Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19751) theandre válasza Tonyk (#19744) üzenetére


theandre
csendes tag

Úgy néz ki az elemcsere megoldotta, legalábbis 10 perce nem sípol.

:R

(#19752) Tonyk válasza theandre (#19751) üzenetére


Tonyk
veterán

Elmegyek, kitöltök egy lottót!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19753) SutPet


SutPet
aktív tag

Sziasztok,
Egyik vinyóm kezdi megadni a szolgálatot de legalább garanciás. A probléma az hogy arra van telepítve pont a torrent is meg a minidlna. Ezeket át tudom valahogy egyszerűen mozgatni a másik vinyóra hogy ne kelljen újrarakni?

God must love stupid people, he made so many of them.

(#19754) Tonyk válasza SutPet (#19753) üzenetére


Tonyk
veterán

Torrentek áthelyezése pl. tm guiban jobb klikk, adatok helyének beállítása a legyegyszerűbb mód talán.

Tm és minidlna telepítése is kb 1-1 perc, így ennek nem igen látom értelmét. A settings.json és minidlna.conf mentése persze nem árt ha megtörténik és a telepítések után visszaállítható.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19755) SutPet válasza Tonyk (#19754) üzenetére


SutPet
aktív tag

igaz megint túl akartam variálni a dolgokat :D

God must love stupid people, he made so many of them.

(#19756) gduck


gduck
addikt

Erre most leletem rá, ha esetleg valakit érdekel ;)

Mijzelf repository

[ Szerkesztve ]

(#19757) mobilizmo válasza gduck (#19756) üzenetére


mobilizmo
addikt

Mintha ide költözne át, mert még elég szegényes. De jó, hogy megtaláltad.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#19758) shanya83 válasza Tonyk (#19754) üzenetére


shanya83
tag

Ezeket, hol találom, vagy milyen programmal? Illetve amit felkerül frissítés TM-hez, azt egyszerűen nem találom.... Ebben kérhetnék, egy kis segítséget?

(#19759) Tonyk válasza shanya83 (#19758) üzenetére


Tonyk
veterán

program: transmission remote gui [link]

"Illetve amit felkerül frissítés TM-hez, azt egyszerűen nem találom.... "

:F

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19760) gduck válasza Tonyk (#19759) üzenetére


gduck
addikt

Ez még a régi oldal, ennél már van sokkal újabb is ;) KATT IDE!

(#19761) Hawk74


Hawk74
csendes tag

Sziasztok!

Winchester csere miatt újrahúztam a NAS-t (325), és most az a problémám, hogy a transmission web interface-én keresztül nem tudok torrent linket hozzáadni, mert az alábbi hibaüzenetbe ütközök: Error adding "az idézőjelek között szerepel a torrent link, https kezdettel": gotMetadataFromURL: http error 0: No Response

Szerintem valami olyasmi lehet a hiba, hogy a torrent link https-el kezdődik, és ezt valamiért nem kezeli a NAS. Természetesen újratelepítés előtt minden a legnagyobb rendben működött. Torrent fájl letöltése után hiba nélkül elindul a torrent. Curl telepítve.

Mindez azért szükséges, mert iPhone-on keresztül kizárólag web interface-en keresztül lehet menedzselni a transmission klienst - legalábbis tudomásom szerint, ha valaki tud működő ios klienst, ne tartsa magában!

(#19762) Joshi


Joshi
titán

Üdv. Lenne egy anomália ami szerintem a Zyxel NSA320 sara. Van egy 4TB-os vinyó a NAS-ban több mappa megosztással, többek között egy ZENE mappa is. Ebbe a mappába tárolom a zenéimet. Ugye van a mappa név és benne sorszámokkal a számok (track-ek) ahogy letölti az ember abban a formában, vegyesen mp3, wav, flac. Van egy Oppo 203 lejátszóm, amihez letölthető Media Control app. Na most hálózatról a zeneszámok össze vannak keverve, de csak a számok, mert a mappák még betűrendi sorrendben vannak. Azt hittem hogy az Oppo vagy az app a hunyó de nem, mert más Oppo tulajoknál nincs ilyen probléma. Kipróbáltam a Serviio-val PC-ről, és onnan rendben van a dolog.
Kérdés. Mi lehet a gond ha a NAS-on keresztül olvastatom be a zeneszámokat? Mit kellene állítanom hogy sorba legyenek a számok?

NAS-ról:

Serviio-val:

(#19763) vanRobert válasza Joshi (#19762) üzenetére


vanRobert
tag

Hali!

