Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) lezerpiramis válasza kissandras20 (#500) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Ha tényleg arra van állítva, akkor a böngésző nem csinál adatforgalmat.

BlackBerry App World-ből lehet ezt-azt leszedni, de szerintem Wi-Fi-n az csak akkor megy, ha van BB szolgáltatásod. Sima mobilnettel megy, ha jól tudom, a TCP/IP-hez be kell írni a szolgáltatói APN-t.

(#502) kissandras20 válasza lezerpiramis (#501) üzenetére


kissandras20
aktív tag

Köszi szépen! Sokat segítettél!
Már kezdem megszokni a BB rendszert Android mellett. Viszont azt megállapíthatom, hogy ennél a rendszernél jobban blokkolt, elzárkózott rendszert még nem láttam. Azt hittem a Applenél rosszabb nincs, de rácáfolt...egy rohadt programot se tudok feltenni, mert nem férek hozzá sehonnan... :(((

(#503) kissandras20


kissandras20
aktív tag

Netről tudok letölteni progikat? Mármint bb app world-ből...

(#504) lezerpiramis válasza kissandras20 (#503) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Kell hozzá BlackBerry ID. Én anno próbáltam keresgélni sima mobilnettel az App World-ben (BIS nélkül) a 8520-asommal, az ment, de a letöltést nem próbáltam, mert akkor át kell raknom a BlackBerry ID-mat a 9000-es PIN-jéről a 8520-asra. Meg kell próbálni.

A RIM profilja, illetve célközönsége követeli meg, hogy a rendszer zárt legyen. Amire a BB-t tervezték - itt elsősorban a BES nyújtotta lehetőségekre gondolok - jelenleg szerintem még nincs jobb és átgondoltabb megoldás.

(#505) kissandras20 válasza lezerpiramis (#504) üzenetére


kissandras20
aktív tag

Sikerült az ID-m regisztrálni, most ott tartok, hogy Setupolom az ID regisztráció után App worldben. 2. pontig ki van pipálva, de a harmadik pontnál szarakodik...Error...Update software, szóval nem akarja felfrissíteni a telómon az app store-t :(((

(#506) lezerpiramis válasza kissandras20 (#505) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Regelj a neten: https://blackberryid.blackberry.com/bbid/createaccountstep2?i=87494

Bevallom, sosem használtam huzamosabb ideig BIS/BES nélkül a BlackBerry készülékeket - szerintem nem is érdemes -, úgyhogy az ilyen jellegű bűvészkedésekkel sem foglalkoztam túl sokat. Nem is látom nagyon értelmét.

(#507) lezerpiramis válasza lezerpiramis (#506) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Mármint ezen a linken: http://uk.blackberry.com/id

(#508) kissandras20 válasza lezerpiramis (#507) üzenetére


kissandras20
aktív tag

Már reggelve vagyok, csak ha le akarok tölteni egy progit, akkor egy három lépéses dolgon kell végigvinnem a telóm. Letölteni egy frissítést, beolvasni a telefont, majd pedig app world frissítése a telóra....na itt megáll a dolog :S

(#509) lezerpiramis válasza kissandras20 (#508) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Ja, igen, én eddig a pontig nem mentem el BIS/BES nélküli telefonnal. Akkor marad a szolgáltatás, illetve a netről le lehet szedni ezt-azt (Gmail-kliens, Opera Mini, Google Maps stb.).

Miért nem fizetsz elő a BIS-re?

(#510) kissandras20 válasza lezerpiramis (#509) üzenetére


kissandras20
aktív tag

Mert céges teló ként használom. És ott nincs mobilnetem.
Van egy "elsődleges" Galaxy S telóm. Na ott van mobilinternetem. Erre nem kell, viszont néhány progit szívesen feltennék.

(#511) kissandras20


kissandras20
aktív tag

Hopp sikerült :D
Feltelepítettem a facebookot :D NAgy nehezen átrágtam magam a netes telóregisztráláson, és így sikerült. Milyen progikat ajánlassz?
Van pl adatforgalom néző program?

[ Szerkesztve ]

(#512) icezozo válasza kissandras20 (#511) üzenetére


icezozo
addikt

egy kis segítség a telepítésekhez [link] ;)

http://qwankido.hu/

(#513) lezerpiramis válasza kissandras20 (#511) üzenetére


lezerpiramis
őstag

A Facebook - ha a "Research In Motion Limited"-et raktad fel - pont nem fog menni BIS nélkül (Wi-Fi-n is csak akkor megy, ha van BIS mellette).

