Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) utomi


utomi
senior tag

Valaki engem is homályosítson már fel, hogy Boldra hol találok 5.0-ás OS-t. Illetve az App World nem megoldható v.hogyan itthonról? Köszi.

(#202) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Akartam írni egy jó hosszú hozzászólást, hogy mennyire sz@r ez a Blackberry üzemeltetői szemszögből, de inkább csak pontokba szedem:

Iszonyatosan tákolt rendszernek tűnik, spanyolviaszként adják el a 3DES-t, mikor az alap exchange activesync SSL-el simán jobb.
Brutális support költsége van összehasonlítva az activesync-el, és semmi plusz funkció.
A párfelhasználós szerver verzió egy herélt Blackberry Enterprise Server, az összes nyűgjével, konfigurációs buktatókkal.
Multkor dobtunk fel egy patch-et az egyik szerverre, 2007-es NZDST patch, kb annyit csinál, hogy 2 héttel korábbra rakja a nyári/téli időszámítás kezdetét. Véletlenül nem besadminként futtatuk, szépen feltelepült, semmi hiba a logokban, minden látszólag működött rendesen.De a telefon az istenért nem akart sync-elni. Kb 3-4 óra után kiderült, hogy mivel nem besadminként futtatuk a patch-et, az összes!!! BB service annak az usernek a nevén indult el amivel telepítettük a patch-et. Ja, maga a patch telepítés se volt egyszerű, custom sql query-ket kellett tolni az adatbázisának meg mindenféle varázslást.
2007 elejétől elérhetőek voltak már a korai béták a Windows Server 2008-ból, és kb 1-2 hónapja jött ki az a verziójú BES (5.0) ami már futott 2K8 alatt. Maga a Windows Server 2008 mult év februárjában jelent meg. Az RTM-től számítva 1,5 évbe telt kiadni a kompatibilis verziót.
Amin ma borultunk a kollegákkal, ugyebár kijött az Exchange 2007 SP2, az első hozzászólás a hivatalos exchange blogon hozzá:
"Sweet. Now has anyone tested against a BES to see if that sh!t breaks?" :DDD

Ma 1 óra alatt lezavartam egy windows smartphone-ról komplett átállást egy Nokia E71-re, PC suite telepítéssel, activesync beállítással, contact-ok migrálásával, user betanítással. Ha ő lett volna az első BB user a cégnél, simán ráment volna 8-10 óra a szerver heggesztéssel, licenszekkel, aktiválással, marhaságokkal együtt. Ha már van beállított BB szerver akkor is bőven 3-4x több idő lett volna az átállás másik telefonra.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#204) <NewL>


<NewL>
addikt

hogy tudom felrakni a kontaktjaimat a gépre?

gyorsan kellene:D

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#205) kraftxld válasza <NewL> (#204) üzenetére


kraftxld
nagyúr

BB Desktop-al?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#206) <NewL> válasza kraftxld (#205) üzenetére


<NewL>
addikt

fent van
csináltam valami .ipd fileokat
próbáltam szinkronizálni a névjegyzéket outlook-al,írta is ,hogy csinált valami mappát valahova de nem találom
meg írtam is ki pár fontosabb számot

de legközelebbre valahogy meg kell csinálnom normálisan a névjegyzékem

amúgy már nincs nálam a Bold,eladtam. kicsit sajnáltam mint minden telefonomat :O

There's an app for that

(#207) #16820480 válasza <NewL> (#206) üzenetére


#16820480
törölt tag

nagyon furfangosan van kitalálva ez a dolog amúgy. bármiről BB-re, vagy egyik BB-ről a másikra tök egyszerű migrálni, de BB-ről bármi másre meg nagoyn meg kell érte dolgozni.

