Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19901) Tonyk válasza vanRobert (#19900) üzenetére


Tonyk
veterán

ha belülről és kívülről is el akarod érni, akkor ha a belső ip tartomány pl 192.168.1.0 , a külső pedig 123.456.789.123 , akkor

192.168.1.*,123.456.789.123

vagy

*.*.*.*

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19902) gduck válasza vanRobert (#19895) üzenetére


gduck
addikt

Szerintem régi a program!

NE EZT A RÉGIT
Hanem EZT AZ ÚJAT

használjad ;)

[ Szerkesztve ]

(#19903) vanRobert válasza Tonyk (#19901) üzenetére


vanRobert
tag

Hali!

A settings.json-ban nálam még van ilyen is:
"rpc-host-whitelist": "",
"rpc-host-whitelist-enabled": true,

A többibe beírtam ugyanazt, amit te is írtál.
Viszont a log fileban találtam egy ilyet:
"RPC Server Serving RPC and Web requests on port 127.0.0.1:9091/transmission/ (rpc-server.c:1213)"

És nem, továbbra sem megy. Port closed.

(#19904) Baloo27 válasza vanRobert (#19903) üzenetére


Baloo27
aktív tag

A router nem használ vèletlenül ipv6-ot?Szolgáltatói router?

(#19905) gduck válasza vanRobert (#19903) üzenetére


gduck
addikt

Ha az a problémád amit írtál:
"Igen, TMGUI-ban jön, amikor nézek egy port próbát."

És ezt a hibaüzenetet kapod:
"httperror 0: No Response"

Az azért van, mert a régi GUI olyan szervert keres, ami már nem válaszol neki! Szerintem a megoldást már leírtam.

UI: Vagy totál félreértem a problémádat...

[ Szerkesztve ]

(#19906) vanRobert válasza Baloo27 (#19904) üzenetére


vanRobert
tag

UPC-s modem (igen IPV6 képes), TP-LINK (WDR4300) router. De ezekhez nem nyúltam, csak a NAS-ban akartam vinyót cserélni. De aztán (ne kérdezd miért és hogyan) teljesen újra kellett (illetve kellene) raknom a rendszert. Ami esetemben egy MC-t, egy miniDLNA-t és egy Transmissiont jelent.

(#19907) vanRobert válasza gduck (#19905) üzenetére


vanRobert
tag

5.16-os van fent.

(#19908) gduck válasza vanRobert (#19907) üzenetére


gduck
addikt

De mi a pontos hibajelenség? Én úgy értelmeztem, hogy a transmissiont eléred, csak a port próba nem működik.

- Port tuti ugyazaz mint a routerben?
- UPC modem/router esetleg nem állt vissza router módba?

[ Szerkesztve ]

(#19909) vanRobert válasza gduck (#19908) üzenetére


vanRobert
tag

Persze, elérem, elindul, de a port próbára ezt dobja. Pedig ugyanaz a port van engedélyezve routerben.
De mondom, sem routerhez, sem a beállításaihoz nem nyúltam. Tehát (az én értelmezésem szerint) roouter oldalon minden kész a fogadásra, csak mintha a transmission nem tudná, hogy hová kellene mennie.
De nem csak a TM GUI-val van ez, hanem a webes felülettel is.

(#19910) vanRobert válasza gduck (#19908) üzenetére


vanRobert
tag

igen
nem

(#19911) gduck válasza vanRobert (#19910) üzenetére


gduck
addikt

Akkor amikor torrentet indítasz, akkor kapcsolódik a trackerhez, csak passzívnak mutatja a kapcsolatodat?

(#19912) vanRobert válasza gduck (#19911) üzenetére


vanRobert
tag

nem kapcsolódik

(#19913) vanRobert


vanRobert
tag

Elindítok egy másik szálat is, miniDLNA telepítésnél hiányolja a libavformat.so.57-et. És ilyen nincs a repók között.
Ne rémlik, hogy 3 éve, amikor életet adtam a NASomnak, akkor ennyit kellett volna szívnom...

