Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19801) Joshi válasza Disque (#19800) üzenetére


Joshi
titán

"Megpróbálom azt, hogy most visszafele másolom a zeneszámokat a pendriera, ha neked van igazad, akkor most a legutolsó zeneszámnak kell elöl lennie. Mindjárt jövök az eredménnyel."
Ezt próbálom meg. Szerintem ennél kézenfekvőbb dolog nincs.

Mindenesetre a Track dátuma nem változik hiába most másoltam át.

[ Szerkesztve ]

(#19802) vanRobert válasza Joshi (#19801) üzenetére


vanRobert
tag

Persze, hogy nem változik, mert az a létrehozás dátuma... Attól, hogy átmásolod, attól az még nem lesz új.
A másik, az MP3 TAG-os képen csak a lényeg nem látszik, vagyis a track ID-k.

Most már ennyi idő tényleg felteszem a 10000 forintos kérdést: nincs bekapcsolva a véletlen lejátszás...? :F

(#19803) Joshi válasza Joshi (#19801) üzenetére


Joshi
titán

Na. A pendrivera létrehoztam egy Pokolgép mappát amibe bemásoltam fordított sorrendbe a számokat, azaz 17-tól az 1-es trackig. Ezt a Pokolgép mappát átmásoltam a NAS-ban lévő vinyó Zene mappájába. Kipróbáltam és semmi nem változott. Azaz a NAS belső vinyójáról összekeveri a számokat, de ha bedugom a pendriveot a NAS-ba onnan sorba rendezi. Na erre varrjatok gombot. :DDD

(#19802) vanRobert ne b@sszá föl idegileg, mi köze a végtelen lejátszásnak a lista megjelenítéshez? Nem tudom átment hogy a NAS USB-jéről sorba rendezi a számokat, csak a belső vinyójáról nem? :W :Y ;] :O Mindkét esetben hálózatról kapja a lejátszó az adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#19804) Disque válasza Joshi (#19803) üzenetére


Disque
aktív tag

Hát akkor nincs több ötletem. Amúgy a #19783 képen mi a rendezés sorrendje mert ott sem abc sorrendben vannak a számok?

[ Szerkesztve ]

(#19805) Joshi válasza Disque (#19804) üzenetére


Joshi
titán

Én se értem, ez egy Anomália. :DD

Hogy tudom megnézni a track ID-t?

[ Szerkesztve ]

(#19806) Joshi válasza Disque (#19804) üzenetére


Joshi
titán

Erre gondolsz? Mert ugyan ez jelenik meg a bal oldali info sávban is. ;)

(#19807) vanRobert válasza Joshi (#19806) üzenetére


vanRobert
tag

Ez fájt... Alul van egy csúszka, húzd jobbra, lesz egy olyan oszlop, hogy "Szám". Abban pedig számok. Az a track ID.
A média lejátszóban ha van olyan beállítás, akkor a track ID szerinti sorba rendezést kell jelölni.
De tényleg nem vágom, nálam a VLC gond nélkül rendezi sorba az album dalait. Akkor keveredik meg néha, ha mondjuk FLAC-nál hibás vagy teljesen hiányzik a track ID (mert csak a CUE tartalmazza az arra vonatkozó infót), vagy MP3 nál az ID3V1 és ID3V2 közül valamelyik nem stimmel a másikkal. Bár ez nagyon ritka, nagy elb@szás kell hozzá...

(#19808) vanRobert válasza Joshi (#19806) üzenetére


vanRobert
tag

Gyorsan megvettem én is ezt az albumot. AIMP és VLC is gond nélkül sorba rakja. PC-n és Androidos telón is. Sőt a tizenes Samu TV is. Behúztam a könyvtárat, indítottam az m3u-t vagy csak simán betallóztam lejátszásra, minden faja.
Nálad ezt a konkrét albumot is megkeveri, vagy ez helyes sorrendben jelenik meg?

