Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Légy szíves olvasd el :K

Hivatalos: 10.0.15063.674 (október 10.)
Release Preview: 10.0.15063.674 (október 10.)
Fast ring: 10.0.15254.1 (október 11.)
Slow ring: 10.0.15254.1 (október 11.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) ΞΔGLΞ válasza tutis (#11000) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Tegnap már kint volt ez a videó, ami szerintem egy baromi hülye teszt, nem lehet konzekvenciát levonni belőle. Egyrészt végleges w10 alatt kellene csinálni, másrészt, ha már mégis ezalatt csinálja, mind a két készüléken kellett volna csinálni egy HR-t és csak azokat a programokat, játékokat feltenni, amivel tesztelni akarja, mert kitudja milyen baromságok futhattak telefontól függően a háttérben, ami miatt nem lehet értékelhetőt levonni, és lehetőleg egyszerre indítsa el az applikációkat, a faszi még erre is képtelen volt.

Egy igazi bal..asz amatőrt láttattunk, aki nem volt felkészülve, mit nyomjon meg, de még ezzel sem lett volna gond, ha veszi a fáradságot és szépen megvágja a videót, amivel csak a lényeget mutatta volna be.
Ettől függetlenül, ha még a néha előbb is fejezi be a 640 a tesztet, mégis a 650-et hozza ki pontszámok alapján jobbnak CPU-ban és memória kezelésben is.
A béta rendszer hátránya tehát nagyban befolyásolhatta a tesztet, ergo a véglegesnek köszönhetően tovább gyorsulhat még mind a kettő, valamelyik talán jobban is.
A grafikai gyorsító biztos, hogy jobb a 640-ben, de a 650-et biztosan nem játékra gyártották, hanem annak, aki a mindennapokban gyors és elegáns készüléket szeretne birtokolni. Mondjuk, a 640 sem egy grafikai bajnok egyáltalán.

Az is feltűnő, hogy a 640 kijelzője a videóban mennyivel zöldesebbnek hat a 650 mellett, ahol szinte vakít a fehér. Ha ez így van, akkor ott sokkal jobb lehet a kijelző minősége, de ez sem egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#11002) tutis válasza ΞΔGLΞ (#11001) üzenetére


tutis
őstag

Nekem az jött le hogy szinte alig van különbség a két teló között, talán a szenzorok amiben a 640 jobb..
akinek 640-je van annak szerintem nem érdemes cserélni 650-re, de aki 640 és 650 között vacilál mit vegyen, annak már érdemes elgondolkodnia a 650-en, feltéve ha lejjebb megy az ára..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#11003) juve600 válasza #40194816 (#10999) üzenetére


juve600
nagyúr

nyomj még egy HR-t

(#11004) ΞΔGLΞ válasza tutis (#11002) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Amíg egy olyan oldal tesztje nem kerül fel, amire adok is, addig ezek semmit nem jelentenek számomra. Ok, valamit lehet levonni belőle, de ez amatőr minden szinten.

Tehát, Phone arena szintű és a többi nagyra gondoltam, vagy akár itt a mobilaréna...

(#11005) JamesFinn válasza #40194816 (#10999) üzenetére


JamesFinn
senior tag

ahogyan előttem is írták, ez hr lesz. Nekem egy L620-on van w10m, és kettővel ezelőtti frissítésnél tűnt el az egész extrák. A hr segített.

(#11006) jksx válasza tutis (#11002) üzenetére


jksx
senior tag

Nem lenne rossz készülék, nagyobb akksival, és ha lenne belőle XL változat.

(#11007) ΞΔGLΞ válasza jksx (#11006) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A nagyobb akksi, rögtön a vastagabb készüléket is hozná magával. a 6.9mm pedig valljuk be, már igen csak vékonynak és elegánsnak hat a 640 8.8-cával szemben.

(#11008) #40194816 válasza JamesFinn (#11005) üzenetére


#40194816
törölt tag

Köszönöm, megpróbálom.

