Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) MasterDeeJay válasza 5leteseN (#100) üzenetére

Régen volt az SLI ilyenre de már az sem működik, dx12 multi gpu működhet ráadásul úgy hogy nem is kell egyforma kártya de alig van játék ami megy.
Ezek futhatnak elvileg dx12-vel multigpu módban:
https://forums.tomshardware.com/threads/dx12-or-vulkan-games-supporting-m-gpu.2766047/

1. Ashes Of The Singularity
2. Rise Of The Tomb Raider
3. Deus Ex: Mankind Divided
4. Total War: Warhammer
5. Civilization VI
6. Hitman
7. Gears of War 4
8. Sniper Elite 4
9. Halo Wars 2

Én a Tesla M40 mellé Quadro M2000-et raktam be az gyorsít VP9 youtube-ot is, annyi hogy kézzel raktam be M6000-ként az eszközkezelőbe a teslát.
AVX2 az ami hiányzik xeon v2-ből, nem tudom hogy mi az ami igényli.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#102) 5leteseN válasza MasterDeeJay (#101) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Köszönöm a választ!

...és, hogy miért: Azért érdekel, mert a ha 2 (3 ??? ) M40-t összefogva tud használni "Windows Őfelsége", a DX12-vel, akkor a többi Tesla teljesítménye a valószínűsíthető 0,5-0,7-es szorzóval hozzáadva is jóeredményt adna összesen a jelenlegi 80€ körüli darab-árból.

Ez merült fel bennem.

Közben ránéztem a TechPowerUp-ra:
a 2 darabos 170%teljesítmény a 6600XT szintje,
a 3 Tesla M40 pedig a 3070Ti közelében van.
...legkevesebb!

+ húzható vagy alulfeszelés ellensúlyozza a hátrányokat, hozhat még előnyöket.

[ Szerkesztve ]

(#103) 5leteseN válasza 5leteseN (#102) üzenetére


5leteseN
aktív tag

A PCIe nem lesz szűk keresztmetszet vajon?
Az E5-26xx proc 40 PCIe 3.0-t kezel, legtöbb 1GB sávszélesség/darab, de nem tudom, hogy ez mennyire adódik össze duál CPU-nál, mi mások, mennyire foglalják, stb...

(#104) MasterDeeJay válasza 5leteseN (#103) üzenetére

Dual lapnál a pcie sáv a laptól függ mert amúgy összeadódnak a sávok. De speckó eset a skálázódása. Ha program nem támogatja a két procit akkor bizony lassulhat is.
Pl van egy rakás magod, két imc-d és előfordul olyan hogy az első proci egyik
magja keresgéli a program adatát a második proci ramjában ami nem kevés késleltetést okoz.
Progiknál numa aware néven van ez a kompatibilítás hogy a progi tudja melyik procin imc-jére rakjon adatot és ne kelljen egyikből a másikba nyúlkálni.
Gpu skálázódás totál az adott progitól függ.
Itt is lehet olyan hogy egyik videókártya a második proci pcie sávján lóg és lassabban érhető el annak a proginak amely az első procin fut.
Nem egy egyszerű dolog ez.
Pl két virtuális gép amikor jól van rendezve és az app ami futtatja őket fel van készítve több procira.

Játékok erre totálra nincsenek felkészítve és alapból az első procin fognak futni.
Hasonló jelenség több ccx-es ryzeneknél is létezik.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#105) 5leteseN válasza MasterDeeJay (#104) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Lehet, hogy jobb lenne az egyik processzor hoz tenni a két Tesla-t?

Majd megnézem, hogy egyáltalán menne-e, és akkor még mindig kérdés lenne, hogy hova rakom a kimenetet adó VGA-t.

Arról mit gondolsz, ha a Tesla mellé kerül egy 1080Ti?
A DX12 tudja kihasználni mindkettőt és. Ti kimenetére tenni?
Ekkor vajon a Cyberpunk mennyi VGA-RAM-ot lát? :Y

+ :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#106) MasterDeeJay válasza 5leteseN (#105) üzenetére

Mindenképpen ahoz a procihoz lévő pcie slotokban ami az első, bár alapból úgy is van kialakítva a lap legtöbbször.
GTX mellé nem jó a Tesla. Nvidia driverek összeakadnak. Quadro mellé ajánlott inkább vagy akár milyen más nem GTX kártyához.
Cyberpunk csak egy kártyát fog használni amit kiválasztasz neki windows gépházban és persze annyi ramot amennyi azon az egy kártyán van.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#107) 5leteseN válasza MasterDeeJay (#106) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Köszönöm.

