Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14) bLaCkDoGoNe válasza ollie (#13) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ó, én nem azt akarom, hogy minden az ölembe hulljon. Dolgozom (nem is keveset) azért, hogy jussak valahova, hogy elérjek valamit - azonban azt látom, hogy a kedves állam (ismételten a mindenkori kormányzópárt iskolaköpenyének színétől függetlenül) mindig csak többet és többet akar. És ezt Veled, velem meg azzal az egyre fogyatkozó kisebbséggel fizettetik meg, akik próbálnak amennyire lehet becsületesen, tisztességesen megélni.

Valamint: ha a tandíjat azzal indokolnád, hogy aki külföldre viszi a tudását, fizessen, megkérdezném: hol kell meghúzni a határt annál, aki pl. itthon dolgozott x évet, fizetett y mennyiségű adót/tb-t/járulékot, és utána megy külföldre? Egyébként én sem vagyok tandíj-ellenes, nagyon sokan lébecolnak feleslegesen egyetemeken, főiskolákon, mindenféle furcsa szakokon (a kedvencem a kommunikáció szak). Viszont, ha fizetni kell az oktatásért, akkor joggal várja el az ember, hogy minőségi szolgáltatást kapjon: nos, ez a magyar egyetemeken soha (még egyszer megismétlem: soha) nem lesz meg. Amíg egy mezei TO-s néni a fősikola/egyetem istenének hiheti magát és úgy beszél a hallgatókkal, mint egy darab szarral, addig a tandíj fizetése erősen érdekes gondolatnak tűnik. (Erősen sarkítva: még fizessünk is azért, hogy bunkók legyenek velünk? A problémát ettől függetlenül értem természetesen.)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.