(#208) <NewL> válasza #16820480 (#207) üzenetére


<NewL>
addikt

a blackberrykben is rengeteg tiltás van.
kicsit utánanéztem múlthéten. régebben felvettem ,hogy bt-n nem tudok fogadni csak küldeni ez is egy tiltás volt az os-ben. de frissítéssel ez is megoldható mint sok más dolog.
amúgy egyre jobban terjednek a blackberryk kis hazánkban úgy mint itt a fórumon is.
a Bold nagyon szerethető kisnagy jószág,aki szeret meg gyorsan akar üzeneteket írni ez az egyik legjobb választás,1 kézzel vezetés közben lazán lehet,oda se néztem már a végére.
E71-el nem tudtam ilyen kényelmesen gépelni,túl kicsik voltak a gombok. most letesztelem az E75-öt egy kicsit:) hiányzik az ingyenes garmin is ;]

There's an app for that

(#209) #16820480 válasza <NewL> (#208) üzenetére


#16820480
törölt tag

fogadni lehet BT-n, csak valami nagyon nyakatekert módon, merthogy az biztonságos. amúgy rengeteg iszonyat jó ötlet van a rendszerben, de sajna elég sok (átlagember számára) kényelmetlenség.
szerintem így is sokkal jobb egy s60-nál, csak némi áldozattal jár.

(#210) <NewL> válasza #16820480 (#209) üzenetére


<NewL>
addikt

amúgy tényleg. még olyan is van benne ,hogy tűzfal. le lehet tiltani az email/sms/hivás bejövőket. nem semmi. és gyárilag :Y

There's an app for that

(#211) bordapapa válasza <NewL> (#210) üzenetére


bordapapa
csendes tag

Valóban igen elmés megoldásokkal van teli a BB rendszer, olyan dolgokkal, amikkel amíg nem találkoztál, eszedbe sem jutott volna, hogy így is meg lehet oldani, és ennyire jól. :D
Én nagyon szeretem a BB-ket, mert hihetetlen praktikusak, szinte minden annyira adja magát. Vannak ugyan f@szságok, de sokkal könnyebben megbékélek a ezekkel a dolgokkal, mert van ami bőven ellensúlyozza.
S60 meg WinMO után valahogy megváltásnak tűnik a BB OS. :D

[ Szerkesztve ]

(#212) vakondvok


vakondvok
tag

sziasztok, van egy bold-om, tudom valahogy hsdpa modemnek használni??
köszi

(#213) bordapapa válasza vakondvok (#212) üzenetére


bordapapa
csendes tag

Szia!
Van pár lehetőség, ezen a linken találsz részletes instrukciókat, hogyan tudod beállítani:
[link]
Vagy letöltöd az új desktop managert, és abban van már lehetőség, hogy picit egyszerűbben beállítgasd a telefont, itt van a link hozzá:
[link]

(#214) exolon28


exolon28
csendes tag

Sziasztok! Valaki segítsem már nekem!

Nem rég vett egy ismerősöm blackberry 8310curve-t s most kiirja hogy jvm 102-error semmit sem tud vele csinálni!

Szervizbe nem akarja vinni inkább odahaza csinálná meg ha nem bonyolult!
Rendszermentést nem csinált ugyhogy a visszaállitás sem lehetséges!
Mit tudunk csinálni??

(#215) honyike


honyike
aktív tag

Sziasztok!

Légyszíves segítsetek!

Apu vett egy BB Bold 9000-est, és kéne rá program! T-mobilos, és nem találok benne GPS progit... Van egyáltalán benne?

Nemrég itt ajánlották az AmazeGPS-t, azt le is szedtem, de a JAR formátummal nem tud mit kezdeni... Hogy tegyem fel rá?

Opera mini-t honnét tudok leszedni, és hogy tudom feltenni?

Milyen ingyenes progikat ajánlotok még hozzá?

Köszi: Gábor

U.I.:

A házban van WiFi, de a telefon az istenért se akar ráállni! Megtalálja, láétja, de nem kapcsolódik rá! Miért? A Nokia N82-es kb. 3mp alatt netezésre kész. A BB még kapcsolódni se tud rá...

[ Szerkesztve ]

(#216) Viktor0610 válasza honyike (#215) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A BlackBerry eszközök szerintem nem Java-kompatibilisek, így semmilyen ilyen program nem fut rajta, az Opera Mini sem.

