Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Légy szíves olvasd el :K

Hivatalos: 10.0.15063.674 (október 10.)
Release Preview: 10.0.15063.674 (október 10.)
Fast ring: 10.0.15254.1 (október 11.)
Slow ring: 10.0.15254.1 (október 11.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21201) WestBam válasza Becksman (#21198) üzenetére


WestBam
senior tag

Erre nem tudom a választ, de arra igen, hogy ha újrarakod a telefont akkor minden mentésed elveszik, sajnos tapasztaltam még a 920-on.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#21202) starr válasza Becksman (#21200) üzenetére


starr
őstag

A megvásárolt appok, és az azon belüli plussz fizetős funkciók mind megmaradnak, mivel ahhoz a Microsoft fiókhoz van kötve, amivel megvetted. Sőt másik WP-s telefonra is felrakhatod, összesen 10-re.
Ha UWP-ről van szó, még PC-re is.

[ Szerkesztve ]

(#21203) DrojDtroll válasza Joker88 (#21194) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nekem egyáltalán nem akart fényképezni a telefon mostanában a 10-es alatt.

(#21204) starr válasza DrojDtroll (#21203) üzenetére


starr
őstag

Csak a Kamera app nem, vagy más sem? pl. Office Lens, Lumia Selfie.
Be sem jön a kamera képe, vagy csak nem menti le a képeket?

[ Szerkesztve ]

(#21205) starr válasza szucstom (#21195) üzenetére


starr
őstag

Köszi. Beírtam, és egy-két apróságot javítottam is.

(#21206) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

A gyári (microsoft) kamerát, hogy lehet előhívni?
A program listában nincs, így csempébe se tudom kitenni....

De ha a beállításokban a microsoft kamera az alapértelmezett, akkor a müveletközpontba beállítva kamera ikon őt nyitja meg, tehát rajta van telón,

Csak így kényelmetlen, inkább mást tennék oda, de akkor nemtudom megnyitni gyári kamera alkallmazást.

(#21207) szucstom válasza starr (#21205) üzenetére


szucstom
őstag

Igazán nincs mit :D Esetleg még az Insider-es buildek verziószámait is ki lehetne javítani (bár én a hivatalos builden vagyok).

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#21208) Becksman


Becksman
őstag

Win 8.1re melyik a legjobb videolejatszó?

Samsung A54 5G 8+256GB

(#21209) szucstom válasza Becksman (#21208) üzenetére


szucstom
őstag

Hát, ha nem bugos, akkor VLC, de én 10 alatt áttértem a CCplayerre. VLC viszont annyiban jobb, hogy "gesztusokkal" tudod tekerni, nem úgy mint a CC-nél.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#21210) starr válasza Becksman (#21208) üzenetére


starr
őstag

Video Navigator, Video X Player. Fapadosak,de jók. Ha nincs hang, akkor SW decoderre kell állítani.

(#21211) Joker88


Joker88
őstag

hát a mai naptól bármennyire is szerettem/szeretem a WP-t, de elhagytam a tábort.
Egy P8Lite személyében váltottam a 640XL-ről.
Megtartom a Lumiát,hátha vonzóbb lesz a rendszer a későbbiekben,de a jelenlegi W10 Mobile állapotában nem tökéletes.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#21212) Luck Dragon válasza Joker88 (#21211) üzenetére

Szolgáljon téged sokáig. :)
Viszont egyre kisebb a tábor. Nem csak itt ,hanem a 735-830 topicokban is. :(

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#21213) DrojDtroll válasza starr (#21204) üzenetére


DrojDtroll
addikt

nem csinált képet, a kamera képe bejött, de nem akart fotózni

(#21214) szagnes69


szagnes69
aktív tag

Sziasztok! Nem régen vettem egy Microsoft Lumia 640 XL-t (eredeti operációs rendszer van rajta, nem WIN10), előtte Nokia Lumia 630-asom volt, amin gyönyörűen dolgozott a Here Drive. Ma a 640 XL-t szerettük volna használni a navigációhoz, de bár itthon mindent szépen be tudtam állítani, az úton nem működött se a hang, sem az útvonal kijelzése, csak a térképen való mozgásunkat láttuk. Nincsen mobilnet a telefonomon, de eddig nem volt rá szükség a navigációhoz, úgy is tette a dolgot. Valami hiba van a telefonnal, vagy a támogatás megszűnése miatt most már csak mobilinternettel tudom használni a navigációt?
Előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#21215) Luck Dragon válasza szagnes69 (#21214) üzenetére

Tavaly decemberben használtam Offlineban ha jól rémlik, de akkor még működött.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#21216) PuMbA válasza szagnes69 (#21214) üzenetére


PuMbA
titán

Letöltötted a navigációs hangot és a térképet indulás előtt? :) Az első HERE Drive indításnál ezeket felajánlja.

[ Szerkesztve ]

(#21217) #35723520


#35723520
törölt tag

Profilok beállítására van lehetőség?

