Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) deuvox


deuvox
csendes tag

Nekem is ilyen van, es jo :)

Egyebkent zsir a teszt.

Sajt

(#2) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Mondhatnám hogy adtál egy pofont a sz*rnak azzal, hogy ventillátort szerelsz a ventimentes* tápra :DDD Mivel szvsz ugyanezt elérhetted volna a Chieftec ventijének kiiktatásával+ugyanazon venti felszerelésével amit a NorthQ-ra is feltettél. Mondjuk az nem olyan szépen rácsozott :)

*tudom hogy nem az, de félig mégis

gottagofast

(#3) Mazsika12 válasza deuvox (#1) üzenetére


Mazsika12
csendes tag

Gratula a cikkhez. Én egy Cheftec 560-as cseréltem le egy Antec Phantomra. Nagyob boldog vagyok vele. A Phontomon egyébként van egy 3 állású kapcsoló amely arra szolgál hogy hány foknál kapcsoljon be a vészventi. Én a legdurvább (gyári) beállításon hagytom és gyakori hogy több napon ár renderel a gép egy 4magos procival.
Nekem is voltak aggályaim de fél éve használom és még semmi gond nem volt.
Viszint az jutott eszembe a cikked kapcsán hogy lehet hogy az olyan gépekben amelyikben passzív táp van meg kéne fordítani a hátsó ventik irányát hogy a túlnyomásos levegő a tápon keresztül távozzon és akkor mindig kap egy kis szelet a táp.
Ez én Giga Aurora házamon pl 3 egyforma venti van, egy elöl sziv ez poszűrős, és hátul kettő van, ezek kiffele fujnak. Könnyen belátható hogy ebből az következik hogy a házban kissebba nyomás mint kint, azaz, ha egyébként jól zár a ház pont a tápnál fog visszáramlani a levegő. Meg is néztem, tiszta por már kivül a nyilásoknál. Szóval ha a belső pormentes levegőt nyomná ki akkor nem tudna a táp elkoszoldni. Na igen ehhez a hátsó ventikhez is kéne porszűrő. Hülyeséget írtam?

(#4) Solten


Solten
addikt

Nekem Chieftec GPS-450AA-101-em van. Volt egy Hyper power 17 dba-s-om is de annál halkabb. Lehet hogy ilyet kellett volna venned? :DDD

Saor Alba

(#5) Solten


Solten
addikt

Egyébként a táp nagyon klassz, bár nem vagyok oda a passzívokért, túl forróak.

Saor Alba

(#6) JoeYi válasza msgt.fubar (#2) üzenetére


JoeYi
őstag

köszi hogy nem olvastad végig, szinte éreztem, hogy valaki kötekedni fog, és pont ezért tettem egy megjegyzést az utolsó bekezdésbe.

Ezt a tápot passzív üzemre tervezték, és csak növeli az élettartamát, hogy tettem rá egy szánalmassan lassú ventit. Ellenben ha a Chieftecre raktam volna ugyanezt a ventit a gyári 12es helyett, akkor azt kockáztatom, hogy kiég, és vele együtt minden.

(#7) JoeYi válasza Mazsika12 (#3) üzenetére


JoeYi
őstag

Lehet, hogy működne, ki kell próbálni. Szerintem minden háztipusban valamennyire mások az áramlási viszonyok. Az enyémnek például a teljes előlapja lyukacsos, szóval inkább arrafele tűnne el a túlnyomás.

(#8) JoeYi válasza deuvox (#1) üzenetére


JoeYi
őstag

neked milyen gép van alatta?

(#9) Solten


Solten
addikt

A másik gond a passzívokkal hogy egy 400-as is már 20e környékén mozog... :(((

(azt mondják erre HTPC-be ideális... :D)

Saor Alba

(#10) JoeYi válasza Solten (#4) üzenetére


JoeYi
őstag

Lehet. Vagyis nem, ezt most nem adnám semmiért, max csak az 500wattosért :) Szerintem nálam ott kezdődik a baj, hogy vidéken lakok, és itt az egyetlen háttérzaj reggelenként a kutyám és a postás közti harc :) Így például simán elhiszem, hogy Budapesten nemszámít egy 20 dba-s venti hangja, mert ott pont 20 dba körül mozog az állandó háttérzaj.