(#19914) Baloo27 válasza vanRobert (#19906) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Jelentkezz be a myupc profilodba ès az eszközök alatt nèzd meg nincs-e ipv6 engedèlyezve a szolgáltató routerèn.Ha nincs modem módban, simán lehet, hogy nálad most kapcsolták be.

(#19915) vanRobert válasza Baloo27 (#19914) üzenetére


vanRobert
tag

Hi!

Nem ott van a gond. Legyaktam mindent, mindent, még a tűzfal beállítást is. Kikapcsoltam a tűzfalat, és akkor nyitottnak jelezte a portot. Routertől kezdve újra beállítottam a port forwardingot, tűzfalon újra beállítottam a ki/be szabályt. Újraraktam a TM-et, indítás előtt módosítottam a settings.json-t, és így jó lett. Mármint nyitott a port.
Viszont most meg az van, ami már volr egyszer, hogy amint elindítotok egy torrentet letöltést, a TM GUI kifagy. És nem is tölt semmit. Kezdem elveszítni a józan ítélőképességemet, már bekészítettm a kisbaltát, hátha kell majd a végső hard resethez...
Nem értem, hogy mi a redves f..ért ilyen szenvedős beállítani ezt a NAS-t most.
Asszem még egy próbát teszek, mindent gyárin hagyok, hátha úgy működni fog.

(#19916) Tonyk válasza vanRobert (#19912) üzenetére


Tonyk
veterán

Tm remote gui-ban vedd ki a pipát a "porttovábbítás engedélyezése" elől! (Eszközök - Transmission beállítások - WAN fül)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19917) vanRobert válasza Tonyk (#19916) üzenetére


vanRobert
tag

Hi!

Nagyon hálás vagyok neked. Komolyan.
Csak azt még elmondanád, hogy miért vegyem ki? Ez a routeres port forwardinggal együtt már dupla lenne? És bekavar?

És ha nem kérek sokat, vagy nem megyek még az agyadra, miniDLNA függőségekkel nem tudsz kisegíteni? A libavformat.so.57 hibát írja. Annyit már találtam, hogy ffmpeg csomag része, fel is tettem valamelyik repoból (ja, amúgy az elérhető 7-8 repo listából jó ha 2-3-t tudok letölteni, ez vajon miért...? Alig van bennük csomag. MrDinié sem jön.), de továbbra is hiba. Hiba, hiba, hiba...

(#19918) Tonyk válasza vanRobert (#19917) üzenetére


Tonyk
veterán

Mert nem a nas + upnp, hanem kézzel állítod be és a router végzi a forwardolást. De nem kell elhinni amit mondok, mert nyilván rosszat akarok.

ffmpeg-ből a 2.8.2-est tedd fel , már leírtam hol találod.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19919) vanRobert válasza Tonyk (#19918) üzenetére


vanRobert
tag

Dehogy, félreértettél. Egyáltalán nem erről van szó. Csak érteni szeretném.
Arra gondoltam, hogy a valamiért az iit is ott is beállított forwardolás kavarhat be egymás felé.
Tényleg hálás vagyok a segítségedért meg a türelmedért.

(#19920) Tonyk válasza vanRobert (#19919) üzenetére


Tonyk
veterán

libavformat.so.57: megnéztem, ebben a csomagban benne van : [link] és ebben is [link2] (ez újabb)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19921) vanRobert válasza Tonyk (#19920) üzenetére


vanRobert
tag

Haladok, de most librtmp.so.1 a hiba a miniDLNA startnál.
Repókból csak "s" és "uli" van, se mijzelf, se br2, se mdini...

Szemezgetek a 326-al... Úgy olvasom alapból támogatja a DLNA-t. A TV-m meg alapból kezeli...
Fel fog ez a miniDLNA menni, vagy engedjem el a 310-es kezét? Mit gondolsz?

