Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szaffy
    csendes tag

    Én csak pár dolgot nem értek...
    a) Az egész település tudott róla, hogy az öreg estére áramot vezet a kerítésbe
    b) Állítólag az 1ik tolvaj anyja napközben még segétkezett is az öreg kertjében
    c) Táblával is volt jelezve a "veszély"

    Tehát simán tudtak róla, akkor meg mi az anyja kínjáért próbálkoztak?! Persze rögtön jött a felháborodás, hogy gyilkos, fúúj, üssük agyon...de valahogy azt elfelejtik mindig, hogy a saját hülyesége miatt halt meg.

    Szerintem is az kéne, mint Amerikában is van. Ha valaki betör a házadba akkor önvédelemként akár agyon is verheted (vagy sörétessel fejbe lőheted), a rendőrök meg majd eltakarítanak (persze itt is van kiskapu, mert ha kifut a házból az utcára, az már közterületnek számít és ha ott ütöd agyon, akkor gyilkosság miatt simán lesittelnek)...tényleg Magyarországon mihez is van jogunk a betörővel szemben? Ha eltöröm a kezét akkor már engem is visznek a sittre testi sértés miatt?

    Igen, itt sajnos téged visznek el... :W

    Legalábbis eddigi infóim szerint.. :F

  • Darth_Revan
    veterán

    Én csak pár dolgot nem értek...
    a) Az egész település tudott róla, hogy az öreg estére áramot vezet a kerítésbe
    b) Állítólag az 1ik tolvaj anyja napközben még segétkezett is az öreg kertjében
    c) Táblával is volt jelezve a "veszély"

    Tehát simán tudtak róla, akkor meg mi az anyja kínjáért próbálkoztak?! Persze rögtön jött a felháborodás, hogy gyilkos, fúúj, üssük agyon...de valahogy azt elfelejtik mindig, hogy a saját hülyesége miatt halt meg.

    Szerintem is az kéne, mint Amerikában is van. Ha valaki betör a házadba akkor önvédelemként akár agyon is verheted (vagy sörétessel fejbe lőheted), a rendőrök meg majd eltakarítanak (persze itt is van kiskapu, mert ha kifut a házból az utcára, az már közterületnek számít és ha ott ütöd agyon, akkor gyilkosság miatt simán lesittelnek)...tényleg Magyarországon mihez is van jogunk a betörővel szemben? Ha eltöröm a kezét akkor már engem is visznek a sittre testi sértés miatt?

  • szaffy
    csendes tag

    de azért a bűntetésnek is együtt kell járnia az elkövetett bűn súlyosságával, a bűntetés pedig jelen esetben halál volt...

    Az nem büntetés volt, mert a híradások szerint maguk a tolvajok is tudták, hogy áram van a kerítésben, plusz tábla is figyelmeztetett a veszélyre. Csak a saját hülyeségének és részegségének köszönheti, hogy meghalt.

    Ezzel az erővel az elektromos kábelek tulajdonosait is beperelhetné a kábeltolvaj, mert kábellopás közben megrázta az áram. (Jó, nem egészen ugyanaz, de hasonló.)

    Az alapvető gond az, hogy az állam nem képes - vagy talán nem is akarja - megvédeni az állampolgárt, ennek ellenére megtiltja neki, hogy megvédhesse önmagát vagy vagyonát.

    nem mindig értek veled egyet, de most a számból vetted ki a szót! :C

  • normal
    tag

    Amig a becsületes munkát nem értékelik becsületes megélhetésre alkalmat adó dijazással - addig növekszik a kiskapukat találó emberek, és a társadalomból negativ módszerekkel kilépő deviánsok száma.
    Ha a műveltségnek, tapasztalatnak, szakértőségnek nincs becsülete, mindent ezekkel ellentétes tulajdonságokkal megáldott emberek fognak irányitani.
    Amikor hárman ugranak, hogy helyedbe léphessenek a munkahelyen, ha nem nyalsz, túlórázol, helyettesitesz, milyen munkakedvvel, és alkotó örömmel fogsz dolgozni? Különösen, ha kölcsönök, család is odaköt a biztos rossz pénzforráshoz?

    Ha jó ember vagy, és látod milyen nyilvánvaló, hogy tahók, buták, és lelkiismeretlen harácsolók után kulloghatsz csak, mik a lehetőségeid?

    Szép nyugodtan kivándorolni, amig megbüdösödik, összeroskad, és szétesik ez a fekáliarakás - majd megerősödve visszatérni, mikor már csak vetésre érett humusz akad.

    Csoportosan, láncreakció-szerűen bedühödni, s vörös ködben látva törni-ölni-zúzni, mig be nem zárnak, vagy meg nem halsz.

    Nyugodtan folytatni véget nem érően a becsületes igavonást, és remélni, hogy majd valaki más biztos tesz valamit, valamikor, valatalán...

    :W

    Peace

    Ui cinikusan:
    Ezek a tahó radikális Magyarok mindig Magyaroznak, meg lengetik a Zászlójukat, meg Turulokat épitenek mindenfelé?
    A cigányok szimpik, nincs országuk, igazolványuk, zászlójok, szimbólumuk!
    Ha ők nem Magyaroznak, mi sem cigányozunk - hisz egyébként sem léteznek.

  • szaffy
    csendes tag

    az illető csak estére kapcsolta be az áramot? amúgy járhat gyerek este is a környéken, ismerve a mai szülőket... és ha a kisgyerek akar brahiból/felvágásból/csínytevésből bemászni? nem kellene megölni őt ezért... Szóval én is csak annyit mondok, hogy átgondolatlanság volt, de azt megértem, hogy elkeseredettségemben én sem tudtam volna, hogy mit csináljak... bár elképzelhető, hogy ezt nem... de nem ismerhetjük az illetőt, min ment át addig, stb, szóval elítélni természetesen én sem ítélem el egyértelműen, de tény, hogy ha gyerek vált volna áldozatává, nem állnának ki ennyien mellette...

    lőfegyverekről azért kezdtem beszélni, mert utalva lett az amerikai formává való válásra (amit iszonyat ellenzek én is), ott ugyanis el is veheted az életét annak, aki bemegy a portádra (ebből adódik, hogy ha csúnyán nézel rá, vagy megcsodálod nőies bájait, már perelhetne sértésért/szexuális zaklatásért). volt kint ismerősöm, csak megerősíteni tudta sajna azalatt a 2 hónap alatt, amit kinn töltött... Szóval én maga az arra a formára való válás ellen vagyok (de te sem állsz mellette, ahogy kivettem. )

    az utána írottakkal viszont teljes egészében egyetértek...

    Sziasztok! Én csak annyit szólnék hozzá az ügyhöz, hogy a gyereknek sem lenne ott semmi keresnivalója... Bár imádom a gyerekeket, erről marcus.fenix mesélhetne... ő ismer a legjobban ;) , de akkor is ... a bácsi a sajátját védte... nem vagyok rasszista sem... !
    Esetleg kevesebb áramot kellett volna belevezetni, ami nem ölt volna... de akkor sem értek egyet azzal, hogy neki kell bűnhődnie...

    De egyébként akármilyenek is a mai szülők én még esténként nem láttam gyerekeket más portájára bemászni... kivéve, ha kicsit napbarnított az illető, de ő nem brahiból mászik be hanem lopni, akkor meg mindegy hogy kiskorú vagy sem... Magyarországon kimerem jelenteni, hogy nincs megélhetési bűnözés ... valójában...!

    Persze ez csak az én véleményem, amit gondoltam megosztok veletek... :B

  • "Az alapvető gond az, hogy az állam nem képes - vagy talán nem is akarja - megvédeni az állampolgárt, ennek ellenére megtiltja neki, hogy megvédhesse önmagát vagy vagyonát."

    Így igaz.
    Anno a TV-ben magyarázgatta egy jogászocska a szerintem elfogadhatatlan jogszabályt. Akadály hopp, okooos...
    Szóval mindent megtettem, hogy a kutyám a kertben joggal védje házamat, vagyonomat. Mindenkinek elhíreszteltem, hogy van, és harapós mivoltára táblák is utalnak, amelyeket kerítésemen - jól látható helyeken - rögzítettem. Védelem elméletileg tökéletes.
    Csakhogy...
    Jogászkám mosolyogva azt magyarázza, hogy nekem természetesen vannak jogaim. Isten áldja érte, jól beszél.
    Nos, jön a csúnya betörő bácsi, aki elkezdi sértegetni a jogaimat azzal, hogy átmászik a kerítésemen, ugyanis magánterületre hatol be nem túl tisztességes szándékkal.
    Van ugye a kutyám, aki a fogaival a betörő fenekébe hatol be, méghozzá a rá bízott terület védelmében. Magyarán a gazdi tulajdonát védi.

    Jogászkám vehemensen magyarázza, hogy jogos a felháborodásom, hiszen a csúnya betörő bácsi megsérti jogaimat, amidőn birtokomra teszi a lábát.
    Csakhogy...
    Neki is vannak jogai, amelyeket a kutyám alaposan megsért azzal, hogy a fenekébe harap, és mivel az én kutyám, én vagyok tettéért a felelős. Ennek értelmében bizony irgum, meg burgum, dádát fogok kapni. Hogy jövök én ahhoz, hogy a kutyám által megsértsem egy csúnya betörő bácsi jogait?

    Valóban, a tolvajok is tudták azt, amit az egész település, hiszen közhírré tette az öreg. Áram védi azt a piti kis uborkáját. Mondom piti, pedig neki talán a megélhetést jelentette, és nem kevés munkát fektetett gondozásába.

    Mi a francot kéne tenni? Ültetünk, ápolunk, aztán hagynunk kéne, hogy dologtalanok szüreteljenek?
    Akiben van igazság érzet, az tudja a választ.

    Az is olyan ügyvéd lehetett hogy az anyját is eladta volna ha arra szól a szerződése... Szeressük azt a fajtát :( Igazságérzete az 0, mert ha lenne akkor el sem vállalja a melót, hanem azt mondja hogy "Ja, hogy maga lopni ment a kertbe? Ja, akkor min csodálkozik?" És ügy lezárva.
    De a bírók is állhatnának hozzá így. Ez nem egy túl vitás ügy...

    @shtml : Hát, néha már nem elterelésnek érzi az ember, hanem "Sz*runk a fejetekre" dolognak...

  • Str8 sk8r
    őstag

    ...szerintem rossz irányba igyekszik fejlődni az ország...ez itt nem Svájc...itt nem működik a becsületkassza...a Balkánra balkáni törvények kellenek...víssza kéne hozni a drasztikus bűnözés elleni törvényeket(akasztás,kézlevágás,stb)...egyébként a reakciok is érdekesek...azt mondták a kissebbséginek hogy nem lopni kéne,hanem el kéne menni dolgozni csak a bahézás,meg a félremagyarázás megy...

  • Thunderzolee
    veterán

    Kicsit idevág. Monok polgármestere kezébe vette az ügyet:
    Népszavazás lehet a tulajdon védelméről?

    És történt egy baleset is, ami csak azért érdekes, mert nem írnak benne semmiféle etnikai hovatartozást. :U
    Ütlegelték egy baleset résztvevőit Mezőfalván

  • Thunderzolee
    veterán

    Van egy személyes bejegyzés ezzel a témával, ott láttam egy linket a TV2 Naplója foglalkozott a bácsi ügyével.

    Itt a video linkje: [link]

    Kíváncsi vagyok én is, mi lesz a vége.

  • Vakegérke
    félisten

    "Kedves vezetőinket nem érdekli a pórnép problémája. Mondanám inkább érdeke, hogy kiszolgáltatottságunkkal legyünk elfoglalva, minthogy azt firtassuk, melyik szeretett vezetőnk miből szerezte vagyonkáját. Ebbe pedig az is belefér, hogy olcsón osztják a halált azoknak, akik szólni mernek a napi terror miatt az elkövetőknek."

    Sajnos jól látod. Azt hiszem, elterelésnak vagy hasonlónak hívják és a hatalomgyakorlás ősrégi, mindig jól beváló trükkje, politikai és világnézeti hovatartozástól ill. társadalmi rendtől (demokrácia, monarchia vagy diktatúra) függetlenül.

    "Ki tyúktojásnál nagyobbat lop, vágassék le a keze!"

    Tudod, marhára érdekes, hogy saját bejegyzésemre találtam, amikor rákerestem Szent László törvényeire.
    Lehet, hogy nagyon kevesen vagyunk, akik vissza kívánjuk az igazság szolgáltató törvényeket?

    "Meghalt Mátyás király, oda az igazság"

    Csókolom tisztelettel, én kérem szépen Mátyás királyunk igazságát, és Szent László királyunk törvényét.
    Ámen!

  • shtml
    őstag

    Javaslatod támogatom, egyben a túra útvonalát kiegészíteném. Irány a "nyócker", de nem ám futólag. Legyen mondjuk egy hét egy bérházban, amelyet zömében önkényes lakásfoglalók birtokolnak.

    Kedves vezetőinket nem érdekli a pórnép problémája. Mondanám inkább érdeke, hogy kiszolgáltatottságunkkal legyünk elfoglalva, minthogy azt firtassuk, melyik szeretett vezetőnk miből szerezte vagyonkáját. Ebbe pedig az is belefér, hogy olcsón osztják a halált azoknak, akik szólni mernek a napi terror miatt az elkövetőknek.