Szerintem az audio track háttérinfója hiányos. Asszem Vorbis adat, de ebben nem vagyok biztos. Úgy látom flac a kiterjesztés. Ha van az albumban .CUE, akkor azt töltsd be, abban ott van a helyes sorrend. Ha nincs, akkor tag editorral kézzel be kell írogatnod a track számokat és akkor helyes lesz a sorrend.

(#19764) mobilizmo válasza Joshi (#19762) üzenetére


mobilizmo
addikt

Az hogy mi a fájlnév, vagyis 14 - Tépett madár, nagyjából senkit nem érdekel. A lejátszók a fájlban tárolt tag alapján veszi a sorszámot, hacsak nem valamilyen lejátszási listában vannak. Tehát ebben az esetben valamilyen Tag editorral néz bele és állítsd be a tracknumber-t.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#19765) Joshi


Joshi
titán

Csak akkor keveri össze a számokat az Androidos app amikor a NAS-ról olvasom be azokat. Sajnos Serviio nem tud hálózatról mappát megosztani, így csak a PC-ről tudtam kipróbálni. A lejátszó saját USB-ről sorba vannak a számok, meg ugye Serviio-val is. Csak a Zyxel NAS-ról nem jó.

(#19766) shanya83 válasza Tonyk (#19759) üzenetére


shanya83
tag

A kérdéses rész, hogy a NAS-on a Transmission-t hogy tudom frissíteni? Gondolom amit felraksz ide, az kell a MAS-ra. Feltéve, hogy jól gondolom a GUI tiszta sor :)

(#19767) Tonyk válasza shanya83 (#19766) üzenetére


Tonyk
veterán

Mindegyik hozzászólásban, ahol az új verziókat közzé teszem ,le van írva pontosan, hogy mit kell tenned .

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19768) Joshi válasza Tonyk (#19767) üzenetére


Joshi
titán

Szia Tonyk. Nincs ötleted hogy mi keverhet be a NAS-ról való lejátszásnál? Az biztos, hogy már a kezdetektől fogva így volt ez, tehát másik telónál is ez volt. Az Oppo 203 régi firmwarejeinél is ez volt. Ezért gondolom hogy a NAS keverhet be.

(#19769) mobilizmo válasza Joshi (#19765) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nekem egy yamaha r-n402 van és egy 520-as Zyxel rajta minidlna. Semmi ilyen problémám nincs, atg-ek rendesen beállítva. Mindig minden sorban jön.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#19770) Tonyk válasza Joshi (#19768) üzenetére


Tonyk
veterán

Passz, nem használom ilyesmire.
Oppo nem tud véletlenül NFS-t használni. Lehet ki kéne vele próbálni, hogy csinálja és vagy csak SMB-nél.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19771) Joshi válasza Tonyk (#19770) üzenetére


Joshi
titán

Kipróbáltam NFS-ről is de ugyan az. :(((

(#19772) Tonyk válasza Joshi (#19771) üzenetére


Tonyk
veterán

Számítógépen megosztva és a kliensről onnét tallózva is ilyen, vagy ott jó?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19773) Joshi válasza Tonyk (#19772) üzenetére


Joshi
titán

PC-én nézve teljesen jó, mind az NFS mind pedig az SMB. Egyszerűen nem értem mi lehet a baj. :(
Ja és az a röhej az egészben, hogy a mappák még sorba vannak rendezve, de a zeneszámok már keverve vannak. Csak akkor nem értem, hogy a Serviio-n keresztül miért vannak sorba a zeneszámok is. Meg pendriveról is jó, vagy külső merevlemezről.

[ Szerkesztve ]

(#19774) Tonyk válasza Joshi (#19773) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem ezt mondtam :)

Számítógépen ossz meg egy könyvtárat, tedd bele ezeket a fájlokat és az onnan nyisd meg a a kérdéses kliensen.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19775) Joshi válasza Tonyk (#19774) üzenetére


Joshi
titán

Ja persze onnan ugyan úgy jó, azt is próbáltam. De időközben kipróbáltam még egy verziót. Pendrivera felmásoltam a zene mappákat és bedugtam a NAS elöl lévő USB aljzatába. Láss csodát onnan meg sorba vannak a számok. Akkor csak a NAS belső vinyójáról nem jó.

