Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Egyelore nekem nem tetszik.
Valami a kulsejevel van, ami visszatart...olyan semleges, sot a hatulja igazabol szamomra most csunyanak is nevezheto.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#2) Gergi válasza HUTCHDB (#1) üzenetére


Gergi
aktív tag

Igen, ezzel én is így vagyok, viszont élőben kissé árnyaltabb a kép. :U

(#3) Lecs@ válasza HUTCHDB (#1) üzenetére


Lecs@
addikt

+ 1 ugyanezt érzem valahogy. Előbb a G4, mint ez .

512 GB

(#4) embe


embe
nagyúr

Valahogy nem adja magát eza teló. :N Pedig kedvelem az LG-t.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#5) Wesder


Wesder
félisten

Ez a modulàris dolog nem gyere be :/

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#6) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Nincs LG-m de nekem valahogy a G4 jobban bejött, "egyedibb" vagy stílusosabb volt. Jobban tetszett na...

(#7) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Valami nem stimmel ezzel a telefonnal. Az előző LG csúcstelóknál mindig megvolt az az érzés, hogy jó lenne birtokolni egy ilyet (mégha ezt tett soha nem is követte). De ennél kimondottam azt érzem, hogy nem kell. Nem tetszik a formája, ennek a moduláris dolognak is egyelőre pénzlehúzás szaga van, plusz még az összeszerelési minőség is csorbult tőle... :(((

Minden szavam magánvélemény!

(#8) kengyel


kengyel
nagyúr

A moduláris dolgokat leszámítva nekem bejön, a kamera képei is tetszenek. Majd ezt a fotós topikban, jobban szemügyre lehet venni. :)

kengyel

(#9) szupermacs válasza Lecs@ (#3) üzenetére


szupermacs
veterán

Klassz avatár!

Egyébként kicsit sem tetszik. Eddig talán a Flex volt az egyetlen, ami bejött külsőre. A belső innentől kezdve már nem is érdekel. :(

(#10) Tutu7030 válasza HUTCHDB (#1) üzenetére


Tutu7030
veterán

Így van! Sőt, nekem ez az UX5 sem tetszik annyira... én nem szeretem, ha minden a főoldalra van kipakolva.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#11) Zaji


Zaji
őstag

Szerintem ez a moduláris megoldás kivitelezése nem sikerült minőségire. Ez viszont kizáró ok a felső kategóriából.

(#12) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

A recsegés, amit a ház produkál, nem tetszik.

(#13) Dottore


Dottore
addikt

Lehet, hogy rosszul, de valami olyanra emlékszem, mintha említették volna, hogy ezt most megpróbálják, megnézik mi lesz, aztán ha nem működik, túllépnek ezen a moduláris dolgon. Azt gondolom ez hamar be fog következni, hiszen ami ennyire megosztó, az eleve nem lesz sikeres termék.

(#14) #13110016


#13110016
törölt tag

Köszönjük a tesztet, korrekt! :R
A telefon nekem küslőre is tetszik, de ez a moduláris dolog már kevésbé. Biztosan nem cserélgetném őket. Allaergiás vagyok, ha recseg, ropog a telefon a kezembe, de egy idő után a sok ki-be vételtől az lenne. Tehát én kihagynám ezt a funkciót. Kamera szerintem nagyon ott van, de szerintem nem sokkal jobb mint a G4-é.

(#15) akooos


akooos
veterán

Elkéstem, nem tudtam leírni a véleményem azok előtt, akik a szokásos "nem tetszik" szöveggel jönnek. (Amit egyébként maximális tiszteletben tartok, hiszen egyéni preferencia, kinek mi tetszik :) )

Emlékszem mikor bemutatták a G2-t, ugyan ezek voltak az első élmények.. Ronda, nem tetszik, felesleges, hogy néz ki a hátlapi gomb, samu utánzat stb :) Ezek ellenére biztosra veszem, hogy még most is az egyik legnépszerűbb LG (és az egyik legjobb) ami még mindig megállja a helyét.