    "Kedves vezetőinket nem érdekli a pórnép problémája. Mondanám inkább érdeke, hogy kiszolgáltatottságunkkal legyünk elfoglalva, minthogy azt firtassuk, melyik szeretett vezetőnk miből szerezte vagyonkáját. Ebbe pedig az is belefér, hogy olcsón osztják a halált azoknak, akik szólni mernek a napi terror miatt az elkövetőknek."

    Sajnos jól látod. Azt hiszem, elterelésnak vagy hasonlónak hívják és a hatalomgyakorlás ősrégi, mindig jól beváló trükkje, politikai és világnézeti hovatartozástól ill. társadalmi rendtől (demokrácia, monarchia vagy diktatúra) függetlenül.

  • taichi_panda
    csendes tag

    Hm. És hány évet kapott a srác :F ( :( !!!! )

    Nem tudom hogy mi lett az ügy vége , nem követtem az eseményeket , annyira nem érdekelt. Csak ez a része úgy megmaradt a tudatomban.

  • Vakegérke
    félisten

    de azért a bűntetésnek is együtt kell járnia az elkövetett bűn súlyosságával, a bűntetés pedig jelen esetben halál volt...

    Az nem büntetés volt, mert a híradások szerint maguk a tolvajok is tudták, hogy áram van a kerítésben, plusz tábla is figyelmeztetett a veszélyre. Csak a saját hülyeségének és részegségének köszönheti, hogy meghalt.

    Ezzel az erővel az elektromos kábelek tulajdonosait is beperelhetné a kábeltolvaj, mert kábellopás közben megrázta az áram. (Jó, nem egészen ugyanaz, de hasonló.)

    Az alapvető gond az, hogy az állam nem képes - vagy talán nem is akarja - megvédeni az állampolgárt, ennek ellenére megtiltja neki, hogy megvédhesse önmagát vagy vagyonát.

    "Az alapvető gond az, hogy az állam nem képes - vagy talán nem is akarja - megvédeni az állampolgárt, ennek ellenére megtiltja neki, hogy megvédhesse önmagát vagy vagyonát."

    Így igaz.
    Anno a TV-ben magyarázgatta egy jogászocska a szerintem elfogadhatatlan jogszabályt. Akadály hopp, okooos...
    Szóval mindent megtettem, hogy a kutyám a kertben joggal védje házamat, vagyonomat. Mindenkinek elhíreszteltem, hogy van, és harapós mivoltára táblák is utalnak, amelyeket kerítésemen - jól látható helyeken - rögzítettem. Védelem elméletileg tökéletes.
    Csakhogy...
    Jogászkám mosolyogva azt magyarázza, hogy nekem természetesen vannak jogaim. Isten áldja érte, jól beszél.
    Nos, jön a csúnya betörő bácsi, aki elkezdi sértegetni a jogaimat azzal, hogy átmászik a kerítésemen, ugyanis magánterületre hatol be nem túl tisztességes szándékkal.
    Van ugye a kutyám, aki a fogaival a betörő fenekébe hatol be, méghozzá a rá bízott terület védelmében. Magyarán a gazdi tulajdonát védi.

    Jogászkám vehemensen magyarázza, hogy jogos a felháborodásom, hiszen a csúnya betörő bácsi megsérti jogaimat, amidőn birtokomra teszi a lábát.
    Csakhogy...
    Neki is vannak jogai, amelyeket a kutyám alaposan megsért azzal, hogy a fenekébe harap, és mivel az én kutyám, én vagyok tettéért a felelős. Ennek értelmében bizony irgum, meg burgum, dádát fogok kapni. Hogy jövök én ahhoz, hogy a kutyám által megsértsem egy csúnya betörő bácsi jogait?

    Valóban, a tolvajok is tudták azt, amit az egész település, hiszen közhírré tette az öreg. Áram védi azt a piti kis uborkáját. Mondom piti, pedig neki talán a megélhetést jelentette, és nem kevés munkát fektetett gondozásába.

    Mi a francot kéne tenni? Ültetünk, ápolunk, aztán hagynunk kéne, hogy dologtalanok szüreteljenek?
    Akiben van igazság érzet, az tudja a választ.

  • shtml
    őstag

    mit keres a gyerek kinn éjszaka egyedül? hát sajna ez igen jó kérdés, de menj ki az utcára este, és látni fogsz rá bőven példát...

    azzal én is egyetértek, hogy valamit kell tenni, de azért a bűntetésnek is együtt kell járnia az elkövetett bűn súlyosságával, a bűntetés pedig jelen esetben halál volt... Mezei embernek pallosjogot adni gyakorlatilag, szóval veszélyes teremtményt szabadíthatunk el ezzel... Mindezek ellenére én is mondom, hogy nem tudom elítélni a bácsit, de nem fekete-fehér a kérdés...

    de azért a bűntetésnek is együtt kell járnia az elkövetett bűn súlyosságával, a bűntetés pedig jelen esetben halál volt...

    Az nem büntetés volt, mert a híradások szerint maguk a tolvajok is tudták, hogy áram van a kerítésben, plusz tábla is figyelmeztetett a veszélyre. Csak a saját hülyeségének és részegségének köszönheti, hogy meghalt.

    Ezzel az erővel az elektromos kábelek tulajdonosait is beperelhetné a kábeltolvaj, mert kábellopás közben megrázta az áram. (Jó, nem egészen ugyanaz, de hasonló.)

    Az alapvető gond az, hogy az állam nem képes - vagy talán nem is akarja - megvédeni az állampolgárt, ennek ellenére megtiltja neki, hogy megvédhesse önmagát vagy vagyonát.

  • Én is maximálisan támogatom a bácsikát, és nem tudom cseppet sem elítélni a tettéért. Történt velünk is hogy jól megloptak minket és akkor keresgéltem a neten hogy milyen eszközök állnak rendelkezésre hogy megvédd a magántulajdont. Elvetődtem jogi fórumokra is és azt találtam hogy semmi, semmi olyan aminek alkalmazása révén ne ütnéd meg te is a bokád.

    Tarthatott volna a bácsika vérebeket is, de ha jól megmarcangolják a betörőket akkor szintén téged rángatnak meg hiába tetted ki a táblát hogy a kutya harap. Ha sulyosan megsebesítenek valakit vagy halálra marják akkor még a kutyát el is altatják, pedig ki volt írva hogy nem biztonságos bemenni.

    Volt itt aki a gyerekeket félti a hasonló alkalmatosságok telepítésétől , hát ne tegye. Gyerekként én sem másztam be más kertjébe lopni , más gyedreknek sem kell, főleg nem éjszaka.

    Azzal viszont egyet kell értsek hogy a cuccot meg lehetett volna építeni úgy is hogy ne okozhasson halálos sérülést.

    Néhány éve volt egy eset aminek kapcsán rájöttem hogy a magyar büntetőjog csak kétfajta embert ismer az egyik az áldozat a másik a bűnös.
    Az eset az volt hogy egy bankrablót elkapott egy 15 éves srác aki karatézik és közben eltört a rabló bokája mert elesett , erre az feljelentette a srácot.
    Na mikor ezt így megtudtam síró-röhögö görcsöt kaptam menten.

    Hm. És hány évet kapott a srác :F ( :( !!!! )

  • angyalpc2
    aktív tag

    ajjaj, ismét a jó öreg kuruc.info...Tényleg ilyen nehéz lenne nem neonáci weboldallal jönni?

    szerintem nem nonáci bár tényleg van némi fóbiájuk
    ha neadj isten ilyen történne azt mondanám hogy véletlenül kint hagytam a villanyos fűkaszát az esőben biztos az rázta meg így felvetődik a kérdés hogy nem szándékos ember ölés de erre a cigány ügyvédje azt mondja hogy ez szándékos volt én meg azt hogy nem szándékos bizonyítsa be.

  • elit_hun
    őstag

    Óvadékra nyitott számlaszám: 10918001-00000010-32180218

    Ügyvédi költségek fedezésére nyitott számlaszám: 10918001-00000010-32180201

    Ha valaki szeretne meggyőződni, hogy ezek valós számlaszámok és a pénze tényleg oda megy, ahova valóban szánta, akkor Dr. Erdei Csaba ügyvédi irodájában tud érdeklődni, aminek a telefonszáma: 06 42/400-829

    forrás: kuruc.info/bombagyár

    őrület egyébként... szabályosan tenyésztjük őket, aztán meglopnak/megvernek terrorizálnak, ha megakadályozod mehetsz a sittre...

    ajjaj, ismét a jó öreg kuruc.info...Tényleg ilyen nehéz lenne nem neonáci weboldallal jönni?

  • taichi_panda
    csendes tag

    Én is maximálisan támogatom a bácsikát, és nem tudom cseppet sem elítélni a tettéért. Történt velünk is hogy jól megloptak minket és akkor keresgéltem a neten hogy milyen eszközök állnak rendelkezésre hogy megvédd a magántulajdont. Elvetődtem jogi fórumokra is és azt találtam hogy semmi, semmi olyan aminek alkalmazása révén ne ütnéd meg te is a bokád.

    Tarthatott volna a bácsika vérebeket is, de ha jól megmarcangolják a betörőket akkor szintén téged rángatnak meg hiába tetted ki a táblát hogy a kutya harap. Ha sulyosan megsebesítenek valakit vagy halálra marják akkor még a kutyát el is altatják, pedig ki volt írva hogy nem biztonságos bemenni.

    Volt itt aki a gyerekeket félti a hasonló alkalmatosságok telepítésétől , hát ne tegye. Gyerekként én sem másztam be más kertjébe lopni , más gyedreknek sem kell, főleg nem éjszaka.

    Azzal viszont egyet kell értsek hogy a cuccot meg lehetett volna építeni úgy is hogy ne okozhasson halálos sérülést.

    Néhány éve volt egy eset aminek kapcsán rájöttem hogy a magyar büntetőjog csak kétfajta embert ismer az egyik az áldozat a másik a bűnös.
    Az eset az volt hogy egy bankrablót elkapott egy 15 éves srác aki karatézik és közben eltört a rabló bokája mert elesett , erre az feljelentette a srácot.
    Na mikor ezt így megtudtam síró-röhögö görcsöt kaptam menten.

  • juliabrilke
    veterán

    a monoki polgármester közbenjárására engedték ki állítólag, és monokot nem hagyhatja el az eljárás alatt, a polgármestertől kap önkormányzati lakást.

    Ezzel a monoki polgármesterrel szívesen leülnék egyszer beszélgetni, kiváncsi lennék az ő kezdeményezésére a szociális rendszer megreformálása terén. Asszem egy riportban végigvitték a faluján, és vezetés közben beszélt a gondokról, valami oylasmi rémlik, hogy mutogatta a házakat, itt és itt dolgozó ember lakik, miközben elhaladtak az átlagos családi házak előtt, aztán folytatta, hogy itt meg segélyből élnek és ott is, emg ott is, és elgurultak pár győzike-szerű villa előtt....nem lehet kellemes meló ilyen körülmények között célokat elérni. Kicsit Posta Zolira és az autópálya építésre emlékeztet, "Posta úr, miért fáj magának 50 milliárd?"

    Ez biztos! Ezt a polgármestert meghallgatnám én is szívesen. Arról nem is beszélve, hogy pár ilyen embernek a szociális rendszert át kellene dolgoznia. Lenne mit tőle tanulni az egyszer biztos.

  • Kobe
    veterán

    a monoki polgármester közbenjárására engedték ki állítólag, és monokot nem hagyhatja el az eljárás alatt, a polgármestertől kap önkormányzati lakást.

    Ezzel a monoki polgármesterrel szívesen leülnék egyszer beszélgetni, kiváncsi lennék az ő kezdeményezésére a szociális rendszer megreformálása terén. Asszem egy riportban végigvitték a faluján, és vezetés közben beszélt a gondokról, valami oylasmi rémlik, hogy mutogatta a házakat, itt és itt dolgozó ember lakik, miközben elhaladtak az átlagos családi házak előtt, aztán folytatta, hogy itt meg segélyből élnek és ott is, emg ott is, és elgurultak pár győzike-szerű villa előtt....nem lehet kellemes meló ilyen körülmények között célokat elérni. Kicsit Posta Zolira és az autópálya építésre emlékeztet, "Posta úr, miért fáj magának 50 milliárd?"

  • ^Clown
    addikt
    A megválaszolt hozzászólás már nem elérhető.

    Ennek nagyon örülök! Kérdés, hogy mennyire tudja majd élvezni a kintlétet, biztos meg fogják majd látogatni egy kis beszélgetésre az ork hordák.

  • joshua7
    veterán

    Teljesen egyetértek! :R

    Az a közösség, amely létrejött itt a Logouton és a Prohardver fórumain kétségtelenül a legjobbak közé tartozik. És amire különösen büszkék lehetünk mindannyian, hogy mindezt annak ellenére is elmondhatjuk, hogy sokan vagyunk, és így természetesen sokfélék vagyunk. Éppen ezért továbbra is legyünk egymás iránt és másokkal szemben is toleránsak. :K

    És higgyétek el, most nem csak a házigazda beszél belőlem. :)

    Éppen ezért továbbra is legyünk egymás iránt és másokkal szemben is toleránsak.

