobilnet és wifi vegyes használattal, youtube néha, social appok, pár fotó, kicsi navigáció.

Játszani nem játszok, arról nem tudok mit mondani.

Reméljük mihamar javítják, mert simán el tudnék vele menni két napot :B

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#389) UberMutant válasza holozis_HUN (#388) üzenetére


UberMutant
őstag

hát nálam 4 5 napig bírja 1 töltéssel, szóval akkora probléma nincs az idle fogyasztással.
2 simmel megy + wifi , nem repülőüzemmódozok.

(#390) holozis_HUN válasza UberMutant (#389) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Nekem is 2 sim van.

Hát nem tudom, talán 4-5 napig ellennék vele, ha van kb 1 óra SOT benne. Azért ilyen 5-6 óra SOT mellett lemerül a fent említett időszak alatt. Ha egyben használom, olyan 8 óát ki lehet hoznni belőle. De akkor nincs idle vagy csak 1-3 óra kb.

Viszont lehet neked szerencséd van, sokan panaszkodnak erre az aksigondra, valószínűleg szoftveres, kétlem, hogy ennyi ember selejtes aksit kapna, vagy semmi hír arról, hogy hardver hiba lenne, LOG alapján is azt állapítottuk meg, hogy nem megy a teló deep sleep módba.

Lehet majd adok neki egy full wipeot kövi patchnél, hátha megoldja az újrakezdés.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#391) KoVee84 válasza holozis_HUN (#390) üzenetére


KoVee84
senior tag

És ha bekapcsolod az akkukímélő üzemmódot?

(#392) holozis_HUN válasza KoVee84 (#391) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Nem szeretek lemaradni értesítésekről, illetve nem szeretném, hogy visszavegye a teljesítményt, nem egy csúcsproci van benne és a 90Hz-hez kell a kraft.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#393) mgy


mgy
senior tag

Elég retek módon néz ki 3 hónap után a teló alsó éle. Tokban tartom, illetve ha autóba ülök az Android Auto miatt azonnal megy bele az usb csati, nem is mindig rá figyelve. Karcos, a SIM-tálcánál törött, igazi okádék.
Fújtam anno a fújolókra, hogy nem lesz tartós a festett műanyag ház, de nem lesz tartós a festett műanyag ház. Gyász.

(#394) holozis_HUN válasza mgy (#393) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Neme töröttnek nem törött, de látszódik pl a mikorofon, usb port körül a toknak a körvonala. Bár nekem csak nemrég kezdődött, 2 és fél hónapos a teló lassan. Érdemes sűrűn takarítani a tokot meg a telefont áttörölgetni. De valóban, elég gáz, hogy nem alumínium a keret. Nem értem miért nem fért bele, komolyan inkább fizetek +10 dollárt, csak legyen alumínium! :(((

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#395) petarda92 válasza holozis_HUN (#392) üzenetére


petarda92
csendes tag

Egyébként normál üzemmódban mi a tapasztalatod, nem késnek az értesítések? Jól kihasználja a rendszer a bőséges ramot?

[ Szerkesztve ]

(#396) g0dl


g0dl
addikt

Sziasztok!

A Digi hálózata VOLTE / VOWIFI támogatott ezen a készüléken?
Amennyiben igen, úgy szükséges-e barkácsolás hozzá?

(#397) DrDobos


DrDobos
őstag

Nekem csak olyan 6 hónap mulva lenne esedékesaz uj telefonvasarlas, de egyre jobban tudat alatt mondom le magam a telefonról az itt hallott infok miatt:(

Samsung Galaxy A55 5G

(#398) holozis_HUN válasza petarda92 (#395) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Én úgy érzem jól használja a ramot, Instagram, Facebook, Snapchat, Telegram, Chrome, Messenger, Gmail, Térkép, Spotify, Szegedi Menetrend app simán mennek együtt, nem lövi ki őket memóriánól, gyors és fluid a váltás köztük, nagyritkán tapasztalok újratöltéseket, de az lehet az appban van megírva, mármint hogy frissítse a hírfolyamot, ha pl 30 perccel utána nyitottam meg megint az appot.

Normál üzemmódban, a telefon saját akkuoptimalizálását használva nem késnek az értesítések, Messenger, Snapchat, Instagram, Telegram, Discord instant jön, Facebook nem mindig, de azzal minden telón tapasztaltam ezt.

Igazából teljesen meg vagyok vele elégedve a mindennapok során, a 90Hz jó kis extra, hogy jó érzés legyen használnia telót, az AMOLED kijelző mellett, néha persze vannak megröccenések, de hát nem csúcs SoC, ez teljesen elfogadható. Ez a merülés gond áll fenn nálam, amit remélhetőleg már lassan javítanak. Illetve a balról előhúzható Google Feed is mobilneten néha azt írja, hogy nincs kapcsolat, ez is egy ismert szoftveres bug. Ezek mind mind javíthatók és remélem hamarosan meglesz csinálva, mert egyébként ha ezt a pár apró meg nagyobb szoftveres bugot megcsinálják, teljesen tökéletes telefon lesz hétköznapi használatra, kamerájával, akkujával, teljesítményével, mindennel.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#399) #80977664


#80977664
törölt tag

Valaki tudta használni 5G hálózaton itthon?
Nekem urcsa, hogy 'Preferált hálózattípus' kiválasztási lehetőségnél nem is hozza az 5G-t csak 2G/3G/4G (automatikus). Nem hiszem hogy tényleges 5G lefedettség alatt mutatná csak a lehetőségét. Egy simmel használom, egyes slotban van (mert elvileg csak azzal meg most még az 5G).

Valaki?

(#400) mgy válasza #80977664 (#399) üzenetére


mgy
senior tag

Ott van alatta egy apróbetűs rész, miszerint az 5G majd csak egy későbbi fw frissítéssel lesz elérhető.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.