Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) szupermacs válasza Dalai Láma (#92) üzenetére


szupermacs
veterán

Gondolom 128 gigás kártyára gondoltál, nem megásra. :DDD
Mondjuk a különbségeket az ára is magyarázza, hogy pár dologban jobb, de ha a 640-ben erősebb a HW, akkor sok embernél az döntő szempont. Gondolom én.

(#102) Bogyi007 válasza Dalai Láma (#52) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ennek a sok frissítésnek ittam meg a levét a 625-el, másfél évig TÖKÉLETES telefonom volt, aztán az utóbbi frissítéshullámok után egy igazi low-end androidos életérzést hoz, minden kifagy rajta sokszor újraindul és gyakran legfagy minden előjel nélkül....

Értem én hogy kevés win10 teló van használatban de nem az a megoldás hogy az eddig patentül működő 8.1-es telefonokat rontjuk el direkt a frissítésekkel "kedves" Microsoft!!!

Bár igazuk lett: Lecseréltem a 625-öt más főtelefonra - csak az már nem Windowsos - HTC Desire 626 lett belőle.

Azt hiszem nem mostanság lesz újra WP készülékem...

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#103) weberzolee válasza Dalai Láma (#97) üzenetére


weberzolee
aktív tag

-Stopwatch Pro+ Lumia 620 kombó
-wifivel, hát ezaz. alapvető koncepciós hiba, hogy egy csempe frissítést netkapcsolathoz köt a rendszer.persze elméletileg online tartalom kerül a csempére, de ugye van úgy hogy mégsem. pl miért is nincs óra?
-rezgés és csengés megy már egyszerre?
-Egg Timer Pro+ szintén nem ment lezárt képernyőn (Lumia 620)

lehet, hogy ez csak drága telefonon megy, de az emberek alapvetően azért vesznek WP -t, mert eddig alacsony áron megbízhatóbb telefont kaptak mint droidon. ez az előny elmúlt, és ez egész biztosan meglátszik az eladásokon.

(#104) Dalai Láma válasza weberzolee (#103) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Most próbáltam, az élőcsempék mennek mindenféle netkapcsolat nélkül is. Természetesen FB , whatsapp, Viber stb. értesítéseket nem fogsz kapni közben, de egyébkétn megy az élő csempe, még az akku üzemidőt jelző is.

Stopwatch pro +: Az első kérdése telepítése után, hogy akarod-e, hogy fusson lockscreen alatt. Nem lehet, hogy figyelmetlenségből a mégse gombra kattintottál? Kipróbáltam, működik lock screen alatt. Nézd meg a beállításokban, hátha csak nincs engedélyezve ez a funkció.

Countdown progik nekem WP7.8 alatt is mentke lock screen alatt, nem hiszem, hogy ezzel lenne a gond. De ha nagyon nem megy, próbálj egy másik appot, ilyenből rengeteg van.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#105) Dalai Láma válasza szupermacs (#101) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ez biztos, sokaknak az erős HW a szempont, mert biztos az a jobb, ha az a szám nagyobb. A winnek talán ez az előnye is hátrány, hogy nem akkora a gépigénye, mert sokkal jobban optimalizált. Ezért fölösleges alá erősebb HW-t tolni, persze lehet, de egy szint fölött tök mindegy, nem nyersz vele semmit. Kevesebb rammal is elvan, de a specifikációja meg így nem olyan szép. Ha tzúl olcsón adnák, akkor meg talán elkönyvelnék sokan gagyinak, lehet, hogy ez húzódik meg az árazás mögött.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#106) cal84 válasza Dalai Láma (#105) üzenetére


cal84
tag

A rendszer elvan kevesebb rammal de az appok már nem. Ha megnyitsz a böngészőben egy oldalt meg 1-2 appot és ha aztán visszamész a böngészőre már azt is újra kell töltenie.

(#107) Dalai Láma válasza cal84 (#106) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Szerintem azt nem a ram miatt tölti újra.

