Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) OHOgameplay válasza MasterDeeJay (#50) üzenetére


OHOgameplay
csendes tag

Cyberbug 2077

(#52) fatpingvin válasza OHOgameplay (#51) üzenetére


fatpingvin
őstag

ja hát attól nem tudom mit vártál...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#53) OHOgameplay válasza fatpingvin (#52) üzenetére


OHOgameplay
csendes tag

Nem erről van szó. Tudtam, hogy mit vártam el. A kommentem lényege az volt, hogy az egyik bideó, amit a szerző linkelt az egy FAKE.

(#54) Steve_Brown válasza OHOgameplay (#53) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

"a bejegyzés jelenleg nincs kész"

[ Szerkesztve ]

(#55) MasterDeeJay válasza OHOgameplay (#53) üzenetére

Leveszem a linket, nem tudom megerősíteni meg cáfolni sem.
Annyi biztos hogy jóval gyorsabb mit egy 970-es és a 980ti felett van.
Azt a játékot nem ismerem, de ahogy olvastam nem egy jól optimalizált valami.

[ Szerkesztve ]

(#56) Yutani válasza OHOgameplay (#53) üzenetére


Yutani
nagyúr

6 games on Tesla M40 [link]

#tarcsad

(#57) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nem vagyok érdekelt a témában, csak bele futottam ebbe:

Innen letölthető: [link]

40-es ventik nem éppen halk kategóriába tartoznak, de jobb mint a semmi.

(#58) nyunyu válasza eldiablo (#57) üzenetére


nyunyu
félisten

Tudja valaki, hol lehet Pesten venti adaptert nyomtattatni?

Egyelőre még nem tudom, hogy az Arctic P8 PWM PST elég lesz-e, vagy kell rá az MI8 topikban emlegetett Dell SFF blower.

Kártyámat ma engedték át a vámon 4000Ft + a 185€ ÁFÁjának kifizetése után.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#59) MasterDeeJay

Megérkezett az én példányom is végre (januári rendelés :DDD )
Így tudom folytatni a cikket!

[ Szerkesztve ]

(#60) eldiablo válasza nyunyu (#58) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Aprón valaki hírdette magát, hogy pénzért nyomtat.
Bocs, de én nem vállalom, hiába van nyomtatóm. :B

(#61) MasterDeeJay

Frissítem a cikket nemsokára. Lassan ért ide a kártya.
Extra dolgok lesznek bene.
Gyári biossal friss Quadro M6000 driverrel megy ami ahogy fent írta valaki NEM működik GTX régebbi karikkal (pl:gtx 650). Így én most egy Ati HD5450-est használok, azaz azt is meg az integráltat.
Aztán a kártyát át kell kapcsolni az nvidia-smi kapcsolóval wddm módba..
Valamiért nálam regedit sem kellett, windows látta hogy menyire hulladék a hd5450-es így alapból látszódik az M40 a választómenüben. Hűtésem csak ideiglenes.
Hálapot nem kaptam a kártyához így a Hd5450-es tartja pár zsepivel kiékelve a kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#62) MasterDeeJay

Nem értem mit cseszhettem el, most az integrálton kívül semmilyen kártyával nem megy az M40-es. Azaz legutoljára DDU-t használtam, tudom baromság volt, a moddolt AMD drivereket szedtem le vele. Most tök mindegy milyen kártyát rakok be (Matrox Xenia, HD5450, 2600XT), nem kiválasztható az M40-es csak akkor ha az integráltat hagyom de azzal nincs normális kép (16mb-os Pci valami amivel diavetítés a windows is)
Hiába írok át mindent jól regeditbe.
Ablakosban mennek a dolgok az integráltal is de akad az egész. 1920 extreme teszt is kevesebb jóval mint kellene meg ez is akadozva futott le. kb 4000 körül kellene hoznia, nem is boostolt a kártya csak olyan 800-900 között ment. Melegedni sem melegszik, pedig pont gyenge venti van most csak rajta egy kartondobozzal rögzítve.

[ Szerkesztve ]

(#63) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#62) üzenetére

Win11-et felraktam azaz upgradeltem a 10-ről és ott válaszható. De még mindíg elég siralmas eredményt ad. Viszont már nem lagol.

(#64) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#63) üzenetére

Na a moddolt biosban nem ment a boost. Már értékelhető eredményt mutat.

