Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bunfi


bunfi
őstag

Hát nem volt egy nyerő húzás az aceton, de azért örülök, hogy jól jöttél ki belőle!

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#2) muchacoado


muchacoado
aktív tag

Van ilyen gumi-spray, sokszor ki akartam már őróbálni, sajnálom hogy nem ezt választottad :)

(#3) Seangaijin válasza muchacoado (#2) üzenetére


Seangaijin
senior tag

4000Ft a spray belőle, nem hiszem, hogy annyit ért volna az a pici felület. :P

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#4) Menslee


Menslee
tag

Jó volt olvasni hogynem csak én követtem el hasonló hibát :D

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#5) wolfman válasza muchacoado (#2) üzenetére


wolfman
veterán

Ha jól olvasom, a cikkíró nem közölte a festék fajtáját, így ránézésre pedig nemek Plasti-Dipnek tűnik. Azt viszont nem tudom miért kéne lelakkozni, akkor pont elveszítené a gumírozás tulajdonságát.

A helyzet az ezzel a PLasti-Dip-el, hogy olvastam már egy korábbi cikket, hogy valaki felújította vele az egerét és milyen minőségi lett. Nos én tavaly év elején estem neki egy Logitech MX1000 egérnek PD-el, vettem még hozzá való alapozót is. Leírásnak megfelelően jártam el, de kb. 2 hónap elteltével már kopik le róla a borítás. :( Na most lehet hogy én csesztem el valamit, nem rendelkezem nagy gyakorlati ismerettel festés terén, de úgy csináltam ahogy a leírás mondta és úgy lett rövid életű. Lehet hogy a festékszóróba való változat tartósabb választás.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#6) kcsa válasza wolfman (#5) üzenetére


kcsa
veterán

motor kapaszkodót fújtam le PD-vel, és ott is lemállott. Tény mondjuk, hogy nem alapoztam alá, csak zsírtalanítottam.

(#7) Exil3s


Exil3s
csendes tag

Szépmunka :) Lassan én is kitakarítom az MX518-at :)

10 emberből 6 az 4

(#8) creation


creation
senior tag

Szép modding. Szép munka. De legközelebb óvatosabban a tisztítással :DDD

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#9) csoki


csoki
senior tag

nem rossz :)

4. bekezdésben Genius M6580X-ként van a link feltüntetve miközben a Gigabyte M6580X visz a hivatkozás :)

[ Szerkesztve ]

(#10) Met


Met
nagyúr

Jó lett :R

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Meg tudnád mutatni a videót arról, hogy is megy ez? Én is szét szeretném kapni a sajátom, a görgő ugyanis teljesen rossz, fel/le/jobbra nem érzékel semmit.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#12) tatabike


tatabike
őstag

"...elég jól értek a különböző oldószerekhez és hígítókhoz"

Hát ez így elég fura, mert az aceton a műanyagok legnagyobb részét, illetve összetevőit feloldja, ez elég köztudott. Régebben a műanyag makettek ragasztásához is acetonban feloldott műanyagdarabkákból házilag készült ragasztót használtak...

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#13) waithEard válasza csoki (#9) üzenetére


waithEard
őstag

csoki
Köszi, javítva! :R

VoidXs:
[link]

tatabike:
Általában a plasztik alapanyagú cuccokat oldja. (makett) A műanyag használati tárgyak többségét nem. Itt sem a műanyagot, hanem a borítást oldotta.

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#14) VoidXs válasza waithEard (#13) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Köszönöm!

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#15) aram01


aram01
nagyúr

balkezes vagy?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#16) VoidXs válasza aram01 (#15) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az vicces lenne ennél az egyértelműen jobbkezes egérnél, egyszerűen csak rossz ballal fogni. Én mondjuk pont balkezes vagyok, de az egér használata kivételt képez. Ha balkezesként használnám, folyamatosan elakadnék vele, becsípné a kisujjam, és a főgombokat oldalasan kellene lenyomnom.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#17) kromatika


kromatika
veterán

Tanulságos cikk köszi.

(#18) aram01 válasza VoidXs (#16) üzenetére


aram01
nagyúr

Én is balkezes vagyok, ezért vettem direkt balkezes Razer Detah Adder 3.5-et :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#19) tatabike válasza aram01 (#18) üzenetére


tatabike
őstag

Nekem meg egy balkezes munkatársam van a cégnél, és egyből lebukik, ha használja a gépemet. Mert mindig átrakja az egeret a másik oldalra, és ottfelejti... :DDD

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#20) Met


Met
nagyúr

Nekem volt egy balkezes ismerősöm, az megtanult jobb kézzel egerészni mivel nagyrészt jobb oldalon vannak az egerek és szívás átállítgatni ha odaül egy gép elé.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#21) aram01 válasza tatabike (#19) üzenetére


aram01
nagyúr

nekem meg alapból bal oldalon van, balkezes kialakítással és balkezes gombkiosztással, képzeld mikor jön egy jobbkezes hozzánk, néha sírok a röhögéstől mit össze nem szenvednek ;] :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#22) waithEard válasza aram01 (#15) üzenetére


waithEard
őstag

Igen, balkezes vagyok, és nekem ez tökéletesen kényelmes. Valójában annyira megszoktam a jobbos egereket, hogy nem tudok balkezest, vagy fordított gombost használni.
A cikkben említett CM egérrel is csak a széles, lapos talp volt a gond, ami oda csippentette időnként a kisujjamat.

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#23) Praston


Praston
tag

Hát ez elég pöpec lett. :D Én is, mint ahogy fent egy kolega írta, az MX 518-am szétszedésén vagyok, nem ártana kitakarítani nekem sem. Elkezdett a görgő nekem is szorulni.

