Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Légy szíves olvasd el :K

Hivatalos: 10.0.15063.674 (október 10.)
Release Preview: 10.0.15063.674 (október 10.)
Fast ring: 10.0.15254.1 (október 11.)
Slow ring: 10.0.15254.1 (október 11.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) Gaabe


Gaabe
tag

Vettem egy feltöltőkártyás simet a vodafonetól és beleraktam a 2-es simhelyre, de hiába írom be a vitamax.internet.vodafone.net-et a sim beállításba, akkor is a legördülő menüben a legnagyobb választható sebességnek 2g van írva. Tud vki tippet írni, hogy kell et beállítani? W10, advisor.

(#15002) zeno79 válasza Gaabe (#15001) üzenetére


zeno79
őstag

Ez jo kerdes, egyaltalan tudja-e a 3g-t a masodik simen is egyszerre?
Korábbi androidos telóm is csak az 1. slotban tudta a 3g-t, a sim2 csak 2g, vagy forditva. Ez tipikus a dual sim-eknél

[ Szerkesztve ]

(#15003) starr válasza Ricardo (#15000) üzenetére


starr
őstag

Átirányítottam a belső tárhelyre a képeket.
Csináltam gyorsan egymás után 3 HDR képet, és bizony mindhárom módosítható utólag.
Ha SD-re csinálom csak a "something went wrong"-ot kapom.
Nekem is régi Class4-es 32GB kártyám van. Lehet, hogy lassú ehhez.
HDR-nél megcsinálja a 2MB-os képet,és egy 7MB-os nar fájlt. Class 4-nél ez 2 mp mire kiírja,és ha halmozódnak a memóriában a közben készült képek, akkor elqrja.
Bezzeg a 8.1-nél ezzel sem volt gond. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15004) Ricardo válasza starr (#15003) üzenetére


Ricardo
félisten

Most már csak az a kérdés hogy ilyenkor alapból az a gond hogy kártyára ment (annak sebességétől függetlenül, vagy a kártya lassúsága okozza a gondot. Van a környezetedben gyorsabb kártya a kipróbálására?

(#15005) starr válasza zeno79 (#14933) üzenetére


starr
őstag

Megnéztem ez is.
Ha az SD kártyán van a kép, és a "galériából" töröljük, akkor a fájlrendszeren megmarad.
Ha a belső tárhelyen van a kép, akkor a fájlrendszerről is törlődik.

(#15006) Ricardo válasza starr (#15005) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez a törlés probléma, és az, hogy ugyanazzal a class 4-es kártyával 8.1 alatt nem volt gond a HDR képek kezelése, erre utal, hogy a memória kártya kezeléssel van valami gond.
Azért jó lenne tudni, hopgy gyorsabb kártyával mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#15007) starr válasza Ricardo (#15004) üzenetére


starr
őstag

Szerintem xarul kezeli az SD kártyát a W10.
A galériából törlésnél is jelentkezik a fájl megmarad hiba, ha SD-n van.
8.1-nél ugyanezzel az SD-vel semmi gond nem volt.

Pedig a W10 telepítése után W10M-bőlformáztam a kártyát.
Megelőztél :DDD
Az SD kezeléssel van a gond.
Ezen kívül olyan is volt, hogy a Onedrive nem töltött fel minden képet (SD-ről).
Pl csináltam 20-at,abból csak 18 ment fel.
Lehet, hogy ez is összefügg.

[ Szerkesztve ]

(#15008) Ricardo válasza starr (#15007) üzenetére


Ricardo
félisten

Pár formázáson én is túl voltam, de előbb utóbb mindig előjöttek ezek a hibák. Még jó hogy nem dobtam ki a kártyát :DDD
Mondjuk egy nagyobb, gyorsabb kártya így is úgy is jól jönne, de akkor nem kapkodok vele. Ráér amig kiküszöbölik a hibát. :U

"Ezen kívülolyan is volt, hogya Onedrive Nem töltött fel minden képet (SD-ről)."