(#11009) Cane válasza Luck Dragon (#10990) üzenetére


Cane
őstag

Még megérinteni sem kell a navi sávot: Alul a kávától felfelé áthúzással is működik.

[ Szerkesztve ]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#11010) KunEmber válasza #40194816 (#10999) üzenetére


KunEmber
senior tag

Miután lefrissítette a programokat a telefon, én nyomtam egy újraindítást, majd manuálisan kerestem rá a frissítésekre. Kidobott még 6-8-at, köztük az érintést, a glance-t meg egy csomó mindent az extrákba.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#11011) Gaabe


Gaabe
tag

Otg támogatás nem is lesz?

(#11012) mdraco válasza tutis (#11000) üzenetére


mdraco
őstag

Én megnéznék egy wp 8.1.2 és wm 10...107-el egy összehasonlító tesztet 640-en. Na majd ha "végleges" lesz a wm10.

(#11013) tomasekbobo


tomasekbobo
csendes tag

Valaki próbált már telepíteni WP10-alatt droid alkalmazást L640-en? Sikerrel járt?

(#11014) SoldierL


SoldierL
senior tag

A mostani insider-es win 10 milyen? Lumia 640-en?

(#11015) spiderpig820 válasza tomasekbobo (#11013) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Nem lehet.

4B

(#11016) Ricardo válasza tutis (#11000) üzenetére


Ricardo
félisten

Az egy dolog, hogy sebességben minimális eltérés van (már ahol van), de kinézetre is nagyon hasonlóak. Valóban elegáns lett a 650, nagyon tetszik nekem is, de egy csomó helyen olvasom, hogy mennyivel szebb mint a 640. Szemből szinte ugyanolyan mindkettő. Másik oldalon van az előlapi kamera, és fényesebb a Microsoft felirat.

(#11017) Nooeca válasza Ricardo (#10954) üzenetére


Nooeca
senior tag

Olyannyira veszélyes már a Fast Ring hogy lásd pl. az 550 esetét, Gabriel Aul egyenesen ajánlja hogy ne használják az 550-el az új Redstones frissítést:

Several Windows Insiders with a Lumia 550 have reported an issue where their phone no longer charges or connects via USB after upgrading to Build 14267. If you have a Lumia 550, we recommend holding off going to this build.

Kifejezetten olyan telefonra ajánlják, amely nincs éles használatban és teszt jelleggel üzemel csak.

[ Szerkesztve ]

(#11018) hroberto válasza Nooeca (#11017) üzenetére


hroberto
veterán

Kérdés, hogy miért adnak ki ennyire beta állapotú szoftvert? :U

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#11019) Nooeca válasza hroberto (#11018) üzenetére


Nooeca
senior tag

Mert Fast ring erre lett tervezve... Nem arra, hogy stabil szoftvert adjanak ki, arra ott a Slow ring. Eddig nem úgy használták a Fast Ringet mint ahogy eredetileg tervezték, gyakorlatilag a 2 ringnek együtt semmi értelme nem volt.

Fast: Erősen béta állapotú akár veszélyes buildek helye.
Slow: Béta állapotú build akár idegesítő bugokkal.
Production: Csak töredékében Insider konstrukció.

[ Szerkesztve ]

(#11020) Ricardo válasza Nooeca (#11019) üzenetére


Ricardo
félisten

Slow ringen most melyik az utolsó? 107?

(#11021) Švejk válasza Ricardo (#11020) üzenetére


Švejk
őstag

Igen

(#11022) Nooeca válasza Ricardo (#11020) üzenetére


Nooeca
senior tag

550 950 és 950XL-nél van egyedül Redstoneos build Fast ringen.

A többinél a Slow és a Fast is .107.

Ennek oka az, hogy a jövőhéten vagy jövőhét után kezdenek majd megjelenni a végleges változatok TH2-n, eredeti consumer csomagban, és addig szeretné még az MS, ha maradna a .107 tesztelgetni a régebbi készülékeken...

