Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) Konyika válasza tomi5244 (#5900) üzenetére


Konyika
senior tag

Szia

Szerintem ez nem a NAS és a TM hibája. Próbálj meg friss torrenteket leszedni amin kevés a seeder de sok a letöltő.

Ha a letöltésed 30-31 MB/s akkor az csak 240-250 Mb/s ami azért elég messze van az 1 Gb/s-től :) ez pedig a nas hibája lesz mert kevés alá a procid. Ha megnézed egy ilyen letöltés alatt minden bizonnyal 100%-on fog pörögni.

Ha csak egy torrentet szeretnél nagyobb sebességgel vissza tölteni akkor állítsd a TM-ben a prioritást magasra.(egeret a kiválsztandó fájl fölé húzod jobb klikk majd prioritás és high)

Nekem 200 Mb/s a netem felfelé de láttam már 12 MB-al feltölteni a TM-et.

(#5902) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Üdv!

Segítséget kérnék. Tegnap este elállítottam valamit a Transmissionomon (2.82, gyári csomag, nem ffp-s) Eddig minden ment tökéletesen, távoli elérés, helyi, stb. Tegnap átneveztem a letöltési könyvtárakat, és onnantól megbolondult. A következő hibát követtem el: nem álíltottam le a TM-et átnevezést közben. Illetve azt hittem leállítottam, de valójában csak a torrenteket "szüneteltettem". Szóval átneveztem a könyvtárakat, ezután nem talált egyik torrenthez sem adatot, ami nem csoda, hiszen nem azon az útvonalon volt. De, hiába próbáltam meg megadni neki az új útvonalat, mindig lefagyott, majd nem volt elérhető a transmission-daemon. Tegnap annyit sikerült visszahegesztenem, hogy kitöröltem minden régi torrentet, és a "muszájokat" újra letöltöttem, és megadtam az útvonalat.

Ez működött is ma délelőttig, de ma távolról szerettem volna új torrentet hozzáadni, ami sikerült is, de a helyet nem sikerült megváltoztatnom már, ismét belefagyott. Annyira, hogy nem volt megint elérhető.

Fogtam és a webes felületen keresztül letöröltem és újratelepítettem, ezután sikerült is elérnem, de új letöltést már nem tudtam neki adni, most megint elérhetetlen.

Most itt tartok, és bosszant mert sejtem mi a gond, de nem vagyok azon a szinten, hogy meg is tudjam oldani. Gondolom parancssorból kellene teljes törlést végrehajtanom a TM-re, majd újratelepíteni. De nem tudom a pontos parancsokat. Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.

(#5903) Gabonetta


Gabonetta
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy szeretném a Google Drive-ot beállítani, de azt írja ki, hogy a "hitelesítés nem sikerült". Valaki tudja, mi lehet a gond? Így feleslegesen vásároltam meg a tárhelyet. :(

G.

(#5904) Mr Dini válasza Gabonetta (#5903) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ugye a GoogleDriveClient-tel próbálsz csatlakozni? Ugyanis a régi, sima GoogleDrive csomag nem működik már. Ennek pedig az az oka, hogy a keresőóriás átált oAuth(3)-ra. A ZyXEL pedig két év lemaradás után inkább nem a régit foltozta, hanem tákoltatott egy újat... :))

Az még elvileg működőképes. Bár ha nem riadsz vissza a linuxhuszárkodástól, akkor ajánlom figyelmedbe az rclone-t. Pici, GO nyelven írt szinkronprogram, ami támogatja a Dropboxot, GDriveot stb. Plusz rengeteg okos dolgot tud pluszban, mint például a több különböző fiók/mappaszinkron...

Csak hát a konfigolása időigényes procedúra.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#5905) Gabonetta válasza Mr Dini (#5904) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Köszönöm a választ! Este megnézem, nem tudom, melyik van fent a programcsomagok közül. Sajnos időből van a legkevesebb... :(

(#5906) Gabonetta válasza Gabonetta (#5905) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Megnéztem, Google Drive Client a programcsomag neve. Bármelyik könyvtárral próbálkozom, a "hitelesítés nem sikerült" hibaüzenet a végeredmény. :( Most nézem, hogy nem a legfrissebb a fw, hátha...