    Ez nagyon szép kijelentés, de amikor az ember a közelükben, netán köztük él...

  • Racecam
    nagyúr

    Fárasztó lehet ez a meló, itt terelgetni a sok rasszista kockát... :D
    Sajna sokan nem tudják hol a határ, valóban, de azért ez a "közösség" még így is a "civilizált top 5"-ben van a neten, szerintem...

    Teljesen egyetértek! :R

    Az a közösség, amely létrejött itt a Logouton és a Prohardver fórumain kétségtelenül a legjobbak közé tartozik. És amire különösen büszkék lehetünk mindannyian, hogy mindezt annak ellenére is elmondhatjuk, hogy sokan vagyunk, és így természetesen sokfélék vagyunk. Éppen ezért továbbra is legyünk egymás iránt és másokkal szemben is toleránsak. :K

    És higgyétek el, most nem csak a házigazda beszél belőlem. :)

  • FoxiestFox
    félisten

    No, akkor itt álljunk meg!!

    A politikát ne keverjük ide, mert teljesen rossz irány és kezelhetetlen lesz a topic!!
    Az ilyen hozzászólásokat törölni fogom. Koncentráljunk az írásban felvetett kérdésre!!

    Fárasztó lehet ez a meló, itt terelgetni a sok rasszista kockát... :D
    Sajna sokan nem tudják hol a határ, valóban, de azért ez a "közösség" még így is a "civilizált top 5"-ben van a neten, szerintem...

  • Racecam
    nagyúr

    No, akkor itt álljunk meg!!

    A politikát ne keverjük ide, mert teljesen rossz irány és kezelhetetlen lesz a topic!!
    Az ilyen hozzászólásokat törölni fogom. Koncentráljunk az írásban felvetett kérdésre!!

  • Javaslatod támogatom, egyben a túra útvonalát kiegészíteném. Irány a "nyócker", de nem ám futólag. Legyen mondjuk egy hét egy bérházban, amelyet zömében önkényes lakásfoglalók birtokolnak.

    Kedves vezetőinket nem érdekli a pórnép problémája. Mondanám inkább érdeke, hogy kiszolgáltatottságunkkal legyünk elfoglalva, minthogy azt firtassuk, melyik szeretett vezetőnk miből szerezte vagyonkáját. Ebbe pedig az is belefér, hogy olcsón osztják a halált azoknak, akik szólni mernek a napi terror miatt az elkövetőknek.

    Jahajj, asszem látnának merdek dolgokat :D
    Bár abban én is kételkedem hogy ettől bármi változna.

  • Johnny
    senior tag

    Nos az életben egyszer hasznosult az önzetlenségem, és az átutalás talán oda ment ahová kellett... :B

    Mindenesetre nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a végkifejlet, de sajnos kétlem hogy megússza, bármilyen ügyvédje van...

    Végeredményben pedig villamos kérdésére pedig azt válaszolom, hogy jó helyen van ez itt, ahol normális, előítéletektől mentes emberekkel is meg lehet vitatni a témát...
    Minden egy beszélgetéssel kezdődik. Jó lenne tenni valamit, de nem olyan hülyén mint a gárdisták, vagy hasonszőrűek... az ilyen "magyarozó" tökkelütöttek rettentő suták.

    Van Doszpot részéről egy komolyabb kezdeményezés, ami egyértelműen a közbiztonság helyreállítását tűzte ki, és a hétvégén itt lesznek a szomszéd faluban. Járják az országot. Mivel okosan cselekednek, ezért talán állami támogatást is kap majd a dolog. Én biztos beszélek velük, hogy hogyan tudnám támogatni az ügyet...

    Doszpot Péter erősen MSZP kötödésű, MSZP színekben indult a választásokon. Mint ilyen BÁRMIT csinál, megkapja rá az állami támogatást. Tudod ez egy ilyen ország.

  • Vakegérke
    félisten

    Nos az életben egyszer hasznosult az önzetlenségem, és az átutalás talán oda ment ahová kellett... :B

    Mindenesetre nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a végkifejlet, de sajnos kétlem hogy megússza, bármilyen ügyvédje van...

    Végeredményben pedig villamos kérdésére pedig azt válaszolom, hogy jó helyen van ez itt, ahol normális, előítéletektől mentes emberekkel is meg lehet vitatni a témát...
    Minden egy beszélgetéssel kezdődik. Jó lenne tenni valamit, de nem olyan hülyén mint a gárdisták, vagy hasonszőrűek... az ilyen "magyarozó" tökkelütöttek rettentő suták.

    Van Doszpot részéről egy komolyabb kezdeményezés, ami egyértelműen a közbiztonság helyreállítását tűzte ki, és a hétvégén itt lesznek a szomszéd faluban. Járják az országot. Mivel okosan cselekednek, ezért talán állami támogatást is kap majd a dolog. Én biztos beszélek velük, hogy hogyan tudnám támogatni az ügyet...

    "Jó lenne tenni valamit, de nem olyan hülyén mint a gárdisták, vagy hasonszőrűek... az ilyen "magyarozó" tökkelütöttek rettentő suták."

    Mivel én említettem őket, magamra veszem soraid.
    Véleményedet elvakultnak tartom. Talán nézz utána, hogy mi a magyarozó tökkelütöttek célja, és mit tettek idáig. Az sem mindegy, hogy mit tehetnek még.

    Ne válaszolj, nem tartok rá igényt.

  • marcus.fenix
    aktív tag
    A megválaszolt hozzászólás már nem elérhető.

    Nos az életben egyszer hasznosult az önzetlenségem, és az átutalás talán oda ment ahová kellett... :B

    Mindenesetre nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a végkifejlet, de sajnos kétlem hogy megússza, bármilyen ügyvédje van...

    Végeredményben pedig villamos kérdésére pedig azt válaszolom, hogy jó helyen van ez itt, ahol normális, előítéletektől mentes emberekkel is meg lehet vitatni a témát...
    Minden egy beszélgetéssel kezdődik. Jó lenne tenni valamit, de nem olyan hülyén mint a gárdisták, vagy hasonszőrűek... az ilyen "magyarozó" tökkelütöttek rettentő suták.

    Van Doszpot részéről egy komolyabb kezdeményezés, ami egyértelműen a közbiztonság helyreállítását tűzte ki, és a hétvégén itt lesznek a szomszéd faluban. Járják az országot. Mivel okosan cselekednek, ezért talán állami támogatást is kap majd a dolog. Én biztos beszélek velük, hogy hogyan tudnám támogatni az ügyet...

  • Sir Riccio
    addikt

    Javaslatod támogatom, egyben a túra útvonalát kiegészíteném. Irány a "nyócker", de nem ám futólag. Legyen mondjuk egy hét egy bérházban, amelyet zömében önkényes lakásfoglalók birtokolnak.

    Kedves vezetőinket nem érdekli a pórnép problémája. Mondanám inkább érdeke, hogy kiszolgáltatottságunkkal legyünk elfoglalva, minthogy azt firtassuk, melyik szeretett vezetőnk miből szerezte vagyonkáját. Ebbe pedig az is belefér, hogy olcsón osztják a halált azoknak, akik szólni mernek a napi terror miatt az elkövetőknek.

    Arról nem beszélve, hogy félnek olyan intézkedéseket érvénybe hozni amelyek változtatnának a dolgokon, mert akkor szavazatokat veszítenének a következő választásokon és nekik ugye csak az számít....
    (mielőtt azt mondanátok, hogy politikai a hsz, nem nem az, kompletten az egész parlamentről beszélek, pártok nélkül)

  • Vakegérke
    félisten

    Amúgy a kedves vezetőinknek ez az állapot vagy tényleg érdeke (??!!!!) vagy ogalmuk sincs róla (???)...

    Javasolnék párnak egy Mátyás Király szerű túrát kis hazánkkban, sofőr és Audi nélkül, mondjuk 1 nap egy városban BKV-zva, meg egy nap rohangászás egy városban Suzukival, meg egy kis meló pl. egy gyárban.
    Vajon le tdnák-e vonni a következtetéseket amikor az első ork (BKV ellenőr, mezei ork, parkolóőr) bandák lealáznák őket?

    Javaslatod támogatom, egyben a túra útvonalát kiegészíteném. Irány a "nyócker", de nem ám futólag. Legyen mondjuk egy hét egy bérházban, amelyet zömében önkényes lakásfoglalók birtokolnak.

    Kedves vezetőinket nem érdekli a pórnép problémája. Mondanám inkább érdeke, hogy kiszolgáltatottságunkkal legyünk elfoglalva, minthogy azt firtassuk, melyik szeretett vezetőnk miből szerezte vagyonkáját. Ebbe pedig az is belefér, hogy olcsón osztják a halált azoknak, akik szólni mernek a napi terror miatt az elkövetőknek.

  • Amúgy a kedves vezetőinknek ez az állapot vagy tényleg érdeke (??!!!!) vagy ogalmuk sincs róla (???)...

    Javasolnék párnak egy Mátyás Király szerű túrát kis hazánkkban, sofőr és Audi nélkül, mondjuk 1 nap egy városban BKV-zva, meg egy nap rohangászás egy városban Suzukival, meg egy kis meló pl. egy gyárban.
    Vajon le tdnák-e vonni a következtetéseket amikor az első ork (BKV ellenőr, mezei ork, parkolóőr) bandák lealáznák őket?

  • Morden24
    nagyúr

    A korrupcióra is gondolok, de nem csak arra. Nem szeretnék a témába belemenni, mert nagyon messzire vezetne, és nem is egy ilyen fórumra való. Már így is túllőttünk a célon, úgy érzem.

    villamos: OFF-TOPIC LOGOUT

    Szerintem a topicnyitónak nincsen sok problémája azzal, hogy az általa felvetett problémának próbáljuk a megoldását, vagy legalábbis a megoldásának lehetőségét keresni, de ahogy érzed.

    Mellesleg ha gondja van vele, biztos vagyok benne, hogy jelezni fogja.

  • ^Clown
    addikt

    Ha a korrupcióra gondolsz olyan szinten (ártatlanok címszó alatt), hogy a piroson áthajtókat meg a sebességtúllépőket csekkolják, akkor olyan szempontból igazat adok, hogy én is erről beszélek: nem elég hatékony. Több rendőr kéne, biztosabb rendőri jelenlét, példaértékű fellépések.

    A korrupcióra is gondolok, de nem csak arra. Nem szeretnék a témába belemenni, mert nagyon messzire vezetne, és nem is egy ilyen fórumra való. Már így is túllőttünk a célon, úgy érzem.

    villamos: OFF-TOPIC LOGOUT

  • villamos
    őstag

    Vajon mit keres egy ilyesfajta írás egy alapvetően technikai, közösségi portálon? Ez inkább a barikádra, meg a kurucra való, nem a Ph -ra... :(

  • Vakegérke
    félisten

    A szerző említette, hogy nagymamája mesélt valamit. Anno a csendőröket félték a zsiványok.
    Igen, így volt, én is felmenőimtől tudom.
    Párban járták körzetüket, és nem volt érdekes a gaz ellen létszáma. Ahol megjelentek, kushadt a rosszban sántikáló. Becsületes embernek viszont nem kellett tőlük tartania.

    Sajnos aki tulajdonát kívánja megvédeni, erre semmi lehetősége nincs.
    Itt van ez a szerencsétlen bácsi. Talán csücsült volna földecskéjén napi 24 órát? Ez elriasztotta volna a tolvajokat? Kétlem. Pár csúnya folttal, vagy végtag töréssel lett volna "gazdagabb".
    Kicsit régebben történt, hogy kiment a tulaj a telkére, és bizony tolvajokra lelt. Hogy a saját telkén, vagy a szomszédén garázdálkodtak az elkövetők, arra már nem emlékszem. Hirtelen felindulásból, de aljas szándékkal szólt nekik, hogy csúnya dolog ám lopni. Ilyen gazemberség hallatán a lopósok természetesen úgy felháborodtak, hogy megverték a szerencsétlent, aki ebbe bele is halt. Arról nem tudok, hogy elítélték-e őket.

    Ha védem a tulajdonom, bele is halhatok.
    Tudjátok mit? Inkább haljon bele a tolvaj, rabló.

    Sokan berzenkednek a Magyar Gárda, Nemzeti Őrsereg, és egyéb csoportosulások ellen, amely szervezeteket épp a kiszolgáltatottság, a védelem hiánya hívott életre.
    Amondó lennék, hogy kéne bizony a keményen fellépő Csendőrség is.

  • Morden24
    nagyúr

    Sir Riccio fórumtárs hozzászólását akartam magyarázni, hogy nyilván ő sem fajelméletet emleget.

    Nem, a rendőrség nem független militáris szervezet. Mindenesetre kormányoktól függetlennek kéne lennie, és a törvényekben foglaltakak kellene betartatnia, és a törvény ellen szegülőket pedig üldöznie. Erre mi van? Azokat üldözik, akik ártatlanok, a bűnözők meg kóricálhatnak szabadon, sőt, még ötleteket is kapnak.