Meg amúgy se nézne ki valami jól, hogy még nincs TH2 de már fent van Fast-on a RS1.

Slow ring valószínű nem lesz minden buildnál, így sajnos az a helyzet hogy ott marad az 1-2 heti frissítési lehetőség... Faston meg szinte biztosan már heti rendszerességgel lesz build.

De mint leírtam korábban, Fast és Slow között is lényeges különbség van (főleg majd mostantól), független hogy a verziószámuk megegyezik. Delta build nem fog érkezni, csak majd megjelenéskor, így egy 14444 Fast és egy 14444 Slow között nem jelzett de jelentős különbségek lesznek... (nem funkcionálisan, stabilitásban).

[ Szerkesztve ]

(#11023) SutPet


SutPet
aktív tag

Sziasztok, Frissítettem a 640 LTE-m win 10-re és nem találok néhány dolgot amit eddig használtam. Ilyen például a data sense ami kintvolt csempeként, az eltünt és sehol nem találom. Tudnátok segíteni merre dugták el?:D ha valamit még nem találok írok :D

God must love stupid people, he made so many of them.

(#11024) JamesFinn válasza SutPet (#11023) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Gépház - hálózat és kapcsolatok - adatforgalom
Ha erre hosszan nyomsz, ki tudod tűzni a kezdőképernyőre.

(#11025) SutPet válasza JamesFinn (#11024) üzenetére


SutPet
aktív tag

köszönöm! :R

God must love stupid people, he made so many of them.

(#11026) #40194816


#40194816
törölt tag

Hard resetet minden esetben SIM kártya eltávolítása után érdemes indítani. Legalábbis a tapasztalatom szerint. Ha minden igaz, most minden menü megvan a Gépházon belül, és az összes alkalmazásfrissítés is így érkezett meg.

(#11027) watador600


watador600
senior tag

A gyári időjárás app-nál, a zárképernyős kép, nagyon homályos/rossz minőségü. Ez normális? Vagy inkább más időjárás app-ot érdemes használni?

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#11028) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Kb 2.5 órával ezelőtt...

[ Szerkesztve ]

(#11029) Ricardo válasza ΞΔGLΞ (#11028) üzenetére


Ricardo
félisten

Jó a hangulata.

(#11030) formula01


formula01
aktív tag

Sziasztok!
Azoktól kérdezem, akik már kipróbálták W10-et. A zenelejátszója kezeli a mappákat, vagy továbbra is olyan fapados, mint a 8.1-ben?
Core Player működik W10 alatt is? Illetve általánosságban, a WP 8.1-en megvett alkalmazások kompatibilisek a W10-el is, vagy nem minden?

[ Szerkesztve ]

(#11031) Švejk válasza formula01 (#11030) üzenetére


Švejk
őstag

Nem fapados, én személy szerint imádom, de az tény hogy mappák alapján továbbra se tud keresni.
A WP8.1-es appok kompatibilisek vele, és amit megvettél azt tudod használni ezentúl is minden további nélkül.

Szerk: Most épp nem hajlandó egy zenét se elindítani spec. Öngól :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11032) Ricardo


Ricardo
félisten

Elvileg én is átálltam slow ringre.

(#11033) 0.44


0.44
tag

Hello, ha slow vagy fast ringen vagyok, akkor a Windows 10 final-nal a telefon automatikusan frissulni fog a vegleges verziora?

(#11034) ΞΔGLΞ válasza formula01 (#11030) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Core Player működik W10 alatt is?

Működik.