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

(#24) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Érdekes, hogy nem szoktam elolvasni a modding-illetve szerelős írásokat, mert igazi lusta, csak felhasználó típus vagyok.De van az írásodban, valami letisztult intelligencia, és nem az alázat a legjobb szó, de az jut először eszembe érzés. Kb olyan volt, mintha egy novellát olvastam volna :) Fejet hajtok előtted, hogy ilyen szépen helyreállítottál valamit, amit elrontottál, nem pedig elkókányoltad.

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#25) macskea


macskea
őstag

Ahh, én egyszer egy valamiféle Logitech MX egeret akartam megtakarítani, és az általam legjobb zsíroldónak tartott cucc otthon az egy Clean and Clear arclemosó tonik volt. Az is úgy lerántotta az egér oldaláról a gumi bevonatot mint a sicc! Volt is nagy kamillázás, hogy mi legyen, de "szerencsére" az egér utána hamar megpusztult, megoldva ezzel az esztétikai problémát. :)

Szóval csak óvatosan a háztartási vegyszerekkel, van köztük pár érdekes cucc... :D

Egyébként előttem már megjegyezték, de leírom én is, öröm volt olvasni a beszámolód, meg látni, hogy nem összebarmoltad, hanem tényleg mívesen megcsináltad, amit elrontottál. Jaj de nem általános... sajnos. :R

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#26) daninet


daninet
veterán

Jó kis egér ez, asszonynak ilyet vettem, én cyborg-ot használok. Alapvetően ebben az árkategóriában hulladékot nem nagyon árulnak már, végtelen szőrszálhasogatásba lehet csak belemenni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#27) aram01 válasza waithEard (#22) üzenetére


aram01
nagyúr

balkezes egér jobbkezes beállításokkal? Egy jobbkezes egér a balra soha nem lesz kényelmes :P

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#28) kovy79


kovy79
őstag

Jó kis délutáni szösszenet. :)
A lakkozást nem értem, miért kellett, így szerintem kb egy hama egér minőségét hozza a felület.
Más is említette: a gumis spray jobb lett volna. Kicsi kiszerelésben vettem kb 10€-ért. Más hasonló dologhoz is használható és megcáfolva az előítéletemet, meglepően tartós. Szerintem megérdemelte volna a kis rágcsáló. :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#29) waithEard válasza aram01 (#27) üzenetére


waithEard
őstag

aram01:
Kis gyakorlással a spanyolcsizma is lehet puha házicipő, alias mamusz. ;) (Persze nem)

kovy79:
Sajnos a cikk megírása előtt nem hallottam erről a gumi spray- ről. (Ha azt mondom, nem vagyok gyakorlott moddingos, költői túlzásba esnék.) Elképzelhető, hogy kipróbálom, bár tapintásra annyira azért nem szörnyű.

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#30) vlevi


vlevi
nagyúr

Nekem az A4Tech egeremről mállot le ez a borítás, főleg a bal gombnak azon a részén, ahol nyomkodom. Mivel más nem volt otthon, csak karbonmatrica, ezért azzal húztam át. Elfogadhato lett, de az tény, hogy mostmár nem csinálnám meg újra, mert az eredeti borítás jobb volt.

Vegyszerekkel meg tényleg ovatosan, mert meg az acetonmentes lemoso is durva cucc. Csak gondolj bele, a neveben is benne van, a koromlakkot kell feloldania...
Néha még a denaturalt szesz is sok

[ Szerkesztve ]

(#31) intelMMX


intelMMX
senior tag

Azért a hiba egész jól helyre lett hozva. Jó ötlet volt a matrica Csak nem SeaHarryer? :U
Anno egeret én is újítottam fel. Igaz az egy olcsó kétezer forintos SPY optikai egér volt aminek az ezüstre fújt gombjai megkoptak. Nem nagyon akartam pénzt kidobni, aztán gyors kozmetikázást hajtottam végre.
Igaz szerintem egér gyilkos vagyok, és azóta vagy 6 egeret csináltam ki "enyhe" mechanikai "hatás" segítségével :U ... ezért nem is veszek kétezer forintnál drágább egeret. Főleg, hogy nekem azok is megfelelnek és bírnák azért
Most egy Genius van, aminek az optikájával lehet valami, mert érzéketlen lett egy esés után.

(#32) waithEard válasza intelMMX (#31) üzenetére


waithEard
őstag

F-8 Crusader ;)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#33) Praston válasza intelMMX (#31) üzenetére


Praston
tag

Én meg inkább a drágább, de minőségibb egérre adok. Még mindig a Logitech MX 518-at hajtom, pedig nem mai darab. Mostanában kezdtem el gondolkodni a cserén, és eddig ami bejött az a Roccat Kone Pure Optical. Majd meglátom még.

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

(#34) intelMMX válasza Praston (#33) üzenetére


intelMMX
senior tag

Ezek is bírják rendesen (Bírnák, ha nem kapnának akkora terhelést néha, mint egy jól megrakott nyerges hátsó tengelye)
Ami jelenleg van, az kb 8 éves. anno a (P1es) gépemhez vettem...2007ben ("Kis" lemaradásom volt technológia terén). Aztán utána a tesóm gépéhez lett használva. Most megint itt van

(#35) perge666


perge666
veterán

Én lassan 2 éve szereztem természetesen használtan/mert újanon már néhány éve nem árulják/egy Logitech G5 egeret,és azóta is tökéletesen teszi a dolgát. :K
Tavaly szétszedtem,mert a görgő akadozott,azt hittem elkopott valami,de szerencsére csak egy jó adag kosz volt a görgő körül.
Már öregecske,de nagyon szeretem. :)

(#36) rep3at


rep3at
őstag

Szerintem egész szép lett, a kényszer néha jó dolgokat tud szülni :)

Forward thinking. كرر

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.