(#65) OHOgameplay válasza MasterDeeJay (#62) üzenetére


OHOgameplay
csendes tag

Nekem megy win 10 alatt nvs510-zel. Van mellette egy r7 250x is, amivel háttérprogramokat hajtok meg. Regediteket megcsináltam, ahogy kell. Jelenleg nem tökéletes a setup, az r7 még nem jelenik meg a választható opciók közt, mert nem csináltam meg hozzá a regeditet, nem volt rá időm.
A cyberpunk alatt, hiába választom ki az m40-et, mindig az r7-esen futtatja, szóval ilyenkor letiltom azt, és fasza minden. Más játék (osiris new dawn) alatt viszont rendesen ment. Majd még tesztelem jobban.

(#66) nyunyu


nyunyu
félisten

Grr, Seasonic 4+4 tűs CPU tápkábelét nem lehet rádugni, mert kétszer olyan széles a csatin a lehúzásgátló fül, mint aminek a helyét kivágták a kártya hátából.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#67) MasterDeeJay válasza nyunyu (#66) üzenetére

Alapból nagyobb igaz, de fogod és levágod róla. :DDD

Vagy ha a tápot félted akkor egy EPS kábelt veszek ami lehet hosszabbító vagy átalakító stb és arról vágod le a pöcköket.
Én simán letörtem, nem egy olyan csati ez amit gyakran kell mozgatni. Fordítva amúgy sem lehet bedugni.

[ Szerkesztve ]

(#68) nyunyu válasza MasterDeeJay (#67) üzenetére


nyunyu
félisten

Az lesz, ezt a kábelt külön vettem, direkt a kártyához.

Meg a Dell blowert sem ártana kipróbálnom bevetés előtt, hogy mennyire elviselhető a hangja.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#69) MasterDeeJay válasza nyunyu (#68) üzenetére



Nekem ez lesz rajta. Igaz 41cm lesz így a kártya és át kell alakítani hozzá a gépházat, meg valami tartót is kell terveznem hogy ne a pcie slot tartsa az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#70) nyunyu


nyunyu
félisten

Próbálkozom a Tesla M40 kártyával, de akármelyik hosszú PCI-E portba dugom az Asus Strix B550-F-en, VGA inicializálásnál kifagy a gép, kép sincs a másik PCI-E-be dugott 1050Ti-n, se BIOSba nem tudok belépni, se a boot OK LED sem gyullad ki.

Mi a navalya lehet ez?

8 tűs EPS12V tápcsatit ellenőriztem, beakasztós fül felőli oldalon vannak a +12V lábak, túloldal a föld. -> jó a plusz CPU kábelem lábkiosztása.

[szerk:]UEFIt még nem piszkáltam

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71) MasterDeeJay válasza nyunyu (#70) üzenetére

Above 4g decoding biosba be van kapcsolva? Esélyes hogy nem tudja enélkül címezni a bios.

(#72) nyunyu válasza MasterDeeJay (#71) üzenetére


nyunyu
félisten

Most túrtam végig a túlkomplikált BIOSomat a kártya nélkül, és az nem volt bekapcsolva.
Bekapcsoltam, beraktam a kártyát, és voila, bebootolt :Y

Hmm, meglévő nV driverem felismerte a kártyát.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#73) MasterDeeJay válasza nyunyu (#72) üzenetére

Ez az egyik feltétele hogy működjön. Nagy címtartomány kell neki, nem megy 32bites címmel induláskor sem.

(#74) nyunyu


nyunyu
félisten

Megcsináltam az nvidia-smi, meg registry turkálást, simán elindultak a benchmarkok az M40-en.

Más kérdés, hogy az itthon talált kartonból tölcsér hajtogatást 1 óra szopás után feladtam, így csak a 8 centis venti volt a kártya mögé rakva, aztán az elégtelen hűtés miatt 325MHz-n döcögött végig a Superposition 1080extreme-ben átlagosan 4.3fps-et produkálva. (1050Ti: 9.5)

Hűtés B opciónak vett Dell SFF blowernek nem ér el a madzagja a CPU-FAN3 csatimig, így azzal nem tudtam kipróbálni a kártyát, de önmagában 12V-n eléggé lombfúvó hangja van.

