Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) atike válasza zack (#221) üzenetére


atike
nagyúr

Sajnos ettől nem nehéz szebbet csinálni... :( ....azok az illesztések.... Huh.

(#252) safizoo válasza Wucky (#249) üzenetére


safizoo
tag

Árukeresőn, br 195 volt és ápr 19-re itt volt. Nem bántam meg.

(#253) Quqesz válasza safizoo (#252) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Használd egészséggel. Véleményt várunk olyantól, aki használja is. :)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#254) #13110016 válasza ferrari1 (#244) üzenetére


#13110016
törölt tag

Én pontosan az ilyen dolgokra vagyok allergiás...

(#255) koxx válasza #13110016 (#254) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy 30ezres telefonnál még elnézem, de egy flagshiptől... :o

(#256) #13110016 válasza koxx (#255) üzenetére


#13110016
törölt tag

Pontosan.
Annó a G3 is recsegett egy kicsit... G4 semennyire. Remélem ilyen is marad.

(#257) safizoo válasza Quqesz (#253) üzenetére


safizoo
tag

Jobban bírja az aksija á, mint a g4, nem melegszik, kényelmesebb a mérete és a csúnyázó nyafogóknak: a g4 miért volt annyira szép? (Wtf) mitől volt musthave? A bőrtől? Semmiben nem tudott többet mint a g3, csak nagyobb lett és gyorsabb procija volt.

(#258) PowerBuldog válasza safizoo (#257) üzenetére


PowerBuldog
veterán

igen, pont a bőrtől. mai napig a legszebbnek tartom.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#259) safizoo válasza PowerBuldog (#258) üzenetére


safizoo
tag

Fú. Design orgia. Bármilyen telefont be lehet tenni egy szép tokba. Ettől nekem nem lesz musthave.

(#260) ferrari1 válasza koxx (#255) üzenetére


ferrari1
őstag

Egyszerűen nem tudom elhinni. Ott tart a technika, hogy mindent gond nélkül ezred milliméter pontossággal le tudnak gyártani. Itt is fémből készültek a ház alkatrészei. Egy 0.5 mm hosszú és mondjuk egy 0.2 mm széles pozicionáló vállal a két elem találkozásánál megoldható lett volna a pontos egymásba csúszás. De nem! Inkább kiadják így. Borzalom :((( Ettől eltekintve lehet jó készülék lesz a mindennapokban, ezt nem vitatom! Nálam ez sajnos kiverte a biztosítékot.

(#261) hito válasza ferrari1 (#260) üzenetére


hito
nagyúr

Jaj, azért még ne temesd! Egy szoftverfrissítéssel biztos megoldják :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#262) safizoo válasza ferrari1 (#260) üzenetére


safizoo
tag

Nekem jó az illesztés.

(#263) koxx válasza hito (#261) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Váltottál már G5-re? :P

ferrari1: úgy látszik, hogy ez még a belefér kategória a minőségellenőrzés során. Ez az egyik átka a moduláris telefonnak. Unibody ház esetén ilyen probléma nem merül fel.

[ Szerkesztve ]

(#264) akooos válasza safizoo (#262) üzenetére


akooos
veterán

Van esetleg lehetőséged nagy felbontású fényképezőgéppel lefotózni? Azt hiszem az lenne a legjobb "odadörgölés" az ellentábornak, ha látnák, hogy nem minden készülék hibás. Én, mint potenciális vásárló, nagyon kíváncsi vagyok rá! A telefonhoz pedig gratulálok! :)

(#265) #13110016 válasza safizoo (#262) üzenetére


#13110016
törölt tag

A kérdés inkább az, hogy az is marad-e.... és meddig....

