Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) creation


creation
senior tag

Huhh megvágnád azt a szép fehér tálcát, hogy elférjen a rögzítő?

Mekkora a különbség?

Ne gyártsak hozzá inkább vékonyabb rögzítőt? Vagy munkáljam e fel a gyárit?

Csak hogy szép maradjon ami szép és használható ami használatra szánt...

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#2) mrbig25 válasza creation (#1) üzenetére


mrbig25
őstag

Nagyjából ekkora lyukra van szükség -> kép nem saját
Ez teljesen el lesz takarva az alaplap által, így egyáltalán nem látszana és a használhatóságon se esne csorba.
Szóval igen, meg fogom vágni azt a szép alaplaptálcát :)

...

(#3) creation válasza mrbig25 (#2) üzenetére


creation
senior tag

De a tudat, hogy az élek mentén már nem szép fehér és rozsda eszi rágja morzsolja emészti és csócsálja mindig ott fog motoszkálni a fejedben és éjjelente szinte hallani fogod a csámcsogást. Ha nem te akkor majd én hallom :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#4) Garold válasza mrbig25 (#2) üzenetére


Garold
senior tag

Én a helyedben nem vágnék majdnem akkora lyukat mint az alaplap.
Magasabb alaplapi távtartót nem lehet venni, vagy csináltatni?
A ph-n biztos van pár ezermester...

Ja, és ez a cikk is jó, várom majd a kész gépet is. :C

szerk.: most nézem hogy a távtartó a ház része, akkor csak ebbe kell toldás.

[ Szerkesztve ]

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#5) creation válasza Garold (#4) üzenetére


creation
senior tag

A magasabb távtartó nem jó, mert ugyebár ott a hátlapi lemez... Ha távtartót teszel akkor a hátlapi lemezt is emelni kell vagy kihagyni vagy a tálcát lentebb ereszteni, ami megint csak vágással járna de minimum hajtással és fúrással :)

Jó megoldás csak a rögzítőkeret manipulálásaban van vagy a tálca megvágásában.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#6) Garold válasza creation (#5) üzenetére


Garold
senior tag

A felvetés abszolut jogos :W , este van már nekem :DDD

szerk.: Másik ötelet: lemaratni egy kicsit a merevítőből?
szerk2: ja hogy az előbb pont ezt írtad :W , elmentem lefeküdni!!!

[ Szerkesztve ]

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#7) creation válasza Garold (#6) üzenetére


creation
senior tag

És ezt vetettem fel neki mint ajánlatot az első HSZ-ben...

Ma nagyon nem vagy képben :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#8) mrbig25 válasza Garold (#4) üzenetére


mrbig25
őstag

A kép lehet, hogy rosszul adja vissza, de közel sem lesz akkora a lyuk, mint az alaplap.

Ha megtoldom/magasítom a mostani távtartókat, akkor az alaplap hátlapja /az összes hátlapi kimenettel egyetemben/ magasabban lenne, mint a házon kialakított nyílás...akkor már inkább az alaplaptálcát vágom meg.

creation
Nem fog motoszkálni a fejemben /a Tiédben sem, reméljük :DDD /, mert nem barbár módra bánok a fémmel, másrészt az éleket nem fogom "fémtisztán" hagyni, hanem le lesz festve. Sőt az is lehet, hogy fehér helyett feketére lesz fújva az egész alaplaptálca, hogy megtörje a házban uralkodó teljes fehérséget.

...

(#9) creation válasza mrbig25 (#8) üzenetére


creation
senior tag

Pfff... már most érzem a fejemben... :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#10) king.mp válasza creation (#9) üzenetére


king.mp
aktív tag

:DDD

(#11) creation válasza king.mp (#10) üzenetére


creation
senior tag

Nem röhög, együttérez! :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#12) king.mp válasza creation (#11) üzenetére


king.mp
aktív tag

Megértelek, én sem vágnám szét a szép kis kuckót, inkább más alternatívákat keresnék. :)

(#13) mrbig25


mrbig25
őstag

Amúgy érdekes, hogy ki vagytok akadva azon, hogy egy az alaplap által teljesen eltakart lyukat fogok vágni az alaplaptálcára...

Több infót-képet inkább fel se rakok akkor :DDD

...

(#14) king.mp válasza mrbig25 (#13) üzenetére


king.mp
aktív tag

Nem vagyunk kiakadva ... ill. igen, kar azert a nem latszodo femlapert :D

(#15) Pista0001


Pista0001
addikt

Milyenek a hőmérsékletek? Ha az előlap betétjét kicseréled perforáltra, az 5,25 takarót is megoldod, vagy az marad az eredeti? A prociblokk hátlapja a foglalat eredeti hátlapjára fekszik fel, vagy azt is kiváltja egyben?