(#19922) Tonyk válasza vanRobert (#19921) üzenetére


Tonyk
veterán

eddig mindenkinek felment

librtmp: A már említett google drive-os mentésből szedd le az rtmpdump csomagot, és telepítsd....

Egyébként a 310 is alapból támogatja a dlna-t. -> Twonky , bár elég kaki szerintem, de van aki szereti.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19923) Mr Dini válasza vanRobert (#19921) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Jól látod, elég sok repó halott már. A nas-central hosztingja (ahol a repók nagy része hosztolva volt) HDD hibát jelentett, egy ideig megint működött utána az oldal (kb két hónap elérhetetlenség után), aztán megint nem elérhető semmi. Talán örökre.

Viszont abban a rövid időszakban csináltam egy gyors mirrort az egész oldalról. Ezt feltettem ide: [link]

Viszont a slacker konfigban is frissíteni kell ezeket a címeket. Mindenek előtt kezdjünk viszont egy mentéssel:

cp /ffp/etc/funpkg/sites{,.bkp}

sed -i "s|http://downloads.zyxel.nas-central.org|https://nas-central.mrdini.me|g" /ffp/etc/funpkg/sites

Sajnos ez így önmagában kevés még, mivel a slacker csomaglista nem támogatja a HTTPS elérést. Ez már egy picit összetettebb feladat, kell hozzá némi szövegszerkesztés is terminál / SFTP alól.

Erről is érdemes egy mentést csinálni először:

cp $(which slacker){,.bkp}

Mivel a NAS csak a vi szövegszerkesztővel rendelkezik, arra kell hagyatkozni:

vi $(which slacker)

Ez megnyitja Neked a slacker szkriptet. Nyilakkal navigálj el eddig a részig:

fetch() # [-f] cache-path
{
if [ "$1" = "-f" ]; then
shift
elif [ -r "$C/$1" ]; then
echo "fetch: found $C/$1"
return 0
fi

site_=$(echo "$1" | cut -d/ -f1)
path_=$(echo "$1" | cut -d/ -f2-)
dst_=$C/$(dirname $1)
url_=$(eval echo \$url_$site_)

mkdir -p "$dst_"
case "$url_" in
ftp://*)
cmd_="(cd '$dst_'; ncftpget '$url_/$path_')"
;;
http://*)
cmd_="(cd '$dst_'; wget -Nnv '$url_/$path_')"
;;
rsync://*)
cmd_="rsync -q '$url_/$path_' '$dst_'"
;;
/*)
cmd_="cp '$url_/$path_' '$dst_'"
;;
*)
die "cache: don't know how to fetch from $url_"
;;
esac
echo "fetch: $cmd_"
eval $cmd_
}

Egészen pontosan a http://*) alatt szereplő két ;; kell most nekünk. Nyomj egy "I" gombot a billentyűzeten, ezzel átkapcsolva Insert módba. Majd vágólapról Shift+Insert-tel be tudod tenni ezt a pár sort:

# ne másold be ezt a sort, a fórummotor nem engedi másképp a formázást
https://*)
cmd_="(cd '$dst_'; /ffp/bin/wget -Nnv '$url_/$path_')"
;;

Én javaslom a http sort is egy picit szerkeszteni, nevezetesen a wget elérési utat. Itt a végleges teljes részlet:

# ne másold be ezt a sort, a fórummotor nem engedi másképp a formázást
http://*)
cmd_="(cd '$dst_'; /ffp/bin/wget -Nnv '$url_/$path_')"
;;
https://*)
cmd_="(cd '$dst_'; /ffp/bin/wget -Nnv '$url_/$path_')"
;;

Remek, vi-ból az escape (Esc) lenyomásával, majd a :wq! begépelésével tudsz kilépni. Aztán mehet egy slacker -U, s minden a "régi" lesz.