Egyébként nagy tanulság volt, hogy ha egy tesztelő azt írja valamire, hogy nagyon halk, vagy hogy szinte hangtalan, akkor az simán hallható, csak őt kényszeríti a beszállító fele irányukú pitizés (ny**ást akartam írni, de az túl durva :) )

Majd az új gépben megpróbálok vmit tenni procival meg vinyóval is. Utóbbi lesz a nehéz

(#11) Solten válasza JoeYi (#10) üzenetére


Solten
addikt

Én is vidéki vagyok, nyugodt környéken lakom, úgyhogy csendmániás vagyok, elhiheted... :)

"Budapesten nemszámít egy 20 dba-s venti hangja, mert ott pont 20 dba körül mozog az állandó háttérzaj"

Pont? :DD Gondolom BP-n vannak silent környékek... :U

Saor Alba

(#12) gorlin


gorlin
őstag

Nagyon jó cikk!

Én ugyan ezt csinálom csak FSP zen-el.És sokkal halkabb mint egy ventillátoros táp

(#13) JoeYi válasza Solten (#11) üzenetére


JoeYi
őstag

Rózsadomb biztos. Ahol én laktam, ott pénzpazarlás a passzív táp XD. Mondjuk az albinak olyan ablakai voltak, hogy csak a madarakat zárta ki, a hideg és a zaj gond nélkül jött át rajtuk :D

(#14) JoeYi válasza gorlin (#12) üzenetére


JoeYi
őstag

Jaja, Zenre is különösen praktikus, mert egy boltos srác írta valahol, hogy 5/5 általa szerelt Zen meghalt. Kell az a kis levegő

(#15) DarkByte


DarkByte
addikt

Minden relatív. Nekem is az említett Chieftec tápom van, és meg tudok lenni mellette. Igaz a gépem alapból sem halk, de a processzor hőmérsékletének különösen jót tett a 12cm-es ventillátor. A kézi procihűtő fordulatszabályzóhoz nem nyúltam már közel 3 hónapja, pedig elég gyorsan el szokott koszolódni és ráfanyalodom ha nincs kedvem hazacipelni a gépet kitakarítani. Passzív tápnak akkor látnám értelmét, ha minden egyéb ventit száműzni tudnék a gépből. Van egy kis vékony kliensem, poén kedvéért kipróbáltam, döbbenetes vele teljesen passzívban netezni mivel CF kártyáról megy az egész, és egy univerzális venti nélküli DC táp adja az áramot. Mondjuk akkor meg a CRT monitor zúgása lesz kivehető. :))

Mindenesetre ha a táp sokáig fogja bírni, akkor ennyi pénzért megérte mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

(#16) twollah


twollah
nagyúr

A cikk, ismerteto jo.
Ettol fuggetlenul nem ertem a szerzo logikajat.

A gepben benn "zorog" egy CPU huto, egy VGA huto es egy rendszerhuto ventilator es ezek utan berak a gepbe egy majdnem passziv tapot.

Nekem ez egy kicsit magas.

Socket A-ra a Spire FalconRockIIes huto, 21dB zajt csinal, de sajnos mar nem lehet kapni sehol.
A VGAra raganyol egy 80mmes Papst ventilatort (8412 NGLE vagy annak a nagyobb testverei) vagy valahonnan szerez egy olyan Papst ventilatort ami hodiodas.
Rendszerhutonek szinten 1-2 db Papst ventilator.
A HDDket meg hangszigetelo dobozzal le lehet halkitani.

GlacialTech SilentBlade II nem erdemes foglalkozni vele, mert hiaba irnak ra 18dB zajt, a szelzaja az nagy.
Anno vettem belole kettot, de kb. 3 perc utan mar a fiokban voltak.

(#17) msgt.fubar válasza JoeYi (#6) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Nem kötekedni akartam, bocsi ha ugy jött le. Végigolvastam az egészet, csak fura volt számomra a váltogatás :) Abban meg lehet vmi hogy a csifi nem bírta volna, tényleg nem arra tervezték. (mondjuk vele együtt semmi nem égett volna, mert épp attól csifi a csifi hogy megvédi a gépet, de ettől még nem kell szénnéégetni:D)

Sry tényleg, grat a táphoz.

gottagofast

(#18) JoeYi válasza twollah (#16) üzenetére


JoeYi
őstag

5voltos ágon hallhatatlanok a rendszerhűtők, felesleges pézpazarlás lenne lecserélni őket.