Ha lesz időm, akkor holnap folyt köv.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#75) OHOgameplay válasza nyunyu (#74) üzenetére


OHOgameplay
csendes tag

Biztosan a hűtés miatt volt 325mhz-n? Mert kell feltelepített driver a display gpu-nak is. De ha te egy 1050ti-t használsz, akkor ezt nem teheted meg, mert csak az egyik kártya drivere lesz aktív. Ha nincs fent mindkettőnek driver, akkor néhány program egyszerűen nem fogja kihasználni a teslát. Javasolnék egy amd kártyát display-nek emiatt. Vagy egy másik maxwell-es quadrot. használhatsz régebbieket is, de akkor a driverből csak régebbit tudsz használni.

(#76) nyunyu válasza OHOgameplay (#75) üzenetére


nyunyu
félisten

Sima 511.65 nV driver van csak a gépemen, kb. 1 hónapja frissítettem, amikor még nem volt meg a Tesla.
Teslával Win induláskor elsötétült kétszer az 1050Ti-re kötött képernyő, gondolom akkor vette észre a Win, hogy van még egy GPU, de akkor még nem tudta használni a játékokban, tesztekben.

nvidia-smi, meg a registry turkálás óta működik mindenhol

Első tesztnél kb. 2 percig ~1100MHz-s GPUt mutatott, de amikor elérte a 85-87C-t, onnantól fixen 325-ön döcögött, úgyhogy biztosan a hűtés hiánya okozta.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#77) OHOgameplay


OHOgameplay
csendes tag

Moddolt a tesla bios-a esetleg? Mert sima bios-ú tesla fixen nem megy gtx driverrel.
Illetve tudnál küldeni egy nvidia oldalas linket a driverről?

(#78) nyunyu válasza OHOgameplay (#77) üzenetére


nyunyu
félisten

BIOSt még nem piszkáltam.

Drivert meg innen töltöttem, manual, geforce 10 series, 1050Ti, Win10 64bit.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#79) OHOgameplay válasza nyunyu (#78) üzenetére


OHOgameplay
csendes tag

Akkor esetleg ki tudod deríteni milyen bios van benne?

(#80) nyunyu válasza OHOgameplay (#79) üzenetére


nyunyu
félisten

Valami jó régi, cikkbeli modpackban újabb van.

Közben megtaláltam, hova mentettem az nV telepítőt: 511.65-desktop-win10-win11-64bit-international-nsd-dch-whql.exe a fájlneve.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#81) OHOgameplay


OHOgameplay
csendes tag

Akkor továbbra sem értem hogyan megy neked geforce driverrel

(#82) nyunyu


nyunyu
félisten

Nyomtattam ABSből egy ilyen 8 centis venti adaptert:

Nagyjából passzol az M40-re, 3 csavarhely jó helyen van.
Rögzítés: 3db M3x12 csavar megy a kártyába, ventihez meg 4db M3x12 csavar+4db M3 anya.

Amit utólag buherálni kellett a tölcséren: kivágtam a tápkábel helyét, mert nem fért el a csatlakozó, aztán körberagasztottam szigszalaggal a kártya burkolata, meg az adapter közti réseket, meg a venti+adapter köztieket.

Artic P8 PWM PST ventivel próbálkozom, mert erre írták azt, hogy nagyobb teljesítményű + légnyomásra optimalizált.

Első teszt, venti simán rádugva az alaplapi FAN3 csatira, tűrhető szélzaj, de valami coil whine nagyon cicereg.
Kártya kb. a Superposition felénél túlmelegszik, 3/4-étől 335MHz-n döcög.

Aztán ellenőriztem AIDA64-ben a venti sebességet: 1700RPM :(

Alaplapi BIOSba be, FAN3 vezérlés PWM helyett fixen DC módra, ezzel hajszárító mód ON.
AIDA64 szerint 2700RPM.

Superposition egyszer végigment hibátlanul 1113MHz-n, de a végén már 83C volt a kártya.
3106 pont jött ki 1080Extremeben.

Második nekifutásra túl is melegedett, ott 985MHz-n stabilizálódott a kártya órajele.

Úgy tűnik kéne keresni valami még nagyobb nyomású 8 centis ventit, mert az Arctic P8 1.9mmH2O-ja kevés lesz a 220W-ot nyaldosó kártyához.
Meg jó lenne, ha nem lenne ennyire hajszárító hangja, mert a hangszigetelt oldalú Define R7-en át is hallani.

