Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) -ZeeZee- válasza thenvr (#5200) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Remélem működik: link

(#5202) morist válasza thenvr (#5200) üzenetére


morist
csendes tag

Megelőztek, de azért tessék!

[ Szerkesztve ]

(#5203) Mr Dini válasza thenvr (#5200) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ha felteszed a MetaRepo-t, nem kell a csomagokat így hajkurászni. :) Mellesleg Mijzelf repójában van egy sokkal frissebb FFp, amit szintén MetaRepóból könnyű feltenni.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#5204) arva.istvan


arva.istvan
csendes tag

Sziasztok!

A zyxel.nas-central.org nem elérhető. Szokott ilyen lenni?

(#5205) Mr Dini válasza arva.istvan (#5204) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Nem, de mostanában ez a második alkalom... :(

Múltkor csak a DNS rekordok szálltak el, most az egész szerver.

Türelem és újra helyreáll a rend! :)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#5206) attis1990


attis1990
csendes tag

Sziasztok, több kérdéssel fordulnék hozzátok, most vásároltam egy ZyXel NAS326-ot amit nem sokban tér el a fórum tárgyától.

Megpróbáltam feltelepíteni az FFP-t de az új 5.20-as firmware-al összeomlik a webes kezelőfelület, erre van megoldás? A régi 5.11-est meg nem engedi visszarakni.

Illetve ami még fontosabb lenne, hogyan tudok valami normálisabb transmissiont telepíteni mert ami gyárilag van a csomagkezelőben az rettentő suta, fontos lenne hogy beállíthassam hogy a kész torrenteket hova pakolja illetve, hogy amit leszedek torrent fájlt egy mappába azt autómatikusan indítsa el (ezelőtt D-link DNS 320L volt és ott simán mentek ezek).

Illetve így a miniDLNA támogatás sem megoldott amit nagyon hiányolok hisz ezen két ok miatt tartok itthon NAS-t

[ Szerkesztve ]

(#5207) attis1990 válasza attis1990 (#5206) üzenetére


attis1990
csendes tag

Közben Transmission kérdést megoldottam viszont minidlna telepítése még mindig nem sikerül. :(

(#5208) Mr Dini válasza attis1990 (#5207) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Az összefoglalóban találsz egy leírást a MetaRepository telepítésről, ha azt megcsinálod, fel tudod tenni az entware-ng-t, Amihez már csak be kell kapcsolni a webes felületeden az SSH engedélyezése gombot, majd PuTTyból egy /opt/bin/opkg update után azt telepítessz, amit akarsz. És nem bugol, mint az FFp.

De van lehetőség downgradelni is, ehhez írd meg nekem privátban, hogy milyen fw kéne és hogy most hanyas van fent a NASon. Aztán kapsz majd egy linket, a többi teendőt meg majd leírom privátban.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#5209) attis1990 válasza Mr Dini (#5208) üzenetére


attis1990
csendes tag

Szia!

Köszönöm így már megy, sehol nem láttam h update kell először, köszönöm még egyszer! :)

(#5210) attis1990 válasza Mr Dini (#5208) üzenetére


attis1990
csendes tag

Itt elakadtam megint most mi nem jó? :D

[ Szerkesztve ]

(#5211) Mr Dini válasza attis1990 (#5210) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Nem tudsz valahogy root shell-t nyitni? Szerintem azért nem fér hozzá a szkript a fájlhoz, mert nincs jogosultsága hozzá... Pl a su parancs nem működik? :F

Vagy ha eleve root felhasználóval lépsz be... :U

De ha így futtatod le:

sh -x /opt/etc/init.d/S90minidlna start

Akkor jobban látszik, hogy hol akad el.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#5212) attis1990 válasza Mr Dini (#5211) üzenetére


attis1990
csendes tag

login as: root
root@192.168.0.13's password:

BusyBox v1.19.4 (2016-11-10 14:10:25 CST) built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.