[ Szerkesztve ]

(#5907) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Sziasztok ezt a NAS-t lehet közvetlenül kapcsolni VPN szerverhez? Vagy csak a Transmiisiont?

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#5908) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Miért kell minden alkalommal a Windows intézőben megadnom a jelszót? Hogyan lehet "véglegesen" megadni a felhasználó nevet és a jelszót?

(#5909) arty válasza Bazijoe73 (#5907) üzenetére


arty
veterán

egyszerűen nem
fel lehet "hekkelni" rá openvpnt (ffp)

de ha a routered tudja/tud valami megoldást, én ott próbálkoznék inkább! (openwrt, ddwrt, gargoyle esetén viszonylag egyszerű)

(#5908) Zaji: nincs rá pipa, hogy megjegyezze (windowsban, amikor kéri a u/p-t)?

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#5910) Zaji válasza arty (#5909) üzenetére


Zaji
őstag

De van. Próbáltam hálózati meghajtóként csatlakoztatni, újraindítás után nem jelenik meg. Ami mappát hálózati mappaként látom a kezelőben ahhoz is kéri újra a jelszót.

Itt hiába írom be és pipálom ki, újraindítást követően megint kéri a jelszót. Lehet azért, mert a Windows felhasználói fiókhoz nincs beállítva jelszó?

[ Szerkesztve ]

(#5911) arty válasza Zaji (#5910) üzenetére


arty
veterán

nem tudom, hogy amiatt van-e (más anomáliákat okoz ez a beállítás, az biztos), de egyszerű: próbáld ki! :)

azt viszon tudd: felelőtlenség jelszó nélkül használni a windowst!
ha az automatikus belépés miatt használod így, akkor jó hírem van:
írd be a start menü/futtatás-ba:
control userpasswords2

és itt beállíthatod, hogy a felhasználód automatikusan belépjen az ezelőtt beállított jelszóval

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#5912) Zaji válasza arty (#5911) üzenetére


Zaji
őstag

Ok. Délután kipróbálom. Köszönöm.

(#5913) Anonymus23 válasza arty (#5911) üzenetére


Anonymus23
veterán

De ha itt kikapcsolom, hogy jelszót kérjen, akkor ez nem ugyanaz, mintha nem lenne jelszó?
Mármint a Win belépésről kérdezem.

;) - The Power of the Light Side

(#5914) Upo válasza Anonymus23 (#5913) üzenetére


Upo
addikt

Nem egészen, mert hálózaton keresztül így jelszavas lesz a géped elérése, csak bekapcsoláskor nem kell mindig beírni. Mondjuk ez sem a biztonság csimborasszója, de ha fizikailag hozzáférnek a géphez akkor szinte mindegy.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#5915) Anonymus23 válasza Upo (#5914) üzenetére


Anonymus23
veterán

Otthoni gép, bár hálózat van, de a gépek ilyen szinten nem kapcsolódnak, távolról ha kell ritkán TV-vel elérem, én használom, meg a főnök (az asszony :DDD ).

;) - The Power of the Light Side

(#5916) Bazijoe73 válasza arty (#5909) üzenetére


Bazijoe73
senior tag

Lehet, hogy érdekelne a dolog mert így állandóan kapcsolodnom kell a vpn szerverhez, mert ha nem úgy azt mondják le kéne állítanom a Transmissiot arra az ídőre ha nem vagyok kapcsolodva. Nem tudom, hogy elég e leálítani a feltőltéseket vagy sem. Egyébként létezik olyan nas ami ezt alapon tudja?

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#5917) Zaji válasza arty (#5911) üzenetére


Zaji
őstag

Sajnos így sem jó. :(

(#5918) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

Valamiért nem megy a xupnpd.
Hülyeséget nem akarok beírni, így megkérdezem.

Ha ezt írom be a putty-ba akkor az elindítja? /ffp/start/xupnpd.sh start

(#5919) arty válasza Bazijoe73 (#5916) üzenetére


arty
veterán

synology-ra biztos van app :)
de továbbra is tartom, hogy otthoni hálózat esetén kényelmesebb és talán biztonságosabb is a routerre tenni a vpnt... nézd át a routered, van-e benne ilyen szolgáltatás!