(Most olvasom egy másik tesztünkben, hogy Java-képes a gép, akkor passzolom... :U )

Elvileg a Garmin kompatibilis vele, az pedig magyarországi térkép lefedettségben nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#217) honyike válasza Viktor0610 (#216) üzenetére


honyike
aktív tag

Garmin-t honnét tudok leszedni, és ha opera nem megy, akkor mit ajánlasz helyette?

(#218) Karma válasza Viktor0610 (#216) üzenetére


Karma
félisten

A BlackBerry eszközök teljes rendszere Java ME + a RIM saját kiegészítései.

honyike: A telepítés más kérdés, de az Opera Mini konkrétan leszedhető és felrakható (a Google alapján), ha az ember elmegy a www.operamini.com-ra a BlackBerry-vel.

Most nézem az amAzeGPS oldalát, BB-kompatibilis :U Oda kell menni az oldalára, és tőlük letölteni az aláírt JAD fájlt, a többit intézi a telefon :U

A Garmint meg vedd meg a gyártótól.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#219) Viktor0610 válasza honyike (#217) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

honyike:
A Garmin az egy megvásárolható program. :U

Karma:
Közben már rájöttem. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#220) honyike válasza Viktor0610 (#219) üzenetére


honyike
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek!

Idő közben rájöttem, hogy a Garmin fizetős...

Az a gond, hogy a teló nem hajlandó WiFi segítségével net-ezni... Úgyhogy a PC-n keresztül kéne mind a GPS, mind az Opera...

Amikor próbálok csatlakozni a WiFi-re, rengeteg idő után azt írja, hogy "az IP-cím beszerzése sikertelen" Mitől lehet ez?

(#221) bordapapa válasza honyike (#220) üzenetére


bordapapa
csendes tag

Szia!

GPS szempontból sajna nem számíthatunk iGo féle színvonalra, de részemről nagyon bejött a Google Maps, valamint újabban működik a készülékhez mellékelt Blackberry Maps is. Ezek a belső GPS mudult használják, és a térképeket pedig letöltögetik igény szerint, szóval hosszabb navigálás esetén bölcs dolog egy rendes mobilinternet csomagra beruházni. :D

Wifit illetőleg pedig kérdés, hogy hol próbálsz csatlakozni? Minden esetben azt írja, hogy nem kap IP-t, vagy csak pl. otthon?
Mert ha csak otthon fordul ez elő, akkor lehet ludas a router is esetleg.

(#222) bordapapa válasza exolon28 (#214) üzenetére


bordapapa
csendes tag

Szia!

Ezen a linken találsz egy meglehetősen friss 8310 OS-t a Vodafone UK jóvoltából:
[link]

Ha letöltitöd a fájlt, telepítsd fel, és a C:\Program Files\Common Files\Research In Motion\AppLoader mappából a vendor.xml fájlt töröld, ugyanis ez azonosítja a telepítőkészlet kiadójaként a Vodafone UK-t, és ha eza helyén van, csak Vodás teflonra lesz hajlandó települni. De ha törlitek, simán felkúszik más szolgáltató által adott telefonra is, mivel magába az OS-be a szolgáltatók nem nyúlkálnak bele, azt a RIM-től kapják
.
Ha ez megtörtént, ugyanebből a mappából indítsd el az apploader.exe-t, miután persze a BB-t rádugtátok a kábelre, és szépen elkezd majd települni rá az új OS. Ez az oprendszer és a telepítő is tud magyarul, szóval nem lesz gond, csak kövessétek, amit a telepítő mond.

Ja, és sok szerencsét! :D

[ Szerkesztve ]

(#223) honyike válasza bordapapa (#221) üzenetére


honyike
aktív tag

Hello!

Köszi a tippeket, Google Maps-t megkeresem! A telefonon nem találtam meg a BB Maps-t...

WiFi-t még csak itthon tudtam kipróbálni. Router miben lehet ludas?