    A "cigány" szó értelmezéséhez: tisztában vagyok vele, hogy az egy népcsoport (most hagyjuk azt, hogy ezek soha nem tudtak beilleszkedni egyetlen őket befogadó nép közé, nem véletlenül üldözték el őket mindenhonnan). A "cigány" szó pejoratív értelmezését magyaráztam.

    Ha a korrupcióra gondolsz olyan szinten (ártatlanok címszó alatt), hogy a piroson áthajtókat meg a sebességtúllépőket csekkolják, akkor olyan szempontból igazat adok, hogy én is erről beszélek: nem elég hatékony. Több rendőr kéne, biztosabb rendőri jelenlét, példaértékű fellépések.

  • ^Clown
    addikt

    Nem kell itt tisztázni semmit. A szó egy népcsoport neve és nem szeretem, amikor valaki ezzel a mondva csinált ostoba érvvel jön, hogy én mást értek alatta stb. Aki egy bizonyos módon viselkedik, az egy bizonyos módon viselkedő ember. Pl. naplopó, ingyenélő, tolvaj, betörő stb. Úgyhogy van itt elég kifejezés, nem kell ráhúzni olyat, aminek ehhez semmi köze, mert ez bizony rasszizmus, akárki akármit is mond.

    Sir Riccio fórumtárs hozzászólását akartam magyarázni, hogy nyilván ő sem fajelméletet emleget.

    Nem, a rendőrség nem független militáris szervezet. Mindenesetre kormányoktól függetlennek kéne lennie, és a törvényekben foglaltakak kellene betartatnia, és a törvény ellen szegülőket pedig üldöznie. Erre mi van? Azokat üldözik, akik ártatlanok, a bűnözők meg kóricálhatnak szabadon, sőt, még ötleteket is kapnak.

    A "cigány" szó értelmezéséhez: tisztában vagyok vele, hogy az egy népcsoport (most hagyjuk azt, hogy ezek soha nem tudtak beilleszkedni egyetlen őket befogadó nép közé, nem véletlenül üldözték el őket mindenhonnan). A "cigány" szó pejoratív értelmezését magyaráztam.

  • Morden24
    nagyúr

    Igen, tisztázni kéne, hogy ki mit ért a "cigány" szó alatt. Én nem faji kérdést csinálok belőle, "cigány" akkor lesz valaki, ha egy bizonyos módon viselkedik, és egy bizonyos minőségben éli az életét, függetlenül a bőrszíntől.

    A rendőrkérdés: a rendőrséggel az a baj, hogy nem független. A kormány játékszere lett, de ne kezdjünk most Ferizésbe meg Viktorkázásba, mert mindkettő ugyanúgy a markában tartja/tartotta a rendőrséget.

    A rendőrség nem azért nyamvadt, mert Feri meg Viktor.

    MIt értesz te független rendőrség alatt? Valami paramilitáris társaságot, aki független jogkörrel rendelkezik? Mert ilyen nincsen.

    "cigány" akkor lesz valaki, ha egy bizonyos módon viselkedik

    Cigány az egy népcsoport, viselkedéstől nem lesz senki az, legfeljebb szlengben.
    Más kérdés, hogy "kisebbségi bűnözés" statisztikailag külön részt is képez, ergo ez nem pejoratív, legalábbis nem feltétlenül.

  • Sir Riccio
    addikt

    Igen, tisztázni kéne, hogy ki mit ért a "cigány" szó alatt. Én nem faji kérdést csinálok belőle, "cigány" akkor lesz valaki, ha egy bizonyos módon viselkedik, és egy bizonyos minőségben éli az életét, függetlenül a bőrszíntől.

    A rendőrkérdés: a rendőrséggel az a baj, hogy nem független. A kormány játékszere lett, de ne kezdjünk most Ferizésbe meg Viktorkázásba, mert mindkettő ugyanúgy a markában tartja/tartotta a rendőrséget.

    Pont most írtam le Racecamnek privátban.
    A cigányok egy népcsoport, ha azt mondod valakire cigány, nem sérted ezzel(már ha tényleg az). Ő egy bizonyos népcsoportból származik és ettől nem lesz jobb vagy rosszabb bárki másnál. Az a baj, hogy a "ciágny" szónak van egy pejoratív értelmezése is amit sokan magukra vesznek(sokszor ok nélkül is), és persze sokszor ok nélkül is használják ezt a szót a pejoratív értelmében pedig nem kellene. Ugyanez van a "paraszt" szóval is, holott ha pl.: nem lennének a parasztok akik földműveléssel állattenyésztéssel foglalkoznak akkor mi városi kockák éhendöglenénk.

  • Racecam
    nagyúr

    Igen, tisztázni kéne, hogy ki mit ért a "cigány" szó alatt. Én nem faji kérdést csinálok belőle, "cigány" akkor lesz valaki, ha egy bizonyos módon viselkedik, és egy bizonyos minőségben éli az életét, függetlenül a bőrszíntől.

    A rendőrkérdés: a rendőrséggel az a baj, hogy nem független. A kormány játékszere lett, de ne kezdjünk most Ferizésbe meg Viktorkázásba, mert mindkettő ugyanúgy a markában tartja/tartotta a rendőrséget.

    Nem kell itt tisztázni semmit. A szó egy népcsoport neve és nem szeretem, amikor valaki ezzel a mondva csinált ostoba érvvel jön, hogy én mást értek alatta stb. Aki egy bizonyos módon viselkedik, az egy bizonyos módon viselkedő ember. Pl. naplopó, ingyenélő, tolvaj, betörő stb. Úgyhogy van itt elég kifejezés, nem kell ráhúzni olyat, aminek ehhez semmi köze, mert ez bizony rasszizmus, akárki akármit is mond.

  • ^Clown
    addikt

    Bűnözés van és ez független az elkövetők származásától.
    Neked a következő ilyennél ban.
    Ne vigyük már el ilyen irányba ezt a topicot. A szerzőnek sem ez volt a szándéka és eddig senki nem csinált ebből faji kérdést.

    Igen, tisztázni kéne, hogy ki mit ért a "cigány" szó alatt. Én nem faji kérdést csinálok belőle, "cigány" akkor lesz valaki, ha egy bizonyos módon viselkedik, és egy bizonyos minőségben éli az életét, függetlenül a bőrszíntől.

    A rendőrkérdés: a rendőrséggel az a baj, hogy nem független. A kormány játékszere lett, de ne kezdjünk most Ferizésbe meg Viktorkázásba, mert mindkettő ugyanúgy a markában tartja/tartotta a rendőrséget.

  • D.R.O.
    tag

    És akkor mi van ha betörnek hozzám részeg emberek, és nem vagyok otthon, és az egyikre éppen ott jön rá a szükség, és levizeli részegségében az elosztót, amiből előzőleg kihúzták a TV-t? Akkor is én vagyok a hibás, mert nem áramtalnítottam a házat? Végülis bármelyik ártatlan kisgyerek bejöhet aztán odakönnyíthet magán. Bárkivel megeshet. És ráadásul nincs is felcímkézve, meg nincs tábla kirakva hogy: Vigyázzá mer 230Vn Ne hugyozzá mán rá! Úgyhogy ha elmentek otthonról akkor tessék lekapcsolni az áramot, vagy különben 5 év!!! És ha éppen felmostam előtte? Vazz elcsúszhat a szerencsétlen. Ez már az előre megfontoltság tárgykörébe esik? És ha piszkos lesz? Úristen nem raktam ki a táblát, hogy lopás meg fosztogatás után mosson kezet, mert lehet fosni fog egész éjjel.

  • Shad0w
    senior tag

    Ööö, nekem lenne egy kérdésem. Remélem a jogban jártas emberek is járnak erre.
    Szóval, ha csak a tényeket nézzük akkor kb. az történt, hogy több egyén több akadályon átrágta magát, hogy egy jól elkerített részhez jussanak, ahol egyikük elhalálozott másikuk megsérült. Mindehhez párosul, hogy több figyelmeztetést is figyelmen kívül hagytak. De, mi van azokkal az esetekkel amik kísértetiesen hasonlítanak erre? Gondolok itt a nem is olyan régen történt gyermek "balesetek"-re ahol gyerekek brahiból másztak fel a vonat tetejére aztán halállal végződött az a sztori is. Viszont nem emlékszem, hogy ott megbüntettek volna bárkit is, hiszen mi keresni valója volt ott a gyereknek. Tehát akkor kérdem én mi keresni valója volt a cigányoknak a kertben? Miért kellett megbüntetni az öregembert? Semmit nem csinált, csak kihúzott egy nagy feszültségű drótot a kertjében, majd azt jól el kerítette, pont ahogy a MÁV is teszi. De az egyszeri embert csak azért is megfingatják...

  • marcus.fenix
    aktív tag

    Az a baj, hogy nem beszélnek cigánybűnözésről...pedig kellene mert van.

    Kissé kifordítva használva Menthrist #4-ben tett kijelentését, a dolog tényleg nem fekete-fehér. Gondolok itt arra, hogy bár tényleg született egy általánosítás, és az általánosítás nem véletlenül született, mégsem jogos "minden" kisebbségit egyből beskatulyázni. Van köztük akit barátomnak mondok, van köztük egy volt barátnőm, aki anno az iskola legcsinosabb, legápoltabb nője volt, és azóta címlaplány is volt egy közkedvelt magazinban, és nem tenném meg velük, hogy a származásuk miatt elítélem, vagy lenézem őket. És sokkal szomorúbb, hogy köztünk, "magyarok" között is egyre több a dínó.

  • marcus.fenix
    aktív tag

    Volt alkalmam beszélni nem egy frissen szabadulttal: a legnagyobb problémájuk bent az az unalom.

    Talán nem ennek kellene a legszörnyűbb élményednek lennie, ha kijössz a börtönből...
    hogy: Unatkoztam...

  • Johnny
    senior tag

    Szerintem elbeszélünk egymás mellett...

    Én is azt írtam, hogy nekem horror lenne, de ha mondjuk a higiéniából indulunk ki, akkor gondolom hogy ha valaki a saját bűzét, a felesége bűzét, a gyerekei bűzét és a háza bűzét el tudja viselni, akkor más bűzével sincs gondja szerintem.

    Mint írtam, ha valaki egy normális életből kerül a szarba, annak kín... aki szarból kerül szarba, annak jóformán semmi...

    Volt alkalmam beszélni nem egy frissen szabadulttal: a legnagyobb problémájuk bent az az unalom.

  • Racecam
    nagyúr

    Az a baj, hogy nem beszélnek cigánybűnözésről...pedig kellene mert van.

    Bűnözés van és ez független az elkövetők származásától.
    Neked a következő ilyennél ban.
    Ne vigyük már el ilyen irányba ezt a topicot. A szerzőnek sem ez volt a szándéka és eddig senki nem csinált ebből faji kérdést.

  • v.tom
    őstag

    Szerintem az az ember azért halt meg, mert totál be volt rúgva, és amikor elkezdte az áram rázni, nem tudta róla levenni a kezét (na nem azért ,mert odaragadt, hanem mert annyira be volt b@szva).

    A kuruc.info-s linket meg le fogják törölni a modik szvsz. Itt a PH!-m a kuruc.info nem túl népszerű.

    Alapvető jellemzője az áramütésnek az izomgörcs, ami miatt az, akit ráz az áram, el sem tudja engedni, amit fog. Engem is már baszott meg párszor (igen, 230 is), és tényleg így van. Nekem mindig mákom volt szerencsére. Még 1 hét múlva is fájtak az izmaim, annyira görcsbe rándultak. Mintha fél évet gyúrtam volna 2 másodperc alatt. :P De túléltem.

  • Johnny
    senior tag

    Jah hogy nem jó megoldás az áram a kerítésbe?
    Persze hogy nem. De ide vezetett az, hogy ezek a drága liberális nem mondom kicsodák
    nem képesek megvédeni a becsületes embereket a bűnöző hordáktól.
    Sokak szerint ezek csak elszigetelt esetek, meg nem kell felháborodni, meg ez csak bosszúság. Hát nem, nem így van. Nem látják át a helyzetet, hogy mi történik ebben az országban sok éve és, hogy ez hova fog vezetni.
    Az emberek, akiknek még van egy kis vagyonuk, telkük, házuk, gyümölcsösük, szerszámaik. Nem nézhetik tétlenül, azt, hogy egész egyszerűen ellopják azt, amiért egész életükben dolgoztak.
    Ráadásul olyan emberek, akik életükben nem dolgoztak, nem ismerik a munka becsületét, nem ismernek törvényt, vagy bármiféle kötelességet, viselkedési formát, Ahogy a szerző írta: állatok, akiket a kerítésen kívül kéne tartani.

