Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Légy szíves olvasd el :K

Hivatalos: 10.0.15063.674 (október 10.)
Release Preview: 10.0.15063.674 (október 10.)
Fast ring: 10.0.15254.1 (október 11.)
Slow ring: 10.0.15254.1 (október 11.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22351) Luck Dragon válasza Bici (#22349) üzenetére

Egyetértek starral. Én akkor tettem újra fel a 10-et mikor a messenger megadta magát 8.1-en.
Az összefoglalóban lévő pontokat követve sikerült. Az akkumulátor idővel kapcsolatban ténylegesen jó a megállapítás 3/4-de a 8.1-hez viszonyítva. Viszonylag stabilan teszi a dolgát, de vannak mikró akadások, főleg több alkalmazás vagy lap megnyitása esetén lehet ezt észre venni, de ha csak alkalmi egy netán kettő van csak megnyitva akkor ez észrevehetetlen.

Amiben jobb az Edge böngészési sebességből és stabilitásban adódóan, ugyanis voltak 8.1-en olyan oldalak ahol egyszerűen ki fagyot a készülék, itt pedig gond nélkül tudom használni.

Viszont a messenger betöltése az katasztrófa, mintha nem tudom milyen nagy applikációt akarnék megnyitni..
ellenben több funkciót kapunk, de még így is elmarad a másik két rendszeren lévőtől.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#22352) Lui04 válasza Bici (#22349) üzenetére


Lui04
aktív tag

Ilyen nincs hang egy idő után probléma nekem is volt. Szerintem valahogy kapcsolódik a háttérbe rakott alkalmazásokhoz, mert kézzel bezárva az összes háttérbe tett appot ismét volt hang. Többször is újraraktam a 8.1-et, mégis pár napon belül előjött ez a probléma.

(#22353) Bici


Bici
félisten

Köszi a válaszokat mindhármótoknak!

A 3/4-ed üzemidö a rendszer sara, vagy az appoké?
Barárnöm be szokta zárogatni az appokat, így egyszerre 1-2 fut csak. Így is 3/4-ed üzemidöre kell számítani?

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#22354) gemini


gemini
aktív tag

8.1 alatt nekem sem ébresztett mindig. A Realarm megoldotta a problémát.

(#22355) starr válasza Bici (#22353) üzenetére


starr
őstag

Rendszer. Én is bezárok mindent. Automatikus fényerő, lehúzott fenyerossegprofillal valamennyit segít.

[ Szerkesztve ]

(#22356) Lui04 válasza gemini (#22354) üzenetére


Lui04
aktív tag

Én is azt használom, de ugyanúgy csinálta azzal is. Semminek nem volt hangja, se csörgés, se alkalmazás hangok. Windows 10-en úgy látom megoldódott ez a problémám (helyette van más :D ).

(#22357) Luck Dragon válasza Bici (#22353) üzenetére

Ismét csak starr kell egyetértenem inkább a rendszeré, mert mindig ,minden applikációt én is bezárok, mindig automata a fényerő is, ugyan azokat az applikációkat használok, sőt ha belegondolok W10-esetében már kevesebbet és így is kisebb az üzemidő.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#22358) Peace


Peace
nagyúr

Nekem meg úgy fest, hogy szolgáltatót kell váltanom, így lehet bevállalok egy P9 Lite 2017-est, ha megkapom 24 havi részletre. A 13 másodperces messenger betöltés, a képek nem elmentése, valamint a "mentés..." felirat bámulása fotózás közben nem buli. Nagyon alsó kategóriás lassú telefon érzetét kelti már így w10-el. :(