~ # sh -x /opt/etc/init.d/S90minidlna start
+ ENABLED=yes
+ PROCS=minidlna
+ ARGS=-f /opt/etc/minidlna.conf
+ PREARGS=
+ DESC=minidlna
+ PATH=/opt/sbin:/opt/bin:/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin
+ . /opt/etc/init.d/rc.func
/opt/etc/init.d/S90minidlna: .: line 10: can't open '/opt/etc/init.d/rc.func'
~ #

ezt írja
ha jól értelmezem nem találja az rc.func nevű állományt ami mc szerint tényleg nincs is ott de miért ?

[ Szerkesztve ]

(#5213) Mr Dini válasza attis1990 (#5212) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Kéne lennie ilyen fájlodnak, mert ez az entware-ng része, de ha nincs, feltoltam Neked az én fájlom tartalmát a repómba.

Így tudod leszedni:

wget http://users.atw.hu/mrdini/etc/rc.func -O /opt/etc/init.d/rc.func

Illetve ha nincsen rc.unslug fájlod, akkor add ki ezt is:

wget http://users.atw.hu/mrdini/etc/rc.unslug -O /opt/etc/init.d/rc.unslug

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#5214) attis1990 válasza Mr Dini (#5213) üzenetére


attis1990
csendes tag

Sajnos nem volt de köszönöm a segítséget így már lefutott. Mostmár a tv is látja csak a config fájlt kell beállítanom jól :D

(#5215) TRob1


TRob1
veterán

Ha esetleg vkit érdekel, van új, 5.5.0-ás TM Gui

¤ R'n'R ¤

(#5216) attis1990 válasza TRob1 (#5215) üzenetére


attis1990
csendes tag

Na minden jó megy is minden az egyik tv-n (mkv+felirat is) de a régi samsung 6100-asom az nem látja a szervert egyáltalán. valami ötlet?

(#5217) Mr Dini válasza attis1990 (#5216) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A konfigban a notify_interval-t vedd lejjebb és akkor jó eséllyel a másik TV is látni fogja.

Egyébként a mediatomb-ot ismered? Ő is egy nagyon profi DLNA szerver, csak van neki so-so rendes webGUI-ja, plusz kicsit aktívabban fejlesztik. :))

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#5218) attis1990 válasza Mr Dini (#5217) üzenetére


attis1990
csendes tag

Köszi a tippet, nem ismerem, ezelőtt D-lin DNS320l-em volt azon csak a minidlna volt jó csak ugye ott volt egy kis minimális grafikus felület. egyenlőre ezzel is elvagyok ha menni fog de ha nem kipróbálom, sajnos eég gyatra a linuxos ismeretem ezért bénázok, na de majd most tanulok kicsit :D

azt is parancssoron keresztül ssh-val lehet telepíteni?

[ Szerkesztve ]

(#5219) Mr Dini válasza attis1990 (#5218) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen, így tudod feltenni:

/opt/bin/opkg install mediatomb

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#5220) attis1990 válasza Mr Dini (#5219) üzenetére


attis1990
csendes tag

és törölni a delete vagy unintall parancsal kell ? illetve a webes felülete hogy érhető el ? configban 51500-es portot ír de ha arra megyek nem látok semmit

[ Szerkesztve ]

(#5221) Mr Dini válasza attis1990 (#5220) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ajánlom figyelmedbe a /opt/bin/opkg -h parancs kimenetét. Itt ugyanis megnézheted, hogy hogyan lehet utasítgatni az opkg binárist.

Egyébként, ha jól emlékszem remove kell Neked. :)

Ami a mediatomb-ot illeti... Rendben elindult a csomag? Elindítottad a start szkripttel?

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#5222) attis1990 válasza Mr Dini (#5221) üzenetére


attis1990
csendes tag

igen elindult return 0-val zárt a parancs fölötte DONE zöldel

Na majd még próbálgatom elég sok minden van itt amire kíváncsi vagyok csak idő kevés :D

(#5223) Mr Dini válasza attis1990 (#5222) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Az entware-s csomagokat nem ismerem. De ha jól emlékszem, mikor annó csináltam egy FFp-s mediatomb portot, akkor a konfigjában be kellett állítanom, hogy ne csak a localhostról lehessen elérni...