Ilyen is volt, igaz nem ondrive, hanem dropbox.

[ Szerkesztve ]

(#15009) starr válasza Ricardo (#15008) üzenetére


starr
őstag

Nem érzem lassúnak a Class 4-est. Zenék, filmek, képek akadás nélkül mennek.
Jó lenne tudni, a belső tárhely milyen sebességű. (Csak SD sebességtesztelő programokat találtam.)
Legközelebb min 16GB-os telefont veszek, és nem rakok bele SD kártyát :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15010) Ricardo válasza starr (#15009) üzenetére


Ricardo
félisten

A sebességével konkrétan nekem sem volt gondom, de amikor kiszedtem , meglódult a telefon. Nem tudom, hogy alapból a kártya léte, vagy annak sebessége miatt , volt ennyivel lassabb.

Ha ezek a hibák javításra kerülnek, akkor én szerintem "kártya update" is lesz részemről. Minimum 32 giga, és minimum ush. most már nem olyan nagy összeg.

(#15011) ΞΔGLΞ válasza Ricardo (#15010) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A sebességével konkrétan nekem sem volt gondom, de amikor kiszedtem , meglódult a telefon.

Ez így van, a kártya nagyon letudja lassítani a rendszert, tehát azon spórolni nem érdemes, legalább tudja valósan a 30Mbit-et oda-vissza

[ Szerkesztve ]

(#15012) Ricardo válasza ΞΔGLΞ (#15011) üzenetére


Ricardo
félisten

Úgy voltam vele, hogy megvan régóta, gond soha nem volt vele (mostanáig), gondoltam képek tárolására teljesen alkalmas. Most viszont előjöttek ezek a hibák, kivettem, és arcon vágott a sebesség különbség. :U

(#15013) starr válasza Ricardo (#15012) üzenetére


starr
őstag

A kártyán is voltak programok, vagy csak attól, kivetted minden meglódult?

(#15014) ΞΔGLΞ válasza Ricardo (#15012) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A Samsung az S6-ban erre hivatkozva törölte el a cég, hogy lehessen bővíteni, mert nincs olyan kártya, ami felveszi a belső tárhellyel a versenyt sebességben, és ebben igazuk is van/volt, mint pl iphone-ok esetében is. De most az S7-tel (vásárlói nyomásra) visszarakta a lehetőséget, hogy lehet tenni bele SD kártyát, de nyomatékosan fel is hívja a figyelmet, hogy a lehető legjobbat kell beletenni, különben a rendszer és a telefon lassul, hibákat okoz, kifagyhat.

Hát én nem is raktam bele. A 32 GB elég, ha esetleg telne, lerántom pc-re, vagy egy hordoztató pen-re, amit type c csatlakozású, de én memóriakártyával nem lassítom a telefont.

Az SD kártya, inkább egyfajta "lustaság", ha nem számít a rendszersebesség...

[ Szerkesztve ]

(#15015) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok. 640 dual sim, de csak 1 simet használok. Az a probléma hogy jópár programot pl Fényképek, Viber Whats' Up, egyszerűen nem nyit meg. Hiába nyomok rá akár hányszor. Régebben csak kidobott, most meg meg se nyitja.
Az a kérdés hogy elég -e a hard reset, vagy tegyem vissza a 8.1-et és utána fel a win10?
Előre is köszi a váaslzokat.

(#15016) starr válasza Bali27 (#15015) üzenetére


starr
őstag

Először HR, az csak fél óra. Ha nem jó, akkor 8.1-ről újrahúzás, de az eltart vagy 3 órát.

(#15017) Ricardo válasza ΞΔGLΞ (#15014) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez rendben is van. A 8 giga viszont nem valami sok. Nem vagyok híve a fix tárhelynek,de ha egy normális kártya is lassítja akkor valóban nem sok érelme van. Azért kíváncsi vagyok hogy egy rendes sebességű micro sd hogy muzsikálna benne.

