Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#2151) Muerte68 válasza r.levente75 (#2150) üzenetére


Muerte68
addikt

Jók a kávék,rengeteg márka van-és igen drága :D
125-195-között van egy kapszula,úgyhogy nem lesz mindennapos,és akció sem olyan sok mint a Dolce-re.
Viszont a rendszer kifinomultabb,pld a kapszula egy gyűjtőbe potyog nem kell csöpögtetni ha egymás után több kávé készül ,a kapszula visszaküldhető ingyen gyűjtőzsákot lehet kérni,a gép is kevésbé rázkódik.
Igazából a kíváncsiság vitt rá,annyi különleges márkát láttam rá szeretem próbálgatni.
A Dolce is jó volt akcióban rengetegeg féle kávét lehetett beszerezni sok fajta is van,de most kipróbálok mást is.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#2152) azbest válasza Muerte68 (#2149) üzenetére


azbest
félisten

Egyébként hogyan pusztultak meg a pingvinek? Sokat használjátok vagy ritkán, karbantartásokat csináltál időnként? Leginkább azért kérdem, hogy mire figyeljek, bár különösebb törődést nem igényel, csak néha citromsavas tisztítást csinálok rajta :)

(#2153) Muerte68 válasza azbest (#2152) üzenetére


Muerte68
addikt

Mindkettő az alján kezdett ereszteni vizet.
Aki megnézte azt mondta hogy a kompresszor mellett valami kis tömítés mment ki olyan helyen ahol hozzá sem lehet férni.
Én is tisztogattam citrom savval,de felénk nagyon rossz a víz vízköves minden meg elég rossz amúgy is.
Ehez valószínűleg ásványvíz lesz használva az előző gazdája is azzal használta mondjuk kb 2 doboz kapszulát ha elhasználtak.
Szerintem itt a fő ok a víz volt.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#2154) azbest válasza Muerte68 (#2153) üzenetére


azbest
félisten

ásványvíz? Abból lesz a vízkő. :)

(#2155) Muerte68 válasza azbest (#2154) üzenetére


Muerte68
addikt

Hát akkor valami tisztább vizet, az ásványvíz nekem is gyanús volt :D
Adtak hozzá gyári vízkő oldót is, én inkább a tisztaságától tartok.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#2156) Rage47 válasza azbest (#2154) üzenetére


Rage47
veterán

Ez az ásványvizezés nemtom honnan terjed, szüleim is kitalálták, hogy a gépükbe azt öntenek, mert azzal nem lesz vízköves. Mondom mi??

(#2157) Muerte68 válasza Rage47 (#2156) üzenetére


Muerte68
addikt

És akkor végülis mit érdemes beletölteni ha vacak a víz?
Pí víz, vagy ilyesmi?
Komolyan érdekel mert nálunk kritikàn aluli.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#2158) gg72 válasza Muerte68 (#2157) üzenetére


gg72
veterán

Én pl. szűrt vizet használok, a kancsót az amazonon [link] vettem, de brita kompatibilis szűrő megy bele.

[ Szerkesztve ]

(#2159) Silent77 válasza Muerte68 (#2157) üzenetére


Silent77
veterán

Norda, de nem nagyon kapható most. :(
DM deszillált víz 5l, és hozzáöntesz 1 liter csapvizet vagy kevered magadnak: [link]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#2160) b.kov válasza Muerte68 (#2157) üzenetére


b.kov
senior tag

Szia,
Mi itthon egy ilyen kancsót használunk: BWT Penguin 2.7l
Jól szűr, viszonylag gyorsan és egyszerűen használható. Meg vagyunk vele elégedve, ásványvízről is teljesen leszoktunk ezzel. A betét is megfizethető áron kapható.