Esetleg játszani kéne az alulfeszelt BIOSszal, mert most a saját gyárim van rajta, meg a sima Geforce 511.65 driver.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#83) nyunyu


nyunyu
félisten

Kipróbáltam a gm200-uv-1114c-600r.rom -ot, de ezzel nem a második tesztfutásnál 77C-ig felkúszó hőmérséklet miatt throttlingol a kártya, hanem a lejjebb állított power limitbe fut bele:

170W-nál magasabb GPU fogyasztást nem láttam a teszt során. (gyári rommal 220W is előfordul!)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#84) MasterDeeJay válasza nyunyu (#82) üzenetére

Delta gfb0812shs ventim van felezve (nem 2db egyben csak 1db) meg doboz+ragasztó. Nem alulfeszelt hanem sima standard biost taktam rá nagyobb boostal. Éppen nem throtlingol, hangja ugyan van de nem kell maxon használnom.
Ez 80 cfm lenne maxon dupla kivitelben.
Uv bios nem vállt be, valamiért nem boostol.

[ Szerkesztve ]

(#85) nyunyu


nyunyu
félisten

Játszottam picit az uv-900.rommal, power table fülön mindenhol átírtam a 162500-as értéket 180000-re. (162.5W helyett 180W limit?)
Így lényegesen kevesebbszer futott bele a kártya a power limitbe, és második teszt futás végére lett 77C-s.
screenshot
3184 pont 1080extremeben.

Aztán átírtam a limitet 200W-ra, plusz az első fülön 1203MHz-re a boost limitet.

Így második futás végére ment fel 86C-re a kártya, éppenhogy nem figyelt be a hőmérséklet miatti throttling.
Power limitet viszont egyszer sem érte el, végig 1113MHz-n ment, nem boostolt.
190W volt így a pillanatnyi maximális fogyasztása a kártyának.

screenshot
3408pont 1080extremeben.

Szóval lehet ezt még tweakelgetni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#86) MasterDeeJay

Vettem egy M2000-est 2D-re így egy driverrel is mehet az M40-es. Azaz én nem a GTX driverrel használom hanem a Quadro félével. Bár némely játék amivel játszom annak még az m2000 is sok.
Korábban mindenféle szedett vedett Ati kártyával használtam. Legutóbb HD5450-esel ami a halálán van és nem megy minden kimenete.

[ Szerkesztve ]

(#87) OHOgameplay válasza MasterDeeJay (#86) üzenetére


OHOgameplay
csendes tag

Van esetleg egy kepler quadrod is? Mert nekem nvs 510 van, emiatt csak régebbi driverrel tudom használni, kíváncsi lennék mennyivel rosszabb a teljesítmény up tondat driverrel.

(#88) MasterDeeJay válasza OHOgameplay (#87) üzenetére

Van kepler teslám (k20c) is de nem fér be mellé. (Csak rövid kártya fér el az alsó slotba a lapon az extra saták miatt)
Többi quadróm meg régi, nincs egyező driverem. (Nvs 450, tesla c2075)
De használd valami akár milyen ati kártyával. Firepro is jó.
Kepler Gtx650-essel összeakadt a quadro driver.
Ha kell posta áron küldök neked egy hd5450-est. De lehet lesz hd7770-es is az 2D-re jó kártya.

(#89) MasterDeeJay

Még nincs összerakva rendesen.

(#90) MasterDeeJay

Kapott Arctic P8 ventiket dual-ba.

Most már a hűtés is jó és egy kis tuning is belefér.

(#91) nyunyu válasza MasterDeeJay (#90) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezek milyen BIOS beállításokkal (feszültség, TDP, órajelek?) készültek?

Illetve hosszabb távon is bírja a kártya ezt az órajelet túlmelegedés nélkül?
Én azt vettem észre a 200W TDP limitemmel, hogy így is túlmelegszik a kártya, ha már fél-egy órája nyúzza valami, és throttlingol, és visszaesik 900-1000MHz közé az 1-2 teszt futása alatt betonstabil 1133MHz-m. :(

Már azon gondolkoztam, hogy veszek még 2 Arctic P8 PWM PST-t a meglévő mellé, aztán burkolat levesz, és a bordára csavarozom a ventiket...

Ja, PC Building Simulator szeret random kifagyogatni a Teslával.
Kb. huszadik alkalomnál fagyás helyett klasszikus kékhalált dobott a Win10, akkor video memory allocation errort ír.
Úgy tűnik túl sok a játéknak a 12GB VRAM. :Y

Mióta visszaváltottam az "energiatakarékos GPUra" a játékot, egyszer sem fagyott ki. (75W TDP-s 4GB 1050Ti-vel meg folyamatosan GPU power limitet ír az MSI Afterburner :( )

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#92) MasterDeeJay válasza nyunyu (#91) üzenetére

Stock feszes bios, kissé emelt órajelekkel (megnezem majd pontosan). Semmi szoftveres tuninggal, tdp limit gyári.
Nagyrészt az m2000 kártyát használom mivel bőven elég amikkel játszom és csak pár játéknál az m40-est azoknál betonstabil. Fullhd vagy kevesebb ablakban nem max graf aa nélkül mindnél. Nincs nagy igényem.

(#93) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#92) üzenetére

(#94) MasterDeeJay

Hűtés szétszedve. Újrapasztáztam mx-5-el, itt még a gyári betonkemény paszta van rajta. -4-5 fok az új pasztával.


[ Szerkesztve ]

(#95) nyunyu


nyunyu
félisten

Ha valaki drivert frissítene: asztali 522.25-ből kikerült a legtöbb Maxwell kártya, nincs 980Ti, Titan X, Tesla M40.

Szerencsére a Quadro M6000-et benne hagyták, így eszközkezelőben a felkiáltójeles Tesla M40 eszközön jobb klikk, manuális driver tallózás, nem kompatibilis eszközök mutatása, Quadro M6000.
Meg törölni kell a HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ ControlSet001 \ Control \ Class {4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318 alól a Tesla bejegyzésnél az AdapterType-ot, aztán működik.

Meg úgy tűnik, hogy a Unity alapú játékokkal random fagyás is elmúlt ezzel a driverrel.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#96) MasterDeeJay válasza nyunyu (#95) üzenetére

Eléggé furcsa, mivel a gtx9xx széria bent maradt az inf-ben. Érthetetlen hogy miért szedték ki pont az m40-est. Felraktam én is kényszerítve M6000 néven.

Köszi a leírást! :R

(#97) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#96) üzenetére


Resizable bar is megy az m40-esen bár lehet alapból is menne.

(#98) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

Szia Nagymester!

Szép munka, érdekes volt olvasni. Köszönet!

A bennem motoszkáló kis-ördög ;] érdeklődni szeretne, hogy két ilyen M40-es tud összedolgozni W10/W11 alatt a játákokban vagy pl: videó-vágó, Blender, egyebek alatt?

[ Szerkesztve ]

(#99) MasterDeeJay válasza 5leteseN (#98) üzenetére

Elvileg igen, ha a program támogatja alapból a két gpu-t, mert driver ebben nem segít. Játékok alatt csak dx12 mutigpu módban (pl: ashes of singularity) de sliben nem hiszem.

(#100) 5leteseN válasza MasterDeeJay (#99) üzenetére


5leteseN
aktív tag

1: :R :R :R
2: Felmerülő kérdés:A Szájberpunk, CS-ek, egyebek vajon?
3: A játék dönti el, hogy fut-e multi-gpu-ban, vagy a DX12(driver), vagy ...?

Kicsit nem ide tartozik, de mégis: van vmi utasítás készlet, ami miatt a régi procikon nem futnak az új játékok. Az e5-... v2-k rendben vannak ebből a szempontból?

...tehát kettő Tesla M40, +a videó-kimenetes VGA.
Ez utóbbi feladatra mi lenne a javasolt?

[ Szerkesztve ]

(#101) MasterDeeJay válasza 5leteseN (#100) üzenetére

Régen volt az SLI ilyenre de már az sem működik, dx12 multi gpu működhet ráadásul úgy hogy nem is kell egyforma kártya de alig van játék ami megy.
Ezek futhatnak elvileg dx12-vel multigpu módban:
https://forums.tomshardware.com/threads/dx12-or-vulkan-games-supporting-m-gpu.2766047/

1. Ashes Of The Singularity
2. Rise Of The Tomb Raider
3. Deus Ex: Mankind Divided
4. Total War: Warhammer
5. Civilization VI
6. Hitman
7. Gears of War 4
8. Sniper Elite 4
9. Halo Wars 2

Én a Tesla M40 mellé Quadro M2000-et raktam be az gyorsít VP9 youtube-ot is, annyi hogy kézzel raktam be M6000-ként az eszközkezelőbe a teslát.
AVX2 az ami hiányzik xeon v2-ből, nem tudom hogy mi az ami igényli.

(#102) 5leteseN válasza MasterDeeJay (#101) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Köszönöm a választ!

...és, hogy miért: Azért érdekel, mert a ha 2 (3 ??? ) M40-t összefogva tud használni "Windows Őfelsége", a DX12-vel, akkor a többi Tesla teljesítménye a valószínűsíthető 0,5-0,7-es szorzóval hozzáadva is jóeredményt adna összesen a jelenlegi 80€ körüli darab-árból.

Ez merült fel bennem.

Közben ránéztem a TechPowerUp-ra:
a 2 darabos 170%teljesítmény a 6600XT szintje,
a 3 Tesla M40 pedig a 3070Ti közelében van.
...legkevesebb!

+ húzható vagy alulfeszelés ellensúlyozza a hátrányokat, hozhat még előnyöket.

[ Szerkesztve ]

(#103) 5leteseN válasza 5leteseN (#102) üzenetére


5leteseN
aktív tag

A PCIe nem lesz szűk keresztmetszet vajon?
Az E5-26xx proc 40 PCIe 3.0-t kezel, legtöbb 1GB sávszélesség/darab, de nem tudom, hogy ez mennyire adódik össze duál CPU-nál, mi mások, mennyire foglalják, stb...

(#104) MasterDeeJay válasza 5leteseN (#103) üzenetére

Dual lapnál a pcie sáv a laptól függ mert amúgy összeadódnak a sávok. De speckó eset a skálázódása. Ha program nem támogatja a két procit akkor bizony lassulhat is.
Pl van egy rakás magod, két imc-d és előfordul olyan hogy az első proci egyik
magja keresgéli a program adatát a második proci ramjában ami nem kevés késleltetést okoz.
Progiknál numa aware néven van ez a kompatibilítás hogy a progi tudja melyik procin imc-jére rakjon adatot és ne kelljen egyikből a másikba nyúlkálni.
Gpu skálázódás totál az adott progitól függ.
Itt is lehet olyan hogy egyik videókártya a második proci pcie sávján lóg és lassabban érhető el annak a proginak amely az első procin fut.
Nem egy egyszerű dolog ez.
Pl két virtuális gép amikor jól van rendezve és az app ami futtatja őket fel van készítve több procira.

Játékok erre totálra nincsenek felkészítve és alapból az első procin fognak futni.
Hasonló jelenség több ccx-es ryzeneknél is létezik.

[ Szerkesztve ]

(#105) 5leteseN válasza MasterDeeJay (#104) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Lehet, hogy jobb lenne az egyik processzor hoz tenni a két Tesla-t?

Majd megnézem, hogy egyáltalán menne-e, és akkor még mindig kérdés lenne, hogy hova rakom a kimenetet adó VGA-t.

Arról mit gondolsz, ha a Tesla mellé kerül egy 1080Ti?
A DX12 tudja kihasználni mindkettőt és. Ti kimenetére tenni?
Ekkor vajon a Cyberpunk mennyi VGA-RAM-ot lát? :Y

+ :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#106) MasterDeeJay válasza 5leteseN (#105) üzenetére

Mindenképpen ahoz a procihoz lévő pcie slotokban ami az első, bár alapból úgy is van kialakítva a lap legtöbbször.
GTX mellé nem jó a Tesla. Nvidia driverek összeakadnak. Quadro mellé ajánlott inkább vagy akár milyen más nem GTX kártyához.
Cyberpunk csak egy kártyát fog használni amit kiválasztasz neki windows gépházban és persze annyi ramot amennyi azon az egy kártyán van.

(#107) 5leteseN válasza MasterDeeJay (#106) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Köszönöm.

Közben Tesla P40-re fiatalodott, mire vásárlás lett belőle. :C :DD

Maradhatunk itt a rokonnal, vagy máshol?

2-3hét Kínából... :Y

A C-punk alkar nem fog menni a Tesla+VGA-kimenet párossal, vagy arra utaltál, hogy egy Tesla-t tud használni a VGA-kimenetes mellett "csak", nem kettőt(+VGA).