(#266) schawo válasza akooos (#264) üzenetére


schawo
titán

Ha tud rosszul állni, akkor csak akarat kérdése, és ugyanaz a darab tud jól állni is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#267) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Úgy látom az LG-nél folyamatos gond a nem túl minőségi telefonok gyártása. G2 sárguló kijelző, G3 magától repedő keret, G4 rövid időn belül elkopó gyenge minőségű bőrhátlapok. G5: könnyen kopó, karcolódó nem egységesen felhordott festékréteg, nyomásra pöttyöződő kijelző, béna illesztések alul. A Nexus-om hátlapja is kritikán aluli minőségű(recseg, sárgul rövid időn belül). Többet azt hiszem nem követem el azt a hibát, hogy LG készüléket veszek. Ami ennél a telónál tetszik az a forma, a G4(nekem) kezelhetetlen szélessége után ez jó, viszont a hátsó dizájn az félelmetesen csúnyára sikeredett számomra.

(#268) safizoo válasza akooos (#264) üzenetére


safizoo
tag

Itt egy fotó. Ha nagyon közelről nézed, valóban van egy negyed mm eltérés. Vissza is viszem. Muhaha.
Azért elég vicces ez a hézag gate.
https://goo.gl/photos/xsfUdxdNjg3Bnmn36

(#269) ferrari1 válasza hito (#261) üzenetére


ferrari1
őstag

:C

[ Szerkesztve ]

(#270) akooos válasza safizoo (#268) üzenetére


akooos
veterán

Hézag-gate ;]
Amúgy, ha ennyire áll el, akkor én pont lef*s*m, hiszen messziről nem látszik. Közelről meg senki nem fogja nézegetni :DDD

(#271) PowerBuldog válasza safizoo (#268) üzenetére


PowerBuldog
veterán

nem hézag gate, viszont szvsz szarul néz ki

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#272) ferrari1 válasza akooos (#270) üzenetére


ferrari1
őstag

Igen, ez igaz. Viszont ha annyira mint amit linkeltem, az gázos kissé. Ezek szerint nem egyenletes a gyártás minősége sajnos, ami lehet csak engem zavar. Vásárlás előtt meg lehet nézni szerencsére az illesztést. Ha meg neten rendelte az ember, van elállási jog.

(#273) thebiker válasza safizoo (#268) üzenetére


thebiker
tag

hol vetted?

(#274) safizoo válasza thebiker (#273) üzenetére


safizoo
tag

Árukeresőn, br 195 volt és ápr 19-re itt volt.

(#275) .DLL


.DLL
veterán

Ami furcsa, hogy a horony (bemarás) szélessége tényleg más a testen és a modulon. Na ezt miért nem tudták azonos szélességűre gyártani? Ez még csak nem is lötyögés, egyszerűen így készült. érthetetlen.

Oké, az szerintem már most látszik, hogy ez a modul megoldás nem lesz sztenderd. Tehát sokáig nem várhatók kiegészítők, és a későbbi modellekben (ha jót akarnak) nem ilyen megoldást alkalmaznak, tehát a meglévő kiegészítőket is el kell majd passzolni és (ha akar az ember) újakat kell venni.

Az is látszik, hogy ez totál más rétegnek készült, mint pl. a G4, de legalábbis kicsi a közös halmaz. Ez nem a makulátlan, hűvös, üzleti stílust elvárók készüléke, hanem a fiatalosabb, merészebb, kísérletezőbb rétegé, akiknek van pénze, és nem akadnak fenn, egy kis illesztési hézagon. :D

(P.H.)

(#276) safizoo válasza safizoo (#274) üzenetére


safizoo
tag

Alapvetően meg szerintem inkább legyen hézag rajta, minthogy magammal hordjak egy power bankot, ahhoz hogy aztán 2-3 óra alatt föltöltse a telefonomat. Múlt évezred.
Van egy kérdésem.
A power bankot egy másik power bankkal töltöm föl? Wtf.

