Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#89) Vakegérke válasza shtml (#88) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Az alapvető gond az, hogy az állam nem képes - vagy talán nem is akarja - megvédeni az állampolgárt, ennek ellenére megtiltja neki, hogy megvédhesse önmagát vagy vagyonát."

Így igaz.
Anno a TV-ben magyarázgatta egy jogászocska a szerintem elfogadhatatlan jogszabályt. Akadály hopp, okooos...
Szóval mindent megtettem, hogy a kutyám a kertben joggal védje házamat, vagyonomat. Mindenkinek elhíreszteltem, hogy van, és harapós mivoltára táblák is utalnak, amelyeket kerítésemen - jól látható helyeken - rögzítettem. Védelem elméletileg tökéletes.
Csakhogy...
Jogászkám mosolyogva azt magyarázza, hogy nekem természetesen vannak jogaim. Isten áldja érte, jól beszél.
Nos, jön a csúnya betörő bácsi, aki elkezdi sértegetni a jogaimat azzal, hogy átmászik a kerítésemen, ugyanis magánterületre hatol be nem túl tisztességes szándékkal.
Van ugye a kutyám, aki a fogaival a betörő fenekébe hatol be, méghozzá a rá bízott terület védelmében. Magyarán a gazdi tulajdonát védi.

Jogászkám vehemensen magyarázza, hogy jogos a felháborodásom, hiszen a csúnya betörő bácsi megsérti jogaimat, amidőn birtokomra teszi a lábát.
Csakhogy...
Neki is vannak jogai, amelyeket a kutyám alaposan megsért azzal, hogy a fenekébe harap, és mivel az én kutyám, én vagyok tettéért a felelős. Ennek értelmében bizony irgum, meg burgum, dádát fogok kapni. Hogy jövök én ahhoz, hogy a kutyám által megsértsem egy csúnya betörő bácsi jogait?

Valóban, a tolvajok is tudták azt, amit az egész település, hiszen közhírré tette az öreg. Áram védi azt a piti kis uborkáját. Mondom piti, pedig neki talán a megélhetést jelentette, és nem kevés munkát fektetett gondozásába.

Mi a francot kéne tenni? Ültetünk, ápolunk, aztán hagynunk kéne, hogy dologtalanok szüreteljenek?
Akiben van igazság érzet, az tudja a választ.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.