(#224) Coyote2000


Coyote2000
őstag

Sziasztok!

Mint jovendobeli Blackberry Bold user, szeretnek erdeklodni: a Blackberry is ki tudja irni a naptari bejegyzeseket az asztalra mint a Nokia E-sorozat? Ha nem, akkor megoldhato ez valamilyen alkalmazassal? Progikat honnan tudok letolteni? koszi!

(#225) <NewL> válasza Coyote2000 (#224) üzenetére


<NewL>
addikt

igen ki tudja,volt egy témám ami szépen kiírta,a gyári viszont nem

There's an app for that

(#226) bordapapa válasza Coyote2000 (#224) üzenetére


bordapapa
csendes tag

Szia!

Alap téma nem tudja kipakolni, viszont van nagyon sok ingyenes/olcsó téma, amik igen. A nevükben általában benne van, hogy "Today", a régi, 4.5-ös OS-en ezek a témák voltak, amik kipakolták a naptárt meg mindenféle okosságot, a 4.6 és 4.7-es OS-ekből viszont valamiért kihagyták... ;)
Ha progikat akarsz, akkor ajánlom a software.crackberry.com-ot, van sok klassz dolog.

(#227) Coyote2000 válasza bordapapa (#226) üzenetére


Coyote2000
őstag

:R ezer koszonet

(#228) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Valaki tudja, hogyan lehet kontaktokat, névjegyeket küldeni sms-ben? Nem igaz, hogy nincs ilyen....

(#229) k_ válasza Bobby G. (#228) üzenetére


k_
csendes tag

Pedig menüben beépített opcióként csak mail vagy PIN üzenetként megy el ;)
Ha nem vagy hozzászokva ehhez kellemetlen lehet, hogy csak másolással tudod elküldeni. De ha rácuppansz a mailre vagy a chatre, akkor észre sem veszed.
üdv

(#230) Bobby G. válasza k_ (#229) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Értelek én, de néha van, hogy xy felhív, hogy küldjem már át dz telefonszámát. És csodálkozik, hogy nem tudom.... Ez van...

(#231) k_ válasza Bobby G. (#230) üzenetére


k_
csendes tag

Igen, ez gyakran egy támadási pont is... ;)
Egy gyors másolással meg is van.

(#232) <NewL>


<NewL>
addikt

Bold tulajoknak itt egy kis csemege : Blackberry Onyx 9700 ;)

There's an app for that

(#233) zedii


zedii
aktív tag

Segítséget szeretnék kérni. Telefon váltás előtt állok, és jelenlegi készülékem egy symbianos nokia e50. A telefon jó vétel volt annó sok tekintetben, de megérett már arra, hogy egy váltásra kerüljön. Célom egy olyan készülék vásárlása amivel az alábbi szempontok maradéktalanul teljesülni tudnak:
- telefon rendszere legyen gyors és stabil. Ez a E50re úgy volt elmondható, hogy lassú körülményes de ez stabilan.
- Lehető legegyszerűbben és mindenféle hülye kompromisszumok árán kommunikáljon az outlookommal, teeendők, naptári, bejegyzések, e-mail. Ez a nokia esetében csak külső rendkívül körülményes programok segítségével ment. Egy darabig. És természetesen kompromisszumok árán.
- Könnyedén érjek el webes felületet (pl Opera mini)
Blackberry-s készüléket még nem használtam sosem, de még csak nem is láttam másnál élőben és a nagyobb hipermárketek polcain sem volt tapogatható formában. Felmerült a kérdés, hogy ha meghibásodik pl, akkor az irány Kukutyinban aztán majd egy két hónap és szervizelve is lett? Vagy van idehaza is márkaképviselet és szerviz?
A telefont mindenütt ajnározzák, hogy mennyire precíz és mennyire üzleti, de mindez ténylegesen csak akkor él ha fizetjük a hozzá tartozó plusz havi díjunkat, ráadásul elég gagyi adatforgalom/havidíj formában??