(#19809) Joshi válasza vanRobert (#19808) üzenetére


Joshi
titán

Nem csak ezt, hanem minden albumot megkever ha a NAS belső vinyójáról akarom lejátszani. Ha kimásolom penre és bedugom a Zyxel NSA320 front USB-re, akkor teljesen jó. What? :Y
Erre szerintem csak Tonyk és Somatom tudna megoldást, de lehet ők is csak pislognak. ;]

"Alul van egy csúszka, húzd jobbra, lesz egy olyan oszlop, hogy "Szám". Abban pedig számok. Az a track ID."
Dobjál már egy képet mert nem értem mire gondolsz. :O

[ Szerkesztve ]

(#19810) vanRobert válasza Joshi (#19809) üzenetére


vanRobert
tag

Termékeny ámde sikertelen délután töltöttünk ezzel a problémával. Esetleg másik média lejátszó...? AIMP?

(#19811) Joshi válasza vanRobert (#19810) üzenetére


Joshi
titán

Te miről beszélsz? Egy Oppo 203 Media Control appjáról beszélünk. Azt is részleteztem, hogy más Oppo tulajnál nem volt ilyen probléma. Nem véletlen, hogy a Zyxel NAS-t okolom.

De utoljára leírom hogy szerintem miért a Zyxel a hunyó:
A NAS USB-jéről sorba rendezi a számokat, csak a belső vinyójáról nem. Ha a lejátszó lenne a hunyó, akkor minden forrásból összekeverné a számokat.

[ Szerkesztve ]

(#19812) vanRobert válasza Joshi (#19809) üzenetére


vanRobert
tag


(#19813) vanRobert válasza vanRobert (#19812) üzenetére


vanRobert
tag

Ennyi dumálás után nagyon megszomjaztam. Bontok egy sörikét...

(#19814) Joshi válasza vanRobert (#19812) üzenetére


Joshi
titán

Te most szopatsz? :W Mindegy hogy kiszkrollozod a Szám oszlopig az ablakot, nem kell, mert bal oldalon egyből mutatja hogy hányadik szám. Jézusom, ebből az jön le hogy egész eddig ittál. Egyébként félreértés ne essék, én örülök hogy próbálsz segíteni, de ezek után inkább sörözz. :R :DD
Ja, akkor a Média info is kb ugyan ezt mutatta. Jól van. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19815) vanRobert válasza Joshi (#19811) üzenetére


vanRobert
tag

Ahhhhh... Nem egy frissítés után kezdett el furcsán viselkedni a médialejátszód?

(#19816) vanRobert válasza Joshi (#19814) üzenetére


vanRobert
tag

Nem is ittam.... Legalábbis nem nevezném annak.
A problémád lesz az, aminek sem logikus oka, sem magyarázata sem megoldása nincs.

De azért tallózd már be egy médialejátszó progiba is. AIMP, VLC, vagy amit csak akarsz. Én ezeket használom, és ezeknél akárhonnan tallózok akármit, az normál sorrendben van.

(#19817) Joshi válasza vanRobert (#19816) üzenetére


Joshi
titán

"Nem is ittam"
Bocs, az se gond ha ittál, tényleg rendes vagy hogy próbálsz segíteni. :R

(#19818) Tonyk válasza Joshi (#19799) üzenetére


Tonyk
veterán

Arra gondol a kolléga, hogy fájl másolásánál változhatott a fájl utolsó hozzáférésének a dátuma, mivel pl . TC névsorban másolta át a fájlokat ezért azok utolsó hozzáférés dátuma is a névsor szerint megfelelően változott ezért jó a lista a kliensen. (0.00001% esélyt adok rá, de lehet.)

Én azt megpróbálnám, hogy egy másik könyvtárba átmásolnám ezeket a fájlokat, átnevezném őket 1.flac(vagy mp3-ra) , 2 , 3, stb -re, és megnézném, hogy így mi a sorrend. Ha jó, akkor a fájlnevek kódolásával lehet valami.

Ha nem akkor a tagekkel. Ebben az esetben találsz a neten olyan prg-ot, ami tagek alapján átnevezi a fájlokat. (pl a már említett mp3tag)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19819) vanRobert válasza Tonyk (#19818) üzenetére


vanRobert
tag

...vagy, keresnék egy médialejátszó programot, és megnézném abban, mit mutat...