(#19776) vanRobert válasza Joshi (#19773) üzenetére


vanRobert
tag

Hi,

a géped, ahol a serviio fut, ABC szerint rendezi sorba a számokat és úgy is küldi tovább. A NAS-ról meg csak jön az ADAT, és a kliens dolgozza fel. Egy rendes lejátszó a zeneszámok TAG-jeit veszi figyelembe, nem az ABC sorrendet. Persze ABC szerint is sorba rendezheted, ahol az első 2 karakter a dal száma. De a default sorrend attól még a dal TAG-jében lévő adaton alapul.
Ha van az albumhoz CUE (márpedig FLAC-hoz általában van), akkor azt töltsd be, abban ott a helyes tracklista. Bár ahogy látom, a kérdéses albumhoz nincs CUE...
Szóval akkor töltsd le ezt: [link] és nézd át az adott album dalainak TAG-jeit, és korrigálod ahol kell.

(#19777) Joshi válasza vanRobert (#19776) üzenetére


Joshi
titán

#19775 ? :F

A Pokolgéphez nincs CUE fájl, de van olyan albumom amihez van, viszont az Oppo MediaControl nem is látja, csak a flac-et.

(#19778) vanRobert válasza Joshi (#19777) üzenetére


vanRobert
tag

Huhhh, akkor marad egy VLC feltelepítés, vagy, ahogy írtam, audio track TAG editor. A NAS adatát, a kliensed VALAMI szerint sorba rendezi. Ha kesze-kusza az audio track tag, akkor a sorrended is borulhat. Én tutira átnézném a tag tartalmakat.

(#19779) Joshi válasza vanRobert (#19778) üzenetére


Joshi
titán

Ezt már komolyan nem vágom. Meg van a Scooter összes albuma FLAC-ben, ott meg látja a CUE fájlokat. Ráadásul ha a CUE fájlt betallózva sorba vannak a számok. De ugye itt a számok nem külön vannak, hanem egyetlen FLAC fájlban.

A Pokolgép Mediainfóval.

Scooter Flac.

[ Szerkesztve ]

(#19780) vanRobert válasza Joshi (#19779) üzenetére


vanRobert
tag

Igen, ezt tudja a CUE. Tartalmazza a tracklistát, meg egy rakás metaadatot, amit a zenelejátszód képes feldolgozni. Ha nincs CUE, akkor sincs minden veszve, mert minden trackhoz tartozik egy TAG, telis tele metaadatokkal, pl track szám, előadó, kiadás éve, stb, stb stb... Ezeket kell végignézni, mert ha úgy készült a FLAC hogy MINDEN metaadat a CUE-ba került (amid ugye nincs), akkor az egyedi FLAC fileaid metaadatai jó eséllyel hiányoznak. Akkor meg nincs trackszám, ami alapján sorrendbe tudná rakni a lejátszód.
Töltsd le a programot, amit linkeltem, és nézd át a fileokat. Track ID környékén keresgélj.

(#19781) vanRobert válasza Joshi (#19779) üzenetére


vanRobert
tag

Mediainfót felejtsd el, MP3 TAG EDITOR... Lécci....

(#19782) M_AND_Ms válasza vanRobert (#19778) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Én is ezt javaslom ( a legjobb, ha a fájlnév is tartalmazza sorszámot és a tag is), illetve a kliensen megnézni, hogy van-e erre vonatkozó beállítás, valami ilyesmi: kiszolgáló sorrendjének megtartása. De átnézném még a kiszolgáló beállításait is.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#19783) Joshi válasza vanRobert (#19780) üzenetére


Joshi
titán

Értem hogy ez így van, de akkor mivel magyarázod, hogy a NAS belső vinyójáról összekeveri a zeneszámokat, a NAS usb-ről meg jó? Mindegyik hálózatról megy a lejátszóhoz. :F Közel 250GB zeném van ilyen-olyan formátumban, és egyik TAG-ja se jó? Nem hinném.

Itt egy pl, itt is összekeveri a számokat.

[ Szerkesztve ]

(#19784) Joshi válasza M_AND_Ms (#19782) üzenetére


Joshi
titán

Az Oppo Media Controlban nincs ilyen jellegű beállítás, az volt az első hogy átnéztem. Más Oppo tulaj is kipróbálta hálózatról, de náluk rendben volt a sorrend.

(#19785) vanRobert válasza Joshi (#19784) üzenetére


vanRobert
tag

Akkor ne nézd meg, nem tudok mást mondani...
Nálam jó MP3 vagy FLAC tagokkal a VLC meg a TV is faszán jó sorrendbe hozza...

(#19786) Joshi válasza vanRobert (#19785) üzenetére


Joshi
titán

"Akkor ne nézd meg, nem tudok mást mondani..."
Bocs, de ezt nem értem mire mondtad.

