Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19701) imis


imis
senior tag

Minidlna-nál elérhető, hogy áramszünet után ne egy nap legyen, mire felépíti újra az egész adatbázisát? Ill. esetleg újraindítani a minidlna-t putty nélkül hogyan tudom? (nas bekapcsolásakor a tv nem akarja látni, puttyban restarttal újra látja)

(#19702) Tonyk válasza imis (#19701) üzenetére


Tonyk
veterán

Ott valami nagyon nem ok, hogy ha újraindulásnál rescan-t csinál? Melyik verzió?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19703) imis válasza Tonyk (#19702) üzenetére


imis
senior tag

1.1.5 a verzió

(#19704) Tonyk válasza imis (#19703) üzenetére


Tonyk
veterán

Az már nagyon régi (2015.09.10).

Az 1.2.1 a legújabb verzió (2017.08.24). Tedd fel azt!

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19705) Tonyk


Tonyk
veterán

Új TM buildek érkeztek a hosszú hétvégén, szám szerint 10.
Parancsoljatok: TM 2.94+ #9376 (750589101a): [link]

A "szokásos" módon zajlik a frissítés:

1. Transmission leállítás!!!
2. A tömörített állományból, mindent oda másolni, ahol a tömörítvényben is van.
2.1 Amennyiben a Culturist féle skin-t használod, akkor vagy ne másold át a share/transmission/web könyvtárat, VAGY ha átmásolod, akkor a skin-t újra fel kell telepíteni,VAGY a tömörítvényből az index.html kivételével mindent a helyére másolsz majd a tömörített állományból az index.html-t a nason a megfelelő helyre index.original.html néven másolod fel.
3. Transmission indítás

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19706) Vigyorka válasza Tonyk (#19705) üzenetére


Vigyorka
senior tag

:R :C :R

Vigyorka

(#19707) murex


murex
tag

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy adott egy UPC Connect Box, ami át van állítva Ipv4-re, port forwarding is be lett állítva, de a Transmission nem akar elindulni. Kipróbáltam a port nyitást telepített UTorrentre, annál tökéletesen működik, a Transmission pedig nem akar megindulni. 51413-as portot nyitottam, de másik portokkal sem megy. Megnéztem, és a port nyitva is van. Mit rontottam el, illetve mi lehet a megoldás?
Válaszokat előre is köszönöm

(#19708) Kris87


Kris87
aktív tag

Sziasztok!

Problémám lenne! :)

NSA310S nast húztam újra a nulláról, kezdve hosszú resettel, fw frissítéssel, vinyó kötet törléssel. Letiltottam a nem kellő dolgokat, pl twonky-t, felesleges megosztásokat, apróságok.

Feltettem a metarepositary-t a zyxel.nas-central.org -ról, utána az ffp-t, frissítettem az uwsiteloader forrásait, slackerrel feltettem a br2 féle transmission 2.93-mat, majd a függőségeit. Frissítettem a legutóbb linkelt 2.94+-ra, beállítottam. Elindul, tudok hozzá csatlakozni, látszik a verzió is, hogy új, már majdnem kezdtem örülni, hogy ez is megvan.

A baj ott van, hogy beteszek egy torrentet, majd elhasal a TM, nem lehet hozzá csatlakozni, nem tölt le semmit, csak a könyvtárakat hozza létre.

Majd felfigyeltem rá, hogy iszonyat lassan tudok a nasra hálózaton másolni, konkrétan 10-20 Kbyte/s, ez a sebesség ftp-vel való kapcsolódáskor és smb-vel is,lehet, hogy ez okozza a bajt. Közben a nas procija közel 0-n áll, tehát semmi sem fogja.

Mi lehet a probléma, miért ilyen lassú? Köszi előre is!

(#19709) Tonyk válasza Kris87 (#19708) üzenetére


Tonyk
veterán

Tiltsd le a TM-et, ekkor is ezt csinálja?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19710) Kris87 válasza Tonyk (#19709) üzenetére


Kris87
aktív tag

Igen, ezt csinálja sajnos.