De ha ez a vi-os szöszölés nem fekszene, alternatívaként tudok ajánlani egy általam már szerkesztett slacker-t telepítésre:

export SLACKER=$(which slacker); /ffp/bin/wget https://pastebin.com/raw/zk4qfDMN -O $SLACKER; chmod +x $SLACKER; unset SLACKER; slacker -U

Ez még a csomaglistát is lefrissíti, csak a sedet kell előtte kézzel kiadni. Ennyi.

Szemezgetek a 326-al... Úgy olvasom alapból támogatja a DLNA-t. A TV-m meg alapból kezeli...

A 310 is tudja a DLNA-t alapból. Twonky-nak hívják a webszerverét és hát nem a legjobb választás volt a ZyXEL részéről. A minidlna picit jobb mind funkciók, mind erőforrás tekintetében. A 326-ossal dettó ugyanezt kapnád.

Szerk.: Tonyk kolléga megelőzött :R.

+ még annyit hozzátennék, hogy hogy érdemes függőségeket keresni, mint pl a librtmp.so.1 esetedben. Az összes ffp repó rendelkezik egy MANIFEST fájllal (gyakran .bz2 a kiterjesztése, mert be van csomagolva, winrar olvassa / linuxon bunzip), Például itt a barmalej2 repó-é, amiben érdemes mindig először keresni, mert a legtöbb csomagja neki van: [link]

De a lényeg, hogy nekem megvan ez a MANIFEST a gépen kibontva, s ha kell valami, szövegszerkesztővel megnyitom, Ctrl+F a fájlnévre, s meg is van a csomag neve.

Pl.:

++========================================
||
|| Package: ./ffmpeg3/rtmpdump-2.4_gitfa8646d-arm-1.txz
||
++========================================
drwxr-xr-x root/root 0 2017-05-19 14:41 ./ffp/
drwxr-xr-x root/root 0 2017-05-19 14:41 ./ffp/share/
drwxr-xr-x root/root 0 2017-05-19 14:41 ./ffp/include/
drwxr-xr-x root/root 0 2017-05-19 14:41 ./ffp/bin/
drwxr-xr-x root/root 0 2017-05-19 14:41 ./ffp/lib/
-rwxr-xr-x root/root 159562 2017-05-19 14:41 ./ffp/lib/librtmp.so.1
...

Tehát a br2 féle rtmpdump csomag tartalmazza. Ez slacker "paraméterekre" lefordítva ennyit tesz:

slacker -uiA br2:ffmpeg3/rtmpdump

De ez csak a fixem után fog eredményt hozni, mivel az eredeti barmalej repó is elúszott.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#19924) Tonyk válasza Mr Dini (#19923) üzenetére


Tonyk
veterán

export SLACKER=$(which slacker); /ffp/bin/wget https://pastebin.com/raw/zk4qfDMN -O $SLACKER; chmod +x $SLACKER; unset SLACKER; slacker -U

Nálam így letöltve a forrásban ^M -ek a sorvégek. Nálam ez gondot okozott (hibaüzenet), kézzel beszúrva a fájlba ok.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19925) vanRobert válasza Tonyk (#19922) üzenetére


vanRobert
tag

Persze, nekem is fent volt. Szerettem, mert stabil meg gyors meg nyűgmentes. Ezért is állok értetlenül az események sodrában, hogy most ugyan mi a redves f..szért szopat engem szanaszíjjel...

Deviszont a gyári TM hasít, nincs csukott port meg http 0 hiba. Ezen felbuzdulva mindjárt nekiállok megint az ffp-s összecsapásnak.

Közben haverom is szólt (Mr. Google), hogy az rtmpdump lesz, ami nekem kell.

Bontok egy sört (még egyet), elrakom a kisbaltát és nekiveselkedek. Sokadszor.

