Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) lejbi válasza KoVee84 (#500) üzenetére


lejbi
tag

Nem tudom, az enyém osztrák media marktos, független.

Üdv: Lejbi

(#502) brownus válasza KoVee84 (#500) üzenetére


brownus
veterán

[link] ha érdekel:
Download: OxygenOS 11 based on Android 11 for the OnePlus Nord Europe:Full OTA

nem jut eszembe hol írták de ahhoz is igazítja a sorrendet ahogy lejöttek az eszközök a gyártósorrol, sn szám alapján, majd régió. (asia, india, eu, usa). ez sztem hülyeség..

(#503) #40047616 válasza KoVee84 (#500) üzenetére


#40047616
törölt tag

Töltsd le az oxygen updater-t és frissítsd onnan. Play link: link

[ Szerkesztve ]

(#504) KoVee84


KoVee84
senior tag

Köszi :R

(#505) KoVee84


KoVee84
senior tag

És lett vezetéknélküli android auto! Faxa :C

(#506) brownus


brownus
veterán

Hol, hogyan, mert biztos be lehet állítani, hogy ébresztéskor az assistant elmeséli a napi teendőket, időjárást, stb...
Nem hiszem el hogy ennyire vakon vagyok!?
Ott kéne lennie az alarm beállításoknál lent baszics.

De nincs ott, mint az előző telefonomon!?!??
Volt egy ilyen, hogy pipa be: use Google assistant, set amit akarsz hallani...
Help! :R

[ Szerkesztve ]

(#507) brownus válasza brownus (#506) üzenetére


brownus
veterán

megvan, itt is be kell (ujra?) allitani a rutinokat..

(#508) brownus


brownus
veterán


Nem sikerült, ez nincs ott ahol lennie kéne :) mint a Nokia 7.2 telonal is volt...
Így tudtam beállítani hogy: hétköznap 6:30- as routine. (Nem ébresztéskor)

(#509) brownus válasza brownus (#508) üzenetére


brownus
veterán

jól elbeszélgetek itt magammal :D

de siker van! egy pipa kellett valahová, a goggole assistant miatt + újra megszeretettni vele a hangomat. google clock letölt és azzal már megy is :)

hogy legyen On is ne csak Off. A csajomnak a kis tesót vettem meg, a nord n10-et, és utólag küldtek mellé az emagtól egy oneplus bullets wireless z-ét. nagggyon jó, imádom.
jól is jött mert a jbl bt fejes túl nagy.... ez utazáshoz (bkv) sokkal kényelmesebb

[ Szerkesztve ]

(#510) rodman73 válasza brownus (#509) üzenetére


rodman73
aktív tag

Sziasztok!

2020.08.11.-én vettem egy Nord készüléket, a kék színben az edigitálnál. Mennyiért lehetne eladni most kb szerintetek?

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#511) Yodaaa1


Yodaaa1
tag

Sziasztok! A páromnak van ilyen telefonja és telefonálás közben bekapcsol a kijelző. Előjön a hívott fél kezdőbetűje egy Karikában és lenémítja a hívást. Vagyis nem hallj a hívott fel. Nem a közelség szenzorral van a baj mert az jól működik. Volt valakinek hasonló problémája? A választ előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#512) brownus válasza Yodaaa1 (#511) üzenetére


brownus
veterán

Szia,

nem volt. fura..
de pár napja elérhető egy frissítés, hátha az megoldja!?

(#513) Yodaaa1 válasza brownus (#512) üzenetére


Yodaaa1
tag

Szia! Köszi a választ. Jött a frissítés, de azóta inkább fokozódott a probléma. Már próbáltunk másik tárcsázott is, de sajnos ugyanaz a szitu.

(#514) brownus válasza Yodaaa1 (#513) üzenetére


brownus
veterán

hmm, esetleg egy factory reset?
utána olvasok, hátha találok valamit

(#515) Cifu


Cifu
nagyúr

Sziasztok!

4 év és 3 hónap után lecseréltem a OnePlus 3T-met egy Nordra, és akkor már a párom telefonját is (ő hasonló ideig használt egy Huawei P9-et, ha a Huawei-t nem kapcsolják le a Google háttérről, ő maradt volna annál a márkánál).