A proci hűtőt lenne értelme lecserélni, de már nem fogom. Egyébként az sem vészes, mert 10/15 sebességen tartja az alaplap, csak időnként felgyorsul.

A merevlemezhalkító megoldások meg nemtudom mennyire hatékonyak. Nem hal meg a vinyó a benszorult melegtől?

(#19) twollah válasza JoeYi (#18) üzenetére


twollah
nagyúr

"felesleges pézpazarlás lenne lecserélni őket"
A majdnem passziv tap 20 ezer local creditert nem volt penz pazalas... ...de ettol fuggetlenul tovabbra is hangos a geped.

A Scythe Quiet Drive SQD-1000 vagy a Scythe SBX-1000 Silent Box allitolag csendesit es hut is.
Az aruk 10 es 20 ezer local credit korul van.

Ugy 100 ezer local creditbol mar szepen le tudnad csendesiteni a geped...

Amugy egyszerubb lenne az egesz gepet atrakni a masik szobaba a falat atfurni a kabeleknek aztan annyit hangoskodhat a gep amennyit akar.

[ Szerkesztve ]

(#20) varga911 válasza twollah (#19) üzenetére


varga911
senior tag

Ugy 100 ezer local creditbol mar szepen le tudnad csendesiteni a geped...

Jól mondod.

100k ból kijön egy komplett víz, egy FPS zen megtámogatva egy Scythe S-Flexxel, így hűvös is és nem is hallod, plusz 2,5"-os HDD(-k). Kikapcsolt monitorral és numlockal 1 méterről nem tudom megmondani hogy megy-e gépem vagy nem.

Mindenkinek ajánlom a vizet, mert halk, és emellett nagyságrendekkel jobban hűt. Persze megvan az ára, de itt nem kell félévente lecserélni a dolgokat, hosszabbtávú "beruházás".

(#21) CSorBA


CSorBA
őstag

Jó kis teszt, gratula, szép, ilusztrált, igényes..

Valami azonban:
"12db zaj, huhh, több mint a fele a Chieftecem 26db zajértékének"
kevesebb mint a fele :)

(#22) gorlin válasza JoeYi (#18) üzenetére


gorlin
őstag

Had kérdezzem meg hogy mennyire zizeg,cincog a tápod?:) Mivel a Zen sajnos hajlamos rá.Főleg ha eltelik a vásárlástól mondjuk fél év.

(#23) skippper


skippper
senior tag

Most jól értem, hogy a méregdrága passzív tápra raktál egy ventit, mert túl meleg volt? :P

(#24) twollah válasza skippper (#23) üzenetére


twollah
nagyúr

Jol olvasdtad.
Amugy az egesz "csendesites" ami itt le lett irva szerintem olyan, mint a szarnak egy hatalmas pofon.

(#25) JoeYi válasza gorlin (#22) üzenetére


JoeYi
őstag

hát nekem alig egy hete van meg, de még nem csinál ilyesmit

(#26) JoeYi válasza twollah (#24) üzenetére


JoeYi
őstag

de sokan szeretitek pofozni itt a sz*rt... No mindegy, én már többször nem írom le mi a külömbség, az tudja, aki maga is megcsinálja.

Esetleg egy kis kiegészítő:

Ebben a rar-ban négy hangfájl van. Ugyanolyan mikrofon távolsággal felvettem a gépzajt chieftec és 14 centis northq esetében. A pacific még csendesebb, mint a 14 centis. (a hangfálok nem kerültek külön erősítésre, ezért füllhallgató ajánlott, vagy a hangfalakat fel kell erősíteni)

[ Szerkesztve ]

(#27) JoeYi válasza CSorBA (#21) üzenetére


JoeYi
őstag

thx, javítottam. Végülis azért volt többnek írva, mert több mint a felével csökkent, de végülis kevesebb mint a fele maradt :U

(#28) skippper


skippper
senior tag

Szvsz egy nem passzív táp kisebb bordával (mellesleg erősebb) is ilyen eredményt nyújt, ha aláraksz egy papsajtot. Budget kb ugyanekkora és megmarad az a lehetőséged, ha nyáron a s*ggrohasztó melegben be tudod kapcsolni a ventit, hogy megnyugodjon szegény.

