Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Légy szíves olvasd el :K

Hivatalos: 10.0.15063.674 (október 10.)
Release Preview: 10.0.15063.674 (október 10.)
Fast ring: 10.0.15254.1 (október 11.)
Slow ring: 10.0.15254.1 (október 11.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22801) Peace válasza #01682176 (#22798) üzenetére


Peace
nagyúr

Bizony. Facebook értesítést lecserélte, de a többi egyedi egyelőre úgy fest, hogy még működik...

(#22802) Luck Dragon válasza #01682176 (#22800) üzenetére

Ugyan ez van nálam is .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#22803) Attikusz válasza ΞΔGLΞ (#22789) üzenetére


Attikusz
tag

Jó ég, akkor szerencsésnek érzem magam ezzel a mobillal, hogy nem bugos a hardver. De azért ez gáz, mert nem kis vállalat a Microsoft.
Tegnap este lefrissített, kicsit mintha többet látnám a betöltés pöttyöket, de végülis célnak továbbra is megfelel.

(#22804) Ranbo válasza Attikusz (#22803) üzenetére


Ranbo
tag

akkor szerencséd van,

CA-val nekem nem változott az ébresztőhang, viszont az első nap nem volt lehetőségem kinyomni, mert csak sötét képernyővel ébresztett, nem tudtam x-et nyomni...

edge néha csúnyán kifagy, vagy fehér kijelzővel,vagy meg sem mozdul 10-20 másodpercig, főleg megnyitás új ablak esetén

most az előbb újra indítottam a telefont, mert persze nem jelzi hanggal az outlook üzeneteket..pedig a fióknál is ellenőriztem a beállításokat, ami meglepő volt számomra: kb 15-20 percig ki volt kapcsolva a telefon, elfelejtettem bekapcsolni, majd bekapcsoltam de még nem írtam be a pint, és szépen jöttek hanggal a fejlécben megjelenítve az addig kapott viber üzenetek... (wtf?!) hangsúlyozom, hogy pin még nem volt megadva

hétvégén csinálok, egy wdrt-t hátha segít

(xl lte)

(#22805) Luck Dragon

Új észrevétel, ha edgeből szeretnék youtube videót megnézni, elkezd csúnyán villogni a kijelző.
Másnak is van ilyen jelensége?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#22806) Ranbo válasza Luck Dragon (#22805) üzenetére


Ranbo
tag

22077 hsz-ben is írtak már ilyet, én még nem tapasztaltam

[ Szerkesztve ]

(#22807) Luck Dragon válasza Ranbo (#22806) üzenetére

Sajnos ugyan az van nekem is mint a kollégának.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#22808) mdraco válasza Luck Dragon (#22805) üzenetére


mdraco
őstag

Nálam is előfordult a drága CU alatt.

(#22809) realmadrid


realmadrid
aktív tag

Térkép frissítés jött 8.1-re :)

A sas nem vadászik legyekre

(#22810) PuMbA válasza realmadrid (#22809) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor 10-re is :)

(#22811) realmadrid válasza PuMbA (#22810) üzenetére


realmadrid
aktív tag

Én nem merek tízezni :B

A sas nem vadászik legyekre

(#22812) cato115


cato115
csendes újonc

640 XL LTE-m van. Egyedül vagyok avval a problémával, hogy nem frissült a telóm?

(#22813) Gömbike válasza cato115 (#22812) üzenetére


Gömbike
senior tag

Lehet, addig lesz jó nekünk :D

A Zasszony 950-e megkapta, ő meg a dührohamot. Eltűntek, összekeveredtek a csengőhangok, az ébresztő "elfelejtette" a csengetést és belassult a 950! (3 gb RAM!!!!!)

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#22814) Acesanyi válasza cato115 (#22812) üzenetére


Acesanyi
tag

Még nekem sem! Bár igaz én 640 LTE-s vagyok.

(#22815) Luck Dragon válasza Gömbike (#22813) üzenetére

Szegénynek lehet bármennyi ramja, ha az os olyan optimalizálatlan hogy semmin nem fut el simán.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#22816) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok. Full off lesz a problémám, de felteszem a kérdést, hátha más is volt, vagy lesz hasonló helyzetben és van rá valami ötlete.
A szűk családi körben 5 windowsos telefon van. 535-öket, 640-et lefrissítettem 10-re, lassabbak lettek mindenben, de még működnek. Azonban van 625 és 630 is, ezek ugye kiestek most a bizalom köréből.

Telefonok terén mindig is szarrágó voltam, 35-40ezernél többet soha nem adtam telefonért. Imádtam a 625-öt és a 640-et, emberi áron kaptam normális telefont.
Merre van a tovább?

Szifon: Egyszer volt egy 4S-em, ingyen kaptam betört kijelzővel, megcsináltam, használtam 2-3 hétig, eladtam. Szép volt, jó volt, de mit kapok ma 40-45ezerért, 5-öt, talán 5S-t? És ezeket megint meddig fogom tudni majd használni? 1 évig, 1,5-ig?

Andro: Irtózom tőle, nekem nem szimpatikus az egész rendszer...
Xiaomi Redmi 4X-et nézegettem, 40 alatt ki lehet fogni, de ha elkezdem lecserélgetni a család telefonjait, pikkpakk 200e-nél leszek ...

Szerencsére ketyegő hűségünk az ötből már csak egyre van, arra is gondoltam aláírok mindegyikkel újabb 2 évet, de milyen csodát kaphatok a Samu-LG-Sony szentháromságból??

Tanácstalan vagyok és egyáltalán nem tudom merre induljak.

(#22817) Viktor0610 válasza rover45 (#22816) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Erre? :P

Xiaomi 13T

(#22818) rover45 válasza Viktor0610 (#22817) üzenetére


rover45
senior tag

:R :P

(#22820) mdraco válasza rover45 (#22816) üzenetére


mdraco
őstag

Észrevettem, hogy 40ezer ft körül nem nagyon látok szimpatikus telefonokat, ennyiért vettem az 520-at, 640-t, de most alig látok alternatívát, eddig a redmi 4x a meggyőző számomra is.

(#22821) Acesanyi válasza mdraco (#22820) üzenetére


Acesanyi
tag

Ujjonnan nekem is a redmi 4x a nyerő, de használtan nézelődtem már a HUAWEI Honor 6-ot is ami nagyon bitang jószág de nehéz kifogni nem idős akksival. Előfizuval meg csak az LG K10 2017-et nézem valamirevalónak a vodafonnál de nem a legmeggyőzőbb!

Redmi 3 pro, Huawei p8 lite, max ezekre cserélném le. Megfizethető árkategóriában!!

(#22822) mdraco válasza Acesanyi (#22821) üzenetére


mdraco
őstag

Ezeket mind én is nézegettem, LG K10 2017 előnye a 2 év hivatalos gari, de egy jó 10-essel drágább.
Redmi 3 pro, huawei p8 lite túl régiek már, ezeknél jobb a redmi 4x :)

(#22823) Acesanyi válasza mdraco (#22822) üzenetére


Acesanyi
tag

Persze, tény hogy a felsoroltak közül a redmi 4x az első!
Én a Redmi 3 prot, huawei p8 lite-ot csak használtan jó állapotban megvéve gondoltam!!!

Ha ujjonnani árat nézünk akkor meglehet nézni azt is, hogy a redmi4 és redmi 4x közötti árkülönbség nevetcségesen kicsi. Pedig a gépház alatt nem ugyanazok vannak

(#22824) gemini


gemini
aktív tag

Én megjelenésekor redmi 4A-ra váltottam. Ha nem számolom a vieofelvétel minőségét, akkor azt kell mondjam, egy tökéletes alternatívát találtam a 640 helyett, amit párom kapott meg, és a videókat azóta ő készíti :)

(#22825) this is life válasza mdraco (#22820) üzenetére


this is life
Ármester

Boven vallalhato a xiaomi ,ket napja valtottam egy redmi 3 2/16-ot vettem ,es az egeszet megusztam 30000ft-bol, a felulet es a rendszer tempoja impozans a droid tovabbra se tetszik , de vagy kuka robi vagy ragott alma maradt ,alma nem a vilagom ,se feluletben sem pedig arban ,igy maradt a droid a xiaomi miui-ra meg kivancsi voltam☺. Ar/ertek aranyban a xiaomik mindent visznek .
Nagy gondom nincs a w10m-el , mert szerencsere nekem nem frissul a telefonom , igy tovabb nem tudjak rontani , ha ki is javitgatjak a bugokat rs2-on, akkor sincs sajnos jovoje a wp-nek ... hala az ms erre szakosodott vezetoinek,fejletoinek ...stb

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#22826) Acesanyi válasza gemini (#22824) üzenetére


Acesanyi
tag

Mire gondolsz? Úgytudom, hogy a 4A is fullhd-ba készít videót!

(#22827) Viktor0610 válasza Acesanyi (#22826) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A hangminőségre panaszkodnak.

(Elég sok Xiaomi modellnél, tehát MIUI "feature" bug.)

Xiaomi 13T

(#22828) Luck Dragon válasza Viktor0610 (#22827) üzenetére

"tehát MIUI "feature" bug"

Akkor most melyik? :))

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#22829) PuMbA válasza Viktor0610 (#22827) üzenetére


PuMbA
titán

100k-ba kerülő Huawei Honor 8 vagy P9 is hasonló vagy rosszabb videót készít, mint egy Lumia 640. A hang még jobb is a Lumia 640-nel, szóval ez azért elég nagy égés ezektől a gyártóktól ennyi pénzért. Az új P9 Lite (2017), ahogy nézegettem már jobb videóminőséget ad, de a hangminőség még mindig ratyi.

Az összes Nokia / Microsoft telefonokba az volt a jó, hogy ezekre mindig figyeltek, a többi gyártót viszont egyáltalán nem érdekli ez, mindegy hogy mennyi pénzt perkálsz nekik. Szóval engem maradéktalanul nem győzne meg egy ilyen telefon, pedig gondolkodtam már, hogy majd mire váltsam a 640-et.

[ Szerkesztve ]

(#22830) Aarpok válasza cato115 (#22812) üzenetére


Aarpok
őstag

Eddig még nekem se frissült a sima 640-es (Telekom). Bár próbáltam insiderben nem volt valami jó használni. Most a 1066-os van fent az elég korrektül működik.

Аарпок

(#22831) Acesanyi válasza PuMbA (#22829) üzenetére


Acesanyi
tag

Ebbe 100%-ig igazat kell adnom! :K
Ez így igaz ahhoz képest hogy csak mono hangot készít a 640 sok gyártót ver minőségben 100000- ig.
Ugyanígy a fényképezés is, mert nem a telefonokon kell összehasonlítani hanem jóminőségű monitoron.

(#22832) starr válasza Aarpok (#22830) üzenetére


starr
őstag

Maradj is 1066-on. Semmi újat nem hoz a CU, és a térképes appok nagyon xarul működnek rajta. Valamivel lassabb is.

(#22833) starr válasza Acesanyi (#22831) üzenetére


starr
őstag

Ez a bajom nekem is. Minden mobilarenas tesztnél megnézem a teszt képeket, és amire azt mondom elmegy, 100k fölött van. Megvárom az új Nokiákat. Ha az is xar, marad a 640. Korábban az LG-mbe belevágtam a csavarhúzót emiatt. Megváltás volt utána a L520. Előtte az olcsó Samsung butatelefonom, is jobban fotózott, mint az androidos LG-m.

(#22834) gemini válasza Acesanyi (#22826) üzenetére


gemini
aktív tag

Nem csak a hanggal van baj. Videónál a kép is akadozik. Fotóban elfogadható a minőség, bár a 640-en az is jobb volt.

(#22835) zsoltzsolt válasza starr (#22833) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Lehet jobban megéri egy átlag, nem rossz telefont venni és egy fényképezőgépet pl. Panasonic Lumix DMC-FZ72

[ Szerkesztve ]

(#22836) nikkor


nikkor
aktív tag

Valaki tudna válaszolni a 22667-ben feltett kérdésemre (hogyan lehet törölni az internet explorer kedvencekből)? 8.1

(#22837) PuMbA válasza zsoltzsolt (#22835) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, én is gondolkozom ezen, bár én TZ70-et néztem, mert ilyen nagy dolgokat macerás mindig magammal vinni. Maximum zsebbe illő méret, képminőségben meg ugyanazt tudják.

[ Szerkesztve ]

(#22838) starr válasza zsoltzsolt (#22835) üzenetére


starr
őstag

Ez is egy megoldás. Nálunk két kisgyerek van. Az elmúlt évben két fényképezőgépet is összetörtek. Egy régebbi drágát, és egy új olcsóbb kopmaktot. Nem veszek másikat, amíg meg nem nőnek. :DDD
Az olcsóbb kompakt annyiba került a Lumia 640, és bizony sokkal rosszabb képeket csinált, mint a 640, csak a vakuja volt jobb.

[ Szerkesztve ]

(#22839) PuMbA válasza starr (#22838) üzenetére


PuMbA
titán

Ez így van. A 70k körüli kompaktok viszont már ütik a legjobb telefonok kameráját is. 40k-ért viszont borzalmas a képminőség...nagyon nincs kiegyensúlyozva ez a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#22840) zsoltzsolt válasza PuMbA (#22837) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ez szép és jó gép és jó a mérete, el lehet rakni könnyen bármilyen táskába.
Nekem egyelőre erre fáj a fogam:
Nikon P900

Kezdem azt gondolni, hogy nem érdemes nagyobb összeget beleölni egy kb két évet bíró telefonba, azt a pénzt inkább fényképezőgépre költeném.

