Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

Egész jópofa :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) pet007


pet007
aktív tag

Nalam ennek az elodje szuperal(nem vilagit es nincsenek gyorsgombok) mar lassan egy eve, alap dolgokra, leginkabb kodi-vlc-re hasznalom, arra boven jo. Azt nem irtad, hogy tolteni hogy lehet, gobdolom ennek is elejen ott a microusb.

(#3) N€T0X|N válasza pet007 (#2) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Micro USB kábellel tölthető, jár hozzá.

De, írtam. :)

Sent from my keyBoard

(#4) pet007 válasza N€T0X|N (#3) üzenetére


pet007
aktív tag

Akkor en siklottem el felette, elnezest :DD

[ Szerkesztve ]

(#5) draco31


draco31
veterán

Nekem is van hasonló, de nem világítós. Teszi a dolgát, akkor használom, ha szerelni hoznak gépet. Az USB vevőt azt nálam is inkább előre kell bedugni, mert a fém kuckókon nem nagyon megy át a jele. Vagy ha az nincs, akkor egy usb hosszabbító megoldja. Nekem kb 1600-ba fájt. :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#6) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A Rii "márka" ilyen távirányítóit szokták elég jónak mondani. Pl. Rii 8+, igaz ez nem világít, de lehet van nekik olyan is.

Amúgy megoldhatod a hatótávot egy párszázas USB hosszabbítóval is, a gép mellé kivezetve hátulról.

PC-hez most is Microsoft-all-in-One-t használok, de csak ölben gépelésre, viszont a média player-emre kötve TV előtt jól jön a tapipadja is.

Valamint van egy iWeipoo Gt01-es légegerem is a TV előtti mahináláshoz, az is elég pöpec, már tervezem egy ideje, hogy írok is róla egy kis review-t... 3500K volt, ennyiért pláne elég jó vétel.

Jó kis cuccok ezek, de ha ismeretlen, akkor mindig alaposan utána kell nézni a vásárlói véleményeknek, mert bizony érheti meglepetés az embert...

(#7) tothbe


tothbe
addikt

Miért nem dugsz a hátsó USB portra egy USB A <-> USB B azaz sima hosszabbító kábelt és akkor már előre hozhatod az érzékelőt. kb 2-300 Ft-os beruházás egy ilyen

By(e) Tothbe

(#8) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Köszi az ötletet, van USB hosszabbítóm, csak nem akarok még egy kábelt a gép köré. :N (De ideiglenesen lehet, hogy ez lesz.)

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#9) MineFox54


MineFox54
őstag

USB hosszabbító? :)

(#10) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem van ugyanilyen. Ennyiért nem rossz, de tényleg csak kodihoz jó...

(#11) Polllen válasza SunMount3r (#6) üzenetére


Polllen
nagyúr

Kodi-hoz a gt vagy a cikkben szereplő lenne jobb megoldás?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#12) SunMount3r válasza Polllen (#11) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ilyesfajtát még nem próbáltam, de szerintem elég jó hozzá ez is (a világítást leszámítva, akkor már inkább a Rii 8+, vagy valami variánsa).

A Gt01-nek a légegér az előnye és az egykezes használat. Ennek meg, hogy a navigációs főgombok és a bill.-zet is egy oldalon van. KODI-ban sem a légegeret, sem a bill.-zetet, sem a tapipad-ot sem fogod úgyse sokat használni, csak a vezérlő gombokat. Ezek inkább más app-okban előnyösek, én direkt azokért is vettem inkább légegeret.

Kétkezes, vagy egykezes?-> E szerint dönts.

Ettől függetlenül a Gt01 egy nagyon jó és sokoldalú légegér és nekem KODI-hoz is tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#13) Polllen válasza SunMount3r (#12) üzenetére


Polllen
nagyúr

Köszi!

Alapvetően tv távirányítóval cec-n jól elvagyok, csak a context menühöz hozzáférni macera. Meg ha valamit írni kell...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#14) Gyurka6 válasza icemad (#10) üzenetére


Gyurka6
őstag

Most vettem én is a világítósat először, az egyik nap ment a másikon már nem kapcsolt be. Vettem egy nem világítósat, ugyan azok a gombok vannak rajta. Használható, egy pár centivel lehetne nagyobb. 3e-ért szállítással honnan lehet beszerezni?

