Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Légy szíves olvasd el :K

Hivatalos: 10.0.15063.674 (október 10.)
Release Preview: 10.0.15063.674 (október 10.)
Fast ring: 10.0.15254.1 (október 11.)
Slow ring: 10.0.15254.1 (október 11.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) bigsee válasza tpeter77 (#7000) üzenetére


bigsee
addikt

Csak halkan kérdezem, offban: ugye nincsenek töltőn a telók, amikor újraindulnak...?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#7004) tpeter77 válasza bigsee (#7001) üzenetére


tpeter77
addikt

nincsenek, azaz nem voltak. A saját dobozában voltak, vagy az asztalon...

(#7005) Jocó84


Jocó84
csendes tag

Szép jó napot mindenkinek , sziasztok !

Érdekelne a fórumozók véleménye és tapasztalatai erről a két típusú telefonról.

Microsoft Lumia 640 XL (Dual SIM)

Nokia Lumia 730 (Dual SIM)

Milyen az üzemidő, mennyire gyors a készülék milyen fotókat készít /ha lehet egy két teszt fotót megnéznék nappalit és éjszakait is / navigáció milyen gyors.

Ha lehet azok írjanak elsősorban akik használták valamelyik készüléket.

Tervezem a vásárlásukat csak nem igazán tudok dönteni, azért kérem a segítséget.

Köszönöm előre is a válaszokat.

Jocó

(#7006) #40194816 válasza bigsee (#6999) üzenetére


#40194816
törölt tag

Annyira jutottam, hogy napirendi nézetben a kiválasztott napra menthető a bejegyzés, heti nézetben a hét első napjára. Számomra pedig pont ez a nézet lenne áttekinthetőbb.

(#7007) snooze


snooze
veterán

Sziasztok!
Ondrivera nektek automatikusan feltölti a képeiteket amit fotoztatok vagy letöltöttetek?nekem csak kézi feltöltés megy..mi lehet a gond?

GO Gunners!!!

(#7009) razzorr válasza tpeter77 (#7000) üzenetére


razzorr
őstag

Akkor itt az ezerből egy. Nekem a 720-am csinálta egy darabig hogy sohasem tudtam kikapcsolni,mert visszakapcsolódott. Már nem emlékszem mitől jött helyre,de félelmetes volt egy kicsit. Azt hiszem hogy akkoriban jött pont a 8.1 és az tette helyre. Addig meg úgy használtam mert sehol sem tudtak segíteni.

Szerk.Lehet jön a w10 hivatalos frissítése? Lehet azt várja a teló.

[ Szerkesztve ]

(#7010) Nooeca


Nooeca
senior tag

Na voltam egy üzletben tegnap, jófej volt az eladó, felrakta ő maga a fóliát.

Fényeset tetettem rá, de van még egy matt is (2 darab volt egy ezresért), igaz hogy a fényes fogja nagyon az ujjlenyomatot meg a foltokat is, de egyszer megtörlöm és valóban tiszta lesz, mint ahogy írták feljebb.

Nagyon jó, hogy nem kell sikálni törlőkendővel hogy tiszta legyen elég csak megtörölni pulcsival.

De ez már tapintásra sem olyan mint az MM-es 1000Ft-os 1 darabos fólia.

(#7012) snooze válasza #40993792 (#7011) üzenetére


snooze
veterán

Nekem még 8.1 van..updete2-vel..

GO Gunners!!!

(#7013) maroskah


maroskah
aktív tag

Sziasztok!

Megéri felrakni a win 10-et most vagy már várjam ki a végleges build-ot? Régebben fent volt, csak akkor voltak még számomra zavaró hibák benne.

(#7015) snooze válasza #40993792 (#7014) üzenetére


snooze
veterán

Nekem is az van beállitva,de nem csinálja.. 😞

GO Gunners!!!

(#7016) #23920384


#23920384
törölt tag

Sziasztok!A mai napon csatlakozom a 640xl táborához. sajnos lemondtam a 950-ről több dolog miatt.kérdésem hogy milyen fülest ajánlotok a telóhoz? ez az első wp-s telóm remélem nem fogok csalódni benne.