(#19711) Mr Dini válasza Kris87 (#19708) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Bad szektoros HDD csinál ilyet. Nézz rá az állapotára hdsentinellel.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#19712) murex válasza murex (#19707) üzenetére


murex
tag

Erre valaki valamit tud mondani? Köszönöm

(#19713) gboszi válasza murex (#19712) üzenetére


gboszi
senior tag

Mit jelent a nem akar elindulni? Ahhoz nem kell portnyitas h menjen.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#19714) shanya83


shanya83
tag

egy kis segítség kellene, milyen ventilátort kellene beszereznem és honnan, mert már alig működik a tengely olajozása és már így se bírja sokáig....
találtam kettőt is a leírások között. Igazából annyi segítség kellene, hogy forrasztás/buhera nélkül, melyik a tuti :)

(#19715) Vigyorka válasza shanya83 (#19714) üzenetére


Vigyorka
senior tag

...a bekötés más. Én elszúrtam - venti nélkül megy. :( /Figyelmesen!)

Vigyorka

(#19716) Dany76


Dany76
tag

Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem. Eddig a külső hozzáférést FTP-n keresztül oldottam meg a NAS adataimhoz. Igaz változtattam a külső port számot de ahogy köztudott nem nagyon biztonságos ez a megoldás. Olvasgattam itt, egyesek használják a webdav-os hozzáférést de sajnos ezen a NAS-on (310) nem találom. Kell valami külső program. Vagy hogy tudom megoldani? Előre is köszönöm a segítségeket.

(#19717) Somatom válasza Dany76 (#19716) üzenetére


Somatom
veterán

Kőkemény terminálhuszárkodás a művelet. Először valami indiánt kell felheggeszteni (tán apache) :) , és az alá a WebDAV -ot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19718) Tonyk válasza Dany76 (#19716) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha van ssh, akkor miért nem jó egy winscp-vel rácsatlakozni?
Ha FTP, akkor miért nem FTPS vagy SFTP?
FTPS-hez már fordítottam szervert anno (pureftp), ha kell átküldöm. Dini meg csinált elméletileg SFTP-t.
De az SSH megy mindenféle hókuszpókusz nélkül.
A putty is kínál erre built-in megoldást (tunnels) (mondjuk kényelmetlen egy picit elsőre, de csak egyszer kell beállítani...).

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19719) Mr Dini válasza Tonyk (#19718) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

SFTP megy openSSH-val mindenféle beavatkozás nélkül. Csak az SSH portot kell beáldozni, s kirakni a netre.

Windowson WinSCP, FileZilla kezeli, Linuxon sshfs-sel csatolható.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#19720) M_AND_Ms válasza Dany76 (#19716) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Én kívülről (vagyis nem a saját LAN-ból) csakis VPN-en keresztül csatlakozom, azon keresztül viszont már minden úgy megy, mintha otthonról lennék. Ennél kényelmesebb, egyszerűbb és egyben biztonságosabb nincs a nagyon.
Egy Openvpn szerver a nas-ra, de jobb, ha már a routerre rá tudod tenni és Opnvpn kliensek a mobila és a távoli gép(ek)re, stb. Neten van leírási, hogy miképp készíthetsz saját tanúsítványt és kulcsot. mert azzal még biztonságosabb

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#19721) Dany76


Dany76
tag

Őszintén nekem még nincs semmi hókuszpók felrakva az alapon kívül. Itt főleg azért gondolkodtam ebben mivel gyakran kell a telefonról való hozzáférés és azért a webdavot elég sok program támogatja. Nem nagyon szeretnék belebonyolódni de ha tudtok valami jobb biztonságosabb megoldást akkor örülnék neki.

(#19722) Tonyk válasza Mr Dini (#19719) üzenetére


Tonyk
veterán

Ne nekem írd, én tisztában vagyok vele. SSH-t beáldozni? Az amúgy is ki van téve jobb helyeken.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19723) murex válasza gboszi (#19713) üzenetére


murex
tag

Arra gondoltam, hogy nem csatlakozik a peerekhez, csak frissit és ennyi. Nem indul meg a letöltés.

(#19724) eldvor válasza murex (#19723) üzenetére


eldvor
csendes tag

Nem statikus az ip/dns tcp/ip beállítás? Mert nálam ez volt, hogy változott a dns ezért inkább routeren állítottam neki fix ip-t