(#11035) ΞΔGLΞ válasza Ricardo (#11029) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah, a szembelévő oldalon meg egy k nagy szivárvány volt, de képtelenség ezzel a szar kamerával ilyen szürkületben már normális képet lőni, ez is, vagy tizenvalahányra lett ilyen. Mindenesetre, ritka szép látvány volt. Ha tudom, vittem volna a profi gépem...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#11036) Ricardo válasza ΞΔGLΞ (#11035) üzenetére


Ricardo
félisten

Ezt nem értik meg azok, akik azt mondják "Telefonba minek normális optika, úgysem helyettesíti a profi gépet. Valahogy csak az marad ki mindig, hogy azt adott céllal viszi az ember (esküvő, családi nyaralás). az ilyen pillanatokban nincs ott.

(#11037) ToniSoprano válasza ΞΔGLΞ (#11035) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ilyen körülmények között a 640 XL is el vérzik tejesen. Ide egy 830 kellene optikai képstabilizátorral. Nem is értem mflex miért nem olyat vett. 70 körül lehet kapni nagyon megéri a 830 ennyiért es az is 5 col, fém a keret. Én olyat vettem volna csak nincs a 830-bol dual simes.
[/L]

[ Szerkesztve ]

(#11038) ΞΔGLΞ válasza ToniSoprano (#11037) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Most akkor utoljára leírom neked, engem, veled ellentétben rohadtul nem érdekel a mobil kamera része, de tegnap az épülő házamnál voltam, ahol jelen esetben pont a 640 volt és ilyen lett a naplemente pillanatok alatt. Ha tudom, akkor egy brutális tükörreflexes gépet vittem volna magammal. Sőt, még az sem volt tervben, hogy addig maradok.

Értsd már meg, engem nem érdekel egy mobil kamerája sem, de a látvány miatt lefényképeztem és ez a szar ennyit tud kamerában. Többször nem fogom leírni neked. :DD

------------------------------

Viszont neked (is) sokat számít a képminőség, ha valaki, akkor a te e miatti hozzászólásaiddal tele van a topik, és neked egy valóban komolyabb géppel kellene nyomulnod, ha tényleg ennyire számít, miért egy ócska mobil kameráról kell diskurálni? Ha megfeszülsz, akkor is marad ez a része gagyi, mint a hangminőség is. A többi egy alsó-közép mobilhoz képest nagyon rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#11039) ToniSoprano válasza ΞΔGLΞ (#11038) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Akkor miért offolod tele a topikot minden második nap, hogy szar a Lumia 640 kanerz. kamerája ha az nem érdekel teged? Most is ahogy mindig te kezdted a fényképezős témát. Keress rá már vagy 30 ilyen hozzászólasod van anélkül hogy valaki kérdezte volna ezt tőled milyen a 640. Rákeresek ezekre a hozzászólásokra és jelentem már ezt a moderátornak, vicc ezerszer ugyanazt leírod teljesen szetoffolod a topikot, majd ő eldönti ezt, hogy ez kényszeres dolog-e nálad, hogy hetente felhozod a témat újra és újra.

(#11040) ΞΔGLΞ válasza ToniSoprano (#11039) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mint egy óvódás!

A 640-nel készül képek, mitől off egy 640-es topikban? Konkrétan, téged csak az zavar, hogy valaki lemeri írni, hogy ez a része gáz, és ha már fényképeztem vele, akkor berakom, mert MÉG MINDIG 640-es MAGA A TÉMA, vagyis nem OFF, ha neked ez nem tetszik, akkor ugord át, de ne akarj engem állandóan meggyőzni, hogy ez valami oltári szuper képességű kamera! Senki nem tart pisztolyt a fejedhez, hogy egy 640-nel készült képet muszáj diagnosztizálnod, vagy egy hozzászólást kommentálnod, ha neked más a meglátásod és amikor elfogytak az érvek, akkor rohanok a moderátorhoz, mert izé ez má off. Gratulálok!

[ Szerkesztve ]

(#11041) ToniSoprano válasza ΞΔGLΞ (#11040) üzenetére


ToniSoprano
addikt

"A többi egy alsó-közép mobilhoz képest nagyon rendben van." te írtad az előbb, akkor most mi van? Kb ezt állítja mindenki akkor mi a baj.
Nem az a baj hogy ez a véleményed, hanem ennyiszer felhozoda témat magadtól, ez a kényszeres szerintem.

(#11042) ΞΔGLΞ válasza ToniSoprano (#11041) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mi az, hogy mi van, mi nem egyértelmű ezen?

Igen a többi, ezt írtam. A kamera és hangminőség a béka segge alatt, de a többi rendben van (számomra), mit nem lehet ezen érteni.
Az nem kényszeres, hogy te mindig megpróbálsz meggyőzni az ellenkezőjéről? Most is azt csinálod!
De több képet biztos nem fogok ide betenni, unalmas ez állandó "sírás"..

[ Szerkesztve ]

(#11043) ToniSoprano


ToniSoprano
addikt

Ennyit tud a kamera alap beállítássokkal, csak elővettem és fotóztam. Mindenki el tudja dönteni ez megfelel-e neki, nem kell az erőszakos ki oktatásod:[Képek]
Akinek ez megfelel az vegye a 640-et, akinek nem az cserélje le a 640-et 830-ra 5colos méretben, vagy a 735-re ennyi a lényeg szerintem. Mindenki maga el tudja dönteni.

[ Szerkesztve ]

(#11044) ΞΔGLΞ válasza ToniSoprano (#11043) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Már bocs, de a kioktatást te kezdted el, konkrétan 11037-es hozzászólásoddal, Én csak beraktam két képet, amit tegnap csináltam és senkit nem győzködtem, csak leírtam, hogy szürkületben már szinte minden tizedikre sikerül vele normális képet csinálni. Mást nem írtam, a többi már a te "megmondom a frankót", hogy mflex-nek milyen telefont kellett volna venni, véleményed volt.

Azt sem tudod, hogy mit írsz már?

[ Szerkesztve ]

(#11045) ToniSoprano válasza ΞΔGLΞ (#11044) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Akkor valami baj van a kameráddal, ezt már írtam. én napkeltekor 3 képet csináltam különböző szogekből es mindegyik sikerült éles lett. Nekem sohasem volt ilyen problémám amit te leírtál. Szinte mindegyik képem jó és éles. Ha nen hiszed, majd felteszek 10 képét, ami egymás után készült szürkületko de most vonaton vagyok.
Pl.szerinted az állatparkból amikor fotóztam ott álltm órákig fotózni,? Meg is vertek volna többiek.

(#11046) ToniSoprano válasza ΞΔGLΞ (#11044) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Dupla.

[ Szerkesztve ]

(#11047) ToniSoprano válasza ΞΔGLΞ (#11044) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Nyilván a maga szintjén elés és jó de nekem sohasem volt ilyen gondolom amit írtál hogy minden 10. sikerül csak, még szürkületkor is minden képem kb ugyanazt a szintet hozza, ezért szeretem hibái ellenére, előveszem fotózom es megbízhatóan megcsinálja a a maga szintjén a képeket. Engem inkább az zavar hogy nagyon erős napfényben kicsit sárgasak a színek. És a onedrivos képeket ugy nézzétek a képernyőn hogy azok nagyon erősen tömörítve vannak, érdemes letölteni az eredetit a z élesebb, reszetgazadagabb. Ez az oroszlános képnél jött ki pl.

[ Szerkesztve ]

(#11048) KunEmber


KunEmber
senior tag

ToniSoprano úrnak a kért napocskás képek. (Bár zárójelben hozzáteszem, ezek a reggeli fények és párás idő még mindig nem az igazi "jó idő".

Lumia 640XL, Windows 10 Mobile Preview, build 107.





http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#11049) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok
azt hol tudom beállítani, hogy a fotók neve ne a szokásos WP dátum idő formátum legyen?
jobb lenne saját elnevezést használni...

(#11050) JamesFinn válasza tpeter77 (#11049) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Nem tudod módosítani, ezt fogja file névnek adni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.