Közben Tesla P40-re fiatalodott, mire vásárlás lett belőle. :C :DD

Maradhatunk itt a rokonnal, vagy máshol?

2-3hét Kínából... :Y

A C-punk alkar nem fog menni a Tesla+VGA-kimenet párossal, vagy arra utaltál, hogy egy Tesla-t tud használni a VGA-kimenetes mellett "csak", nem kettőt(+VGA).

[ Szerkesztve ]

(#108) MasterDeeJay válasza 5leteseN (#107) üzenetére

Na arra kíváncsi leszek, megérne egy cikket. Jó ez a topik is rá.
Az amúgy asztaliban TitanXP-nek felel meg, teljes értékű GP102 csak órajelben kevés de az javítható. Viszont hűtést azt kell építeni, nyomtatott adapter plusz kettő párhuzamosan kötött Arctic P12 nekem simán vitte az M40-et húzva.

Arra céloztam hogy Tesla mellé quadro kártya működik vagy Intel integrált, vagy AMD/Ati de GTX asztali kártyák nem mivel összeakad a két nvidia driver egy rendszerben.
Úgy van hogy a quadro driverben nincs benne az asztali GTX driver és kettőt nem lehet felrakni. Nvidia hülyesége. AMD-nél fel lehet rakni régi ezeréves Ati kártya mellé új Radeon MI drivert is. Teslából és Quadro-ból annyit raksz a gépbe amennyit akarsz.
De egy időben GTX és Quadro vagy Nvidia az problémás. (van akinek működött de a többségnek nem)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#109) 5leteseN válasza MasterDeeJay (#108) üzenetére


5leteseN
aktív tag

ML350p Gen8 szerverbe kerül, annak a gyári hűtő -"gázturbinái" nem elegendőek?

Feladatom még: a jelenlegi 450W-os táp helyett kell a szerverek egy 750W-os, de ez nem ide tartozik.

(#110) MasterDeeJay válasza 5leteseN (#109) üzenetére

Abban menni fog azzal a hűtéssel, táp kicsit sarkos. Még annyi hogy ennek emlékeim szerint 8 pin cpu power tápcsati kell mint az M40-esnek, a sima pcie 8pin-es nem megy rá (meg ne is menjen mert fordított bekötésű)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#111) 5leteseN válasza MasterDeeJay (#110) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Sajnos erre nem kérdeztem rá, pedig egy "rávezető kérdés" biztos sokat segített volna:"Ugye van hozzá táp-kábel?"
:W :W :W

Említetted, hogy a Tesla P40 freki-lemaradását aTitanXP-től könnyű behozni.
Mire gondoltál?
...és kösz az eddigieket is! :R :R :R

(#112) MasterDeeJay válasza 5leteseN (#111) üzenetére

Msi afterburnerrel lehet húzni.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#113) 5leteseN válasza MasterDeeJay (#112) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Felmerült egy 100€-ós 5600XT a videó -kimenet szerepre egy K2000 mellett.

Ezek mindegyike tud összedolgozni a P40-nel?

Driverek nem akadnak össze? Ha nem, akkor a 4x-es ára ellenére is az 5600XT a szimpatikus. Tesla P40???

Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#114) MasterDeeJay válasza 5leteseN (#113) üzenetére

Quadro K2000 az kepler, régebbi drivere van az nem fog menni. M2000 az ami megy mellette.
5600xt az menne mellette biztosan. Összeakadás csak nvidia kártyákon belül van.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#115) 5leteseN válasza MasterDeeJay (#114) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Még mindig: :R :R :R

...és mi lenne a helyzet a Quadro P2000+Tesla P40 páros esetén?

Ha tudnak együtt is dolgozni akkor vajon mennyi lenne a közös teljesítménye ennek a "csapatnak"?
A P2000-nek a Passmark 7.000-t ír, a P40-nek pedig 16.800-t.
Hogy teljes legyen a kép: 5600 XT>13.800.
A "Van-e?/Mennyi lehet a közös teljesítmény?" becslés esetleg erre is? :R

A terv még mindig az, hogy az egyes CPU kapja a VGA-kimenetes kártyát, és amikor kell a nagyobb teljesítmény, akkor lesz bekapcsolva csak a kettes CPU BIOS-ból, a hozzá berakott P40-nel.
Azt csak remélem, hogy ilyenkor a P40 24GB VRAM-ja látszik majd a programoknak W10 Őfelsége DX12-je alatt.

Erről tudható előre vmi vajon?