Ettől függetlenül el tudok képzelni olyan szituációt, ahol ennyi ram már kevés lehet.

[ Szerkesztve ]

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#108) #47106304 válasza Dalai Láma (#104) üzenetére


#47106304
törölt tag

Nem tudod meggyőzni felesleges is úgy is iphon-t vesz. Jó szerencsét hozzá és vastag buxát.

(#109) shteer válasza #47106304 (#108) üzenetére


shteer
titán

De jól teszi..

..szerintem jónak tűnik

(#110) Látnok válasza Nebogipfel (#10) üzenetére


Látnok
aktív tag

Egyetértek!

A sátán két legerőteljesebb eszköze az elterelés és a megtévesztés. Ne terelődjön el a figyelmed és ne hagyd magad megtéveszteni!

(#111) Dalai Láma válasza #47106304 (#108) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Én nem akarok senkit semmiről meggyőzni, midenki azt vesz, amit akar.
Csak kiváncsi voltam, hogy amit leír, az valóban úgy van-e, és én egyik jelenséget sem tapasztaltam. Ez nem zárja ki ,hogy neki valóban problémája van, és lehet, hogy nem saját hibájából. De első körben én lecsekkolnám a beállításokat.

Az iPhone-ok is jó telefonok, csak túlárazottak. De ez is relatív, mert amíg így fogynak, addig miért lenne olcsóbb?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#112) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

"a Nokia Lumia 520 már nem a legnépszerűbb windowsos telefon, az aktív eszközök 11,3%-án fut" - ezzel nekem valami nem stimmel.

A W10M táborába anyám is bekerült tegnap, csekély 2x8 óra szenvedésem árán.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#113) jUUh válasza Pearce (#2) üzenetére


jUUh
addikt

Az volt már, hogy sz@rok rá az alkalmazások? ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#114) #47106304 válasza shteer (#109) üzenetére


#47106304
törölt tag

Menjen.

[ Szerkesztve ]

(#115) hroberto válasza Dalai Láma (#111) üzenetére


hroberto
veterán

Nem is tudsz meggyőzni senkit. Nagy divat manapság a Windows/MS fikázása, tegyük hozzá részben van is alapja.
De ha objektívak akarunk lenni, akkor az Android is pont olyan fos mint a Windows, semmivel sem jobb!
És az is hozzátartozik a dologhoz, hogy a fikázók nagy része nem volt WP tulaj, csak ez most a divat.
Fikázzák nyugodtan, ettől én meg vagyok elégedve a 950-emmel, és egyre jobb rajta a rendszer.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#116) Polllen válasza Dalai Láma (#74) üzenetére


Polllen
nagyúr

Igen, sokat fejlődött, csak ahogy más is említette, mindig jött egy újabb próbálkozás. Egy lépésben nem tudták megoldani, így lett wp7, 8, 8.1 is.

A wp7-hez amúgy elhiszem, hogy űrtechnológia az új 10-s rendszer. Én használtam mindet, hosszú ideig, mert tetszik az ui, csak mondjuk amellett nehéz szó nélkül elmenni, hogy nem jelez a viber pl..

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#117) weberzolee válasza #47106304 (#108) üzenetére


weberzolee
aktív tag

de meg tudna győzni, ellentétben veled, mert te a böfögésen kívül egy érvet sem hoztál fel, azt meg hogy a kérdéseimre válaszolj el sem vártam, te vagy az iSheep WP -s verziója :C .

@Dalai Láma
beállítás csekkolva, háttérben futhat mind2 alkalmazás. Lumia 620 WP 8.1, szóval ha ez neked megy, akkor a WP 10 kiváltsága, vagy az én telefonom hulladék. Mindenesetre a 610 -zel is megszívtam, a 620 -szal és az 535 -tel is. kérdem én mégis mi indokolja, hogy bizakodva vegyek egy 550 -et? és itt a nagy probléma, mint írtam budget kategóriában lehetne erős a WP, de ott meg hulladékot gyárt. flagship kategóriában abszolút esélytelen.

