Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Prof01


Prof01
veterán

Hello!

Nem gondoltál arra, hogy valaki azért puskázik, mert nem tudja megtanulni? Mert annyira sz*r az amit ott oktatnak. Ha te szivesen fizeted a pótvizsgadíjakat, akkor nyugodtan...
De ne hidd, hogy az államnak lenne jobb, hanem a politikusoknak lenne mégtöbb.
Nekem ez a véleményem.

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#2) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ja, meg az sem tisztességes, hogy rengetegen állami pénzen tanulnak, aztán elhúznak külföldre dolgozni, így Magyarország egy kicsit sem profitál a tanultatásból.
Ezzel egyetértek, persze némi fenntartással. Ha az ember kimegy külföldre tapasztalatot gyűjteni, és ezt rövid időn belül itthon kamatoztatja, az csak jó.

<< Heimdal >>

(#3) Prof01 válasza Retekegér (#2) üzenetére


Prof01
veterán

Minek maradjanak itt? Ha rendesen meg lennének fizetve, biztosan nem mennének ki. Én se akarok majd kimenni. De lehet kénytelen leszek.

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#4) ollie válasza Prof01 (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Konkrétan mit nem lehet megtanulni a főiskolán? Nem hiszem, hogy sok ilyen tárgyat tudnál mondani.

***

(#5) Lortech válasza Prof01 (#1) üzenetére


Lortech
addikt

Nem tudja megtanulni? Nem muszáj lediplomázni. Annyira szar, amit oktatnak? Nem kötelező a főiskola.

Thank you to god for making me an atheist

(#6) EQMontoya


EQMontoya
veterán

a kötelező tandij IGY durva. mert gazdagéknak most hogy a gyerek oktatása (albérlet, más városban élés), havi 100 vagy 150k-ba kerül, nem tétel. ellenben annak a szegénynek, aki még maga is dolgozik, hogy meglegyen a pénzze az egyetemhez, és pl a munka miatt nem sikerül valamelyik tárggya, még többet is kell fizetni. nah EZ a buziság.

Same rules apply!

(#7) Prof01 válasza ollie (#4) üzenetére


Prof01
veterán

Meglehet. Csak van aki nem szereti, nincs sok érdeklődése iránta, és úgy nem könnyű. pl. 1-2: MI (mesterséges inteligencia), Formális módszerek, Adatbányászat....

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#8) adalbert1 válasza Lortech (#5) üzenetére


adalbert1
veterán

Szerintem sok helyen nem az a szar, amit oktatnak, hanem ahogy oktatják.
Pl.: kellett flash-t tanulnunk. A tankönyv még a flash 5-höz készült, vizsgán már a 8-at kérik. Előadáson lehet hogy jól elmagyarázzák ennek ellenére (ott sajnos meló miatt már évek óta nem voltam), viszont az biztos hogy egy alap tutorial többet ér, mint a könyv.
A másik, hogy kellett vrml-t is tanulnunk, ami ugyan érdekes volt, de ahogy én láttam, az egész megállt a fejlődésben, szinte sehol nem tanítják.

(#9) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

''Ja, meg az sem tisztességes, hogy rengetegen állami pénzen tanulnak, aztán elhúznak külföldre dolgozni, így Magyarország egy kicsit sem profitál a tanultatásból.''

Ez így ebben a formában kicsit messzire vezetne. Gondolkodj el, és válaszolj őszintén az alábbiakra:
- Látsz ma Mo-n esélyt egy kényelmes, emberhez méltó életre kapcsolatok és/vagy ügyeskedés nélkül? (Itt nem kőgazdagságra és több tízmilliós autókra gondolok, csak egy egyszerű, kényelmes középosztálybeli létre.)
- Látsz esélyt arra, hogy nem orbitális f_szságokra költik el az adóként befizetett pénzedet, és közben a képedbe nevetnek? (Az éppen hordott iskolaköpeny színétől függetlenül.)
- Látsz esélyt arra, hogy kényelmesen megöregedj, és esetleg pihenj, utazgass?

Ha a fenti kérdések bármelyikére ''Igen'' az őszinte válaszod, akkor kérlek, oszd meg velem, hogy miért. Hátha utána én is osztani tudom az optimizmusodat.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#10) Prof01 válasza bLaCkDoGoNe (#9) üzenetére


Prof01
veterán

Teljes mértékben egyetértek veled. :R

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#11) shev7 válasza bLaCkDoGoNe (#9) üzenetére


shev7
veterán

''- Látsz ma Mo-n esélyt egy kényelmes, emberhez méltó életre kapcsolatok és/vagy ügyeskedés nélkül?''

Hat azert van arra is pelda, hogy valaki kapcsolatok nelkul viszonylag jolfizeto allasba kerul...

A masodik kerdesedre hatarozott nem, a harmadikra egy talan a valasz. De attol fuggetlenul, hogy az elso kerdesre igen a valaszom, meg eleg erosen gondolkodom, hogy megprobalkozzam kulfoldon...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#12) bLaCkDoGoNe válasza shev7 (#11) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Persze, de nem az a jellemző.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#13) ollie válasza bLaCkDoGoNe (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az első és utolsó kérdésedre látok esélyt.

Tudod az a baj, hogy az emberek azt akarják, hogy minden az ölükbe hulljon. Ahhoz, hogy jobb élet legyen Magyarországon, meg kell hozni az áldozatokat, és erre nem hajlandó szinte senki.

Azt elfogadom, ha valaki úgy látja a dolgokat, ahogy te, még ha nem is értek vele egyet. De ha kimegy külföldre a suli után dolgozni, akkor ne hőbörögjön, hogy megfizettetik vele a tanulást. A szegényeket tényleg sajnálom, dehát nyugaton sem tanulhat az, aki nem fizet, és ott keményebb pénzekről van szó.

***

(#14) bLaCkDoGoNe válasza ollie (#13) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ó, én nem azt akarom, hogy minden az ölembe hulljon. Dolgozom (nem is keveset) azért, hogy jussak valahova, hogy elérjek valamit - azonban azt látom, hogy a kedves állam (ismételten a mindenkori kormányzópárt iskolaköpenyének színétől függetlenül) mindig csak többet és többet akar. És ezt Veled, velem meg azzal az egyre fogyatkozó kisebbséggel fizettetik meg, akik próbálnak amennyire lehet becsületesen, tisztességesen megélni.

