Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) DelArco


DelArco
aktív tag

hm csak nem mérnök informatika? vagy valami más?

nem mindennel értek egyet én sem.
Puskázni tényleg nem szép dolog. Megvallom én csináltam nem is egyszer de még sosem kerültem miatta lelki válságba. Állt. olyan vizsgákon teszem amik számomra nem fontosak/nem érdekelnek. Mert vannak ilyenek. Van pár tantárgy amit biztosan nem találunk annyira érdekesnek. Olyanról még nem hallottam aki ugy gondolta hogy az összes neki tanított tantárgy hasznos lesz a számára. Amit nem szeretsz arra állt készülni sem szeretsz sőt amit még fontosnak sem tartasz arra mégkevésbé tanulnál.
Ez van ilyen van továbbra is lenni fog és nme tartom egy nagy problémának.

A kötelező tandíj sem jó dolog szerintem. Persze büntessük azt aki nem tanult és cseszett arra hogy őt itt ingyen tanítják mások pénzéből. De talán fentebb írta is vki hogy ezzel nem csak őket büntetjük hanem azokat is akiknek enélkül is elég bajuk lenne. Mi sem vagyunk túl jól eleresztve sőt a bátyám Veszprémben tanul az sem kerül kevésbe hogy ott lakhasson. Talán egy kis tandíj be is tenné a kaput. Inkább azzal értenék egyet ha azokat húznák le mégjobban akik szartak tanulni. Mert eddig valami ilyesmi rendszer volt. (UV csekk ilyen csekk olyan csekk Neptun számla utalj ide utalj oda) Ha mondjuk ezt kicsit még megdolgoznák akkor talán többet tanulna mindenki. (Mondjuk nekem a 27500Ft-s tantárgyfelvétel sem kevés :) )

Magyarországról kivándorlós sztori. Azt látjuk hogy egészen vacak a helyzet idehaza. Azt megértem hogy tényleg csak úgy lehetne segíteni rajta ha itthon maradnának a diákok és valahogy felépítenék ezt az egészet egy elfogadható szintre. Egy oylan szintre ahol nem kéne gondolkoznia egy frissen diplomázott arcnak hogy kimenjen e külföldre mert itthon is jó lenne neki. Csakhát az arcok nagy része ugy gondolja hogy ő nem a szeretetszolgálat. Úgy gondolja inkább hogy maradna de csinálja meg vki neki a környezetet. Nem akar erőt fektetni ebbe. Megvallom sajnos vagy nme sajnos énis igy gondolkozom. Legtöbben azt mondják hogy a kormányzás feladata lenne ezt elintézni nekünk. Azt hogy jogos e ezt követelni addig amig mi nem teszünk egy kicsit sem azért hogy jobb legyen nem tudom. Talán valamelyik félnek el kéne kezdenie aztán talán menne. Addigis: Keleten a helyzet változatlan. :)

Youth hides the key to salvation

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.