Hirdetés

2024. szeptember 9., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ncc1701


ncc1701
veterán

Fiatal lehetsz, és naív. Majd elmúlik, szokj hozzá, ebben az országban minden csak a lehúzásról szól.

(#2) Krugszvele


Krugszvele
senior tag

Én itt csak user-errokat látok. Magyarországi viszonylatban! El tudom képzelni, hogy egy normális országban ez alapból fel sem merül, mint gond, annyira automatizált :)

Kitartani bank, biztosító mellett? Ő mennyire tart ki melletted... Mint egy bántalmazó kapcsolat :) Mindkettő csak szükséges rossz.

(#3) updog


updog
senior tag

Ha ez vigasztal, nálam autócserekor ugyanez volt, pedig mindent online intézek. Viszont szó nélkül jóvá is írták a különbözetet és automatikusan átvezették a régi bónuszt az új autóra, még ha ez majdnem 3 hétig is tartott. Gondolom ha megcsinálod amit kérnek, akkor megteszik neked is.

Az persze érthetetlen hogy miért szívatnak, a "papír alap" szerintem csak annyit jelent hogy kinyomtatták ugyanabból az online rendszerből az adatokat...

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#4) Jack Hunter


Jack Hunter
tag
LOGOUT blog (1)

Igen! Fiatal vagyok és naiv.Így, alulról karcolva a 40- et, az vagyok,úgy érzem magam.Hiszem azt,ha jó vagy a rendszernek, a rendszer is jó veled. Mostanában azonban kezd megdőlni ez a hipotézis. Csak az jön szembe, hogy ha neked kell fizetni a hatalmasságnak, akkor rögtön,de tegnapra. Nem számít,hogy állsz per pillanat anyagilag,társadalmilag, nem számít semmi. Ellenben ha kézzelfogható bizonyítékod van,hogy a hatalmasság tartozik neked, akkor is űrlapot,kérvényt,határozatot,nyilatkozatot,édesanyád nevét hét példányban, az ánuszod színét,rugalmasságát és befogadóképességét leszel szíves feltüntetni hatvan oldalban, a végletekig kivesézve. Aztán ülnek rajta jó sokat,elbírálják, és ha együtt van a Szaturnusz a Plutóval, akkor talán kapsz valamennyi pénzt. Eddig csak azért voltam kitartó a banknál,mert olcsóbb volt a riválisoknál,és megvolt a bizalom, hogy " fontos ügyfél" vagyok. Na, ez megszűnt. És nem vigasztal, hogy más is így járt. A mai digitális világban, ha van róla email, akkor van nyoma a rendszerben is, miért kell mindig csinálni a cirkuszt?

Csak nevess, ne vedd túl komolyan!

(#5) Hieronymus válasza updog (#3) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Gondolom ki van adva, hogy ezt kell csinálni. Aki benyalja, az többet fizet, Ennyi.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#6) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Én 10+ éve vezetek, és biztosító váltáskor nem volt elég az előző biztosító igazolása, 3 éve be kellett szerezni visszamenőleg a többitől is! Volt olyan, ami már nevet váltott kétszer, vagy beolvadt másik cégbe, nem volt egyszerű.
Minden évben csinálok kalkulációt hol a legolcsóbb, az megéri. Van ahol 55e, van ahol 30e a kötelező 8 éves autóra. A Casco is b.drága. Alfa hozza nekem a legjobb árakat. De akkor nagyon ki voltam akadva, mikor ezt a kört végig kellett játszani... mert nincs meg a kp-i nyilvántartásban. 21.században minden is papír alapú.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#7) JHC


JHC
tag

Nekem öreg olcsó autóm van az Allianz-nál. Küldtek ki előzetes kalkulációt, csekk éves fizetés 41980. Mondom, kicsit sok lesz az, a Netrisken fent van minden járművem, a profilban, gyorsan számoljunk egyet. Talált jóval olcsóbbat, az biztos, talán Genertel de nem biztos, de csak full online intézéssel annyi. Rákerestem Google barátommal, és számtalan olyan panasz volt amiben azt írták, hogy hol ez hol az nem működik az oldalon. Nem jön meg a visszaigazolás a kötésről, vagy ha meg is jön, a kötvényt már nem lehet kiszedni belőlük. De a legérdekesebb nem is ez. Valamikor hoztak egy olyan törvény szerűséget, hogy ne kelljen újrakötni a biztosítást, hogy olcsóbb legyen, de újrakötés nélkül se legyen drágább. na most az volt a helyzet nálam, hogy a biztosító kalkulációja szerint nekem 41980 lett volna a következő évi biztosításom, viszont, újra kötve 33180 lett. Nem tudom ikszeltem-e be valamit, amitől olcsóbbnak kellene lennie, de csak a szokásosat nyomtam. Na próba szerencse. 3 nap múlva jött levélben az új kötvény, hogy immáron 33180 lesz a biztosításom. Akkor, hogy is van ez? Az egyik motoromnak is küldetek előzetest, de ott már alapból jó volt a kalkuláció.

(#8) DigitXT


DigitXT
félisten

ha kedvezményt akarsz, harcolj meg érte
Tekintettel arra, hogy egy járműkategóriában egy járműre lehet bónuszod, ez
az úgy nevezett "kedvezmény" nem jár automatikusan a Rönóra, ha neveden
van még az Opel. A te döntésed, hogy melyik járműveden legyen a bónusz...
(A biztosítónak nem feltétlenül kell tudnia, hogy eladtad az előzőt, vagy sem.
Valójában a bejegyzésből sem derül ki, hogy pontosan hogy történt a csere.)