(#29) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

találtam többnyire (FSP, Chieftex, Seasonic). Chieftex-ről még nem hallottam :)Egyébként grat az íráshoz.
Használjatok Zalman Fatal1ty-t, és akkor nem lesz gond a táp hangjával :D Hacsak nem veszitek vissza 40%-ra mint én. Amúgy nagyon hangos. Én egy Chieftec HPC-360-202 DF tápot használok, 2 éve vettem 5000Ft-ért, zsír újan, 1,5 év garral, meg vagyok elégedve vele, halk is meg jó is. Nekem. Ha meg 100%-on akarom hajtani a Fatal1ty-t akkor vagy fülest használok, vagy felhangosítom a hangfalrendszert :).

(#30) waterman_


waterman_
aktív tag

nekem is olyan chiftek tápom van, zörgött is rendesen. már mindenfélét kipróbáltam (a gyári helyett két másik ventit is próbáltam, forrasztottam neten talált hőmérséklet függő ellenállásokat a venti elé). aztán most egy elég csúnya, de hatékony módon van megoldva: a tápban egy sima 12 centis venti van, az oldalát megreszeltem, így az oldalánál ki tudtam hozni a kábelét és rákötöttem az alaplapra(3 tűs). ha kissé melegnek érzi magát a lap, akkor rákapcsol, így megoldottam a szabályzást..
különben vízhűtés van mindenhol és nálam a winyóknak van most a legnagyobb hangja. azokat sajna nem lehet elhalkítani egy venticserével:(

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#31) hülyegyerek válasza waterman_ (#30) üzenetére


hülyegyerek
addikt

De azokat is el lehet....lecseréled SSD-kre :DDD :DDD :DDD
Nekem is 500-as Chieftecem van,és buta hangos volt,de én simán beletettem egy 1200rpm-es Scythe ventit a gyári 2600(!!!!)rpm-es helyett.Így már nincs gond vele,és új táp vásárlása helyett (amin buknék vagy 10-15 ropit) vettem egy ventit 3eft-ért...Azért a különbséget ki lehet számolni.

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#32) Dare2Live válasza waterman_ (#30) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

viznél rém egyszerű elhalkítani a HDDket, igazábol korrektül és jól csak ott lehet. (Máshol egy nyári 35Cben megfőnek egy boxban)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#33) Obi-1


Obi-1
őstag

Csatlakozom azokhoz, akik szerint hülyeség egy passzív tápra ventilátort kötni. Értem a logikát, de ez akkoris olyan, mint autó elé lovat fogni :)

Nálam a tápba berhelt 12 centis venti az egyetlen venti a gépben, az elavult cuccaim nem melegszenek nagyon. A TT Silent Tower 4 ezer volt a használt piacon, a TT Giant II 2,5k volt, és ezek még túlméretezett cuccok. A Silent Blade 2k volt a tápba, de talán ezt halkabbra kellene cserélni.

Ha 40k-t elkölthetnék most hűtésre, vennék egy CM-590 vagy 690-et, és alúlra bevarrnék egy passzív tápot.

Only a Sith deals in absolutes.

(#34) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

btw grat a teszthez ha gépet cserélsz figyelj arra, hogy procira vmi 120as ventis hűtőt vegyél pl TT bigtyphon/ TR SI128, a 8800ra meg ajánlok egy S1/S2öt és úgy tényleg a HDD lesz a hangos pont.

ja szerintem nem hülyeség a táp modod, ha evvel a HDD lett a leghangosabb, sajnos a HDD elég limit tényező levegőnél.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#35) Obi-1 válasza Obi-1 (#33) üzenetére


Obi-1
őstag

Ha még költhetnék rá, akkor 2,5"-os vinyót raknék bele, nagyságrendileg halkabbak (és lassabbak).

Only a Sith deals in absolutes.

