Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) drmotto


drmotto
őstag

LG Bridge jelez frissítést a Telekomos készülékre. Valaki feltette már esetleg?
Én most nem tudom megnézni.

(#3252) zack


zack
nagyúr

Megvan a kütyü. :)
Barna bőr hátlappal. :) De jó, hogy nem fekete lett. Állítólag a barna jobb minőség, és puhább marhabőr. Korrektül néz ki, és bár műanyag, van prémium érzésem. A fogása jó. Jobb mint a Note4-nek.
A 64GB Class10-es MicroSD-t simán megette, kicsit féltem tőle, hogy a Samu Evo-val inkompatibilis lesz.
Nagyon első benyomások, de ég és föld rendszer gyorsaságban a Note4-hez képest. :)
Szerintem jól döntöttem, de ezek az első benyomások, bár döntőek, azért még változhatnak, erre is arra is.

Azt nem tudjátok milyen DAC-kal szerelték?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3253) zombinyul


zombinyul
addikt

A temazasrol tud nekem valami erdemleges infoval szolgalni, honnan erdemes letolteni, illetve van-e olyan ahol az ikonkeszlet cserelheto? Az LG sajat alkalmazasaba talaltam parat, amik tetszettek, de rohejes volt az ikonkeszletuk. Ezt a gyarit lecserelnem szivesen, tul sok a rozsaszin felulet benne. :D

zack: nekem is Samsung Evo van, igaz, csak 32-es. A barna tenxleg minosegibb, a fekete muanyagszerubb, csuszosabb. A DAC engem is erdekel, mert marha allatul szol. :)
Udv. a klubban! :)

Ui.: a launcher az jo otlet, keresgtemazasrol, koszi!

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#3254) zack válasza zombinyul (#3253) üzenetére


zack
nagyúr

Next Launcher? És olyan témát töltesz hozzá, amit akarsz.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3255) Tsebacsi válasza zack (#3254) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kicsit sok érte az a 4500 Ft. :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#3256) zack válasza Tsebacsi (#3255) üzenetére


zack
nagyúr

Nem sok. :N Jelenleg szerintem a legjobb. Megjelenése óta használom.
A témák sem filléresek, de minden forintot megér. :) 1,5 év alatt beszereztem vagy 10db minőségi témát, ezeket cserélgetem. Tényleg jó cucc, szokott lenni akcióban is (50%), figyelni kell.
Amikor én vettem, még csak 3600ft környéke volt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3257) zombinyul válasza Tsebacsi (#3255) üzenetére


zombinyul
addikt

Igen, tenyleg. Nem szoktam warezolni, minden alkalmazast megveszek becsulettel, de ennyit azert nekem nem er a kevesebb rozsaszin. :D
Csak siman temak tenyleg nincsenek? Asszony P8-as Hulyeveje tele van veluk.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#3258) Tsebacsi válasza zombinyul (#3257) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

LG Smart world. Igaz elég szegényes.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#3259) Tulku


Tulku
veterán

Átállítottam feloldómintára és nem engedi visszaállítani knock kode-ra

K

Mit tehetnék?

(#3260) akooos válasza Tulku (#3259) üzenetére


akooos
veterán

Adminisztrátor által blokkolva?

(#3261) zombinyul válasza Tsebacsi (#3258) üzenetére


zombinyul
addikt

Igen, ott nezelodtem, es ott talaltam borzalmas ikonkeszlettel temakat. :D

Tulku: ugyanez volnezelodtem, egy kollega tudta ra a valaszt. Visszaolvasok mit is kellett torolni, mert most meg nem talalom.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#3262) zombinyul


zombinyul
addikt

Emberek! Smart Cleanerbe (a gyariba) toroltem az uresjarati alkalmazasokat, igy most nincs a telefonon se fm radio, se szamologep, meg meg 2 masik cucc, amire nem emlekszem. Ott terjeng 4 csodalatos lyuk a menumbe. :((( Vissza lehet ezeket varazsolni valahogy hr nelkul? :W

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#3263) zombinyul válasza zombinyul (#3262) üzenetére


zombinyul
addikt

A radio, a taviranyito, a szamologep, az fm radio, meg a negyedikre nem tudunk rajonni mi lehet ami elveszett. Se a Smart Worldben, se a Play aruhazba nem talalom ujra. Honnan lehetne ezeket ujra elovadaszni? Mi lehet a negyedik ami elveszett? Komolyan, idegbajt kapok... Nagyon halas leszek ha valaki tud segiteni. :/

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#3264) kentucky válasza zombinyul (#3262) üzenetére


kentucky
őstag

Beallitasok-a telefonrol-frissietesi/app kozpont-alkalmazasok frissitese :)