Nem tudom, hogy e drága készülék beváltaná-e ezt a szerintem amúgy teljesen alapvető követelményt, hogy gyorsan stabilan fagyásmentesen tudjon működni, és könnyen szinkronizálható legyen a outlookokkal (még akkor is ha az a thunderbird és nem a wines dolog).
Ha van tipp, hogy merre érdemes keresgélnem ezen szempontokat szem előtt tartva, megköszönném nagyon!
köszi, üdv :R

(#234) lindermen


lindermen
aktív tag

sziasztok! Én is telefon vásárlás előtt állok. Sok minden megfordult már lehetőségként a fejemben, de most végül egy BB 8520hoz vagyok a legközelebb. Olyan kérdésem lenne, hogy maileket csak úgy tudok vele letölteni, ha megrendelem a szolgáltatást plusz lóvéért, vagy hagyományos mailezési lehetőség is van benne, mint minden más telefonban?
Illetve garancia hogy működik? t-mobilnál venném, gondolom ők adnak rá 1 évet, de ha később lesz vele valami, akkor azért van lehetőség, van Mo-n hivatalos normális szervíz?

(#235) zedii válasza lindermen (#234) üzenetére


zedii
aktív tag

hát ahogy nézem ez nem az a pörgős topic, ha kapsz máshol választ majd a kérdésedre, plíz dobj egy linket :R
köszi, zedii

(#236) lindermen válasza zedii (#235) üzenetére


lindermen
aktív tag

Szia! Hát úgy tűnik valóban nem. Nos a t-nél vettem volna BB-t, és ott megkérdeztem, azt mondták szolgáltatás nélkül nincs értelme megvenni a telefont. a szolgáltatás (BIS) havidíja ott 2100Ft Br. Úgyhogy vettem egy nokiát... :F

(#237) zedii válasza lindermen (#236) üzenetére


zedii
aktív tag

dettó. bár még nem vettem meg a nokiát :) ,de sajnos erre a pontra jutottam én is.. a havi 2ezerx-nyi pénz ami nevetséges adatforgalmat biztosít (,mert nyílván többszöröse lesz a mail forgalom által generált adat mennyiség , mint az általuk kínált keret) így ebből adódóan a kétezer x az csak egy belépő alap költség és fene tudja, mennyi lesz a havi végössz ezen szolgáltatás igénybevételekor +a havi számla, egyszóval drága lenne.
nokiám volt, eddig de örültem volna, ha sikerül egy stabilabb rendszerű készülékre újítanom.. de ez nem ezen feltételek mellett lesz :O

(#238) lindermen válasza zedii (#237) üzenetére


lindermen
aktív tag

Nos, én 5630at vettem, eddig stabilnak tűnik, 1 fagyás volt zene közben, de végül nem kellett kikapcsolnom...Nem tudom, remélem jó lesz:)! És Te milyet nézelődtél?

(#239) duckhead


duckhead
csendes tag

Hello,
A jövő hét folyamán én is birtokba veszek egy Boldot. Az, hogy mi nyert meg benne, még nem igazán tudom definiálni, jól összerakott cuccnak tűnik. Van azonban pár kérdésem:
1. BIS-re fogok előfizetni a T-Mobile-nál. Ezt hogyan lehet "okosan" rávenni arra, hogy IMAP-os fiókból almappákat és annak tartalmát is szinkronizálja?
2. A feleségem is BB-zik, neki egy 8900-ja van. Arra gondoltam, hogy neki a drágább, havi 6500-as BB előfizetés kellene, de nem tudom -és a honlapról nem derül ki- hogy ez miben tud többet, illetve mi kellhet hozzá?

köszi

DuckHead

(#240) k_ válasza duckhead (#239) üzenetére


k_
csendes tag

Hello,

2. Az a céges szolgáltatás, BlackBerry Enterprise, ami tartalmazza a BIS-t is.

Üdv

(#241) k_ válasza zedii (#237) üzenetére


k_
csendes tag

A nevetséges adatforgalom annyi levél (2kByte / mail) küldésére elgendő és chatre egy hónapban, amit nem biztos hogy elérsz...
Mi is azt használjuk a párommal és agyba-főbe chatelünk és leveleket küldünk, amíg én dolgozok, addig Ő a kölyökkel van itthon és küldi a képeket.
Direkt megnéztem most és 70 mega volt, a napi 5-8 kép és chat.
Szóval hidd el beleférhetsz a 100MB FUP-ba.

