Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19051) Somatom válasza odrif (#19050) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt hogy érted? Sztem ez egy tök alap jogosultságkezelő felület. Ha ebből vmi hiányzik a 326 -ban, akkor baj van.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19052) Upo válasza Somatom (#19051) üzenetére


Upo
addikt

Ez nekem is jobban tetszik mint az újabbak színes nagy ikonos tiritarka szörnyűsége.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#19053) adam.szabo


adam.szabo
csendes újonc

Sziasztok!

Telepítettem a Mr.Dini repójából való HUN 1.5-ös minidlna-t.
A kérdésem az lenne, hogy a webes felületét hogyan érem el ennek a proginak?

[ Szerkesztve ]

(#19054) odrif válasza adam.szabo (#19053) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

http://192.168.X.X:8200

20 éve a Prohardveren

(#19055) Tonyk válasza adam.szabo (#19053) üzenetére


Tonyk
veterán

1.5-ös nincs max 1.1.5-ös, de annál meg van frissebb...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19056) adam.szabo válasza odrif (#19054) üzenetére


adam.szabo
csendes újonc

Ez volt az én tippem is...
Tuti kihagytam akkor valamit a telepítésnél, mert jelenleg nem is fut a progi.

Így csináltam:

slacker -U
slacker -uiA minidlna

telepítés után:

chmod +x /ffp/start/minidlna.sh

/ffp/start/minidlna.sh start

De ezután sajnos hibát dob.
/ffp/bin/minidlna: can't load library 'libjpeg.so.9'
ERROR WARNING: minidlna can not start!!!

Erre valakinek valmi ötlet?

(#19057) odrif válasza adam.szabo (#19056) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

slacker -uiA br2:ffmpeg3 s:libjpeg uli:flac s:libexif uli:libid3tag uli:libogg uli:libvorbis mz:sqlite br2:gettext br2:libiconv.

20 éve a Prohardveren

(#19058) Tonyk válasza adam.szabo (#19056) üzenetére


Tonyk
veterán

Hogy érnéd el a webfelületét, mikor egyszer írja is, hogy nem tud elindulni egy függőség hiánya miatt.
De még egyszer mondom, a feltelepített verziótól van jóval frissebb. Okosabb lenne azt használni!
Az aktuálisan elérhető legfrissebb 1.2.1 .

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19059) adam.szabo válasza Tonyk (#19058) üzenetére


adam.szabo
csendes újonc

Hello,

feltelepítettem az általad javasolt verziót.
És azt is lefuttattam amit előtted javasoltak, viszont a hiba továbbra is ugyanaz.

Mit csinálok rosszul?

(#19060) odrif válasza adam.szabo (#19059) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

próbáld meg ezt:
slacker -UuiA mrdini:libjpeg-9

20 éve a Prohardveren

(#19061) adam.szabo válasza odrif (#19060) üzenetére


adam.szabo
csendes újonc

Sajna ugyan az...
Mit takar ez a hiba amit dob?
Pontosabban mi az ami hiányzik neki?

Illetve azt le tudnátok írni, hogy hogyan tudom törölni azokat a progikat amiket feltelepítettem?

[ Szerkesztve ]

(#19062) Tonyk válasza adam.szabo (#19061) üzenetére


Tonyk
veterán

A hibaüzenet alapján nem tudja betölteni a libjpeg függőséget (can't load library 'libjpeg.so.9')

Fel kell telepíteni:

slacker -a libjpeg

Több találat lesz, kiválasztod az egyiket (lehetőleg a legfrissebbet) és telepíted.

Utána indíthatod a minidlna-t, de millió százalék, hogy jön a következő error, hogy nem talál egy másik függőséget. Így az fenti mintára telepíted azt is. Addig működik ez amíg a hiányolt függőség neve megegyezik a csomag nevével. Csakhogy ez nem mindig van így. A minidlna esetében is lesz ilyen. Ilyenkor google és rákeresel , hogy a keresett függőség melyik csomagban lelhető fel. Megtalálod, örülsz, telepíted.