Utóbbi nekem azért is nagyon fontos mert nekem még ilyen műanyag hátlapja van a foglalatnak, és ez szerintem vastagabb mint az újabbak fém hátlapja. Magában is kb 6,5 mm, mint az átlagos alaplap távtartók, sok házban így is hozzáér az alaplap tálcához.

(#16) mrbig25 válasza Pista0001 (#15) üzenetére


mrbig25
őstag

23°C-os szobában idle 28-29°C, terhelés alatt ~42°C környéke levett előlappal.
Feltett előlappal idle +2-3°C, terhelés alatt +8-10°C. De ehhez hozzájárul a gyári ventik alacsony légszállítása is. Jövőhéten lesznek nagyobb légszállítású ventijeim...ha azokkal javulnak a hőfokok feltett előlappal, akkor lehet, hogy neki se kezdek az előlap átfaragásának.
Ha át lesz alakítva az előlap, akkor menet közben derül majd ki az 5.25"-ös takaró sorsa, hogy melyikkel hogy néz ki...

Ilyen hátlapi merevítőm van, ami a foglalat eredeti hátlapjára fekszik fel.

Ha előre tudtam volna, hogy ilyen kicsik a távtartók, akkor inkább ezt a fajta merevítőt vettem volna, ami az eredetit váltja ki.

Egyébként olyan ~6-7mm magasak az alaplapi távtartók, szóval vagy kivágod majd az alaplaptálcát vagy olyan merevítőt veszel, ami a gyárit váltja ki.

[ Szerkesztve ]

...

(#17) Pista0001 válasza mrbig25 (#16) üzenetére


Pista0001
addikt

Fura hogy milyen kicsi a különbség. A terhelt jónak tűnik, de az idle lehetne alacsonyabb. Nálam egy Ninja Mini egy fél 120-as ventivel hasonlót tud. Persze terhelten már más a helyzet :B

Jó tudni hogy van olyan merevítő ami kiváltja az eredetit. Az enyém igazából használhatatlan. Gyakorlatilag ez az összes hűtőhöz jó, úgyhogy szerintem mindenképp veszek egy ilyet.

Vágásról szó sem lehet. :N

(#18) mrbig25 válasza Pista0001 (#17) üzenetére


mrbig25
őstag

Az idle azért annyi, mert körülbelül annyi a vízhőfok.
A rendszerben keringő víztől pedig nem lehet hidegebb a proci :)

Idle állapotban egy óriásradival is csak pár fokkal lenne jobb a hőmérséklet, mert ugyebár a környezeti hőmérséklet alá nehéz lemenni.
Tehát a lényeg az, hogy igazából terhelve mutatkozik meg leginkább a vízhűtés előnye.

...

(#19) Pista0001 válasza mrbig25 (#18) üzenetére


Pista0001
addikt

Persze, világos, a fizika alapjaival tisztában vagyok. :) Csak valahogy kisebb difire számítottam a külső hőmérséklethez képest.

(#20) mrbig25 válasza Pista0001 (#19) üzenetére


mrbig25
őstag

Idle állapotban 5-6°C a dT...
Ezekkel a kis légszállítású ventikkel szerintem ez is tűrhető.

Igazából jó lenne egy vízhőmérséklet-szenzor, hogy pontosan tudjam a víz hőfokát...így később könnyebb lenne kitalálni, hogy kell-e nagyobb hőleadó felület, stb...

...

(#21) mrbig25


mrbig25
őstag

Bejegyzés frissítve.

...

(#22) xtevo válasza mrbig25 (#21) üzenetére


xtevo
őstag

Nagyon beteg lett! ;] Gratu! :R

(#23) king.mp


king.mp
aktív tag

Tetszetős kis cuccos :)

(#24) D1Rect


D1Rect
félisten

Egyre pofásabb! :R

(#25) TomiLi


TomiLi
addikt

Nagyon ügyes! Nekem nagyon tetszik, ahogy átalakítottad az alaplapi tálcát (bár nem látni a kivágást, de a fényezés nagyon szép! ), meg a dupla 140-es radi "bepréselése" is nagyon ügyes!

Neked nem jutott eszedba a 180/200-as radi előre? (meg egy 120-as hátra) Vagy az drágább, kevésbé hatékony? Csak kíváncsiságból.

