Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20351) gduck válasza Game78 (#20350) üzenetére


gduck
addikt

Abban más, hogy a 2.82-es verzió már majd 7 éves... FFP van telepítve?

(#20352) Game78 válasza gduck (#20351) üzenetére


Game78
tag

Igen, fent van és a repok is.

(#20353) gduck válasza Game78 (#20352) üzenetére


gduck
addikt

Slacker -Ua transmission működik? Ezzel le tudod telepíteni a mrdini repóból a 2.93-ast. Ez már 5 év ugrás a 2.82-höz képest ;)

Ha nem találja a forrásokat, akkor az /ffp/etc/funpkg/sites fájlba
másold be ezt:
mz      http://zyxel.diskstation.eu/Users/Mijzelf/FFP/packages/0.7/arm
br2     http://zyxel.diskstation.eu/Users/barmalej2/ffp/0.7/arm/packages
ar      http://zyxel.diskstation.eu/Users/ariek/ffp/0.7-arm-packages/
uli     rsync://funplug.wolf-u.li/funplug/0.7/arm/packages
s       rsync://ffp.inreto.de/ffp/0.7/arm/packages
mrdini  http://users.atw.hu/mrdini/packages/

/ffp/start/transmission start-al próbáljad elindítani, ha hiányol valamit akkor azt telepítsed ugyanígy ;)

Ezután "telepíthető" a Tonyk féle verzió is, az általa leírt módon.

UI: ja igen és szerintem arra figyeljél, hogy ezekből ennél régebbi verzió ne legyen feltelepítve:
curl-7.51.0-arm-1.txz
openssl-1.0.2d-arm-1.txz

[ Szerkesztve ]

(#20354) Game78 válasza gduck (#20353) üzenetére


Game78
tag

Köszönöm, holnap kipróbálom.
A forrásokat tuti be kell tenni. Azt hittem hogy már rég nincs ilyen lehetőség csak az entware meg a MetaRepository.
Esetleg a minidlna is ott van?
Sok a film, meg a 3D-s film. Twonky igen teker néha,azt is le kell cserélnem. Plexet is próbáltam de az sem ok.

[ Szerkesztve ]

(#20355) gduck válasza Game78 (#20354) üzenetére


gduck
addikt

Igen, mrdini repóban ott van az 1.2.1-es, ez a legújabb.

(#20356) Game78 válasza gduck (#20355) üzenetére


Game78
tag

Frissítettem a sites-t de hiába...olyan mintha régebbi verziokat látna csak.
Transmissionból 2.7.. például.Nagyon nem értek hozzá. :F
Ez a Slacker -Ua transmission sem működik.Az update résznél meg kyleq -nél elhasal Md5 cheksum error.
Tudsz esetleg valami szájbarágós verziót?Ha nem hagyom békén. :R

(#20357) Game78 válasza Game78 (#20356) üzenetére


Game78
tag

Már sikerült a listát frissíteni, felment elvileg a Transmission és a minidlna is, már csak az a probléma hogy permission denied.

(#20358) gduck válasza Game78 (#20356) üzenetére


gduck
addikt

slacker -U parancsnak az összes site-ról le kellene tölteni az új md5 fájlokat. Látod is a a sorokban, hogy sikerült-e a sites fájlt átírnod, mert már azokat kellene látni amiket bemásoltál. Ezt most csináltam, működik minden site:
# slacker -U
Updating package lists...
fetch: (cd '/ffp/funpkg/cache/lf'; wget -Nnv 'http://funplug.wolf-u.li/mirrors/s/0.7/arm/packages/CHECKSUMS.md5')
fetch: (cd '/ffp/funpkg/cache/mz'; wget -Nnv 'http://zyxel.diskstation.eu/Users/Mijzelf/FFP/packages/0.7/arm/CHECKSUMS.md5')
fetch: (cd '/ffp/funpkg/cache/br2'; wget -Nnv 'http://zyxel.diskstation.eu/Users/barmalej2/ffp/0.7/arm/packages/CHECKSUMS.md5')
fetch: (cd '/ffp/funpkg/cache/ar'; wget -Nnv 'http://zyxel.diskstation.eu/Users/ariek/ffp/0.7-arm-packages//CHECKSUMS.md5')
fetch: rsync -q 'rsync://funplug.wolf-u.li/funplug/0.7/arm/packages/CHECKSUMS.md5' '/ffp/funpkg/cache/uli'
fetch: rsync -q 'rsync://ffp.inreto.de/ffp/0.7/arm/packages/CHECKSUMS.md5' '/ffp/funpkg/cache/s'
fetch: (cd '/ffp/funpkg/cache/mrdini'; wget -Nnv 'http://users.atw.hu/mrdini/packages//CHECKSUMS.md5')