Majd ránézek Neked, de lehet, hogy csak az új évben...

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#5224) attis1990 válasza Mr Dini (#5223) üzenetére


attis1990
csendes tag

ráér és köszi mégegyszer,

egy kérdésem volna van valami oka hogy egy idő után a tv nem látja minidlna szervert de a rendszer azt írja hogy fut ?

(#5225) Mr Dini válasza attis1990 (#5224) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A DLNA alapköve (értsd alapvető működési feltétele) az UPnP. Ezzel közli a szerver a klienseknek, hogy "hahó, élek, tessék mostantól velem is foglalkozni" :). És egy hasonló broadcast üzenetet küld szét a hálózatban megadott időközönként. Viszont alapból a miniDLNA-nak ez elég sok időre van állítva. Szóval ezért javasoltam a konfigban a notify_interval módosítást. Én pl levettem 60 sec-re, biztos ami biztos alapon. Ugyan zajos lesz a háló tőle, de így legalább menni fog a dolog zökkenőmentesen.

Viszont nem vagyok benne biztos, hogy ez a notify interval paraméter állítja a broadcast interval-t, mert lehet, hogy a mappaszkennelésre vonatkozik (inotify)... :U

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#5226) attis1990 válasza Mr Dini (#5225) üzenetére


attis1990
csendes tag

úgy nézem nem ez a problémám, hanem ha újraindul a nas akkor nem indítja el automatikusan nekem kell putty-on keresztül

(#5227) Mr Dini válasza attis1990 (#5226) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Van futtatási jog a szkripten?

Ha nincs, adj neki:

chmod +x /opt/etc/init.d/szkriptneve

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#5228) attis1990 válasza Mr Dini (#5227) üzenetére


attis1990
csendes tag

Igen ezt próbáltam de ha újraindítom a nast akkor sem indul el csak manuálisan utána már nincs vele gond

(#5229) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok! Egy olyan problémával szembesültem a napokban, hogy az LG LA620S tv-nk minidlna-n (1.1.4 kb. két éves telepítés) keresztül nem játssza le a full hd 1080p (.mkv) filmeket: nem támogatott fájl típusra hivatkozva. A NAS-on és tv-n a legfrissebb szoftver van, de nem hiszem, hogy ez a hiba okozója, mert usb-s hdd-ről tökéletesen lejátssza ugyanazt a filmet.
Van ötlet, hogy mi lehet a gond? Találkozott valaki hasonlóval? Semmi nem változott az fw-n kívül. Emlékeim szerint kb. fél éve még tökéletesen működött, amikor utoljára próbáltam.

(#5230) Mr Dini válasza attis1990 (#5224) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Na, most volt időm feltenni az entware-s mediatomb-ot és bizony egy kicsit bugos a csomag. Mert nem teszi fel az egyik fontos függőségét, a libstdcppt. Ezt nekem fel kellett tennem kézzel, mert különben elhasalt a mediatomb, így:

/opt/bin/opkg install libstdcpp

Majd magában a mediatomb konfigban átírtam az interface-t br0-ról egiga0-ra. Ezek után rendben elindult a webes felülete. :))

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#5231) attis1990 válasza Mr Dini (#5230) üzenetére


attis1990
csendes tag

No köszönöm a tippet holnap ki is fogom így már próbálni. :)

(#5232) tomic


tomic
addikt

Lenne egy kérdésem.Hogyan lehet azt megoldani,hogy pl egy telefonról vagy egy tablettről,laptoppról elérjem a világból bárhonnan az otthon üzemelő nas-omon lévő adatokat?
Van erre lehetőség?

(#5233) Tonyk válasza tomic (#5232) üzenetére


Tonyk
veterán

Van.

Pl. FTP, SFTP, VPN, Cloud, stb.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5234) smallmer


smallmer
őstag

sziasztok,
a következő lenne a kérdésem: lehet valahogy egy böngészőt felvarázsolni a nas-ra? egy script futna a böngészőben éjjel nappal :) ha nem világos akkor pontosan leírom miről van szó
köszi

(#5235) Mr Dini válasza smallmer (#5234) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Webszervert tudsz futtatni a NASon, illetve ha JS kódról van szó, ott a mozjs.