(#19820) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Az mp3tag programmal kéne megnézni, hogy mik vannak beállítva... (zene rajongó vagyok az első dolgom, hogy beállítom....)

Vigyorka

(#19821) Somatom válasza Joshi (#19809) üzenetére


Somatom
veterán

Tényleg nincs ötletem. ID Tag szempontból totál káosz a zenetáram. A 310 -es SMB -jéről megpróbáltam ugyanezt a Pokolgép lemezt lejátszani Androidos TotalCommander -rel, VLC -vel, N-Player -el és Kodival. Az első három fájlnév, a Kodi pedig ID3 alapján játszotta le, de mindegyik helyes sorrendben.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19822) vanRobert válasza Joshi (#19803) üzenetére


vanRobert
tag

Nem akarlak felb@szni, segíteni próbálok.
A franc tudja, hogy nem a belső vinyó illetve a pendrive eltérő partíció formátuma kavar be neked.
Tölts le egy másik médialejátszót, vagy akár többet is, és abból is próbáld meg lejátszani. Ha ott is kavarc van, akkor a tiéd az egyetlen olyan NAS a fórumozók közül, akinél összekavarodnak a zeneszámok.
Ha rendes sorrendben játszódnak le, akkor a BD lejátszód médiakliense lesz a ludas. Nem ez lenne az első eset, hogy egy felső középkatos vagy felső kategóriás cucc szoftveres támogatottsága enyhén szólva is méltatlan a hardver szintjéhez.
Továbbra is azt mondom, hogy a NAS csak küldi a bitet és a kliens dolgozza fel. A média lejátszó valami alapján sorba rendez, és csakis az alapján tud, amit képes értelmezni.

[ Szerkesztve ]

(#19823) Joshi válasza vanRobert (#19822) üzenetére


Joshi
titán

Ok, de a NAS küldi a belső vinyóról is és a rádugott pendriveról is. Arra gondoltam hogy valami beállítás lehet NAS oldalról az External és Internál meghajtóknál. PC-és lejátszót nem akarok használni, ezzel akarom megoldani. Ahogy írtam lassan váltok Synology 218+-ra, de azért köszi a segítségeket.

(#19824) Tonyk válasza Joshi (#19823) üzenetére


Tonyk
veterán

fájlok átnevezését kipróbáltad már 1, 2, n+1.flac-re ?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19825) Joshi válasza Tonyk (#19824) üzenetére


Joshi
titán

Most melózok, majd este azt még megpróbálom.

(#19826) shteer


shteer
titán

itt nagyobb a forgalom mint a 325v2 topikban, remélem valaki tud megoldást

pár napja vettem észre, hogy nem megy az automatic könyvjelző olvasás, log:

../src/automatic.c, 702: Automatic version: 0.8.3 (8da96e7)
../src/state.c, 126: Restored 52 old entries
../src/automatic.c, 290: 1 feed URLs
../src/automatic.c, 291: Read 1 filters from config file
[19/06/04 21:33:14] ../src/automatic.c, 736: Daemon started
../src/web.c, 432: [getHTTPData] 'https://xxxxx.yy/bookmarks/ccccccccccccccccccccccccccccccccc': SSL connect error (retval: 35)

rss feed-et maszkoltam természetesen. az SSL connect error mitől lehet? :R

..szerintem jónak tűnik

(#19827) kene84 válasza shteer (#19826) üzenetére


kene84
senior tag

gondoltam megnézem én is, mert nem használtam már egy ideje és nekem sem működik, a hibaüzenet ugyanaz az automatic.log-ban :(((

(#19828) Joshi válasza Tonyk (#19824) üzenetére


Joshi
titán

Kipróbáltam, de nem változik semmi. Azaz a NAS belső vinyójáról összekeveri a zeneszámokat, de ha ugyan azt a cuccot pendrivról a NAS külső usb-re dugom akkor onnan jó.
Az MP3Tag progit nem ismerem, azt próbáltam, hogy kitöröltem minden címkét, csak a fájlnév maradt, de semmi nem változott.