(#514) kissandras20 válasza icezozo (#512) üzenetére


kissandras20
aktív tag

Köszi, ezen szerencsére túl vagyok. Már csak böngésznem kell milyen progit tegyek fel :D

(#515) kissandras20 válasza lezerpiramis (#513) üzenetére


kissandras20
aktív tag

Igen, bekaptam :D milyen hasznos progik vannak?
Egyébként sima törléssel távolítom el a progit, vagy valami más módszerrel kell?

(#516) lezerpiramis válasza kissandras20 (#511) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Hát nem tudom, én nem használok túl sok dolgot. A gyári progik (BB Maps, BB Messenger) mellett Windows Live Messenger-em van, azt állandóan nyomom, de ahhoz is BIS kell. Facebook is van, nagy ritkán használom, de az is csak BB-vel megy. Emellett Google Maps van még a telómon (ez megy sima mobilnettel, de Wi-Fi-vel nem, ha jól emlékszem), illetve a BOLT nevezetű browser.

(#517) lezerpiramis válasza lezerpiramis (#516) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Most le is cserélem a BOLT-ot az Opera 6-ra, bár az néhányszor nyomott java error-t a készüléknapló alapján, de sebaj :D

(#518) kissandras20 válasza lezerpiramis (#516) üzenetére


kissandras20
aktív tag

Akkor nem hinném, hogy nagyon telepakolom progikkal.
Netet nem akarok használni, bár az zavar, hogy ennyire zárt a rendszer, hogy még ilyen egyszerű programokat is bis előfizetéstől teszik függővé.

(#519) lezerpiramis válasza kissandras20 (#518) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Van egyébként másik Facebook-kliens is szerintem, amelyik megy sima mobilnettel, de a BB szolgáltatás nélkül olyan, mint az iPhone Apple ID nélkül kb.

(#520) lezerpiramis válasza kissandras20 (#518) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Ha nem tervezel szolgáltatást hozzá, akkor szerintem adj túl rajta, mert nincs túl sok értelme BB nélkül használni (bár vannak, akik ezt teszik, és boldogulnak is).

(#521) kissandras20 válasza lezerpiramis (#520) üzenetére


kissandras20
aktív tag

Amúgy meg tetszik, mert dizájnos :D
Meg szép a kijelzője. Volt E71-em is, de ez üzletibb kinézetű szerintem (Bold 9000). Megbízhatónak tűnik. De ahogy a nokia, és a Symbian úgy a Rim is nagyon nagyon kevés sajnos az android rendszerhez képest.

De cáfoljatok meg.

(#522) lezerpiramis válasza kissandras20 (#521) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Nekem is egy E71 volt az előző telefonom (illetve volt egy nem is olyan rövid kitérő egy BB 8520-as miatt), de a 9000-est jobban szeretem. Az E71 is marha jó cucc, csak állandóan szakadt a WLM, illetve gépelni is jobb a 9000-esen - leszámítva az ékezetes karaktereket. Maga az OS pedig össze sem hasonlítható a Symbiannal.

Szerintem máig a 9000-es _A_ BlackBerry, bár nagyon bízom a Bold Touch-ban...

(#523) ZP67


ZP67
tag

Sziasztok,

kaptam egy 9000-es Boldot, épp jó lenne a sajnos visszaadandó 9700 helyett...

Sajnos nem kapcsol be. Hova fordulhatnék vele?

Köszi,
ZP

(#524) kircso13 válasza ZP67 (#523) üzenetére


kircso13
senior tag

Mennyi ideig állt a 9000 bold? Volt használatban? Ha rádugod töltőre mit csinál? Kb. 5-6 mp-ig felvillan a piros led?

[ Szerkesztve ]

..,

(#525) icezozo válasza ZP67 (#523) üzenetére


icezozo
addikt

amennyiben nem oldódna meg ,akkor itt megoldják!
[link]

http://qwankido.hu/

(#526) ZP67 válasza kircso13 (#524) üzenetére


ZP67
tag

Szia,

volt használatban, sokat állt, már rég mindenkinek 9700-ja van.

Fenn van kb 2 órája a töltőn, kb 5 mp-enként 4-et villog a piros LED.

Köszi,
ZP

[ Szerkesztve ]

(#527) ZP67 válasza icezozo (#525) üzenetére


ZP67
tag

Szia,

Köszi a tippet, én is megtaláltam őkert, csak azt nem tudtam, hogy "garázsba" vagy "szervízbe" vigyem a vasat...