Privátban folytassuk ;)

[ Szerkesztve ]

(#20359) Tonyk válasza Game78 (#20357) üzenetére


Tonyk
veterán

Permission denied : Futtatási jog hiánya :
chmod a+x fájlnév
vagy
chmod 755 fájlnév

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20360) Game78 válasza Tonyk (#20359) üzenetére


Game78
tag

Köszi... Meg oldódott. gduck volt olyan rendes és segített. :R

(#20361) emts


emts
csendes tag

Sziasztok, tűzfalon kívülről hogyan érdemes a tárolt fájlokat elérni? Ftp gondolom felejtős, sftp-n gondolkozom, de az sshd nemigen lesz frissítve, tartok tőle, hogy feltörik előbb utóbb. Van esetleg valami biztonságos elérési mód? Ti mit használtok? Köszönöm szépen.

(#20362) Tonyk válasza emts (#20361) üzenetére


Tonyk
veterán

SFTP nem default porton, otthonra tökéletesen elég lehet. Évek óta (7 éve) van kinn 7/24-ben, még nem törték fel, nem is próbálkoznak a logok szerint.
Ha nagyon paranoiás vagy akkor VPN (pl. routeren megvalósítva, openvpn, l2tp, stb.).

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20363) mobilizmo válasza Tonyk (#20362) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ha a routere tudja szerintem jobb a vpn, ez szerintem azért még nem paranoia.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#20364) M_AND_Ms válasza mobilizmo (#20363) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

..és több mindenre használható, nem csak fájlokat elérni/juttatni egy adott eszközről/eszközre...

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#20365) Tonyk válasza M_AND_Ms (#20364) üzenetére


Tonyk
veterán

.... "Hogyan érdemes a tárolt fájlokat elérni" ....

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20366) M_AND_Ms válasza Tonyk (#20365) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Én tudom, hogy mi volt a kérdés...de van, hogy az ember a kérdésből kiindulva, az arra adott egyik válasz kapcsán tovább fűzi a dolgot és megemlít olyan tényeket, amik az adott válasz további előnyéről informálja a kérdezőt.... :U

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#20367) emts


emts
csendes tag

Köszönöm a tanácsokat. Sajna a router nem tud VPN-t, esetleg beteszem DMZ-be a NAS-t. Próbálgatom az sftp-t, de egyelőre csak root-ként megy. Az ssh-t nem tudtam eddig úgy bekonfigurálni, hogy sima usernek is menjen (olyan user, amit a gyári webes felületen hoztam létre). Nincs valakinek egy példa konfigja?

(#20368) mobilizmo válasza emts (#20367) üzenetére


mobilizmo
addikt

Esetleg a NAS is tudhatja a VPN-t. Nem tudom neked melyik van, nézz utána.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#20369) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

hogyan lehet a miniDLNA-val .srt-t a filmre varázsoltatni?
Úgy tűnik, mintha nem kezelné... :(

(#20370) Tonyk válasza CoolBoy323 (#20369) üzenetére


Tonyk
veterán

Alapból kezeli. Fájlnév u.a legyen mint a film fájlneve (kiterjesztést leszámítva).

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20371) CoolBoy323 válasza Tonyk (#20370) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Igen, így próbáltam. De nem nyertem :(

(#20372) Tonyk válasza CoolBoy323 (#20371) üzenetére


Tonyk
veterán

Kliens tudja az srt-t?
Az srt-ben tuti az a formátum van? Ha igen, nem hibás?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20373) gduck válasza CoolBoy323 (#20371) üzenetére


gduck
addikt

Nekem nem nagyon szereti észrevenni, ha csak úgy a film mellé másolom. Ha egyszerre rakom a filmet és a feliratot egy mappába, akkor simán észreveszi...

(#20374) CoolBoy323 válasza Tonyk (#20372) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Laptopon VLC-vel is próbáltam, az se hozta az srt-t.

Ha direktbe nézem (nem minidlna-n) akkor jó, szóval a felirat ok.

(#20375) gduck válasza CoolBoy323 (#20374) üzenetére


gduck
addikt

Tipp1: Szerintem az a bajod, amit írtam. Egyszerűen leellenőrizheted, ha csinálsz egy új mappát és belemásolod a filmet és a feliratot. Ha ott se jó, akkor más baja van!

Tipp2: Subtitle workshop-ba töltsed be a feliratot és mentsed el vele ugyanabba az srt formátumba! Lehet valami szemét van a felirat fájlban, azt ez kiszedi.

