Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#869) stellaz válasza mekker (#867) üzenetére


stellaz
addikt

Látod, te is azt hiszed, hogy tudsz racionálisan gondolkodni, holott az egész életed csak az ösztöneidről szólnak.

Szerinted miért történik a világban súlyos környezetszennyezés árán is az erőforrások extrém felhalmozása? Még ezen sem sikerült túllépni, hát még az egyéb, sokkal erősebben determinált viselkedésmintákon, mint pl. a szexualitás. Az egész reklámipar az emberek ösztöneire épít, de még a céges előremenetel is az ösztönök mentén motivál.
A kisfiam 3 éves múlt, de már a rosszarcú embereket felismeri és azt mondja rájuk, hogy rossz emberek.

Van egy haverom, aki nagyon pc. Egyszer megkérdeztem tőle, hogy ha van két metrószerelvény, az egyikben csak cigányok vannak, a másikban csak fehérek, de egyebet nem tud róluk, akkor hová szállna be. Így kezdte a mondatot: "Nyilván a fehérek köze, de......" és utána jött a bullshit rész. Holott az ő világnézete alapján az lett volna a helyes válasz, hogy TELJESEN MINDEGY.

Amúgy, ha pl. nem a cigányokat nem szeretem, hanem a cigány kultúrát, akkor rasszista vagyok? Ha kultúrákat sem ítélhetek meg negatívan, akkor a rabszolgatartó kultúrákat is el kell fogadnom?

A kutyák esetében pl. a magyar vizsla fajta viselkedését és magatartás mintáit leírhatom tudományos módszerekkel, emberek esetében ez már kőkemény rasszizmus lenne. ez miért van?

Nehéz kérdések ezek.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.