A 3T-vel igazából nagyon elégedett voltam, és miután számba vettem a lehetőségeket, úgy döntöttem, hogy a flagshipek egyszerűen nem érik meg (nekem) a felárat, szóval így került a Nord a képbe. Nézegettem a Xiaomi Mi10 családot, de eltántorított a szoftveres támogatás bizonytalansága, meg az, hogy ilyen árszinten csak IPS kijelzőt nyújt. A Samsung A széria jöhetne még szóba, de összevetve az opciókkal a Nord felé billent a mérleg.

Az első tapasztalatok pozitívak a Nord-al, sebesség, összeszerelés minősége, általános körítések, kijelző, kamera, stb. nagyon jól teljesít.

Amitől féltem, a kamerasziget, az értesítési LED hiánya és a 3,5-es jack csati hiánya.
A kameraszigetet továbbra se szeretem, igazából én igényesebb megoldásnak tartom a kiemelkedő kamerát ( pl. Xiaomi Mi9T ), főleg, hogy szinte sose használom a szelfikamerát...
Az értesítő LED kihagyását nevetségesnek tartom. Egyenlőre az [aodNotify] alkalmazással pótoltam, az első nap után vállalható kompromisszumnak tűnik (a fizetős változat).
A 3,5-es jack megint olyan dolog, amit nem tudok megérteni, pláne, hogy nem adnak gyárilag átalakítót. Fillérb@szás, már elnézést a kifejezéséért. Van BT fülesem, de eléggé ciki, amikor lemerül beszélgetés közben (egen, előfordul, hogy olyan hosszan használnám ). De ezt még megoldom utólag, szóval erre is rálegyintettem.

Most már csak abban bízom, hogy a Nord is 3-4 évig problémamentesen kiszolgál majd...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#516) lejbi válasza Cifu (#515) üzenetére


lejbi
tag

Hello

valamilyen szinten kell a kompromisszum. Nelem LG V10 volt (imádtam, a mai napig meg a családban), de támogatás "0". Utána nokia 7plus, Nokia 8,1 (most a gyerekek használják öket). Sosem volt velük komolyabb probléma (a 7plus-on gariban cseréltek kijelzőt, de futár hozta-vitte ingyen). A led hiánya orvosolható 1 okos órával (már szinte fillérekért kapható, kinek mi kell tudásban), és én is vettem 1 usb átalakítót kínából pár euróért, de csak kipróbáltam. Az öcsém S9 után S20FE-t vett, mert a sima S20 felára szerinte sem ér annyit.
Ha a gyerekeknek ujabb telót "hozna a jézuska", szerintem simán megvennék 1 ujabb Oneplus telót.

Üdv: Lejbi

(#517) Yodaaa1 válasza brownus (#514) üzenetére


Yodaaa1
tag

Köszi! Ha nem találunk rá megoldást, akkor eladom a fenébe.

(#518) Cifu válasza lejbi (#516) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hát csak a fene vigye el, hogy miközben a nagy gyártók ( Samu, Xiaomi, Nokia, stb. ) hozzák ki évente a féltucatnyi-tucatnyi új telefont, azok nagy részt egy kaptafára készülnek... :(

A kamerasziget helyett a kiugró szelfikamera is eltűnt rövid úton, pedig sokkal elegánsabb és nem mellesleg értelmesebb megoldás.
A 3,5-es jackcsati szinte egyáltalán nincs a komolyabb telefonokon, értesítési LED is egyre kevesebben. Így meg azért kevésbé őszinte a mosolyom...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#519) Cifu


Cifu
nagyúr

Új frissítés, 11.1.1.2, valami 380(?) mega.
Energia hatékonysági fejlesztés, bugfixek, 2021
márciusi biztonsági frissítés.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#520) vsanka


vsanka
csendes tag

Sziasztok!
Van valamilyen tapasztalat az új OS és Android frissítés után? különösen az "éjjeli akku merülés" jelenségre, illetve a teljesen értékűen használható always on display funkció bővítésére.
Köszi

(#521) Cifu válasza vsanka (#520) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az előbbi esetet (wakelock) én eddig nem tapasztaltam. Az AoD nem lenne rossz, de nekem 7 óra alatt (este próbáltam ki az aodNotify helyett, kísérletképpen) cirka 20%-ot evett az aksiból, ami picit sok szerintem (az aodNotify-val olyan 10-12%-ot úgy, hogy energiatakarékos jel volt, 10 percenként 1 percig tartó jelzéssel). Persze mindkettővel még csak 1-1 kísérletem volt, tehát mértékadónak nem merném nevezni a tapasztalatomat.