    Nem is írok többet, mert ez egyszerűen képtelenség. Aki az ilyet védi akassza fel magát. :((

    Felénk komoly probléma az, hogy néptelenednek el a "hegynek" nevezett vidéki kis telkek, szőlők. Szó szerint fillérekért árulják (egy-két százezerért, de eladhatatlan) a szőlőket a hozzá tartozó kis házzal, pincével. Termelni semmit nem lehet, mert mindent elvisznek.
    Kolléganőnek a sokadik betörés után, mikor már nem tudtak mit elvinni, lebontották a drótkerítést. Nem csak nála. Elvitték a tetőről az aluminium hullámlemezt a szomszédból, harmadik szomszédnál szintén lebontották a kerítést.
    Többször láttak fehér Ladával, utánfutóval felmenni a hegyre 4 cigányt (rendszámuk megvolt). Felfelé üresen, lefelé megpakolva, pl. drótkerítéssel. Rendőrségen erre azt mondták ez nem kerülhet az anyagba, mert ha mégsem ők voltak, az hamis vád (én meg tudom, hogy csak lusták dolgozni, így egyszerű megszüntetni az ügyet nyomozás nélkül).

  • commanDOS
    senior tag

    HA ilyen téma van, szegény édesanyám mindíg a csendőröket hozta föl. Hogy milyen tekintélyük volt, meg hogy féltek tőlük a zsiványok... Mondjuk mostanra az arányok megváltoztak. Tény hogy nehéz megtalálni az egyensúlyt. Ha túl sok a hatalom a rendvédelmi egységek kezében, az túlkapásokra és a korruptabb fajtának még sok egyébre ad lehetőséget... míg a túl kevés meg azt szüli, hogy a rendőrökön egyszerűen röhögnek. Nálunk meg sikerült mindkét lehetőség negatívumait összeszedni: rengeteg lehetőség a korrupcióra, s nulla tekintély.

    Mindamellett hihetetlen, hogy néha kiket és miket felvesznek rendőrnek. Semmi elhivatottság, semmi akarat, semmi értelem, és mégis bejut, mert nagy a hiány...

    Így igaz!
    Most minden a visszájára fordult.
    A védtelen emberekkel packáznak, szivatják őket, korruptak, a bűnözőktől meg félnek.
    Sőt továbbmegyek: a rendőr tanácsot ad egyes illetőknek, hogy mit lophat el, milyen értékben, hogy abból ne lehessen semmilyen ügy!
    Ezt a saját fülemmel hallottam.
    Hibásak a rendőrök is és ami a rosszabb, hogy a rendszer is hibás.
    Mégis úgy vélem, hogy a rend őreit is a rendszer teszi olyanná, amilyenek.
    Mert ha egy illető elmegy biztonsági őrnek, telepehelyet őrizni, stb, fegyveres vizsgával, akkor nagyjából hasonló kötelezettségeket vállal, mint egy rendőr.
    De ők mégis felmernek lépni és megvédik a területet, mert azért kapják a bérüket.
    Van jól betanított őrkutya, az szépen végzi a dolgát ;] Van néhány ilyen ismerősöm, tudok egy pár sztorit :D .

    Szóval visszatérve...
    elveszett a rendőrök becsülete, a kormány elvette a kezükből a hatalmat, nem mernek intézkedni, mert féltik az állásukat meg a családjukat, ebből következik, hogy senki nem fél tőlük, mert tudják, hogy csak díszpintyek, és így csökken egyre jobban a tekintélyük.
    Úgy látszik egyszerűen nem érdeke senkinek, hogy csökkenjen a bűnözés.

  • ^Clown
    addikt

    Nos, én is a bácsi mellett állok.
    De... Mennyi áram volt abban a drótban? 230?
    Egy egyszerű, házi barkács villanypásztort is meg lehet csinálni szakszerűen, úgy, hogy ne öljön meg senkit, de ha hozzáérsz, NAGYON fájjon. És úgy is, hogy adott esetben még egy gyereket se öljön meg. Nem egy bonyolult dolog, tényleg. És akkor ez már nyugodtan mehet bele a drótkerítésbe is, persze a megfelelő szigetelések beépítése, és megfelelő, jól látható figyelmeztetések mellett.
    Szóval ez most illegális? Egy csomó gazdaságban működik ilyen tudtommal. Volt is szerencsém megfogdosni, én hülye. :)
    Sajnos tényleg régen elment már a dolog abba az irányba, hogy ha meg akarod védeni magad, vagy azt ami a tiéd, amiért megdolgoztál, gyakorlatilag alig van rá esélyed.
    Ez a kisemberek lázadozását okozza már most is, és joggal, de az egymásnak esés nem megoldás. Persze elővehetném a radikális énemet is, hogy lopás/bántalmazás/megerőszakolás, stb. = fejlövés helyben, igen, ennek gyors eredménye lenne, lehet hogy a részeg gipsy is meggondolná, kihez kopogtat be.
    De ez sem vezetne eredményre, mert a rossz oldal sem tétlenkedne, hadüzenetnek vennék, és némely faluban ahányan ilyen elem leledzik... Nem lennék ott szívesen.
    Ez sajnos olyan probléma, amire kicsit magasabb szinten kellene megoldást találni, de nem úgy tűnik, hogy jól fizetett politikusaink dolgoznának az ügyön.

    Szerintem az az ember azért halt meg, mert totál be volt rúgva, és amikor elkezdte az áram rázni, nem tudta róla levenni a kezét (na nem azért ,mert odaragadt, hanem mert annyira be volt b@szva).

    A kuruc.info-s linket meg le fogják törölni a modik szvsz. Itt a PH!-m a kuruc.info nem túl népszerű.

  • marcus.fenix
    aktív tag

    Szar, ha olyanokkal vagy összezárva, mint te magad. Elviselhetetlen, agresszív, bunkó emberekkel. Aki kint is ilyenekhez szokott, annak is az ?
    Nekem az is elviselhetetlen, ha egy hetet lennék összezárva olyannal, akinek nincs meg az alapvető higiéniája. Van akit ez nem zavar.

    Szerintem elbeszélünk egymás mellett...

    Én is azt írtam, hogy nekem horror lenne, de ha mondjuk a higiéniából indulunk ki, akkor gondolom hogy ha valaki a saját bűzét, a felesége bűzét, a gyerekei bűzét és a háza bűzét el tudja viselni, akkor más bűzével sincs gondja szerintem.

    Mint írtam, ha valaki egy normális életből kerül a szarba, annak kín... aki szarból kerül szarba, annak jóformán semmi...

  • FoxiestFox
    félisten

    Nos, én is a bácsi mellett állok.
    De... Mennyi áram volt abban a drótban? 230?
    Egy egyszerű, házi barkács villanypásztort is meg lehet csinálni szakszerűen, úgy, hogy ne öljön meg senkit, de ha hozzáérsz, NAGYON fájjon. És úgy is, hogy adott esetben még egy gyereket se öljön meg. Nem egy bonyolult dolog, tényleg. És akkor ez már nyugodtan mehet bele a drótkerítésbe is, persze a megfelelő szigetelések beépítése, és megfelelő, jól látható figyelmeztetések mellett.
    Szóval ez most illegális? Egy csomó gazdaságban működik ilyen tudtommal. Volt is szerencsém megfogdosni, én hülye. :)
    Sajnos tényleg régen elment már a dolog abba az irányba, hogy ha meg akarod védeni magad, vagy azt ami a tiéd, amiért megdolgoztál, gyakorlatilag alig van rá esélyed.
    Ez a kisemberek lázadozását okozza már most is, és joggal, de az egymásnak esés nem megoldás. Persze elővehetném a radikális énemet is, hogy lopás/bántalmazás/megerőszakolás, stb. = fejlövés helyben, igen, ennek gyors eredménye lenne, lehet hogy a részeg gipsy is meggondolná, kihez kopogtat be.
    De ez sem vezetne eredményre, mert a rossz oldal sem tétlenkedne, hadüzenetnek vennék, és némely faluban ahányan ilyen elem leledzik... Nem lennék ott szívesen.
    Ez sajnos olyan probléma, amire kicsit magasabb szinten kellene megoldást találni, de nem úgy tűnik, hogy jól fizetett politikusaink dolgoznának az ügyön.

  • NoLF
    veterán

    Én 63-at tudtam, és tény, hogy a 30 ott kezdődik, de kisebb összegeket a környékünkön már kiadnak 50 és 63 között is, csak akkor nem megy feljelentés. És nem városi legenda, barátnőm nagybátyját 52-nél 5000.- forintra bírságolták :F

    És ha nem haladsz gyorssan, még mindíg hiányozhat az EÜ-doboz, vagy az izzókészlet, vagy van sapkád, vagy nincs sapkád...

    52nél? na ez azért már mégiscsak túlzás... mi a büdös f.szt képzelnek ezek?

  • marcus.fenix
    aktív tag

    50es táblánál 65nél kapod a 30as csekket, alatta nem.

    Én 63-at tudtam, és tény, hogy a 30 ott kezdődik, de kisebb összegeket a környékünkön már kiadnak 50 és 63 között is, csak akkor nem megy feljelentés. És nem városi legenda, barátnőm nagybátyját 52-nél 5000.- forintra bírságolták :F

    És ha nem haladsz gyorssan, még mindíg hiányozhat az EÜ-doboz, vagy az izzókészlet, vagy van sapkád, vagy nincs sapkád...

  • Johnny
    senior tag

    Börtönben lenni szar dolog!
    Ezt elhiszem, főleg egy olyannak, akinek kinnt sokkal jobb...
    De mivan azokkal, akik kinnt is ugyanolyan körülmények között élnek, annyi különbséggel, hogy van mozgásterük...
    Börtönben lenni szar dolog!
    De nem elég szar ahhoz hogy az igazi köcsögöket visszatartsa... amellett az odakerülés esélye is csekély, és akkor itt már el is érkeztünk a rendőrség tehetetlenségéig, amiről talán nem is maguk a rendőrök tehetnek...
    Mellesleg két ismerősöm is van egy pesti kóterben smasszerként. Néha mesélnek. Nekem horror lenne, de van aki jól elvan ott...

    Szar, ha olyanokkal vagy összezárva, mint te magad. Elviselhetetlen, agresszív, bunkó emberekkel. Aki kint is ilyenekhez szokott, annak is az ?
    Nekem az is elviselhetetlen, ha egy hetet lennék összezárva olyannal, akinek nincs meg az alapvető higiéniája. Van akit ez nem zavar.

  • NoLF
    veterán

    Fogház, börtön, fegyház - így van sorban.
    Zeg-i BV fogház. Ott mondta az egyik bv-s, hogy a raboknak jobb dolguk van, mint neki otthon. Minden cellában szines tv, video, dvd. Dolgozni az dolgozik, aki akar. Mellesleg még éves szabadság is jár a raboknak.

    szabadság? összefosom magam...

  • marcus.fenix
    aktív tag

    Nem állítottam, hogy a jelenlegi helyzetben ez működne, hanem azt mondom, hogy ez oldaná meg valóban a problémát.

    Amúgy nem csak az a baj, hogy korrupt patkányokkal is tele van az állomány, hanem az is, hogy be vannak szarva.
    Van pár rendőr ismerős erre-arra, nem egyszer meséltek olyanokat, hogy bizonyos helyekre már default-ban nem is mennek járőrözni, mert 2-3 alkalmanként szinte garantált, hogy valami sunyi kis görény megdobálja a verdát téglákkal, mire meg kiszállnak és megtalálják, addigra vagy lelépnek, vagy a fejükre is kapnak párat.

    Így nem lehet ezt normálisan csinálni, könyörgöm... :(

    HA ilyen téma van, szegény édesanyám mindíg a csendőröket hozta föl. Hogy milyen tekintélyük volt, meg hogy féltek tőlük a zsiványok... Mondjuk mostanra az arányok megváltoztak. Tény hogy nehéz megtalálni az egyensúlyt. Ha túl sok a hatalom a rendvédelmi egységek kezében, az túlkapásokra és a korruptabb fajtának még sok egyébre ad lehetőséget... míg a túl kevés meg azt szüli, hogy a rendőrökön egyszerűen röhögnek. Nálunk meg sikerült mindkét lehetőség negatívumait összeszedni: rengeteg lehetőség a korrupcióra, s nulla tekintély.

    Mindamellett hihetetlen, hogy néha kiket és miket felvesznek rendőrnek. Semmi elhivatottság, semmi akarat, semmi értelem, és mégis bejut, mert nagy a hiány...

  • Johnny
    senior tag

    Voltal mar bortonben? Erdemes egyszer ellatogatni egybe - de lehetoleg nem benntlakokent, mert nem azok a konkret vidamparkok.

    Szerintem egyebkent a radikalis valtoztatasokat azzal kellene kezdeni, hogy tenyleg ismerni kellene azt a problemat, amit meg akar oldani az ember ;)

    Fogház, börtön, fegyház - így van sorban.
    Zeg-i BV fogház. Ott mondta az egyik bv-s, hogy a raboknak jobb dolguk van, mint neki otthon. Minden cellában szines tv, video, dvd. Dolgozni az dolgozik, aki akar. Mellesleg még éves szabadság is jár a raboknak.

  • NoLF
    veterán

    Áhh, erre nincs elég rendőr...
    Arra van, hogy minden második utcasarkon ott álljanak 4-esével és ha TE 52-vel száguldasz 50 helyett, akkor megvágjanak, és legyen némi bevétel... De abból nincs bevétel, ha a kertben állnak...

    50es táblánál 65nél kapod a 30as csekket, alatta nem.

  • v.tom
    őstag

    Borzalmasan nem értek egyet azzal, hogy fegyvert adjunk civil kézbe, mert így is épp elég gyépés mászkál az utcán, de ebben a konkrét esetben más a véleményem...