[ Szerkesztve ]

(#108) MasterDeeJay válasza 5leteseN (#107) üzenetére

Na arra kíváncsi leszek, megérne egy cikket. Jó ez a topik is rá.
Az amúgy asztaliban TitanXP-nek felel meg, teljes értékű GP102 csak órajelben kevés de az javítható. Viszont hűtést azt kell építeni, nyomtatott adapter plusz kettő párhuzamosan kötött Arctic P12 nekem simán vitte az M40-et húzva.

Arra céloztam hogy Tesla mellé quadro kártya működik vagy Intel integrált, vagy AMD/Ati de GTX asztali kártyák nem mivel összeakad a két nvidia driver egy rendszerben.
Úgy van hogy a quadro driverben nincs benne az asztali GTX driver és kettőt nem lehet felrakni. Nvidia hülyesége. AMD-nél fel lehet rakni régi ezeréves Ati kártya mellé új Radeon MI drivert is. Teslából és Quadro-ból annyit raksz a gépbe amennyit akarsz.
De egy időben GTX és Quadro vagy Nvidia az problémás. (van akinek működött de a többségnek nem)

[ Szerkesztve ]

(#109) 5leteseN válasza MasterDeeJay (#108) üzenetére


5leteseN
aktív tag

ML350p Gen8 szerverbe kerül, annak a gyári hűtő -"gázturbinái" nem elegendőek?

Feladatom még: a jelenlegi 450W-os táp helyett kell a szerverek egy 750W-os, de ez nem ide tartozik.

(#110) MasterDeeJay válasza 5leteseN (#109) üzenetére

Abban menni fog azzal a hűtéssel, táp kicsit sarkos. Még annyi hogy ennek emlékeim szerint 8 pin cpu power tápcsati kell mint az M40-esnek, a sima pcie 8pin-es nem megy rá (meg ne is menjen mert fordított bekötésű)

(#111) 5leteseN válasza MasterDeeJay (#110) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Sajnos erre nem kérdeztem rá, pedig egy "rávezető kérdés" biztos sokat segített volna:"Ugye van hozzá táp-kábel?"
:W :W :W

Említetted, hogy a Tesla P40 freki-lemaradását aTitanXP-től könnyű behozni.
Mire gondoltál?
...és kösz az eddigieket is! :R :R :R

(#112) MasterDeeJay válasza 5leteseN (#111) üzenetére

Msi afterburnerrel lehet húzni.

(#113) 5leteseN válasza MasterDeeJay (#112) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Felmerült egy 100€-ós 5600XT a videó -kimenet szerepre egy K2000 mellett.

Ezek mindegyike tud összedolgozni a P40-nel?

Driverek nem akadnak össze? Ha nem, akkor a 4x-es ára ellenére is az 5600XT a szimpatikus. Tesla P40???

Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#114) MasterDeeJay válasza 5leteseN (#113) üzenetére

Quadro K2000 az kepler, régebbi drivere van az nem fog menni. M2000 az ami megy mellette.
5600xt az menne mellette biztosan. Összeakadás csak nvidia kártyákon belül van.

(#115) 5leteseN válasza MasterDeeJay (#114) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Még mindig: :R :R :R

...és mi lenne a helyzet a Quadro P2000+Tesla P40 páros esetén?

Ha tudnak együtt is dolgozni akkor vajon mennyi lenne a közös teljesítménye ennek a "csapatnak"?
A P2000-nek a Passmark 7.000-t ír, a P40-nek pedig 16.800-t.
Hogy teljes legyen a kép: 5600 XT>13.800.
A "Van-e?/Mennyi lehet a közös teljesítmény?" becslés esetleg erre is? :R

A terv még mindig az, hogy az egyes CPU kapja a VGA-kimenetes kártyát, és amikor kell a nagyobb teljesítmény, akkor lesz bekapcsolva csak a kettes CPU BIOS-ból, a hozzá berakott P40-nel.
Azt csak remélem, hogy ilyenkor a P40 24GB VRAM-ja látszik majd a programoknak W10 Őfelsége DX12-je alatt.

Erről tudható előre vmi vajon?

Jövő héten jön a P40, írom majd a híreket.
Mivel teszteljék, hogy összehasonlítható legyen a korábbi eredményekkel?