(#36) NarvalTM


NarvalTM
csendes tag

Hello! Olvassátok el figyelmesen, az írást! "A jó öreg ventilátor megállítós teszttel kiderítettem, hogy sajnos ez a leghangosabb alkatrész immáron a gépemben, de igazából nem tudtam mit csinálni, hisz...(a Chieftec tápról van szó)" A korábbi (Chieftec) táp volt a leghangosabb, tehát ahhoz, h halkabbá tegyük a gépet, nyilván a leghangosabb részegységet kell kicserélni. Ezért logikus döntés a passzív táp, ami eleve úgy van tervezve, h nem kap légáramot. Mivel a teszt/beszámoló írója soknak találta az 50 fok feletti hőmérsékletet, ezért kipróbálta, h mit lép a hőmérő, ha a tápon átmegy egy kis levegő. És lám 20 fokkal alacsonyabb lett a hőmérséklete. Mivel az 5 V-os feszültséget kapó venti hangja, még így is kisebb, mint a korábbi tápé (a leghangosabb alkatrész), ezért szerintem ez egy értelmes lépés volt, hiszen még az utólagosan a tápra szerelt aktív hűtés ellenére is halkabb lett a rendszer. By!

(#37) Ygg


Ygg
senior tag

Ha a cikk írójának a megoldás bejött, és neki tetszik, akkor jó.
Feltéve, ha hosszú távon is életképes.

Mindenkinek megvan a maga "heppje", inkább erre költse el, mint eligya.

Én elégedett vagyok az FSP Bluestorm II-vel, igazából semmit sem cserélnék passzívra.
Én elittam a különbözetet :DD .

(#38) vfo7


vfo7
senior tag

Az a helyzet, hogy egy passzív tápot fölülre helyezni eleve nem jó, mert a processzorról felemelkedő meleg levegő is fűti, amit csak részlegesen húz ki a szintben lejjebb lévő hátsó ventillátor. Olyan házba célszerű rakni, ahol alul van a táp és nincs semmi, ami pluszban fűtse.

Egy kiszajú konfigot csak egyedi alkatrészekből, egyedileg összehangolva lehet összerakni, mert nagyon nem mindegy, hogy melyik ventillátor mennyi levegőt szállít és hova, továbbá, hogy az egyes ventik által keltett légáramlat milyen hatással van a többi által befújt levegő mozgására.

Nagyon ajánlatos úgy megtervezni a szellőzést, hogy fogunk egy kis szárazjeget (cigifüst is megteszi), és addig állítgatjuk a fordulatszámokat, amíg nem alakul ki a kívánt légáramlat. Nem kétperces munka, de megéri :)

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#39) Nippon válasza JoeYi (#6) üzenetére


Nippon
őstag

A jó minőségű tápokban 105fokra hitelesített kondik vannak, teljesen felesleges jobban hűteni.
Engem pl kurvára zavart a sok venti a házamban, ezért is lett vízhűtésem három totál halk 600-at forgó ventivel. A helyedben kivenném.

(#40) Mazsika12 válasza vfo7 (#38) üzenetére


Mazsika12
csendes tag

Elvileg lehet hogy jó felülre helyezni , ugyanakkor nekem az 500W -os Antec Phantom passziv táphoz adott leírásban semmi ilyet nem irnak, pedig ilyen részletes manuált még életemben nem láttam. (Oldalakon át vannak külöbözü fesz. és egyéb diagrammok. stb).
A félősekenek van a 3 állású venti kapcsoló. Most külön megnézetem mit írnak erre:
1 "high perfomance" 40 fok, 2 "Quiet computing" 47,5 fok 3 "Virtually silent" 55 fok
Az egyest ajánják a gamerekenek. Gyárilag a 3-ra van állítva, én úgy hagytam. Talán nyáron egyszer bekapcsolt amikor több órán keresztült rendereltem vele. Szóval ha jól van megépítve/méretezve a cucc szerintem akárhova tehető.

(#41) JoeYi válasza Nippon (#39) üzenetére


JoeYi
őstag

Nem veszem ki, mert nincs hangja. Felvenném mikrofonnal, hogy halljátok, de semmi nem lenne a felvételen, mert nincs hangja...

De nemtudom mit tépem a számat, aki tudja milyen egy minőségi ventillátor 5 voltról hajtva, az érti miért hagyom a gépben azt a nyomorult plusz ventillátort (itt tisztelet Narvalnak, ő kapizsgálja), aki meg nem, az egyszer próbálja ki, vagy igya el a pénzét, nekem8.