(#19926) Mr Dini válasza Tonyk (#19924) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Valóban és tök jogos! Gondoltam gyorsan felrakom valami oldalra, ahol megmarad örökre és nem kell SSH-zni a tárhelyemre hozzá. Hát ezek szerint csak hozzárakta a Win sorvégeket, amikor linux alül töltöttem fel. :DDD Na mindegy, köszönöm a jelzést. Felraktam saját tárhelyre, így mennie kell:

export SLACKER=$(which slacker); /ffp/bin/wget https://nas-central.mrdini.me/slacker -O $SLACKER; chmod +x $SLACKER; unset SLACKER; slacker -U

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#19927) vanRobert válasza Mr Dini (#19923) üzenetére


vanRobert
tag

Nem is tudom. Persze hálás vagyok, főleg a belémvetett (kicsit túlzott) bizalmad miatt. Elsőre eléggé beparáztam a kódsoroktól... A család már így is ferde szemmel méreget, a késő éjjelig tartó pötyögés miatt, amit hébe hóba megszakít a sör bontását kísérő szolid felszisszenés...
Gyanítom, az eddigi vesszőfutásom egyenes következménye az elfogyasztott sörök mennyiségének.

(#19928) Mr Dini válasza vanRobert (#19927) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hát nézd, ha nagyon nem megy, inkább óvd meg a májad. Ha megbízol bennem, keress meg privátban egy SSH port forward után, egyik este szívesen segítek.

De talán a sed és wget kombó most már nem fog problémát okozni és minden menni fog flottul. :)

Amúgy írtad, hogy nem megy a mrdini repó sem. Ránéztem, nekem ok.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#19929) vanRobert válasza Mr Dini (#19928) üzenetére


vanRobert
tag

majdnem összejött, most a slacker állományom lett üres halmaz... Komolyan, egy 0 byte nagyságu file maradt.

(#19930) Mr Dini válasza vanRobert (#19929) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Az érdekes. Ha a letöltő parancsot lefuttatod még egyszer (az utolsó kommentemből), mi pontosan a kimenet?

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#19931) vanRobert válasza Mr Dini (#19930) üzenetére


vanRobert
tag

A slacker állomány megsemmisült... Hossza 0 byte (mc-t raktam fel funpkg-val).
Így aztán nem csinál semmit...

(#19932) Mr Dini válasza vanRobert (#19931) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ok, ez tiszta. De attól még a fájl megvan. Amíg a which megtalálja, nincs gond.

Ez a parancs pont hogy leszedi neked, csak futtasd le:

export SLACKER=$(which slacker); /ffp/bin/wget https://nas-central.mrdini.me/slacker -O $SLACKER; chmod +x $SLACKER; unset SLACKER; slacker -U

A wget letölti a jó slackert a tárhelyemről.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#19933) vanRobert válasza Mr Dini (#19932) üzenetére


vanRobert
tag

Hali!

Sajnos hiba:

(#19934) vanRobert


vanRobert
tag

Sziasztok!

A közel egy hete tartó saját szándékból elkövetett önszopatásnak van egy érdekes találása. Korábban már egyszer belefutottam, hogy a TM (konkrétan a TM GUI-ba) a betöltött torrentek után egyszerűen lefagy. Nem az van, hogy nem reagál, de közben gőzerővel dolgozik, hanem konkrétan kifagy. Ffp alatt a 2.94-es TM volt fent. Ahogy emlékszem, nagyon hasonló problémát többen is jeleztek itt a fórumon.

Akkor sikerült elkerülni a sorozatos kifagyásokat, amikor levettem a partnerek számát (50-re asszem...), feltöltési sornak 1-et, letöltési 3-at adtam meg, és maximalizáltam a letöltési/feltöltési sebességet (5000/1000). Az már akkor is fura volt, hogy amikor PC-n indítottam torrent filet, akkor szinte mindig kifagyott. Ha viszont androidos Remote Transmission-ből (és nem is léptem be PC-n sem a webes felületre, sem a TM GUI-ba), akkor meg nem. A "csökkentett" móddal viszont legalább működött.