Jövő héten jön a P40, írom majd a híreket.
Mivel teszteljék, hogy összehasonlítható legyen a korábbi eredményekkel?

[ Szerkesztve ]

(#116) MasterDeeJay válasza 5leteseN (#115) üzenetére

Közös teljesítményt csak akkor ad akármi ha van program ami egyszerre többet támogat.
win10 alatt nehéz belőni hogy azt használja alapból. win11-et kellene felraknod inkább.
P2000 már újabb kártya az megy ugyan azon driverrel mint a P40 és nem akadnak össze.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#117) 5leteseN válasza MasterDeeJay (#116) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Köszönöm!
Akkor összekötöm a tervet egy W10=>W11-re ugrással, ahol ezek szerint egyértelműen jobb a P2000/P4000+P40 páros együttes teljesítménye, mint az AMD-VGA-k bevonásával.

Emellett a jó hír mellett jött egy "rossz-mail", ami szerint a vételárból lealkudott 25€ nyereséget "elkéri" a Vám!
:Y :O :O :O

Vígasztaltam magam: Ha nem alkuszok sikeresen, akkor még rosszabb lenne!

Irány a hűtő=>sör. :DD

(#118) 5leteseN válasza MasterDeeJay (#114) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Ha jól értem a dolgot, akkor Pascal GPU-s VGA-k nem akadnak össze egymással.
Következő kérdés bennem már csak az, hogy vajon a szintén Pascal GPU-S 1030 vagy (az esélyesebb)1050Ti összeakadási esélye mennyi a P40-nel?
A monitor szerepben egy plazma tv lesz, és az M2000/P2000 és az M/P sorozatok tagjaival annyi nehézségek bukkantak fel, hogy ezek profi kimeneteit a TV nem ismeri.

Még egy átalakító kellenne további +gondokkal => kihagynám.

Vélemény?

+ :R :R :R :)

[ Szerkesztve ]

(#119) MasterDeeJay válasza 5leteseN (#118) üzenetére

Asztali videókártyának más driver kell és ahogy írtam kettő nvidia driver nem fér el egymás mellett.
GT/GTX nem jó Tesla/Quadro mellé. Mindegy mi a GPU típusa, a lényeg az hogy asztali kártya drivere más mint a tesla vagy quadro kártyáé.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#120) 5leteseN válasza MasterDeeJay (#119) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Köszönöm a bővebben kifejtett ismertetőt, kezdem érteni: nem a Pascal GPU-nak kell azonosnak lenni, hanem -ha jól értem-, akkor a Quadro+P40 páros tud a nem ütköző meghajtó driver-programok miatt összedolgozni, és az 5600XT+P40 páros is emiatt tud.
Nem a különböző GPU-k okozák a gondot, hanem "csak" a driverek.

Kénytelen leszek "megcsalni" a 1050Ti-t ezen ok miatt, gyanúsan az 5600XT-vel.

FedEx kihozta a csomagot, akkor nem kell VÁM-ot fizetni :Y :Y :Y ?

Tökéletes nap nem lett, nincs a dobozban a táp-kábel. :(
Ami még meglepett: a TechPowerUp is azt írja, hogy 8+6 érintkezős tápok kellenek, de a kártyán csak egy 8-as van a végén. :F

[ Szerkesztve ]

(#121) csanadjatek


csanadjatek
tag

Sziasztok,
Erősen gondolkozom egy M40-esen, az lenne a kérdésem, hogy esetleg egy olyan megoldás, hogy a GPU kap egy vízhűtő blokkot, hátlapra átrakva a passzív borda, működhet? Köszi!

(#122) csanadjatek válasza csanadjatek (#121) üzenetére


csanadjatek
tag

UPDATE: ő esetleg jó lehet: https://koolance.com/video-card-vga-nvidia-geforce-gtx-980-water-block-vid-nx980 ? :R

(#123) MasterDeeJay válasza csanadjatek (#122) üzenetére

Ahogy tudom a 980ti-vel egyező az elrendezése az meg a 980-as referenciával elvileg egyezik (ramoknál azért nézd meg). Ami nem ref az a tápcsati máshogy van megoldva.
Hátlapjára ha elfér ragaszthatsz nagyobb lapos bordát a ramok részére.
Legjobb lenne egy 980ti vagy titanx(m) blokk.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#124) csanadjatek válasza MasterDeeJay (#123) üzenetére


csanadjatek
tag

Köszi szépen, majd kitalálom pontosan még - most megihletett ez a megoldás, esetleg még a RAMokra ráküldök egy vékony lapbordát, és teljesen meg van oldva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.