Illetve nodejs-t is lehet rá tenni.

Pontosan mire lenne szükséged? :D

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#5236) smallmer válasza Mr Dini (#5235) üzenetére


smallmer
őstag

pontosan, traviantatics script. egy olyan script, hogy megy a travian böngészőben és a script magától építget.

(#5237) Tonyk válasza smallmer (#5234) üzenetére


Tonyk
veterán

böngésző nasra: links (nyilván karakteres üzemmódú, de böngésző)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5238) Mr Dini válasza smallmer (#5236) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Megnéztem a dolgot. Szerintem mondj le róla... Ez egy játék, ami rendesen eszi a CPU-t a JS miatt pl, a NAS nehezen bírná. Nomeg az irányítás is kérdéses, hiszen egy headless rendszerről beszélünk. A GreaseMonkey meg csak Firefoxon megy (a tampermonkey, meg csak Chrome-n, ami eleve zárt kódútú, szóval eleve felejtős), szóval mindenképp fel kéne hegeszteni a NASra. Tudok Neked gyártani headless FF-et, de akkor be kell vállalnod a parancssoros irányítást... Meg azt nem tudom elképzelni, hogy hogy fogod a szkript GUI-ját irányítani. Szóval ez egy kétséges megoldásnak tűnik nekem elsőre.

A második megoldás, hogy egy X szervert futtatsz a NASon, pl ilyen az Xvfb. Azért ezt ajánlom, mert nem a képkimenetre küldi ki a GUI-t, hiszen ugye a NASnak nincsen ilyen, hanem a memóriába. Érdemes átnézni a wiki oldalt, hogy pontosan hogyan működik.

Ha pedig van X szervered, rendesen belőtted, plusz az env változók be lettek állítva (pl DISPLAY stb), akkor el tudod indítani a teljes Firefoxot. Ezt meg a kevesek által ismert SSH funkcióval, tudod vezérelni egy GUI-s linux gépről (akár virtualboxból) és ha beállítod egyszer a géppel, utána békésen fut a nason magában a háttérben.

De ez a rengeteg JS szkript, a Firefox, meg akár egy komplett X szerver rendesen leterheli az erejét egy ilyen SOHOnak szánt NASocskának, max nagyon erőlködve tudná ellátni ezt a feladatot. Szerintem nem ér meg ennyit az egész egy játékért, max hétvégi tákolásnak tudnám elképzelni. De azt, hogy 7/24-be farmoljon Neked nem tartom jó 5letnek. Ezt még talán egy RPi is nehezen bírná...

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#5239) Zozo®


Zozo®
tag

Sziasztok!
Adott egy Zyxel NSA320. be van állítva a dyndns. Mindene rendben amíg egy áramszünet utáni újraindításkor ki nem kapcsolja a dyndnst. Beállitásokba ez van:
"Tartsa meg a korábbi állapotot
Ha a rendszer be volt kapcsolva az áramkimaradás idején, akkor az áramkimaradás után, automatikusan újra bekapcsol. Ha ki volt kapcsolva, akkor kikapcsolva marad."
Valami megoldás, hogy engedélyezve legyen újraindulás után is? Sima újraindítás után engedélyezve van, csak áramszünet után nem engedélyezi. :W

 iPhone 12 Pro Max Pacific Blue 256GB, MacBook Air 2017, Apple Watch Series 5, Airpods Pro , 2x Mi Box 3, 1X Mi Box S

(#5240) attis1990


attis1990
csendes tag

Sziasztok

Nem sikerül beállítani hogy ha a nas újraindul vagy én ki be kapcsolgatásra állítom esténként akkor a MiniDLNA magától bekapcsoljon. Hiába használom:

chmod -x /opt/etc/init.d/S90minidlna

Nincs valakinek valami ötlete tapasztalata mit lehet csinálni? Elég gáz mert ha nem vagyok itthon más el sem tudja indítani.