Bogyóka

(#26) mrbig25 válasza TomiLi (#25) üzenetére


mrbig25
őstag

Először is köszi :R

Igen, eszembe jutott, de az a baj, hogy a 180/200mm-es radiknak elég rossz az ár/érték arányuk, másfelől külföldről kellett volna rendelni. Ezt a 280-as Phobya-t pedig országon belül sikerült megvenni, nem beszélve arról, hogy hamarabb is megvolt.
Hátulra nem akartam radit, mert ventivel együtt legalább 55mm vastag lenne /feltéve, ha 30mm-es radival számolok...bár ettől biztos vastagabb lett volna/ és ez az alaplap fölé belógva nehezítette volna a szerelést.
Ennek ellenére még megvan a 180mm-es Silverstone venti, ha később még szükségem lesz plusz hőleadóra, akkor lehet, hogy fel lesz használva...mert ha megfordítom a mostani Phobya-t /hogy a csatik hátul legyenek/, akkor még egy 180-as magicool radi beférne előre ;]

Másfelől ez a 280-as Phobya, ha egy kicsivel is, de egyedibb, mint ha beakasztottam volna előre egy 200-as radit a gyári helyre...

...

(#27) TomiLi válasza mrbig25 (#26) üzenetére


TomiLi
addikt

Nincs mit, nagyon igényes, és szép munka!

Értem már! Igen az a fránya 180/200-as radi nagyon drága sajnos.
Hátul tényleg az a baj, hogy az az 55mm meg nagyon sok egy mITX lapnál. Durván a harmadát betakraja, gondolom ott meg a cpu hűtő van, és emiatt nehéz szerelni.
(mondjuk ITX-es rendszernél vízet mindenhogy nehéz szerelni! :DD )

Milyen vga-t tervezel a rendszerhez?

Kíváncsi vagyok nagyon a fejleményekre, nagyon tetszik a kis géped!

Bogyóka

(#28) mrbig25 válasza TomiLi (#27) üzenetére


mrbig25
őstag

VGA-ra valószínűleg univerzális blokk megy majd, mert a fullcover túl drága és eladás/csere esetén nagy rajta a bukta. Másfelől nem tervezek csúcs VGA-t, csúcs fogyasztással, így az univerzális blokk is elegendő lesz.
Szeptemberben jön talán a sima Geforce GTX660 /Ti jelzés nélkül/, így annak mindenképp megvárom az érkezését. Aztán vagy ez vagy ATi HD7850...majd a gtx660 teljesítménye és az árak eldöntik.

Univerzális blokkok közül sok a jelentkező, de még nem döntöttem.
EK-VGA Supreme HF / VGA Supremacy
XSPC Raystorm GPU
Watercool Heatkiller GPU-X3 Core LC
esetleg Koolance GPU-220

[ Szerkesztve ]

...

(#29) TomiLi válasza mrbig25 (#28) üzenetére


TomiLi
addikt

Igen a vga-val az a baj, hogy tényleg nagyon drága a full cover blokk. (sajnos)
Néztem ezeket az univerzális blokkokat, egész "jó pofák"!

Mikor lesz lehetőséged tovább fejleszteni a rendszert?

Vga: 7850/70- nek most csökkentik az árát! :C

Bogyóka

(#30) mrbig25 válasza TomiLi (#29) üzenetére


mrbig25
őstag

Ha minden jól megy, akkor kb. 2 héten belül meglesz az univerzális blokk, ami egyelőre a jelenlegi VGA-n lesz...így le tudom tesztelni, hogy a 280-as Phobya radi később elég lesz-e magában, mert a 6770 és a 7850 fogyasztása közel azonos. /maxon 100-120W környéke/

VGA árcsökkentést én is olvastam, így egyre inkább a 7850 felé hajlok. Nagyon jó ár esetén lehet, hogy a zöldek közül választok, bár az új Geforce GTX660 kezdőára biztos magasabb lesz.

...

(#31) Pista0001 válasza mrbig25 (#26) üzenetére


Pista0001
addikt

Jujj! Ez durva lett! :D :R Csak a pumpát kéne megfordítani, a tartályos vége látványosabb mint a segge. ;]

[ Szerkesztve ]

(#32) mrbig25 válasza Pista0001 (#31) üzenetére


mrbig25
őstag

Meg lesz fordítva, csak várom a VGA blokkot, hogy véglegesen össze tudjam rakni majd.

...

(#33) Pista0001 válasza mrbig25 (#32) üzenetére


Pista0001
addikt

Melyiket rendelted meg? Én a Watercool-t fogom választani. Nagyon jól nézne ki így felszerelve, de erre a kártyádra szerintem nem lenne megoldható a kártya tápcsatija miatt.