(#7017) blise


blise
tag

Sziasztok

Pár napja vettem egy 640XL Dual sim-es készüléket. Lefrissítettem w10-re. Mivel ez az első win -es telom több kérdésem is lenne, amire lehet magamtól is rájönnék, de hátha más tud rá választ.
1: a kapcsolatokat a gmail-ről szinkronizálta, és lett pár anomália. A névjegyekhez tartozó képeket tök random felcserélte. Ez hagyján, e manuálisan az istennek sem megy a helyes kép visszarakása (szerkeszt, kép kiválasztása, stb.) Persze az androidos telon még mindig a jó képek vannak a névjegyek mellett.
2: szintén kapcsolatoknál: nekem a lista nem a nevekkel kezdődik, hanem #-el, és az összes számot (de persze nem növekvő sorrendben) kilistázza ide. Tökre zavaró, még nem jöttem rá, hogy lehet ezt szűrni, eltüntetni...
3: az létezik, hogy az outlook ban 15 perc a legkisebb szinkronizálási idő? hogy lehet rövidebbet beállitani (nem a manuálisra gondolok)
4: mit használtok esetleg alternativának gmail kliensnek
5: az outlook-ban nem látok szűrőkészités opciót, lehet, hogy nincs is (email cím alapján a bejövő üzenetet áthelyezze egy megadott mappába) (esetleg erre külső megoldás)
6: Milyen kijelző van a teloban IPS vagy amoled? Mert index en IPS-t írtak, MM-ben a microsoft-os csajszi meg esküdözött, hogy amoled.
7: win phone-ra melyik az a zenelejátszó, amiben van equalizer? (mert akkor megveszem)
Amúgy vélemény pár nap után: a telo (xl) telefonáláshoz túl nagy, de nekem most inkább net miatt kellett. A hangerő szabályzó gombok szerintem rossz oldalon vannak, de majd biztos rááll a kezem.
Az ebay-en 367 Ft ért rendelt szilikontokot ma 2500 akarták adni egy plázában, jó kis árrés van. Majd vigyázok rá a megérkezésig.
Előre is köszi a válaszokat.

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#7019) amerigo válasza #23920384 (#7016) üzenetére


amerigo
aktív tag

Xiaomi Piston 3 Youth, tökéletes vele és nem drága. Magyarországon ugyan nem kapni, de az internet tele van vele 10 $ körül.

(#7020) zorzy4


zorzy4
őstag

Na közben nekem is előjött az a hiba, hogy ha erősebben rakom le valahova a telefont, vagy megkocogtatom, újraindul. Először én is a papír a hátlap és az akku közé módszerrel próbálkoztam, de rájöttem ez nem lehet a probléma forrása, mert ne mozog igazán az akku. Még jó hogy van itthon pár száz telefon, amiket bütykölgetek is néha, így hamar bevillant a megoldás. A telefon akkuérintkező egy sínbe csúsznak vagy pattnak bele az akkuba. Az akkun ezek alá kell benyúlni ez tűvel, és befelé, egymás felé hajlítgatni azokat. Utána atom stabil lesz, kipróbáltam.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#7021) tboldi válasza blise (#7017) üzenetére


tboldi
nagyúr

7. Beállítások - extrák - hang ( - esetleg kell egyet oldalra is lapozni). Szívesen! :D

dawee26 (#7016): Bár árat nem írtál, de nekem a napokban jött meg a Vsonic VSD2-m, ami $39 volt. Jó párost alkot a telefonnal. :)

[ Szerkesztve ]

(#7022) #23920384 válasza amerigo (#7019) üzenetére


#23920384
törölt tag

köszi megnézem. esetleg olyan amit itthon lehet kapni?

(#7023) boncser válasza anorche1 (#6944) üzenetére


boncser
aktív tag

Köszönöm szépen! :R Sikerült! :DD
Sosem jöttem volna rá hogy ez okozhatja.

(#7024) blise válasza tboldi (#7021) üzenetére


blise
tag

köszi, ez meglett, láttam is, de nem gondoltam, hogy ez a zenéhez van, azt hittem a beszédre vonatkozik.

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#7025) ToniSoprano válasza blise (#7017) üzenetére


ToniSoprano
addikt

"A hangerő szabályzó gombok szerintem rossz oldalon vannak, de majd biztos rááll a kezem."

Ezt a telefont bal kézzel kell használni, kb fél nap alatt megszokod, és tök jó hogy a jobbik kezed szabad lesz (ha nem vagy balkezes.)

Egyébként ezért van bal oldalon a vissza gomb, bal kézzel könnyebb elérni, szóval szokj hozzá a balkezes használatra minél előbb.

[ Szerkesztve ]

(#7026) Peaceliker válasza zorzy4 (#7020) üzenetére


Peaceliker
addikt

Na, ez hasznos infó, köszi, hogy megosztottad :) :R :R

"Oh my Goa'uld!"

(#7027) Potrien


Potrien
senior tag

Szervusztok
Szeretnék kérdezni tőletek ,pár dolgot.
Elöljáróban leszögezném ,hogy keveset értek a telefonokhoz.
640 5" ból láttam ,hogy van dual sim lte is külföldön, vagy kissebb mobilboltokban itthon is.
Kérdésem,hogy ezek az összes Mo-i frekvenciát támogatják?
Vajon Magyar nyelv van rajtuk?
Androidban nagyon sokszor használom a google navigációt.
Ez vagy hasonló program van a 640 es re?
Nehéz a kezelése android után?

