Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) tib85 válasza Papa-Georgo (#250) üzenetére


tib85
tag

szia!
trackball érdekelne,enyém néha rosz,de valamikor meg teljesen jól működik,de ha olyanja van akkor meg lefelé csak úgy tudok nagy nehezen görgetni ha nyomom közben a golyót.

(#252) Papa-Georgo válasza tib85 (#251) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

dobtam a privit

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#253) duckhead


duckhead
csendes tag

Hello
1.0-ás kérdés: Megoldható BIS-sel az IMAP postafiók szinkronizációja mappákkal együtt?

üdv

DuckHead

(#254) duckhead válasza duckhead (#253) üzenetére


duckhead
csendes tag

Senki?

DuckHead

(#255) Dyno


Dyno
veterán

[link]
[link]

Felteszem ide is őket hátha tudtok válaszolni.Köszi.

(#256) benjoepapa


benjoepapa
csendes tag

Üdvözlet mindenkinek. A BB-k közül a 8900-nak milyen visszhangja van? Ha valaki esetleg ezt használja, megosztaná a tapasztalatait. Elsősorban munka céllal lenne használva.

mikbence

(#257) duckhead válasza benjoepapa (#256) üzenetére


duckhead
csendes tag

Hello,
Nekem 9000 Bold van, a feleségemnek 8900. A 8900 egy nagyon nagyon jó masina, a mérete éppen jó, az anyaga teljesen hibátlan, az asszonyka céget vezet, több tíz e-mailt ír rajta naponta, a laptopot csak ritkán veszi elő.
Egyedül a 3G hiánya miatt mondom hogy a Bold a tökéletes telefon :)

üdv

DuckHead

(#258) fixedgear


fixedgear
tag

LÉGSZI SEGÍTSETEK!!
kaptam egy 8250 curve geminit, és 1:kiszeretném kapcsolni a
gprs és edge-t.
2.hogyan tudok alapértelmezett böngészőt beállítani?
pl leszedem az operát?facebook alkalmazás meg vmiért nem működik :(
előre is kössz:R

LG Optimus 2X P990

(#259) kbencee


kbencee
aktív tag

Sziasztok!

BB-re a Garminon kívül tudtok ajánlani valami normális offline navit?

(#260) benjoepapa


benjoepapa
csendes tag

Üdv! Kérdésem a következő lenne a szakértőkhöz: a BB-ken hogyan lehet beállítani, azt, hogy a telefonkönyv néhány résztvevője az alapkijelzőn ott legyen képpel? Sok helyen láttam már a készülékeken olyat, de sehol nem találom a beállítását. Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.

mikbence

(#261) fixedgear válasza benjoepapa (#260) üzenetére


fixedgear
tag

snaptu

LG Optimus 2X P990

(#262) verser233


verser233
senior tag

Sziasztok!

Nem olyan régen előfizettem a T-nél egy mobilinternet csomagra.

Kérdésem az, hogy még így is muszáj egy másik külön netcsomagot előfizetnem (a már meglévő mellé), ha szeretnék egy Blackberry-t?

Én csak annyit szeretnék, hogy az email fiókjaimat időnként letölteni (pl beállítom, hogy 30 percenként ellenőrizze a fiókokat EDGE vagy 3-g-ről), tehát nincs szükségem az azonnali email megjelenésről; weboldalakat böngészni, illetve msn messenger vagy hasonló chat progi hazafelé menet megintcsak 3g/Edge-el.

Illetve, ha otthon vagyok akkor wifi-ről mindezeket, úgy hogy offline hálózati módban vagyok.
Nagyon tetszenek a Blackberry-k csak ez állandóan eltántorít, hogy mindig azt olvasom, kell hozzá egy mobilinternet csomag, mert ez olyan mint az Iphone. nos, iphone-om volt mobilinternetem meg már van, és e nélkül tényleg egy félkarú óriás az iphone (is), de az, hogy egy blackberry-nél még e mellé is kéne egy másik kifejezetten BB-s internet csomag ...?
Most egy Nokia E72-m van és egyáltalán nem vagyok 100%-osan megelégedve vele, se kijelző téren se zene.........egyedül a qwerty-je jön be, az kényelmes, ha lehetne, azonnal cserélném egy BB-re.

Köszi előre is!

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#263) Ricardo válasza verser233 (#262) üzenetére


Ricardo
félisten

Mi a baj a kijelzővel?

(#264) verser233 válasza Ricardo (#263) üzenetére


verser233
senior tag

Mondjuk úgy,hogy vannak nála ma már sokkal szebb kijelzőjű telók, hogy ne menjek messzire BB bold. Felbontásra gondolok.