Valamint: ha a tandíjat azzal indokolnád, hogy aki külföldre viszi a tudását, fizessen, megkérdezném: hol kell meghúzni a határt annál, aki pl. itthon dolgozott x évet, fizetett y mennyiségű adót/tb-t/járulékot, és utána megy külföldre? Egyébként én sem vagyok tandíj-ellenes, nagyon sokan lébecolnak feleslegesen egyetemeken, főiskolákon, mindenféle furcsa szakokon (a kedvencem a kommunikáció szak). Viszont, ha fizetni kell az oktatásért, akkor joggal várja el az ember, hogy minőségi szolgáltatást kapjon: nos, ez a magyar egyetemeken soha (még egyszer megismétlem: soha) nem lesz meg. Amíg egy mezei TO-s néni a fősikola/egyetem istenének hiheti magát és úgy beszél a hallgatókkal, mint egy darab szarral, addig a tandíj fizetése erősen érdekes gondolatnak tűnik. (Erősen sarkítva: még fizessünk is azért, hogy bunkók legyenek velünk? A problémát ettől függetlenül értem természetesen.)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#15) ollie válasza bLaCkDoGoNe (#14) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azt azért ne felejtsük el, hogy elsősorban nem az állam a hibás, hanem azok az emberek, akik egyáltalán nem, vagy csak részben fizetnek adót. Az állam ott hibázik, hogy a helyett, hogy megpróbálná valóban hatékonnyá tenni az adóbehajtást, még több terhet tesz a becsületes emberekre.

A határt, melyet említettél, meg tényleg nehéz meghúzni.

***

(#16) sanyixXx válasza EQMontoya (#6) üzenetére


sanyixXx
senior tag

erre van a szoctám, ami ettől az évtől igencsak megemelnek

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#17) Peet210


Peet210
őstag

Nos vannak olyan tárgyak főiskolán is amelynek nem látom sok értelmét, vagy nem így kellene oktatni. Tudom, hogy nem fogom soha hasznát venni annak a bizonyos dolognak, de mégis szenvedek miatta. Ha ilyen tárgyból használom a puskát az miért baj. Viszont vannak olyan tárgyak amiből nem lehet, vagy úgy is meg kell tanulni tehát felesleges puskázni. Ezek azok amik fontosak.
Tényleg vannak olyan tárgyak amelyek feleslegesek szerintem. Amit én tanulok szerintem egy elég gyakorlatias dolog (építszmérnök szak). Úgy gondolom vannak hiányosságok, többet is lehetne mutatni a halgatóknak leendő szakmájukból.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#18) bLaCkDoGoNe válasza ollie (#15) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Én is úgy gondolom, mint ahogy az első bekezdésedben Te is írtad, csak lehet, hogy túl sarkosan fogalmaztam (szokásom). :) Sajnos amíg az adóellenőrzés politikai fegyverként is használható (illetve pontosan fogalmazva fegyverként használhatják az éppen hatalmon levő politikusok), addig senkinek nem érdeke a hatékonyabb behajtás - nehogy egyszer rajta csattanjon vissza a vetésforgó következő menetében.

[Szerkesztve]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#19) Reac^


Reac^
őstag

Ez az írás sem fogja megváltani a világot...
Főiskolán a tantárgyak nagyrészére sose a büdös életben nem lesz szükséged, csak eu-s fasság miatt kötelező tanulni őket.
Én pl. úgy vizsgáztam ökonomiából hogy 1 előadáson sem voltam, 1 büdös szót nem tanultam. És egy mérnöki iskolában a tanár is tisztában van evvel... a jogról ne is beszéljünk.

Én idén 3x kezdem az első évet, most már állami levelezőn, mert a nappali tagozatra nem lett meg a kredit, voltam passziv féléves is.
Természetesen dolgozom mellette, különben nem lenne ilyen gyatra az eredmény

Nálunk a főtantárgyaknál 160ból 20an mennek át évente, van egy ismerősöm ő ugy csinálta meg ösztöndijasra az első évet hogy alig aludt és csak az iskolával foglalkozott. De ez a másik véglet :U

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#20) Dufresne


Dufresne
addikt

Én a BME után most az Ybl-ön vagyok/voltam ismét elsőéves, nappalin.
BME-n épphogy meglett a 30 kredit, itt most 54.
Nemhinném, hogy a tárgyak milyenségében, vagy megtanulhatatlanságában, vagy akár az oktatók/oktatás színvonalában lenne a kutyuli elásva.
Megtanulhatatlan tárgy nincs, max felesleges, amit akkoris meglehet 2-3asra tanulni, csak hogy letudja az ember.
Persze sokszor rá lehet fogni tanárra (énis ráfogtam, hogy miért nem), de igazából mindennek utána lehet járni, mindenből lehet kérdezni, minden megérthető szvsz. Csak megfelelő hozzáállás kell.
Sztem az én esetemben is a hozzáállás volt a kulcs, igaz ez a suli jobban is tetszik, de akkor is érzem, hogy más lett a hozzáállásom a tanuláshoz és emiatt vannak meg a tárgyak.
Ha valaki csak szídja a tanárokat, meg az oktatási rendszert és lazán veszi, hogy majd felveszem jövőre stb..akkor valóban nehéz és megérthetetlen.

Persze aztis belátom, hogy ez az egész történet munka mellett más, de ehhez nemtudok hozzászólni, lévén nemkell évközben napi 8óráznom, ezúton is örök hálám szüleimnek :R

Az meg hogy igazságtalan, hogy államilag finanszírozott tanulás után külföldre megy ki a magyar agy és ott produkál. Tessék szépen itthon tartani az agyakat az állambácsinak megfelelő lehetőségekkel. Énsem fogok csak azért itthon megdögleni és ''ingyé'' robotolni és adózni, hogy jól a pofába röhögjön az ország, de azért elmondhassam, hogy visszaszolgáltattam amit belémfektetett :(((

(#21) DelArco


DelArco
aktív tag

hm csak nem mérnök informatika? vagy valami más?

nem mindennel értek egyet én sem.
Puskázni tényleg nem szép dolog. Megvallom én csináltam nem is egyszer de még sosem kerültem miatta lelki válságba. Állt. olyan vizsgákon teszem amik számomra nem fontosak/nem érdekelnek. Mert vannak ilyenek. Van pár tantárgy amit biztosan nem találunk annyira érdekesnek. Olyanról még nem hallottam aki ugy gondolta hogy az összes neki tanított tantárgy hasznos lesz a számára. Amit nem szeretsz arra állt készülni sem szeretsz sőt amit még fontosnak sem tartasz arra mégkevésbé tanulnál.
Ez van ilyen van továbbra is lenni fog és nme tartom egy nagy problémának.