A franc a gyártók fillérb@szásába, hogy pont az értesítő LED-et tudják kihagyni egy telefonból... :W

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#522) g0dl válasza Cifu (#521) üzenetére


g0dl
addikt

Hali!

Azt írtad az alza-n vetted. Azt be lehet regisztrálni a oneplus-nál? A támogatás szerviz stb miatt érdekel. Illetve a dobozban van hozzá tok is?

(#523) brownus válasza g0dl (#522) üzenetére


brownus
veterán

azt hol kell? a regisztrációt, nem találom.
és egy átlátszó tokot adnak hozzá, nekem annyira bejött, hogy nem is vettem másikat.

(#524) g0dl válasza brownus (#523) üzenetére


g0dl
addikt

Gondolom itt https://oneplus.com/global/customer/device
de nem tudom biztosan, nekem csak tőlük vásárolt készülékem van.

[ Szerkesztve ]

(#525) Cifu válasza g0dl (#522) üzenetére


Cifu
nagyúr

Be lehet regisztrálni, meg is tettem. Hogy aztán ha gond lenne vele, akkor kihez kell(ene) küldenem, az egy érdekes kérdés. Remélem sose tudom meg. :)

Szerk.: Mondjuk érdekes, mert konkrétan nem tudok support igényt indítani, a Support Ticket még jobb...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#526) Geologus válasza Cifu (#525) üzenetére


Geologus
friss újonc

Nalam a device regisztracio ment (mult ev decemberben regisztraltam be oket), a support ticket valoban nem. Mint a screenshot-od is mutatja az adott zendesk account mar nincs meg. Valoszinuleg megvaltozott a nevuk a zendesknel oneplustech->oneplus. A link nem oda mutat.

(#527) lejbi válasza Cifu (#521) üzenetére


lejbi
tag

Hello

most tesztelem:
[link]

Teljesen jó egyenlőre. A fogyasztás nagyon nem érdekel, mert 1 töltéssel elvagyok legalább 24 órát

Üdv: Lejbi

(#528) brownus válasza lejbi (#527) üzenetére


brownus
veterán

Mik vannak :) , köszi, ezt kipróbálom.

(#529) lejbi


lejbi
tag

Hello Mindeni

valakit biztos érdekel :)
Nekem működik s hívás felvétel (véletlenül fedeztem fel). Ha a hívott fél felveszi, akkor lehet indítani a felvételt (addig inaktív az ikon).
A hiváslistába jelzi, hogy van felvétel, onnét is lehet elindítani a lejátszást

[ Szerkesztve ]

Üdv: Lejbi

(#530) brownus


brownus
veterán

hello,

hol találom a menüben az equalizert?? nem lehetek ennyie vakon de nincs meg!?

a bulletz fülest odaadtam zsunak, nekem nem jött be. (a hang ok, de mindig kiesett a fülemből :D) van egy jbl tune500bt, de annak meg túl sok a mélye, szét megy a fejem a sok basszustól :( be kell állítanom..

[ Szerkesztve ]

(#531) cspeterr válasza brownus (#530) üzenetére


cspeterr
csendes tag

Beállítások- hang és rezgés - dirac hangtuner.
A hangszíszabályozó csak csatlakoztatott fülessel érhető el. Bullets Z-nél is nagyon hangsúlyos a mély, nekem már az is sok. Akkor jó, hogy nem vettem JBL-t :)

(#532) Tc_81


Tc_81
csendes tag

Sziasztok!

2 kérdésre keresem a választ:
1. Korábban olvastam valahol, hogy is kell engedélyezni az 5G hálózatot, de most nem találom.
2. Csoportnak hogy lehet beállítani csengőhangot? Minden tagnak egyessével nem akarnám..
Nem tudná vki nekem leírni v belinkelni?
Előre is köszönöm a segítséget

A tévedés jogát fentartom!!!

