Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#384) ubyegon2 válasza Dave™ (#378) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Senkinél nem tudok többet, akit már legalább 3 éve érdekel a Linux és használja is, ill. jó sok disztrót kipróbált már. Most kezdek annyit érteni már az egészből, hogy tudom, mennyire nem értek hozzá.
Soha életemben egy percet nem tanultam informatikát/számítástechnikát, anno még nem létezett ilyen az oktatásban. Le kéne ülepednie bennem egy rendszernek és az abban használt programoknak, mostanában teljesen össze is zavartam magam azzal, hogy már harmadik teljesen különböző laptopra telepítettem Linux Mint-et és egyedül az én Toshiba laptopommal nem bírok már hetek óta megoldani egy problémát.

Az van, hogy totál inkompetens vagyok az egészhez, az, hogy 5-6 perc alatt felraktam egy Mint Cinnamont a Lenovo G580-ra, kizárólag annak köszönhető, hogy már túl sokszor csináltam, ha nem is laptopokra.

De legalább a gép gazdája azóta is gond nélkül használja a Win helyett, akárcsak a fél GB memóriával rendelkező laptop gazdája, aki életben nem nagyon hallott még a Linuxról. Ennek ellenére mindenki abszolút könnyen tudja használni a visszajelzések alapján. Csak megerősíteni tudom, hogy egy desktop Linuxot mindenki tud otthoni célokra használni, legfeljebb a szokásos napirendje borul fel, mert nem fog kimenni kávét főzni a gép bekapcsolása után, mint Wint használva. ;]

Egy ideig az SSD/Linux téma érdekelt, erről akartam írni, de már mindenki lehurrog, ha szóba kerül, mert minek azzal foglalkozni, csak használni kell.....

Ja persze a lényeget majdnem kihagytam, néha túl kritikus vagyok, ráadásul sokaknak kinyílik a bicska a zsebében az írásaim stílusától-ezt pont neked nem kell mondanom. :D Így aztán gyakorlatilag semmi nem szól amellett, hogy bármiről is írjak, max időnként pár kötekedő vagy olyan segítő hsz-t, amit gyakorlatilag bárki leírhatna.

(#383) CPT.Pirk

Nagyon körülírtad... :D

(#379) MineFox54

Ezeket nézted már? [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.