Üdv,
ZP

(#528) kircso13 válasza ZP67 (#526) üzenetére


kircso13
senior tag

van nekem is 9000 bold-om. 2 hónapot állt és hiába raktam töltőre , be sem kapcsot ill. villogott a led. Ha kiveszed az aksit és berakod akkor automatikusan be kell kapcsolni. Az akksi feszültsége nagyon alacsony lett amit a készülék figyel és így a töltés abbahagyja. A megoldás az aksi dokkolo illetve egy csere aksi oldja meg. Szal a készüléknek nincs semmi gondja. Többször dugd rá és vedd le a töltőt a telefonról . Segíteni fog és sok-sok pénzt megspórolsz :).

üdv

péter

..,

(#529) kissandras20


kissandras20
aktív tag

Nincs olyan progi amivel ki lehet kapcsolni a mobilnetet? :D

(#530) Fulmi


Fulmi
senior tag

hello!

8900 curve-om van (os 5.0), es exclude-olni szeretnek par mappat, hogy az abban levo zeneket ne jatssza le a lejatszo. de sajnos ilyet nem lehet csinalni, csak a kepeknel.

tudtok valamilyen megoldast, hogy bizonyos mappakat ne vegyen figyelembe zenelejatszasnal az "all songs"-ra nyomasnal?

koszi: fulmi

(#531) ZP67


ZP67
tag

Szia,

sajnos a 9700 jó akksiját belerakva sem akar elindulni...

Ja, az előző user elmondása alapján ki-kikapcsolt a vége felé, holott alig fél éves a teló.

Köszi,
ZP

[ Szerkesztve ]

(#532) kircso13


kircso13
senior tag

újra flesseléssel próbálkoztál? DM hoz nem kell aksi , hogy felismerje a telefont. Flesselés elött kell belerakni csak, mert addig nem indúl el.

..,

(#533) Lasy


Lasy
veterán

Sziasztok,
Soha nem használtam még blackberry készüléket, és most szereztem egy BB 9000-et
De nem tudom mit és hogyan kellene, gondoltam egy gyári szoftverra, de nem tudom hogy induljak neki.
Valaki tudna ebben segíteni mikre lenne szükségem?
ugyanis egy vodás szoft van rajta, de független. Ekkor nem fog elveszni a függetlenítése?

JA és tényleg honnan tudom meg, milyen OS van rajta?

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#534) ferke72 válasza Lasy (#533) üzenetére


ferke72
aktív tag

Szia!
http://www.mobiluser.com/index.php/component/user/login.html
ezt az oldalt látogasd meg,és fel is tudsz regisztrálni rá.Itt sok infót fogsz találni főként BB bejegyzéseket!
Menüben megtalálod a szoftver verziót,szokatlan keresgélni benne viszont nem nehéz kiismerni.Milyen telót használtál eddig?Olvass sokat és kérdezz bátran az oldalon.Igaz ha figyelmes vagy szinte mindenre választ kapsz onnan.
Itt találsz gyári szoftvert is és a blackberry gyári oldalán is fent vannak a legfrissebb OS mind!
A függőség nem áll vissza szoftver frissítés követően.
Nagyon jó választás volt,egyedüli hibaként én a görgőt tapasztaltam,az idővel bepiszkolódik és megkopik.Nem egy összeg cserélni benne.A hangja és a kép sok telefonét felülmúlja ;)

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#535) Lasy válasza ferke72 (#534) üzenetére


Lasy
veterán

Gorgot lattam 7 fele szinben, majdnem 2 dolcsiert ingyen posta
A linket maris meglesem.
Leginkabb sonyericsson-t de mostanaban Android-ot.

Ami furcsa hogy sehol sem talaltam qwertz billt

+36702778032

(#536) kircso13 válasza Lasy (#535) üzenetére


kircso13
senior tag

most rendeltem 1 hét alatt meg is jött :). 4,5 Font volt pk val együtt! ingyen posta, de mo -nem

..,

(#537) Lasy válasza kircso13 (#536) üzenetére


Lasy
veterán

Feketet 9.9 dollarert lattamn mig feheretn ezustot 4.5 dollarert.