[ Szerkesztve ]

(#2161) Muerte68 válasza b.kov (#2160) üzenetére


Muerte68
addikt

Köszönöm neked is meg a többi tippet is a kancsó jónak tűnik egyébként is jól jön,a vízkeverés sem rossz mondjuk 6-liter nekem kávéhoz jó darabig elég volna :D
Szerintem kancsó lesz belőle köszönöm és mivel Nespresso topic nincs szerintem fogok még itt tanacsot kérni :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#2162) b.kov válasza Muerte68 (#2161) üzenetére


b.kov
senior tag

Én minden nap friss vizet cserélek a gépben. :)
A kancsóval elég gyorsan lehet szűrni, én pl "előre" sosem szoktam, csak mikor épp kell.

(#2163) r.levente75 válasza Muerte68 (#2161) üzenetére


r.levente75
addikt

Én egy ilyent használok...

(#2164) Muerte68 válasza r.levente75 (#2163) üzenetére


Muerte68
addikt

Ilyenem volt, csak oda adtam egy kisbabás ismerősnek és soha nem láttam többet :D

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#2165) r.levente75 válasza Muerte68 (#2164) üzenetére


r.levente75
addikt

Ezek szerint nekik is megtetszett... :D

(#2166) Muerte68 válasza r.levente75 (#2165) üzenetére


Muerte68
addikt

Igen :D
Mikor meglett náluk a gyerek odaadtam hogy legyen tiszta víz.
Mikor már nagyobb volt 3-éves rákérdeztem hogy milyen és kell e még, erre azt mondta hogy már régóta nem használja nem is tudja hol van, lehet hogy odaadta valakinek.
"Vagy kellett volna még nektek?"
:W

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#2167) r.levente75 válasza Muerte68 (#2166) üzenetére


r.levente75
addikt

Ha ilyen volt mint az enyém, akkor ne sajnáld, mert 2 évente cserélni kell.

(#2168) Muerte68 válasza r.levente75 (#2167) üzenetére


Muerte68
addikt

Öko net,ha jól emlékszem lehetett benne cserélni a betétet.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#2169) r.levente75 válasza Muerte68 (#2168) üzenetére


r.levente75
addikt

Igen akkor az egy másik fajta, itt a teljes gépet kell cserélni...

(#2170) Muerte68 válasza r.levente75 (#2169) üzenetére


Muerte68
addikt

Mondjuk a betét nem volt olcsó 2 árából új gépet lehetett venni :D

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#2171) r.levente75 válasza Muerte68 (#2170) üzenetére


r.levente75
addikt

A miénk 2 évet vagy 25 m3 bír, utána csere. 25k körül van útváltóval, ebből készül a kávé, tea, leves, ivóvíz. Ha lbontjuk 1l vízre az árát, akkor az ásványvíz töredéke.
Szénszűrő van benne egy ezüst foglalatba ami végzi a szűrést...

(#2172) beardserker


beardserker
friss újonc

Sziasztok, kis segítséget kérnék.
Dolce gusto piccolom 3 év mindennapos használat után ma nem akar működni.
Bekapcsolom, normálisan villog pirosan, majd folyamatos zöld, elforditom a kart, és semmi nem történik. Se hideg se meleg.
Kiszereltem a pumpát, adtam neki kakaót, és működött. A hőbiztosítékja jó. Nincs beázva, a mikrokapcsoló is jó multiméter szerint.
Mit nézzek még meg? A nyákhoz nem értek, de nincs rajta égésnyom.

(#2173) azbest válasza beardserker (#2172) üzenetére


azbest
félisten

lehet a kar romlott el?

(#2174) lac14548


lac14548
aktív tag

https://www.lidl.hu/ujsag/akcios-ujsag-25-het-2020/view/jumpmarks/page/1

csütörtöktől 4db vásárlása esetén 1035.-/doboz.

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#2175) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Hú, az előbb majdnem bedobta a kulcsot a kis pingvinem. Sajnos eléggé elhanyagoltam, elkezdtem kitisztítani egy kis citromsavval, felszívott fél tartály vizet és utána csak búgott. Sehogy nem akart jönni belőle víz, aztán állt kb fél órát, utána újra megpróbáltam, plusz lepattintottam a tűs részt (nem is tudtam, hogy azt le lehet pattintani) és azt is kitisztítottam a tűvel, majd elindult újra a víz. Alleluja! :D

Megyen!

