Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Mi 3-an mentünk egyszerre főiskolára (Programozó Matematikus), ebből ketten gyengébb agyi képességekkel és egy jóval erősebb (pár év programozó tapasztalattal induló) társsal.
Nem tudom hogy vagytok vele de amikor elkezdtük a sulit még mindenki szerette, tanultunk mindenre. Azóta bőven változott a dolog.Már szinte mindegyikünk utálja a sulit (legalábbis én nagyon), pedig nem azért mert magát a programozást utáltuk meg hanem azt hogy egyszerűen értelmeset szinte nem tanítanak. Ez már nem arról szól hogy szerettessük meg a diákkal magát az alkotás szépségét hanem hogy sok hülyeséget a fejükbe verjük. Az erősebb "társam" az első 2 évet csont nélkül vette (ami nagy szó mert évi kb 6-7-en kapnak diplomát a szakon), ebben a félévben mind a 3-unknak 1 db 5 kredites tárgyunk van mert már annyira unalmasak az előadások/gyakok hogy hihetetlen
Kérdem én: 1 teljes nyelv megtanulására elég egy szemeszter? Igen, a b.zi fogalmakra és szemantikára,de arra hogy mit hogyan is kéne és miért arra nem és szerintem itt a bibi. Teljesen a lexikális tudásra mennek rá, ami ezen a szakon szerintem nagyon nem jó. Én azt hittem hogy kitanítják rendesen a különböző nyelveket,de egy tutorialból tényleg többet meg lehet tanulni.
A tandíjról meg csak annyit: miért fizessek én az állambácsinak/egyetemnek hogy tanulhassak x évig majd kikerülve árufeltöltő vagy szalagmunkás legyek diplomával mert az állam nem tud állást biztosítani?
Akkor inkább otthagyom a francba az egészet. Szerencsére (az én esetemben) a cégek mostanság inkább már a tudásra mennek és nem a papírra.
Nem véletlenül van a felvételi az egyetemeken, ha bejutsz van eszed következmény normális szakember lehetsz ami az államnak jó lenne, ha kihasználná.
Fentebb említette valaki a külföldet, nézzetek utána hány olyan találmány van amit magyarok találtak fel (vagy nagyban részt vettek a fejlesztésben) de az államnak nem kellett, csak h egy példát mondjak: mobiltelefon alapjai, vagy a Mesterséges Intelligencia alapjaiban is sok magyar letett pár alapot. Nem véletlenül van/volt a magyar nép a legokosabb 10 nép között.
Így az sem véletlen h külföldön kapkodnak a magyar értelmiség után. Még jó hogy kimegy a diplomás a normálisabb fizetésért minthogy árut pakoljon valamelyik tacskóban.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.