(#19829) Tonyk válasza Joshi (#19828) üzenetére


Tonyk
veterán

És ebben az esetben a sorrend u.a maradt? Tehát 1.flac, 2.flac, stb esetében is ugyanúgy keverte meg a számokat mint normál fájlnévvel és tagekkel ellátva? (Mindkét esetben azonos a sorrend?)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19830) shteer válasza kene84 (#19827) üzenetére


shteer
titán

köszi, ez is valami. lehet a trackernél van a hiba, vagy átállítottak valamit?

..szerintem jónak tűnik

(#19831) Joshi válasza Tonyk (#19829) üzenetére


Joshi
titán

Igen, mindig ugyan úgy vannak a számok sorrendje, ezt direkt figyeltem nem-e véletlenszerűen keveri össze, de nem.

(#19832) kene84 válasza shteer (#19830) üzenetére


kene84
senior tag

egészen biztosan.

összedobtam egy rss figyelést egy másik oldalról és indult is azonnal, szóval nem az automatic háza táján van probléma

(#19833) Tonyk válasza Joshi (#19831) üzenetére


Tonyk
veterán

Ez tuti nem a belső hdd miatt van szerintem. Ez valamilyen elkonfig/sw hiba lehet. A sorrendben valami logika? Méret?

Nekem is van egy samsung micro hifi otthon, ami pendriveról egy adott random sorrend szerint játssza le a számokat. A sorrend mindig u.a. . nem jöttem rá, hogy mi alapján.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19834) Joshi válasza Tonyk (#19833) üzenetére


Joshi
titán

Privibe megkerestem Oppo 203 tulajokat, de ők azt írták hogy náluk minden rendben van. Persze nem is ugyan ez a hálózatos konfigurációjuk van, de nekem nagyon furcsa, hogy a NAS USB-ről meg minden rendben van. Előbb-utóbb váltok komolyabb NAS-ra, majd akkor kiderül. Vagy nem. :DDD

(#19835) Tonyk válasza Joshi (#19834) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha komolyabb nasra váltasz, akkor épített nasban gondolkodj! Olcsóbban jössz ki, nagyobb teljesítményt és rugalmasságot kapsz. 50-60-ból kijön, nas szoftvert - ha nem is akarsz linuxozni egy-az-egyben -, dögivel találsz a neten. OMV, Freenas, Nas4Free, Rockstore, stb, stb, stb
Pl.: [link], [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19836) Upo válasza Tonyk (#19835) üzenetére


Upo
addikt

Így van, rendszeresen vannak itt is az aprón pl. hp microserverek, abba csak bele kell dugdosni a hdd-ket, fel a szoftvert és kész. Már30e körül is ki lehet fogni, de komolyabb hardveresek is vannak a fenti összegen belül.
Nem beszélve arról, hogy virtualizálva meg a nas funkció mellett egyebet is rá lehet bízni, pl. okos otthon, stb.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#19837) vanRobert válasza Upo (#19836) üzenetére


vanRobert
tag

Ahan, szóval szépen lassan annyit fognak tudni ezek az épített cuccok, mint egy asztali gép... 10 éve... :))

(#19838) Tonyk válasza vanRobert (#19837) üzenetére


Tonyk
veterán

Csak épp a fogyasztásuk kb a harmada/negyede/ azoknak

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19839) vanRobert válasza Tonyk (#19838) üzenetére


vanRobert
tag

Hát ja... Értelmesen választva tápot, alaplapot, procit, egy asztali gép akkor is 100W környéke.
Jó, ez még mindig több, mint egy épített vagy egy dobozos NAS, de ugye több a teljesítménytartalék is.
Szemezgettem egy időben pár mini ITX-es lappal, egy 20x20-as dobozba minden belefért volna. Játékra már régen nem használom, pötyögni elég lenne egy kisebb, szerényebb vas is. De az a fránya megszokás... ;)

(#19840) Upo válasza vanRobert (#19839) üzenetére


Upo
addikt

Azért egy celeron J - pentium N - AMD E procis gépecske simán megáll akár 20-40W-ban is az adat hdd-k nélkül. NAS-nak teljesen elég. Fél szemmel én is nézegetem a kínálatot, de nekem otthon automatizálásra kellene rPi-t kiváltani.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#19841) sodreg


sodreg
csendes tag

Hogyan kell ssh-n rootként elindítani az ffp-t?