(#7028) Zsolt1


Zsolt1
tag

Sziasztok!
Ma kaptam meg a Telekomtól használtan rendelt 640-em és adódott pár problémám adódott a készülékkel kapcsolatban, amikről nem tudom eldönteni, hogy tényleg hiba vagy általános ennél a típusnál.
1. Ha leveszem a hátlapot (ami kegyetlenül nyekereg, de erről legalább itt olvastam hogy mindegyiknél ez van), akkor kiesik az akkumulátor. Szó szerint. Ha kicsit megdöntöm úgy, hogy a hátulja van lefele akkor is. Semmi nem tartja a helyén. Nekem ez furcsa, mert ahány Lumia volt a kezemben 520/532/630 mindegyiknek rendesen be volt feszítve az aksi és még dobálásra se esett ki. Ha a telefonon rajta van a hátlap, akkor meg sem mozdul (nem hallatszik, hogy lötyögne.) Szerintem ez nem azonos ezzel a problémával, ugyanis itt pont az a rész az ami egész jól benne marad, itt az akku a másik oldalon kezdi a kipotyogást.
2. Ha a elindítom a kamerát, és átnyomom a fényképezőről a kamerára vagy fordítva (ahogy éppen a legutóbbi alkalommal maradt), akkor egy pillanatra becsíkoz a képernyő. Ez mindig csak a legelső átváltáskor van így, utána csak akkor ha átnyomom előlapi kamerára vagy újraindítom a kamera appot. (Előlapinál is ugyan ez a helyzet, ott is csak a legelső videó-fénykép váltásnál csinálja ezt.)
Ezek normális dolgok ennél a típusnál, vagy selejtes a készülék? Ha normál dolgok, akkor van rájuk valami megoldás? Előre is köszi a segítséget! :R

(#7029) Zsolt1 válasza Potrien (#7027) üzenetére


Zsolt1
tag

Szia!
-- Kérdésem,hogy ezek az összes Mo-i frekvenciát támogatják?
GSMarena szerint ezeket a frekvenciákat tudja:
2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
3G bands HSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
4G bands LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 12(700), 17(700), 20(800), 28(700), 38(2600), 40(2300)
Mo.-n ha jól tudom, akkor 900/1800/2100 van, szóval tudnia kell, de erre majd biztos tud valaki pontos választ, de nem gondolnám, hogy manapság ilyenben még eltérnek a telefonok, vagy nem kezelnek egyes frekvenciákat (max 4G esetében).

-- Vajon Magyar nyelv van rajtuk?
Van.

-- Androidban nagyon sokszor használom a google navigációt.
Ez vagy hasonló program van a 640 es re?

Van hasonló, HERE Maps, HERE Drive+ ingyenes offline navigáció, frissülő térképekkel.

-- Nehéz a kezelése android után?
Nem, igazából ugyan olyan vagy könnyebb, amik az androidon az ikonok, azok itt a csempék. Itt is van kezdőképernyő, ahova ki tudod tenni a csempéket és menü is, ahol megtalálod a telefonra feltelepített összes programot. Itt is ugyan úgy az áruházból tudsz alkalmazásokat telepíteni és itt is fentről kell lehúzni az értesítési sávot.
Viszont néha vannak beállítások, amik nagyon el vannak rejtve valamiért és esetleg azt gondolná az ember, hogy nincs is ilyen beállítási lehetőség a telefonban, de ilyenkor mindig meg kell először nézni googleben vagy rákérdezni itt fórumon. Persze nyilvánvalóan ebben az egészben az is közrejátszik, hogy ki mennyire látja át az egész rendszer felépítését, de felhasználói szemmel szerintem hasonlóan épül fel a két rendszer viszont a winphone (szerintem) jobban átlátható és letisztultabb.

(#7030) JamesFinn válasza Zsolt1 (#7028) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Hát, használt telefont vettél. Lehet hogy ezért vitték vissza a telekomhoz. Az akksi kiesése és a becsíkozódás sem normális. 14 napig elállhatsz a vásárlástól. Az enyém nem esik ki belőle.(gondolom a többieknek sem...)

(#7032) JamesFinn válasza #40993792 (#7031) üzenetére


JamesFinn
senior tag

L620-nál volt olyan, hogy lötyögött az akksi, de ott tűvel beljebb lehetett az akksin a csatlakozókat beljebbfeszegetni.
Nokia sufnituning Care
:D

(#7033) ΞΔGLΞ válasza Zsolt1 (#7028) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egyszerű a megoldás, ha nincs rá pénzed, akkor gyűjts és vegyél egy zsír új készüléket.
Olcsó húsnak híg a leve, szinte mindig bejön, előbb, vagy utóbb.
Ezek akármilyen rejtett, vagy tudott hibával árult selejtek.