[ Szerkesztve ]

(#116) MasterDeeJay válasza 5leteseN (#115) üzenetére

Közös teljesítményt csak akkor ad akármi ha van program ami egyszerre többet támogat.
win10 alatt nehéz belőni hogy azt használja alapból. win11-et kellene felraknod inkább.
P2000 már újabb kártya az megy ugyan azon driverrel mint a P40 és nem akadnak össze.

(#117) 5leteseN válasza MasterDeeJay (#116) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Köszönöm!
Akkor összekötöm a tervet egy W10=>W11-re ugrással, ahol ezek szerint egyértelműen jobb a P2000/P4000+P40 páros együttes teljesítménye, mint az AMD-VGA-k bevonásával.

Emellett a jó hír mellett jött egy "rossz-mail", ami szerint a vételárból lealkudott 25€ nyereséget "elkéri" a Vám!
:Y :O :O :O

Vígasztaltam magam: Ha nem alkuszok sikeresen, akkor még rosszabb lenne!

Irány a hűtő=>sör. :DD

(#118) 5leteseN válasza MasterDeeJay (#114) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Ha jól értem a dolgot, akkor Pascal GPU-s VGA-k nem akadnak össze egymással.
Következő kérdés bennem már csak az, hogy vajon a szintén Pascal GPU-S 1030 vagy (az esélyesebb)1050Ti összeakadási esélye mennyi a P40-nel?
A monitor szerepben egy plazma tv lesz, és az M2000/P2000 és az M/P sorozatok tagjaival annyi nehézségek bukkantak fel, hogy ezek profi kimeneteit a TV nem ismeri.

Még egy átalakító kellenne további +gondokkal => kihagynám.

Vélemény?

+ :R :R :R :)

[ Szerkesztve ]

(#119) MasterDeeJay válasza 5leteseN (#118) üzenetére

Asztali videókártyának más driver kell és ahogy írtam kettő nvidia driver nem fér el egymás mellett.
GT/GTX nem jó Tesla/Quadro mellé. Mindegy mi a GPU típusa, a lényeg az hogy asztali kártya drivere más mint a tesla vagy quadro kártyáé.

(#120) 5leteseN válasza MasterDeeJay (#119) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Köszönöm a bővebben kifejtett ismertetőt, kezdem érteni: nem a Pascal GPU-nak kell azonosnak lenni, hanem -ha jól értem-, akkor a Quadro+P40 páros tud a nem ütköző meghajtó driver-programok miatt összedolgozni, és az 5600XT+P40 páros is emiatt tud.
Nem a különböző GPU-k okozák a gondot, hanem "csak" a driverek.

Kénytelen leszek "megcsalni" a 1050Ti-t ezen ok miatt, gyanúsan az 5600XT-vel.

FedEx kihozta a csomagot, akkor nem kell VÁM-ot fizetni :Y :Y :Y ?

Tökéletes nap nem lett, nincs a dobozban a táp-kábel. :(
Ami még meglepett: a TechPowerUp is azt írja, hogy 8+6 érintkezős tápok kellenek, de a kártyán csak egy 8-as van a végén. :F

[ Szerkesztve ]

(#121) csanadjatek


csanadjatek
tag

Sziasztok,
Erősen gondolkozom egy M40-esen, az lenne a kérdésem, hogy esetleg egy olyan megoldás, hogy a GPU kap egy vízhűtő blokkot, hátlapra átrakva a passzív borda, működhet? Köszi!

(#122) csanadjatek válasza csanadjatek (#121) üzenetére


csanadjatek
tag

UPDATE: ő esetleg jó lehet: https://koolance.com/video-card-vga-nvidia-geforce-gtx-980-water-block-vid-nx980 ? :R

(#123) MasterDeeJay válasza csanadjatek (#122) üzenetére

Ahogy tudom a 980ti-vel egyező az elrendezése az meg a 980-as referenciával elvileg egyezik (ramoknál azért nézd meg). Ami nem ref az a tápcsati máshogy van megoldva.
Hátlapjára ha elfér ragaszthatsz nagyobb lapos bordát a ramok részére.
Legjobb lenne egy 980ti vagy titanx(m) blokk.

[ Szerkesztve ]

(#124) csanadjatek válasza MasterDeeJay (#123) üzenetére


csanadjatek
tag

Köszi szépen, majd kitalálom pontosan még - most megihletett ez a megoldás, esetleg még a RAMokra ráküldök egy vékony lapbordát, és teljesen meg van oldva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.