(#21218) szucstom válasza #35723520 (#21217) üzenetére


szucstom
őstag

Ha arra gondolsz, hogy egy gombnyomásra néma vagy épp normál hangerő legyen - nincs.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#21219) #35723520 válasza szucstom (#21218) üzenetére


#35723520
törölt tag

Kár... :F

(#21220) Luck Dragon válasza szucstom (#21218) üzenetére

Ezt lehet orvosolni megfelelő applikációval. Azt hiszem az volt a neve hogy Volume pro. vagy mi és ki lehetett tenni egy csempét, rányomtál és néma is volt a kütyü.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#21221) szucstom válasza Luck Dragon (#21220) üzenetére


szucstom
őstag

Jó, 3rd party app biztos van hozzá, de alapvetően ez a funkció hiánycikk.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#21222) Luck Dragon válasza szucstom (#21221) üzenetére

Ezért is írtam hogy lehet "orvosolni" kedves fórumtárs :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#21223) szucstom válasza Luck Dragon (#21222) üzenetére


szucstom
őstag

Igaz, igaz, drága kollega. Kissé fáradt vagyok, nem forognak rendesen a fogaskerekek. :D

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#21224) Luck Dragon válasza szucstom (#21223) üzenetére

Szerintem egyél valamilyen süteményt az 6-at. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#21225) szucstom válasza Luck Dragon (#21224) üzenetére


szucstom
őstag

Azon már túl vagyok (drága jó nagyanyám egy bazi nagy kuglófot csinált csak úgy hóbortból).

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#21227) szagnes69 válasza Luck Dragon (#21215) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Köszönöm a válaszodat! :)

(#21228) szagnes69 válasza PuMbA (#21216) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Igen, letöltöttem. :) Sajnálnám, ha nem működne...

(#21229) Luck Dragon válasza szagnes69 (#21228) üzenetére

Pedíg annak kell működnie, még a nyamvadt 735 is megy. Pedíg az hírhedten nem akarja az Istennek sem megtalálni soha a jelet. 640-830-al nem volt ilyen gond.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#21230) duo


duo
őstag

az a kérdésem: 640XL-re mennyi a kijelzőcsere? havernak betört az üveg, rendelt ebayről, nem a legolcsóbbat de jó áron szakosan kicserélte, és nem megy a közelségérzékelő. illetve a duplakopp. hogy szarna sünt.
szóval jó lenne ha jó lenne. tudna valaki segyíteni infóval. előny szeged és környéke helyileg.
köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#21231) Luck Dragon válasza duo (#21230) üzenetére

Lehetett butaságot írok, de úgy rémlik 25-be van a kijelző csere.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#21232) glutamin


glutamin
őstag

Egy ideje arulom a 640 XL-t de ra se bagozik senki. Arra van lehetoseg, hogy magam rakjak ra vissza egy korabbi verzioju rendszert ami meg viszonylag jo volt. Esetleg osszerakjak jonaknhondolt komponenseket? Van valakinek ilyesmiben tapasztalata?

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#21233) szucstom válasza glutamin (#21232) üzenetére


szucstom
őstag

Max 8.1. Ez nem főzött romos fosdroid.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#21234) adfg


adfg
csendes újonc

sziasztok!

pár kérdésem lenne, próbáltam keresni, de nem találtam sokszor választ. szoftver hiba, telefonhiba, vagy más?
640 LTE
- GPS csak mobilnettel jön be (ellenben a régi 520-am rögtön talál jelet)
- ébresztő sokszor recseg ropog halkan (kibekapcs megoldja)
- a megjelenítés a beállítások/extra menüben nem reagál, így a színhőmérsékletet sem tudom állítani (az áruház felajánlja a frissítést, de hibát ír minden esetben)
- a gyári töltőjét használva kiírja, hogy nem gyári és lassú...
- viber nem jelez sok esetben, hiába van net (wifi, vagy 4G), azt írja, hogy nincs kapcsolat

most hirtelen ennyi, de kezd tele lenni a tököm a wp-vel, pedig nem lenne rossz.

ötletek a problémákra?

kösz, előre is a válaszokat

(#21235) Luck Dragon válasza adfg (#21234) üzenetére

Egyre többen panaszkodnak a GPS hibára.
Azt javaslom hogy csinálj HR-t.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#21236) adfg válasza Luck Dragon (#21235) üzenetére


adfg
csendes újonc

ezek közül a viber és a beállítások/extra menü hibája viszonylag friss hiba.
a gps kb. mindig ilyen volt.
hard reset volt már pár. semmi.