A kötelező tandíj sem jó dolog szerintem. Persze büntessük azt aki nem tanult és cseszett arra hogy őt itt ingyen tanítják mások pénzéből. De talán fentebb írta is vki hogy ezzel nem csak őket büntetjük hanem azokat is akiknek enélkül is elég bajuk lenne. Mi sem vagyunk túl jól eleresztve sőt a bátyám Veszprémben tanul az sem kerül kevésbe hogy ott lakhasson. Talán egy kis tandíj be is tenné a kaput. Inkább azzal értenék egyet ha azokat húznák le mégjobban akik szartak tanulni. Mert eddig valami ilyesmi rendszer volt. (UV csekk ilyen csekk olyan csekk Neptun számla utalj ide utalj oda) Ha mondjuk ezt kicsit még megdolgoznák akkor talán többet tanulna mindenki. (Mondjuk nekem a 27500Ft-s tantárgyfelvétel sem kevés :) )

Magyarországról kivándorlós sztori. Azt látjuk hogy egészen vacak a helyzet idehaza. Azt megértem hogy tényleg csak úgy lehetne segíteni rajta ha itthon maradnának a diákok és valahogy felépítenék ezt az egészet egy elfogadható szintre. Egy oylan szintre ahol nem kéne gondolkoznia egy frissen diplomázott arcnak hogy kimenjen e külföldre mert itthon is jó lenne neki. Csakhát az arcok nagy része ugy gondolja hogy ő nem a szeretetszolgálat. Úgy gondolja inkább hogy maradna de csinálja meg vki neki a környezetet. Nem akar erőt fektetni ebbe. Megvallom sajnos vagy nme sajnos énis igy gondolkozom. Legtöbben azt mondják hogy a kormányzás feladata lenne ezt elintézni nekünk. Azt hogy jogos e ezt követelni addig amig mi nem teszünk egy kicsit sem azért hogy jobb legyen nem tudom. Talán valamelyik félnek el kéne kezdenie aztán talán menne. Addigis: Keleten a helyzet változatlan. :)

Youth hides the key to salvation

(#22) bLaCkDoGoNe válasza DelArco (#21) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Bocsánat, hogy helyesírással jövök (nem szokásom), de ezt most nem tudtam megállni, ez maga az iszonyat:

''Ez van ilyen van továbbra is lenni fog és nme tartom egy nagy problémának.'' :Y

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#23) Dufresne válasza bLaCkDoGoNe (#22) üzenetére


Dufresne
addikt

Számból vetted ki a szót és remélem ilyen mondat nem fog lenni több :DD :W

(#24) DelArco válasza bLaCkDoGoNe (#22) üzenetére


DelArco
aktív tag

bocs kicsit siettem a munkába azért csak összecsaptam és nem olvastam át. most hogy már úgyis elkéstem nyugodtan válaszolhatok.
Az nem zavar ha a helyesírással jössz jelen esetben nem gond inkább egy vitában lenne az. Ha meg valamit rosszul írok akkor még meg is köszönöm hogy kijavít valaki. :R

Nézzük helyesen a mondatot vhogyigy:
A probéma fennállt, fennáll és még jó sokáig fenn fog állni. Nekem semmi gondom nincs vele. Igazából nem is tartom problémának.

Még melóhelyen csiszolgatok rajta egy keveset mert még igy sem az igazi. Majd este leszek. addira kiötlök valami igazán jót. Addigis türelmet kérek. :)

Youth hides the key to salvation

(#25) ollie válasza Reac^ (#19) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

''Ez az írás sem fogja megváltani a világot...''

Ez nem is volt célom, még csak főoldalra sem tettem ki. :)

Egyébként én sem voltam egy előadáson sem lévén, hogy távoktatásra járok, és mindent magamtól kell megtanulnom.

***

(#26) peterszky


peterszky
őstag

Kicsit elkésve bár, de remélem majd meglátod a kérdést:
Analból tudnál valami tematikát mutatni, hogy mit tanultatok egy félév alatt?

What else you gonna do on a Saturday?

(#27) lorcsi


lorcsi
veterán

elég hülye egy rendszer lehet, ahol két egymásra épülő tárgy egy féléven belül van(analízis 1-2) :F

[ Szerkesztve ]

(#28) peterszky válasza lorcsi (#27) üzenetére


peterszky
őstag

Ott van, hogy első évem :)

What else you gonna do on a Saturday?

(#29) ollie válasza peterszky (#26) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Vektorok
Valós számok
Komplex számok
Számsorozatok
A függvény
A függvény határértéke, folytonossága
Valós, egyváltozós függvények
Differenciálszámítás
A differenciálszámítás néhány alkalmazása
Függvények diszkussziója a deriváltak segítségével
Határozatlan integrál
Határozott integrál
A határozott integrál néhány alkalmazása

És mindezt egy szemeszter alatt...

***

(#30) bdav válasza ollie (#29) üzenetére


bdav
őstag

BME ötéves infon is ennyi volt az anal anyag az első félévben (vektor/komplex kivételével, de az nagyon kevés anyag). plusz volt mellette még egy tárgyunk "bevezetés a számításelméletbe" néven ami szintén matek volt (linalg, gráfelmélet, komplexek)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#31) ollie válasza bdav (#30) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekün is volt, egy kicsit más néven: Bevezetés a számítástudományba

Egyébként a hasonlóságot nem csodálom, most már mindenhol ugyanolyannak kell lennie az alapképzésnek, nem lehet különbség a tárgyak között.

***

(#32) Blaise válasza ollie (#29) üzenetére


Blaise
veterán

Anal2-nek mi a tematikája ? Többváltozós függvények, komplex függvénytan ilyesmi ?

