Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Inv1sus


Inv1sus
addikt

:DDD ÉS mennyire igazak. ;]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#2) liksoft


liksoft
nagyúr

És ebből a szemléletből már több könyv is született.

[link]
[link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Murphy törvénykönyve, vagy Murphy törvényei. Az egyes szám nem éppen megfelelő szerintem. Ezek szerint neked új volt ez a dolog? Régi okosságok már ezek, több kötet is itt figyel a polcon belőle.

Feel Good Inc.

(#4) OkosTibiKing


OkosTibiKing
tag

egész jó kis válogatás :D

Okos Vok.

(#5) feka007 válasza Pompi (#3) üzenetére


feka007
nagyúr

Igen, nekem ezek újak. :D De nagyon jók :C

(#6) feka007 válasza Inv1sus (#1) üzenetére


feka007
nagyúr

Igen, ezért szép, az ember olvassa, és jókat röhög, de aztán rdöbben, hogy ez nem vicc, hanem teljesen komoly :Y

[ Szerkesztve ]

(#7) tomio


tomio
tag

:D

Ebben nekem is voltak újak, eddig még nem hallott _NAGY_ igazságok! ;]

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#8) twollah


twollah
nagyúr

Meg zsenge koromban (10-12 lehettem) olvastam a Murphy torvenye konyvet magyarul.
Ha jol emlekszem akkor az elso magyar kiadas volt.

(#9) PHM válasza feka007 (#6) üzenetére


PHM
addikt

Egyetértek, viccesek, kivéve, ha velem történnek meg.
Márpedig megtörténnek...

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#10) feka007 válasza PHM (#9) üzenetére


feka007
nagyúr

Néha tényleg úgy érzem, hogy direkt kiakar b@szni velem a sors. :D
twollah: Ha látom, megveszem :C

(#11) k_laci


k_laci
tag

nekem megvan a Diák Murphy :D Hát a fele az igaz :F :)

(#12) sipiii


sipiii
csendes tag

Szép kis gyűjtemény Grat hozzá.
Végig olvastam az elejétől a végéig pedig volt 1-2 amit már ismertem
Nagyon jó kis gyűjtemény lett :R

A Windows súlyos hiba után állt helyre (úgy ahogy), hiba oka: Nem áll módunkban bizalmas információkat szolgáltatni a felhasználók részére!

(#13) feka007 válasza k_laci (#11) üzenetére


feka007
nagyúr

A masik fele is. ;)
sipiii: :R

(#14) Enton


Enton
addikt

"A program legkártékonyabb hibájára csak akkor derül fény, ha a programot
már legalább hat hónapig használták."

Ennél nagyobb valóságot el sem lehet képzelni! Ezért kell minden 2-3 havonta win-t reinstalálni vagy vissza állítani cd-képről!
A Linux már 2 éve fut baj nélkül! ;]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#15) feka007 válasza Enton (#14) üzenetére


feka007
nagyúr

Nincsenek tapasztalataim Linuxszal, de az arra megírt programokban miért kevesebb a hiba, az miben függ össze a rendszerrel? :))

(#16) Enton válasza feka007 (#15) üzenetére


Enton
addikt

Csak annyiban hogy a linux free így a legtöbb program ami rá iródott illetve íródik home made, tehát a csávókámnak kell valami akkor az megírja és megosztja és így megosztás után elterjed kiderülnek a hibák és a készítő hajlamos kijavítani nem ugy mint a MS programozók hogy kidobnak egy pecset és meg van oldva minedz addig megy amíg hiba van és azt visszajelzik.
Tehát itt saját érdekükben saját maguknak fejlesztenek és kihasználják az adott mailcímet a hibajelentésre!

Amugy nem a programokra gondoltam hirtelen hanem magára az OS-re! :K

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#17) feka007 válasza Enton (#16) üzenetére


feka007
nagyúr

Jókis rendszer az jó kis közösséggel, kár hogy azok a programok nincsenek rá, amiket én használok.

(#18) ollie válasza feka007 (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Fiatal vagy még. :D Én több mint húsz éve találkoztam velük előszőr.

***

(#19) ollie válasza Enton (#14) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"Ennél nagyobb valóságot el sem lehet képzelni! Ezért kell minden 2-3 havonta win-t reinstalálni vagy vissza állítani cd-képről!"

Na ez az ami nem igaz.

***

(#20) Enton válasza ollie (#19) üzenetére


Enton
addikt

Kellő odafigyeléssel és használaton kivül hagyással ez az idő fokozható!:D
De a család többi tagja által is használt gépeken szükségeltetik mert nem bírják!:D

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#21) feka007 válasza ollie (#18) üzenetére


feka007
nagyúr

Ez így van. :B
Enton: 6-7 havonta én is meg szoktam ejteni egy windows frissítést, olyankor nálam már kicsit átláthatatlan szokott lenni a gép. :B

(#22) Fortissimus


Fortissimus
őstag

nekem van vagy 10 fele murphy konyvem otthon...
az elet nagy igazsagai :D

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#23) Bazsee71 válasza ollie (#19) üzenetére


Bazsee71
őstag

De nem ám. Nálam 4-5 hónapig is kihúzza. :DDD

(#24) ollie válasza Enton (#20) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hát akkor nagyon rosszul csináltok valamit. Kis odafigyeléssel akár évekig lehet használni ugyanazt a windowst, mondom ezt úgy, hogy nekem már volt olyan, hogy csak 2 és fél év után telepítettem újra windowst, akkor is - majdnem - teljese gépcsere miatt. Pedig közben volt alaplapcserém is (nem telepítettem újra akkor sem), meg orrba-szájba telepítettem a játékokat és felhasználói programokat.

***

(#25) feka007 válasza ollie (#24) üzenetére


feka007
nagyúr

Emlékszem, hogy még régebben volt egyszer a Fix tv telefonos pc helpben, hogy vki mondta, hogy neki már 5 éves az xp a gépén és semmi baja. Kicsit nézett az ürge :D

(#26) Enton válasza ollie (#24) üzenetére


Enton
addikt

Ez így van ha odafigyelsz rá akkor tuti jól megy a dolog, de ha sokat használják hozzá nem értők gyorsan leromlik a szavatossági idő! :(((

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#27) feka007 válasza Enton (#26) üzenetére


feka007
nagyúr

Hát igen, sűrűbb hw cserélgetésektől is hamarabb elkopik a windóz, 4-5 vga, pár alaplap elég neki. :D
Ettől függetlenül azért egy félévente érdemes vérfrissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#28) detty0123


detty0123
újonc

Nekem a Murphy-könyvekből a Murphy gyermeket nevel(ne) van meg. És mennyit nevettem rajta... xD
Néhány:

A születés törvényei
1. Ha fiút szeretnél, lányod születik.
2. Ha lányt akarsz, fiad születik.
3. Ha be akarod csapni a sorsot és fennhangon mondogatod mindenfelé: ,,Lányt akarok, lányt akarok!" - ám közben, a lelked mélyén úgy igazán fiúra vágyakozol, a kimondott ,,vágyad" teljesül: lányod születik.

A matekpéldák elátkozott birodalmában
1. Ha matekpéldát kell megoldani, azt a szülő nem érti.
2. A gyerek sem.
3. Kis tájékozódás után kiderül, hogy nem érti a szomszédban lakó elméleti fizikus sem.
4. A másik szomszédban lakó mérnök sem.
5. Felmerül tehát a következtetés, hogy ha egy példát senki sem ért, minek adják fel?
6. És hogyan kell megoldani...????
xD

Ha mindhalálig hű társra vágysz, akkor szerezz egy kutyát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.