Hirdetés
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- eBay-es kütyük kis pénzért
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- droidic: Videó letöltés yt-dlp-vel (profi módszer)!!!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- GoodSpeed: Segway-Ninebot F3 E elektromos roller.
- Lenry: Melléképületblog - 4. rész - Kocsibeálló
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
Ma reggel ugrott be még 1 dolog: Nekem mindig fura íze volt ezeknek a kapszuláknak (lehet ezeket rosszul elkészíteni?). Nagyon hasonlatos a "német" filteres kávékhoz. Nem lehet, hogy tényleg a kapszulában található szűrő miatt lesz olyan "steril"?
-
-
Cathfaern
nagyúr
-
Szokot bf (vagy más) nagyobb akció lenni? Vagy ki kell fogni mikor hol?
Az automata miért drágább a kézinél? A demo videókon állítgatott skála mi célt szolgál? -
Cathfaern
nagyúr
válasz
r.levente75 #1391 üzenetére
Nekem ízlett, cafeland-es után másodikra helyre tenném espressok között. De az ár/érték aránya nagyon rossz, szóval kóstoló óta nem vettünk belőle.
-
r.levente75
addikt
válasz
CptAdamica #1388 üzenetére
Nálam is ilyen, meg lehet szokni. Kristályvázát ne rakj mellé.
-
domojko
senior tag
Üdv
Párommal tegnap vásároltunk a cba-ban egy Dolce Gusto gépet.
Na most ez a gép úgy rezeg hogy a minigrill is berezonál elég erősen ami szintén a konyhapulton van.
Némelyik csésze annyira rezeg h ki is esne belőle ha nem fognánk meg.
Ez a jelenség természetes ezeknél a gépeknél, vagy hibás az adott gép.
Vigyem vissza, cseréltessem ki?
Vagy felesleges mert a csere is ilyen remekül fog működni? -
Cathfaern
nagyúr
válasz
r.levente75 #1383 üzenetére
Pedig nekem is az van, akkor ötletem sincs. Esetleg megéri visszavinni akkor, lehet gyártási hibás.
-
Cathfaern
nagyúr
válasz
r.levente75 #1381 üzenetére
Az furán hangzik, én vettem már többször is, belement a gépbe probléma nélkül. Milyen géped van?
-
r.levente75
addikt
Vettem ma egy doboz Segafredo kávét.
10 db van benne 1400.- mondom jó, legyen.
Kipróbáljuk, hogy milyen.
Hazamegyek, kibontom már nagyon ráhangoltam magam, erre szembesülök vele, hogy nem jó a géphez.
Pedig rá van írva, hogy DG-hez való, úgy is néz ki, csak az a bibi, hogy amikor belerakom a kapszulatartóba, akkor kilóg a teteje kb 2mm-t, és nem lehet betolni a gépbe.
Vagyis nem ehhez való méretben. Ez egy vicc.
Ha még nem vettetek, akkor felejtős. -
lac14548
aktív tag
Az Auchanban 10.14.-ig 1099,- Ft/doboz a Dolce Gusto kapszula, ha 4 darabot vásárolsz.
(a fóti üzletben elég kicsi volt ma délután a választék) -
Cathfaern
nagyúr
Metroban akciós lesznek a Cafeland kapszulák, legalább 3 vásárlása esetén 1090 Ft / darab.
-
CptAdamica
veterán
Spárban holnaptól akciós lesz a Jacobs kapszula 1149 Ft, lehet ki is próbálom.
-
pitju76
tag
Szubjektív szekció:
A nem DG verziókból a TOP 3:
Bella Caffé Espresso - LIDL
Amaroy Café au Lait - ALDI
Jacobs Cortado - SPARPersze jó távol vannak egymástól a boltok
-
AndrewBlase
senior tag
A múltkor vettem én is a korábban javasolt latte-s poharat a pepcoban. Tökéletes! Köszönet az ajánlásért.
A mai napon nézelődtem a sparban (is), és megláttam a fent említett pohár mását. Méretre, formára detto ugyanaz, csak éppen a sparban 1490 Ft a két darab, míg a pepcoban 590 Ft!Nem semmi különbség!
-
benvolio
őstag
Jó reggelt, jó kávézást!
A korábban említett Jacobs féle kávé engem nem fogott meg, felejtős lesz számomra.
Üdv! -
r.levente75
addikt
válasz
CptAdamica #1372 üzenetére
Minden reggel úgy isszuk.
Nesquick kapszula félig a pohárba kb 100 ml, a többi hideg tejjel felöntve 2 dl-ig.
Tökéletes. -
martillo
tag
Koszi, volt nemi bizonytalansag bennem, azert is kerdeztem, es ezek szerint jol tettem.
Marad a kv fozo kv zni, a mikro neg kakao zni. -
azbest
félisten
válasz
martillo #1369 üzenetére
Más is bedobta már ezt az ötletet, de valószínűleg tönkretennéd vele a gépet. A kazánba beleégett tej nem biztos, hogy kellemes ízű és nem nagyon jönne ki öblítéssel.