iT kontár

(#19725) mike784


mike784
tag

Sziasztok!
Haldoklik a hdd a nas-ban. Van rajta elég sok adat amit meg szeretnék menteni. Nincs fent FFP és ha nem muszáj nem is bajlódnék vele mert nekem így is tökéletes amire kell.
Rá van dugva e.sata-án egy nagyobb hdd amire át kéne másolnom az adatokat de hálózaton keresztül rengeteg idő lenne. Van valami megoldás, hogy direktbe másolja át? A gyári webes felületen nem találtam ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#19726) Tonyk válasza mike784 (#19725) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha rá van dugva a nasra akkor nem kéne, hogy hálón keresztül menjen, hacsak nem valami TC huszár vagy és a forrás és cél is smb. De a fájlkezelője is tud a kötetek között másolni.
+ ott van még a webes ssh-s belépés vagy akár telnet, és ott paranccsal is át tudod másolni, ssh alatt MC-vel jóval kényelmesebb.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19727) mike784 válasza Tonyk (#19726) üzenetére


mike784
tag

Nem értek a programozáshoz így ezek nekem nem sokat mondanak. Windows file kezelőjével próbáltam és valóban a tc- vel is :) . A gyári felületen ugyan van file böngésző de másolás opciót nem találok rajta.
A webes ssh-ra rá gugliztam de amit találtam nem működik (vagy nem jól csinálom).
Telnet belépéskor (putty és a backdoor-on) hiába írom be az mc- nem jön elő.
-sh: mc: not found
Biztos fájóan béna vagyok de egy átlag felhasználói tudással nem lehet fájlokat másolni? :F

[ Szerkesztve ]

(#19728) mike784 válasza Tonyk (#19726) üzenetére


mike784
tag

Köszönöm, megoldódott. A gyári felületen sikerült, a kurzorral tudtam áthúzni a mappákat (korábban is próbáltam de balról jobbra nem lehet csak jobbról balra :W )

(#19729) Tonyk válasza mike784 (#19727) üzenetére


Tonyk
veterán

mc-t telepíteni kell, de mivel azt mondod nem értesz hozzá, így ez felejtős lehet.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19730) vanRobert


vanRobert
tag

Hi, de legfőképp Tonyk!

Segítséget kérnék! A TM olyant csinált, hogy elindítok egy torrent-et, erre a teljes Transmission (=remote GUI) lefagy, nem csinál semmit, csak putty-ból tudom leállítani. De ugyanígy lefagy a webes felületes elérés is.

Feltettem a legutolsó TM-et, szigorúan a gájdod alapján... Illetve... Egyszer még régen feltettem a Culturist féle skint, de most ránézve a webes felületre, ez teljesen a gyári TM felületnek néz ki.

MC-ben a teljes ffp/share/transmission/web könyvtárat kitöröltem, és bemásoltam a legutolsó tm web alkönyvtár tartalmát. Most úgy tűnik, hogy megy a TM, de már volt ilyen, hogy azt hittem, hogy jó, azt' mégse' úgy vót...
Csak annyit kérdeznék, hogy ezzel most jót vagy még több rosszat csináltam...?

(#19731) Tonyk válasza vanRobert (#19730) üzenetére


Tonyk
veterán

Biztos ami tuti, ezért megkérdem , hogy a tm gui vagy a webes felület milyen tm verziót ír ki.

Nem csináltál rosszat. A web hiányától vagy sérült állapotától még a tm-nek futnia kell. Ez csak egy frontend.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19732) vanRobert válasza Tonyk (#19731) üzenetére


vanRobert
tag

Szia!

webes 2.94+ (750589101a)
TM remote GUI meg 5.16

Hmmm... Próbából a telón indítottam el egy letöltést (Remote Transmission-ban) és most megy. Ha a PC-ssel próbáltam, akkor lehalt.
Lehet, hogy a TM remote GUI a ludas...?

(#19733) M_AND_Ms válasza vanRobert (#19730) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Vedd vissza a "Globális partner korlát" számát és a sebességet is. A korlátlan sebesség és partnerszám esetén egyszerűen 100%-ban megfogja a TM a processzort, ezért érzed úgy, hogy lefagy az elérés. Nem fagy le, csak a processzor nem tudja kiszolgálni ezeket. Amúgy rendben megy ilyenkor a letöltés, ahogy a csövön kifér, tehát hagyhatod, nyugodtan. Amint lejön a cucc rögvest "feléled" minden

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#19734) vanRobert válasza M_AND_Ms (#19733) üzenetére


vanRobert
tag

Nem tudom pontosan mire gondolsz, de a letöltési sor mérete 2, a feltöltési meg 5.
Sebesség "normálban" 5000KB/s le, fel nincs korlát, "teknős" módban meg 2000 le és 200 fel.
Fiatal korában még korlátlanul ment, néha majdnem 8MB/s-el is jött a cucc, de akkor tényleg még hozzá sem tudtam adni új torrentet, annyira behalt a NAS vas.