(#15018) starr válasza Ricardo (#15017) üzenetére


starr
őstag

A tárhelynél azt írja az sd-re, hogy alkalmazások... 229MB. Pedig egy appot sem raktam oda. Lehet, hogy odarakja a lapozófájlt azért lassabb a rendszer. Közben kikaptam én is, valamivel gyorsabb lett. Legalább kiderült, hogy class 6-os, nem 4-es.

[ Szerkesztve ]

(#15019) ΞΔGLΞ válasza Ricardo (#15017) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem lenne eget verő különbség, mert maga a hardver nem engedi, ahhoz USB hármas sebesség kell(ene), hogy a kártya a maximum pörögjön, még ha a leggyorsabbat is rakod bele, egyszerűen nem tudja utolérni a belsőt és ez minden telefonra igaz, ezért SD-re (ha már raksz bele) semmiképp ne telepíts applikációt.

Amikor a belső tárhelyről indítsz valamit, neki akkor is valamilyen szinten olvasni kell a kártyát (is) és már ez lassítja az egészet. Igen, a 8 - 16 mind mind elcseszett hülyeségek. Valóban a legjobb az lenne, ha nem lehetne bővíteni egyik telefont sem és minimum 32-vel jönnének ki.

De a 8 valóban nagyon karcsú, aminek több, mint a felét elviszi a rendszer.
Tehát nem tudsz mit csinálni.

(#15020) gthomma


gthomma
senior tag

A Windows Device Recovery Tool vajon mikor fogja a 640XL -re a Win10-et feltenni ?

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#15021) Švejk válasza gthomma (#15020) üzenetére


Švejk
őstag

Az soha sem fogja, a WDRT egy helyreállító szoftver, vagyis a hibás rendszerű telefon visszaállítására szolgál, nem frissítésre.
W10-re való frissítésre Upgrade Advisoron vagy Windows Insider programon belül van lehetőséged.

(#15022) Ryoo válasza ΞΔGLΞ (#15014) üzenetére


Ryoo
senior tag

Ez pontosan így van, ezért lobbyznak nagyon a gyártók, hogy ne legyen sd bővíthetőség. Nagyon sokan esnek abba a hibába, hogy a régi telefonjukból átrakják az sd kártyát, aztán csodálkoznak, hogy lassú a telefon, majd bőszen szidják a telefon gyártóját. Vagy olyan teló kell, aminek nagy a belső tárhelye, vagy gyors sd.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#15023) japy válasza ΞΔGLΞ (#15019) üzenetére


japy
őstag

A belső tárhely jó ha nagy de egy rendszer összeomlás során repül mindened!

(#15024) ΞΔGLΞ válasza japy (#15023) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezért találták ki a biztonsági mentést...többek között.

(#15025) old rocker válasza japy (#15023) üzenetére


old rocker
veterán

van ugye onedrive fiókod?

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#15026) starr válasza starr (#15005) üzenetére


starr
őstag

Mégsem törlődik minden kép a fájlrendszerből, ha a galériából töröljük. Akkor sem, ha a belső tárhelyen van. 😕

(#15027) japy válasza old rocker (#15025) üzenetére


japy
őstag

Van ép most csökkentettek a méretén!

(#15028) japy válasza ΞΔGLΞ (#15024) üzenetére


japy
őstag

Egy biztonsági mentésből való visszaállítás sosem lesz olyan ,mint egy friss telepítés!

(#15029) ΞΔGLΞ válasza japy (#15028) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Most már mindent értek. :DDD

(#15030) galuci1969


galuci1969
csendes tag

Online tv-t szeretnék nézni.Van e valami progi vagy Microsoft silverlight lehet telepíteni?