Gyurka

(#15) icemad válasza Gyurka6 (#14) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Aliexpressen van rengeteg féle, ott érdemes megnézni.
Pl: [link]

(#16) pet007 válasza Polllen (#13) üzenetére


pet007
aktív tag

En is sokaig terveztem cec-et osszerakni, de ha rendes htpc-d van, akkor eleg maceras.

(#17) Polllen válasza pet007 (#16) üzenetére


Polllen
nagyúr

S905-s box nálam teljesen kivaltotta a htpc-t.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#18) SunMount3r válasza Polllen (#13) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát az a TV távirányítótól is függ, de az enyémnél százszor jobb érzet még egy ilyen "olcsó" légegér is. Pláne, hogy ennek a gombjait betaníthatod gyak. bármilyen másik IR-es eszköz távirányítására, tehát a TV-jére is. És egy gombnyomással válthatsz, hogy épp a HTPC-t/TV Box-ot irányítod rádiós módban, vagy a TV-t/AVR-t infra módban.

(#19) pet007 válasza Polllen (#17) üzenetére


pet007
aktív tag

Milyet es mennyiert sikerult szerezni? Ha nem banod hogy kerdezem. Pont minap filoztam rajta hogy i5 2400 a gtx670el sokat fogyaszt htpcre :D bar szivesebben cserelnem 670et olyan vgara ami tudja cec-et. Ha lenne..

(#20) Gyurka6 válasza SunMount3r (#18) üzenetére


Gyurka6
őstag

15:icemad, köszi megnézem.

A gombok betanítása/ programozása hogy megy?

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#21) SunMount3r válasza Gyurka6 (#20) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Van hozzá használati útmutató, abban le van írva. A két távot egymással szembe fordítod és megnyomod a megfelelő gombsorozatot. Alapból nem egy ördöngősség, de engem már megtrükközött egyszer, ki kellett tapasztalnom a helyes sorrendet, lenyomási időt. Ha Gt01-egy veszel és elakadnál, akkor majd priviben segíthetek ebben.

(#22) Gyurka6 válasza SunMount3r (#21) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali! Köszi, a hozzáadott leírás kb 0, meglátom mire jutok, infrára utalásnak nyoma nincs.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#23) SunMount3r válasza Gyurka6 (#22) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Gt01-ről van szó? Mert abba pedig le van írva konkrétan az IR betanítás.

(#24) Gyurka6 válasza SunMount3r (#23) üzenetére


Gyurka6
őstag

Ezek szerint ez nem az, hol vetted?

Gyurka

(#25) Polllen válasza pet007 (#19) üzenetére


Polllen
nagyúr

Megogo MXV S905 bokszot vettem, 7k volt, azt hiszem már nem kapható, de van helyettük tengernyi alternatíva.

SunMount3r

LG táv, teljesen jól működik. Meg van egy harmony, de eddig lusta voltam felprogramozni TV-re és boxra.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#26) SunMount3r válasza Gyurka6 (#24) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

(#27) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

Nem semmi a nokia akksi :D

(#28) Gyurka6 válasza SunMount3r (#26) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszi! Mekkora a hossza, usb-s vevő van hozzá (rádiós) ez két darab v. a másik oldala a táv?

Gyurka

(#29) SunMount3r válasza Gyurka6 (#28) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A hossza fel van tüntetve az oldalon, rádiós vevője van és 2 oldalas.

[ Szerkesztve ]

(#30) Gyurka6 válasza SunMount3r (#29) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszi, ugyan méretet nem találtam, de az usb kb 19mm, a képen 13 így az irányító kb 19-20cm lehet.

Gyurka

(#31) SunMount3r válasza Gyurka6 (#30) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Na lemértem: 18,5 x 6,5.

(#32) Gyurka6 válasza SunMount3r (#31) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszönöm!

Gyurka

(#33) dugynok


dugynok
senior tag

Hasonlót hasznàlok androidos média boxokon, csak az még nem vilàgítós. Nagyon jó, főleg mikor írni kell valamit. Előnye, hog wireless, mert nekem a tv hàtàra van ragasztva a box.

(#34) Kodiak88


Kodiak88
tag

Én kipróbáltam több mindent, de eddig ez vált be a legjobban Microsoft AIO. A vevő lehetne kicsit combosabb de messze ez a legkényelmesebb mind közül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.