(#118) Dalai Láma válasza hroberto (#115) üzenetére


Dalai Láma
őstag

A 650-et én sem akartam megvenni, miután elolvastam róla itt a tesztet. De aztán sok pozitív komment érkezett, és belevágtam. Aztán a használat során kiderült, hogy a mobilarena tesztje egyáltalán nem lett objektív, indokolatlanul lehúzza a készüléket. Akik a legkorábbi builddel készült teszteket olvasták csak, illetve az ilyen szubjektív értékeléseket, azokban negatív kép alakulhat ki. De használni egész más.

De azt is megértem, hogy aki egy több éves készüléket használ, és nem megy olyan flottul neki a 10, az nem teljesen elégedett.

Annak én is örülök, hogy folyamatosan dolgoznak a rendszeren, jönnek az update-ek.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#119) janeszgol válasza weberzolee (#117) üzenetére


janeszgol
félisten

22 napos reg és elég pökhendi. Szeritnem valakinek az alregje lehet.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#120) Dalai Láma válasza weberzolee (#117) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nem tudom, én nem biztos, hogy vennék 550-et, de nincs vele tapasztalatom. Amit tudok, hogy a 650-en ilyen gondom nincs, és egy ezeréves másik készülékkel sem volt, amin még WP 7.5 fut, pedig sz nem egy mai darab.

Utána kell nézni ,hogy milyen a felhasználói élmény az 550-en. Nyilván nem egy 950 sebességre kell számítani, de gondolom elvárható, hogy használni lehessen. Kell kérdezgetni az 550 tulajokat. Nem tudom, mennyibe kerül, de ha olcsó, annyira nagyot nem lehet vele veszíteni, kategóriájában gondolom más gyártók sem adnak flagshipet :)

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#121) #47106304 válasza weberzolee (#117) üzenetére


#47106304
törölt tag

Neked úgy látom nehéz a felfogásod, hænyszor írjam le hogy nálam minden rendben nálad egyéni problémák vannak. Rajtad már csak az Apple segíthet ha ennyi problémád van.

(#122) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Az MS mobilos fejlesztése egy agyhalál...inkább fejleszenek mást.

(#123) tibor72 válasza Klaus Duran (#12) üzenetére


tibor72
tag

A Xiaomi-nak is van egy modellje a Mi4 ez még talán kapható, de használtan biztos előfordul.

#: A 925-öm amíg működik marad, nem cserélek, és kompromisszumot a droiddal is kötni kell, vagy ilyet, vagy olyat, de kell és persze az örökzöld főzőcske, de okosan. Droidból csak Nexus sorozatot "érdemes" venni, ha a támogatási ciklust fontosnak tartjuk, ill. a drága telefonok némelyike....

(#124) Dalai Láma válasza aprokaroka87 (#122) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ezt kifejtenéd?

Egyébként mást is fejlesztenek, sőt, tulajdonképpen leginkább mást fejlesztenek.

De te most az OS-re, vagy a HW-re gondolsz? És azon belül melyikre?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#125) aprokaroka87 válasza Dalai Láma (#124) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

OS-re.
Meg OEM partnerek kellenek.
Mert így semmi értelme

(#126) Dalai Láma válasza aprokaroka87 (#125) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Az OS szerintem rendben van. Stabil, gyors, szép, jönnek a frissítések, prímán használható.
Nyilván van hova fejlődni, de nincs ezzel baj, legalábbis egyelőre nem látok nagy bajokat a rendszerrel.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#127) aprokaroka87 válasza Dalai Láma (#126) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nagyon rendben van ja,csak az MS-en kivűl szinte senkit nem érdekel,mármint a Samsung és társaira gondolok.

Sokszor alap dolgokat tud,de ennyi.

(#128) hroberto válasza aprokaroka87 (#127) üzenetére


hroberto
veterán

Ilyen semmitmondó hsz-re mi szükség van?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#129) Dalai Láma válasza aprokaroka87 (#127) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Az, hogy nem érdekli őket, nem jelenti azt, hogy szar is. Nagyon jól összerakott, szerethető rendszer ez. Főőleg, hogy a kezdeti bugokat kijavították.