(#533) Sittes


Sittes
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem.
P30 pro telefonról valtanek talán nordra.
Lenne néhány kérdésem:
Android autó működik a telefonon rendesen ?
Nagyon gáz a kamera ?
Eddig inkább felső kategóriás telefonjaim voltak ,nagyon gáz lenne ez azok után ?
Köszönöm szépen a segítséget előre is. :R

(#534) KoVee84 válasza Sittes (#533) üzenetére


KoVee84
senior tag

Igen
Egyáltalán nem
Nekem is szinte csak felsőkategóriás telefonjaim voltak előtte, egyáltalán nem érzem visszalépésnek

(#535) Sittes válasza KoVee84 (#534) üzenetére


Sittes
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget!
Ez lesz az első oneplus telefonom, remélem nem lesz gáz az Android 🙏🙏🙏

(#536) KoVee84 válasza Sittes (#535) üzenetére


KoVee84
senior tag

nekem is az és én nagyon szeretem, ráadásul pont a tiszta android kb a legjobb dolog benne :K

(#537) Sittes válasza KoVee84 (#536) üzenetére


Sittes
csendes tag

Köszönöm szépen.lehet H szükségem lesz majd még segítségre...
Köszi előre is

(#538) GGergely válasza Sittes (#533) üzenetére


GGergely
újonc

Szia! Én P20-ról váltottam Nord-ra, nekem ez előrelépés volt, mind sebességben, mind kamerában és úgy kb. mindenben... Android Auto gyorsan és hibamentesen működik, akár vezeték nélkül is.

(#539) Sittes válasza GGergely (#538) üzenetére


Sittes
csendes tag

Köszi szépen
Én p30pro rol jövök át erre ...
A kamera gondolom H visszalépés lesz de remélem hogy nem túl nagy ...

(#540) Sittes


Sittes
csendes tag

Sziasztok!
Megvasaroltam a készüléket.
Öröm és boldogság 😁
Néhány programot tudtok ajánlani?
Pl youtube helyet én Huawei en a youtube vanced használtam.
Videószerkesztő progi is jól jönne .
Meg amit javasoltok
:R
Köszi szépen

(#541) winbox


winbox
senior tag

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy Telenornál a 4G+ és a VoLTE elérhető a Nord-dal?

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#542) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok! Jelenleg egy xiaomi mi 9 lite készüléket használok, de sokszor előjönnek olyan bugok hogy a hajam tépem. Így hát elkezdtem szemezni más telefonokkal köztük ezzel a készülékkel. A teszt alapján viszont a kamera a gyenge pontja. Mióta a teszt született javították szoftveresen a minőségét? Vagy esetleg gcam-al minőségibb képeket lehet lőni? Mert ha fényképezésbe hozná az elvárható szintet simán megvenném ezt a készüléket. Tetszik hogy letisztult android rendszer van alatta, nem pedig egy bughalmaz.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#543) Cifu válasza Norby86 (#542) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mi nevezel "elvárható" szintnek? A Xiaomi Mi 9 Lite sem arról híres, hogy a flagship telefonokat szorongatja meg a kameratesztekben. Azt a szintet bőven megugorja a Nord.

Az, hogy "gyenge pontja" a telefonnak a kamera azt jelenti, hogy egy Oneplus 8 Pro, egy Samsung S21 Ultra vagy egy iPhone 12 Pro kamerájának a szintjét nem éri el. Emiatt (is) olcsóbb azoknál. De ez a tesztben is így lett leírva.

A MA tesztben is vannak tesztképek, de Google-val fél perc alatt tucatnyi oldalt találhatsz, ahol a kamera minőségét tesztelték - [az első találat tessék] .

Nekem especiel az fáj a Nord-ban inkább, hogy nem sajnáltak két szelfi és négy hátsó kamerát rakni rá (nem a számuk, hanem a minőségük lenne a lényeg, a Oneplus 3T egy-egy kamerával nagyjából hasonló minőségű képeket lőtt, mint a Nord), de lespórolták az értesítő LED-et és a 3,5-es csatit. Csak hát a vásárlók többségét a marketing érdekli (egy 4 hátsó kamerás telefon biztos jobb képeket csinál, mint egy egy kamerás...), nem a gyakorlati képességek...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#544) Sittes válasza Norby86 (#542) üzenetére


Sittes
csendes tag

Én p30 pro ről jöttem át .
Azt gondolom hogy ha telefonon nézed a képeket, Facebook, insta ilyenekre töltesz fel akkor nyugodtan vedd meg semmi baja ... tökéletes arra.

Ha komoly minőséget keresel képekben akkor azt úgysem a mobiloktol kapod meg ... Még mindig nem.