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#5920) Tonyk válasza gyulazsolti (#5918) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha beírod rögtön kiderül, mert vagy lesz hibaüzenet vagy elindul.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5921) arty válasza Zaji (#5910) üzenetére


arty
veterán

esetleg itt töröld, ha már létezik és add hozzá (újra) a nas ip/user/pw-t:

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#5922) gyulazsolti válasza Tonyk (#5920) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Rendben, de csak jobb hozzáértők segítségét kérni mielőtt, elrontok valamit.

Egyébként újraindítottam, és megint van.

Mivel nem nagyon értek hozzá, ha összekuszálódnak a dolgok, megint itt kötnék ki.

Ezt a problémát sem sikerült megoldani, ezért nem nagyon szeretem még újraindítani sem.

Most is a vihar miatt áramtalanítottam mindent, és akkor keletkezett a gond, mikor bekapcsoltam.
Volt idegen IP a MiniDLNA-n, a TV-n 2 pingvin.

(#5923) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok

Ma vettem észre, hogy a 325v2-m nem megy ki a netre.
Tegnap még jó volt, ma meg látom, a TM kliens csupa piros nyilacska.
Elkezdtem keresni a hibát, kizárásos alapon eljutottam oda, hogy a NAS nem megy ki a netre. TM és belső kliens nem konnectol, a FW frissítés is elveszíti a kapcsolatot a serverrel, és a programcsomagokat sem tölti le.
Egyébként, belső hálózaton teszi a dolgát.

Mi lehet a gond, így első blikkre? Néztem az admin felületet, de nem találtam semmi idevonatkozót. Amúgy sem lett hozzányúlva, egyszer csak ez lett. :(

(#5924) #48613632 válasza #48613632 (#5923) üzenetére


#48613632
törölt tag

Esetleg ebből átjön valakinek valami?

Nekem annyi, hogy ezekből semmit nem én csináltam :Y
szerk: De, bocs, annyit én csináltam, hogy 23:23-kor próbáltam frissíteni az időt, és failed

szerk2: Semmiféle "external USB HUB device"-t nem csatlakoztattam! Nincs is rajta ilyesmi! 21:58:02

szerk3: Egy "autoupload" 21:58:48 -kor szintúgy failed!

[ Szerkesztve ]

(#5925) Zaji válasza arty (#5921) üzenetére


Zaji
őstag

:R Ez volt a gond. Köszönöm szépen.

(#5926) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Egy gyors kérdés...
Volt NSA320-am, el voltam vele. Két kiszemelten gondolkodok, ebben kellene a segítség. Fájlmegosztás, kis torrent, meg amire a NAS kellhet. Itthon gigabites háló van.
Szóval érdemes nekem NSA326-ot vennem 30-ért vagy vegyek használt NSA325 V2-t?
Köszönöm! :R

(#5927) Mr Dini válasza sepsi0 (#5926) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A két NAS közt érdemben szinte csak a proci a különbség. Meg a 326 tovább lesz támogatott.

Amennyiben szempont a friss Plex, illetve a csak ARMv7-en futó binárisok futtatási lehetősége, illetve a frissebb fw, akkor mindenképp 326. Egyéb esetben, ha csak otthoni használat a szempont (adattárolás, megosztás, letöltés stb), akkor egy használt 325v2 is bőven megfelelő (hacsak a neted nem gigabites - de akkor a 326 sem elég (ha maxon akarod kihajtani)).

Viszont, ha lehet, kérd meg az eladót, hogy engedélyezze a webgui-n a telnetet, majd PuTTy klienssel nézzétek meg friss boot után a dmesg parancs kimenetét. Ugyanis voltak NAND hibás 325v2-k, amik 3-4 fw frissítés után tönkrementek...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#5928) sepsi0 válasza Mr Dini (#5927) üzenetére


sepsi0
őstag

Ez kimerítő volt...
Hardverapros vásárlásnál nem igazán kivitelezhető a teszt (nem személyes átvételkor).
Akkor inkább ne vegyek használt 325 V2-t? Vagy nagyon kicsi az esély, hogy belefutok a hibába?
Ugye sokkal jobb, mint a 320? Részedről szoftveresen támogatott? :D

(#5929) Mr Dini válasza sepsi0 (#5928) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Két-három alkalommal olvastam ilyen jelenségről, a ZyXEL levélben el is ismerte az egyik esetben a hibát, s cserélték. De ha nincsen sok hibás szektor, illetve nem frissítessz nagyon fw-t, akkor nem lehet gond.