A leírás lényege az volt főként, hogy azok, akik googleban kutatnak egy ilyen pacific után, azok találjanak valamilyen ehető véleményt a cuccról, mert én hosszas keresgélés után csak pár külföldi, és egy magyar leírást találtam, valamint sok olyan fórumot, ahol olyan emberek szídják, akik még fényképről sem láttak, de mivel nem FSP vagy Seasonic, ezért csak szar lehet alapon gondolkodnak. Sajnos ilyen "szakiból" egyre több van.

(#42) JoeYi válasza Ygg (#37) üzenetére


JoeYi
őstag

7k-ért eladtam a Chifit, 20ért vettem a northq-t, 13 a különbözet. Minusz 3 az új ventid. Tehát 10et elihatsz. Van itthon saját termésű, 30 liter házi pálesz. Báámm, én nyertem :))

(#43) JoeYi válasza vfo7 (#38) üzenetére


JoeYi
őstag

Ahoz kellene egy BTX-es ház. Olyanom még egy darabig nem lesz. Már a táp árát is kicsit sokalltam, de megérte, szóval utólag nem bánom. Ha esetleg tönkremegy, na azt bánni fogom, de nagyon bízok benne, hogy nem fog. kopkop.

Egyébként kipróbáltam, hogy a proci és a táp közötti részt elfedtem egy papírlappal, de hatása nem volt, a proci és a táp is ugyanolyan meleg maradt.

Azt is kipróbáltam, hogy a táp hátuljára raktam a ventillátort, de úgy "csak" 12 fokot hűtött (kifele szívta a meleget). Szóval maradt ez.

(#44) JoeYi válasza Dare2Live (#34) üzenetére


JoeYi
őstag

thx a tippeket, valami olyasmi van a tervekben amit írtál. A vinyóra egyenlőre annyi jutott eszembe, amit Obi is említ, hogy USB-re kötött külső laptop vinyó, de az azért egy picit bajos. Ami 5400as van nekem, az nagyon halk, de lassú, a 7200as meg gondolom majdnem olyan hangos, mint a normál méretű

(#45) JoeYi válasza Mazsika12 (#40) üzenetére


JoeYi
őstag

a phantom ára nekem már sok volt, meg ahogy néztem méretes egy jószág, valamint a leírások alapján féltem, hogy még 3-as állásban is sokszor beleszólna a vészventi.

(#46) csokolade


csokolade
tag

... ventilátorból csakis Arctic-Cooling!!!

Csokki ...olvadós, ropogós, celofános, mogyorós...

(#47) vfo7 válasza JoeYi (#43) üzenetére


vfo7
senior tag

"Ahoz kellene egy BTX-es ház."

Nem feltétlenül. Az adataimnál láthatod, hogy nekem egy Aerocool Baydream van, ami inverted ATX. De van a Cooler Masternek, meg másoknak is olyan háza, ami normál ATX, csak a tápot nem fölülre, hanem a ház aljára teszik, és a hideg levegőt kintről-alulról szívja be. Az ok pontosan az, hogy pl. passzív tápokat is lehessen nagyteljesítményű rendszerekben úgy használni, hogy az egyéb komponensek ne melegítsék jobban fel, mint amennyi hőt ő maga termel.

Azzal semmi gond, hogy feltettél rá egy lassú ventit, és így kifogástalan, de ez nem sorozatban megvalósítható megoldás, mert egyedileg, a te konfigodhoz kísérletezted ki a hűtést. Más alaplap/proci/videókártyához biztos, hogy más egyedi megoldás kellene. A passzív tápoknak amúgy az a bajuk, hogy egy nem túl jól szellőző házból nem távozik az általuk termelt hő, ami növeli a belső átlaghőmérsékletet. Adott teljesítményhez ugyanis nagyjából kiszámítható a hőtermelés is, aminek mindenképpen el kell távoznia a tápból, különben megfő.