(#277) hito válasza koxx (#263) üzenetére


hito
nagyúr

V10-ről? Hát megőrültem én? :D Nem tervezem. Még ha nem sajnálták volna ki belőle a manual videó módot, akkor azt mondom, hogy elgondolkozok rajta, mert hajt a vérem. De így esélytelen. Illetve azért az igényes külső és a másodlagos kijelző is hiányozna. És akkor arról még nem beszéltem, hogy ha olyan hangzást szeretnék mint ami a V10-ben van, vehetek hozzá modult 30eFt-ért. Nem lenne túl racionális döntés a G5-re csere. :N

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#278) akooos válasza hito (#277) üzenetére


akooos
veterán

150 GPB az a 30k sajnos :( Duplája a 30-nak..

(#279) hito válasza akooos (#278) üzenetére


hito
nagyúr

Jajj! Vicc :(

Egyébként még akkor gondolkoznék el (sőt, akkor már nem is gondolkoznék), ha csinálnának hozzá valami komoly kamera kiegészítőt, mint pl. a sosem látott Relonch iPhone kiegészítő. Persze kisebb méretben (nekem az 1"-os szenzor is bőven megteszi) és optikai zoommal ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#280) akooos válasza hito (#279) üzenetére


akooos
veterán

Szerintem van rá esély, hogy lesz olyan elvetemült cég, aki legyárt egy hasonlót. Csak attól félek,hogy az árából kijönne egy gagyibb DSLR ;]

(#281) fairi válasza ferrari1 (#260) üzenetére


fairi
addikt

Ha Elephone p9000 (pontos illesztésekért lsd. tesztjét) árával versenyezve akkor a kis illesztési és minőségbiztosítási bakikat el lehetne nézni, de ahogy látom csúcskategóriában akar mérkőzik, ahol ilyet elnézni csak megfelelően alacsony árral lehetne elnézni.

Valaki próbálta már az LG unlock-ot,legalábbis kért kódot és adtak neki, vagy Magyarország továbbra se Európa része. :DDD

(#282) hito válasza akooos (#280) üzenetére


hito
nagyúr

Attól ne félj, az biztos :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#283) Tutu7030 válasza safizoo (#276) üzenetére


Tutu7030
veterán

[TROLL]A G4-et a powerbankkal töltöm, a powerbankot meg a G4-gyel. Egyéb kérdés?[/TROLL] ;] :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#284) schawo válasza safizoo (#276) üzenetére


schawo
titán

G5-nél a during modult kell magaddal cipelni. Az mennyivel jobb?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#285) Xaels válasza akooos (#278) üzenetére


Xaels
félisten

150GBP majdnem 60kHUF...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#286) akooos válasza Xaels (#285) üzenetére


akooos
veterán

Igen, ezért írtam, hogy duplája :) hito írta, hogy 30.000 forintért vehet mellé audio modult. Erre írtam, hogy 150 gbp az a "30".

(#287) safizoo válasza schawo (#284) üzenetére


safizoo
tag

Csak egy aksit viszek magammal és nem kell állandóan bármilyen töltőre dugdosnom. Mást miért vonnék magammal?

[ Szerkesztve ]

(#288) leslien válasza safizoo (#287) üzenetére


leslien
nagyúr

csak a telot viszem magammal... ;] S7E...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#289) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Szvsz a V10 bármikor inkább, mint ez. Csúnya, de a moduláris vonal felé mutatott kísérletezőkedv abszolút szimpatikus. Hajrá LG :)

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#290) stevve válasza safizoo (#287) üzenetére


stevve
nagyúr

Power bank? ;] :DDD

(#291) E2E4 válasza Quqesz (#233) üzenetére


E2E4
aktív tag

Nézve az LG Hi-Fi Plus-ban használt chipeket, látva a jelenleg 60.000 Forintos árat, olvasva és teljes mértékben akceptálva schawo fórumtárs írásait a témában (pl. itt) sajnos az látható, hogy az LG ezen megoldása, minőség/ár arányban életképtelennek tűnik.

Meg merem kockáztatni, hogy már egy FiiO X3 hordozható FLAC DAP lejátszó EX1 fülhallgatóval, és a - jelenleg - 86.000 Ft-os árával, minőség/árban is egy jobb választás lehet. Pedig az "csak" egy Wolfson WM8740 DAC-ot tartalmaz. És akkor még szó sem esett a többi alkatrészről. Persze az külön eszköz, de az LG "barát modul" is az. Ráadásul ezért az árért, a EX1-el egy - okostelefonokhoz mellékelteknél mindenképpen - minőségibb fülhallgató is dukál.