[ Szerkesztve ]

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#265) gTWELVE válasza verser233 (#262) üzenetére


gTWELVE
tag

Szia!

http://www.t-mobile.hu/lakossagi/szolgaltatasok/uzenetkuldes/blackberry 2100Ft 100mb
ez az egy csomag kell hozzá és kész. ezzel megkapod a mailjeidet push-ba. böngészni és msn-ezni is tudsz. Ráadásul erre bőven elég, de ha pl youtube-olni szeretnél akkor ajánlott egy nagyobb csomag beszerzése is mellé.. BB-n nincs fél órás lekérdezés.. LOL az egész szolgáltatás a mail köré épül push, ezért kell külön perkálni érte.

(#266) [DoN]$[LeoN]


[DoN]$[LeoN]
tag

Udv mindenki!
Lenne par kerdesem, par napja hasznalok egy ilyen geminit, nagyon szeretem, fullos, de par dologra nem tudtam rajonni:
1: Be lehet kapcsolni, hogy kiirja ha varokozok?
2: miert nem mindig irja ki a bejovo hivashoz partner nevet csak a szamat?
3: ismer e valaki olyan programot amellyel konnyen nyomon lehet kovetni BÉT es osztrak tozsdei arfolyamokat?

köszi előre.

üdv.

Ui: valami fullos kis oldalt linkelhetnétek ahol vannak jó progik

(#267) gTWELVE válasza kraftxld (#202) üzenetére


gTWELVE
tag

Pár dologba 100%osan egyet értek veled, de valamit sajnos nem tudok szó nélkül hagyni.
Te most komolyan az activesyncel hasonlítod a bb-t? LOL
Látom, hogy foglalkoztál a témával és bizonyára nagy tapasztalatod van benne.. de azért nem ugyanaz a kettő. Teljesen egyetértek, hogy helyenként igen problémás a BES upgradje, plusz a patchek installja.. És ha egyből az éles rendszert rontjátok el akkor csak gratulálni tudok hozzá.. ebből csak az jön le hogy milyen nagy ívből tojtok az egészre.Tök felelőtlen.. :D Nem baj, nem számít.. és ha pl előbb olvasnátok mielőtt nekiálltok upgradelni az kimondottan hasznos tud ám lenni. ez meg.. "Véletlenül nem besadminként futtatuk," :D jó.. figyelj.. nincs tökéletes rendszer, és tökre megérteném ha habzik a szád miatta, de jelenleg egy olyan össszetett rendszer sincs ami BB-t megközelíthetné! értem a táv management, fejlett policy beállítások, biztonság..
Nálunk pl egy bb beállítás megvan kb 20perc alatt.. én nem tudom mi 3-4 óra nálatok..AD elérhető telefonról, a privát telefonkönyv pedig átmegy másodpercek alatt..Naptár taskok, és a kontaktokt amennyiben korábban rá volt dugva a gépre pedig wireless szinkronizáldnak.
User betanítás.. szerintem marha logikus a rendszer mindent el lehet érni 3 klikkeléssel. Kedves ismerős most váltott Nokiáról.. és csak nézi, hogy, jaaaa hát ez ilyen logikus? Semmi sincs eldugva minden kéznél van.
Természetesen szíved joga, hogy mi mellett teszed le a voksod..
Amibe viszont egyet értek, hogy a BES költségek iszonyat magasok.. sokan jogosan mondanak le a legtöbb vállalatnak felesleges funkciókról, és inkább más platformot választanak.

(#268) Blendie


Blendie
csendes tag

Pár órája figyeltem fel, hogy a BB 8520-omon csupa kisbetűvel van írva az "edge". Vagyis a BB rendszer nem fut. Próbaképpen küldtem egy mailt magamnak, semmi jelzés. Telefon az ügyfélszolgálatnak, ahol közlik, hogy sok a panasz, a rendszer alighanem behalt, egészben vagy részben. Nálam legalábbis mindenképp. Mailt ugyan tudok a telóról kiküldeni, de a számítógépre bejövő maileket a BB már nem továbbítja.

(#269) Blendie


Blendie
csendes tag

helyreállt

(#270) ak76


ak76
senior tag

Sziasztok!
Én is beálltam a Blackberry tulajdonosok sorába,vettem egy 8100 Pearlt,ezzel kapcsolatban szeretnék érdeklődni magyar szoftvert hol tudok rátetetni,mert kissé komplikált a cucc,jelenleg Angol nyelven fut,de Magyar nyelven lenne az igazi..
Köszi a segítséget!