(#2176) azbest válasza CptAdamica (#2175) üzenetére


azbest
félisten

én egyébként úgy szoktam, hogy teletöltöm a tartályt, beledöntök egy csomó citromsavat. Aztán egy kis adag vizet kiengedek a tölcséres cuccal kapszula helyett, hogy a gép belső csöveibe is menjen. Majd úgy hagyom akár órákra. Nem tűnik túl agresszívnek a citromsav és a tartályt is be szokta fogni az itteni víz kicsit, mert eléggé vasas. Azt is leviszi így.
És csak ezután indítom hosszú gombnyomással az öntisztító ciklust.

eddig még működik :D

(#2177) CptAdamica válasza azbest (#2176) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ja, jó ötletnek hangzik, mindjárt azért még átküldöm még 1 adaggal, biztos, ami biztos. :D

Megyen!

(#2178) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Kicsit talán off téma. Kapszulás kávégépet szeretnék, de nem igazán értem a témát. Mindenképpen olyat szeretnék, amihez kapok kapszulát Aldi-Lidl-ben is, jó áron, nem csak a saját márkásat. Először a Tchibo akcióját néztem, elég jó ajánlatnak tűnik, hogy 240 darab kapszula mellé adnak ingyen egy gépet, de annyira rájöttem, hogy ehhez csak a Tcbiho kapszulája jó. Aztán annyit tudtam kideríteni, hogy a Nespresso gépekhez elég sokan gyártanak kapszulákat, ezért meg is rendeltem egy gépet, amihez kupont is adnak, le lehet vásárolni kapszulára.
Mégis azét írok ide, mert a munkahelyen Dolce Gusto gép van, abba egyszer vettem valami krémes gyengébb kávét, ami nagyon bejött. És valahol meg azt olvastam, hogy ha ilyeneket szeretem, akkor Dolce Gusto, ha erős espresso kávékat, akkor Nespresso. Ez mennyire állja meg a helyét? Nyilván látom milyen kapszulák vannak a Nespresso oldalán, vannak gyengékis, ezért nem tudom mennyire igaz a gyakorlatban? Még vissza tudom vonni a rendelést :)

(#2179) quad406 válasza RAiN91 (#2178) üzenetére


quad406
csendes tag

Ez a NS vs. DG állítás kicsit sarkított de részben igaz. Mindkét változatnál vannak intenzívebb és lágyabb kapszulák. Tény, hogy már olcsó DG géppel is tudsz tejporos (tejes) italokat készíteni a NS-nál ezt csak drágább gépekkel tudod megtenni, vagy veszel mellé egy tejhabosítót. Gondolom nem ilyet rendeltél. Az is igaz, hogy a NS némely kapszulából, 5g kávéból sokkal karakteresebb, intenzívebb eszpresszót tud készíteni mint a DG. De a DG-nak is vannak intenzívebb eszpresszói pl. a Ristretto Napoli. NS-hoz sokkal nagyobb az utángyártott kapszula választék. DG-hoz inkább csak a gyárit érdemes használni mert az utángyártottak elég silányak vagy legalábbis régen azok voltak. Vagy bedugultak, vagy az ízük volt csapnivaló. Az árak tekintetében jobb a DG. Akciósan a gyári kb 65Ft. A capucinó duplája mert az egyik kapszulában tejpor van. A gyári NS 125 Ft-tó indul de Jacobs már van 70 Ft környékén is. Ha újratölthető kapszulával akarsz vacakolni, akkor talán a DG az előnyösebb, de ebben nem tudok nyilatkozni. A környezetszennyezést nézve a DG bukó, mert egyáltalán nem lehet újrahasznosítani a kapszulákat. A NS vállalja a gyári kapszulák újrahasznosítását. Más gyártó alu kapszulái miatt sem köhögtek eddig, így a kínálatban sem vagy egyedül a gyárira utalva. Szerintem otthonra vegyél NS-t a melóban meg iszol majd DG-t és így mindkettő előnyét élvezheted. :)

(#2180) AndrewBlase válasza CptAdamica (#2175) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

"...plusz lepattintottam a tűs részt (nem is tudtam, hogy azt le lehet pattintani)..."