    Először is, a tag ugyebár - ha minden igaz - NEM a kerítésbe, hanem a kertnek egy szepartált részét körülvevő drótba vezetett áramot, azaz a saját ingatlanjának határain jócskán belül.
    Gyerek se járkáljon éjszaka mások kertjének közepén. 1. mit keres egy gyerek kint éjszaka, egyedül? 2. ha betörési szándékkal megy, hát megrázza, nem nagy baj.

    Szóval hangsúlyozom, nem azt mondom, hogy mindenkit b@szassunk árammal, még csak azt sem, hogy ez legyen egy precedensértékű eset, de a konkrét szituban azt mondom, hogy az öregek csinálták jól, és gáz, hogy a tag börtönben van.

    Senkinek nem az a baja, hogy megrázott valakit az áram. Szerintem ha csak jól megbaszta volna őket a villanypásztor, akkor nem lett volna ekkora hír belőle. De a probléma, hogy itt haláleset is történt... Na ez az, amit nem szabad engedni, még ha saját telkén is van az illetőnek a "biztonsági rendszer". Mindent lehet, de csak ésszerűen... Megvédheted a saját tulajdonod, de tényleg baromira nem lenne jó, ha önvédelem és tulajdonvédelem nevéen mindent futóbolond lövöldözhetne, és magafeszültséggel üttethetné agyon az embereket. Mert hidd el, ez történne. Mindennek a mértékletesség az alapja..

  • Johnny
    senior tag

    lehet hogy ezért leharapjátok a fejemet virtuálisan, de ennyire nem fekete-fehér a kép... ha pl egy gyerek jár arra, és őt üti agyon? nem aknázhatom alá a lakásomat, hogy ha betörnek meghaljon az illető, de a portás is lehet áldozatul essen, vagy épp a kedves szomszéd, aki csak véletlen ért hozzá...

    fegyvert meg utolsó esetben sem adnék a népnek, mert pont ezt mutatja sok nyugati példa, hogy ha nincs fegyver, megy a tetlegesség, ha fegyver van, lelövik a másikat, aztán annak társai bosszút állnak, és máris nem lehet semmit kézben tartani... kijön a rendőr, és ő is jobban fogja a kezét a pisztoly ravaszán tartani, mert nagyobb az esély arra, hogy a másiknál is van... Szóval nem szeretnék egy olyan Magyarországon lakni, ahol az átlag, hirtelen felfortyanó, csordaszellemű embereknél lépten nyomon puska, pisztoly van...

    azzal egyetértek, hogy kell valamit csinálni, de nem a fegyver a megoldás...

    Véletelenülnem járhat arra senki. Át kellett mászni a kerítésen, attól befelé volt vagy 5 m-rel.
    ******

    [ Módosította: Racecam ]
  • Morden24
    nagyúr

    Áhh, erre nincs elég rendőr...
    Arra van, hogy minden második utcasarkon ott álljanak 4-esével és ha TE 52-vel száguldasz 50 helyett, akkor megvágjanak, és legyen némi bevétel... De abból nincs bevétel, ha a kertben állnak...

    Nem állítottam, hogy a jelenlegi helyzetben ez működne, hanem azt mondom, hogy ez oldaná meg valóban a problémát.

    Amúgy nem csak az a baj, hogy korrupt patkányokkal is tele van az állomány, hanem az is, hogy be vannak szarva.
    Van pár rendőr ismerős erre-arra, nem egyszer meséltek olyanokat, hogy bizonyos helyekre már default-ban nem is mennek járőrözni, mert 2-3 alkalmanként szinte garantált, hogy valami sunyi kis görény megdobálja a verdát téglákkal, mire meg kiszállnak és megtalálják, addigra vagy lelépnek, vagy a fejükre is kapnak párat.

    Így nem lehet ezt normálisan csinálni, könyörgöm... :(

  • marcus.fenix
    aktív tag

    Itt nem a magántulajdont kéne jobban védeni (mármint nem a tulajdonos részéről), hanem az ilyen környékeken (illetve ahol elszaporodnak az esetek) kiemelt rendőri figyelmet kéne alkalmazni.

    Az nem megoldás, hogy a nyárspolgár kezébe adom a pisztolyt, mert az igazából nem orvosolja a problémát, csak kicseréli egy másikra, ami aztán mg jobban el tud mérgesedni.

    Igazából a rendőrség számára kéne azt biztosítani, hogy két nyamvadt járőröző ne legyen beszarva, ha 12+ fős brigádokkal találkozik, utána meg nem kell megvezetni őket, ha valami barmot erélyesebben kellett lerángatni más kerítéséről, vagy kicsit fejbe kellett vágni a gumibrokival.

    Meg persze az sem ártana, ha a rendőrségben meg lehetne bízni olyan szinten, hogy ha a bácsika betelefonál, hogy lopják már hónapok óta a répát, akkor kiküldenek valakit, akár őrködni is. Merthogy így lehet előrehaladni, tekintélyt és megbízhatőságot erősíteni... aztán előbb-utóbb a "dínók" is fogják az adást, hogy nem úgy megy ez, hogy kiskirálykodom, meg terrorizálom a véneket/fiatalabbakat/nőket/kevesebb számú csoportokat, meg vandálkodom jobbrabalra.

    Jegyzem meg, ez még csak véletlenül sem kizárólag cigányokra vonatkozik.

    Áhh, erre nincs elég rendőr...
    Arra van, hogy minden második utcasarkon ott álljanak 4-esével és ha TE 52-vel száguldasz 50 helyett, akkor megvágjanak, és legyen némi bevétel... De abból nincs bevétel, ha a kertben állnak...

  • Morden24
    nagyúr

    Én nem vagyok alapvetően radikális érzelmű ember, de azért nálam is néha elszakad a cérna és szerintem ez ilyen eset, a magántulajdonnak sokkal nagyobb védelmet kéne adni!
    Jó jó persze a bácsinak se kellett volna elmenni eddig, de ez nem az ő hibája, hanem a hatóságoké, illetve a jogszabályoké, akik/amik nem rendelkeznek kellő erővel, ha esetleg betörnek az emberhez és eltulajdonítanak valamit....

    Itt nem a magántulajdont kéne jobban védeni (mármint nem a tulajdonos részéről), hanem az ilyen környékeken (illetve ahol elszaporodnak az esetek) kiemelt rendőri figyelmet kéne alkalmazni.

    Az nem megoldás, hogy a nyárspolgár kezébe adom a pisztolyt, mert az igazából nem orvosolja a problémát, csak kicseréli egy másikra, ami aztán mg jobban el tud mérgesedni.

    Igazából a rendőrség számára kéne azt biztosítani, hogy két nyamvadt járőröző ne legyen beszarva, ha 12+ fős brigádokkal találkozik, utána meg nem kell megvezetni őket, ha valami barmot erélyesebben kellett lerángatni más kerítéséről, vagy kicsit fejbe kellett vágni a gumibrokival.

    Meg persze az sem ártana, ha a rendőrségben meg lehetne bízni olyan szinten, hogy ha a bácsika betelefonál, hogy lopják már hónapok óta a répát, akkor kiküldenek valakit, akár őrködni is. Merthogy így lehet előrehaladni, tekintélyt és megbízhatőságot erősíteni... aztán előbb-utóbb a "dínók" is fogják az adást, hogy nem úgy megy ez, hogy kiskirálykodom, meg terrorizálom a véneket/fiatalabbakat/nőket/kevesebb számú csoportokat, meg vandálkodom jobbrabalra.

    Jegyzem meg, ez még csak véletlenül sem kizárólag cigányokra vonatkozik.

  • Sandormaster
    aktív tag

    Én nem vagyok alapvetően radikális érzelmű ember, de azért nálam is néha elszakad a cérna és szerintem ez ilyen eset, a magántulajdonnak sokkal nagyobb védelmet kéne adni!
    Jó jó persze a bácsinak se kellett volna elmenni eddig, de ez nem az ő hibája, hanem a hatóságoké, illetve a jogszabályoké, akik/amik nem rendelkeznek kellő erővel, ha esetleg betörnek az emberhez és eltulajdonítanak valamit....

  • commanDOS
    senior tag

    Jah hogy nem jó megoldás az áram a kerítésbe?
    Persze hogy nem. De ide vezetett az, hogy ezek a drága liberális nem mondom kicsodák
    nem képesek megvédeni a becsületes embereket a bűnöző hordáktól.
    Sokak szerint ezek csak elszigetelt esetek, meg nem kell felháborodni, meg ez csak bosszúság. Hát nem, nem így van. Nem látják át a helyzetet, hogy mi történik ebben az országban sok éve és, hogy ez hova fog vezetni.
    Az emberek, akiknek még van egy kis vagyonuk, telkük, házuk, gyümölcsösük, szerszámaik. Nem nézhetik tétlenül, azt, hogy egész egyszerűen ellopják azt, amiért egész életükben dolgoztak.
    Ráadásul olyan emberek, akik életükben nem dolgoztak, nem ismerik a munka becsületét, nem ismernek törvényt, vagy bármiféle kötelességet, viselkedési formát, Ahogy a szerző írta: állatok, akiket a kerítésen kívül kéne tartani.

    Nem is írok többet, mert ez egyszerűen képtelenség. Aki az ilyet védi akassza fel magát. :((

  • NoLF
    veterán

    Nem szoktam 10-12 éves kölyköket látni éjnek éjvadján az utcákon, de persze lehet, hogy máshol vannak. Ha meg egy 16-18 éves "gyerekre" gondolsz, az meg szintén nem azért téved mások telkére, mert eltévedt a sötétben...

    "Mezei embernek pallosjogot adni"

    Jogos, amit mondasz, de ezért mondtam én is, hogy nem konkrétan a cselekedetet támogatom, és nem konkrétan a módszert favorizálom, csupán ebben az esetben én úgy gondolom, hogy a fater oldalán állok.

    bizony máshol vannak, dínólepte környékeken elég sok mászkál belőlük, csapatostul, műanyag zacsit szorongatva.
    és nem bevásárolni mennek... :(

  • Morden24
    nagyúr

    mit keres a gyerek kinn éjszaka egyedül? hát sajna ez igen jó kérdés, de menj ki az utcára este, és látni fogsz rá bőven példát...

    azzal én is egyetértek, hogy valamit kell tenni, de azért a bűntetésnek is együtt kell járnia az elkövetett bűn súlyosságával, a bűntetés pedig jelen esetben halál volt... Mezei embernek pallosjogot adni gyakorlatilag, szóval veszélyes teremtményt szabadíthatunk el ezzel... Mindezek ellenére én is mondom, hogy nem tudom elítélni a bácsit, de nem fekete-fehér a kérdés...

    Nem szoktam 10-12 éves kölyköket látni éjnek éjvadján az utcákon, de persze lehet, hogy máshol vannak. Ha meg egy 16-18 éves "gyerekre" gondolsz, az meg szintén nem azért téved mások telkére, mert eltévedt a sötétben...

    "Mezei embernek pallosjogot adni"

    Jogos, amit mondasz, de ezért mondtam én is, hogy nem konkrétan a cselekedetet támogatom, és nem konkrétan a módszert favorizálom, csupán ebben az esetben én úgy gondolom, hogy a fater oldalán állok.

  • marcus.fenix
    aktív tag

    nem tudom, nagyon kezdünk elkurvulni. Én bevállalom, hogy szerintem az esettel ninccs semmi probléma - no, nem abban az értelemben, hogy elismerem az öreg tettét, hanem mindennap történnek szerintem ilyenek. a probléma azzal van, hogy 10 hírforrásból 20 fajta verziót hall az ember, és ezzel lehet szépen megint indulatokat szítani, a paraszt amíg 10 darab uborkán rágódik, nem figyel oda a MÁV-biztosítóra vagy a MÁV-cargora és egyéb mutyizásokra. Szóval éljen a média.
    Attrocitások az etnikumok között, mindig lesztek mindig voltak, csak amíg nem kap ugyanolyan hírértéket addig lehet vele fűteni a népet. Tipikus példa erre a kurucon nemrég megjelent cikk, amiben a gárda nem tom milyen családot menekített ki egy erősen barnabőrű övezetből önkényes lakásfoglalók miatt. A tvben összvisz 3 mondattal letudták, családi perpatvarhoz riasztották a gárdát, a kuruc sommás írást hozott le a gárda dicső tettéről és mekkora veszélyben voltak a becsületes magyarok, a helyszínen készített videókon meg az látszik, hogy az említett magyar család - elnézést, nem ismerem tökéletesen a körülményeiket - de nem sokkal élt jobban és más stílusban, "magyarosabban", mint a környék orkjai.....szóval felfújták mindkét oldalról.

    Nem találkozom a médiával, ha a barátnőm nem nézne néha tévét, akkor le is köttetném a gecibe, mert nem vagyok rá kíváncsi. A körülöttem lévő emberektől úgyis meghallom ami éppen sláger. Igen, tény hogy a hírek nagyrésze eterelő hadművelet, de ezen nép elaltatására éppen elég egy Hal a Tortán, vagy egy Győzike show, nem kell oda áramütött kisebbségi. Aztán mindenkinek a saját problémája a legnagyobb. Bár 10 lopott uborka lenne a legnagyobb probléma, amit a rohadékok okoznak...