Most, hogy vezeklés gyanánt, mindent újra kell (kellene...) raknom, felfigyeltem arra, hogy a gyári Download manager simán húzza lefelé az állományokat párhuzamosan, mindeféle kifagyás, akadás nélkül. Sebességnél azt jelzi, hogy 9-10 MBps. Ami elég jó, mármint a cucc képességéhez mérten.

Ezután feltettem a gyári 2.82-es TM-et, és azzal is ugyanez volt a tapasztalat. Ment szépen, nem fagyott. Igaz az 5-6 párhuzamos letöltés mellé már csak nagynehezen tudtam újat berakni, mert a NAS elfoglaltságra hivatkozva nem kívánt válaszolni...

Nos, a pozitív események egész sorának hatására feltettem az ffp-t, meg egy 2.93-as TM-et. És azonnal megkergült a letöltés. Elöször is össze vissza jelezte, hogy a port nyitott vagy csukott. Letiltottam a tűzfalat, átnéztem minden lehetséges helyet, settings-json (igen, settings.json változtatás előtt TM-et leállítottam), TM beállítás, router beállítás, tűzfal szabály progira és csomagra (a vírusírtó/tűzfal alkalmazásban). Mindenhol ugyanaz a port, ugyanúgy kifelé/befelé. Port forwarding jó. Ismételt port próba (torrentek nélkül), port nyitott.

És amint torrent filet raktam be újra megkergült a TM. Webes és TM GUI is. Fagyott, csak SSH-n belépve tudtam leállítani. Port próbánál meg jött a Kimenő port zárt bagy Bejövő port zárt hiba. Hol ez hol az... Ekkor újra magam mellé készítettem a kisbaltát.

Ezután történt egy s más, nem is mindegyiket mesélném majd el a kisunokáimnak, de a lényeg, az utolsó próbák egyikénél már nem tettem fel ffp alá a TM-et, hanem hagytam a gyári 2.82-t és (aztak..rva), működik. TM GUI is vígan nyeli befelé a torrenteket és jönnek is lefelé. Egyenlőre biztonsági üzemben, max 5000bps, és egyszerre csak egy állomány.

Google barátommal közösen kutakodva, több olyan állománnyal is találkoztam, aminek a nevében arm1, arm2, arm3 satöbbi volt. Ezek (gyanítom) arra utalnak, hogy melyik CPU architetktúrának megfelelően készültek. Persze lehet, hogy már itt tévedek. De láttam már i386 meg x86 specifikus állományokat, szóval a tévedés lehetőségét ebben a teklintetben minimalizálnám. A CPU-ról azt találtam, hogy ARMV5 architetktúra. Lehetséges volna, hogy (például) a fenti TM mizéria okozója, egy a 310 CPU architektúrával nem teljesen kompatibilis komponens az újonnan elérhető TM buildekben...?

Persze nem vagyok biztos abban, hogy jó vonalon indultam el az önálló gondolkodásban. De elég sok kompatibilitási problémával talákoztam már, elég sokféle területen. És (szakmai ártalom) amíg egy lehetőségről nem bizonyosodik be minden kétséget kizáróan, hogy nincs köze a tapasztalt problémához, addig bizony az a lehetőség egy potenciális ok, és akként kezelendő.

És, hogy mindezt megírhattam-e volna rövidebben? Nos, igen... Mentségemre szolgáljon, munkahelyen vagyok, és itt nem lehet inni, így a folytonos idegállapotban levést valamivel le kell folytani...

[ Szerkesztve ]

(#19935) vanRobert


vanRobert
tag

Hi!

miniDLNA, függősségek telepítése újabb hiba: libgnutls.so.30. Visszaolvasva azt láttam, hogy ffmpeg3-hez kapcsolódik. A telepíített ffmpeg csomagokban nincs ilyen, a "tls"-ből valamiféle hálózati kapcsolati protokollra gondolok.