[ Szerkesztve ]

(#3265) zombinyul válasza kentucky (#3264) üzenetére


zombinyul
addikt

Fuu, ezer hala es koszonet!! Latszik hogy reg voltam Droidos, mar masodjara "mentitek meg a napom" ezen a forumon! :R

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#3266) kentucky válasza zombinyul (#3265) üzenetére


kentucky
őstag

Ezt is csak azért tudtam, mert tegnap nézegettem a beállításokat:D

(#3267) sid87


sid87
senior tag

Össze szedtem egy szubjektív pró és kontrát az S6-al, hogy hátha segít dönteni. Lehet valamit kifelejtettem, majd kiderül :)

G4

+ jobb memóriakezelés
+ cserélhető akku
+ microSD
+ kevés lagg
+ cserélhető hátlap
+ programozható infra
+ olcsóbb

- vastag
- műanyag
- gyengébb hardver
- bőr hátlap semmivel sem másabb fogású mint egy műanyag
- lassított kamera felvétel borzasztó, és nem lehet kijelölni mely részét lassítsa
- képek nagyítva festmény érzetet keltenek
- kevesebb testreszabhatóság, beállítás
- G3-ban volt, ebben már nincs szem figyelés, hogy amíg nézed a kijelzőt ne kapcsoljon ki.
- nem állítható a stock camera app-ban a fénykép mérete

S6

+ vékony
+ anyaghasználat (fém)
+ képernyőt nézve nem kapcsol ki a kijelző (+ stb)
+ kamera módok, jobb lassítás, stb stb.
+ papíron erősebb hardver
+ gyorsabb app betöltés
+ ujjlenyomat olvasó
+ több beállítás, apró finomság
+ lebegő alkalmazások

- nincs bővíthetőség
- nem cserélhető és kisebb akku
- csúszós
- laggosabb rendszer
- memóriakezelés
- drágább

Kérdésem annyi lenne még, hogy a G4 negatívumain lehet segíteni? Pl. külső appal a klassz lassított felvételhez.

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#3268) Vikooo válasza sid87 (#3267) üzenetére


Vikooo
addikt

S6 laggosabb? Hol?

(#3269) akooos válasza sid87 (#3267) üzenetére


akooos
veterán

Csak egy kis pontosítás:

A G4 nem lassított felvételt csinál, hanem 120 frame/seces videót. Amit utána egy PC-n úgy dolgozol fel, ahogy szeretnél. Ez nem eyecandy, mint a Sony timeshift videója, vagy a Samu "akkor lassítom amikor akarom" megoldása.
Szerintem ez nem negatívum, ahogy a bőr hátlap sem, hiszen rohadtul szubjektív ez :)

Továbbá:
-fényképek festmények. hito kollega olyan képeket csinált vele, amit S6-al nehéz lesz bárkinek elérni :) Ez user függő erősen.
-kamerában nem állítható a fénykép mérete: miért szeretné bárki butábbra állítani? :) képarányt lehet állítani, de ez szintén olyan, mint a videó, PC-n hibátlanul és könnyen szerkeszthető.
-kevesebb testreszabhatóság: mire gondolsz?

S6 gyorsabban tölti be az appokat ELSŐRE. Utána próbáld előszedni RAM-ból :DDD Na mi a jobb? A G2 is lenyomja multitaskban a Samut.

Szerintem ez tényleg nagyon szubjektív, ez talán neked segít dönteni, de ez inkább ne ez alapján döntsön az ember :B

[ Szerkesztve ]

(#3270) Tutu7030 válasza FerNandor (#3248) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nekem nem rég jött a gls-től a mail, hogy készítik a csomagot. A rendelés kicsit döcögős volt, mert mire megrendeltem a telót, addigra nem volt raktáron az a szín (fekete/titán). Telefonáltak is, hogy gond van, sötét színekből csak a barnából van nekik 1db raktáron. Módosítottam arra, de közben rájöttek, hogy az sincs. :D:D Másnapra ígérték a beszerzését (valamint felajánlottak egy autós töltőt ajándékba), így egy napot csúszott az egész. Ha holnap megkapom tényleg a gyártói garanciával+bolti garancia+töltő, akkor megy nekik a pluszos értékelés az árukeresőn. Ha nem, akkor :W
:))

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#3271) kentucky


kentucky
őstag

Át lehetne keresztelni a topicot S6 vs G4 topicra:D

[ Szerkesztve ]

(#3272) sid87 válasza akooos (#3269) üzenetére


sid87
senior tag

De én nem szeretnék PC-n szarakodni vele utólag. :) Ahogy néztem, a felbontása is borzasztó, bele nagyítottam a videóba és pixel halom volt.