De ha nem akarod halálra szopatni (mert nem értesz hozzá, és a minidlna-nak van jó pár függősége), akkor tedd fel a slapt-get csomagkezelőt, ez majd telepíti a minidlna-t az összes függőségével együtt.

slacker -a slapt-get ------> slapt-get telepítése

majd:

slapt-get -u ------> Frissítjük a slapt-get adatbázisát

végül:

slapt-get -i minidlna ------> mindlna és a járulékos függőségeinek telepítése

Így felmegy minden függőség. Sajna elég kicsi a slapt-get -tel felpakolható sw.-ek száma, így a legtöbb esetben , marad a slacker.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19063) adam.szabo válasza Tonyk (#19062) üzenetére


adam.szabo
csendes újonc

Tonyk, köszönöm szépen megpróbálkozom vele.

Addig viszont szeretnék kérdezni még egyet.
Észrevettem, hogy a nas cpu használat túlnyomó részét (kb. 90%-ot) egy
python nevű folyamat használ.

Ez tulajdonképpen micsoda? Ha nem létfontosságú dolog van lehetőség ezt kiiktatni?

(#19064) gduck válasza adam.szabo (#19063) üzenetére


gduck
addikt

Fel kell telepíteni a Tweaks-et (Mijzelf repóban benne van) és azzal el tudod tiltani ;)

[ Szerkesztve ]

(#19065) Tonyk válasza adam.szabo (#19063) üzenetére


Tonyk
veterán

Tiltható (maga a python gyári állapotban nem, de nem is lenne ildomos), inkább tiltsd le inkább a twonky-t, az szokott vele ilyen processzoridőket csinálni. (generálja a képek thumbnailjeit millió különböző méretben)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19066) adam.szabo válasza Tonyk (#19062) üzenetére


adam.szabo
csendes újonc

Szia Tonyk!

Végigjátszottam amit javasoltál, de sajnos még mindig hiányzik neki egy függőség.
Most éppen a 'libhogweed.so.4'

Próbáltam a slacker paranccsal telepíteni: slacker -a hogweed, de ahogy írtad is valószínű
valamelyik másik csomag tartalmazza.

Próbáltam guglizni, de nem sok sikerrel. Esetleg tudnál segíteni, hogy hol találom meg azt hogy melyik csomag,
mit tartalmaz?

Igazad van a pythonnal kapcsolatban is, a twonky a hibás érte...

Biztos jó ez a minidlna, de nagyon sok vele a macera...

Várom már, hogy jó legyen :U

(#19067) odrif válasza adam.szabo (#19066) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

próbáld meg ezt:

slacker -a nettle

20 éve a Prohardveren

(#19068) Tonyk válasza adam.szabo (#19066) üzenetére


Tonyk
veterán

Jó a minidlna, és nincs vele macera, ha azt csinálod, amit már leírtam egyszer.
A hosszabb utat választottad (slacker-es telepítés). A rövidebb út a slapt-get lett volna. (De ha a salcker-es leírás végére érsz, nehogy elkezd a slapt-get -et is!)

Googlebe pedig beírod , hogy hogweed.so package, az első találatban írja is, hogy melyik csomagban van. lib a nevekben a library-ból jön (függvénykönyvtár) ezek elhagyhatók a keresésnél, mert csak amolyan prefix-ek

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19069) Tonyk válasza adam.szabo (#19066) üzenetére


Tonyk
veterán

Jó a minidlna, és nincs vele macera, ha azt csinálod, amit már leírtam egyszer.
A hosszabb utat választottad (slacker-es telepítés). A rövidebb út a slapt-get lett volna. (De ha a salcker-es leírás végére érsz, nehogy elkezd a slapt-get -et is!)