Ui: tökmindegy, hogy hány éves a "szar", ha összetörsz vele egy sokmilliós,
újabb szart. A KGFB nem a te autódat védi, hanem a többi közlekedőt. Elég
beszédes, hogy az egyre öregedő motorom biztosítása egyre több (B10), és
nem azért, mert bármi történne vele*, hanem mert változik a piaci környezet.

*: technikailag 3 éve áll, csak nem vonattam ki forgalomból: a biztosítás 8K+.

(#9) Simi37


Simi37
őstag

Ó ha csak 50 lenne, nekem még nem volt 100 alatt pedig minden évben átkötöm a netrisk alapján. Most vagyok B2-ben, 2,5 éve van saját kocsim és nem egy mai darab.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#10) nemlehet


nemlehet
őstag

Nem volt saját autóm egészen tavalyig, nem kellett. A családit használtam nagy ritkán. Most megörököltem egy 2005-ös Astra-t, első biztosítás, 72 ezer egy évre :U

Amúgy az örökösödés körüli ügyintézés kapcsán volt olyan közszolgáltatást amit 27 levélváltás után tudtam átiratni. Úgyhogy nincs tartozás, nincs turpisság, nincs semmi bonyolult körülmény, szimplán csak ennyire rugalmatlan, agyatlan, hanyag és felületes majdnem minden cég.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#11) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

oh 50 ezer, nekem tavaly 160 ezer lett volna ha nem valtok biztositot, de valtassal kb 80e volt egy evre (2600ccm, 2 eves jogositvany baleset nelkul)

V6

(#12) bambano


bambano
titán

tehát te vidd be azokat a papírokat, amelyek ott kellene legyenek náluk?
ez ilyen fárasszuk az ügyfelet, hátha hamarabb megunja és lelép stratégia?

nekem egy kanyarom volt a k&h-val, akartam náluk vállalkozói számlát nyitni, de akkora emeletes ökörségeket követeltek a szerződéshez, hogy otthagytam őket a fenébe. jó húzás volt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) bambano válasza DigitXT (#8) üzenetére


bambano
titán

nekem három autón van három bónusz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) DigitXT válasza bambano (#13) üzenetére


DigitXT
félisten

Lehet, hülyén fogalmaztam, vagy én voltam speciális helyzetben: A00-ról indult
az "új" motorom biztosítása, eladtam a régit, szerettem volna a bónuszt áttenni
Ekkor kellett ezt "kérelmezni" (szintén K&H), így átkerült a B06, vagy mennyi...
(Ha több járműved van meg évek óta, akkor lehet több bónuszod, így érthető.:K)

Viszont ez nem automatikus: amíg párhuzamosan van meg a kettő, addig csak
az elsőre érvényes az, amit elértél (és nem is lehet csak úgy átpakolni az újra).

(#15) Jack Hunter válasza DigitXT (#8) üzenetére


Jack Hunter
tag
LOGOUT blog (1)

Elnézést kérek a trehány fogalmazásért, idegből írtam,de a helyzet ugyanaz. Szóval eladtam az Opelt, jött helyette a Renault, tehát egy autó volt, van a nevemen,saját tulajdonban. Mivel az Opel is K&H biztosítással futott, de túladtam rajta, ezért érdekmúlással megszüntettem a biztosítást, aztán pár hónap után, vettem kereskedőtől a Renault ot, majd ugyanannál a bankfióknál,ugyanannál az ügyintézőnél kötöttem egy új kgfb t. Sitty-sutty aláírtam, kifizettem, akkor még jó volt a bónusz, most hogy lejárna, már nem. Aztán bemegyek, mondom hogy mi a paripafütyi van, és bizonygassam az igazam mindenféle dokumenttel, hogy vótmá biztosításom? Nemá...

Csak nevess, ne vedd túl komolyan!

(#16) Graphics


Graphics
Jómunkásember
LOGOUT blog

Újrakötés minden évben, akár ugyanannál is kedvezőbbet kapsz.

Én 65 ezres helyett 29 ezrest kötöttem.

Mert forduló előtt mindig szólok az alkusznak, hogy nézze át a dolgaimat.

Black Shark Watch GT okosóra eladó, vadiúj bontatlan.

(#17) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Érdekes történet. Tavaly fater vett egy autót, régit később adta el. Megkötöttük a szerződést az újra, majd utána amikor a régi elment akkor a kötvényszámmal beléptem a biztosító oldalára, kijelöltem, hogy van kötvényszámom, újra kalkulálták 1-2 nap alatt és kész, már csak az újat fizettük be.

(#18) icemad válasza nemlehet (#10) üzenetére


icemad
nagyúr

Azt láttad volna, amikor kiköltöztem Hollandiába. Holland biztosító egyből elfogadta volna a magyarországi éveket, ha lett volna egy kibaszott nyomorult biztosító, aki kiadja ezt angolul. Még holland nyelven sem kellett volna, angolul elég lett volna. Azt a töketlenkedést, értetlenkedést, 60-as iq-s ügyintézőkkel nem hinnéd el. Na ott lett pár ősz hajszálam, mert itt max bónusszal annyit fizetek egy kocsira, egy hónapban, mint Magyarországon majdnem egy évre. Itt 60 euró egy hónapra, otthon 28k egy évre. (megvan a magyar kocsi is, odaadtam édesapámnak) A vége az lett, hogy az aktuális magyar biztosítótól kértem egy igazolást, magyarul, hogy ennyi meg ennyi balesetmentes évem van, ennyi a bonus fokozatom. És azt hivatalos fordítóval hollandra fordítattam. Nem volt olcsó...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#20) Silent77 válasza Graphics (#16) üzenetére


Silent77
veterán

Ugyanez nálam is. Szólnom se kell, automatikusan küldi.
Bónusz átírás ugyanígy.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.