(#19787) vanRobert válasza Joshi (#19786) üzenetére


vanRobert
tag

Megnézted az audio file tagokat? Rendben vannak? Track ID-k helyesek?

(#19788) Joshi válasza vanRobert (#19787) üzenetére


Joshi
titán

Ott az MP3Tag-os kép. :F

(#19789) Disque válasza Joshi (#19788) üzenetére


Disque
aktív tag

Az nem lehet, hogy a lejátszód nem a file név hanem a létrehozás/módosítás dátuma szerint rendezi őket?
Probáld ki egy pendrive-ra összevissza sorrendben felmásolni a számokat.

(#19790) Joshi válasza Disque (#19789) üzenetére


Joshi
titán

Ez még oké is lenne, de akkor ez mitől van? #19775
Én még mindig azt mondom hogy a NAS kever be valamit. :U

(#19791) Disque válasza Joshi (#19790) üzenetére


Disque
aktív tag

Pont azért lett jó mert jó sorrendben másoltad fel őket.

(#19792) Joshi válasza Disque (#19791) üzenetére


Joshi
titán

What? Mappát másoltam nem zeneszámokat. :F Mind1, már nem foglalkozom a dologgal, egyébként is valószínű hogy lecserélem egy Synology NAS-ra.

[ Szerkesztve ]

(#19793) mobilizmo válasza Joshi (#19792) üzenetére


mobilizmo
addikt

Attól biztos jobb lesz?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#19794) Joshi válasza mobilizmo (#19793) üzenetére


Joshi
titán

Ezt nem tudom mire írtad, de javaslom olvasd el ez ügyben a kálváriámat. ;)

(#19795) mobilizmo válasza Joshi (#19794) üzenetére


mobilizmo
addikt

Pont arra írtam. Szerinted megoldja ha veszel egy másik NAS-t?

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#19796) Joshi válasza mobilizmo (#19795) üzenetére


Joshi
titán

Ja értem. Nem tudom. Nem ez miatt cserélnék, hanem váltanék Gigabit netre a Diginél, ahhoz a Zyxel már nagyon kevéske lenne. De azt is írtam, hogy más usernél Oppo 203-nál nem volt ilyen gond. Na mind1, majd idővel kiderül.

ui.: arra még senki nem válaszolt, hogy miért csak a belső vinyóról keveri meg a zeneszámokat a NAS, a külső USB-ről hogy a fenébe jó? :F

[ Szerkesztve ]

(#19797) Disque válasza Joshi (#19796) üzenetére


Disque
aktív tag

Mint írtam, szerintem torrentel töltötted le őket, és a letöltés nem a számcímek szerinti sorrendben készült el, míg miután átmásolad őket, ott már a másolás névsor szerint történt, de ne próbáld ki, azt amit írtam, mert minek is?

(#19798) Joshi válasza Disque (#19797) üzenetére


Joshi
titán

"...de ne próbáld ki, azt amit írtam, mert minek is?"
Basszus komolyan mondom nem tudom mire gondolsz. :B :F

"Probáld ki egy pendrive-ra összevissza sorrendben felmásolni a számokat."
Ennek mi értelme van amikor a Zene mappám közel 250GB? Szinte kizárt hogy ne lenne benne jó TAG adatos holmi. És erre nem is válaszoltál: miért csak a belső vinyóról keveri meg a zeneszámokat a NAS, a külső USB-ről hogy a fenébe jó?

Mindjárt kipróbálom.

Kizártnak tartom hogy egy mappa kijelöléses másolás befolyásolná a TAG adatokat, de még a zeneszámok másolása sem változtathatja meg ha ez a gond.

[ Szerkesztve ]

(#19799) Joshi válasza Joshi (#19798) üzenetére


Joshi
titán

Ja és mégis mit jelent az hogy "összevissza sorrendben felmásolni a számokat"? Kijelölöm az adott zeneszámot mondjuk Total Commanderben és rányomok a másolás gombra. Nem értem. :F

Megpróbálom azt, hogy most visszafele másolom a zeneszámokat a pendriera, ha neked van igazad, akkor most a legutolsó zeneszámnak kell elöl lennie. Mindjárt jövök az eredménnyel.

[ Szerkesztve ]

(#19800) Disque válasza Joshi (#19799) üzenetére


Disque
aktív tag

Próbáld úgy, hogy track 03 majd track 01 majd track 04 és track 02 egyessével.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.