Sajna tényleg nem halad a letöltés, pár mega után nincs tovább. Az incomplete könyvtárban szépen 0 közeli a folyamatban lévő file mérete. Kipróbáltam pár száz megás sorozatrésszel is, az max 1 perc alatt lent van. De 10 perc után is 0 volt a mérete.
De ahogy írtam, ugyanazt a torrent állományt telóról indítva a Remote Transmissionben nincs semmi gond, jön szépen. Néha kicsit köhög a NAS, és connection timeoutol egyet, de refresh után bejön a letöltési ablak.

[ Szerkesztve ]

(#19735) M_AND_Ms válasza vanRobert (#19734) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

...akkor én passzolok

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#19736) Tonyk válasza vanRobert (#19732) üzenetére


Tonyk
veterán

Próbáld meg, hogy unistallálod a tm-et teljesen (slacker vagy funpkg (amivel telepítetted)), még a könyvtárát is kipucolod, ha ott maradt volna valami.
Ez után felrakod ami a repoban van legfrissebb (slacker -a ), majd frissíted a legújabbra kézzel a leírásom alapján.

slapt-get -i transmission

ha nincs slapt-get, akkor

slacker -Ua transmission-2.93-arm-2.txz

Ha ez nincs benne a repoban akkor kell előtte egy uwsiteloader.sh :

wget http://wolf-u.li/u/441 -O /ffp/bin/uwsiteloader.sh
chmod a+x /ffp/bin/uwsiteloader.sh
uwsiteloader.sh

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19737) vanRobert válasza Tonyk (#19736) üzenetére


vanRobert
tag

Hali!

OK, ezt fogom tenni.
Apropó... Melyik könyvtárakat pucoljam? MC-ben nézelődve, több helyen is rábukkantam Transmission könyvtárakra.
Először ugye felment a NAS alapcsomagból, amit emlékeim szerint nem uninstalláltam, de ezt majd otthon megnézem az admin oldalon. Aztán meg az buildek is.

Plusszban infó, hogy androidos kliensről (Remote Transmission) indítottam 3 torrentet, köztük egy olyat, ami PC-s TM Remote GUI-ban kifagyott, és mind a három szépen le is jött. Egyszer sem halt le a NAS.

Nagyon kösz a segítséget.

(#19738) Tonyk válasza vanRobert (#19737) üzenetére


Tonyk
veterán

Az ffp-s tm rendszerint az /ffp/tm -ben van.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19739) vanRobert válasza Tonyk (#19738) üzenetére


vanRobert
tag

Hi!

Leszedtem mindent, slacker -r -el feljött egy 2.92-es (???). Ezt nem is értem. Mindegy. Végignyálaztam a könyvtárakat, piszok egy meló, gondolom lett volna valami linuxos hókusz-pókusz, amivel a majd' egy órás meló max fél percig tartott volna... :))
Visszaraktam a linkedről, felfrissítettem az utolsó 2.94-re, és juhhhééééé ... MEGY
Egyfelől köszönöm a segítséget és a tippet, másfelől piszok büszke vagyok magamra, hogy sikerült megoldanom.
Valszeg, valamelyik könyvtárban volt némi visszamaradt file, ami bekavarhatott.
Vagy valami egészen más, rajtam kívül és tőlem távol álló konvergencia...

(#19740) Tocika


Tocika
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Van egy Asus Ac66u router és egy zyxel 310s nas.
A nason fut a twonky server és a transsmission.
A routert távolról open vpn-ennketesztül érem el igy ez által a nast is.
Ha távolról vpn en ketesztül a mobil zyxel could alkalmazással nézem a nason lévő filmeket akkor gond nélkül lejátsza a filmeket
Viszont ha laptoprol csinálom ugyan ezt total commanderen keresztül akkor akadnak a filmek.
Mit kellene tennem , hogy folyamatos legyen a lejátszás az utóbbi esetben is ?

(#19741) Gelmi válasza Tonyk (#19626) üzenetére


Gelmi
tag

Szia Tonyk!

Kicsit elhanyagoltam a levelezésemet ! :(
Most olvasom hogy írtál ! :)
Köszönöm szépen ! :)

A fórumot heti rendszerességgel nyomon követem ezért a leg frissebb van fenn TM 2.94+ #9376 (750589101a)

Ez úton azt is köszönöm szépen ! :)

Hála istenek a nas remekül működik ! :)
Pedig vagy 130 -180 közötti torrent megy rajta folyamatosan !
Napi rendszerességgel töltögetek le filmeket egyet kettőt aztán törlőm is amit már meguntam !