[ Szerkesztve ]

(#22841) PuMbA válasza zsoltzsolt (#22840) üzenetére


PuMbA
titán

A milyen fényképezőgépet vegyek topikban azért érdeklődnék, hogy mire is lenne valójában szükséged. Ugyanis a P900 árában már kapsz négyszer nagyobb szenzorral rendelkező gépet (1"), amivel este is tök jó fotókat csinálsz. Ebben a P900-ban ugyanakkora szenzor van, mint egy jobb telefonban (1/2,3"), tehát sokkal jobb képminőségre nem lehet számítani.

[ Szerkesztve ]

(#22842) zsoltzsolt válasza PuMbA (#22841) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Igen, a szenzor aggaszt benne engem is. De, ami meg jó, hogy hobbi fotósként nem kell cipelgetni objektíveket, stb. Ez megold mindent :)

(#22838) starr
Lányaim egyetemistk, ilyen veszély már nem fenyeget :)

[ Szerkesztve ]

(#22843) Silεncε válasza Luck Dragon (#22807) üzenetére


Silεncε
őstag

Én voltam anno. Azóta is fennáll, mióta csináltam egy HR-t, legalább olyat nem csinál már, hogy a hang megy a kép meg nem. Viszont tök jó, amikor éjszaka jutyúb közben beáll a kva villogás :W :W

(#22844) PuMbA válasza zsoltzsolt (#22842) üzenetére


PuMbA
titán

Igaz. Amit el kell döntened, hogy mekkora zoom kell és hogy este, kevés fényben vagy épületen belül mennyit akarsz fotózni :K Én már a TZ70 30x zoomjától is lehasaltam, mert tulajdonképpen a kezdeti kép területének körülbelül 0,5%-át hozod ki teljes képbe.

[ Szerkesztve ]

(#22845) gemini


gemini
aktív tag

Egy 25 ezer Ft-os kompakt is tud olyan képet mint a 640. Sőt jobbat. A telefonban lévő kamerának egyetlen egy előnye van, hogy mindig kéznél van, mivel mindig van nálam telefon, de egyetlen ilyen kis szenzoros zoom nélküli mini lencse sem fog olyat produkálni mint egy normális gép. De a minőségért meg kell szenvedni. Én ha fotózni akarok akkor a DSLR gépet viszem magammal állvánnyal és 4-5 objektívvel, ha meg csak el kell kapni egy pillanatot, akkor arra tökéletes a telefon, és azt sosem szabad elfelejteni, hogy egy készüléknek mi az elsődleges feladata.
Sokat fejlődtek a telefonokkamerái, de vannak fizikai korlátok, amitől egy idő után már nem tud tovább fejlődni, és a sok esetben szoftveresen vannak kapunk nagyobb felbontást, de azt nem érdemes 1:1-es méretben nézegetni. És ez a 640-re is igaz. Ha csak a monitoron akarod nézegetni, arra nagyon jó, de ha többre van szükség, akkor meg kell venni a megfelelő céleszközt.

(#22846) PuMbA válasza gemini (#22845) üzenetére


PuMbA
titán

"Egy 25 ezer Ft-os kompakt is tud olyan képet mint a 640. Sőt jobbat."

Képpel alá tudod támasztani? Ezek egy 2015-ben kiadott, most 40k-s Panasonic Lumix SZ10 képei és a könyves képeken kívül mind borzalmas. Egyáltalán nem jobb egy 640-től.

[ Szerkesztve ]

(#22847) gemini válasza PuMbA (#22846) üzenetére


gemini
aktív tag

Ezer éve nem használtam, így nehezen találnék képet, (tükröset használok elsősorban) de a típusa: Olympus vg-130. És azt ne felejtsük el, hogy nem mindegy, kinek a kezében van a gép. Én sosem hagyom teljesen a gépre, hogy mit hogyan csináljon.

(#22848) PuMbA válasza gemini (#22847) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, most már értem :) A probléma, hogy 2013 óta kétszeresére drágultak a hasonló képminőségű fényképezőgépek a telefonok miatt. Sajnos haldoklik ez az üzletág és a gyártók az árképezéssel sem segítenek rajta, mert jó sokat kell kicsengetni egy belépő 1/2,3"inch-es fényképezőgépért is.

[ Szerkesztve ]

(#22849) Tdavid1994


Tdavid1994
tag

Most láttam, hogy a nagyobb boltok polcairól/oldalairól (pl media markt, emag) eltűntek a windows phone-ok. Elég rossz jel.

(#22850) amargo


amargo
addikt

Feleségem szerint az új frissítés óta folyton fagy a készülék. Én már megkezdtem az utód kinézését. Nokia 5 vagy 6 lesz, mert nokia fan :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.