+36702778032

(#538) brslck


brslck
csendes tag

Sziasztok!
Néhány napjan vásároltam használtan egy Blackberry Torchot, ma előfizettem a telenornál a BIS-re, amikor viszont beakartam állitani az email fiókomat csak vállalati emailt lehet aktiválni, nem ad választási lehetőséget sem. Mi lehet a megoldás? Válaszokat előre is köszönöm.
Üdv,

(#539) lezerpiramis válasza brslck (#538) üzenetére


lezerpiramis
őstag

A Telenor BIS-es oldalán próbáltál regisztrálni?

http://www.pannon.blackberry.com/

(#540) lezerpiramis válasza Lasy (#533) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Beállítások - Névjegy: itt megtalálható a szoftververzió.

(#541) Lasy


Lasy
veterán

Nos ez egy kicsit nehéz még nekem.
Nem mondjátok, hogy BT-n keresztül nem tudodk adatokat képeket fogadni?
Illetve a saját böngészőt csak WIFI-vel lehet használni?
pl NET-el nem is lehet?
tcp/ip-nél bálíítottan a voda netem, és megy is de csak az opera minivel.
Na most én le szeretnék tölteni valamit akkor a mini átugrik a gyári böngészőre, az meg wifit kér. de nincsen wifi a közelemben. ilyenkor mit lehet csinálni?

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#542) lezerpiramis válasza Lasy (#541) üzenetére


lezerpiramis
őstag

-A Média menüpontban nyomj egy Menü gombot (BB-gomb), itt van egy olyan, hogy Fogadás Bluetooth kapcsolattal. Így tudsz fogadni.
-Wi-Fi-hez legyen meg a két Wi-Fi-s szolgáltatáskönyvet, majd az adott Wi-Fi-re való feljelentkezés után állítsd Hotspotra a böngészőprofilt.
-A TCP/IP csak 3rd party alkalmazásokhoz jó, valamint az adatfolyamhoz (YouTube), de ezekhez csak addig, amíg nincs BB szolgáltatásod. Utána már minden csak BB-vel megy (leszámítva a modemként történő használatot).

A "Services" profillal megy az előfizetéses wap a vodánál, de ehhez kell lennie wapos APN-nek a készüléken. Ha feltöltőkártyás vagy, akkor bukó a dolog.

(#543) lezerpiramis válasza lezerpiramis (#542) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Magyarán a gyári böngésző vagy előfizetéses wappal megy, vagy Wi-Fi-n, vagy BlackBerry szolgáltatással.

(#544) Lasy válasza lezerpiramis (#543) üzenetére


Lasy
veterán

muiért csak wappal? nettel nem fog menni? BB szolgot nem szeretném, mert az +2500.- és nem használom ki. :(
Tehát olyan megoldással kell akkor telepítenem a dolgokat mint egy fájlkezelő, vagy ilyesmi?
Mert az opera mini6 már megcsinálja ezt a letöltést, de még csak az 5 van rajta.

Ezt hogyan tudom feltenni?
ugyan ugy BT-n átküldöm, és jó lesz?
vagy az felejtős?
illetve olyan. hogy fájlkezelő nem látok sehol, csak ha rádugom a gépre.

Ja a BT-t köszi, az tényleg ott van...
És tényleg megy. :Y :R

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#545) brslck válasza lezerpiramis (#539) üzenetére


brslck
csendes tag

IMEI kódot kér, azt viszont sehol sem találom.

(#546) Lasy válasza brslck (#545) üzenetére


Lasy
veterán

*#06#
és ott az imeid...

+36702778032

(#547) brslck válasza Lasy (#546) üzenetére


brslck
csendes tag

Köszi, időközben megoldódott az a kérdés, azonban a bis és a wap sehogy se akar menni, 1 software frissités megoldaná, ha viszont frissitem a softwaret a kártya függetlensége elveszik a telefonnak?

(#548) kircso13 válasza brslck (#547) üzenetére


kircso13
senior tag

nam! az teljessen független frissitéstől! Szal nyugodtan mehet

..,

(#549) brslck


brslck
csendes tag

Remélhetőleg utolsó kérdés, a software frissités sem oldotta meg a problémát. a szolgáltató azt mondta h a készülék valószinüleg bes szolgáltatásban volt és azért lehet csak vállalti email cimet aktiválni. Ezt hogyan tudom megoldani , hogy felejtse el a BES-es dolgot a készülék?

(#550) lezerpiramis válasza brslck (#549) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Ha a wipe sem segít, akkor egy másik BES-fiókot kellene rajta aktiválni talán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.