[ Szerkesztve ]

(#34) mrbig25 válasza Pista0001 (#33) üzenetére


mrbig25
őstag

Egy picit kései a válasz, de...
A Watercool van kiszemelve, viszont még mindig nem jelent meg. A support szerint a sok-sok tologatás után szeptember végén fog piacra kerülni.

Közben gondolkodtam azon, hogy szerzek egy ilyet átmenetileg, mert így legalább azt ki tudnám próbálni, hogy a pumpa és/vagy a radiátor elég lesz-e a későbbiekben.

...

(#35) Pista0001 válasza mrbig25 (#34) üzenetére


Pista0001
addikt

Az Aquatuning is szept. 24-et ad meg várható szállítási időnek. :(

Én egy olyat szemeltem ki a P55-re :)

(#36) mrbig25 válasza Pista0001 (#35) üzenetére


mrbig25
őstag

1,5 hónapja meg augusztus 20. volt megadva, szóval kérdés hogy a mostani időpont nem-e lesz megint eltolva.

Jó kis univerzális blokk az az Alphacool...
A VGA-ról levéve én is az alaplapra tervezem felpattintani.

...

(#37) Pista0001 válasza mrbig25 (#36) üzenetére


Pista0001
addikt

Nálam a vizes projekt sajnos csúszik még talán 2 hónapot is, addigra csak megjelenik. Igazából a VGA még akkor sem lesz fontos, a HD4350 elvan a passzív bordájával, a 7870 meg jó ha karácsonyra összejön. :O

Valószínűleg a PCH-ra egy bármilyen blokk is jó lenne, de ennek van egyedül tényleg univerzális rögzítése. Nekem a PCH körül rengeteg egyéb alkatrész magasodik, így mást (az Aquatuning kínálatából) nem is tudnék fölszerelni szerintem.

(#38) Keksz03


Keksz03
senior tag

gratula, szépen alakul, én már hetek óta azon agyalok h ha nem is magamnak de kinek és milyen indokkal tudnék összeszerelni egy gépet ebbe a kuckóba! :D láttam van már piros és narancs színbe, előbbi nagyon bejön!

kérdésem az lenne h ez a brutális radiátor indokolt? oké h egy GTX660 kerül rá de i3 nem egy nagyon melegedős fajta és a Kepler sem! Kisebb radi nem lett volna elég? Illetve egy ilyen szivattyú nem lenne elég ehhez a rendszerhez vga-val együtt természetesen csak mert sose volt dolgom vízhűtéssel és nagyon buzerálja a fantáziám ez a kuckó! :D

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#39) mrbig25 válasza Keksz03 (#38) üzenetére


mrbig25
őstag

Nem volt indokolt az a nagy radiátor, viszont így két darab ~600rpm-en járó 14-es venti elég volt, hogy ~8-10°C legyen a víz dT-je proci+VGA terhelés mellett.
Egy kisebb radiátorral ezt nem tudtam volna elérni ilyen halkan.
Másfelől a gyári furatok miatt bárki bele tud rakni egy 240-es radit...én ezért raktam 280-ast :DDD

És azért beszélek múlt időben, mert közben a gépem átkerült egy Silverstone SG05-be, amiben szintén vízzel lesz hűtve a CPU - VGA páros.
Külföldi fórumok tapasztalata azt mondja, hogy elég az Alphacool DC-LT két blokkhoz és egy normál méretű radiátorhoz.
Pár napon belül ez is kiderül személyes tapasztalat alapján, mert a Silverstone kuckóban már ilyen pumpát fogok használni.

...

(#40) Keksz03 válasza mrbig25 (#39) üzenetére


Keksz03
senior tag

Miért váltottál Prodigy-ről?

Pumpa érdekelne h teljesít majd meg h mennyire halk!

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#41) mrbig25 válasza Keksz03 (#40) üzenetére


mrbig25
őstag

Nagy volt és túl könnyű volt szerelni :DDD
Ezt leszámítva imádtam, de új kihívás felé kacsingatok. Így esett a választásom az SG05-re.

Közben találtam egy külföldi "worklog"-ot, ahol egy srác két blokkal és 2db 240-es radival használja, amiből az egyik 60mm vastag.
ITT az oldal alján vannak képek és a legutolsó hozzászólásban írja, hogy két pumpát vett, de csak egyet használ, mert az is elég.
Ebből kiindulva nem lehet rossz.

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.