Melyik alap dolgokat nem tudja? Szerintem az alap dolgokat pont tudja, nagyon is jól. Ami néha hiányzik, az pár extra funkció innen-onnan. De pl. ígérik a duplakoppos ébresztés visszahozását is, folyamatos a fejlesztés, és nem kell éveket várni egy frissítésre.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#130) Воланд válasza Dalai Láma (#129) üzenetére


Воланд
titán

Ilyen keresztkérdéseket ne tegyél fel neki.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#131) aprokaroka87 válasza Dalai Láma (#129) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

azt írtam hogy alapdolgokat.
Igazábol az MS álltal kiadott telefonok valamennyire referencia telefonok.
Kapsz egy telefont+OS-t.

Ha majd a Samsung,Lg...stb ráharap a Windows 10 mobilos változatára akkor lehet esélye.

Lehet hogy ezt az univerzális app izét a Google hamarabb fogja normálisan megoldani

(#132) Dalai Láma válasza aprokaroka87 (#131) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Azt írtad, csak nem tudom, melyik alap dolgokat. Telefonálni, netezni lehet vele, kezeli az alkalmazásokat, az értesítéseket. Ezek az alap dolgok. Ezeket az OS tudja. És még mást is.

Az, hogy van-e esélye, vagy használható oprendszer, az két külön dolog. A történelemben sokszor láttuk már, hogy nem mindig a jobb fog győzni. De itt nincs szó ilyesmiről, az MS több lábon áll, a telefonok az ökoszisztéma egyik darabja.

Amit írtál, ahoz képest van másik modell is, amit az apple követ. Szerintem az apple-nek is van esélye.

A google nem fogja megoldani az univerzális app izét, mert egyrészt nincs tele a világ google oprendszerrel futó pc-vel, konzollal, stb. Másrészt nem tudom, mi az, amit az MS nem normálisan old meg.

Jó lenne, ha leírnál pár konkrétumot, mert lehet, hogy igazad van, csak a hsz-edből ez nem derül ki.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#133) .Szaki.


.Szaki.
addikt

A WP-ért igazán kár, nekem volt Lumia 625-öm és az elején nagyon meg voltam vele elégedve, még WP8.0 futott rajta eredetileg, aztán onnantól kezdve, hogy jöttek a frissítések folyamatosan csak rosszabb lett a telefon, a végén már nem is nagyon mertem frissíteni, de mindig mondták, hogy de ez fontos biztonsági frissítés stb, aztán a 8.1-el tulajdonképpen vége lett a telefonnak, annyi hülyeséget csinált, hogy már fájdalmas volt. Aztán gondolkodtam, hogy mi legyen a következő telefonom, majd megvettem életem első androidos telefonját, egy Honor 4X-et. Azért egyértelműen látszik a különbség, hogy az Android mennyivel előrébb jár, a Huawei féle UI pedig kifejezetten jó, nincs túlbonyolítva, egy hibátlan WP-nek kb olyannak kéne lennie, mint az EMUI-nak, csak nyilván WP stílusban. Semmi kompromisszum nincs benne a L625 után. Hozzáteszem én egyik telefonomat sem mókolom, mindegyiken gyári rendszer van, gyári frissítésekkel, semmi plusz.

Egyébként érthető, hogy miért az 520 volt sokáig a legnépszerűbb, abban az időben még ott tartottunk, hogy a fapados szinten az Android kb használhatatlan, (ezt egyébként ma is el tudom képzelni) míg a WP ezen a szinten egy megbízható telefonként, kb a telefonok Corollájaként tudott működni és ezért vették is, mint a cukrot, az 535-öt pedig biztosan azok vették meg, akik már váltottak az 520-ról. Az emberek átlagosan 2 évente cserélnek telefont, ezt a kategóriát pedig a szolgáltatók ingyen dobálják a két év hűség mellé, gondolom akik hosszabbítanak, váltanak is.