És azt hogy? :Y

Miért mindig én???

(#2181) CptAdamica válasza AndrewBlase (#2180) üzenetére


CptAdamica
veterán

Van az a kis drót hátul, amivel alapból lehet tisztítani a tűt és ha kiveszed a kapszula tartót, majd lenyomod a kart, akkor a tű előtt lesz egy kis lyuk, ha belenézel, akkor meg látni fogsz egy ilyen szürke fém gombot, azt a fém gombot kell benyomni a dróttal és kipattan, majd le lehet venni. :D

Megyen!

(#2182) csabulaxi válasza CptAdamica (#2181) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Hú!
Köszönöm!
Nem is tudtam arról a kis drót darabról. :B Bár azzal nem sikerült, de egy picit vastagabb és erősebb szerszámmal igen. Mondjuk semmi koszt sem láttam mögötte.
Bár én egy haverom 1 hetes gépét vettem át, úgy nézem nem adta ide a használatiját.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#2183) erdey_a válasza csabulaxi (#2182) üzenetére


erdey_a
őstag

itt letölthetők a használati utasítások [link]
(mondjuk a tűs rész levétele nincs benne)

Vérboci

(#2184) AndrewBlase válasza CptAdamica (#2181) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Huhh, ez tutira nincs benne a júzermanuálban. :DDD
Köszi! :R

Miért mindig én???

(#2185) CptAdamica válasza AndrewBlase (#2184) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szívesen, én is csak most találtam meg, amikor rákerestem a tisztításra. Azóta átnyomtam még 1 kör citromsavval és most már príma a folyás. :)

Megyen!

(#2186) csabulaxi válasza AndrewBlase (#2184) üzenetére


csabulaxi
senior tag

https://www.youtube.com/watch?v=fFPjP0X-fWA

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#2187) azbest válasza csabulaxi (#2186) üzenetére


azbest
félisten

hm, abból a szögből tiszta deadpool és még bökője is van :D

[ Szerkesztve ]

(#2188) RAiN91 válasza quad406 (#2179) üzenetére


RAiN91
őstag

Köszönöm a részletes leírást. Végül aztán mégis Dolce Gusto lett, Krups Infinissima, pingvin helyett kacsa forma, ha jól tudom, a Piccolo utódja, Mediaban leakciózva 14500 Ft-ért. Ill. futottam a Lidl-be, mert épp akciós a töltet hozzá, de már elfogyott, vettem bele Bella Caffee kapszulát. Meg majd vissza olvasgatok itt a fórumba, ki mit ajánl, újratöltés stb.