Googlebe pedig beírod , hogy hogweed.so package vagy libhogweed package, az első találatban írja is, hogy melyik csomagban van: Ahogyan a odrif kolléga is írja, a nettle csomag része így azt kell felrakni: slacker -a nettle.
A lib a nevekben a library-ból jön (függvénykönyvtár) ezek elhagyhatók a keresésnél, mert csak amolyan prefix-ek

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19070) GZB01


GZB01
tag

Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy nem tudok belépni a webes felületre, jelszó/felhasználó jó csak régen volt használva ezért most updateltem a filmwaret és most szimplán nem jön be a webes felülete :/, valami tanács mit kezdhetnék vele ?
Üdv Zoli!

(#19071) Tonyk válasza GZB01 (#19070) üzenetére


Tonyk
veterán

Ne könyvjelzőből indítsd az adminisztrációt, mert a fw frissítéskor változik az elérési útvonal, hanem a böngészőbe csak az ip-címet írd.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19072) GZB01 válasza Tonyk (#19071) üzenetére


GZB01
tag

Köszi időközben rájöttem, de lenne még egy másik problémám, hogy hogyan kell a ssh-val rácsatlakozni ?

(#19073) odrif válasza GZB01 (#19072) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Hálózat-Terminál fülön engedélyezd az SSH-t.
Majd töltsd le a putty-ot.
Lépj be root+jelszóval.

20 éve a Prohardveren

(#19074) GZB01 válasza odrif (#19073) üzenetére


GZB01
tag

Itt kéne látnom ?

(#19075) odrif válasza GZB01 (#19074) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

[link]

20 éve a Prohardveren

(#19076) GZB01 válasza odrif (#19075) üzenetére


GZB01
tag

Tudom próbáltam, connection refused-t ír :(

(#19077) zambozoli


zambozoli
senior tag

Hopp meg lett!

[ Szerkesztve ]

Üdv:ZZ

(#19078) zambozoli


zambozoli
senior tag

Tennék fel egy frissebb minidlna-t, de sehogy nem ok.
slapt-get -i minidlna esetén libhogweed.so.4 hiány lép fel.

Feltettem a nettle csomgot, de hiba marad, még mindig hiányzik a minidlna-nak libhogweed.so.4 függőség.

Mi kell ennek a 1.21 minidlna-nak???