Szeretnék vírusirtót telepíteni Mr.Dini leírása alapján, le is válogattam a hozzá szükséges csomagokat, viszont nem tudom telepíteni őket. Root alól ezt írja: -sh funpkg: not found
Ha adminként lépek be, akkor indul az ffp, viszont a csomag telepítés leáll: Permission denied

[ Szerkesztve ]

(#19842) Tonyk válasza sodreg (#19841) üzenetére


Tonyk
veterán

root legyen a login név

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19843) sodreg


sodreg
csendes tag

Így már ment a kézzel való felpakolás. Egy régi kérdésre kaptam egyértelmű választ!
Köszönöm!
Viszont nem tudom frissíteni a clamav-ot.
root@nsa310:~# freshclam
ERROR: Can't open/parse the config file /ffp/etc/freshclam.conf
Ezzel a hibával elszáll.

(#19844) Tonyk válasza sodreg (#19843) üzenetére


Tonyk
veterán

létezik a fájl?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19845) Tonyk


Tonyk
veterán

Új TM build érkezett ma reggel -majd két hónap csend után- (de elementális nagy újítás nincs benne, bennünket nem is érint, de mivel régen volt már új csomag, gondoltam fordítok egyet ;) ).
Parancsoljatok TM 2.94+ #9378 (af3d4639e2): [link]

A "szokásos" módon zajlik a frissítés:

1. Transmission leállítás!!!
2. A tömörített állományból, mindent oda másolni, ahol a tömörítvényben is van.
2.1 Amennyiben a Culturist féle skin-t használod, akkor vagy ne másold át a share/transmission/web könyvtárat, VAGY ha átmásolod, akkor a skin-t újra fel kell telepíteni,VAGY a tömörítvényből az index.html kivételével mindent a helyére másolsz majd a tömörített állományból az index.html-t a nason a megfelelő helyre index.original.html néven másolod fel.
3. Transmission indítás

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19846) Vigyorka válasza Tonyk (#19845) üzenetére


Vigyorka
senior tag

:R

Vigyorka

(#19847) Kris87


Kris87
aktív tag

Sziasztok!
Van már újra működő megoldás webdav telepítésére? Vagy bármit tudtok javasolni a következő szituációra? Cégen belül egy másik cég belső hálózatán kell dolgoznunk, amire cisco anyconnect-el lépünk be. Ilyenkor a saját alhálózatunkban üzemelő nsa325v2 nas nem érhető el. Az nsa326 tud alapból webdavot, ami külső ip-vel és megfelelően átirányított porttal felcsatolható hálózati meghajtóként akkor is, ha a vpn kapcsolat miatt a belső hálózat korlátozva van, szóval a cél az lenne, hogy fusson bármilyen biztonságos szerver a nason ami lehetővé teszi a meghajtóként való felcsatolást távolról. Köszi előre is! :)

(#19848) M_AND_Ms válasza Kris87 (#19847) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Openvpn is jó erre - én azon keresztül érem el a céges hálózatból az otthoni NAS-t (igaz, az Opnvpn szerver nálam a routeren fut, de ez már mellékes)

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#19849) divan válasza M_AND_Ms (#19848) üzenetére


divan
senior tag

Cisco Anyconnectnél sajnos nem. Kipróbáltam. Az Openvpn kapcsolódik gond nélkül, de ennek ellenére sem éri el a belső hálózaton lévő kiszolgálókat, csak az Anyconnecttel elérteket. :(

(#19850) M_AND_Ms válasza divan (#19849) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Itt nem maga az Annyconnect a ludas, hanem az a policy, amit szerveroldalon beállítottak - otthonról én is Annyconnecttel csatlakozom a céges hálózathoz és szépen elérem a saját erőforrásaimat is

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.