Attól hogy egyvalaki tud vele olyat lőni ami nem festmény, rajtam nem segít. :)

A kép méretét meg én akarom eldönteni. Ha nem kellene sok beállítás, akkor iphone-t vennék. Had döntsem el én mekkorában akarok fotózni. (Persze, letöltök más appot hozzá és ott állítom, OK)

Kevesebb testreszabás hogy kevesebb beállítás van alapvetően.

Vikooo: abból az 50 videóból amit megnéztem az S6ról, ahogy minden nap megynomkodom, amiket írnak róla. Abból az jön le, és tapasztalom is, hogy gyakran van mikro akadás, és szaggatás.

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#3273) zack válasza akooos (#3269) üzenetére


zack
nagyúr

"Szerintem ez tényleg nagyon szubjektív, ez talán neked segít dönteni, de ez inkább ne ez alapján döntsön az ember"

Ahogy tetszik mondani. :)

Véleményem szerint a bőr hátlap fogása nagy pozitívum, és lényegében kuriózum is. Műanyaggal össze sem hasonlítható.

Samsung negatívumok listáját még ki tudnám egészíteni, mint volt Note4 tulaj. ;]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3274) FerNandor válasza Tutu7030 (#3270) üzenetére


FerNandor
őstag

Engem most hivtak. Kedden fogja hozni a futar. Fekete bőr es 2 ev. Varom. :DD :C

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#3275) Tulku válasza akooos (#3260) üzenetére


Tulku
veterán

Igen admin blokk

(#3276) Inczke


Inczke
tag

Pár fotó:

1

2

3

4

5

6

7

8

(#3277) zack válasza Inczke (#3276) üzenetére


zack
nagyúr

Utsó kettő kivételesen jó lett. :C A többi is, de ott inkább a beállítási hiba van (szög), és nem a kamera tudása a szűk keresztmetszet.
Ettől függetlenül olajfestmény hatást én nem látok, illetve nem olyan mértékben, amit szóvá kellene tenni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3278) w333 válasza zack (#3252) üzenetére


w333
félisten

Qualcomm saját beépített DAC van benne :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#3279) vasi89 válasza kbadam83 (#3210) üzenetére


vasi89
addikt

Számomra ez inkább dicsekvésnek tűnik mint összehasonlításnak :) valószínüleg nem így van csak nekem így jött le. Viszont árban sem azonos a 2 és kijelző technológiában sem. Szerintem meg pont hogy az S6 edge a kényelmetlen. Vágta a kezem, habár csak MM-ban próbáltam ki de elég is volt, a G4 pedig elsőre kényelmes volt.

(#3280) akooos válasza Tulku (#3275) üzenetére


akooos
veterán

Beállítások/Biztonság/Tanúsítványok törlése :)

(#3281) Tulku válasza akooos (#3280) üzenetére


Tulku
veterán

kösz!

(#3282) snorbi82


snorbi82
senior tag

Azt mondjátok, hogy innen merjem nyugodtan rendelni?

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#3283) Viktor0610 válasza snorbi82 (#3282) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mivel -ha jól látom- gyári garanciával adja, igen. :)

Samsung Galaxy A54

(#3284) SlayR válasza sid87 (#3267) üzenetére


SlayR
senior tag

Ez igen sok pontjában hatalmashatalmashattaaaalmasbaromság! :U

(#3285) zack válasza w333 (#3278) üzenetére


zack
nagyúr

Talán a Note4 C verziója kicsit jobb, de a G4 abszolút nem rossz, és elég. A jobbak között van, de még hallgatóznom kell, mire levonom a végleges konklúziót.
Annyira (már) nem érdekel, mert az mp3 lejátszómban amit most vettem az egyik legjobb DAC van (WM8740), és nagyon pimasz minőséget tud a fülesemmel. :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3286) Nagytoll válasza snorbi82 (#3282) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Én innen vettem és számlát kaptam meg garipapírt is(igaz a garipapír portugál nyelvű és nincs kitöltve, de mobilkeres számlát elvileg elfogadnak LG szervízben)

[ Szerkesztve ]

(#3287) Tulku válasza zack (#3285) üzenetére


Tulku
veterán

Tipikus v karakter közepek összemosódnak amit enyhe magas kiemeléssel kompenzál...tere kevés, több hangszer esetén mos...de hallgatható...kilóméterekkel veri a nota2-t

(#3288) w333 válasza zack (#3285) üzenetére


w333
félisten

Persze hogy teljesen jó :K

Igaz hogy S6 -ban Wolson DAC van ami kicsit jobb, de a beépített is bőven jó !