(#2189) Muerte68 válasza RAiN91 (#2188) üzenetére


Muerte68
addikt

Én most váltottam Ns-re, mert a pingvin meghalt és olcsón volt gép.
Egyébként is kíváncsi voltam milyen meg rengeteg gyártó csinál kapszulát hozzá különleges márkák is.
A dolce kapszula olcsóbb sokszor van akció belőle elég olcsón be lehet szerezni olyankor.
A ns-drágább bár ott is vannak akciók most pld Lor volt olcsóbban.
Van mindkettőhöz olcsóbb verzió pld a Lidl,a dolce kapszula elég gyenge és néha a kapszulák is problémásak bár én elég sokat vettem és csak egy két darab volt hibás.
A ns kapszulából van két fajta egy erős és egy gyengébb, elég jók és sok utángyártóval ellentétben nem műanyag kapszulát csinálnak hanem csak az oldala az a teteje meg az alja alumínium ami azért lényeges mert másképp szúrja ki a kapszulát a tetejét teljesen rácsosra az alján meg tűk szúrják ki.
A dolce-hez rengeteg egyéb ital is van bár a két kapszulás dolgok nem túl olcsók emiatt.
A ns-nél is vannak pld hosszú kávék de valamelyik pld csak megadja hogy melyikhez menyi víz kell.
Utántöltős kapszulával a lényegét ölöd meg nem is olyan az íze annyi erővel főzhetsz sima kávéfőzővel.
Jó gép a dolce gazdaságosabb, van rá sokfajta kapszula vannak különlegességek is nem fogod megbánni és itt a topicban is szoktak szólni ha valahol akció van.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#2190) benvolio válasza RAiN91 (#2188) üzenetére


benvolio
őstag

Van multifunkciós gép is, ehhez jó mindkét gyártó kapszulája: [link] :)

(#2191) quad406


quad406
csendes tag

Van valakinek hosszabb távú tapasztalata ezzel a géppel? Néztem karácsony előtt egy kiállított darabot és elég silánynak láttam a kidolgozását. Nem egy Krups minőség.

(#2192) @rglaaf


@rglaaf
veterán

Tegnap spa-ba láttam ilyet

[ Szerkesztve ]

PSN:BiZzare_0 ️

(#2193) lmno válasza @rglaaf (#2192) üzenetére


lmno
őstag

CBAban is van.
Én nem estem tőle hanyatt, szerintem jegeskávénak jobban passzol az amelyikhez tejkapszula is van.

(#2194) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

picolo

bekapcsolás után már zölden világít, kapszula be, kart elfordít (jobbra-meleg), kis berregés, pár csepp víz és utána kikapcsol a gép. balra a hidegre több víz , de akkor is kikapcsol.

Ötletek? Mi lehet a baj?

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#2195) Viktor0610 válasza csabulaxi (#2194) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mikor tisztítottad vízkőtlenítetted utoljára?

Samsung Galaxy A54

(#2196) csabulaxi válasza Viktor0610 (#2195) üzenetére


csabulaxi
senior tag

több mint fél éve, lehet 1, de nagyon ritkán használom, kb hetente egyszer

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#2197) Viktor0610 válasza csabulaxi (#2196) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor tedd meg! ;)

Samsung Galaxy A54

(#2198) r.levente75 válasza csabulaxi (#2196) üzenetére


r.levente75
addikt

Ritkán használod, a vékony csövekben, fúvókában, tűben áll a víz. Vízköves lesz az állásban is. Ha egy pohárba hagysz vizet az asztalon, pár hét alatt kiül rá a vízkő. A gépben is ez van csak gondold végig fél év alatt...
Vízkőtelenítés...én 2-3 havonta elvégzem, nálunk még a víz is a keményebb fajta...

(#2199) csabulaxi válasza r.levente75 (#2198) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Értem.
Tegnap főztem vele, döccenés nélkül ment, semmi baja nem volt.
Most a kék felé fordítva végig küldi a vizkomentesitos vizet, de ha a piros felé, akkor rögtön kikapcsolja a gépet.
Ilyenkor ha elforditva a piros oldalra hagyom és megnyomom a bekapcsolo gombot akkor mikor zöldre vált a led akkor egy kis ideig csöpög a víz és hörög a gép de azután semmi.
Most hagyom a tartályt tele oldószeres folyadékkal és kihúzom a konnektorból.
Majd reggel újra próbálkozom.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#2200) azbest válasza csabulaxi (#2199) üzenetére


azbest
félisten

a vízkőmentesítéskor nem sima kávéfőzős módot kell használni.
Hosszú gombnyomás után zölden villog, 2 perc szünet. Meleg kortyonként megy, majd hideg. Újabb 2 perc szünet, tiszta vízzel meleg majd hideg teljes pohár.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.