(#242) zedii válasza k_ (#241) üzenetére


zedii
aktív tag

Lehetséges. mindenesetre kezdek elpártolni a készüléktől, a sok bizonytalan részletek, meg a készülék megtekintésének a hiánya elveszi a kedvet. bár örülök ,h végre valaki hozzászólt a témához :K

(#243) k_ válasza zedii (#242) üzenetére


k_
csendes tag

Reszletekben lehet tudok segiteni. De a kiprobalassal kapcsolatban, tokeletesen igazad van.

(#244) ZP67 válasza k_ (#240) üzenetére


ZP67
tag

Szia,

remélem Te tudsz esetleg tudsz válaszolni a kérdésemre.

Ahogy írod, a T-nél, meg pl. az angol Orange-nál a BES tartalmazza a BIS-t.

Mi van a Pannonnal? Telefonon nem tudtak segíteni, a honlapjuk szerint ez két külön fizetendő tétel... Nem szeretném emiatt visszasírni az E61i-t az EPhone-nal... A cég meg valszeg nem fizeti +ban a BISt...

Köszi,
ZP

(#245) k_ válasza ZP67 (#244) üzenetére


k_
csendes tag

Szia,

Ha jól tudom, külön van... :(
sry.

(#246) Quaresma


Quaresma
aktív tag

Hello!
Azt szeretném megkérdezni ,hogy ha én cask Wi-Fi net kapcsolatot szeretnék használni és nincs szükségem a BB szolgáltatásra ,mert nem nagymértékű a levelezésem.
Nekem bőven elég a Wlan kapcsolat .
Akkor is megtudom nézni az emailjeim ha nem fizetek elő BBre?
Érdekelne továbbá ,hogy bár én nem vagyok üzletember viszont nagyon tetszik a BB kinézete ,minősége .Használhatom úgy a BB 8520 Curve készüléket mint mondjuk egy Nokia e71-et?
Tudom erős hasonlat ne haragudjatok:) előre is köszönöm

Ps: brunorbert

(#247) Quaresma válasza Quaresma (#246) üzenetére


Quaresma
aktív tag

közben megkaptam a válaszokat :)

Ps: brunorbert

(#248) duckhead válasza Quaresma (#247) üzenetére


duckhead
csendes tag

És mi volt az? :)
Különösen a WiFi téma érdekelne...

üdv.,

DuckHead

(#249) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Blackberry Bold,

Kérdésem, hogy tudomásom szerint 1 db hangszóró van benne, gondolom az felelős kihangosításért is, illetve telefonálásért is. Lehet rosszul tudom, de én másikat nem láttam.

Telefonállás gond nélkül megy, ugyan akkor csengetés illetve kihangosítás már nem.

Mit cseréljek? :)

Központi hangszórót vagy van valami más amit kell?

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#250) Papa-Georgo válasza Papa-Georgo (#249) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Megoldódott.

Két hangszóró van benne, egy ami telefonálásért felel, ami elég jól látható helyen van + egy másik valahol a villanófény háza alatt.

Nekem ezzel volt gondom. DE a villanófény házának mozgatásával (értsd picit felhúztam) megjavult, immár teljes hangerővel szól.

Sajnos több helyen olvastam, h gyakori hiba.

Mind trackball, mind hangszóró gondom megoldódott csere nélkülk, Murphy törvény, ezeket már mind megrendeltem neten, tanulópénz. Legalább nem volt vészes árban.

Ha kell valakinek Trackball, vagy hangszóró szóljon, van jó áron :D

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.