Egyébként olyan nagyon sok egetverő különbség nincs a 320 és a 325v2 közt CPU ügyileg.

Ha szabad érdeklődni, mi ösztönzött a váltásra?

325v2-m van, de amit arra fordítok, az megy 326-on is. :)

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#5930) sepsi0 válasza Mr Dini (#5929) üzenetére


sepsi0
őstag

A 320-at eladtam kb. 1 éve, mert összeraktam egy htpc-t, mondván így nem kell. Ezzel el voltam egy ideig. A gépbe mentek a vinyók, tényleg a 7200-as vinyóval ugye nem lesz gond a nasban?
Most eladtam jó áron a pc-t és vettem android boxot (LibreElec) a H.265-öt miatt, mert a gépbe kellett volna 20eft-ért vga. (lesz a Lazarusban forrás)
Most ugye kell a hdd-nek valami, meg néha torrent. Egy normális külső hdd ház 6-7eft ebből 2db már majdnem nas ár.
Szóval nem váltok, hanem újra beállok a sorba.
Vagy esetleg mást ajánlasz? Most hírtelen szétnéztem az Aprón és ezeket találtam elfogadható áron.

[ Szerkesztve ]

(#5931) sepsi0


sepsi0
őstag

Most nézem, nem is ide akartam írni, hanem a milyen NAS-t vegyek topikba. Csak ellenőriztem, hogy űzöd e még az ipart nas téren :DD, így bocsánat az offért. :R

(#5932) Mr Dini válasza sepsi0 (#5930) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Értem. Erre a célra valóban elég a ZyXEL szerintem. Ugyan a gyártó nem sokat foglalkozik a szoftverrel, de szerencsére a nyílt linux rendszernek köszönhetően lehet rá sok mindent faragni. :)) Olcsóbb alternatíva, ami hardverben azonos nem nagyon van ilyen kedvező árkategóriában.

7200-as winyót lehet bele rakni, anno az enyémben is volt egy WD Blue, ami 7200-as volt. Viszont a folyamatos fájlcserére inkább az 5400-as Redet ajánlják hosszútávra. A 7200 rpm-es alá oprendszert szoktak pakolni, amennyire én tudom. :U

Egyébként jut eszembe, a 325v2-es támogatása is záros határidőn belül le fog áldozni. Ami azért fontos, mert az SMBv1 bugot, amire több mostanában közismertté vált zsarolóvírus is épült sem javították ki a ZyXELesek a régi eszközöknél. A 325v2-es még megkapta, de a 320S pl. már nem. Ami elég gáz egy ilyen nagy horderejű problémánál. Amúgy is kb. másfél évbe tellett nekik kiadni a javítást. Szóval amennyiben előfordul valami hasonló, s nem vállalkozol kézzel javítgatni a bugokat, érdemes a frissebb NAS-t választani.

(#5931) sepsi0

Oda nem is nagyon szoktam belátogatni. Azért érdemes rákérdezni ott is, hogy az urak tudnak-e más alternatívát is hasonló hw/ár arányban. Én csak a ZyXEL-t ismerem valamennyire a SOHO kategóriában.

PS: Nem off, amíg 325v2 is szerepel benne. De én a többit sem tekintem offnak, mivel az sw szinte ugyanaz mindegyik ZyXEL terméknél. S a kérdések nagy része erre irányul (ahogy megfigyeltem).

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#5933) sepsi0 válasza Mr Dini (#5932) üzenetére


sepsi0
őstag

Nekem fontos, hogy általad támogatott NAS-t vegyek, ezért is látogattam el ide.
Anno nagyon jól jött a Teamspeak szerver is a 320-ra.
Most nem tiszták az emlékeim, de nem úgy volt a 320-on,hogy le lehetett cserélni a gyári firmet általad vagy valaki által fejlesztettre? Bocs, ha most hülyeséget írtam :B.
Vagy a gyári firm maradt és ahhoz volt repo?
Ez a 325-nél hogy van?
Nagyon hamar leváltottam a nast így nem merültem el nagyon benne és homályosak az emlékeim.
Akkor rálicitálok egy 325 V2-re, mert a 326 30eft, így szerintem egy használt 325 V2 csak20-at ér, de javíts ki ha tévedek.