    Ahogy atrocitások mindíg voltak... (az hívja így, aki nem kapott belőlük) úgy mindíg volt egy sikkasztó csaló hazug banda, ami természetéből kifolyólag magasra került, és lefölözi az összes pénzt, amíg a töbség a koncon marakodik... egyik dolog ellen sem tehetünk semmit, a különbség annyi, hogy míg az egyikféle ganajjal kénytelen vagy együtt élni, addíg a másikat legalább nem látod, mert nem vegyül veled...

  • Menthirist
    veterán

    Borzalmasan nem értek egyet azzal, hogy fegyvert adjunk civil kézbe, mert így is épp elég gyépés mászkál az utcán, de ebben a konkrét esetben más a véleményem...

    Először is, a tag ugyebár - ha minden igaz - NEM a kerítésbe, hanem a kertnek egy szepartált részét körülvevő drótba vezetett áramot, azaz a saját ingatlanjának határain jócskán belül.
    Gyerek se járkáljon éjszaka mások kertjének közepén. 1. mit keres egy gyerek kint éjszaka, egyedül? 2. ha betörési szándékkal megy, hát megrázza, nem nagy baj.

    Szóval hangsúlyozom, nem azt mondom, hogy mindenkit b@szassunk árammal, még csak azt sem, hogy ez legyen egy precedensértékű eset, de a konkrét szituban azt mondom, hogy az öregek csinálták jól, és gáz, hogy a tag börtönben van.

    mit keres a gyerek kinn éjszaka egyedül? hát sajna ez igen jó kérdés, de menj ki az utcára este, és látni fogsz rá bőven példát...

    azzal én is egyetértek, hogy valamit kell tenni, de azért a bűntetésnek is együtt kell járnia az elkövetett bűn súlyosságával, a bűntetés pedig jelen esetben halál volt... Mezei embernek pallosjogot adni gyakorlatilag, szóval veszélyes teremtményt szabadíthatunk el ezzel... Mindezek ellenére én is mondom, hogy nem tudom elítélni a bácsit, de nem fekete-fehér a kérdés...

  • Menthirist
    veterán

    ezt mondom én is... mi az amit a médiában hallunk? amit ők mondanak nekünk... isten igazából a nettel is hasonló a helyzet, csak ott több lehetőségünk van talán több szemszögből megismerni a dolgokat (már ha az ember veszi a fáradtságot, és nem hiszi el feltétlen az első cikket, bármit is mondjon). régebben is igaz volt ez a helyzet (újságok, papság, stb...), csak akkor kevesebb infó jutott el az emberekhez... jó példa erre, hogy a multkor valami vallási közösség tagjai megállítottak az utcán, hogy érzem-e, hogy közeledik a sátán serege, ezért van manapság ennyi bűnözés, meg a természeti katasztrófa... Erre amikor mondtam nekik, hogy nem több, csak többről tud, mert a média közvetíti, régebben is sok volt, csak a mezei földműves vagy kovács nem tudta, hogy indiában árvíz volt, szóval akkor csak bámultak ki a fejükből... Szóval istenigazából lehet gyűlölni dolgokat, lehet szidni és isteníteni valamit, csak nem szabad elfelejteni, hogy nem feltétlen tudjuk a pontos indokokat, vagy egyáltalán eleget arról, hogy reális választ tudjunk adni az adott témára... és mint ilyen, nem alapozom a véleményem egy oldalra, egy híradóra, vagy hasonlóra, és nem húzom fel magam olyanokon, amiken nem változtathatok, vagy csak nem tudok eleget róla, hogy megtegyem... Ha viszont ennyire nemlehetünk biztosak abban, amit tudunk, akkor miért is jó nekünk az, hogy "mindent tudjunk"? a régi embereknek is megvoltak a maga bajai, csak az volt az előnyük, hogy általában csak azzal is foglalkoztak... mai embereket meg felháborítja annyi dolog, hogy nem csoda, ha minden második ember szívbeteggé válik...

  • Morden24
    nagyúr

    lehet hogy ezért leharapjátok a fejemet virtuálisan, de ennyire nem fekete-fehér a kép... ha pl egy gyerek jár arra, és őt üti agyon? nem aknázhatom alá a lakásomat, hogy ha betörnek meghaljon az illető, de a portás is lehet áldozatul essen, vagy épp a kedves szomszéd, aki csak véletlen ért hozzá...

    fegyvert meg utolsó esetben sem adnék a népnek, mert pont ezt mutatja sok nyugati példa, hogy ha nincs fegyver, megy a tetlegesség, ha fegyver van, lelövik a másikat, aztán annak társai bosszút állnak, és máris nem lehet semmit kézben tartani... kijön a rendőr, és ő is jobban fogja a kezét a pisztoly ravaszán tartani, mert nagyobb az esély arra, hogy a másiknál is van... Szóval nem szeretnék egy olyan Magyarországon lakni, ahol az átlag, hirtelen felfortyanó, csordaszellemű embereknél lépten nyomon puska, pisztoly van...

    azzal egyetértek, hogy kell valamit csinálni, de nem a fegyver a megoldás...

    Borzalmasan nem értek egyet azzal, hogy fegyvert adjunk civil kézbe, mert így is épp elég gyépés mászkál az utcán, de ebben a konkrét esetben más a véleményem...

    Először is, a tag ugyebár - ha minden igaz - NEM a kerítésbe, hanem a kertnek egy szepartált részét körülvevő drótba vezetett áramot, azaz a saját ingatlanjának határain jócskán belül.
    Gyerek se járkáljon éjszaka mások kertjének közepén. 1. mit keres egy gyerek kint éjszaka, egyedül? 2. ha betörési szándékkal megy, hát megrázza, nem nagy baj.

    Szóval hangsúlyozom, nem azt mondom, hogy mindenkit b@szassunk árammal, még csak azt sem, hogy ez legyen egy precedensértékű eset, de a konkrét szituban azt mondom, hogy az öregek csinálták jól, és gáz, hogy a tag börtönben van.

  • Kobe
    veterán

    nem tudom, nagyon kezdünk elkurvulni. Én bevállalom, hogy szerintem az esettel ninccs semmi probléma - no, nem abban az értelemben, hogy elismerem az öreg tettét, hanem mindennap történnek szerintem ilyenek. a probléma azzal van, hogy 10 hírforrásból 20 fajta verziót hall az ember, és ezzel lehet szépen megint indulatokat szítani, a paraszt amíg 10 darab uborkán rágódik, nem figyel oda a MÁV-biztosítóra vagy a MÁV-cargora és egyéb mutyizásokra. Szóval éljen a média.
    Attrocitások az etnikumok között, mindig lesztek mindig voltak, csak amíg nem kap ugyanolyan hírértéket addig lehet vele fűteni a népet. Tipikus példa erre a kurucon nemrég megjelent cikk, amiben a gárda nem tom milyen családot menekített ki egy erősen barnabőrű övezetből önkényes lakásfoglalók miatt. A tvben összvisz 3 mondattal letudták, családi perpatvarhoz riasztották a gárdát, a kuruc sommás írást hozott le a gárda dicső tettéről és mekkora veszélyben voltak a becsületes magyarok, a helyszínen készített videókon meg az látszik, hogy az említett magyar család - elnézést, nem ismerem tökéletesen a körülményeiket - de nem sokkal élt jobban és más stílusban, "magyarosabban", mint a környék orkjai.....szóval felfújták mindkét oldalról.

  • marcus.fenix
    aktív tag

    Nezd, ha nem hiszel nekem, akinek eleg sok ismerose jart a tanulmanyaibol/munkajabol adodoan bortonokben, akkor higgyel Tomcatnek, aki orizeteskent szerzett tapasztalatokat: bortonben lenni szar dolog.

    "Nem voltam benn sem látogatóként, sem bentlakóként"

    Na, ezt mondom. Mit szolnal ahhoz, hogy ha fajna a hasad, akkor a korhazban minden egyeb vizsgalat nelkul kikapnak a vakbeledet, mert a vakbelgyulladas is szokott hasfajast okozni?...

    Börtönben lenni szar dolog!
    Ezt elhiszem, főleg egy olyannak, akinek kinnt sokkal jobb...
    De mivan azokkal, akik kinnt is ugyanolyan körülmények között élnek, annyi különbséggel, hogy van mozgásterük...
    Börtönben lenni szar dolog!
    De nem elég szar ahhoz hogy az igazi köcsögöket visszatartsa... amellett az odakerülés esélye is csekély, és akkor itt már el is érkeztünk a rendőrség tehetetlenségéig, amiről talán nem is maguk a rendőrök tehetnek...
    Mellesleg két ismerősöm is van egy pesti kóterben smasszerként. Néha mesélnek. Nekem horror lenne, de van aki jól elvan ott...

  • dabadab
    titán

    A tapasztalat első kézből jön???

    Nem voltam benn sem látogatóként, sem bentlakóként, de LÁTOM, hogy nincs visszatartó ereje. A probléma ismerete meg jön magától, ha egy olyan faluban nőttél föl, aminek 70%-a dínó... fekete, fehér és tarka dínó egyaránt... ;)

    Nezd, ha nem hiszel nekem, akinek eleg sok ismerose jart a tanulmanyaibol/munkajabol adodoan bortonokben, akkor higgyel Tomcatnek, aki orizeteskent szerzett tapasztalatokat: bortonben lenni szar dolog.

    "Nem voltam benn sem látogatóként, sem bentlakóként"

    Na, ezt mondom. Mit szolnal ahhoz, hogy ha fajna a hasad, akkor a korhazban minden egyeb vizsgalat nelkul kikapnak a vakbeledet, mert a vakbelgyulladas is szokott hasfajast okozni?...

  • ^Clown
    addikt

    jó, ilyen mélységekben nem ismerem a történetet... amit állítottam viszont, továbbra is fenntartom (mármint az életveszélyes akadályok kihelyezése témában)

    Nehéz téma ez... Valóban nem helyes dolog ilyet tenni, csak bicskanyitogató dolgok történnek ebben az országban. Vannak emberek, akiknek mindent szabad, nekünk meg tűrnünk kell a garázdálkodásaikat.

  • Menthirist
    veterán

    Az a helyzet, hogy totál elferdítve adták elő a sztorit neked a TV-ben, meg a zindekszen. A történet: bácsi elkerített a kertjének egy kis részét, kb. 30 centiméter magasságban. Ebbe a kertrészbe úgy lehet csak bejutni, hogy több más kerten is átmászik az ember (összesen 4 kerítés). Tehát 30 centi magasan volt kihúzva a drót. Ha az orkon nem lettek volna iszonyatosan berúgva a segílykéjükből, át tudták volna lépni. És úgy tudom, hogy az öreg még táblát is kitett, de azt valószínűleg nem tudták értelmezni.

    jó, ilyen mélységekben nem ismerem a történetet... amit állítottam viszont, továbbra is fenntartom (mármint az életveszélyes akadályok kihelyezése témában)

  • ^Clown
    addikt

    nem ismerem a konkrét alaprajzát az épület és a kert 10 kilométeres környékének, így nem tudom, mennyi akadályon kellett átjutni a célig, de ha akkor most azt mondjuk, hogy jó, lehet áramot vezetni bele, akkor bárki megteheti! olyan is, akinek nem 4 kerítés választja el az adott védendő területét...

    Az a helyzet, hogy totál elferdítve adták elő a sztorit neked a TV-ben, meg a zindekszen. A történet: bácsi elkerített a kertjének egy kis részét, kb. 30 centiméter magasságban. Ebbe a kertrészbe úgy lehet csak bejutni, hogy több más kerten is átmászik az ember (összesen 4 kerítés). Tehát 30 centi magasan volt kihúzva a drót. Ha az orkon nem lettek volna iszonyatosan berúgva a segílykéjükből, át tudták volna lépni. És úgy tudom, hogy az öreg még táblát is kitett, de azt valószínűleg nem tudták értelmezni.

  • marcus.fenix
    aktív tag

    jó kérdés, szerintem valahol ferdülés történt a szövegezet történetében, nem lehet, hogy az óvadékra gyűjtik?

    Én a biztonság kedvéért inkább az óvadékos számlára utaltam...

  • marcus.fenix
    aktív tag

    Voltal mar bortonben? Erdemes egyszer ellatogatni egybe - de lehetoleg nem benntlakokent, mert nem azok a konkret vidamparkok.

    Szerintem egyebkent a radikalis valtoztatasokat azzal kellene kezdeni, hogy tenyleg ismerni kellene azt a problemat, amit meg akar oldani az ember ;)

    A tapasztalat első kézből jön???

    Nem voltam benn sem látogatóként, sem bentlakóként, de LÁTOM, hogy nincs visszatartó ereje. A probléma ismerete meg jön magától, ha egy olyan faluban nőttél föl, aminek 70%-a dínó... fekete, fehér és tarka dínó egyaránt... ;)

  • Menthirist
    veterán

    Ahoz, hogy abba a kertbe eljuthasson az ork, összesen 4 kerítést kellett átmásznia. Úgyhogy hagyjuk ezt a "mi van ha arra jár egy gyerek" sztorit inkább.

    nem ismerem a konkrét alaprajzát az épület és a kert 10 kilométeres környékének, így nem tudom, mennyi akadályon kellett átjutni a célig, de ha akkor most azt mondjuk, hogy jó, lehet áramot vezetni bele, akkor bárki megteheti! olyan is, akinek nem 4 kerítés választja el az adott védendő területét...