Üdv:ZZ

(#19079) zambozoli válasza zambozoli (#19078) üzenetére


zambozoli
senior tag

usr/info/: Can't create 'usr/info'
usr/info/nettle.info.gz: Failed to create dir 'usr/info'Can't create 'usr/info/nettle.info.gz'
usr/include/: Can't create 'usr/include'
usr/include/nettle/: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle'
usr/include/nettle/serpent.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/serpent.h'
usr/include/nettle/version.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/version.h'
usr/include/nettle/yarrow.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/yarrow.h'
usr/include/nettle/nettle-types.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/nettle-types.h'
usr/include/nettle/nettle-meta.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/nettle-meta.h'
usr/include/nettle/aes.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/aes.h'
usr/include/nettle/asn1.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/asn1.h'
usr/include/nettle/sha1.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/sha1.h'
usr/include/nettle/md4.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/md4.h'
usr/include/nettle/des-compat.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/des-compat.h'
usr/include/nettle/arcfour.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/arcfour.h'
usr/include/nettle/des.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/des.h'
usr/include/nettle/ecc.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/ecc.h'
usr/include/nettle/salsa20.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/salsa20.h'
usr/include/nettle/nettle-stdint.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/nettle-stdint.h'
usr/include/nettle/md2.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/md2.h'
usr/include/nettle/ctr.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/ctr.h'
usr/include/nettle/sha.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/sha.h'
usr/include/nettle/rsa.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/rsa.h'
usr/include/nettle/eax.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/eax.h'
usr/include/nettle/arctwo.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/arctwo.h'
usr/include/nettle/ecc-curve.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/ecc-curve.h'
usr/include/nettle/base64.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/base64.h'
usr/include/nettle/umac.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/umac.h'
usr/include/nettle/knuth-lfib.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/knuth-lfib.h'
usr/include/nettle/twofish.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/twofish.h'
usr/include/nettle/sha2.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/sha2.h'
usr/include/nettle/md5.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/md5.h'
usr/include/nettle/buffer.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/buffer.h'
usr/include/nettle/realloc.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/realloc.h'
usr/include/nettle/gcm.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/gcm.h'
usr/include/nettle/eddsa.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/eddsa.h'
usr/include/nettle/cbc.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/cbc.h'
usr/include/nettle/base16.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/base16.h'
usr/include/nettle/hkdf.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/hkdf.h'
usr/include/nettle/pgp.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/pgp.h'
usr/include/nettle/memxor.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/memxor.h'
usr/include/nettle/pkcs1.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/pkcs1.h'
usr/include/nettle/pbkdf2.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/pbkdf2.h'
usr/include/nettle/dsa.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/dsa.h'
usr/include/nettle/md5-compat.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/md5-compat.h'
usr/include/nettle/chacha.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/chacha.h'
usr/include/nettle/pss.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/pss.h'
usr/include/nettle/memops.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/memops.h'
usr/include/nettle/ccm.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/ccm.h'
usr/include/nettle/cast128.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/cast128.h'
usr/include/nettle/sha3.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/sha3.h'
usr/include/nettle/dsa-compat.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/dsa-compat.h'
usr/include/nettle/cfb.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/cfb.h'
usr/include/nettle/poly1305.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/poly1305.h'
usr/include/nettle/ripemd160.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/ripemd160.h'
usr/include/nettle/gosthash94.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/gosthash94.h'
usr/include/nettle/blowfish.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/blowfish.h'
usr/include/nettle/sexp.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/sexp.h'
usr/include/nettle/curve25519.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/curve25519.h'
usr/include/nettle/camellia.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/camellia.h'
usr/include/nettle/macros.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/macros.h'
usr/include/nettle/chacha-poly1305.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/chacha-poly1305.h'
usr/include/nettle/bignum.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/bignum.h'
usr/include/nettle/ecdsa.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/ecdsa.h'
usr/include/nettle/pss-mgf1.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/pss-mgf1.h'
usr/include/nettle/hmac.h: Failed to create dir 'usr/include'Can't create 'usr/include/nettle/hmac.h'
usr/bin/: Can't set user=0/group=0 for usr/binCan't update time for usr/bin
usr/bin/nettle-lfib-stream: Could not unlink
usr/bin/nettle-pbkdf2: Could not unlink
usr/bin/sexp-conv: Could not unlink
usr/bin/nettle-hash: Could not unlink
usr/bin/pkcs1-conv: Could not unlink
usr/doc/: Can't create 'usr/doc'
usr/doc/nettle-3.4/: Failed to create dir 'usr/doc'Can't create 'usr/doc/nettle-3.4'
usr/doc/nettle-3.4/AUTHORS: Failed to create dir 'usr/doc'Can't create 'usr/doc/nettle-3.4/AUTHORS'
usr/doc/nettle-3.4/COPYINGv2: Failed to create dir 'usr/doc'Can't create 'usr/doc/nettle-3.4/COPYINGv2'
usr/doc/nettle-3.4/TODO: Failed to create dir 'usr/doc'Can't create 'usr/doc/nettle-3.4/TODO'
usr/doc/nettle-3.4/INSTALL: Failed to create dir 'usr/doc'Can't create 'usr/doc/nettle-3.4/INSTALL'
usr/doc/nettle-3.4/README: Failed to create dir 'usr/doc'Can't create 'usr/doc/nettle-3.4/README'
usr/doc/nettle-3.4/NEWS: Failed to create dir 'usr/doc'Can't create 'usr/doc/nettle-3.4/NEWS'
usr/doc/nettle-3.4/COPYINGv3: Failed to create dir 'usr/doc'Can't create 'usr/doc/nettle-3.4/COPYINGv3'
usr/doc/nettle-3.4/ChangeLog: Failed to create dir 'usr/doc'Can't create 'usr/doc/nettle-3.4/ChangeLog'
usr/doc/nettle-3.4/COPYING.LESSERv3: Failed to create dir 'usr/doc'Can't create 'usr/doc/nettle-3.4/COPYING.LESSERv3'
usr/lib/: Can't set user=0/group=0 for usr/libCan't update time for usr/lib
usr/lib/pkgconfig/: Can't create 'usr/lib/pkgconfig'
usr/lib/pkgconfig/nettle.pc: Failed to create dir 'usr/lib/pkgconfig'Can't create 'usr/lib/pkgconfig/nettle.pc'
usr/lib/pkgconfig/hogweed.pc: Failed to create dir 'usr/lib/pkgconfig'Can't create 'usr/lib/pkgconfig/hogweed.pc'
usr/lib/libnettle.so.6.4: Could not unlink
usr/lib/libhogweed.so.4.4: Could not unlink