(#21237) Luck Dragon válasza adfg (#21236) üzenetére

W10? Vagy 8.1?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#21238) adfg válasza Luck Dragon (#21237) üzenetére


adfg
csendes újonc

W10 10.0.14393.576
közben annyi történt, hogy az áruházban már nem a megjelenítést akarja letölteni, hanem a colour profile-t, ugyanolyan sikerrel

[ Szerkesztve ]

(#21239) szucstom válasza adfg (#21238) üzenetére


szucstom
őstag

A GPS már rég nem A-GPS, hanem GLONASS. Az utóbbihoz nem kell egyáltalán mobilnet, mivel ha le van töltve a térkép és a navihang, akkor net nélkül tökéletesen üzemel. Az extrák menüpont alatti színprofil, ha bugzik és HR sem segít, akkor WDRT, Eagle féle setup. Utána pedig próbáld a release preview ringet insiderben.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#21240) PuMbA válasza adfg (#21238) üzenetére


PuMbA
titán

Windows 10-zel bármi előfordulhat, sok benne a hiba. Ha 8.1-gyel is rossz, amit az összefoglaló alapján tudsz visszarakni, akkor telefon hibád van :)

[ Szerkesztve ]

(#21241) starr válasza adfg (#21234) üzenetére


starr
őstag

Az 520-amon kiváló volt a GPS, a 640-en egy rakás, de már 8.1-en is olyan volt.
Azóta nálam folyamatosan be van kapcsolva a GPS, így szinte mindig jó.

Net kapcsolattal tényleg OK. Valami szerverről veszi a műholdak hibajelét, és hogy melyik műhold van felettünk, így hamarabb megtalálja.

szucstom: Ez biztos, hogy csak Glonass? Elvileg mindkettőt tudja a telefon, nem emlékszem, hogy azóta változtattak.

[ Szerkesztve ]

(#21242) szucstom válasza starr (#21241) üzenetére


szucstom
őstag

Tudomásom szerint a második generációs okostelefonoktól kezdve már nemcsak A-GPS-t használnak, mert az A-GPS túl bizonytalan volt (vagyis csak a cellainfók alapján próbált bemérni, ami még méterre se volt pontos). Így néhány modelnél elkezdték kombinálni a Glonass-szel, némelyiknél pedig már csak utóbbi került be.

Hogy kérdésedre válaszoljak, úgy tudom, csak GLONASS, de lehet hogy még benne van a kezdeti "gps" is.

Első mobilom egy Samsung gts5230 volt, abban előbbi volt és totál pontatlan.

[ Szerkesztve ]

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#21243) starr válasza szucstom (#21242) üzenetére


starr
őstag

GPS: Global Positioning System. Műholdas
Ebből kettő van jelenleg:

Navstar: Amerikai
Glonass: Szovjet / orosz.
(Épít az EU, és kína is, de azok még nem működnek)

Ha azt mondják, hogy GPS, mindenki az Amerikai Navstar-ra gondol.
A Lumiák tudják mindkettőt. Ezért lepődtem meg, hogy csak az oroszt tudja? :)

(#21244) gemini


gemini
aktív tag

Én Waze-t használok navigálásra, és mindig nagyon hamar talál jelet. Mobilnet mindig aktív. Eddig még nem volt GPS problémám. (W10 RP)

(#21245) starr


starr
őstag

Többször jeleztem itt a fórumban, hogy borzalmas a GPS a 640-en, de mindig mindenki azt írta neki OK.
Szóval készülékenként változik, hogy hogy muzsikál. Amióta állandóan be van kapcsolva egész tűrhető.

(#21246) szucstom válasza starr (#21243) üzenetére


szucstom
őstag

Yepp, ha rákeresel google-ben, a gsmarena honlapján írja a GLONASS-t (illetve még az A-GPS-t, bár nemtom hogy az ténylegesen benne van-e). Az EU teljes területén az oroszt használják, az amcsi mintha nem is létezne. Az EU nemrég lőtte fel a Galileit Galileot, amivel azt akarják elérni, mint amit most a Waze is tud, hogy minden közlekedési infót leküldenének az eszközre, jelezvén pl a balesetet, dugót, hasonlókat. Ezt beépítenék az autókba, mobilokba, minden elérhető olyan eszközbe, amibe szükséges.

Ennek egyetlen nagy hátránya, hogyha élesítik a teljes rendszert, amellett, hogy a GLONASS-t kilövik, akkor a mostanság forgalomban lévő összes GPS eszköz, mobil, használhatatlan lesz ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#21247) szucstom válasza starr (#21245) üzenetére


szucstom
őstag

Ja, most jut eszembe. Ha az alap Térképek app szar, próbáld ki esetleg a Sygic-et. ingyé van és sokkal jobb az alapnál

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#21248) realmadrid


realmadrid
aktív tag

Sziasztok !
Hol lehet beállítani, hogy törölt képeket ne mutasson az élő csempe ?
Köszi.

A sas nem vadászik legyekre

(#21249) szucstom válasza realmadrid (#21248) üzenetére


szucstom
őstag

szedd le kezdőképernyőről és rakd ki újra. vagy esetleg OneDrive-on is fent van még a telefonról törölt kép és onnan mutatja a csempe.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#21250) snooze válasza szucstom (#21247) üzenetére


snooze
veterán

Pontosítva,hogy a sygic csak egyes részei ingyenes..nem?

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.