Sőt ! azt veszem észre egyre jobban működik! :)
Régen le kellet állítanom a TM -et hogy élhető sebességgel tudjak másolni az asztali gépemre!

Most le se állítom úgy megy 20-24 M/s el régen 8-10 M/s volt ! :)

Aztán linux fan lettem ! :)
A win t be sem kapcsoltam már 1 éve ! :)

A DistroWatch ról mindig leszedek egy új Distrot és kipróbálom . :)

Eddig a Manjaro nyerte el legjobban a tetszésem !
Tegnap délután feltettem az MX linuxot :) nagyon gyors !
Csak most egy gondom van vele Thunarral nem érem el a nast :(
TM el megy , tudók rá filmet töltögetni csak a fájl kezelővel nem érem el :(
Kicsit még futok vele egy pár kört fórumozok stb .
Aztán ha nem sikerül megy vissza a Manjaro !

Még egyszer köszi az új TM ajánlást !

Üdv
Gelmi

A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

(#19742) Gelmi válasza Gelmi (#19741) üzenetére


Gelmi
tag

ennek privátba kellet volna mennie !!!
most már mindegy :)

A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

(#19743) theandre


theandre
csendes tag

Sziasztok,

325v2-ről van szó, de ide is beírom, hátha itt már előjött hasonló hiba:

Tapasztalt már valaki olyat, hogy rendszeresen kb 10-30 másodpercenként sípol egyet a NAS? Próbáltam factory resetet, és a HDD-ket is kivenni, de még így "szűzen" is produkálta. Van esetleg olyan log fájl amit érdemes lenne megnéznem, a webes felületen nem ír hibát?

Köszi!

(#19744) Tonyk válasza theandre (#19743) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem láttam még ilyet, így csak egy tipp, de nem lehet, hogy elem baja van? ( vagy beragadt reset gomb :Y )

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19745) szjoci válasza theandre (#19743) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Előtte működött, vagy így került már hozzád? Esetleg még a tápfeszültséget is érdemes lenne megmérni boot közben ha van rá lehetőséged, hátha tápegység gond.

[ Szerkesztve ]

(#19746) theandre válasza Tonyk (#19744) üzenetére


theandre
csendes tag

Köszi a választ! Elemre nem gondoltam, azt még megpróbálhatom kicserélni. Reset gomb biztos nincs beragadva.
Ami fura, hogy ha folyamatosan pingetem, a válaszidő a sípoláskor megnő, aztán visszaáll a normálra.

(#19747) theandre válasza szjoci (#19745) üzenetére


theandre
csendes tag

Köszi a választ, boltból vettem, évekig semmi bajom nem volt. Aztán az egyik disk kicsit elkezdett döglődni és azt gondoltam azért sípol. Viszont diskek nélkül, factory reset után is csinálta, így ez kizárva. A tápfeszültséget megmérem akkor.

(#19748) Tonyk válasza theandre (#19747) üzenetére


Tonyk
veterán

Az elmúlt hónapban egyetlen egy TM frissítés érkezett, tegnap: TM 2.94+ #9377 (3d9fd25269): [link]

A "szokásos" módon zajlik a frissítés:

1. Transmission leállítás!!!
2. A tömörített állományból, mindent oda másolni, ahol a tömörítvényben is van.
2.1 Amennyiben a Culturist féle skin-t használod, akkor vagy ne másold át a share/transmission/web könyvtárat, VAGY ha átmásolod, akkor a skin-t újra fel kell telepíteni,VAGY a tömörítvényből az index.html kivételével mindent a helyére másolsz majd a tömörített állományból az index.html-t a nason a megfelelő helyre index.original.html néven másolod fel.
3. Transmission indítás

Az elmúlt hónapoktól eltérően csináltam egy lightweight fordítást is. Ki lehet próbálni, akinek van kedve hozzá.
Itt található: [link].
"Telepítése" a normál verzióhoz hasonlóan a fentiek szerint történik.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#19749) Vigyorka válasza Tonyk (#19748) üzenetére


Vigyorka
senior tag

:R :C :R

Vigyorka

(#19750) Gelmi válasza Tonyk (#19748) üzenetére


Gelmi
tag

:R :C :R

A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.