Erre ad megoldást, ha a táp alul van, mert ott több levegőhöz jut az egyéb komponensek melegítése nélkül. Amúgy gratula a cikkhez :)

[ Szerkesztve ]

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#48) M.W.H


M.W.H
aktív tag

3 venti van a gépedben? egy 2500+ azok szeretnek melegedni nem? és nincs is benne cool&quiet az hogy halkul neked egy ilyen alu bordánál? megörjitene a géped hangja szerintem:)
jotanács érdemes az átforrasztott ventik tengelyét megkenni vákum(nemtom hogykell rendesen irni) zsirral. ilyet használnak a levegös nyomással mozgatott becsuszoszárak kenésére. levesz 200 at a fordulatbol egy ventinél amig helyezkedik a zsir a tengelyen és amikor beáll akkor olyan 50 el kevesebbet pörög de sokkal halkabb lesz...

egyszer legyen náladis a viz az úr. és onnantol kezdve teljesen néma géped lesz :)

Mad W. Highflyer

(#49) vfo7 válasza M.W.H (#48) üzenetére


vfo7
senior tag

Nem kell feltétlenül vízhűtés, elég, ha jól megtervezzük a konfigot és összehangoljuk a házat, a tápot, meg a többi hőtermelő komponenst.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#50) JoeYi válasza vfo7 (#47) üzenetére


JoeYi
őstag

a tiéd pont egy btx ready ház :)

(#51) JoeYi válasza M.W.H (#48) üzenetére


JoeYi
őstag

hát annak sok értelmét nem látnám, -200 fordulatnál lehet, hogy meg is állnának ;)

A víz nálam valószínűleg sosem lesz az úr. Egyrészről, mert minimális bénázással lehet maximális károkat okozni vele, másrészről meg mindig jót kuncogok, mikor azt írjátok, hogy venti mentes lett a ház. No ja, helyette egy raklap venti a hőcserélőn van :) Csövörbőlvödörbe

(#52) vfo7 válasza JoeYi (#50) üzenetére


vfo7
senior tag

BTX ready, de most inverted ATX-ként van összerakva, mert ATX-es alkatrészeket használok. De van olyan nem inverted ATX ház is, ami normál elrendezésű, csak a táp az aljában van, nem felül. Az ilyenek a táp hőháztartása szempontjából jobbak, mert kívülről kapják a levegőt, ezért mindig hidegebbek, mint a felülre beépített táp.

Nekem alul egy FSP Bluestorm van, amiben lecseréltem egy Arctic Cooling 12-esre az eredeti ventit, és lényegében hangtalan, még játék közben is, ugyanis alulról mindig kap annyi hideg levegőt, hogy ne kelljen felpörögni a propellernek.

Amúgy az én házamnál eredetileg a videokártya szellőzése nem volt jó, mert fordított lévén, felülre kerültek a kártyaslotok, és ott nem volt, ami kihúzza a levegőt. Ezért oldalra, a videokártya magasságába beépítettem egy 8 cm-es ventit, 7 voltról járatva, és a videokártya fölötti slotlemezt kicseréltem lyuggatottra. Az oldalról befújó venti huzata ezen keresztül távozik, úgyhogy kiválóan lehűti a 3850-est. Annyira, hogy 50-55 fok fölé soha nem megy, pedig a Zalman minimumon jár. A teljes rendszeremben amúgy elöl-hátul van 1-1 12-es, 6 voltról járatva, és oldalt 1db. 8 cm-es, 7 voltról. Emellett a videokártyának és a procinak is vannak ventijei, utóbbi PWM-es. Ez összesen 5 darab propeller, de az egész rendszer annyira zajtalan, hogy éjszaka, amikor csönd van, éppenhogy hallani egy kis surrogást, de ha bekapcsol a hűtőszekrény (amerikai konyha, tehát halk gép kellett), szó szerint túlharsogja :)

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#53) Nippon válasza vfo7 (#49) üzenetére


Nippon
őstag

Ki kell, hogy ábrándítsalak! Az egyik barátomnak, a legnagyobb Thermalright procihűtője és Thermaright northbridgehűtője van és tuningnál nem tudja megfogni már a rendszert.
Vagyis megtudná üvöltő ventikkel...
Az új X38-as lapok északi hídja rettenetesen melegszik, a Quad procik is. Léghűtéssel esélytelenek.

(#54) Nippon válasza JoeYi (#51) üzenetére


Nippon
őstag

Ebből meg az látszik, hogy nem láttál még normális vízhűtést közelről...
Nagyon lámának kell lenni ahhoz, hogy eláztasd a géped, oda kell figyelni a szerelésnél, mint minden másnál. Ha a csövek a helyükre kerültek, akkor nem fognak sem lecsúszni, sem ereszteni.
Léteznek passzív hőcserélők is, ergo megvalósítható a teljes ventimentes üzem, másrészről meg egy jó tripla radi 3 halk ventivel az összes komponens hűtésére alkalmas.