Ezért nem megy fel a nettle rendesen!
Hogy tudom megoldani???

Üdv:ZZ

(#19080) Tonyk válasza zambozoli (#19079) üzenetére


Tonyk
veterán

ugye root-tal próbálod?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19081) Coc@s


Coc@s
őstag

Ma le akartam húzni egy filmet az Ncore-ról.
Letöltöttem a torrent fájlt, elindítottam a letöltést, a státusza rendben is, azonban nem töltődik.
A processzor 100%-on ketyegett, újraindítottam teljesen a NAS-t, a helyzet változatlan, mint a lenti képen is látható.
Nem volt semmi változás a szerveren az utóbbi időben, se nem töltöttem rá, se nem töröltem.
Egyébként gyakorlatilag minden a "gyári" a NAS-on.
Szerintetek mi lehet a gond, amiért nem indul el a letöltés, ill. miért futhat 100%-on a processzor?

18 éve itt

(#19082) Tonyk válasza Coc@s (#19081) üzenetére


Tonyk
veterán

Szar twonky felzabálja a cpu-t. Tipikus.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19083) Coc@s válasza Tonyk (#19082) üzenetére


Coc@s
őstag

De mi lehet az ok, ami miatt most ez van.
Korábban ment normálisan minden.
Akkor szokott fölmenni a CPU, ha új dolgokat töltök fel (pl. egy csomó képet pl.) és gondolom esetleg indexeli vagy kitudja mit csinál.
De most semmi ilyen nem történt.
Normál esetben 50% körül szokott lenni a processzor, a torrent is hasított mindig.

18 éve itt

(#19084) odrif válasza Coc@s (#19083) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ha nem használod a Twonky-t, akkor tiltsd le a NAS webes felületén.
Ha a TV-n akarsz nézni tartalmakat, akkor érdemes a minidlna-t használni.

20 éve a Prohardveren

(#19085) Coc@s válasza odrif (#19084) üzenetére


Coc@s
őstag

Ha azt kikapcsolom, akkor a webes felületen nem lesznek ott a fotók, videók, stb...
Én nem azt használom, de a gyerekeim igen.

18 éve itt

(#19086) Coc@s válasza Coc@s (#19085) üzenetére


Coc@s
őstag

Letiltottam azért a Twonky-t, most a Python meg 98%-n.
A torrent most is áll.

18 éve itt

(#19087) zambozoli válasza Tonyk (#19080) üzenetére


zambozoli
senior tag

Persze! Próbáltam chmod 777 -el de visszadobta hogy read online az usr mappa.

Üdv:ZZ

(#19088) gduck válasza Coc@s (#19086) üzenetére


gduck
addikt

#19064

[ Szerkesztve ]

(#19089) zambozoli válasza zambozoli (#19087) üzenetére


zambozoli
senior tag

root@NSA310:~# chmod a+rw /usr
chmod: changing permissions of `/usr': Read-only file system

[ Szerkesztve ]

Üdv:ZZ

(#19090) zambozoli válasza zambozoli (#19089) üzenetére


zambozoli
senior tag

OK fut a minidlna 1.21! találtam 3.3-as nettle csomagot!