(#19936) vanRobert válasza vanRobert (#19935) üzenetére


vanRobert
tag

Megoldva, meglett az összes. Nem a repókból, mert azok halottak.

(#19937) Mr Dini válasza vanRobert (#19933) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ah, még az openssl is ilyen régi... Akkor elég legközelebb azt telepíteni először kézzel (br2:open{ssl,ssh}). De bízzunk benne, hogy nem lesz rá szükség. Örülök, hogy sikerült végül kézzel!

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#19938) Mr Dini válasza vanRobert (#19934) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Az már akkor is fura volt, hogy amikor PC-n indítottam torrent filet, akkor szinte mindig kifagyott.

Érdekes, mert a PC-s remote GUI és a webes felület is a TM RPC-jét használja, akárcsak az Android kliens. Különbség csak abban van, hogy a PC-s verzió mindenhez egyedi kérést küld, míg a mobilos keepalive-al oldja meg, ha teheti ugyanazt a kapcsolatot használja. De ez még nem lenne ok a 'fagyásra'.

A gyári download manager pedig libtorrent alapú, ami egy picit gyorsabb is, mint a TM. Egyetlen hátránya a ZyXEL féle GUI hozzá, az Python alapú és nagyon lassítja a vasat, ha aktív. Meg az érthetetlen max 10 torrent limitje.

A CPU kérdésre pedig igen, a 310, 320, 310S, 320S, 325 és 325v2 mind egy Marvell Kirkwood SoC-cal rendelkezik, ami valóban ARMv5-ös architektúrájú. Ezeken a vasokon csak ARMv5-re fordított kód, illetve az ARMv4-es kód fut (de borzasztó lassan). A többi el sem indul. Mivel ARMv4-re az FFp már rég nem létezik, ha egyáltalán működésre tudtad bírni, akkor 100%, hogy a NAS-od procijára lett fordítva a bináris.

Ami a lassulás okozója, az a kernellel függ össze, ugyanis a Transmission használ(na) egy speciális kernel cache-t, de valami számomra érthetetlen módon ezt a ZyXEL firmware iszonyat alacsonyra korlátozta. Ha nincs a TM forrásban ez az érték beszabályozva és eleve úgy lefordítva, akkor bizony fagy az egész. Nyilván a ZyXEL figyelt erre, mikor kiadta az ő Transmission csomagját, de barmalejen kívül FFp csomagot még nem láttam, ahol ez az érték rendben be lett volna állítva.

A másik lényeges különbség az FFp és a gyári csomagok közt, hogy míg a gyári rendszer glibc-t használ a C utasítások 'értelmezésére', az FFp és a rá készült csomagok uClibc-t használnak. Az utóbbi egyébként egy remek választás ilyen beágyazott eszközökre, a méretéből adódóan, de a glibc kétségkívül sokkal több mindent támogat. Emiatt jóval lassabban töltődnek be a programok glibc alatt, de futásidőben picit gyorsabb. Sajnos mivel az FFp a kezdetektől uClibc-t használ, áttérni nem lehetséges. Kivéve ha valakinel van annyi szabadideje, hogy leportoljon egy FFp szerű glibc alapú FHS-t. :DDD

Végül pedig az arm jelzés azt jelöli, hogy az adott csomag minimum ARMv5-re készült. Tehát az összes 3** és 5** NAS-sal kompatibilis. A szám mellette csak a build szám, amúgy semmi jelentősége nincs. Csak egy verzió jelölő.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#19939) vanRobert válasza Mr Dini (#19938) üzenetére


vanRobert
tag

Az az én egyik bajom, hogy repo frissítésre csak 2 lista érhető el, és sem a Mijzelf sem a BR2 nincs közte. Valami "s" meg "uli" jön csak. Lehet, hogy egy openssl frissítés megoldaná?