(#271) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

üdv,

a következő problémám lenne: új, céges 9000 Bold nem mutatja a bejövő hívások számait vagy neveit. Minden bejövő hívás Ismeretlen hívás-ként jelenik meg.
Firmware új (4.6.0.303), Content protection kikapcsolva (bár az akkor okozna gondot, ha lock-olva van a BB).

Még egy gond, h a hívásmenükben az ékezetes karaktereket szép kis feketenégyzetbenkérdőjel szimbólummal helyettesíti: Bej?v? h?v?s
Máshol rendben vannak a betűk.

Help me, Obi wan Kenobi

- no es importante -

(#272) Macka


Macka
veterán

Sziasztok! A BB-met rádugtam a laptopra, azon keresztül szeretnék netezni. Milyen program kell hozzá, illetve hogy kell használni?

(#273) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

1 napja vettem egy blackberry 8900-at.Minden jól ment,frissítettem szoftvert 5.0-ra.Mikor telefonáltam recsegett folyamatosan,kinhangosítón is recseg,csak fülessel nem.Visszatettem a 4.6-os szoftvert,ugyanezt csinálja.Mi lehet a gond?T-mobilos és függetlenített.

(#274) Breaker válasza Macka (#272) üzenetére


Breaker
tag

Hello!

Szerintem egyszerubb ha bluetooth-on osszeparositod a laptoppal es utanan a dialup connectiont hasznalod bt-n keresztul. nekem mukodik, igaz Storm 2 9550em van.

MSI MPG B550 GAMING PLUS | AMD Ryzen 5800X3D | 32GB Trident RGB G.Skill 3200Mhz | MSI GTX 1080TI ARMOR OC

(#275) Breaker válasza verser233 (#262) üzenetére


Breaker
tag

Hello,

Annyit hozzatennek, hogy sztem valaszd a T-nel valamelyik mediamani a csomagot, es ha web'n walk modban netezel a browserrel akkor nem a BIS-es ratadat csokkenti hanem a szimpla 3G forgalmadat ami a legkisebb mm csomagban is 500 mega. Az meg youtubera is eleg esszeru hasznalat mellett.

MSI MPG B550 GAMING PLUS | AMD Ryzen 5800X3D | 32GB Trident RGB G.Skill 3200Mhz | MSI GTX 1080TI ARMOR OC

(#276) Dundy


Dundy
tag

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy BlackBerry 9500 (Storm)-ra lehet-e IGO 8 térképet telepíteni? Köszi!

(#277) Dundy válasza Dundy (#276) üzenetére


Dundy
tag

Az is érdekelne, ha IGO 8-at nem is, de milyen navigációs térképet lehet/érdemes BlackBerry-re telepíteni? Jelenleg csak a GoogleMap van rajta gyárliag, amit autós navigációhoz nem a legalkalmasabb.

(#278) nagygabor519


nagygabor519
tag

esetleg valaki tud egy jó oldalt ahol minden egyéb cuccot lehet rá találni?
progik,játékok...szóval minden.
Ha esetleg nem fizetős azt szívesebben veszem :D

Nagy Gábor

(#279) Dundy


Dundy
tag

Megtudná valaki mondani, hogy a magyar Vodafonennak mi a vendor ID-ja?

Egy hete óta próbálom rávenni a BB 9500 Storm-omat, hogy modemként működjön, de nem megy. A legfrissebb Desktop Manager legfrissebb verziója van fent, elvileg IP modemként működnie kellene, de egyszerűen indításkor nem jelenik meg az IP modem lehetőség. Az alább oldalon olvastam, hogy lehet, hogy a ip_modem_configuration.xml -t kell átszerkeszteni, ha nem jelenik meg az IP modem:

http://www.tmoatt.com/article/blackberry-desktop-manager-501-does-not-show-ip-modem-o

Mivel a listában nincs benne a Vodafone Magyarország, ezért azt is megpróbáltam, hogy átírom az első bejegyzést erre:

- <carrier uid="1" id="Vodafone" enabled="true">
<vendorid>148</vendorid>
<supportednetwork>GSM</supportednetwork>
<apn>standardnet.vodafone.net</apn>
</carrier>

De ez sem segített. Van valaki aki Vodafone-t használt és sikeresen használja modemként a BlackBerryt, azaz a BB-tpk kapja az internetet a számítógép? Ha igen, megtennéd, hogy bemásolnád, hogy az alábbi helyen levő fájlban megnézed, hogyan van beírva a Vodafone?

Bármi egyéb ötletet is nagyon megköszönnék!