(#22359) Luck Dragon válasza Peace (#22358) üzenetére

P9L azzal jól jársz. Szuper kütyü.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#22360) gemini


gemini
aktív tag

Akinek nem menti el a képeket, annak érdemes kipróbálni egy korábbi linken megosztott 8.1-es kamera appot. Nekem nemhogy nem mentette el a képeket, expo hangot adott, de nem készítette el, csak kb. minden 4-5. képet. Utána feltettem a 8.1-es kamera appját, és megoldódott ez a problémám. Nekem más gondom nem volt 10-es alatt, mindaddig, míg párom meg nem kapta a telefonomat, és feltettem neki is a 10-est. Nála elég sok anomália előjött, ezért egyből ment is vissza neki a 8.1, viszont most nagy sz@rban vagyunk, mert sokszor messengeren kommunikálunk egymással. Áttérnénk a Viberre, de az sem jelez mindig Windows alatt. Az egész családot belekergettem ebbe a közegbe, a WP nagyon jó felkiáltással, de már nincs szükségünk ennyi levélnehezékre. Az MS tönkretett egy elég barátságos rendszert. Egy élmény volt droidról áttérni rá kb. három éve, és most ugyanakkora élmény volt visszamenni. A WP most ott tart, ahol a droid JB (2012) idején. Leamortizáltak egy rendszert, ami atom stabil volt, lehet hogy kevés volt az app, de mindenre megtaláltam a megfelelőt, illetve volt amire sokat kellett várni, hogy végre legyen alternatíva, és még fizetni is kellett érte, de amikor a FB elveszi a messengert, az az utolsó szög a WP koporsójába. 0,3% alatt van a WP részesedése. Az elkövetkező hónapokban meg aki tudja eladja, aki nem, az bedobja a fiókba. Kinyírtak egy rendszert, amiből sokkal többet ki lehetett volna hozni, csak a megfelelő embereket kellett volna a megfelelő pozícióba ültetni és nem csak hazudozni és ígérgetni folyamatosan.

(#22361) ledgeri válasza ΞΔGLΞ (#22348) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Hát jó, csak írnák le, hogy passz, nem tujuk, elnézését kérjük, a hiba az ön készüékében van, sajnos általunk...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22362) zovifapp111


zovifapp111
aktív tag

Sziasztok. Mi ez a nem lehet üzenetet küldeni messengerből? Nokia 630. Valóban elvették a támogatottságot?

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#22363) Luck Dragon válasza zovifapp111 (#22362) üzenetére

Igen, de ha vissza olvasod az utolsó két oldalt akkor a látod a részleteket.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#22364) Peace válasza zovifapp111 (#22362) üzenetére


Peace
nagyúr

(#22365) zovifapp111 válasza Peace (#22364) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Besz@rás. Még jó, hogy legalább telefonálni lehet vele. Na jó, ebből droid lessz.

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#22366) rover45 válasza zovifapp111 (#22362) üzenetére


rover45
senior tag

Édesapámnak egy 635-öse van. A telefon 2 éves múlt, hibátlan, beleköthetetlen, karcmentes állapotban!
Messengert csak arra használunk, hogy a szűk családdal egy csoporton belül kapcsolatot tartunk.
A hétvégén mondom gyorsan feldobom neki a 10-et... kiderült, hogy "csak" az 512Mb-os verzió, így a win10 bukó, a Messenger bukó ...
Most a patika, eddig jól működő készüléket feltehetem max 6ezerért jófogásra, ahol majd talán 4-ért elviszik és kereshetek valami alternatívát ... öröm az élet.

(#22367) Luck Dragon válasza rover45 (#22366) üzenetére

Ebben még csak az lesz a legszebb, ha a pletykák megvalósulnak, hogy a 640-en kívül csak a felsőbb szegmensben lévő erősebb hardverrel rendelkező készülékek kapnak updatet,azaz X7X készülékek nem. Akkor a kettő darab 735-öm és a 830-am kapásból papírnehezék marad. Akkor én mit szóljak? :(((

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#22368) starr válasza Luck Dragon (#22367) üzenetére


starr
őstag

Eddig is 8.1-el használtad őket. Nem?

(#22369) Luck Dragon válasza starr (#22368) üzenetére

Messenger megszűnése óta már nem, kivétel 830- és egy 735-öt.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#22370) kory24 válasza Peace (#22358) üzenetére


kory24
őstag

Én is arra váltottam 640DS-ről.

Nagyon nem bántam meg, ég és föld a 2.

Eddig csak olcsóbb gagyibb droidos telefonjaim voltak, de jó vason jó a droid is nagyon, villámygyors minden, mindenre van app....

(#22371) starr


starr
őstag

Kétszer annyiba kerül, mint egy L640, és két évvel újabb is.
Alap elvárás, hogy gyorsabb legyen.

[ Szerkesztve ]

(#22372) cskamacska válasza starr (#22371) üzenetére


cskamacska
addikt

Senki nem mondta a Microsoftnak, hogy 2016-ban is Snapdragon 400-as 1GB memóriás készülékeket adjanak ki/forgalmazzanak, amiből még a zApple csodaprogramozói sem tudnának várat építeni, nem hogy az éheztetett MS rabszolgák. :P

Egy éve(ehh 0417) pont azért választottam édesapámnak a 640 LTE-t, mert árkategóriájában úgy éreztem ezt fogják legtovább támogatni, és konkrétan bedőltem a "just works" meg "jól optimalizált" dumának.
Ehhez képest a valóság az, hogy gyorsaság kizárólag a randa és botegyszerű menüre.. se mindig vonatkozik, programokban semmi előnye nincs(de legalább választék sincs ugye), támogatottságnál választhatok a kevésbé bugos, de hátrahagyott 8.1, és a gyorsan merülő és bugosabb Win10 között, amit már két éve hegesztenek, de nem akar a dolog jutni sehova.
Most 8.1-en ragadtunk, de kapom a rosszízű megjegyzéseket, hogy miért ilyen gyenge a böngésző, és miért butább a telefon része mint egy évtizedes üzleti Nokiának. :(

Anno választhattam volna 33k vs 41k feláron HTC Desire 626-ot, Snapdragon 410-el, 16GB adattárolóval, jobb kamerával(mondjuk az nincs használva de akkor is :) ) és mint utólag kiderült 2GB memóriával(boltban sem tudták megmondani melyik változat..), összeszerelés kijelző sallangok kb 640 szint. Ami viszont nem az, az a rendszer, 5.1-es droid nem sokkal később 6.0-át kapott, a több memória, az erősebb proci, a HTC optimalizáció szó szerint több kategóriával érezhetően a 640 főlé emeli(és tette ezt minimális felárért :U ), talán nem kell mondanom mennyire megbántam utóbb a mellényúlást, de én őszintén hittem hogy az alső kat jobb Window Phone-al. :(

Jah igen, és ha már ár/érték, egy lenézett és megvetett Galaxy S5 Neo-t semmi pénzért nem cserélnék Lumia 950-re, pedig tavaly novemberi Balkán Friday körül 50k-ért szórta a Telekom. :)) Mint mondták "annyit megért", hát talán, de nem biztos hogy jobb buli volt hosszabb távon, mint egy hasonló árú P9 Lite. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#22373) PuMbA válasza cskamacska (#22372) üzenetére


PuMbA
titán

Ne fogadj a HTC 626-ra, mert tele vannak a fórumok melegedési és leállási problémákkal, amit lehet, hogy éppen te fogtál volna ki:

"This phone is by far the worst ever. Lord forbid if I was ever having an emergency...this phones cuts off in the middle of a call,text,game,email,taking a pic. It doesn't matter it shuts off with no warning. Extremely slow and battery heats up way to often. I will never invest my money in HTC ever again. I was warned and I wish I would have listened."

"Turns off automatically. Battery gets heated,very poor battery backup. Will never buy HTC again"

"Way better phones out there. This one is ALWAYS crashing randomly."

"Worst phone ever used. Bad camera, and battery, phone shutdown suddenly when battery at 60%"

Lényeg: az alsó-közép kategóriában nem nagyon van jó vétel, főleg ami évekig kibírja :)

[ Szerkesztve ]

(#22374) cskamacska válasza PuMbA (#22373) üzenetére


cskamacska
addikt

Amiről én tudok azzal nincs gond. Persze ami Sony M4 Aqua-ról tudok azzal sincs komoly gond(leszámítva a standard tárhely nyomort), pedig az már papíron elég defektes telefon. :))

De abban igazad van, hogy mobilok alsó polca szeret aknakeresőset játszani, anno a saját S5 Neo helyett a Balkán Friday alkalmából szóba jött a Lumia 735, meg a One Touch Idol 3(4.7), hát utólag kiderült, hogy nem hogy a kedvezményes felárat, de a túlárazott teljes árát fillérre megérte volna a drágább S5, mert mindkettővel csak szenvedtem volna, ezzel meg elvagyok mint a befőtt. :B

De pont ezért szomorú, hogy mi lett a 50-es Lumiákkal, 950 tulajok annyit sz**tak a telefonjukkal egy hét alatt, mint én másfél év alatt se, pedig ők kétszer annyit fizettek érte. :o Az meg hogy a telefon kapásból teljes MS Office csomaggal jött, pár kattintás volt feltenni egy Metro launchert és Here térképet, és előbbre tartottam mint egy igazi MS telefonnal, az no komment. ;)

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#22375) ledgeri


ledgeri
nagyúr

A júliusi 8.1 támogatás-leállásról érdeklődnék:

Ez hogy megy?
Kapok egy leállásos Viszlát!-ot, és ennyi volt vagy,
Ha azután mentenék, cuccokat akkor tudok-e 8.1-en;
Ha addig nem váltok akkor nem lehet, vagy a telefon működik ,ahogy addig, de nem kapok segítséget ha baj lenne?
Ha azután kéne egy nagy-reset, akkor csak w10-es megy-e vagy az se, hisz olyan rendszerre kéne váltani ami már le van véve a polcról?

Stb, ami átvillant, csak nem tudtam olyan gyorsan fogalmazni, és leírni.. :D

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22376) metal 17


metal 17
csendes tag

Szevasztok!

640XL, Win10 letöltve működik, de a Viber nem magyar. Be lehet állítani valahol mert a felajánlott nyelvek
közt nincs magyar?

(#22377) Joker88 válasza ledgeri (#22375) üzenetére


Joker88
őstag

szerintem hasonló lesz/lenne mint akkor az XP-nél volt.. használhatod tovább,de appok nemigen lesznek fejlesztve rá,vagy fokozatosan megszűnnek ( mint a közelmúltban a Messenger )

In loving memory of Garrett Lockhart

(#22378) spiderpig820 válasza metal 17 (#22376) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Nem.

4B

(#22379) ledgeri válasza Joker88 (#22377) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ok... Csak nálam még mindig nem ugyanaz a két szin (teló vs pc) hogy egyértelmű legyen...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22380) mdraco


mdraco
őstag

Nem tud updatelni a windows camera, 0x80070019 hibakodot dobva, mindent kiprobaltam.
2017.125.41.0 verzio van fent nalam, lehet nincs is ujabb verzio, csak megzakkant.
Nalatok ennel ujabb van fent?
Koszonom.

(#22381) PuMbA válasza ledgeri (#22379) üzenetére


PuMbA
titán

Androidnál is teljesen használhatóak a 7 éves 2-es verzióval rendelkező készülékek :)

(#22382) zorzy4 válasza PuMbA (#22381) üzenetére


zorzy4
őstag

Azért ezzel vitatkoznék. Sokszor már a 4.4 sem támogatott ott sem. A 2es verzió meg önmagában hulladék, azért használtam még akkor symbiant. A mostani androidok persze nagyon jók tudom. Lesz is előbb utóbb.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#22383) PuMbA válasza zorzy4 (#22382) üzenetére


PuMbA
titán

Persze, csak arra gondoltam, hogy az alap dolgok továbbra is működnek rajta, mint például a böngésző :)

[ Szerkesztve ]

(#22384) zorzy4 válasza PuMbA (#22383) üzenetére


zorzy4
őstag

Értem. Ezek wpn is mennek. De mostanában sokszor látom, hogy az android jobb. Hiányozni fog a rendszer de nyáron váltás lesz.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#22385) Peace


Peace
nagyúr

A messengerről már lemondtam, hogy megjelenjen az értesítés zárolási képernyőn, de outlook miért nem adja az általam beállított hangot?

(#22386) duo válasza Peace (#22385) üzenetére


duo
őstag

azt külön kell beállítani az outlookban és alkalmazni minden fiókra. onnantól lesz hang. pontosan nem tudom hol de ha használod a fórum keresőjét biztosan kidobja.(több alkalommal előjött erre emlékszem)

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#22387) Peace válasza duo (#22386) üzenetére


Peace
nagyúr

És tényleg ott kellett!!! Már csipog és fel is ugrik fenn az üzenet! Kösz!

(#22388) Galopp válasza mdraco (#22380) üzenetére


Galopp
tag

Nálam az alkalmazás névjegye szerint 2017.214.21.0 verzió van fent (WM10 10.0.14393.953-as rendszer alatt)

(#22389) Luck Dragon

W10 alatt a Shazam alkalmazása hova lett? :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#22390) #01682176 válasza Luck Dragon (#22389) üzenetére


#01682176
törölt tag

(#22391) Luck Dragon válasza #01682176 (#22390) üzenetére

Nem csak az, MM-is megszűnt. :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#22392) tlac válasza #01682176 (#22390) üzenetére


tlac
nagyúr

Próaképpen épp most telepítettem fel. Ha már egyszer meg volt, a saját tartalmakból felrakható.

(#22393) Silεncε válasza tlac (#22392) üzenetére


Silεncε
őstag

Úgy ahogy mondod. Az opera minit is levették Store-ból (pedig napi szinten használom, amikor lemegy az adatkeretem) és azt is csak onnan tudom már telepíteni.

(#22394) gemini


gemini
aktív tag

Most hirdettem meg lányom 630-asát. Lehet hogy a 640-nel is kéne tenni egy próbát, de ahogy nézem konténerszámra vannak a hirdetőoldalakon. Mindenki szabadulni akar a lumiáktól. Tényleg attól félek, hogy minden alkalmazás megszűnik rá, ami értékelhető volt.

(#22395) tlac válasza Silεncε (#22393) üzenetére


tlac
nagyúr

hah, nem is tudtam, tényleg itt a vég

ms app-okon kívül mindennek megszűnik a támogatása...

(#22396) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Registery-ben miket érdemes módosítani?

van valami gyűjtemény erre?

(#22397) starr válasza DrojDtroll (#22396) üzenetére


starr
őstag

Fél éve állítgatom a registry-t. Igazából semmi különöset nem lehet javítani.
Bekapcsolhatod a DNG mentést pl. Keress rá ha érdekel, sok helyen le van írva.
Egyesek nagyobb lapozófájltól érzik gyorsabbnak, de szerintem nem igaz.
Kikapcsolható a fülhallgatónál a hangerő limit.
Vissza gomb hosszan nyomás 300ms-ról kisebbre állítható, hogy hamarabb reagáljon.
Meg egy rakás dolog,amit amúgy is elérni a Gépházban.
Amit szeretnék az az animációk kikapcsolása, de az csak asztalin megy.
Itt és itt nézz körül!
Normális gyűjtemény sehol sincs.

[ Szerkesztve ]

(#22398) kezman


kezman
őstag

Megérkezett e havi frissítés, megint semmi, csak azt nem értem akkor minek frissítenek, na mindegy úgy néz ki megszabadultam a 640-től, elcseréltem egy Huawei tab-ra, igaz nem egy új darab de az jobb lesz legalább navigációra meg pár dologra, a párom 930-asától azt hiszem nehezebben szabadulunk meg, na mindegy a wp-nek annyi, ezt már el kell felejteni, pedig reményteljes volt a kezdet, nem sokáig húzta. Béke poraira.

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#22399) Luck Dragon válasza kezman (#22398) üzenetére

Mit hozott magával az új frissítés?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#22400) ΞΔGLΞ válasza Luck Dragon (#22399) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Tulajdonképpen semmi. Enélkül nem frissülne majd a CU-ra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.