Itt is pont ilyen első benyomásokat oszt meg mindenki. Ez biztos meg fog változni, ha pár ember kézbe veszi a telefont :)

Nekem egyébként tetszik. Valamiért a G2-re emlékeztet a kinézete és ennek örülök. Azon kevés emberek közé tartozom, akiknek tetszik a modularitás. Látok benne fantáziát, mivel rengeteg modult lehet majd kapni (remélem) a jövőben. Ha esetleg elgyengül a telefon alja a ki-be rángatástól, akkor majd vesz hozzá a user egy másik alsó részt :)

A hátlapi dupla kamera is bejön, mint annak idején a HTC EVO 3D esetében :) Hiába volt ott nagyon gagyi, én élveztem használni :DDD Az alábbi két képen látszik is, hogy miért "menő":


Köszi a tesztet Bone, nekem tetszett, ahogy a telefon is :)

[ Szerkesztve ]

(#16) Wesder válasza szupermacs (#9) üzenetére


Wesder
félisten

Nem Prodigy? :D

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#17) #13110016


#13110016
törölt tag

Jöhetne ez az UX 5.0 a G4-re is. Nekem bejön, főleg az új időjárás widget.

(#18) SamWarrick


SamWarrick
csendes tag

Hát nem tudom. Nem lehet víz alá meríteni, ez így elég "deal breaker".

(#19) tothl


tothl
addikt

Ez bukta lesz, ha a felső kategóriába szánták.
A huawei, HTC és Samsung csúcs készűlékei mind nagyságrendekkel minőségibb benyomást keltenek.

(#20) #16820480


#16820480
törölt tag

Ez a külső nem valami megnyerő, olyan hatást kelt, főleg a hátlap (főleg aranyban), mintha valami B kategóriás kínai cég gyártaná :U Meg ezt az "ismerőst" ki a túró találta ki? Még angolul is idétlenül hangzik, de magyarban meg egyenesen katasztrófa :(

Amúgy a modularitás az tetszene, de meglehetősen drága lesz így a készülék, és amennyi pluszt hoz, nem adnék ki érte ennyi pénzt. Illetve a szokásos problémák: UI nem tetszik, bootloader nyitással garancia ugrik, stb.

(#21) Lecs@ válasza szupermacs (#9) üzenetére


Lecs@
addikt

Ty :B :)

(#16) wesder :K :)

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#22) Lacee1986


Lacee1986
senior tag

Amilyen jól sikerült tavaly a G4, annyira lett gyenge az idei G5. A külseje úgy néz ki mint valami prototípus amit nem fejeztek még be. A modularitás sokat nem dob rajta, főleg ha rossz az összeillesztés és az aksi nagyon kevés, hiába cserélhető.

Idén szerintem mindenben köröket ver az LG-re a többi gyártó.

(#23) mg1992mg


mg1992mg
senior tag

Na, a sok nyafitron már meg is érkezett...

Nekem tetszik a készülék, egyedül a moduláris cucc tartósságától tartok, de ettől még be fogom vállalni a készüléket.

(#24) szupermacs válasza Wesder (#16) üzenetére


szupermacs
veterán

Dede, ő a fájösztátá! :D

Látom a prodidzsáj már válaszolt. :D :R

[ Szerkesztve ]

(#25) peterson1190


peterson1190
tag

Az UX 5.0 egész pofás, miután visszakapcsoljuk az alkalmazásképernyőt.
Határozottan folyamatosabb, mint az UX 4.0 .

(A készülékről viszont nem mondható el, hogy szép, sőt...)

[ Szerkesztve ]

Alcatel ?>3310>Cxt55>ZTEBlade 3>Xperia X8>Lenovo S650>LG G2>Lenovo vibe X2>Honor 6>Sony Z2>Huawei Mate 7>OnePlus One>Galaxy S6 edge>Honor 8>Galaxy S7>Galaxy S8>Mi Mix 2S>Pixel 4XL>iphone8>Iphone11>Mi10>Note20 Ultra>Zenphone 9

(#26) batai15


batai15
félisten

óriási csalódás ez a telefon.. az összeszerelési, és festési dolgok meg külön óriási bakik, nem ezt vártam a g4 után

(#27) scbb válasza peterson1190 (#25) üzenetére


scbb
tag

A hátlapja emlékeztet a kínai "Dzsunka rising" időszakra, a 70-120$ közti telefonoknak volt ennyire igénytelen műanyagból a hátulja.

szerk.: bocsi nem válasz akart lenni

[ Szerkesztve ]

nincsbéhúsz és szarazakksi

(#28) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Köszi Bone a tesztet!
Mivel volt már élőben is a kezemben nekem tetszik. A modularitás annyira nem érdekel, de lehet benne potenciál...majd kiderül. Szóval élőben megtetszett és már az ára is ment lejebb picit gsm boltokban. Szóval esélyes kipróbálásra.....