(#280) SZ4B válasza Dundy (#279) üzenetére


SZ4B
tag

valószínűleg csak régi a Desktop Managered, a régin nem volt IP modem menü, az újakon meg már van, de megnézem majd az xml-t is
térképnek pedig BIS előfizetés után kapsz BlackBerry Maps-et, de BB-re készült Garmin is

[ Szerkesztve ]

szigNÓ

(#281) szállitó


szállitó
senior tag

üdv ma vettem egy használt 8700G t de még nagyon kínai a csengőhang állitást már megtaláltam de az sms sehogy nincs meg ha valaki tu segítsen köszi

(#282) uridivat


uridivat
csendes tag

Sziasztok!

tudna valaki segíteni,hogyan tudnám átkonvertálni a sonyericson c902 kapcsolatait
blackberry bold 9700-ra

ha nem jön össze el kell adnom ezt a gyönyörűséget :((

magyar nyelv is jól jönne néha

előre is köszönöm a válaszokat.

(#283) herdsman83 válasza verser233 (#262) üzenetére


herdsman83
tag

Szia, a félóránkénti email checkre képes egy E72 is vagy már egy 10 rugós akármilyen készülék. A BB egész szellemiségével ellenkezik ez, mert ne feledjük, hogy NEM csak a mail checkre használjuk ezt az ELVILEG 100 megát. Az összes BB progi evidensnek veszi, hogy van BIS-BES-ünk, így online állandóan, és ezen a csatornán, ÉRTSD: MSN, Google Talk, Accu Weather, Facebook, és legfőképp a BB messenger. A gyakorlat az, hogy elvileg korlátozhatják a cuccunkat, ha 100 megát 3 egymást követő hónapban is túllépjük, de ilyen korlátozásra nem volt példa... 1: kevés a user, 2: szarnak rá. És a fent említett ingyen leszedhető progik a BIS csatornáján, nem a w'n'w-on garázdálkodnak, és vannak fent nonstop - gyári beállítás szerint, volt már hogy a BB helpdesk-es csóka megkért, állítsam át a böngészőt a w'n'w profilra, had menjen már a mediamania véges csomagomból az adatforgalom... mondtam is hogy rendbenoké. :C
MÁS. BB akkor igazán fasza, ha körülötted sok arcnak van, így velük elfelejtesz telefonálni, és a BB messengeren kommunikálsz. Ha nem, majd faszázod sokat a telcsidet és vesznek ők is, ez így megy, legalábbis nekem bejött. ;) Jó az MSN-is, de nem veszed rá a körülötted levőket hogy 0-24 legyenek online a mobiljukon MSN-en, még ha lehetséges is. Továbbá ez a folyamatos online állapot megengedi, hogy ne 3G-s gépet vegyél (Gemini, Javelin), mert amikor kiküldesz egy mailt egy fotóval tök mind1 mennyi idő alatt lövi ki amikor már a zsebedben van, hogy most 2 perc vagy 10mp, olyan mindegy, szépen elvégzi a dolgát... Egyedül a böngészőnél és a talán (de ez se igaz ezek szerint) a fájlküldözgetéseknél van szerepe a 3G-nek itt. Én lecseréltem az E72-t, nagyon fasza gép, tényleg látszik az az 5 Billiárd Forint (!) fejlesztés, amit a Nokia elköltött élete során. Csak hasonlítsd össze egy E72 tapi-navi érintőgombját, meg egy 9700 Bold-ét... Meg ne feledjük, hogy az E series Nokiáknak is van a nokia mail, ami 1:1 próbálja leutánozni a BB-t, csak egy immel-ámmal üzemelő indiai szerverrel... :R Grat. Amin a legfaszábban ment a push gmail-el, az az Android, csak az megint más víz, kb =Iphone. Amúgy a sznob perspektívát se felejtsük: van ahol 2 féle telefon lehet a kezedben: Blackberry vagy Vertu... :DD ;)

(#284) bundaska


bundaska
aktív tag

Hello!

Nekem is egy Vodás 9500 Stormom van (mint az előttem levőnek is, nekem is hasonló a problémán), megfrissítettem a Desktop Managert, de az istennek nem tudok rájönni, hogy kell kapcsolódni így az internetre :( Próbáltam kékfogon keresztül is Dial-Up kapcsolattal, de azt sem nagyon tudom, hogy kell! Ha tudnál nekem segíteni, vagy te, vagy bárki más, azt nagyon megköszönném! Egyébként nagyon tetszenek a BB-k, soha nem volt még, de megfogott a tudása!
Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#285) Ygg


Ygg
senior tag

Segítséget kérnék.
Blackberry 9700-ra kellene átműteni a Nokiás contactokat.
Az nbu-ból már sikerült kinyernem a contactokat vcf-be.
Az Amber ABC vcf convertere jó lenne, ha nem akadna ki a magyar ékezetes karakterekre..
Tud valaki megoldást?
Nincs a kezemben a telefon, csak a file-k vannak,
nem tudom outlookon, stb keresztül megoldani.