Tegyél tejport a nyuszis kakaó mellé a kapszulába. Persze úgy már nem biztos, hogy gazdaságosabb, mint simán tejet melegíteni mikróban pohárban és abba tenni kanállal a kakaót
Létezik nesquick kapszula is a szokásos áron a kényelemért cserébe.
-
martillo
tag
Ha mar toltheto kapszula...
Probalt mar vki nem vizet tolteni a fozo tartalyaba, hanem tejet? Nyuszis kakaoval gondoltuk megtolteni a kapszulat es tejjel "lefozni". Nagy marhasag??? -
x_o_n
veterán
válasz
quad406 #1366 üzenetére
Már jó pár hete használjuk,a Saturnban vettem 49,90 volt a delonghi + 10 doboz kapszula (100 db) nagyon finom kávét csinál a kapszulát real,tchibo,feneberg ben vesszük,de legjobban akkor éri meg mikor 2+1 akció vanmert akkor 1,70-2 eur jön ki dobozonként,a választék nagy de hamar meglettek a favorit izek.
Árban amugy a nespresso ami talán jobb mert ahoz 1,50-2 eur is lehet hozzájutni kapszulához,a gép viszont joval drágább,az iz meg semmivel sem jobb.Szerintem
-
lmno
őstag
válasz
r.levente75 #1364 üzenetére
Igen, meg az Aldisnál is.
Az elég hasznos lenne, mivel csöpög a kapszulából a cucc még utána elég sokáig. -
quad406
csendes tag
Na majd kíváncsi leszek a véleményedre 10-20 tchibo kapszula után. A DG gépet azért ne tedd el nagyon messzire
Amúgy hol vetted és hol van hozzá ennyiért kapszula? Tchibós kapszula van ennyiért vagy valami más? Egyébként maga a rendszer az Caffitaly. így már eléggé kibővül a választék, de sajnos csak külföldön.
-
lmno
őstag
Van olyan DG gép, amiben van kapszulatartó? (A felhasznált kapszuláknak)
-
x_o_n
veterán
Én nyugdijaztam a gépet ,49 euro volt 100 kapszulával egy másik rendszer,amihez némileg olcsobb is a kapszula 2,40-2,90 eur/doboz bár ezt sem könnyebb szelektálni hiszen vagdosni kell ,kávé a bioba,müanyag a müanyagba,viszont most láttam hogy a dolce gustohoz (is ) van olyan kapszula,ujrafelhasználható amibe magad tötheted a rendes kávét,ez viszont pozitiv..
-
azbest
félisten
válasz
benvolio #1356 üzenetére
Nekem kesernyésebb fajtának tűnik, persze van akinek ez jön be.
Érdekes, hogy egy nagy alufóliazsákban vannak a kapszulák a dobozban. Gondolom nem légmentesen záródó a kapszulák alja, mint a normálnál. Pedig légmentes a kapszula, van fóliaszelep az alján. Szusszant és prüszkölt egy nagyot, nem csak simán átfolyt a víz, hanem a nyomás szakított át fóliát benne. Szóval lehet a marketingesek és az élmány miatt van fóliazsákban a 14 kapszula, mert azt kinyitva megcsap a frissen őrőlt kávé illata. A DG-nél simán a papírdobozban van és nincs igazán illat használat előtt.
Kíváncsiságból megnéztem belülről. Nem teljesen ugyanaz a technológia, mint a DG logós, de hasonló és minőségi. Alul van fóliaszelep és papír szűrő. A nyomás szakítja át valószínűleg, mert mind késleltetve indul és prüszköl egyet ahogy átszakad. A tejpornál/instant pornál nincs külön zóna, hanem egy nagy belső tér van. Az igazi kávénál (espresso és cappuchino kávé része) egy kisebb belső tölcsér van a kávénak és felette van egy lyukacsos plusz fólia. Legfelül pedig vastag nyomásálló fólia mindegyiken.
A tejpor kapszula alján más a mintázat, azt hiszem az gyorsabb leengedést csinál, befelé futó csatornák vannak. Az espressón spirálban megy, hogy lassabb legyen / nagyobb nyomás legyen.
Lehet érdemes picit vármi, legalább a zöld fényig a kávés kapszulák kivételével, mert talán nagyobb a nyomás benne, és ha sietünk, lehet spriccel a felső lyukon a víz a türelmetlen képünkbe. Egyszer DG-vel jártam így
Új hozzászólás Aktív témák
- Telefon felvásárlás!! Honor Magic6 Lite, Honor Magic6 Pro, Honor Magic7 Lite, Honor Magic7 Pro
- LG 55CS6 - 55" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox!
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! HP EliteBook 840 G6 - i7-8GEN I 16GB I 512GB SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- BESZÁMÍTÁS! Asus X570 R7 5700X 32GB DDR4 512GB SSD RX 6700XT 12GB FRACTAL DESIGN Meshify 2 650W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest