Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Légy szíves olvasd el :K

Hivatalos: 10.0.15063.674 (október 10.)
Release Preview: 10.0.15063.674 (október 10.)
Fast ring: 10.0.15254.1 (október 11.)
Slow ring: 10.0.15254.1 (október 11.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Peaceliker válasza rosszkutya (#5999) üzenetére


Peaceliker
addikt

Én csak netezek a második simmel, esetek nagy részében ez jól működik. Mondjuk olyan volt már 2x, hogy azt jelezte mind a két kártyán max a térerő, de nem volt se netem, se hálózatom...repmódba lépés meg vissza megoldotta...akkor jöttek az sms ek, hogy kerestek. De szerencsére ez ritka.

Jah de ilyen doridnál is vt nekem, jut eszembe :) Csak ott gyorsabban értem el a rep módot, meg gyorsabb vt aktiválni majd deaktiválni :D

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#6002) #40194816 válasza rosszkutya (#5999) üzenetére


#40194816
törölt tag

Milyen problémák vannak? Én semmit nem tapasztaltam eddig.

(#6003) Hubzsi válasza rosszkutya (#5999) üzenetére


Hubzsi
tag

Szia! Nekem nincsenek külön a hivas kezelők, de ez ízlés kérdése.eddig semmi gondom nem volt vele, mindig arrol a kártyáról inditottam hívást amelyikről akartam, nekem kimondottan tetszik DS kezelése android után!

[ Szerkesztve ]

(#6004) jksx válasza Zoli bácsi (#5997) üzenetére


jksx
senior tag

Két tréhomos sim kártyát használok. Bármelyik simről normálisan lehet telefonálni és fogadja is a hívásokat.
A hívásazonosítót is rendesen küldi a rendszer (bár azt sem tudom, hogy lehet állítani ezt a wp-n).
Sms-t ritkán küldök és kapok, de azok is működnek. Mindkét kártya régi, az egyik 4 éves a másik még régebbi, magam vágtam mikro sim méretre a régi simeket.
Ami viszont sz*rúl működik, az a mobílnet. A sim1-el netezek, ez csak akkor működik, ha kikapcsolom a sim2-őt és a net elindulása után már vissza lehet kapcsolni és akkor már nem áll le az adatforgalom.

(#6005) Hubzsi válasza jksx (#6004) üzenetére


Hubzsi
tag

Nem tudom mi baja lehet a telefonnak a T-mobile hálózattal, de nekem is ezt csinálta....volt lehetőségem szolgáltatót váltani azóta teljesen megszűnt a hiba...( sim 1 Voda sim 2 t-mobile)

[ Szerkesztve ]

(#6006) zorzy4 válasza Zoli bácsi (#5997) üzenetére


zorzy4
őstag

Várd meg a win10 utána dönts. Engem is sokminden zavar de már tudom, higy kijavították.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#6007) dzudzu válasza jksx (#6004) üzenetére


dzudzu
tag

Valami tuti nem kerek a készülékkel sem...
En 730rol valtottam, ugyanazok kártyákkal es beállításokkal hasznalom, de sokkal gyengébb a T-s mobilnet minősége ezen a keszuleken..

(#6008) rosszkutya válasza BobTail (#6000) üzenetére


rosszkutya
tag

Lehet, hogy csak megszokást igényel a dolog, mert túlságosan hozzászoktam a MIUI rendszeréhez. Majd meglátjuk, ha kijön a végleges Win10. ;)

(#6009) rosszkutya válasza #40194816 (#6002) üzenetére


rosszkutya
tag

Mint ahogy fentebb említettem, lehet, hogy csak megszokást igényel a dolog, de valahogy nekem logikusabb volt a MIUI DS rendszere. Pl. ott nem kellett minden kontakthoz előre beállítanom, hogy melyik kártyáról indítsa a hívásokat, illetve kellemes fícsör volt az is, hogy mindkét kártyához be lehetett állítani külön alapértelmezett csengőhangot, továbbá kissé szokatlan, hogy a névjegyzékből nincs közvetlen átjárás a híváslistába, csak fordítva, és az is furcsa számomra, hogy ha van lehetőség a híváslisták összevonására, akkor miért nem lehet minden hívás megkezdésénél külön kiválasztani, hogy melyik kártyáról szeretném indítani a hívást. Ez így számomra teljesen értelmetlen opció.
De azért jobban átgondolva a dolgokat, ezek valóban nem igazi problémák, csak egy olyan rendszerből érkezőnek kicsit furcsák, ahol a felhasználok folyamatos visszajelzései alapján alakítják a rendszer működését. Szóval nem akarok demagógnak tűnni, úgyhogy ha ennyien dicséritek, és boldogultok vele napi szinten, akkor én is biztosan meg fogom szokni ezeket az apróságokat. ;)
De egyébként ami a készüléket, és a rendszert illeti, eddig kifejezetten kellemes a szájízem, pedig a fent említett MIUI-t is nagyon szeretem, csak a háttérben (megbízhatatlanul) dolgozó Androidot nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#6010) rosszkutya válasza Hubzsi (#6003) üzenetére


rosszkutya
tag

Szia! Hogy tudod mindig a megfelelő kártyáról indítani a hívást, ha össze van vonva a híváslistád, és a gyorstárcsázód? Mert lehet, hogy csak én vagyok a béna, de nekem csak az alapértelmezetten beállított kártyáról indul ez esetben az összes, híváslistából illetve gyorstárcsázóból kezdeményezett hívásom. :F

(#6011) Hubzsi válasza rosszkutya (#6010) üzenetére


Hubzsi
tag

Jobb felső sarokban ott a kis választó, hogy sim 1 vagy sim 2 amelyik, "színes" az hív a hivaslistabol

(#6012) fuze


fuze
őstag

Bejelentkeztem a Onedrive-ba telefonon, de nem kaptam meg a plusz 30 GB-ot. Mit tegyek?

adms.hu | UI Designer

(#6013) #67977536


#67977536
törölt tag

Na meglett a telefon, eddig minden rendben.
Picit nehéz így átlátni elsőre mindent, de ez nem meglepő.
Majd eltelik egy kis idő aztán hozzászokok/belakom.

(#6014) #40194816 válasza fuze (#6012) üzenetére


#40194816
törölt tag

Már csak 5 gigabájt jár új regisztrációhoz, úgy tudom

(#6015) rosszkutya válasza Hubzsi (#6011) üzenetére


rosszkutya
tag

Igen, ez nekem is megvan, csak azt hittem, hogy van valami kevesebb tapicskolást igényló megoldás is. De azért köszi!

(#6016) jksx válasza dzudzu (#6007) üzenetére


jksx
senior tag

Az tuti, hogy a készülékkel lehet valami, mert a galaxy duossal semmi ilyen probléma nem volt a telekom kártyákkal, sem a mobilnettel.

Hubzsi: ezért nem fogom a telekom kártyákat lecserélni, legföljebb a készüléket :(

rosszkutya: ezt a háttérben futó android megbízhatatlanságot kifejtenéd bővebben?

[ Szerkesztve ]

(#6017) Hubzsi válasza jksx (#6016) üzenetére


Hubzsi
tag

Az előző telefonommal nekem se volt gond (lenovo s660) biztos hogy a telefonban van valami, hogy nem megy normálisan 2 T kártya

(#6018) gallimi


gallimi
tag

Sziasztok! A kérdésem az lenne , hogy érdemes mindennapi használatra a 10 vagy várjak vele még. Illetve, hogy van benne magyar nyel is? Ha csinálok biztonsági mentést a felhőbe sms, app, kép ...akkor azt vissza tudom álltani a win10-re vagy ha mégsem jönne be akkor a 8.1- re is? Köszi

(#6020) spiderpig820


spiderpig820
aktív tag

Sziasztok!

A képernyő kivetítését eddig egy alkalommal sikerült működésre bírnom.
Azóta mindig azt az üzenetet adja be, ha újra el akarom indítani, hogy "sikertelen az eszközzel való párosítás". A speciális gomb megnyomása után a javítás-t választva sincs változás.
A lumia play to-val csatlakozik a Tv-hez.

Volt valakinek hasonló problémája?
Milyen megoldást tudtok ajánlani?

4B

(#6021) glutamin válasza jksx (#6016) üzenetére


glutamin
őstag

Nálam isnugyanez a helyzet. Samsung Galax Duos-on nem volt gond a nettel. Ugyanaz a két sim kártya van most a Lumiaban ds a net szakaszosan működik csak.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#6022) rita7107


rita7107
aktív tag

Sziasztok.

- Az utóbbi 2 hétben nem sikerül programot telepíteni a 640ds-re.
Elindítja a letöltést majd a telepítést, de leáll.
A hibakód:80073cf9
Javaslatotok esetleg, mert amit eddig találtam és nem kért resetet az egyik sem működött.

- Hogyan tudom eltüntetni azokat a programokat a letöltési listából amikre már nincs szükségem.
Ez egy másik telefon.
Kijelzi a letöltött, és már telepített, majd törölt programokat is. Na ezeket szeretném eltüntetni.

(#6023) yaksi


yaksi
aktív tag

Lehet, hogy én fogtam ki hibás példányt, de kezdetben DualSimes 640-em volt. Napi szinten újraindulgatott. Volt, hogy netezés közben, volt hogy csak simán éjszaka, és reggel már a PIN kód kérő képernyő fogadott.
Visszaküldtem, vettem helyette egy single SIM LTE-változatot. Egy hete van meg, semmi gond vele, újraindulást még hírből sem ismerem.

yaksi

(#6024) scyllarus válasza gallimi (#6018) üzenetére


scyllarus
veterán

Én 2x tettem fel a W10-et, és 2x vakartam le, legutóbb fél órája... Ami viszont azt jelenti, a visszaállítás megy hibátlanul :)
Mindent oda-vissza lehet állítani, gyorsan és problémamentesen, ez nagyon jó.
A 10-zel nekem például sosem működik a FB messenger, azaz működik, de ha üzit írok, rebootol a telefon, több builddel is csinálta.
A kinézete sem jön be (ez mondjuk tök szubjektív), akkuidőben is elmarad valamennyire.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#6025) babhun válasza scyllarus (#6024) üzenetére


babhun
aktív tag

Hali! Most lettem tulaja egy Lumia 640 XL telónak, egy 1 éves Samsung Galaxy S5-re cseréltem, majdnem 2 hónapos Lumiát. Először kipróbálnám a windows phone-t, mert tavasszal vennék egy 950 XL-t. Várom a tapasztalatokat és hozzászólsokat. A 640 XL-t most frissítem windows 10-re.

(#6026) rosszkutya válasza jksx (#6016) üzenetére


rosszkutya
tag

Azt hiszem, egy kicsit pontatlanul fogalmaztam, mert az Androidnál legfőképp a magas hardverigény zavart, a megbízhatatlan viselkedésért viszont nem tudom egyértelműen kijelenteni, hogy az Android volt-e az egyedüli vétkes, de amiket az utóbbi időben tapasztaltam: random fagyások, újraindulások, laggolások, különböző programok értesítései hol működnek, hol nem, szoftveres- és hardveres gombok, illetve a GPS "működésképtelenné válása" (a következő újraindításig). És még jó néhány igencsak zavaró dolog, ami nem igazán aranyozta be a közös életünket.
De az is lehet, hogy szimplán csak szerettem volna már megismerni egy új rendszert... ;)

(#6028) Sawyer_ válasza Sawyer_ (#5626) üzenetére


Sawyer_
tag

Az a helyzet , hogy megnéztem több más 640-Et és mindegyiknek csíkos a kijelzője. Rá kell világítani vagy napfényben nézni, azonnal látod. Kár érte...

(#6029) tboldi válasza Sawyer_ (#6028) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az a kapacitív mátrix, amit látsz. Nélküle nem tudnád irányítani a telefont. Minden (nem rezisztív) érintős telefonon ott van, hol csíkok, hol pöttyök formájában. :U

[ Szerkesztve ]

(#6030) janeszgol válasza rosszkutya (#6026) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezeket betudom a kínai telefonod hibáinak. Droidon egy valami zavaró van és az a Google Play Services. Ez hatalmasra tud hízni. Pláne akkor, ha nem indítod újra a telefonod heti szinten (1x elég). De ez egy fontos komponens, szinte mindenhez kell. De én letiltottam a francba és alternatív programokkal kiváltottam a google-ös akalmazásokat.

Nekem egy dual simes telóm volt, egy Alcatel Pop C3 (4.2.2). Istenien kezelte a két kártyát, igaz csak a sim1 volt 3G képes. Sosem volt vele bajom egyik szolgáltatós simmel sem (akkor mindhármat használtam felváltva.)

De a dualos L630-ra is sok a panasz. Szóval szvsz a szerviz se tudna sokat tenni az ügyben.

(#6031) janeszgol válasza tboldi (#6029) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem van egy bóvli táblám, ingyen kaptam. Azon elég vaskos csíkok vannak és sima napfényben kitűnően láthatóak. Nagyon rácsodálkoztam, hogy mik lehetnek ezek. :D

Tudsz nekem válaszolni egy kérdésre? Melyik a pontosabb a csíkozott vagy a pöttyözött megoldás? Már ha van különbség. Sajnos eddig nem találtam erre a kérdésre választ.

(#6032) JamesFinn válasza Sawyer_ (#6028) üzenetére


JamesFinn
senior tag

...egyébként életszerű, hogy rávilágítok, és látom. Nap mint nap ezt csinálom és bosszankodom. Hatalmas probléma...:/

[ Szerkesztve ]

(#6033) jksx válasza JamesFinn (#6032) üzenetére


jksx
senior tag

Én az összemancsolt ujjlenyomatos kijelzőmön nem látom a kapacitív mátrix csíkjait.
Nem is szoktam figyelni, így észre sem veszem :)

(#6034) JamesFinn válasza jksx (#6033) üzenetére


JamesFinn
senior tag

troll on : ;] világítsd meg, és látni fogod ;] : troll off

[ Szerkesztve ]

(#6035) Medical


Medical
aktív tag

Sziasztok.
Segítségeteket szeretném kérni, Lumia 640 XL LTE mobilom, szoftver frissítésben.
Nem régi a telefon, de nem is nagyon értek a frissítéshez.
Win. 8.1 van rajta és ezt szeretném a legújabb elérhető win. 8.1 re.
Még nem volt egyszer sem frissítve.

Az alábbi táblázaton a sárgával bejelölt Op. rendszer van rajta Polland (Lengyel)! Ezt szeretném a táblázaton látható első Op. ra frissíteni. Ez Magyar.

Kérdésem: lehetséges e, érdemes e, vagy várjam meg a hivatalos Win. 10 -t. Illetve ha meg várom, abban az esetben a frissítés magyar verzió lesz e?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Még valami, frissítés előtt kell e biztonsági mentést eszközölnöm?

[ Szerkesztve ]

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#6036) bali73 válasza Sawyer_ (#6028) üzenetére


bali73
tag

Használat közben látszik? NEM! Akkor meg mit foglalkozol vele? Ha jobban megnézed más telefonok kijelzőjét mindegyiken látszik valami.Ha ez valakit zavar vegyen vezetékes tárcsázóst ott nem látszik semmi.

(#6037) babhun válasza #40993792 (#6027) üzenetére


babhun
aktív tag

Köszi!
Fél év múlva csak lemegy az ára a 950-nek elfogadható szintre, mert most előrendelében nagyon drága.

(#6038) rita7107


rita7107
aktív tag

Sziasztok.
Erre valakinek tanácsa?

[link]

(#6040) janeszgol válasza rita7107 (#6038) üzenetére


janeszgol
félisten

A visszaállítás előtt próbáld meg a régió beállításokat. Ha jól lőtted be, állíts be mást és utána vissza. Ha nem megy, akkor kapcsold be, hogy a telefon lőjje be a pozíciód.

Ha nem működik, akkor visszaállítás, ahogy Zsolt javasolta. (Ha jól tudom a beállításaidat is fel tudod tölteni a felhőbe.)

(#6041) Maximum1 válasza Medical (#6035) üzenetére


Maximum1
őstag

Itt leírja: [link]
Ha így sem lesz magyar, amit kétlek, akkor próbáld meg a Win10-et: [link], utána kell a Hard Reset Win10-en Beállítás/Rendszer/Névjegy/legalul/

[ Szerkesztve ]

(#6042) Medical válasza Maximum1 (#6041) üzenetére


Medical
aktív tag

Köszi.
A Lumia független, még ebben segíts, hogy melyiket válasszam.

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#6043) Maximum1 válasza Medical (#6042) üzenetére


Maximum1
őstag

Előbb nézd meg hogy felajánlja e a frissítést, ha nem akkor marad a Win10 ami még nem végleges, ezzel még lesz meló a továbbiakban.

[ Szerkesztve ]

(#6044) tboldi válasza janeszgol (#6031) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ezt én sem tudom. :B

(#6045) fuze válasza #40194816 (#6014) üzenetére


fuze
őstag

De én 5 GB-ot sem kaptam. Igaz, hogy már van 30-am, de ha jár a telefonhoz akkor miért nem jelenik meg? Lehet mégis azé a bónusz, aki először jelentkezik be a telefonra. Használtan vettem.

adms.hu | UI Designer

(#6046) chipesz válasza fuze (#6045) üzenetére


chipesz
őstag

Nem jár a telefonhoz, ha van OneDrive fiókod ahhoz 5 GB jár összesen. Nincs filmtekercs bónusz, semmi.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#6047) fuze válasza chipesz (#6046) üzenetére


fuze
őstag

Akkor hülyeség van a telefon tesztjében :(

"Kedves ajándék a 30 GB-os OneDrive felhőtárhely, így a fotókat is több helyre elmenthetjük majd."

adms.hu | UI Designer

(#6048) hroberto válasza fuze (#6047) üzenetére


hroberto
veterán

Mikor a telefon tesztje készült, akkor még ez volt a felállás. Sajnos most már nem...

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#6049) fuze válasza hroberto (#6048) üzenetére


fuze
őstag

Remek.. nem csak a 30 gigámat veszik el, még a telefonhoz sem kapok bónuszt k*pják be :DDD

adms.hu | UI Designer

(#6050) Medical válasza Maximum1 (#6043) üzenetére


Medical
aktív tag

Szia.
Megnéztem.

Beállítások > telefonfrissítés: azt írja ki, a telefon naprakész.

Ezek szerint, nem ajánlja fel! Így meg várom a hivatalos Win. 10-t.

Köszi a segítséget. További szép napot!

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.