(#5934) Mr Dini válasza sepsi0 (#5933) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Az fw maradt a gyári, csak az FFp "keretrendszert" kellett feltenni, hogy könnyen lehessen 3rd party csomagokat telepíteni repokból.

De mindkét NASra telepíthető Debian (akár pendriveról, illetve HDD-ről is futtatható), s a Debian csomagtárában tonnányi csomagot találsz. Plusz kevesebb erőforrást zabál meg, mint a ZyXEL gyárilag tákolt fw-je. Cserébe viszont macerás picit felhegeszteni.

A NAS pedig a Te döntésed. Leírtam pár pro-contra érvet, szűrd le, hogy Neked melyik megfelelő. ;)

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#5935) VeryByte válasza Mr Dini (#5934) üzenetére


VeryByte
őstag

Öszi Windows10 CU ki fogja kapcsolni a CIFS/SMB támogatást a hírek szerint. Vajon a 325v2 vagy 326 megosztásai elérhetőek lesznek így? Jelenleg egy 325v2-m van. Ennek a megosztásai nem elérhetők, ha kikapcsolom a Win10 CIFS/SMB támogatást.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#5936) TRob1 válasza VeryByte (#5935) üzenetére


TRob1
veterán

Ezt hol írják? Mert már pár helyen olvastam mi megy belőle, de ezt nem... vagy csak átsiklottam felette.
(Mindenki a paint-tel volt elfoglalva, arra terelődött a figyelmem. :) )

Vagy az SMB1-re vetted hogy végleg száműzik?

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#5937) VeryByte válasza TRob1 (#5936) üzenetére


VeryByte
őstag

SMB1-re.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#5938) TRob1 válasza VeryByte (#5937) üzenetére


TRob1
veterán

Na így már más. :)
Elvileg menni fog ugyanúgy utána is. Sőt, úgy tudom most is megy minden további nélkül, ha tiltva van smb1 win10ben. Legalábbis ezt olvastam 320asról és 326ról is. (NEm vagyok otthon, nem tudom próbálni)

¤ R'n'R ¤

(#5939) arty válasza TRob1 (#5938) üzenetére


arty
veterán

gondolom az SMBv1 szerver lesz nem-támogatott, nem a windows smb kliens nem tud más SMBv1 szerverhez kapcsolódni...

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#5940) TRob1 válasza arty (#5939) üzenetére


TRob1
veterán

Én nem tudom hogy pontosan mi fog megszűnni belőle (szerver vagy full), nem is értek igazán hozzá, majd kiderül. Ilyesmiket írnak: "SMBv1 is being removed", meg "Microsoft is disabling SMBv1 in Windows 10."...
És nem nem támogatásról van szó, hanem teljes eltűntetésről a rendszerből. Az egyik ok a WannaCry és egyéb zsarólóxarok...

Ha most kikapcsolod a Windows-szolgáltatásokban ezt a smb1-et, eléred a nas-t? Már ha van wined :)

¤ R'n'R ¤

(#5941) VeryByte válasza TRob1 (#5940) üzenetére


VeryByte
őstag

Nem éred el.
Próbáltam Syno-val és QNAP-pal, azokat eléred, a 325v2-t nem.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#5942) TRob1 válasza VeryByte (#5941) üzenetére


TRob1
veterán

Ajajj. Pedig 320ra és 326ra is azt írták megy. A "köztes" 325 meg kivétel lenne? :F Ennek nem örülnék.