(#7034) JamesFinn válasza ΞΔGLΞ (#7033) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Nem feltétlenül. Van amelyik csak dobozhibás, (én ilyet kaptam, tavaly egy zsír új nokia 301:) )kibontották megtekintés miatt, de lehet hibás, valszeg emiatt viszavitt telefon. Itt szerintem ez állhat fenn. Sajnos nagy a rizikó...

[ Szerkesztve ]

(#7035) tpeter77 válasza Zsolt1 (#7029) üzenetére


tpeter77
addikt

B3,7,20 ugy tudom ezeket használják hazánkban.

(#7036) Potrien válasza Zsolt1 (#7029) üzenetére


Potrien
senior tag

Nagyon köszönöm a választ!
Még érdekelne pár dolog, ha tudtok válaszoljatok.
Tudom ,hogy szubjektív, de nagyon érdekel, hogy mennyire hangos a telefon ha bejövő hívásnál kihangosítom.
Én sokszor így telefonálok, de tudom ,hogy vannak olyan tipusok amik 20-30 centiről már nem hallhatóak annyira halkak.
A másik kérdésem az akku kinél meddig bírja.
A névjegyeim amik a gmail-lal vannak szinkronizálva, könnyen átrakhatóak a Lumiára?
Adaway szerű reklámblokkoló rátehető valahogyan erre a készülékre, vagy itt nincsen annyi reklám ,mint az androidon?
És végül a kamera használható képet készít?

(#7037) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Ki lehet kapcsolni valahogy a zárolt képernyőn lévő órát? Éjszaka rettentő erős a fénye.

F.K.T.

(#7038) zzz03 válasza Potrien (#7036) üzenetére


zzz03
őstag

Kihangositva nagyon jo. Szinte csak ugy hasznalom, ha nem vagyok tomegbe.
Akku pedig egy napot siman bir, sok bongeszessel, viber, whatsapp, emailek, telefonalas.

(#7039) zzz03 válasza Zsolt1 (#7028) üzenetére


zzz03
őstag

Mennyiert vesztegeti hasznaltan a szolgaltato?

(#7040) Luck Dragon válasza psg5 (#7037) üzenetére

8.1-en a beállítás/extrák/gyorsnézeti képernyő. És ott pipa ki.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#7041) psg5 válasza Luck Dragon (#7040) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!!!

F.K.T.

(#7042) nrb263


nrb263
tag

Sziasztok, hogy állnak most a Preview-ek? Gondolkozom rajta ki kellene probálni. Viszont nincs gépem amin vissza állíthatnám a 8.1 et. A végleges vajon frissíthető lesz insider szoftverről? Ha nem akkor inkább bele sem vágok.

(#7043) tpeter77 válasza tálusz (#6947) üzenetére


tpeter77
addikt

ezért nem kapkodnak szerintem a w10-re frissitéssel
lehet még nem stabil a rendszer, simán el tudom képzelni h emiatt csuszik a w10 megjelenése 640-re

(#7044) Potrien válasza zzz03 (#7038) üzenetére


Potrien
senior tag

Ez egy fontos szempont volt!
Köszi a választ.

(#7045) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Melyik verziót érdemes megvenni?
A duált vagy az lte.

(#7046) Luck Dragon válasza gyuri2008 (#7045) üzenetére

Attól függ hogy mire szeretnéd használni, mik a céljaid a készülék kapcsán, használsz kettő simet? vagy van LTE elöfízud?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#7047) gyuri2008 válasza Luck Dragon (#7046) üzenetére


gyuri2008
veterán

Csak 1 kártyát használok,igaz hogy vitamaxos de gondolom tudja az is az lte hálózatot.

[ Szerkesztve ]

(#7048) Luck Dragon válasza gyuri2008 (#7047) üzenetére

Csak azért kérdem mert a 640DS nem támogatja az lte-t. Akkor inkább az Lte kell.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#7049) gyuri2008 válasza Luck Dragon (#7048) üzenetére


gyuri2008
veterán

Akkor maradok az LTE-típusnál.
Az 550-en is gondolkoztam,de inkább ez a típus marad.

(#7050) Peaceliker válasza psg5 (#7037) üzenetére


Peaceliker
addikt

Vaj éjszakai mód is, nekem zöldre van állítva, úgy elég szolid :)

(#7042) domokosn

Nekem másodszorra ment csak fel rendesen, de így most nagyon egybe van.

(#7043) rokafiu77

Szerintem elég stabil :)

(#7045) gyuri2008

Mindenképp LTE

"Oh my Goa'uld!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.