[ Szerkesztve ]

(#20376) CoolBoy323 válasza gduck (#20375) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Tipp1: nem működik
Tipp2: kipróbálom mindjárt

(#20377) mobilizmo válasza gduck (#20375) üzenetére


mobilizmo
addikt

és CoolBoy
Nem kell subtitle workshop. Az srt egy sima szövegfájl, bele lehet nézni bármivel. Egyébként se hiszem, hogy ez lenne a probléma. A lényeg amit Tonyk írt, a média és az srt fájlneve betűre ugyanaz (értsd copy+paste), csak a kiterjesztésben különbözik és egy mappában vannak. Példa: ungabungi.mkv és ungabungi.srt, de ungabungl.srt már nem lesz jó.
Nekem nagy néha, egy évben egyszer még elő szokott fordulni, hogy így sem jó. Ezt minden eddigi esetben egy minidlna rescan megoldott,ilyenkor valami miatt nem frissíte be az adatbázist.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#20378) Tonyk válasza CoolBoy323 (#20376) üzenetére


Tonyk
veterán

/ffp/start/minidlna.sh rescan

Szerk: megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20379) gduck válasza mobilizmo (#20377) üzenetére


gduck
addikt

Nálam már több olyan letöltött felirat volt, amiket nem játszott le minden itthon lévő médiaeszköz. Subtetitle workshop újramentés után pedig simán ;)

[ Szerkesztve ]

(#20380) zsolt20


zsolt20
tag

Sziasztok. Tanácsotokat kérném ki gyári ftp adatátvitelem akadozik . Eddig jó volt, de most vallami baja lett. Pl: 100mb os file feltöltés kb 10% át szépen feltölti aztán megáll a feltöltés 30 másod percre aztán folytatja 5% ot aztán megáll ismét. Van hogy megszakad a kapcsolat is . Cpu 10%, memoria 100mb szabad . Kábelesen összekötve is igy viselkedik. Valami tanács

(#20381) CoolBoy323 válasza mobilizmo (#20377) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Rescan, srt save as workshop-pal se oldotta meg :)

(#20382) mobilizmo válasza CoolBoy323 (#20381) üzenetére


mobilizmo
addikt

Dobd át valahogy, hadd nézzem meg.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#20383) CoolBoy323 válasza mobilizmo (#20382) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Igazából egyik se megy. Leszedtem (akarom mondani megvettem) pár sorozatot, hozzá srt-t. MiniDLNA-n egyik se megy át. Ha PCről hálózati meghajtóról indítom, VLC tökéletesen kezeli.

(Az furcsa mondjuk, hogy az srt-t nem engedi bemásolni a letöltési mappa, mert nincs jogom azt mondja. Új mappába másolással megy minden.

(#20384) mobilizmo válasza CoolBoy323 (#20383) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ha egyikkel se megy, akkor nyilván ott a bibi nálad. Én 5+ éve NAS-(s)olok és mint írtam, általánosságban nincs vele gond.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#20385) CoolBoy323 válasza mobilizmo (#20384) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Sok helyen olvasom, hogy a minidlna nem tudja az srt-t

Őszintén, sose próbaltam még szerintem eddig, mert nem szeretek olvasni filmet. De most jött az ihlet, és úgy néz ki megy is, mert ez így nem fog működni

(#20386) gduck válasza CoolBoy323 (#20385) üzenetére


gduck
addikt

Csak srt felirataim vannak és minidlna-t használok ;)

[ Szerkesztve ]

(#20387) CoolBoy323 válasza gduck (#20386) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Áruld el a titkod :D
.mkv?

(#20388) mobilizmo válasza CoolBoy323 (#20387) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nekem is és mint írtam 99,99%-ban működik. Igen főleg .mkv, de nem csak és azzal is működik.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#20389) CoolBoy323 válasza mobilizmo (#20388) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nem tudom mi a titok :N

De most a nagyobb gondom: nem tudok ugye másolni mappába. De törölni se :Y mi történt ezzel?? "Forduljon a rendszergazdához" magamba fordultam, de akkor se enged

Szerk: csak egy mappát nem enged törölni, ami nincs is, de mégis van :))

Remélem nem akar meghalni a kicsike (megint)

[ Szerkesztve ]

(#20390) Tonyk válasza CoolBoy323 (#20389) üzenetére


Tonyk
veterán

Ssh-n belépsz és chmod-dal jogot adsz rá vagy ott törölheted is.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20391) mobilizmo válasza CoolBoy323 (#20389) üzenetére


mobilizmo
addikt

Esetleg WinScp-vel belépsz és úgy törlöd.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#20392) zsolt20 válasza zsolt20 (#20380) üzenetére


zsolt20
tag

Sajnos még nem sikerült megoldanom ftp server akadozást. Gondoltam ha a nast resetálom gyári beállításra tán segíthet. Kérdésem ha resetálok akkor a telepített app ok megmaradnak boot után.