Lehetséges, hogy egy átlag felhasználó szemében az, ha egy eszköz tartalmaz külön dedikált DAC-ot, akkor az automatikusan a minőséget jelenti. Ahogyan egy út szélen kimerülten gyaloglónak is minőséget jelent egy elsuhanó autó. Az autóba ülve azonban megváltozik a nézőpont, és felvetődhet a kérdés:
Vajon egy Trabant képes azt a minőséget képviselni, mint amit egy Ferrari?

Ettől függetlenül meg kell hallgatni, le kell tesztelni, és írni is kell róla. S ezt Bone123 - ahogy írta - majd meg is teszi a MobilArena berkeiben.

Felvetődik még egy kérdés: ha a Hi-Fi modul életképtelen alternatíva, a kamera modul pedig nem nyújt jobb minőséget a fényképezés és videózás terén (hiszen csak ergonómiai megoldást illetve minimális akkumulátor többletet ad) akkor mi szükség van a "barátokra"? Mindenesképpen elismerésre méltó innováció, és bátor tett az LG részéről a modularitás meglépése, de ha szakmai szemmel nézzük, úgy tűnik, az LG G5 nem érzi majd annyira jól magát az ilyen "Barátok közt". :N

Nagyon OFF megszemélyesítés: Így bizony Kinga (kamera modul) és Aliz (audio modul) nem biztos, hogy megérte a fáradtságot. :))

Ui.: Nem vagyok "Barátok közt" fan, csak a poén miatt linkeltem ezt. Ahogy mondani szokás - én kérek elnézést.

[ Szerkesztve ]

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#292) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Elég bejövős.
Kinézetre nem a legszebb, de ez a moduláris cserélhetőség szerintem elmozdíthatja ezt az unalmas piacot egy jobb irányba.

(#293) E2E4 válasza E2E4 (#291) üzenetére


E2E4
aktív tag

Javítás: schawo helyett Shyciii fórumtárstól van link betéve.

[ Szerkesztve ]

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#294) safizoo válasza leslien (#288) üzenetére


safizoo
tag

Ja, aztán, ha haszmálod, 8 óra múlva keresed a töltőt.

(#295) Technoman válasza E2E4 (#291) üzenetére


Technoman
őstag

Teljesen egyetértek a dologgal, írásodban csak egy helyen van szvsz bibi:

"...és bátor tett az LG részéről a modularitás meglépése, de ha szakmai szemmel nézzük..."

Hát itt a gond: Szakmai szemmel
Ezek a kiegészítők nem is nektek/nekünk készült, hanem az olyan átlagfogyasztóknak, akit még a marketing gépezet szele, meg tud csapni.
60e egy külső eszközért, alszok még párat és ennyiért új G4-est veszek(!)

(#296) stevve válasza safizoo (#294) üzenetére


stevve
nagyúr

Ha 8 órára olyan helyre megyek, ahol nem tudok tölteni, nem is érdemes elindulni külső akksi nélkül. abból meg már vesz az ember egy olyat párezerért, amibe 3x belefér a telefon kapacitása.

Ez nem jó érv. :(

(#297) safizoo válasza stevve (#296) üzenetére


safizoo
tag

Viszed az akksit feldugod és addig kábellel használod és vársz, hogy töltse.
Naponta használom 8 órát a telefonomat és nem kell azt skubiznom kibírja-e a töltőig. Ráadásul quick charge töltővel gyorsabban is tölt, mint az s7. De annak tény, hogy szép az illesztése.

(#298) safizoo válasza Technoman (#295) üzenetére


safizoo
tag

CamPlus- Amazon, ebay 80-100 euró, ingyenes szállítással, vám nincs rá.
Szóval 30 000 és nem 60

(#299) hito válasza safizoo (#298) üzenetére


hito
nagyúr

Itt jelen esetben szerintem a B&O modulról volt szó, ami tényleg 60eFt.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#300) Xaels válasza safizoo (#298) üzenetére


Xaels
félisten

150GBP a Hi-Fi Plus kieg. Az ~60k. A kam kiegészítőért is sok az a 80EUR, mivel semmi nincs benne pár gombon meg egy kis akkun kívül.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.