Üdv:ZZ

(#19091) Coc@s válasza gduck (#19088) üzenetére


Coc@s
őstag

Köszi, majd megnézegetem.
Alapból azt sem tudom, mire való ez a python. :N
És bár munkámból kifolyólag nem ismeretlen és idegen nekem a CLI, ismerem a Puttyot - bár a mindennapokban Secure CRT-t használok - , de a linux világa idegen.
Nem akarnám hegyezgetni azt a NAS-t, jó nekem a gyári állapot, csak működjön.
Ha kevés lenne, akkor vennék egy komolyabbat.

Ill. továbbra is az a problémám, hogy fönn volt eddig is minden ami most, működött a gyári torrent kliens, amire nekem kell, elég is.
Engedélyezve volt a médiaszerver, stb. stb. és mégis ment minden.
Ok, hogy letiltom egyiket másikat, de megyek vele valamire azon túl, hogy ők nem esznek prociidőt?
Azt nem hiszem - bár nem tudom - , hogy prioritásban annyira felülmúlná pl. a médiaszerver a torrentet, hogy nem is engedi szóhoz jutni.

18 éve itt

(#19092) mobilizmo válasza Coc@s (#19081) üzenetére


mobilizmo
addikt

Az ncore eléggé döglődik hetek óta. Nem biztos, hogy a NAS-od tehet róla.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#19093) Coc@s válasza mobilizmo (#19092) üzenetére


Coc@s
őstag

:Y

Akkor otthagyom, aztán majd ránézek.
Mára mát úgyis elegem lett belőle.

Köszi az infót. :R
(Utoljára cca. 3 hete töltöttem onnan, akkor ment rendesen.)

[ Szerkesztve ]

18 éve itt

(#19094) Coc@s válasza Coc@s (#19093) üzenetére


Coc@s
őstag

A médiaszervert teljesen kinulláztam, a processzorhasználat lement nullára, a torrent így sem megy.
Valószínűleg akkor tényleg az ncore-nál lehet valami.

De ha valaki használja és nála működik, szóljon légyszi.

18 éve itt

(#19095) odrif válasza Coc@s (#19094) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

én használom nas326-on, 100 db torrent fut, nekem ok.

[kép]

20 éve a Prohardveren

(#19096) Coc@s válasza odrif (#19095) üzenetére


Coc@s
őstag

Mármint az ncore-ról megy a letöltés aktuálisan nálad?
Vagy torrent kliensre gondolsz?
Csak mert én - lehet nem fogalmaztam egyértelműen - csak az ncore-ra gondoltam spec. :K

Szerk.:
Az előbb elkiabáltam.
A Python most két példányban fut, egy 97, egy pedig 1 %-on.

[ Szerkesztve ]

18 éve itt

(#19097) odrif válasza Coc@s (#19096) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

igen, ncore.

20 éve a Prohardveren

(#19098) Coc@s válasza odrif (#19097) üzenetére


Coc@s
őstag

Akkor végképp megállt a tudomány.

Lehet, hogy a ritkán betérő vendégeket nem szolgálják ki? :D

[ Szerkesztve ]

18 éve itt

(#19099) Coc@s válasza Coc@s (#19098) üzenetére


Coc@s
őstag

Meglett a megoldás.
Valamiért a HGW-men egyel erősebb tűzfalszabály lett érvényesítve, amiben nincs benne a P2P.
Módosítottam, megy a letöltés. :))

No és akkor mi ez a python, amit esetlegesen le kéne tiltanom, hogy ne zabáljon procit? :)

18 éve itt

(#19100) Szabopeter19


Szabopeter19
csendes újonc

Sziasztok!

Érdemes szerintetek frissíteni a tm-et, ha nincs vele gondom amúgy? Próbáltam múltkor, de bármit csináltam nem engedte ssh-n letiltani a tm futását a telepítéshez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.