[ Szerkesztve ]

(#134) aprokaroka87 válasza .Szaki. (#133) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

az 520 azért lett sikeres mert a vásárlok vették és mert jó ár/érték aránya volt.

Ezeket hivjuk "néptelefonoknak"

Android vonalon is van jópár ilyen
de ott már kicsit szélesebb az ár skála

De lehet hogy ha pl 10 ezer forintal drágább lett volna nem fogyott volna ennyire.

[ Szerkesztve ]

(#135) kpal


kpal
veterán

Ázsiából özönlenek az emberekhez a "felújitott" Lumia-k. Azért szépen terjed.

[ Szerkesztve ]

(#136) iihorvath válasza Dalai Láma (#129) üzenetére


iihorvath
tag

Olyan "alap" dolgokat várnék el a W10M rendszertől a lumia 640-es készülékemen, hogyha írnak nekem viberen vagy whatsup-on, vagy jön egy e-mail-em, akkor arról értesítsen a megadott hangjelzéssel, az élő csempén, az értesítési sávban, a záró képernyőn és a glance screen-ben, majd amikor már ezekről értesülvén elolvastam őket, akkor már NE értesítsen és törölje az értesítési sávból, az élő csempéből, a záróképernyőről és a glance screen-ről. Ennyire egyszerű lenne. De ez jelenleg nem megy neki.

Szerintem ehhez 4 mag, 1 giga ram és az adreno 305 bőven elég kell legyen! :C
Nehogymár ehhez 930-at vagy 950-et kelljen venni?!?! :(

(#137) Wesder válasza Dalai Láma (#64) üzenetére


Wesder
félisten

Jó lenne màr megtanulni, attól még hogy "ennyi elég neki" nem indokolja az àràt. Igen is tegyék bele a legjobbat, ha azonos àron adjàk a konkurenciával. A RAM meg sosem felesleges...

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#138) Tomi_Ohl válasza Dalai Láma (#129) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

"De pl. ígérik a duplakoppos ébresztés visszahozását is" - 620-on van, legújabb (10.0.10586.242) verzióval.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#139) Bogyi007 válasza iihorvath (#136) üzenetére


Bogyi007
veterán

Na ezért is vettem meg helyette a Desire 626-ot, sokat filóztam hogy a 625 után a 640 legyen-e az utód de végül nem tudott az meggyőzni - s mára azt mondom nem is baj.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#140) Nebogipfel válasza Tomi_Ohl (#138) üzenetére


Nebogipfel
csendes tag

Csak a win 10-el érkezett telefonokon nincs.

(#141) Tomi_Ohl válasza Nebogipfel (#140) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Á, értem. :R

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#142) Dalai Láma válasza iihorvath (#136) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nekem a 650-en ezek mind mennek szépen.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#143) tomboy0013 válasza Dalai Láma (#142) üzenetére


tomboy0013
veterán

Szerintem arra gondolt hogy ha más eszközön megnézi az értesítést akkor a telefon se jelezze tovább. Mert ez sajnos tényleg nem megy. Természetesen ha telón megnézi akkor el kell tűnnie. Legalábbis nálam nem volt olyan WP telefon amivel ilyen jellegű gond lett volna.

(#144) Polllen válasza tomboy0013 (#143) üzenetére


Polllen
nagyúr

620-n, 925-n és 830-n is mindig az értesítési sávon maradtak az üzenetek, miután megnéztük az app-ban.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#145) Dalai Láma válasza Polllen (#144) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ez fura. Az előbb direkt teszteltem, és amint megnéztem az appban, eltűnt máshonnan.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#146) Dalai Láma válasza Tomi_Ohl (#138) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Akkor te insider vagy? Remélem valamelyik frissítéssel visszatér ez a feature.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#147) Polllen válasza Dalai Láma (#145) üzenetére


Polllen
nagyúr

Években mérhető, amíg biztosan létezett ez a hiba. Lehet sikerült kijavítani? :P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#148) iihorvath válasza Dalai Láma (#146) üzenetére


iihorvath
tag

Nálam Lumia 640DS 10.0.14332.1001 -nél még mindig megvan ez a hiba, sőt pl. viber üzenetnél hangjelzést szinte soha nem ad. Korábban azért többször pittyogott, de akkor is kb 10-ből 5-ször. Most 10-ből 1-szer az arány.