(#33) bdav válasza Blaise (#32) üzenetére


bdav
őstag

hát ja valszeg az :D meg differenciálegyenletek. sok :) az még kibírható, de én még a szigorlatomon se tudtam normálisan komplex integrálni :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#34) ollie válasza Blaise (#32) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Analízis 2:

Numerikus sorok
Függvénysorozatok és függyvénysorok
Többváltozós függvények
Közönséges differenciálegyenletek
Parciális differenciálegyenletek
Laplace-transzformáció

Lineáris algebra (3. szemeszter):

Vektorterek
Mátrixok
Lineáris egyenletrendszerek
Lineáris programozás

***

(#35) legiaap


legiaap
nagyúr

Én most vagyok végzős a Pécsi Pollack Mihály Műszaki főiskolán
Bevallom nem egyszer puskáztam,de azt is megjegyezném,csak abból puskáztam,ami nem volt fő tantárgy,vagy ahol úgy is szemét a tanár.Sajnos rengeteg olyan tanár van,aki úgy osztályoz ahogy az épp neki tetszik és ekkor legyen becsületes az ember?
Az első évemet végig nyomtam és tanultam rengeteget és meg is lett az eredménye.Minden tantárgyam meg lett méghozzá nem is akárhogyan.Azt jött a 2. év.Na akkor belecsöppentem a tutiba.Hiába tanultam és tudtam az anyagot a tanár mégis bebizonyította,hogy hülye vagyok.Mondok egy pl. Tesztes volt az egyik zh.Mindent tudtam,hisz tanultam.A mellettem lévő gyerek tök másnaposan bejött és mindent úgy x-elt,ahogy én.Ő 5-öst kapott,engem meg megvágtak...ennek csak az volt az értelme,hogy mehettem pót csekket venni ami x összegű,ami természetesen nyereség a sulinak.Ja és mikor reklamálni akartam,hát nem nézhettem meg a dolgozatom.Jó mi?Vagy mikor hasonló eset volt,akkor meg elkezdet tereli a tanár,de inkább kijöttem az irdojából,mert megcsaptam volna az tuti.Aztán van egy ismerősöm,akinek a kedves apukája tanár főiskolán és biza ott elmondták,hogy x % mehet át vizsgán.Ezért legyen az emeber becsületes?Nem érdemes.A másik dolog,meg ha az ember kikerül a nagy világba a diplomájának jó ha a 30 %-át használja...a többi tudás tök felesleges.Ha kikerül az ember a sulipadból kezdheti újra a tanulást.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#36) bdav válasza legiaap (#35) üzenetére


bdav
őstag

"a többi tudás tök felesleges"

ezzel vitatkoznék. egyrészt sose tudhatod, másrészt fontos lehet adott esetben a szemléletmód amit kapsz, még ha a konkrét anyag nem is

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#37) KrAt válasza ollie (#34) üzenetére


KrAt
veterán

Ha vmiben tudok segíteni (nappalis, uaz az évfolyam) akkor szólj nyugodtan :)

(#38) ollie válasza KrAt (#37) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Köszi! :)

***

(#39) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Mi 3-an mentünk egyszerre főiskolára (Programozó Matematikus), ebből ketten gyengébb agyi képességekkel és egy jóval erősebb (pár év programozó tapasztalattal induló) társsal.
Nem tudom hogy vagytok vele de amikor elkezdtük a sulit még mindenki szerette, tanultunk mindenre. Azóta bőven változott a dolog.Már szinte mindegyikünk utálja a sulit (legalábbis én nagyon), pedig nem azért mert magát a programozást utáltuk meg hanem azt hogy egyszerűen értelmeset szinte nem tanítanak. Ez már nem arról szól hogy szerettessük meg a diákkal magát az alkotás szépségét hanem hogy sok hülyeséget a fejükbe verjük. Az erősebb "társam" az első 2 évet csont nélkül vette (ami nagy szó mert évi kb 6-7-en kapnak diplomát a szakon), ebben a félévben mind a 3-unknak 1 db 5 kredites tárgyunk van mert már annyira unalmasak az előadások/gyakok hogy hihetetlen
Kérdem én: 1 teljes nyelv megtanulására elég egy szemeszter? Igen, a b.zi fogalmakra és szemantikára,de arra hogy mit hogyan is kéne és miért arra nem és szerintem itt a bibi. Teljesen a lexikális tudásra mennek rá, ami ezen a szakon szerintem nagyon nem jó. Én azt hittem hogy kitanítják rendesen a különböző nyelveket,de egy tutorialból tényleg többet meg lehet tanulni.
A tandíjról meg csak annyit: miért fizessek én az állambácsinak/egyetemnek hogy tanulhassak x évig majd kikerülve árufeltöltő vagy szalagmunkás legyek diplomával mert az állam nem tud állást biztosítani?
Akkor inkább otthagyom a francba az egészet. Szerencsére (az én esetemben) a cégek mostanság inkább már a tudásra mennek és nem a papírra.
Nem véletlenül van a felvételi az egyetemeken, ha bejutsz van eszed következmény normális szakember lehetsz ami az államnak jó lenne, ha kihasználná.
Fentebb említette valaki a külföldet, nézzetek utána hány olyan találmány van amit magyarok találtak fel (vagy nagyban részt vettek a fejlesztésben) de az államnak nem kellett, csak h egy példát mondjak: mobiltelefon alapjai, vagy a Mesterséges Intelligencia alapjaiban is sok magyar letett pár alapot. Nem véletlenül van/volt a magyar nép a legokosabb 10 nép között.
Így az sem véletlen h külföldön kapkodnak a magyar értelmiség után. Még jó hogy kimegy a diplomás a normálisabb fizetésért minthogy árut pakoljon valamelyik tacskóban.

[ Szerkesztve ]

(#40) balintka


balintka
addikt

Hát ez a cikk röhejes. Fogsz te még puskázni barátom, majd kapsz olyan tárgyat, hogy a füled kettéáll, olyan nehéz lesz. Akkor majd csinálod 1000el a puskát.

Én is elsőben csak tanultam mindenre. Aztán jöttek a nehézségek, meg a szopa*ás. Elsőben még mindenkinek nagy a mellénye, utána szerényebb lesz, aztán nem az 5ösért hanem a 2esért küzd.

Na meg a bolognai rendszer, ahol nincs szigorlat... vicces. nálunk meg matek szóbeli van.

(#41) balintka válasza Mr-Pamacs (#39) üzenetére


balintka
addikt

Egyetértek. Én is beleutáltam a mostani 6. évre. Amit velünk számvitelből csinálnak, jobb ha nem tudod. azért van 6. évem... de most megvan a számvitel 12 nap mulva meg szigorlat belőle. :C

Jah és nálunk a tantrágyújrafelvétel 3000 Ft. és csak az első IV ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#42) ollie válasza balintka (#40) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem röhejes, és nem fogok puskázni.