(#286) ZP67


ZP67
tag

Sziasztok,

nekem is a hívófél kijelzéssel van problémám (9700, Pannon)...

Gyakran csinálja, hogy új bejövő híváskor az utolsó hívó számát, nevét jelzi ki egy pár csörgés erejéig, ami éppen elég hogy hülyének nézzenek, ha beleszólok...

Van valami ötletetek erre?

Köszi,
ZP

(#287) hermanyi


hermanyi
őstag

mai nappal én is tulajdonosa lettem egy BB 8900 nak és nekem is problémám lenne a hívás kijelzésekkel ismeretlennek írja a bejövő hívásokat a telefon a nagy T töl lett vásárolva

aki esetleg tudna a beállításokban segíteni annak nagyon megköszönném

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#288) SZ4B válasza hermanyi (#287) üzenetére


SZ4B
tag

ugye [ez] elő van fizetve a számon? :) csak olyan ugyebevandugvaakonnektorba? kérdésként

szigNÓ

(#289) hermanyi válasza SZ4B (#288) üzenetére


hermanyi
őstag

igen elő

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#290) hermanyi


hermanyi
őstag

problem megoldva :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#291) abrax


abrax
csendes tag

Sziasztok!

Funambol szinkronizációt sikerült valakinek beállítani BIS-en? (méghozzá Pannon)
Wifi-n tökéletesen működik, viszont EDGE-3G-n "Network error". A Funambol troubleshoot alapján próbáltam APN-t beállítani (Pannonnál elvileg "net"), de nem segít.

Üdv!

(#292) abrax válasza Ygg (#285) üzenetére


abrax
csendes tag

Ha az Ovi Suite-tal beszinkronizálnád Outlookba, majd a BB Desktop Managerrel Outlookból BB-re?

(#293) hermanyi


hermanyi
őstag

újabb gondolom beállítási kérdésem lenne a kérdés a blututh mégpedig én tökéletesen tudok küldeni képeket meg mindent bluton keresztül de én viszont nem tudom fogadni a kék led bevillan a blut ikonnál látszik ,hogy kapcsolódni akarnak és semmitöbb aki küldeni akar annak ki írja ,hogy sikertelen
szinkronizáciot megcsináltuk felismeri a másik készüléket de semmi
BB 8900 smartphone rol lenne szó

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#294) Ygg válasza abrax (#292) üzenetére


Ygg
senior tag

Persze, úgy megy is röhögve, csak nekem Outlook közbeiktatása nélkül kellett volna,
mint fentebb írtam.

De a végén sikeredett úgy megoldanom.

(#295) bundaska válasza hermanyi (#293) üzenetére


bundaska
aktív tag

Hello!
Nekem is volt ilyen Problem a 9500-nál, de rájöttem! Belementem a Médiába (nem tudom neked van e ilyen funkciód, a te készülékedet nem ismerem), ott a képekre, BB gomb, és ott megjelnik egy jópár dolog, közte egy olyan, hogy "Fogadás Bluetooth kapcsolattal"! Én iígy tudok zenét, képet, videót fogadni kékfogon keresztül!
Remélem, tudtam segíteni!

Üdv:
Bundas

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#296) tomsics


tomsics
senior tag

hello
az lenne a kérdésem hogy blackberry 8520curve-re lehet magyar nyelvettenni?Úgy cserélném a telefont,de angliában lett véve kártyafüggetlenül és ugye nincs benne magyar nyelv.Ha valaki megtudná mondani hogy lehet rá tenni magyart és hogy hogyan meg mivel azt nagyon megköszönném!

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#297) hermanyi válasza bundaska (#295) üzenetére


hermanyi
őstag

igen megtaláltam én is elég eltérő a többi megszokottól de ezt is meg lehet szokni :D
és köszönöm a segitséget

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#298) erre


erre
csendes tag

Sziasztok!

A BB Messennger két BB között hogy működik és mitől különbözik az sms -től?

(#299) erre válasza erre (#298) üzenetére


erre
csendes tag

?

(#300) Karma válasza erre (#298) üzenetére


Karma
félisten

A BB Messenger BlackBerry telefonok között működik a PIN szám alapján. Abszolúte semmi köze az SMS-hez :U A BIS/BES kapcsolatot használja.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.