(#149) weberzolee válasza #47106304 (#121) üzenetére


weberzolee
aktív tag

értem már, ha nálad minden jó, akkor nincs is hiba. mondom én hogy wpSheep vagy :C , én meg biztos rosszul fogom, meg kb az összes user aki 8.1 -et használ, vagy 535 -öt 10 -zel. lassan kétlem, hogy egyáltalán láttál már életedben WP-t, mert hidd el nekem, aki évek óta használja a rendszert, az tisztában van a hibáival. Max az lehet elégedett, aki friss modellt használ, vagy nem használ okos funkciót.

[ Szerkesztve ]

(#150) Klaus Duran válasza weberzolee (#149) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Friss modellt használok (950), de nekem sincs minden rendben. Érdekes hogy a maradék 20 tulaj a fórumon meg van elégedve. A többiek már eladták. :DDD

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#151) Dalai Láma válasza weberzolee (#149) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Mondjuk sajnos a legtöbb platformon ez megvan, hogy a régi modellek a legújabb OS-sel nem adják ugyanazt az élményt, mint a legfrissebb vas. Aki ilyet vár el, különösen egy alsó kategóriás terméktől, ott az elvárásokkal van a baj.

Egy 950-től már inkább elvárná az ember, hogy tökéletesen működjön, de azon is kezd kiforrni a rendszer, legalábbis, ha a saját 650-esemből indulok ki.

Az, hogy nem hoznak ki jeleneleg új MS telefont, részben ennek is az oka. A 950-est elkapkodták, illetve az OS fejlesztéssel csúsztak meg, és ezért rengetek negatív feedback érkezett. És emiatt az eladási mutatók sem lettek valami fényesek. De gondolom kiszámolták, hogy ha tovább várnak a piarcra dobással, az mégnagyobb arcvesztéssel jár.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#152) weberzolee válasza Dalai Láma (#151) üzenetére


weberzolee
aktív tag

hát azért a "nem adják ugyanazt az élményt" nem egészen fér bele abba, hogy alap funkciók nem működnek. nem várom el hogy asphalt 7/8/100 pöpecül fusson a telómon, nem is arra használom, de azért egy Viber/visszaszámlálás/értesétés elég alap funkció ahhoz, hogy gond nélkül működjön, még egy ötforintos telefonon is. és ehhez semmi köze annak, hogy nem kapta meg a 10-et (bár ugye az 535 megkapta de ez sem segített). ez a funkció a kezdetektől nem működik megfelelően.

mint mondtam, a wp egyetlen előnye az lenne, hogy az olcsó készülék is megbízhatóan működik, ami régen droidnál nem volt jellemző (most nem tudom mi a helyzet, LG Leont nyomkodtam, nem biztos hogy rosszabb egy 535-nél). most hogy ez az előny is elveszett, nincs az a józan ésszel átgondolt érv, ami a wp mellett szól. 40-50e forintért már működő droidot lehet venni ismert márkákból is. 150-200e forintért meg bármit vehetsz ami jobb mint a wp.