(#15031) starr válasza galuci1969 (#15030) üzenetére


starr
őstag

Mindigtv

(#15032) gthomma válasza Švejk (#15021) üzenetére


gthomma
senior tag

Ez igen szomorúan hangzik.
Elég szar lenne ha PC -re is előbb fel kellene telepíteni a 8.1 majd azt update -elni, és nem volna lehetőség egyből , tisztán feltenni a 10 -et.
Remélem a redstone elhozza azt hogy a recovery már a 10 -et telepíti fel.

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#15033) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hali!

Ide is berakom ezt az irományomat, ha esetleg lenne valakinek észrevétele, mert érdekelne, ki hogy látja.

[link]

(#15034) jksx válasza gthomma (#15032) üzenetére


jksx
senior tag

Miután a w10 sehol nincs megbízhatóság, stabilitás terén a wp8.1 -hez, tényleg gáz lenne ha az települne a Recoveryvel.

(#15035) Tdavid1994


Tdavid1994
tag

Egyébként milyen üvegfóliát tudnátok ajánlani 640 xl-hez? Rendeltem a nokia care-be már kb 2 hónapja de azóta se jött meg, állítólag "hiánycikk" .

[ Szerkesztve ]

(#15036) ΞΔGLΞ válasza Tdavid1994 (#15035) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nillkin-t rendelj, az valóban minőség!

[link]

(#15037) Švejk válasza gthomma (#15032) üzenetére


Švejk
őstag

Ez igaz, lehetne olyan opció a WDRT-ben hogy választhatsz hogy 10-est tegyen vissza, vagy a 8.1-et.

(#15038) Tdavid1994 válasza ΞΔGLΞ (#15036) üzenetére


Tdavid1994
tag

Köszönöm :)

(#15039) gthomma


gthomma
senior tag

Ez a szánalmas baromság volt már ? :D Mennyi retardált kommenteli hogy milyen jó :D

[ Szerkesztve ]

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#15040) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok!Találkozott már valaki olyannal hogy a 3,66gb-os SD kártyan kb 500 mb volt lefoglalva,a telo meg full telinek latja?

(#15041) chipesz válasza gthomma (#15039) üzenetére


chipesz
őstag

Szerintem azok kamuemberek.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#15042) Joker88 válasza gthomma (#15039) üzenetére


Joker88
őstag

hmm...

In loving memory of Garrett Lockhart

(#15043) KunEmber válasza Joker88 (#15042) üzenetére


KunEmber
senior tag

Nekem is leállította (a tök más) vírusirtóm.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#15044) Ricardo


Ricardo
félisten

Nektek működik az áruház?

(#15045) ΞΔGLΞ válasza Ricardo (#15044) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah, müxik. Miért nálad behalt?

(#15046) Ricardo válasza ΞΔGLΞ (#15045) üzenetére


Ricardo
félisten

Most működik. Hogy ennek mennyi köze volt az újraindításnak, nem tudom, de ha másnál nem vot gond, akkor szerintem sok.

[ Szerkesztve ]

(#15047) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok. A nokia 735 telefonomat akarom lecserélni 640re. Leginkább a dual sim miatt. Egy kérdésem volna, mert a probléma rettentően idegesítő.
A 640-es is csinál néha olyat, hogy nem ébreszt?

(#15048) Ricardo válasza dangerzone (#15047) üzenetére


Ricardo
félisten

Nekem még nem volt gondom vele. Mindig ébresztett.

szerk:
640 LTE nem dual.

[ Szerkesztve ]

(#15049) starr válasza Ricardo (#15048) üzenetére


starr
őstag

Nekem is mindig ébresztett.
Ma viszont ébresztés után szundira raktam, majd rádugtam a töltőre.
10 perc múlva egy halkat csippant, jelezte, hogy ébreszt, de nem a megszokott hangos ébresztőhanggal.
Ebből azt szűrtem le, hogy ha töltőn van nem ébreszt.

(#15050) retroid


retroid
senior tag

Win 10 alatt a Messenger meg a Skype mennyire küldi pontosan az értesítéseket?

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.