SamWarrick
van vízberakós teszt is már róla és nem fingatta ki.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#29) atosan válasza SamWarrick (#18) üzenetére


atosan
addikt

Mindenkinek más igényei/ízései vannak, de ilyen kifogást már rég hallottam. :D

Maine coon

(#30) janeszgol válasza SamWarrick (#18) üzenetére


janeszgol
félisten

Lávába se lehet dobni, pedig nyomtam volna ott egy szelfit. :U

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#31) koxx válasza Quqesz (#28) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

G2-3-ról megéri váltani, de ez a G5 most nem sikerült túl jól, előbb vennék sgs7-et. A UX5 sztem borzasztó, szerencsére visszarakható 4-re.
Ezzel a dizájnnal és modularitással inkább a fiatalabb réteget akarták megcélozni mert a bőrös G4 után nem tekintem komoly üzltei telefonnak.

#18: vegyél goprot

[ Szerkesztve ]

(#32) DS39


DS39
nagyúr

ilyen hw és felbontás kombóhoz kissé alámérték ezt az aksit, akár kivehető, akár nem.
miért nem lehet csúcstelefonokba beleb...ni végre egy 4000-4500 mAh-s akkut?
legyen egy milliméterrel vastagabb, de na... egész más lenne.

(#33) myckie2 válasza mg1992mg (#23) üzenetére


myckie2
őstag

A sok "nyafitron"-nak valószínűleg igaza van, amit az LG pénzügyi jelentése szépen fog ábrázolni.

(#34) leslien


leslien
nagyúr

köszi a tesztet... :R sajnos ebben az évben kimarad az LG...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#35) atike


atike
nagyúr

Az összkép számomra pozitív amin nagyban köszönhető a kamerának...

De nem értem (én sem):
- miért kellett a G4 nagyon is jól kinéző formáját erre cserélni - ez valami vicc, hogy mennyire el van szabva ahhoz képest (oké, a modularitás, a félig-unibody dolog, de akkor is)
- miért nem került bele nagyobb akksi
- egyáltalán ez a modularitásos butaság miért kellett

Ha kiadnák ezt valami javított külsővel, tényleges unibody házzal, kukázva a modularitást azt hiszem egyből jóval több embert érdekelne.... Még ha nem raknának bele nagyobb akksit akkor is... :)

Ismétlem, ezek ellenére pozitív az összkép, de mindenképp meg kell tapicskolni élőben is, mert akár a képeket, akár a videókat látva nem fogott el a "must have" érzés. Kézben fogva lehet ez persze változik, na de majd kiderül... :)

Jó volt a teszt, köszi! És szerencsére gyorsan követte a videós tesztet... :)

(#36) koxx válasza DS39 (#32) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A nanosimet is kicsit szopatásnak érzem.
Nem értem minek eröltetik a 'penge' telefonokat, +2mm vastagságban és máris egy sokkal komolyabb akku fér bele.

Btw a huawei P9 180k-ért bestbuy ehhez képest.

Az LG páratlan számozású modelljei nem sikerülnek túl jól.

[ Szerkesztve ]

(#37) Valaki87


Valaki87
senior tag

jó teszt, jó telefon.

jobban bejön a formavilága ( kicsit Galaxy S6-S7-re hajaz szerintem, kivétel a hátulja ) mint a G4-nek.
nem vagyok lg párti de lehet benevezek egy ilyenre :))

(#38) migabi24


migabi24
nagyúr

Ezt a sza..t inditották harcba a P9 és az S7 ellen? ez ronda úgy ahogy van, a kezelőfelület is hányás, ezt olyan 100-ért kellene adni, hogy megvegyem

(#39) Wesder válasza DS39 (#32) üzenetére


Wesder
félisten

Mert nem érdekük hogy akàr 2-3 napig hasznàld, inkàbb nyomatjàk a marketing bullshitet.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#40) DS39 válasza Wesder (#39) üzenetére


DS39
nagyúr

ja, és fejlesztenek a szerény teljesítmény köré: gyors-töltés, vezeték-nélküli töltés, dokkoló.