(#545) MadKet


MadKet
tag

Sziasztok

A jó öreg OnePlus 3-om cserére érett már és nézegetem hogy mit lenne érdemes helyette. Illetve van még egy Xiaomi Mi A2 (feleségemé) ami szintén keresi az utódját.

Látom sokan váltottatok akár jobb modellekről is a Nordra. Aki már használja már egy ideje illetve látva a mostani új telefonokat, szerintetek a Nord még mindig jó választás lehet a 100-130 ezres kategóriában? Vagy valami mást vennétek már inkább.

Amiket néztem még Xiaomi Mi 11 Lite 4g, Redmi Note 10 Pro, Poco F3.

Köszi!

(#546) g0dl


g0dl
addikt

Júniusban lesz új Nord bejelentés. Nem tudom, hogy ennek, vagy a gyengébb modelleknek lesz az utódja.

(#547) Cifu válasza MadKet (#545) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szigorúan saját vélemény, de ez egyéni ízlés.Túlságosan nem fognál vele más készülékkel sem.

Én a Nord mellett döntöttem 1+3T után. 90%-ban elégedett vagyok, mert dühít, hogy 2 front kamera meg 4 hátsó kamerának volt hely, de egy fránya értesítő LED-nek meg a 3,5-es jacknek nem találtak. Ezt leszámítva nagyon korrekt kis telefon.

A felsorolt telefonok pro és kontra is lehet érvelni, a Mi 11 Lite 4G gyengébb minden szempontból, a Note 10 Pro már inkább alternatíva, de én csak az aksi miatt vélem jobbnak (a 120Hz szvsz már felesleges, bár a 90Hz tényleg élmény). A Poco F3 érdekes lenne hardver terén mondjuk... Ami miatt én a Oneplus mellett maradtam, az a szoftverfrissítés. Oké, most már csak 2 év innen nézve, de legalább lehet számolni vele. A Xiaomi és Poco terén előre nem igazán tudod, hogy meddig lesz támogatva a telefonod.

Éppen emiatt viszont én felhoznám a Samsung A52-őt is. Szoftvertámogatás terén a Samu relatíve megbízható, és összeségében csak a gyengébb SoC-ért és az 5G-ért kár (azzal azért már inkább 140e Ft...), amúgy viszont mindenben hozza a Nord szintjét, pár dologban többet is (aksi, kamera, 3.5-es jack).

Ráadásul az A52 5G is egyes helyeken már kapható 130e Ft alatt, ami még egy lépcsővel feljebb van...

Ezzel együtt nem beszélnélek le a Nord-ról. De tény, nem olyan egyértelműen über választás, ahogy anno a 1+3 és 1+3T volt...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#548) brownus válasza MadKet (#545) üzenetére


brownus
veterán

az OS miatt nem volt ellenfele (ebben az ársávban) és 99%ban kielégíti az igényeimet, egy negatívumot tudok csak mondani, az akku időt. de nem zavaró, smugy is minden este rádugom..

(#549) cspeterr


cspeterr
csendes tag

A kamera üveg az nem gorilla glas? Az enyém már szörnyen karcos, a kijelző védő fólia is ellenállóbb volt. A jerryrigeverything videóban karállónak tűnik, említi is hogy karcálló üveg alatt vannak a szenzorok.

(#550) MadKet válasza Cifu (#547) üzenetére


MadKet
tag

Köszi szépen a részletes beszámolót, megerősítetted a gondolataimat a teszt meg a specifikáciok alapján :)

Anno a 1+3 nem nagyon volt kérdés hogy a legjobb vétel a kategoriában, és akkor még a flagship killer mezőnyben indult :) Nyilván az 1+3 tapasztalati miatt, még mindig nagyon szimpatikus a márka, de azért a konkurencia is jön ki elég csábító ajánlatokkal. Samsung érdekes módon valamiért sosem vonzott annyira, az S20FE ami elég sok mindenben jobb, lassan becsuszik ebbe az ársávba, de itthon sajnos az Exynos-al kaphato, ami gyakorlatilag használhatatlanná teszi a telot ahogy olvasom a forumokat.

Megvárom még az új Nord bejelentést, aztán valamelyikre ráfogom. De lehet keresek egy használt 8T-t jó áron :)

#548brownus

Jogos, az OS az nekem is bejött nagyon, még úgy is hogy én nem pakoltam fel custom romokat. Mennyit bír az akksi?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.