(#5241) Mr Dini válasza attis1990 (#5240) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A chmod -xszel pont leveszed az execute jogot, ergó semmiképp nem fog lefutni a szkript. chmod +xszel próbáld!

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#5242) attis1990 válasza Mr Dini (#5241) üzenetére


attis1990
csendes tag

Szia előző kommentben elírtam chmod +x-et használtam de most kipróbáltam h előbb levettem execute jogot aztán vissza +x-el és kikapcs majd bekapcs de akkor sem indítja magától. nincs valami rendszerindító fájl ahova manuálisan belehetne írni mondjuk h /opt/etc/init.d/S90minidlna start ?

[ Szerkesztve ]

(#5243) Mr Dini válasza attis1990 (#5242) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ok, akkor nézz rá az entware-ng logjára, ami a NASod /opt/var/log mappában lakozik. :) Nos, ez úgy gondolom beszédes lehet, de ha nem, akkor érdemes még ezt is kiadni:

/opt/etc/init.d/rc.unslung restart

Nos, ez a szkript fut le bootkor is, ő indítja a csomagokat. Viszont a napokban leveleztem egy úrral, akinek valamiért a két rc fájl hiányzott telepítés után a /opt/etc/init.d mappából... :U Elképzelhető, hogy Nálad is hasonló a probléma. Nos, a repómban fellelhető mindkét fájl (etc mappa) és ha tényleg ez a gond, jelzek majd Mijzelfnek.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#5244) attis1990 válasza Mr Dini (#5243) üzenetére


attis1990
csendes tag

Szia igen nekem hiányzott velem beszéltél :)

Nos az rc.unslung file ottvan amit adtál parancsot leszedtem de azt írja mégis gond van vele mert nem látja ha beírom hogy

/opt/etc/init.d/rc.unslung restart
/opt/etc/init.d/rc.unslung not found

a log file ezt a hibát dobja:

[ Szerkesztve ]

(#5245) Mr Dini válasza attis1990 (#5244) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hmm, ez elképzelhető. Bocs, nehéz fejben tartani ennyi mindent... :B

Problémát jelentene, ha újra kéne kezdeni a telepítést? Pontosan nem tudom mi a gond, ennyire nem vagyok otthon az entware világában, de talán egy rm /opt/* -rf megoldaná a problémád (mivel a szkript is ezt javasolja). De persze azt is megértem, ha nem szeretnéd újra beállítani. Ez esetben kérdezz rá a nas-cetralon Mijzelfnél (javaslom, hogy a screenshotot is csatold), hogy mi lehet a gond.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#5246) attis1990 válasza attis1990 (#5244) üzenetére


attis1990
csendes tag

most nézem h nekem rc.unslug file van de a script rc.unsluNg-ot keres hiányzik belőle egy N betű :D

[ Szerkesztve ]

(#5247) Mr Dini válasza attis1990 (#5246) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ohh, valóban elírtam... :B Akkor ez volt a gond! Sorry!

Mod: javítottam a repómban a fájlnevet.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#5248) attis1990 válasza Mr Dini (#5247) üzenetére


attis1990
csendes tag

no hát csodát nem kaptam ugyanis most más hiba van :D igaz nincs az a hosszú hibaüzenet. most azt írja indításánál a log a start rc.unslug-hoz hogy permission denied

ha hozzáadom azt a parancsot, hogy chmod +x /opt/etc/init.d/rc.unslung akkor pedig azt írja h

lehet tényleg jobban járok ha újrarakom az egészet

[ Szerkesztve ]

(#5249) Mr Dini válasza attis1990 (#5248) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Az segít valamit, hogy:

opkg install find

Ha nem, akkor bugos a telepítés. Töröld le az opt mappa tartalmát a fentebb írt rm paranccsal, aztán reboot után tisztalappal indul az entware.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#5250) attis1990 válasza Mr Dini (#5249) üzenetére


attis1990
csendes tag

no siker műkszik bár az egész etware-t újra kellett raknom most hogy turkáltam utána a mappáiban láttam hogy egy csomó mindent nem telepített fel csak most másodjára, köszi a segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.