Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#291) E2E4 válasza Quqesz (#233) üzenetére


E2E4
aktív tag

Nézve az LG Hi-Fi Plus-ban használt chipeket, látva a jelenleg 60.000 Forintos árat, olvasva és teljes mértékben akceptálva schawo fórumtárs írásait a témában (pl. itt) sajnos az látható, hogy az LG ezen megoldása, minőség/ár arányban életképtelennek tűnik.

Meg merem kockáztatni, hogy már egy FiiO X3 hordozható FLAC DAP lejátszó EX1 fülhallgatóval, és a - jelenleg - 86.000 Ft-os árával, minőség/árban is egy jobb választás lehet. Pedig az "csak" egy Wolfson WM8740 DAC-ot tartalmaz. És akkor még szó sem esett a többi alkatrészről. Persze az külön eszköz, de az LG "barát modul" is az. Ráadásul ezért az árért, a EX1-el egy - okostelefonokhoz mellékelteknél mindenképpen - minőségibb fülhallgató is dukál.

Lehetséges, hogy egy átlag felhasználó szemében az, ha egy eszköz tartalmaz külön dedikált DAC-ot, akkor az automatikusan a minőséget jelenti. Ahogyan egy út szélen kimerülten gyaloglónak is minőséget jelent egy elsuhanó autó. Az autóba ülve azonban megváltozik a nézőpont, és felvetődhet a kérdés:
Vajon egy Trabant képes azt a minőséget képviselni, mint amit egy Ferrari?

Ettől függetlenül meg kell hallgatni, le kell tesztelni, és írni is kell róla. S ezt Bone123 - ahogy írta - majd meg is teszi a MobilArena berkeiben.

Felvetődik még egy kérdés: ha a Hi-Fi modul életképtelen alternatíva, a kamera modul pedig nem nyújt jobb minőséget a fényképezés és videózás terén (hiszen csak ergonómiai megoldást illetve minimális akkumulátor többletet ad) akkor mi szükség van a "barátokra"? Mindenesképpen elismerésre méltó innováció, és bátor tett az LG részéről a modularitás meglépése, de ha szakmai szemmel nézzük, úgy tűnik, az LG G5 nem érzi majd annyira jól magát az ilyen "Barátok közt". :N

Nagyon OFF megszemélyesítés: Így bizony Kinga (kamera modul) és Aliz (audio modul) nem biztos, hogy megérte a fáradtságot. :))

Ui.: Nem vagyok "Barátok közt" fan, csak a poén miatt linkeltem ezt. Ahogy mondani szokás - én kérek elnézést.

[ Szerkesztve ]

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.