(#55) JoeYi válasza Nippon (#54) üzenetére


JoeYi
őstag

igazából még egyetlen vízhűtést sem láttam közelről :). Egyébként ha jól gondolom azért a keringető motornak is van egyfajta zümmögő hangja

[ Szerkesztve ]

(#56) Nippon válasza JoeYi (#55) üzenetére


Nippon
őstag

Nem gondolod jól :) Kétféle keringető motor van, a szarok és a Laing D5 (sárgaréz tetős)és a Laing DDC hozzávaló hangszigetelt dobozban:))
Azért vannak még halk szivattyúk pl az XSPC X2O szivattyúja ami tartály is egyben és még olcsó is. A D5-öt szinte mindenki kettes fokozatban használja (öt fokozat van) és itt teljesen hangtalan. Komolyan!
Különben meg tényleg nem kell félni a víztől, sokan eláztatták már a gépüket, és nem mind ment tönkre. :D Csak jól ki kell fújkálni a cuccokat kompresszorral a vizet mindenhonnan.
Én nem is szoktam szivárgásvizsgálatot csinálni. Van akik összerakják a rendszert és nyomnak rá egy 24 órás szivárgás tesztet, ha jó akkor beteszik a gépbe. Ez igazából felesleges a mostani cuccokkal, soha nem volt gondom semmivel.

(#57) flatcoke válasza JoeYi (#6) üzenetére


flatcoke
csendes tag

Szia,

Picit csodálkoztam amikor láttam, hogy rászereltél egy ventit, mivel gyárilag van egy venti a tápban, amit a specifikációknál Te is bemásoltál a cikkbe. SZvsz teljesen felesleges a venti, mert ha túlmelegedne a táp, a belső venti ugyis lehűti. Saját tapasztalat, mivel nekem is ilyen tápom van, és simán visz egy c2d 6600@3,2 GHz+8800GTX-et.

Üdv,

Edu

[ Szerkesztve ]

Kite, modding, iPhone

(#58) JoeYi válasza flatcoke (#57) üzenetére


JoeYi
őstag

az komoly, örülök, hogy egy olyan konfiggal is elbír mint a tiéd :)

A venti meg nem okoz se akusztikus, se vizuális problémákat, ennek ellenére jótékony hatással van a hőmérsékletekre, szóval marad.

(#59) Ősember


Ősember
őstag

a tápban van egy gyári venti. szerinted mennyi az ingerküszöbe, ami után bekapcsol? valoszinü a northq-nál nem értenek az ilyesmihez és kibaszásbol olyan magas hömérséklet mellett kapcsol csak be, amitöl már károsodik a tápod :D szerintem szedd le a 8-as ventid :U

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#60) JoeYi válasza Ősember (#59) üzenetére


JoeYi
őstag

60 fok ;)

Majd csak akkor szedem le, ha olyan proci hűtőm lesz, ami miatt nem fér el. De akkor is a hátuljára teszem át maximum :D

(#61) JoeYi


JoeYi
őstag

nah, speedfannal a prociventi hangját is kiiktattam. Már csak a vinyókra kell vmi orvosság.

(#62) JoeYi


JoeYi
őstag

ma először bekapcsolt a táp saját ventillátora. Mondanom se kell, hogy levolt kapcsolva az általam rárakott plusz venti.

A beépített venti hangjáról: egy közepesen magas frekvenciás ventilllátor hang mellett erős szélzaj.

(#63) polszky


polszky
csendes tag

Hy egy kérdésem lenne:
BTX-es alaplaphoz mindenképpen kell venni BTX-es tápot, vagy elmegy ATX-essel is?
És ha igen, milyet ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#64) nagypeter85


nagypeter85
csendes tag

Franko a tap, nekem is van, sose kapcsolt be a veszventilator rajta.

(#65) JoeYi


JoeYi
őstag

az. Még mindig semmi baja, talán megmarad :)

(#66) Fecogame


Fecogame
veterán

Nekem is ilyen van és tök jól szuperál, és extra halk :DD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#67) JoeYi


JoeYi
őstag

a héten ment tönkre. Élt 3 évet és 5 hónapot :) Jó kis táp volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.