Meg ha úgyis MP3 lejátszót használsz akkor meg mindegy kb. ! :D

Egy akkuidőre vagyok kíváncsi hogy nálad hogy alakul ! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#3289) zack válasza Tulku (#3287) üzenetére


zack
nagyúr

Note2 nem volt túl erős zenében. De azóta volt G2-öm, HTC One, S4, Note4.
ha sorrendet kell felállítanom, akkor:

1. Note4
2. G4
3. G2
4. S4, HTC One

S6 gyanítom úgy szól mint a Note4. Bár lehet az új Exynos új Wolfson DAC-ot kapott.

Mivel hallgattad? Csak mert én GR07-tel, ami egy dinamikus balanced füles, és fent nem éreztem emelést.
A tere kevesebb, ez tény, mint pl a Note4-nek, de erősen füles függő is lehet mit hallunk.

(#3288) w333

Így van. Nem egy Wolfson, amit azért lehet hallani jó fülessel, de még így is ott van a jobbak között, és így emlékezetből kicsit jobban is szól mint a G2.
Oké. Aksiidőt majd közlöm.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3290) Viper26 válasza zack (#3289) üzenetére


Viper26
nagyúr

Partnerogsm-hez neked mi közöd van pontosan?

iPhone 14 | FR955

(#3291) zack válasza Viper26 (#3290) üzenetére


zack
nagyúr

Milyen aspektusból? Nem igazán értem. Lényegében semmilyen.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3292) Viktor0610 válasza zack (#3291) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Arra gondol szerintem, hogy az aláírásodban csak szerepel valamiért a honlapcímük. :)

Samsung Galaxy A54

(#3293) zack válasza Viktor0610 (#3292) üzenetére


zack
nagyúr

Valamiért biztosan, de az nem feltétlen üzleti érdek.
De ahogy kérdezte, az annyira nem tetszett, így nem is óhajtom kivesézni a kérdéskört alaposabban. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3294) Tulku válasza zack (#3289) üzenetére


Tulku
veterán

GR07 természetesen...enyhe V de talán a közepek mosása ami nem feltétlen teszi alkalmassá klasszikusra...minden mosottá válik ha többen muzsikálnak.

nyilván nem hasonlíthatom a Fiio-hoz mert más ligában versenyeznek, nem azért írtam mert becsmérlem, csak saját inercia rendszerembe helyezem el...ettől függetlenül modern zenére kiválóan alkalmas lehet.

És persze a DAC - mint tudjuk - csak egy része a hangkeltésnek (X3-ban egy nagyon pontos Cyrrus DAC van) a másik az erőlködő...ebben a telefonok sajnos nem túl erősek...

(#3295) Viper26 válasza zack (#3291) üzenetére


Viper26
nagyúr

Tulaj vagy, esetleg ott dolgozol, erre gondoltam.

iPhone 14 | FR955

(#3296) Meggyi001

Elég nehezen fordítja le a google, ezek már találgatnak vagy mi ez?

[link]

https://gamergep.hu/

(#3297) kovacs65 válasza Meggyi001 (#3296) üzenetére


kovacs65
senior tag

Nekem nagyon bejön egy kissé szögletesebb G5.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#3298) zack válasza Tulku (#3294) üzenetére


zack
nagyúr

Sosem hasonlítom céleszközhöz, illetve csak érdekességképpen. ;) Telefont a telefonnal, mp3 lejátszót mp3 lejátszóval. :) 770C-ben is bika az erősítő, köze nincs hozzá a mobiloknak, de a DAC-nak se.
Akkor ezért nem teljesen azt hallom, amit te. Nem hallgatok klasszikust, csak modern zenét. Klasszikus max soundtrack formájában. ;)

(#3295) Viper26

Ismerem a tulajt. Ennyi. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3299) Tulku válasza zack (#3298) üzenetére


Tulku
veterán

Majd összekoccanunk eccer ha ráérünk...megnézzük a meghajtókat...kíváncsi vagyok mit tud a 770c...
GR07-et nem kell tesztelnünk...az besztbáj...

(#3300) zack válasza Tulku (#3299) üzenetére


zack
nagyúr

Oké! :K :C

QuadBeat 3:

Erős "V" füles, nulla középpel, karcoló magasakkal. Ebben is jobbnak érzem a Note4 fülesét, teltebb, jobbak a mélyek, "melegebb" az egész hangkép, egy szóval objektíven, nem ez a legjobb gyári füles, de ha nincs más, azért hallgatható. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.