(#20393) Tonyk válasza zsolt20 (#20392) üzenetére


Tonyk
veterán

:) Most őszintén. Ha gyári beállításra állítasz minden vissza, ugye nem várod el, hogy a telepített appok megmaradjanak. Ezért az a neve, hogy gyári beállítás. Ez csak azt tartalmazza, amit a dobozból kivéve eleve, gyári állapotban rajta van. Teljesen szűz állapot és beállítások.
Az HDD-ken lévő adataidat viszont nem érinti a reset!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20394) vanRobert válasza CoolBoy323 (#20383) üzenetére


vanRobert
tag

Windows-ban akarsz bemásolni? Az Admin mappát adtad hozzá hálózati meghajtóként? Máshogyan nem lesz jogod belemásolgatni. A "letöltési" mappa meg azon belül van.
Srt-vel kapcsolatban megnézted, hogy a TV-d tudja-e egyáltalán...? A DLNA protokoll nem értelmezi a tartalmat, csupán közvetít a két vég között.
Utolsó tipp: nevezd át az .srt fileodat a film nevére. Ne gépeléssel, másolással... Aztán miniDLNA rescan.

(#20395) zsolt20 válasza Tonyk (#20393) üzenetére


zsolt20
tag

Köszönöm. Igy van kipróbáltam telepitett app maradtak csak a telepitett pakkok listán már nem állitható vagy kapcsolható ki, de betölti őket.

Közben pontosítanék a ftp hibáról . Ftp röl letölteni tudom akadás mentesen, de a feltöltés akadozik 5 perc 100mb adat . Valakinek tippe miért van ez?

(#20396) Tonyk válasza zsolt20 (#20395) üzenetére


Tonyk
veterán

Mekkora feltöltési sebességed van? Belső hálón is u.ezt csinálja ftp-vel?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20397) zsolt20 válasza Tonyk (#20396) üzenetére


zsolt20
tag

Öszintén , csak belső hálózaton használom, de nem tudom mennyi a feltöltési sebbeség, totálcommandernél elindúl 2-5000 közzött aztán megtorpan megáll a feltöltés 30mp ig, aztán ismét tölt fel pár %-ot. Szakaszosan csinálja. Letöltés torrent 9.7mbit/s . Egyébként most javúlt a feltöltés kb 2 órája megy a gép, igy most folyamatos a feltöltés. Inkább az érdekelne hogy a nas bekapcsolás után nem e csinál valami karbantartást? Nekem ftp, transmission, és a plex van csak rajta telepitve a többi app tiltva. Ennek a boot ideje, mire a plex betöltődik utolsóként kb 4 perc. De van hogy a gép valamit 10 20 percig is töltöget , hátérben. Természetesen ez nem a torrent feltöltés , hátérben . És nem is a plex óránkénti mappa montolása okozza.

A nast naponta egyszer kapcsolom be pár órára, tárhely 3 tb ami lassan megtelik 150gb van hátra.

(#20398) Tonyk válasza zsolt20 (#20397) üzenetére


Tonyk
veterán

Belső hálózaton halál felesleges FTP-zni. Minek? Ott "windowsos hálózat" SMB.
9.7mbit az nagyon kevés letöltésnek, de ha ennyi, akkor a feltöltés még kevesebb kell, hogy legyen. (Ez valami nagyon lepusztult ADSL?)
Mondjuk remélem a belső hálón feltöltést úgy érted, hogy a cím amit elérsz belső cím, nem pedig, bentről kiküldöd a netre és úgy be ismét a nasra, mert úgy persze, hogy irgalmatlan lassú lesz ilyen internetes kapcsolattal.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#20399) zsolt20 válasza Tonyk (#20398) üzenetére


zsolt20
tag

Én írtam rosszul 9.7Mb/s letöltés. Nason vannak a fontossabb dolgaim és innen szoktam letölteni ha kell valami ftp-n keresztül. Na most win10 felismeri a nast , de régebbi xp, win7 nem mindig látja belső hálózatból. Az ftp az visszont független bármelyik op rendszer mellett.

Eddig jó volt évekig az ftp feltöltés ,de most csak killódás akadozva lassan töltt fel a nasra belsö hálózaton. Ftp letöltéssel nincs gond, igy tanácstalan vagyok mi lehet a bibi. Itt csak a routeren keresztül megy az adatforgalom , külső netnek nincs köze hozzá.

(#20400) Tonyk válasza zsolt20 (#20399) üzenetére


Tonyk
veterán

A nast nem kell felismerni. Az van a hálózaton és kész. Független az operációs rendszerről.
\\ip vagy \\nasnave formában éred el sajátgép/ez a gép alól.
Ezt kell beírd \\192.168.1.30 vagy \\nsa310 . Nyilván az ip cím és név változik nálad.

Ftp alatt milyen címen éred el?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.