  • Menthirist
    veterán

    egyébként érdemes elgondolkodni azon, hogy mi a jobb, ha a köznép mindenről tud, vagy semmiről sem... ha mindenbe beleszólhat és írányíthat, vagy semmit sem... és mi lenne a célszerű középút, ha van is egyáltalán...

  • ^Clown
    addikt

    az illető csak estére kapcsolta be az áramot? amúgy járhat gyerek este is a környéken, ismerve a mai szülőket... és ha a kisgyerek akar brahiból/felvágásból/csínytevésből bemászni? nem kellene megölni őt ezért... Szóval én is csak annyit mondok, hogy átgondolatlanság volt, de azt megértem, hogy elkeseredettségemben én sem tudtam volna, hogy mit csináljak... bár elképzelhető, hogy ezt nem... de nem ismerhetjük az illetőt, min ment át addig, stb, szóval elítélni természetesen én sem ítélem el egyértelműen, de tény, hogy ha gyerek vált volna áldozatává, nem állnának ki ennyien mellette...

    lőfegyverekről azért kezdtem beszélni, mert utalva lett az amerikai formává való válásra (amit iszonyat ellenzek én is), ott ugyanis el is veheted az életét annak, aki bemegy a portádra (ebből adódik, hogy ha csúnyán nézel rá, vagy megcsodálod nőies bájait, már perelhetne sértésért/szexuális zaklatásért). volt kint ismerősöm, csak megerősíteni tudta sajna azalatt a 2 hónap alatt, amit kinn töltött... Szóval én maga az arra a formára való válás ellen vagyok (de te sem állsz mellette, ahogy kivettem. )

    az utána írottakkal viszont teljes egészében egyetértek...

    Ahoz, hogy abba a kertbe eljuthasson az ork, összesen 4 kerítést kellett átmásznia. Úgyhogy hagyjuk ezt a "mi van ha arra jár egy gyerek" sztorit inkább.

  • Menthirist
    veterán

    A linkelt cikkekben egészen véletlenül nem azt erősítik meg, hogy a tisztelt ügyvéd úr ingyen vállalja a férfi védelmét? Akkor mégis mi ez?:

    Ügyvédi költségek fedezésére nyitott számlaszám: 10918001-00000010-32180201

    Vagy ez csak nekem furcsa? Számomra az ingyen azt jelenti: ingyen.

    jó kérdés, szerintem valahol ferdülés történt a szövegezet történetében, nem lehet, hogy az óvadékra gyűjtik?

  • ^Clown
    addikt

    A linkelt cikkekben egészen véletlenül nem azt erősítik meg, hogy a tisztelt ügyvéd úr ingyen vállalja a férfi védelmét? Akkor mégis mi ez?:

    Ügyvédi költségek fedezésére nyitott számlaszám: 10918001-00000010-32180201

    Vagy ez csak nekem furcsa? Számomra az ingyen azt jelenti: ingyen.

    Én úgy tudom, hogy egy polgármester (nem jut eszembe, melyik községé) fogadta neki az ügyvédet. Inkább az óvadékára kéne gyűjteni a bácsinak, különben novemberig bent marad.

  • Menthirist
    veterán

    Mit keresne egy gyerek éjszaka a más kertjében???

    Amúgy nem azt írtam hogy helyes az eljárás, de hogy elkeseredettségében ezt tette, azt meg tudom érteni. És én nem beszéltem lőfegyverekről...

    Bár nem tudom mivel rosszabbak, mint a balta, vagy a kés, ami van mindenkinek...

    Ott van a probléma, hogy ha 4-5 surmó rádtámad az utcán, és te megvéded magad, akkor 99% hogy te ütöd meg a bokád. A járható út az, hogy hagyod magad összeverni, meglopni, megb@szni, és UTÁNA teszel egy feljelentést, ahol pedig van 1%-od, hogy eléred azt, hogy a 4-ből egy bemegy a börtönbe, ahol ugyanolyan jól érzi magát mint kinnt.

    Ha nem túl radikális változtatást akarunk akkor kezdjük ott, hogy a börtön legyen BÖRTÖN!
    Legyen egy olyan hely, ahová SENKI sem megy szívesen. Ne együtt bulizzanak győzikével.
    Meg nem tartom jó ötletnek azt sem, hogy egy szándékos gyilkosság után jó magaviselettel 10-15 év után le lehet dobantani... nincs visszatartó ereje.

    az illető csak estére kapcsolta be az áramot? amúgy járhat gyerek este is a környéken, ismerve a mai szülőket... és ha a kisgyerek akar brahiból/felvágásból/csínytevésből bemászni? nem kellene megölni őt ezért... Szóval én is csak annyit mondok, hogy átgondolatlanság volt, de azt megértem, hogy elkeseredettségemben én sem tudtam volna, hogy mit csináljak... bár elképzelhető, hogy ezt nem... de nem ismerhetjük az illetőt, min ment át addig, stb, szóval elítélni természetesen én sem ítélem el egyértelműen, de tény, hogy ha gyerek vált volna áldozatává, nem állnának ki ennyien mellette...

    lőfegyverekről azért kezdtem beszélni, mert utalva lett az amerikai formává való válásra (amit iszonyat ellenzek én is), ott ugyanis el is veheted az életét annak, aki bemegy a portádra (ebből adódik, hogy ha csúnyán nézel rá, vagy megcsodálod nőies bájait, már perelhetne sértésért/szexuális zaklatásért). volt kint ismerősöm, csak megerősíteni tudta sajna azalatt a 2 hónap alatt, amit kinn töltött... Szóval én maga az arra a formára való válás ellen vagyok (de te sem állsz mellette, ahogy kivettem. )

    az utána írottakkal viszont teljes egészében egyetértek...

  • v.tom
    őstag

    A linkelt cikkekben egészen véletlenül nem azt erősítik meg, hogy a tisztelt ügyvéd úr ingyen vállalja a férfi védelmét? Akkor mégis mi ez?:

    Ügyvédi költségek fedezésére nyitott számlaszám: 10918001-00000010-32180201

    Vagy ez csak nekem furcsa? Számomra az ingyen azt jelenti: ingyen.

  • ^Clown
    addikt

    Gusztustalan, amit azzal az öregemberrel, és az otthonmaradt feleségével művelnek.. Ide vezetett a liberalizmus, meg a Kuncze-féle "20 ezer forint alatt csak szabálysértés" mentalitás. Felháborító, hogyha rámtámad egy ork-falka, és én megvédem magam, a végén engem csuknak le, a dutyivan meg a testvírek még bosszút is állnak rajtam, amiért bántani mertem az ártatlant...

  • dabadab
    titán

    Mit keresne egy gyerek éjszaka a más kertjében???

    Amúgy nem azt írtam hogy helyes az eljárás, de hogy elkeseredettségében ezt tette, azt meg tudom érteni. És én nem beszéltem lőfegyverekről...

    Bár nem tudom mivel rosszabbak, mint a balta, vagy a kés, ami van mindenkinek...

    Ott van a probléma, hogy ha 4-5 surmó rádtámad az utcán, és te megvéded magad, akkor 99% hogy te ütöd meg a bokád. A járható út az, hogy hagyod magad összeverni, meglopni, megb@szni, és UTÁNA teszel egy feljelentést, ahol pedig van 1%-od, hogy eléred azt, hogy a 4-ből egy bemegy a börtönbe, ahol ugyanolyan jól érzi magát mint kinnt.

    Ha nem túl radikális változtatást akarunk akkor kezdjük ott, hogy a börtön legyen BÖRTÖN!
    Legyen egy olyan hely, ahová SENKI sem megy szívesen. Ne együtt bulizzanak győzikével.
    Meg nem tartom jó ötletnek azt sem, hogy egy szándékos gyilkosság után jó magaviselettel 10-15 év után le lehet dobantani... nincs visszatartó ereje.

    Voltal mar bortonben? Erdemes egyszer ellatogatni egybe - de lehetoleg nem benntlakokent, mert nem azok a konkret vidamparkok.

    Szerintem egyebkent a radikalis valtoztatasokat azzal kellene kezdeni, hogy tenyleg ismerni kellene azt a problemat, amit meg akar oldani az ember ;)

  • marcus.fenix
    aktív tag

    lehet hogy ezért leharapjátok a fejemet virtuálisan, de ennyire nem fekete-fehér a kép... ha pl egy gyerek jár arra, és őt üti agyon? nem aknázhatom alá a lakásomat, hogy ha betörnek meghaljon az illető, de a portás is lehet áldozatul essen, vagy épp a kedves szomszéd, aki csak véletlen ért hozzá...

    fegyvert meg utolsó esetben sem adnék a népnek, mert pont ezt mutatja sok nyugati példa, hogy ha nincs fegyver, megy a tetlegesség, ha fegyver van, lelövik a másikat, aztán annak társai bosszút állnak, és máris nem lehet semmit kézben tartani... kijön a rendőr, és ő is jobban fogja a kezét a pisztoly ravaszán tartani, mert nagyobb az esély arra, hogy a másiknál is van... Szóval nem szeretnék egy olyan Magyarországon lakni, ahol az átlag, hirtelen felfortyanó, csordaszellemű embereknél lépten nyomon puska, pisztoly van...

    azzal egyetértek, hogy kell valamit csinálni, de nem a fegyver a megoldás...

    Mit keresne egy gyerek éjszaka a más kertjében???

    Amúgy nem azt írtam hogy helyes az eljárás, de hogy elkeseredettségében ezt tette, azt meg tudom érteni. És én nem beszéltem lőfegyverekről...

    Bár nem tudom mivel rosszabbak, mint a balta, vagy a kés, ami van mindenkinek...

    Ott van a probléma, hogy ha 4-5 surmó rádtámad az utcán, és te megvéded magad, akkor 99% hogy te ütöd meg a bokád. A járható út az, hogy hagyod magad összeverni, meglopni, megb@szni, és UTÁNA teszel egy feljelentést, ahol pedig van 1%-od, hogy eléred azt, hogy a 4-ből egy bemegy a börtönbe, ahol ugyanolyan jól érzi magát mint kinnt.

    Ha nem túl radikális változtatást akarunk akkor kezdjük ott, hogy a börtön legyen BÖRTÖN!
    Legyen egy olyan hely, ahová SENKI sem megy szívesen. Ne együtt bulizzanak győzikével.
    Meg nem tartom jó ötletnek azt sem, hogy egy szándékos gyilkosság után jó magaviselettel 10-15 év után le lehet dobantani... nincs visszatartó ereje.

  • Menthirist
    veterán

    lehet hogy ezért leharapjátok a fejemet virtuálisan, de ennyire nem fekete-fehér a kép... ha pl egy gyerek jár arra, és őt üti agyon? nem aknázhatom alá a lakásomat, hogy ha betörnek meghaljon az illető, de a portás is lehet áldozatul essen, vagy épp a kedves szomszéd, aki csak véletlen ért hozzá...

    fegyvert meg utolsó esetben sem adnék a népnek, mert pont ezt mutatja sok nyugati példa, hogy ha nincs fegyver, megy a tetlegesség, ha fegyver van, lelövik a másikat, aztán annak társai bosszút állnak, és máris nem lehet semmit kézben tartani... kijön a rendőr, és ő is jobban fogja a kezét a pisztoly ravaszán tartani, mert nagyobb az esély arra, hogy a másiknál is van... Szóval nem szeretnék egy olyan Magyarországon lakni, ahol az átlag, hirtelen felfortyanó, csordaszellemű embereknél lépten nyomon puska, pisztoly van...

    azzal egyetértek, hogy kell valamit csinálni, de nem a fegyver a megoldás...

  • marcus.fenix
    aktív tag

    Miért címlap?

    Az óvadékgyűjtéses kérdés a végén költői volt? Mégis hogyan lehetne segíteni? Adsz pénzt!

    A költői kérdésemet a második hozzászóló megértette.
    És azért címlap, mert miért ne. Láttam én már ennél értelmetlenebb írást is...
    Szóval... Viszlát!

  • tzimash
    őstag

    Óvadékra nyitott számlaszám: 10918001-00000010-32180218

    Ügyvédi költségek fedezésére nyitott számlaszám: 10918001-00000010-32180201

    Ha valaki szeretne meggyőződni, hogy ezek valós számlaszámok és a pénze tényleg oda megy, ahova valóban szánta, akkor Dr. Erdei Csaba ügyvédi irodájában tud érdeklődni, aminek a telefonszáma: 06 42/400-829

    forrás: kuruc.info/bombagyár

    őrület egyébként... szabályosan tenyésztjük őket, aztán meglopnak/megvernek terrorizálnak, ha megakadályozod mehetsz a sittre...

  • ollie
    MODERÁTOR

    Miért címlap?

    Az óvadékgyűjtéses kérdés a végén költői volt? Mégis hogyan lehetne segíteni? Adsz pénzt!

Új hozzászólás Aktív témák