***

(#43) celeron


celeron
senior tag

Én még most adom le a felvételim a sulikba. És szeretnék bekerülni a Mérnök infóra. A kérdésem az lenne a cikk írójához, hogy milyen érettségivel került be, hány pontja volt stb..
Előre is kössz :)

(#44) balintka válasza ollie (#42) üzenetére


balintka
addikt

:K :C

(#45) Mr-Pamacs válasza ollie (#42) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Majd rá jösz hogy mennek a dolgok az egyetemen.
Van egy általános mondás: Aki nem puskázik az nem érdemel diplomát és nem is KAP!
Persze nem buzdítani akarlak a "rosszra" de majd lesz ez még így se.

(#46) balintka válasza Mr-Pamacs (#45) üzenetére


balintka
addikt

Egyetértek! Én, aki régen lenéztem a puskát, sokmindent azzal csináltam meg. Fél év főiskola után ekkora röptű nyilatkozatokat közzétenni, háááát...

(#47) bdav


bdav
őstag

érdekes a hozzáállása itt pár embernek. BME info 4ed éves vagyok, még nem puskáztam az egyetemen és sztem nem is lesz már szükségem rá.

másik ami feltünt: progmatos diplomával ha szalag mellé mész 3műszakozni akkor hülye vagy infos/programozo az elég hiányszakma ma magyarországon, simán el tudsz helyezkedni vele... mondjuk a papír önmagában nem elég, értened is kell hozzá, de ha tényleg saját erőből eljutsz a diplomáig, akkor ahhoz az elég h. egy állásinterjún átmenj.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#48) peterszky válasza balintka (#40) üzenetére


peterszky
őstag

Valóban nincs, de attól még azokból a tárgyakból kell vizsgázni, amiket egy szigorlat lefed (nálunk a régebbieknek nem kellett). Igaz így talán egy kicsit könnyebb. De le kell tenned a főiskolai diplomát és felvételizned kell, hogy mehess tovább az egyetemi szintre (MSc). Ez szvsz bőven felér egy szigorlattal (bár nem találkoztam ilyennel és nem is fogok).

What else you gonna do on a Saturday?

(#49) Mr-Pamacs válasza bdav (#47) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Egy kérdés: ki mondta h én (vagy akárki) progmatos diplomával (ha lesz) szalag mellé fog(ok) kerülni?
Én nem erről a szakról beszéltem hanem pl nem egy olyan gépészről tudok aki nagyon jól államvizsgázott és ennek ellenére nem kapott munkát, ment az utcára hírlapot osztogatni pedig van diplomája és az sem egy utolsó diploma.

(#50) bdav válasza Mr-Pamacs (#49) üzenetére


bdav
őstag

"A tandíjról meg csak annyit: miért fizessek én az állambácsinak/egyetemnek hogy tanulhassak x évig majd kikerülve árufeltöltő vagy szalagmunkás legyek diplomával mert az állam nem tud állást biztosítani?"

ha nem magadra értetted akkor félreértettem az E/1et. amugy nem akartam erre nagyon reagálni mert kissé OFF ide. Maradjunk annyiban h. azt a rendszert ahol az állam biztosít munkahelyet mindenkinek, szocializmusnak hívják.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#51) balintka válasza peterszky (#48) üzenetére


balintka
addikt

1 felvételi meg 4 db szigorlat között van különbség. mivel én is felvételivel kerültem be az egyetemre tudom. talán EGY szigorlattal valóban felér. De nem 4-el!

(#52) ollie válasza celeron (#43) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Be kell vallanom, elég rossz volt az érettségim, és ez már 15 éve volt. Igen, most 33 éves vagyok. "Öreg" koromra megint tanulásra adtam a fejem. Felvételiként, kiegészítő érettségit tettem le informatikából, és erre kaptam (ha jól emléxem) 112 pontot (van egy nyelvvizsgám is). Ez a pont bőven elég volt, hiszen távoktatásra járok.

***

(#53) ollie válasza balintka (#46) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Most vagyok a harmadik szemeszterem végén, és a cikkből is kiderül, hogy amikor írtam a második szemeszter végén voltam.

***

(#54) balintka válasza ollie (#53) üzenetére


balintka
addikt

Ez nem volt egyértelmű nekem, bocs a figyelmetlenségért.

Még valami: a tandíjjal kapcsolatban igazad van, nálunk olyan emberek kapnak diplomát kegyelemből, hogy még egy lapátot se mernék rá bízni jó szívvel. Olyan ember végzett nálunk a tavasszal, aki még órára 1x nem ért oda időben az 5 év alatt. fele annyit nem tanult mint én, és előttem végzett ilyen hozzáállással. Ez szánalmas.

Aki meg tanul, azt megsz*patják, mint engem is a számvitellel, és 1 tárgy miatt csúszik 1 évet.

[ Szerkesztve ]

(#55) ollie válasza balintka (#54) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igazad van, az élet sajnos nem igazságos.

***

(#56) balintka válasza ollie (#55) üzenetére


balintka
addikt

Hát sajnos ez igaz. most estem túl a számvitelen, jövő héten meg jön a szigorlat belőle. 3 tárgyból.

(#57) g@bo válasza balintka (#54) üzenetére


g@bo
nagyúr

örülj hogy egyel cumizol. nálunk is vannak sztártárgyak....

méréstech, villanytan, marketing, számvitelek... digittech. + félévet simán rányomtam a 8-ra... de, 60k alap + 2200 / kredit / tárgy, uv 1000 huf. még, elviselhető. de ronda dolgokat hallani.

(#58) balintka válasza g@bo (#57) üzenetére


balintka
addikt

Hát ez 5 éves, az már önmagában is sok... még jó, hogy ez az év nem fizetős. marketing szakirányon vagyok, nekem az nem tűnt nehéznek. majd államvizsgán kiderül...

a számvitel sajna rántott magával pár tárgyat, még most is volt 6 tárgyam, abból már csak egy van vissza. tavasszal egy lesz már csak meg egy szigó ha minden jól megy.

[ Szerkesztve ]

(#59) Mr-Pamacs válasza bdav (#50) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Igen, jogos, tényleg E/1-ben írtam de amolyan átvitt általánosító értelemben.
Nem várom el hogy biztosítsanak munkahelyet,de tény h a diplomások nagyrésze nem tud a szakmályában elhelyezkedni azért mert olyan a gazdaság amilyen,nincs munkahely a "sok" diplomásnak. Ezért mondtam h akkor inkább külföld.
Részemről itt vége a történetnek.

(#60) g@bo válasza Mr-Pamacs (#59) üzenetére


g@bo
nagyúr

lassan senkinek nincs munkahely, és takaritónak inkább diplomást vesznek fel.

ez az ország...

(#61) czappa válasza balintka (#40) üzenetére


czappa
aktív tag

"Na meg a bolognai rendszer, ahol nincs szigorlat... vicces. nálunk meg matek szóbeli van."

Tévedés. A bolognai rendszer csak nem ír elő kötelező szigorlatot, de lehet.
Nálunk (BMF-NIK mérnök-info) van Bsc-n is matek és szoftver szigorlat. Éppen azért, hogy a plusz nehézségek miatt értékesebb legyen a diploma.

(#62) czappa válasza ollie (#52) üzenetére


czappa
aktív tag

"Be kell vallanom, elég rossz volt az érettségim, és ez már 15 éve volt. Igen, most 33 éves vagyok."
Wow, ilyenkor elkezdeni egy fősulit/egyetemet azért az gondolom nem könnyű. Respect! :)

to all, puska:
Eleinte semmiből nem puskáztam, ennek az volt az előnye, hogy mikor a többiek egyás hegyén-hátán tömörülnek a hátsó sorokban és kényelmesen terpeszkedve ülhettem egyedül az első sorban, mellettem csoki, kóla szétszórva, stb. :)
Az mondjuk bosszatott, hogy néhány tárgynál sok tanulással lett meg a kettes, míg nálam hülyébbek puskázással 4-est kaptak.
Később sem vittem túlzásba a puskázást, kötelező szakmai tárgyból csak egyszer használtam. Tény, hogy ez egyel több mint kellett volna, de hát ez van.
Aztán ott vannak a "szabadon válaszható tárgyak", amik annyira szabadon válaszhtatóak, h kb. az "összes - 2"-t kell megcsinálnod (értsd: túl kevés a választás, túl kevés tárgyat írnak ki). Na ott már puskáztam. Hétfőtől-péntekig sok-sok órám van, zh-k félév közben + beadandók, majd vizsgaidőszakban 8 vizsga. És igen nem próblémáztam, hogy egy hülye szabadonválaszhatóból puskáztam, ez van. Megjegyezném, hogy bár hülyének nem érzem magam, de zseninek sem. Ezt csak azért írom, mert volt, aki szerint csak az kap diplomát aki puskázik, puskázni kell blabla. Ebben a suliban ezen a szakon, aki "x"-el értelmesebb nálam meg tudja puska nélkül csinálni (x~nem olyan túl sok). Olyan nincs, hogy egy tárgyat puska nélkül ne lehetne megcsinálni. Legfeljebb az adott egyén nem képes rá, de ha túl sok ilyen tárgya van akkor lehet nem való egyetemre/főiskolára (de ugye a tömegkképzés...)

[ Szerkesztve ]

(#63) dabadab válasza Reac^ (#19) üzenetére


dabadab
titán

"Én pl. úgy vizsgáztam ökonomiából hogy 1 előadáson sem voltam, 1 büdös szót nem tanultam. És egy mérnöki iskolában a tanár is tisztában van evvel... a jogról ne is beszéljünk."

Aztan az ilyenek beszelnek utana egetrengeto baromsagokat a gazdasagrol es a jogrol. Lehet, hogy te egy olyan vilagban elsz, ahol nem zajlanak gazdasagi folyamatok es nincs jog sem, de a legtobb ember ezzel nem igy van.
Szerintem egyaltalan nem gond az, ha egy diplomas embernek van nemi fogalma arrol, hogy pl mikepp mukodik az allamhaztartas v egy vallallkozas penzugyi resze v tudja azt, hogy - az amerikai filmekkel ellentetben - a magyar birosagokon nincs eskudtszek.

Szerk: ize, legkozelebb majd jobban megnezem a datumokat :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#64) ftc válasza dabadab (#63) üzenetére


ftc
nagyúr

Nálunk: ekonomián csak számoltunk számoltunk s számoltunk ez eelktronikán egy másik szakon pedig egy programot vettek át uynazon tantárgyon belül
Az alapot középsuli 4. osztályában tartották

Voltak s vanank kedvenc tantárgyaim is..de van amit kimondottan rühellek s nem értem minek 2x is

Pl elektromágneses terek ugynaz van benen mint fizika 2-ben :U

(#65) dabadab válasza Mr-Pamacs (#59) üzenetére


dabadab
titán

"tény h a diplomások nagyrésze nem tud a szakmályában elhelyezkedni azért mert olyan a gazdaság amilyen,nincs munkahely a "sok" diplomásnak"

(Szakmalyaban, arrrrgh)

Nem, a problema altalaban az, hogy az illeto diplomas vagy vmi teljesen felesleges dologbol diplomazott (banya- es kohomernokok, mondjuk (a bolcseszeket meg nem is emlitem :) )) vagy a diplomaja semmit sem er, mert hianyzik mellole a tudas. Es ok azok, akik kulfoldon is csak pizzafutarnak lesznek jok.

DRM is theft

(#66) balintka válasza czappa (#61) üzenetére


balintka
addikt

nálunk a PE-n viszont nincs.

(#67) tildy válasza czappa (#61) üzenetére


tildy
nagyúr

Csak?
Csak ennyi?
5 éve még volt digit-elektro szigorlat is, ugyanott. Nekem is. Igaz én még nemhogy bsc-ben, de még nem is kreditesben nyomtam.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#68) tildy válasza Mr-Pamacs (#39) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem véletlenül van a felvételi az egyetemeken, ha bejutsz van eszed következmény normális szakember lehetsz ami az államnak jó lenne, ha kihasználná.
Te egy másik országban élsz?
NINCS felvételi. Hozott pontok alapján számolnak midnent. (hozotton értem az érettségit is.)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#69) czappa válasza balintka (#66) üzenetére


czappa
aktív tag

Ok, csak az eredeti hsz.-ben mintha nagy általánosságban a bolognai rendszerről beszéltél volna, nem konkrétan a te sulidról.

Tildy:
"Csak?
Csak ennyi?
5 éve még volt digit-elektro szigorlat is, ugyanott. Nekem is."

Igen ezt egyszer már átbeszéltük, de akkor megint:
Törölték a digit szigót (ami ugye infosnak nem feltétlenül kell), kb. helyette jött be Haladó Algoritmusok, és a Haladó programozás című tárgyak.

(#70) Mr-Pamacs válasza tildy (#68) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Felvételi eljárásra gondoltam,nem pedig konkrét felvételire,csak programozó vagyok és nem tudok fogalmazni. :)
Ugy értettem ahogy mondod, nem az van h Juliska csini csaj beszalad az utcáról és már fel is veszik akármelyik szakra,van ponthatár ami azért van h a kevésbé okosak ne foglalják el a helyet az okosabbak elöl, de ha van eszed, de nem tudsz fizetni akkor nem mehetsz tanulni egyetemre.

(#71) bandus válasza Mr-Pamacs (#49) üzenetére


bandus
veterán

sokat számít a rátermettség/rámenősség.. nálunk a suli telis-tele van álláshirdetésekkel frissen végzetteknek/végzősöknek.
de lehet, hogy cska rosszkor volt rossz helyen.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#72) Intelligencs

34 évesen munka mellett most csinálom a másoddiplomámat a BME-n. Nekem is voltak olyan romantikus elképzeléseim még anno a főiskola előtt, hogy én soha nem puskázom. De amikor olyan könyvet kell elolvasnom, amit az íróján kívül senki sem ért meg, akkor kissé ideges leszek, és tuti puskázni fogok:

"...Egy Petri Háló dinamikus működésének trajektóriáját az állapot-idő térben az egymás után következő markingok szekvenciája adja meg, ahol a markingok változását a transition-ok tüzelése okozza..."

"...Ennek egyik aspektusa a "statikus" intelligens démonok alkalmazása, aminek segítségével a modellfelépítés-szimuláció-kiértékelés-módosítás iteratív folyamatának elosztott mesterséges intelligencia segítségével való vezérlése történhet, azaz a démon(ok) folyamatosan monitorozzák a szimuláció trajektóriáját és elvégzik a modell struktúrájának ill. paramétereinek, valamint a szükséges kísérleti feltételek módosítását..."

"...a globalizációhoz való közelítésmódok bizonyos futólagos, sematikus osztályozásból adódó jellemzése után először az „intrinszik komplexitás” növekedéséről lesz szó, majd a „glokalizációként” értelmezett globalizációról. Mindkét esetben a globalizáció, mint „intrinszik komplexitás”, illetve „glokalizáció”, rendszerdinamikája, kognitív reflexiója és (szak)politikai befolyásolhatósága a vizsgálat tárgya..."

"...Téves először, mert olyan kognitív metodológián alapul, ami szisztematikusan átsiklik a leírandó - értelmezendő által mutatott alapvető jelenségek felett, anélkül, hogy ezt igazán tudatosítaná, nem, hogy jusztifikálná eljárását. Mégsem kétséges, hogy hatalmas evidenciaanyag sorakoztatható fel mellette, s aki megállt a tudományfilozófia követésében a verifikacionizmus mellett, az „hiperglobalizációs” tételét többé vagy kevésbé „igazoltnak” találhatja. De téves mint, bizonyos ideig mindenképpen lehetséges gazdaságpolitika is, hiszen a másságot szükségszerűen ellenállás gócává fejlődni kényszeríti..."

"...Ontológiailag ez nagyon fontos lehet, hiszen a „lokális” ezzel megszűnik pusztán a nemlokálissal szembeállított maradni, és - bizonyos körülmények között - két lehetséges tendencia hordozójának mutatkozik meg. Így a mai világgazdasági folyamatokban a „lokális” szerepének bizonyos erősödése sokszor nem puszta bornírtság, történeti maradék, „pusztán lokális”, ahogy ez bizonyos neoliberalista írásokban kifejezésre kerül, és nem is az minősül az igazi gyakorlati feladatnak, hogy megőrizzék a lokális, nemzeti jogait a globális világtendenciával szemben (!), ahogy a neokonzervatív vagy vulgármarxista elemzések állítják..."

"...hamis az elemzések alapvető ontológiai kiindulópontja, amikor elfogadják azt a tézist, hogy a világgazdasági folyamatok lehetséges alternatívája vagy a „hiperglobalizáció”, mint spontán vagy neoliberális gazdaságpolitika által ösztönzött világgazdasági folyamat, vagy az ellenállás ezzel szemben, sokszor kinyilatkoztatottan is gazdasági intézmények (!) nemgazdasági értéknek elkötelezett védelme formájában. Ha ugyanis bizonyos partikularitások bizonyos körülmények között (már ma is) a gazdasági előnyszerzés alapvető elemei lehetnek, akkor ez minta lehet a lokálisnak és a partikulárisnak olyan beépülésére a globálisba, egy - sajátos - globalizációs folyamat során, amely nemcsak nem jár ezek elsorvadásával, elsorvasztásával, hanem megőrzésük és beépülésük válik éppen rendszerfeltétellé az ilyenfajta (!) globalizáció kibontakozásának. Ezzel, metodológiai szempontból áthidalódik a részek és az egész logikai ellentmondásként megjelenő absztrakt szembenállása..."

The Amiga, Born a Champion

(#73) ollie válasza Intelligencs (#72) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Részvétem! :DDD

***

(#74) balintka válasza Intelligencs (#72) üzenetére


balintka
addikt

Ezt csak puskázni lehet valóban. Röhejes szöveg.

(#75) legiaap válasza balintka (#51) üzenetére


legiaap
nagyúr

A szigorlatot azért nem kéne össze hasonlítani egy felvételi vizsgával.
Elég nagy a különbség.
Nekem pl. a Matek és a Mechanika szigóm elég kemény volt.
Most meg jön az államvizsga na az lesz a csúcs...félek is.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#76) balintka válasza legiaap (#75) üzenetére


balintka
addikt

Persze, h nehezebb. azt mondom én is.

(#77) blunt


blunt
aktív tag

én örülök annak, hogy fizetni kell a tanulásért. Azzal miért nem dobálózik senki, hogy bezzeg nyugatra is fizetnek a diplomáért?! Miért csak azzal tudnak egyesek feljönni, hogy bezzeg nyugaton az élet...

el lehet gondolkodni. Nagyon remélem, hogy kötelező marad a tandíj.

(#78) Mr-Pamacs válasza blunt (#77) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

És akkor kikfognak bekerülni az egyetemekre? A buta "gazdagok". Az okosabb de nem annyira tehetős meg nem. Azért akkor azt is nézd meg hogy milyen a külföldi és az itthoni oktatás szinvonala! Mert egy külföldi "középiskolás" nem tudja a VÍZ képletét amerikában. Erről ennyit.

[ Szerkesztve ]

(#79) peterszky válasza Intelligencs (#72) üzenetére


peterszky
őstag

BevProg
Első évben ebből kellett pengének lennünk, sokaknak megfeküdte a gyomrát :))

[ Szerkesztve ]

What else you gonna do on a Saturday?

