Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) föccer válasza föccer (#450) üzenetére


föccer
nagyúr

No, úgy néz ki a dolog, hogy nagy nehezen találtam online updatert. Most nekirugaszkodunk azzal, hátha rendbe teszi a gépet. Remélem a pusztulnak meg a titkosítási kulcsok :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#452) MaTe™


MaTe™
csendes tag

Nagyon jó volt ez a teszt és így már sokkal érthetőbb az egész..:)(thx) :C :R Én most már egy Blackberry 8120 Pearl-ben gondolkodom a nokiám után mert úgy látom megbízhetó van rajta Wi-Fi és Qwerty billentyűzet meg tetszik úgy ahogy van..:) :DD :D

Nokia 5310 Xpress music..:) de majd lesz nem sokára valami más..:))

(#453) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Sziasztok! Nekem egy BB 9520 Storm 2 van. Egyik ismerősöm azt mondta hogy a régebbi Desktop manager jobb mint az új amit jelenleg is használok. Még annyit hogy tényleg a régivel több programot lehet tölteni? Még annyit hogy angol nyelvű a készülék viszont sehogy nem tudok berakni háttérképet illetve mp3 csengőhangot amit én vágtam meg gépen hogy az szóljon mikor hívnak. Még valami így a végére sokat butulna a készülék ha magyar nyelvű rom kerülne re mert most a legújabb van rajta. Vagy van ami magyarosított? Legyetek szívesek ha tudtok kérlek válaszoljatok köszönöm előre is! :R

" És mondaná az Úr míg ti mobiltelefont használtok én BlackBerry-t :DD "

[ Szerkesztve ]

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#454) czpitti


czpitti
senior tag

Sziasztok.Az én gondom nem nagy viszont nem vagyok járatos a dologban.Kaptam ajándékba egy 8800 bb-t,de nem magyar nyelvű.Magyarosítani szeretném .Hol találok rá magyar nyelvet?Tudnátok egyet linkelni?Köszönöm.

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#455) icezozo válasza czpitti (#454) üzenetére


icezozo
addikt

Szia!
elküldtem privátba a letöltési linket!

[ Szerkesztve ]

http://qwankido.hu/

(#456) zfarkas


zfarkas
senior tag

Sziasztok!

Van egy US-ből származó, független BB Storm-om, amivel annyi csak a gondom, hogy semmilyen internet hozzáférést nem tudok összehozni vele (pl. GPRS). Van erre valami megoldás?
SIM kártyámat áttéve egy Nokia E51-be minden gond nélkül működik a GPRS (és itt a Wifi is).
Köszi,

Zoli

Raw Dark Pure

(#457) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Sziasztok! Látom elég halott a topik kár :( Feltenném kérdésem talán kapok rá választ. Hogyan lehet magyarítani a készüléket ( 9520 Storm 2 ) próbáltam már fórumokból kilesni fel is tudom tenni a legújabb romokat is csak mindig angol nyelvűek pedig olyat szedek le ami All all languages vagy Multilaguages.

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#458) lezerpiramis válasza zfarkas (#456) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Milyen szolgáltatáskönyvek vannak a készülékben? Beállítások - Speciális beállítások - Szolgáltatáskönyv: ha itt találsz netes/wapos szolgáltatáskönyvet (Vodánál "Services - vfhu WAPtrans", T-nél valamilyen wap, Telenornál "Pannon W@P") akkor tudsz netezni/wapozni - persze csak akkor, ha a szolgáltatáskönyvben látható APN megvan a kártyádon. A Telenor esetén ez a "wap", a T-nél az "internet", a Vodánál pedig a "wap.vodafone.net" (utóbbi esetben tehát csak előfizetésesként tudod használni a gyári browsert, feltöltőkártyásként nem).

Egyébként meg érdemes BIS-t rendelni, anélkül nincs értelme szerintem a BB-nek.

(#459) lezerpiramis válasza zfarkas (#456) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Hmm, ez érdekes, a Desktop Software-ben sem találsz az Alkalmazások között magyar nyelvet az adott OS-nél?

(#460) lezerpiramis válasza lezerpiramis (#459) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Aztán lehet, hogy a Storm 2 OS-eihez nincs, bár csodálkoznék...

(#461) S73V3


S73V3
tag

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, h vettem, egy STORM 2-t. 9550-es. Nem lehet vele netezni, csak wifin, és nem tudom, hogy miért. Fel sem ajánlja a "services" böngészőt, csak a hotspotot. van vkinek 5lete mi lehet vele?

Előre is köszi!

(#462) lezerpiramis válasza S73V3 (#461) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Nem jött meg a kártyádra a megfelelő szolgáltatáskönyv - erről minden bizonnyal nem a szolgáltató tehet, hiszen Magyarországon nem árulják ezt a készüléket. Honnan van a teló egyébként?

Annyit lehet megpróbálni, hogy egy másik BB-ből átköltözöl a mostaniba úgy, hogy előtte engedélyezed a szolgáltatáskönyvek mentését: a Beállítások - Speciális beállítások - Szolgáltatáskönyv menüpontban nyomva kell tartani az Alt-ot, majd beírni, hogy sbeb. A másik BB (amelyikből költözöl) viszont ne Storm legyen, mert érintőkijelzőn szerintem nem lehet ezt begépelni abban a menüpontban.

Üdv.

(#463) lestat830912


lestat830912
csendes tag

Szép napot mindenkinek. Egy kis segítségre lenne szükségem. A barátnőm kinézett magának egy Blackberry torch 9800 :) .Teljesen belezúgott..XD -ast.Mielött megvenné szeretnék utánaérdeklődni, hogy miként is működik pontosan a szolgáltatás illetve a Bis/BEs nélküli telefon.
Elolvastam a cikket.. de még mindig nem esett le( elnézést de nagyon nem vagyok otthon benne ) illetve nem tiszta.. ha vesz egy ilyen független telefont( angliaban ) ,, akkor ha nem kapcsolja be s nem fizet elő(ill. regisztral) erre a havi szolgáltatásra (BIS/BES)., akkor nem is tud netezni a telefonon.. illletve ha bekapcsolja vagy vesz net csomagot a mobil szolgáltatotol (pl. Vodafone.) akkor azert mhttp://mobilarena.hu/dl/s/n1.gifég lesz internet elérése.. skype.. facebook..msn..stb ..vagy csakis telefonálásra tudja majd használni..Légyszives akinek már tiszta hogyan is működik ..legyen szives elmagyarázni,..
mit tud használni a Bes /Bi reg nélkül,,illetve ha regisztral és fizet érte havonta az azt jelenti , hogy internezni is tud a mobilon, vagy muszály arra is külön előfizetnie..

SEgitségeteket előre is köszönjük.

(#464) lezerpiramis válasza lestat830912 (#463) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Na, akkor kicsit bővebben:

Szerintem Torch-ot egyelőre akkor vegyen a barátnőd, ha a T-Mobile-nál van, mert ezen a telefonon 6-os OS fut, így elképzelhető, hogy a másik két szolgáltató kártyáit használva alapvető szolgáltatáskönyvek (service book-ok) nem fognak megérkezni, mivel egyelőre nem supportálják sem ezt a telefont, sem ezt a szoftververziót.

Ezeket a szolgáltatáskönyvek tulajdonképpen olyanok, mint más gyártók készülékeiben az internetes/wapos/mms-es profilok, csak itt az egyes funciokhoz és alkalmazásokhoz (böngésző, Wi-Fi, BB messenger, chatprogramok, levelezés, app world) külön-külön szolgáltatáskönyvek tartoznak, amelyeknek egy része megjön BIS/BES nélkül is: ilyen a wap (bár ez szolgáltató- és APN-függő, a T-nél pl. web 'n' walk jön meg), a Wi-Fi, illetve néhány esetben az MMS, bár némelyik szoftververziónál ehhez is kell BIS/BES.

Torch-ot tehát egyelőre szerintem csak T-től, de meg lehet hegeszteni a másik két szolgáltató esetében is, csak átlagfelhasználónak nem érdemes ezzel szöszmötölnie.

BIS/BES nélkül ezek a funkciók NEM fognak működni:
-Beépített levelezőkliens,
-BB Messenger,
-Minden olyan alkalmazás, amely "Research In Motion Limited", tehát: eredeti Facebook- és Twitter-kliens, Windows Messenger, ICQ Messenger, AOL Messenger stb. - ezek Wi-Fi-vel is csak akkor mennek, ha van mellette BIS/BES,
-BlackBerry Maps (ez meg sem jelenik a készülékben BIS/BES nélkül),
-Néhány szoftververzió esetében az MMS (ez szolgáltatófüggő is).

Ezek a funkciók működnek akkor is, ha csak mobilnettel rendelkezel, BIS/BES-sel nem. Ezek működéséhez a TCP/IP menüpontban meg kell adni a szolgáltatói APN-t (T-nél: internet, Vodánál: standardnet.vodafone.net vagy internet.vodafone.net, Telenornál: net). Ezt egyébként akkor is érdemes megadni, ha a mobilnet mellett van BIS/BES is, mert a streaming (adatfolyam - pl. YouTube-videók megnézéséhez) csak a netes APN-en megy, a blackberry.net APN-en nem.
Szóval ezek mennek sima mobilnettel:
-Beépített böngésző a szolgáltatói profillal (Vodánál: "Services", Telenornál: "Pannon W@P", és elvileg a T-nél is megy a "web 'n' walk", de utóbbiról nincsenek tapasztalataim),
-Minden olyan külső alkalmazás, amely nem "Research In Motion Limited", tehát kb. nem licenszelt a RIM által: Google Maps, Opera Mini, Nimbuzz, BOLT böngésző stb.,
-A tapasztalatok alapján az App World is megy sima mobilnettel.

Wi-Fi-vel pedig működik a gyári böngésző.

Csak BB-szolgáltatást megrendelve fog tudni netezni, de a videónézés (YouTube pl.) a fent leírtaknak megfelelően nem fog menni. Úgy tudom, hogy a T-nél és a Telenornál muszáj is megrendelni mobilnetet is a BIS/BES mellé.

Ha pedig feltöltőkártyás, akkor ne vegyen ilyen telót, bár a T-nél és a Telenornál fog menni vele a mobilnet, a Vodánál nem, mert ott külön APN van a feltöltőkártyásoknak, és a megérkező service book csak az előfizetéses wap-hozzáférést biztosítja.

(#465) lezerpiramis válasza lezerpiramis (#464) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Hoppá, ez hosszú lett :)

(#466) lestat830912 válasza lezerpiramis (#465) üzenetére


lestat830912
csendes tag

Köszönöm gyors és kimeritő válaszodat..sok mindent tisztáztál ..s már hála neked mi is világosabban átlátjuk a dolgokat.
Mégegyszer köszi.

(#467) ppataki


ppataki
csendes tag

Sziasztok!
A cégnél, ahol dolgozom kiosztottak több tucat BlackBerryt, viszont sajnos a felhasználók enyhén szólva nincsenek megáldva túlzott technikai affinitással, tehát lövésük nincs az egészről...
Tud esetleg valaki olyan céget, akik "tréninget" tudnának tartani "Hogyan használjuk a BlackBerry-t?" címmel?
Köszönöm!!

[ Szerkesztve ]

(#468) lezerpiramis válasza ppataki (#467) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Én tartanék ilyet magánszemélyként, ha van rá igény :D

(#469) atyuska válasza ppataki (#467) üzenetére


atyuska
tag

Én most osztottam ki 8db.-t, de adtam hozzá a quick guide-t is. Pár nap alatt egy alkalommal 1 felhasználó jött vissza kérdezni csak. Igaz előtte E61I-t használtunk BB szolgáltatással.

----atyuska----

(#470) fgth válasza ppataki (#467) üzenetére


fgth
tag

Szia!
amennyiben szükségetek van egy ilyen tréningre én vállalom !
keress meg PÜ-ben vagy e-mailben!

Frenki

[ Szerkesztve ]

Waterloo ... BlackBerry base White Passport

(#471) kircso13


kircso13
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hogy adott egy BB Bold 9000 teló, amin 4,7 os van. Elméletileg rá lehet tenni az 5 os-t. Ha ennek a menetét valaki leírná azt megköszönném. BIS/BES nincs!
Előre is THX

..,

(#472) icezozo válasza kircso13 (#471) üzenetére


icezozo
addikt

a megoldás itt van:[link]

http://qwankido.hu/

(#473) kircso13 válasza icezozo (#472) üzenetére


kircso13
senior tag

köszi!

..,

(#474) icezozo válasza kircso13 (#473) üzenetére


icezozo
addikt

Thx

http://qwankido.hu/

(#475) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Hali.

Most vettem egy BlackBerry 9000-ás készüléket. Nos nekem olyan kérdésem lenne, hogy, hogy lehet rá progikat telepíteni, pl.: mobile opera, illetve offline gps programot. Továbbá érdekelne, hogy a microsoft office-os dokumentumok, prezentációkat és excel fájlokat automatikusan kezeli vagy be kell valamit állítani, esetleg telepíteni? :F

Firmware frissítést érdemes csinálni?

Bocsi, ha hülyeséget kérdezek, de soha nem volt ilyen kalibeű telefonom.

Előre is köszönöm a válaszokat, segítségeket.

Üdv. Dani.

https://ingatlan.com/33821564

(#476) lezerpiramis válasza Dani_kp (#475) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Szia!

Opera Mini-t le lehet szedni az m.opera.com oldalról, de ha 4.6-os OS van a telódon, akkor nem ajánlom, mert nem igazán működik.

Offline navigációs programot nem tudok BB-re, nem erőssége a navigáció a BB-knek.

Az office-os doksikat a Word To Go (.doc), a Sheet To Go (.xls) és a Slidwshow To Go (.ppt) kezeli, ezek standard verziói "Alkalmazások" mappában találhatók, a premium már fizetős, ha jól tudom. PDF-eket alaphelyzetben csak akkor tudsz megnyitni, ha egy BIS/BES-en keresztül érkező levél csatolmány a PDF, a memóriakártyára felmásolt PDF-eket csak fizetős alkalmazással lehet megtekinteni (App World-ből lehet leszedni ilyet).

Az 5-ös OS jó pár dolgot tud, amit a 4.6 nem:
-BES-nél lehetőség van meeting request-ek elfogadására,
-BES-nél lesz külön "Desktop" mappa,
-A képek megtekintése jobb, lehet a görgővel váltogatni a képeket,
-Jobb a böngésző,
-A gyorsgombokat több dologra lehet használni, tehát pl. az Azonnali üzeneteket is kiválaszhatjuk (4.6 alatt nem).
-Tud egyszerre rezegni és csörögni a telefon.

Van egy-két hátulütője is (tapasztalataim alapján):
-Kicsivel kevesebb az alkalmazásmemória,
-BIS/BES esetén mintha nehezebben menne fel Wi-Fi-re.

Ha szolgáltatófüggő a teló, de a szolgáltató nem támogatja az OS 5-öt, akkor kell egy kicsit ügyeskedni a frissítéssel. Én jelenleg 4.6-ot használok egyéb okokból, de az 5.0 egyébként teljesen jó (5.0.0.592-t használtam, szerettem azt is).

Üdv.

(#477) Dani_kp válasza lezerpiramis (#476) üzenetére


Dani_kp
őstag

Hali.

Az opera-s cucc megoldódott ;) .
Ha jól igazodok ki a telefonon és jól értelmezem a dolgokat akkor ezen már 5-ös OS van fent.

"Az office-os doksikat a Word To Go (.doc), a Sheet To Go (.xls) és a Slidwshow To Go (.ppt) kezeli, ezek standard verziói "Alkalmazások" mappában találhatók, a premium már fizetős, ha jól tudom."

Én ilyet nem találtam :( . Akkor mi a teendő? Mi az a prémium?

Illetve a BIS/BES nem érdekel (most), mert nem ezért vettem elsődlegesen. De jó tudni ezekről is :) .

Köszönöm a segítséget.

Üdv. Dani.

https://ingatlan.com/33821564

(#478) lezerpiramis válasza Dani_kp (#477) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Hi!

Az OS-t tudod ellenőrizni: Beállítások - Névjegy: itt a harmadik sort kell nézni.

Az office-os alkalmazásoknak BIS/BES nélkül is fent kell lenniük a telefonon. Ha nem, akkor Desktop Software-rel tedd fel ezeket. A standard az alapcsomag ezekhez, a premium több dolgot tud, pl. lehet vele új fájlt készíteni. Itt elég jól le van írva, hogy melyik mit tud: http://www.dataviz.com/products/documentstogo/blackberry/feature_matrix.html

BIS/BES nélkül felesleges ilyen készüléket venni/használni szerintem, de ez csak az én véleményem. Lehet boldogulni ezek nélkül is, de sokkal kényelmesebb az élet BIS-sel.

Üdv.

(#479) mulann


mulann
csendes tag

Sziasztok,
A birtokomba jutott 13db Blacberry Bold 9000.Német Tmobilos.
Egy olyan kérdésem lenne hogy van-e lehetőség a magyarosításukra?
Előre is köszönöm a választ.
Üdv,

(#480) lezerpiramis válasza mulann (#479) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Szia!

Töltsd le a blackberry.com-ról a megfelelő Device Software-t, majd a Desktop Software-rel tedd rá a magyar nyelvet az alkalmazásokból.

Üdv.

(#481) mulann válasza lezerpiramis (#480) üzenetére


mulann
csendes tag

Ne haragudj de abszolút amatőr vagyok.
Megnéztem és nem találom az alkalmazások közt a magyar nyelvet egyik kategóriában sem?
Meg tudnád mondani hogy hol kell keresnem?
Köszönöm.
Üdv,

(#482) icezozo válasza mulann (#479) üzenetére


icezozo
addikt

mit csinálsz 13 db BB9000-rel?

http://qwankido.hu/

(#483) kircso13 válasza icezozo (#482) üzenetére


kircso13
senior tag

gondolom eladja :)

..,

(#484) mulann


mulann
csendes tag

Eladom,csak előtte szeretném egy kicsit "rendbe" tenni őket.Függetlenítés,magyarosítás,akksi.....stb

(#485) lezerpiramis válasza mulann (#481) üzenetére


lezerpiramis
őstag

A Device Software-t, valamint a Desktop Software-t sikerült letölteni és telepíteni?

(#486) mulann


mulann
csendes tag

Még nem mert közben dolgozom,de munka után azonnal nekikugrok és szólok ha elakadás van.Addig is köszi a közreműködést!

(#487) mulann


mulann
csendes tag

Még egy olyan kérdés hogy szerintetek mennyi lehet a reális ára ezeknek használtan függetlenül összes tartozékkal?Én 25-30-ra gondoltam.

(#488) lezerpiramis válasza mulann (#487) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Nagyjából ennyi lehet, igen még talán 35 ezer is.

(#489) kissandras20


kissandras20
aktív tag

Hahó!
Hozzájutottam egy blackberry 9000 hez! Ahhoz kérnék segítséget, hogy hol tudom sima gsm-re állítani, magyarán ne írja ki a 3G-t!

Köszi :R

(#490) lezerpiramis válasza kissandras20 (#489) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Beállítások - Mobilhálózat: itt a Hálózati módnál át tudod állítani csak 2G-re, ha pedig kikapcsolod az adatszolgáltatást, akkor nem tud nethez/waphoz csatlakozni (igaz, ilyenkor Wi-Fi-hez sem).

(#491) kissandras20 válasza lezerpiramis (#490) üzenetére


kissandras20
aktív tag

O de jó! :D
Akkor ezek szerint sima GSM módba nem lehet rakni, csak így butítani, hogy wifit se tudjon :S

(#492) lezerpiramis válasza kissandras20 (#491) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Nem lehet, re miért baj az, ha be van kapcsolva az adatszolgáltatás? Ha a megfelelő netes profil van beállítva (Hotspot), akkor nem fog kiengedni a böngésző semmi mással, ráadásul ha nincs BB szolgáltatásod, akkor a netet igénylő alkalmazások nagy része meg se nyikkan (ha pedig van, akkor meg ugye nem lövi le az ember az adatszolgáltatást).

(#493) kissandras20 válasza lezerpiramis (#492) üzenetére


kissandras20
aktív tag

Hol tudom a hotspot profilt beállítani? Egyébként azért zavar az adatforgalom, mert céges teló, és nem akarok adatforgalmat generállni..

(#494) lezerpiramis válasza kissandras20 (#493) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Beállítások - Speciális beállítások - Böngészőprogram - Alapértelmezett böngészőkonfiguráció

vagy:

Böngésző - "Menü" gomb - Beállítások - Általános tulajdonságok - Alapértelmezett böngésző

A Böngészőkonfiguráció menüpontban a Böngészőn belül csak az adott munkamenethez használt profilt tudod módosítani (ez bizonyos szoftververzióknál működik is, némelyiknél viszont valamiért nem reagál rá), tehát ne itt végezd el a váltást.

(#495) kissandras20 válasza lezerpiramis (#494) üzenetére


kissandras20
aktív tag

Aham, sikerült, csak nem tudom, hogy most wifit vagy gprs-t használ. Nem lehet elcseszni valahogy az adathálózatot? Úgy gondolom, hogy kitörlöm a 3G-s beállításokat.

(#496) lezerpiramis válasza kissandras20 (#495) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Nincs 3G-s beállítás, a szolgáltatáskönyvek adják a profilokat, ezeket lehet esetleg kitörölni (de csak azt, amelyikre nincs szükség), és akkor eltűnnek bizonyos internetes profilok.

"csak nem tudom, hogy most wifit vagy gprs-t használ" - ezt meg nem értem. Ha hotszpotra van állítva a browser, akkor amennyiben nem vagy wi-fi-n, meg se nyikkan.

(#497) lezerpiramis válasza kissandras20 (#495) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Vagy nem a browserre gondolsz, hanem 3rd party alkalmazásokra?

(#498) kissandras20 válasza lezerpiramis (#497) üzenetére


kissandras20
aktív tag

Hát én arra gondoltam, hogy más telefonoknál azzal szenvedek, hogy legyen net, itt alapból van. Ha az internet beállításokat törlöm, IP cím, meg szolgáltató oldala stb...akkor az blokkolná, nem? CSak azt nem tudom hol tudom átírni, törölni ezeket a beállításokat.
Mert nekem az kéne, hogy az legyen kiírva, hogy GSM ::D
De valahogy nem akar, egyszer valahogy sikerült, aztán sajnos jött a gprs. :S

(#499) lezerpiramis válasza kissandras20 (#498) üzenetére


lezerpiramis
őstag

GSM-et csak akkor ír ki, ha van BB szolgáltatásod, de az valamiért éppen nem működik. A gprs vagy 3G jelzés nem jelenti azt, hogy rögtön internetezel is.

A BB-ken nincs ilyen beállítási lehetőség (leszámítva a TCP/IP-t, de az a streaming-nél, illetve a 3rd party alkalmazásoknál lényeges), mert a profilok - a szolgáltatáskönyvek - megérkeznek, amikor berakod a SIM-et a készülékbe, majd bekapcsolod a telefont. Ezeket tudod törölni, de attól még gprs-en/3G-n marad a készülék.

(#500) kissandras20 válasza lezerpiramis (#499) üzenetére


kissandras20
aktív tag

Értem. Szóval ha hotspot módba van a böngészés, akkor tuti nem csinál adatforgalmat a teló!
Egyébként programokat honnan lehet letölteni?
Feltettem a hivatalos progiját, az tett rá valami blackberry progit. Azt hittem az olyan, mint az android market, vagy a istore... de nem akar bejönni. :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.