én az életben soha nem merném nyugodt szívvel ajánlani a wp -t senkinek a tapasztalataim alapján, és biztosan merem állítani, hogy nem én vagyok az egyetlen. mondom ezt úgy, hogy 7.5/7.8/8/8.1 és 10 is volt már és hosszútávon soha nem voltam elégedett, az egyetlen ami megnyugtatott, hogy ugyanezért az árért nem volt működőképes alternatíva. az évek során viszont eljutottam arra a szintre, hogy már nem érdekel az ár, egyszer akarok 3-4 évre egy olyan telefont, amit bekapcsolok, működik és örömmel használom a 4. évben is, mert amennyivel olcsóbban vettem telefont, az már nem éri meg azt a sok kompromisszumot, amit kötni kell. arról nem beszélve, hogy az összes telefonból 0 forinttal szálltam ki (610/620/535). na most ha ezt összeadom, akkor ott vagyok hogy -90.000. ha 3 évvel ezelőtt veszek előfizetéssel egy Apple vagy független Nexus terméket akkor most pontosan annyit érne a használt piacon, mint amennyit rá kellett volna dobnom a 90e -re. viszont 3 évig gondtalanul használtam volna a telefonomat úgy, hogy minden funkció működik rajta amit egy okos telefontól elvár az ember és jelenleg is a legfrissebb elérhető operációs rendszer lenne a készüléken mindenféle haxolás nélkül. és ugye nem ott tartanék hogy már megint le kéne cserélni a telefonomat...

[ Szerkesztve ]

(#153) iihorvath válasza Dalai Láma (#151) üzenetére


iihorvath
tag

Sajnos ez nem teljesen igaz, mert az 520-asom 8.0-val jelent meg és nem működtek rajta normálisan az értesítések.
Majd amikor frissítettem 8.1-ra akkor sem értesített normálisan, csak hébe-hóba.
Aztán amikor Lumia 640-et vettem az 8.1 Denimmel nem értesített normálisan, aztán amikor ezt frissítettem 10-re akkor tovább romlott a helyzet, és még ritkábban értesített.
Több MS telefont meg már nem tervezek venni, mert már nem hiszek nekik. Régen hittem.

(#154) szupermacs válasza Dalai Láma (#105) üzenetére


szupermacs
veterán

A WP telókat ha rákötöd a gépre USB-n keresztül, akkor felismeri őket tárhelyként? Tehát lehet fájlokat másolgatni és pakolászni mappákba mindenféle külső alkalmazás nélkül?
A régebbi kínai droidos telefonomon 4.4.2 volt és felismerte így a gépem, de a Samunál gondolom a TW miatt már nem engedi, csak kameraként és médialejátszóként, ami kicsit gáz, pedig ugyan az a 4.4.2 verzió volt rajta. Utóbbin mondjuk tudok SD kártyára alkalmazásokat átpakolni a telepítettek közül, az elsőn viszont erre nem volt lehetőségem. Lumiák ezzel hogyan állnak?

(#155) tomboy0013 válasza szupermacs (#154) üzenetére


tomboy0013
veterán

8.0 óta felismeri tárhelyként azaz 2012 óta megy ez a funkció.

(#156) weberzolee válasza szupermacs (#154) üzenetére


weberzolee
aktív tag

WP is MTP eszközként látható. ha az zavar hogy nem látszik a totalban akkor:
WPD Plugin x84 - x64
WP -n mondjuk nem próbáltam de fényképezőnél hibátlan.

(#157) cal84 válasza weberzolee (#152) üzenetére


cal84
tag

+1

(#158) szupermacs


szupermacs
veterán

Köszi az infókat.

(#159) Tomi_Ohl válasza Dalai Láma (#146) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Igen, insider (release preview ág), de azt írják, ezeken a régebbi telefonokon van, újabbakon (egyelőre) nincs.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#160) grozam válasza Mercel (#6) üzenetére


grozam
tag

Lumia 535- DS. Win10. Nos. Szvsz a frissítések (javítások) soha nem jöttek ilyen ütemben, mint mostanában. Határozottan pozitív, hogy úgy tűnik törődnek a rendszerrel, az idegesítő kis hibák eltünnek. Elégedett vagyok összességében a telóval, viszont nem fogadnék nagy pénzbe, hogy a következő telóm wp-lesz, annak ellenére, hogy ez a negyedik. Viszont ennyi pénzért valami kínai cuccot kaphattam volna, ami vagy bejön ,vagy nem. A navi ugye szerintem verhetetlen, a wp10 képernyő szépen konfigurálható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.