(#41) scbb válasza Wesder (#39) üzenetére


scbb
tag

Miért nem érdekük?

nincsbéhúsz és szarazakksi

(#42) Luck Dragon

G2 & G4 forma világa után, Számomra csúnya. Legyen bármilyen jó.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#43) DS39 válasza scbb (#41) üzenetére


DS39
nagyúr

ez egy jó kérdés, nem tudom mi lehet az oka, abban versenyeznek a gyártók, hogy a vásárlók elégedettek legyenek a kamerával, a kijelzővel, de miért nem lehet arra marketinget építeni, hogy tovább bírja ténylegesen az akku, mint a konkurenciáé? simán lehetne, csak valahogy nem akarják.

(#44) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Érdekes koncepció, meglátjuk mi lesz belőle. Az erősítőmodulra kíváncsi vagyok.

@Bone: Azért egy Mobilarénás cikkben ilyen szavakat használni, hogy " microSD karik" kicsit...khm...nem igényes. :U Logout-os műkedvelő cikkíróknál is égnek áll a hajam tőle.

B.Cs.

(#45) #06658560


#06658560
törölt tag

Pár hete volt kezemben MM kiállítási darab.
Az ismerős kajla, egyik oldalon szorulós, kajla, a másik oldalon jó két milliméteres hézaggal áll. A tesztben fémnek mondott fehér műanyag csíkról pedig már lepattant a króm. Az illesztésnél.

(#46) akooos válasza DS39 (#43) üzenetére


akooos
veterán

Aki ilyet keres az megveszi a THL 5000 vagy Ulefone Power telefonok egyikét. Előbbiben 5000maH az akku, utóbbiban pedig 6050 maH.

(#47) E2E4


E2E4
aktív tag

Bone123:
Mindenekelőtt köszönet a tesztért.

Apró kérdés / kérés:
„két külön megvásárolható toldalékra: (…), a másik pedig egy Hi-Fi erősítő, hiszen a fülesre menő hangminőség is rendkívül fontos manapság, amikor egy okostelefon sokféle kütyüt egyesít.”
„B & O-val megalkotott, 32 bites Hi-Fi DAC-tól és erősítőtől”

Hi-Fi erősítő? Úgy érted egy elő fok?
Nem egy fejhallgató erősítő modul lesz az a DAC után?

Ha lesz rá lehetőség, közzé tehetnétek az LG Hi-Fi Plus audio tesztjét, praktikusan párhuzamba állatva az alap gyári megoldással – utóbbi eshetőség, ez az egyébként a tesztjeitekben meglévő táblázatos teszt most hiányzik is. Elképzelhető, hogy éppen azért, mert egyszerre szeretnétek közzé tenni?

Esetleg közzé lehetne még tenni a két kiegészítő modul árát, leginkább az LG Hi-Fi Plus audio-ét, hogy az audio teszt után el lehessen dönteni azt, hogy a hozzáadott audio minőség megéri -e a többlet árat.

Minden más tekintetben a teszt most is szakmailag kitűnő, ahogyan azt Bone123 produkálni szokta.

[ Szerkesztve ]

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#48) atike válasza DS39 (#43) üzenetére


atike
nagyúr

Mate7... 4100 mAh.... És nem odaírt 5-6000, hanem tényleg annyi. Azaz simán (használva rendesen) 2 nap... :)

(#49) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Engem sem kapott el a "must have" érzés. Külsőre a G3am sokkal jobban tetszik. Ha ránézek a G5re, semmi sem mozdul meg bennem. A többi oké, de sztem nem ez lesz a legnépszerűbb G teló.
Ja! És nagy fekete pont a hátlapi gombok hiányáért!

erahurka: nem azért írom, mert nekem is G3 van, de nekem is ez tetszik a legjobban a G szériából. Ha ettől vmikor megválok, akkor G4 lesz helyette.

[ Szerkesztve ]

(#50) erahurka


erahurka
félisten

Én nem vagyok elájulva a kamerától, ilyen olajfestményeket jóval olcsóbb telefonok is tudnak csinálni. Tény hogy jó a dinamikatartomány meg stb., de ezt a részletességet szinte minden telefon hozza 100k felett. Nyilván nem csak a kamera miatt annyi amennyi, de ez a része számomra csalódás.

Többen írjátok hogy nem tetszik a modularitás. Hát akkor ne vegyetek hozzá kiegészítőt. A plusz funkció amit nem használnátok ki, miért zavaró tényező? :F

(#49) SkyLine3000: Nekem G szériában ez a dizájn sorrend: G3, G5, G2, G4, G1. Viszont volt szerencsém hétvégén egy V10-hez, na az valami elképesztően gyönyörű! :Y

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.