(#80) Blaise válasza blunt (#77) üzenetére


Blaise
veterán

Azt nem veszed számításba, hogy nyugaton a tandíj összege hányada az ottani fizetésnek, illetve itthon hányada :U

(#81) bdav válasza Blaise (#80) üzenetére


bdav
őstag

el lehet, konkrétan USA-ban úgytudom jóval drágább (arányaiban is) a diploma mint nálunk.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#82) -NOKIA- válasza peterszky (#79) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Ez szerintem az én gyomromat is megfeküdte volna :K :DDD

(#83) -NOKIA- válasza Intelligencs (#72) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Ejjha,dúrva. :((
Humánban nincs senki?

[ Szerkesztve ]

(#84) Mr-Pamacs válasza peterszky (#79) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Detto ez volt nekünk is a Miskolci Egyetmen.

(#85) wiggen123 válasza peterszky (#79) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Ez szín tiszta szopatás szvsz.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#86) tildy válasza peterszky (#79) üzenetére


tildy
nagyúr

NEEEEEEEEEEEEEE.
Nem tudtam mi hiányzott kicsiny kis lelkemnek ennyi év távlatából! Távozz tőlem Sátán!
Jáááj...
No azt hiszem életemn 3. legjobb döntése volt az ELTE progratot otthagyni :K :K :K :U

MR-pamacs:
És akkor kikfognak bekerülni az egyetemekre? A buta "gazdagok". Az okosabb de nem annyira tehetős meg nem.
Ez hülyeség. Első évben még nem fizet senki. Tehát bekerülni a szegény csóró gyerek is bekerül. Aztán ha tanuul, és igen jól tanul, akkor benn is marad, és nem kell fizetni.
Spec én is örülöka tandjnak, hidd el igencska ösztönző tud lenni (Nekem pl több a féléves tandíjjam, mint az egész éves FER )

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#87) ollie válasza tildy (#86) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt jó hallani (olvasni).

***

(#88) bdav válasza ollie (#87) üzenetére


bdav
őstag

ha a tandíjra gondolsz az kezdettől fogva úgy van h. első félévben / évben nem kell fizetni, utána meg tanulmányi eredményektől függően. csak ezt divat elfelejteni általában ha tandíj-fikázásról van szó épp. amugy feltételezem a szoctám rendszereket is megvariálják majd a tandíjhoz kapcsolódóan de erről nem tudok semmit (+intézményenként eltérő lehet), pedig ez is fontos kérdés lenne

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#89) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

És szerintetek majd az olyan tanárok is úgy állnak a kérdéshez akik egész szakokat buktatnak meg egyszerre? Mert nem hinném hogy őket érdekli majd h miatta kell fizetnie a tanulónak. Sajnos több az olyan tanár aki csak azért is sz*pat mint aki na jó megadom azt az 1-2 pontot a 2-esért vagy kérdezek még egyet.
És egyébként is: aki alapból roszabb háttérrel indul az lehet hogy suli közben elmegy dolgozni hogy a tandíját/albérletet/stb kifizesse. És ők valószínűleg nem tudnak annyi időt fordítani a tanulásra mint a tehetősebbek és emiatt még többet kell h fizessenek, Egyszóval megint a tehetősebbek járnak jól, mint ahogy eddig mindig ebben az országban.

(#90) tildy válasza Mr-Pamacs (#89) üzenetére


tildy
nagyúr

Így van. annak idején én is elmenem melózni, mert a szüleim nem állták az iskolát (pedig akkro még fizetős volt). aki sehogy sem bírja, akkor meg elvégzi levelezőn, úgy dolgozni is tud, mellette meg idővel diplomája is lesz.

Lehetne az a variáció is, hogy a diplomások bérének mondjuk 1%-át levonnák életük végéig ilyen címen, de akkor meg azért menne a hiszti.
Egyébként meg , ha annyira tanulni akar valaki, és sehogy sem tudja fizetni, akkor végszükség esetén még mindig ott a diákhitel.
Havi 10 ugó lenne a tandíj amúgy.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#91) dabadab válasza Mr-Pamacs (#89) üzenetére


dabadab
titán

"Egyszóval megint a tehetősebbek járnak jól, mint ahogy eddig mindig ebben az országban."

Miert, melyik az az orszag, ahol ez nem igy van?...

Gazdagnak lenni mindig es mindenhol jobb volt, mint szegenynek, ezert aztan az jo otlet, ha az ember tesz azert, hogy inkabb az elozo csoportba tartozzon, pl. osszeszed vmi normalis tudast.

DRM is theft

(#92) Mr-Pamacs válasza dabadab (#91) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Persze én se azt mondom h ne tanuljanak a diákok, de van egy közmondás:
Pénzből lehet pénzt csinálni. Pénz-->Tanulsz-->Pénz.

(#93) tildy válasza Mr-Pamacs (#92) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem sem volt pénzem mint írtam. Szóval hagyd már ezt a pénz->tanulsz ->pénz dumát
Aki akar , az tud. ha akadály is van előtte , akkor is.

2. diplomám csinálom. Önerőből. Nem volt egyszerű, de meg lehet csinálni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#94) Sanyix válasza czappa (#61) üzenetére


Sanyix
őstag

"Nálunk (BMF-NIK mérnök-info) van Bsc-n is matek és szoftver szigorlat. Éppen azért, hogy a plusz nehézségek miatt értékesebb legyen a diploma."

Mégis egyre értéktelenebb(általánosságban is minden magyar diploma), mert mostmár vannak akik nem csak a látszatra figyelnek ;)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#95) Dylen


Dylen
aktív tag

Anyukám 44 évesen szerezte az első diplomáját, most 51 évesen, pontosan 4 nappal ezelőtt kapta meg a másodikat, mind2 majdnem vörös lett (ezúton is grat neki:) ).
És, hogy miért lettek ilyen jók az eredmények? Mert ebben a szakmában dolgozik, és tudja, hogy szüksége van/lesz rá.
Akkor viszont már egész más a helyzet, mikor totál aktualitását vesztett könyvekből kell tanulni, olyan dolgokról, amiket soha senki nem fog használni a munkájában. Ilyenkor én egyáltalán nem ítélem el a puskázást, sőt.
És még egy dolog: egy fősuli vagy egyetem (időn belüli, jó jegyekkel való) elvégzéséhez, rengeteg szerencse is kell!!!

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.