¤ R'n'R ¤

(#5943) Mr Dini válasza TRob1 (#5942) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

325v2-re még kiadták a frissítést. A többire nem. Ott FFp alól kell frissebb smb-t felhegeszteni.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#5944) VeryByte válasza Mr Dini (#5943) üzenetére


VeryByte
őstag

Az ott mire vonatkozik? Elvileg nálam a legfrissebb firmware van fent és nem igazán megy, ha kikapcsolom Win10 esetén az SMB1/CIFS támogatást.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#5945) Mr Dini válasza VeryByte (#5944) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

A ZyXEL annyit írt nekünk, hogy az SMBv1 bug javítva lett. FW frissítéssel megszűnik a sebezhetőség. De hogy ez konkrétan mit jelent, azt NAS távolban nem tudom jelenleg megmondani. Bár nem hiszem, hogy frissítettek volna... Inkább patchről lehet szó.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#5946) ram34


ram34
tag

Sziasztok.
Ismételten előtérbe került nálam a NAS326-osom távoli elérése.
Eddig szenvedtem a Netis gigabites routerrel, gondoltam visszarakom a régit (TP-link), mert úgy emlékeztem, hogy ott működött a Zyxel Drive app.
Ég és föld a különbség a két router között olyan szempontból, hogy semmit nem állítottam a routeren, magától UPnP-re váltott, és átirányított vagy 4 portot a NAS IP-címére. A NAS kezelőfelületén a port mapping fülön szépen meg is jelent és engedélyezve volt, meg zöld lámpa stb. ez a 4 port. (A netis-nél soha nem tudtam bekapcsolni és nem volt zöld ez a gomb)
(Egy-két hozzászólás volt már ezzel kapcsolatban, hogy minek az UpnP, meg veszélyes...sokkal jobb ha programozom - na ezt semmilyen formában sem szeretném.)
Szóval gondoltam, csak a jó régi TP-Link a nyerő, tehát látszólag jó minden, a routerben port továbbítás, a NAS-ban engedélyezve, zöld...és itt ugrott a majom a vízbe...persze , hogy nem tudom elérni kintről, semmi, nagy nulla, és most már a Zyxel Drive app is hozzáférési engedély hibát ír.
Mit csinálok rosszul, kicsit el vagyok keseredve...vennék én egy jó routert, de mi a garancia, hogy azzal működni fog a távoli elérés.
Természetesen elég sok oldalt, hozzászólást bújtam már a neten, Teamviewer-el már egy hálózati kollégával a munkahelyemen bindzsiztük a dolgot, beállításokat stb...és semmi, egyszerűen nem tudom elérni semmilyen formában. Persze belső hálóról meg minden megy, de ez természetes.

(#5947) Tonyk válasza ram34 (#5946) üzenetére


Tonyk
veterán

(Egy-két hozzászólás volt már ezzel kapcsolatban, hogy minek az UpnP, meg veszélyes...sokkal jobb ha programozom - na ezt semmilyen formában sem szeretném.)

Programozni nem kell, csak beállítani a portot, hogy kintről (internet felől) a belső hálózat melyik ip-címére és portjára továbbítsa a router kintről érkező kérést.
Majd akkor fog lesni, ha ne adj Isten összeszedsz valami kórságot, és nyitogatja neked a portokat routeren és átjáróház leszel.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5948) ram34 válasza Tonyk (#5947) üzenetére


ram34
tag

Szia.
De amit írsz az be van állítva, és mégse érem el távolról, ezt írtam is..+ hálózati szakember is megnézte és ő is beállította a portokat a routerben és mégse működik.
Egyébként a Zyxel supporttal is volt vagy 30 levélváltás, kérdezgettek dolgokat stb..de érdemben nem tudtak segíteni semmit sajna.

(#5949) -ZeeZee- válasza ram34 (#5948) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Jól van összedugva a modem - router - NAS? Bocsi, de ezek után jobb kizárni ezt is. (Bocs, ne sértődj meg, nem gondollak hülyének, csak menjünk biztosra.)

(#5950) ram34 válasza -ZeeZee- (#5949) üzenetére


ram34
tag

Persze, hogy jól van összedugva...minden más megy, nincs semmi gond amíg belső hálón vagyok, vagy a külső eléréshez valahogy máshogy kéne? Egyébként nem sértődöm meg, minden segítséget köszönök. Én már hardver hibára is gondoltam, de akkor melyik? Két router egyszerre nem lehet hibás, vagy a NAS? Ezen kívül minden működik. Modem? T-home Cisco, 2 nap múlva kötik be ehelyett a Digit gigabites net-el.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.