Azt írod még, hogy:
"Ami a lassulás okozója, az a kernellel függ össze, ugyanis a Transmission használ(na) egy speciális kernel cache-t, de valami számomra érthetetlen módon ezt a ZyXEL firmware iszonyat alacsonyra korlátozta. Ha nincs a TM forrásban ez az érték beszabályozva és eleve úgy lefordítva, akkor bizony fagy az egész. Nyilván a ZyXEL figyelt erre, mikor kiadta az ő Transmission csomagját, de barmalejen kívül FFp csomagot még nem láttam, ahol ez az érték rendben be lett volna állítva."

Akkor elképzelhető, hogy ez a misztikus fagyások egyik lehetséges oka?

Végül is az a lényeg (számomra), hogy felmentek azok a függősségek, amik kellettek, elindul mind a TM, mind a miniDLNA.

Végezetül nagyon hálás vagyok neked és Tonyk szaktársnak, hogy egy ilyen öreg vas esetében is próbáljátok még életben tartani a felhasználók reményeit, és igyekeztek a lehető legjobb segítséget megadni.

(#19940) gotz


gotz
tag

Sziasztok,

belefogtam miniDLNA telepítésbe, függőségek is telepítve vannak, viszont indításnál panaszkodik
Starting minidlna.../ffp/bin/minidlna: can't load library 'libjpeg.so.62'
[ Fail!!! ] ERROR WARNING: minidlna can not start!!!

Elérhető legfrissebb libjpeg 8c telepítve, próbáltam a 9b-t is, mindkettőnél azonos a hiba. Merre menjek tovább? :F

[ Szerkesztve ]

(#19941) Jambokee válasza Tonyk (#19883) üzenetére


Jambokee
újonc

SZia Tonyk,

Tudnál nekem segíteni? Frissíteni szeretném a TM-et.
Egy step by step leírásnak nagyon örülnék, hogy mit hogyan...

Előre is köszönöm!

(#19942) Tonyk válasza Jambokee (#19941) üzenetére


Tonyk
veterán

Melyik TM-et? Gyári vagy FFP-s?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19943) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Üdv Nektek!

Elkövettem egy olyan "butaságot" hogy egy működő rendszerhez hozzányúltam.

Mégpedig: Kiírta a rendszer (webes admin felületen) hogy a Tweaks csomag régi és lehet frissíteni.
A frissítés odáig jut, hogy leszedi a régit az újat meg nem telepíti 25% nál megáll...

Hogy tudnám ezt visszaállítani? vagy frissíteni?

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#19944) Jambokee válasza Tonyk (#19942) üzenetére


Jambokee
újonc

A NAS gyári (egyenlőre).

(#19945) Tonyk válasza Jambokee (#19944) üzenetére


Tonyk
veterán

A nas gondolom, hogy gyári, a trasmission-ra kérdeztem rá, remélem erre gondoltál! :D

A gyári transmissiont nem fogod tudni frissíteni.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19946) Jambokee válasza Tonyk (#19945) üzenetére


Jambokee
újonc

AHA, értem.

Akkor amire szükségem van az egy másik TM a nas-ra. Na, azt hogy? ;)

(#19947) Tonyk válasza Jambokee (#19946) üzenetére


Tonyk
veterán

mindenek előtt: ffp

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19948) Geripapa válasza Geripapa (#19943) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Közben rájöttem, hogy nem megy Mijzelf repoja.

http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/zypkg-repo/

Erről senki sem csinált mentést? :)
Ill tudni valamit az úrról?

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#19949) Tonyk válasza Geripapa (#19948) üzenetére


Tonyk
veterán

De van mentes, olvass vissza. Google drive

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19950) gduck válasza Geripapa (#19948) üzenetére


gduck
addikt

https://nas-central.mrdini.me/Users/Mijzelf/zypkg-repo/

http://zyxel.diskstation.eu/Users/Mijzelf/zypkg-repo/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.